Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch - Dames
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
179
PERROT Carole
1979
Prêles
BE
SUI
Elite F
01:15:13
0h11'41 (2)
0'42
Vélo
0h38'41 (1,+1)
T2
0'25
Course à pied
0h23'42 (3,-2)
2
180
SCHMIDT Valérie
1980
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Elite F
01:16:24
00:01:11
0h11'39 (1)
0'36
Vélo
0h40'29 (2,-1)
T2
0'34
Course à pied
0h23'04 (1,+1)
3
176
ZIMMERMANN Camille
1985
Aetigkofen
SO
SUI
Elite F
01:18:57
00:03:44
0h12'51 (4)
0'52
Vélo
0h41'02 (3)
T2
0'40
Course à pied
0h23'30 (2,+1)
4
177
DUBOIS Lyne
1986
La Ferrière
BE
SUI
Elite F
01:22:51
00:07:38
0h13'33 (6)
0'53
Vélo
0h41'18 (4,+1)
T2
0'24
Course à pied
0h26'41 (5,-1)
5
184
COHEN-COLS Vinciane
1964
Savagnier
NE
SUI
Senior F
01:23:31
00:08:18
0h12'47 (3)
1'03
Vélo
0h43'31 (5,-1)
T2
0'42
Course à pied
0h25'27 (4,+1)
6
191
RIBOTEL Emmanuelle
1974
Savagnier
NE
SUI
Senior F
01:28:21
00:13:08
0h13'49 (7)
0'44
Vélo
0h45'16 (7,-1)
T2
0'35
Course à pied
0h27'57 (9,-2)
7
192
SCHAFFTER Sarah
1985
Porrentruy
JU
SUI
Elite F
01:30:13
00:15:00
0h14'18 (8)
1'21
Vélo
0h44'01 (6,+2)
T2
0'35
Course à pied
0h29'56 (12,-6)
8
181
GIORDANO Aline
1981
Bellmund
BE
SUI
Elite F
01:31:42
00:16:29
0h14'43 (9)
1'06
Vélo
0h47'41 (11,-2)
T2
0'42
Course à pied
0h27'28 (7,+2)
9
190
HURTAUD Lauriane
1997
Porrentruy
JU
SUI
Elite F
01:32:07
00:16:54
0h15'21 (10)
1'32
Vélo
0h47'15 (9,+1)
T2
0'33
Course à pied
0h27'24 (6,+4)
10
193
VAUCHER Julia
1988
Tramelan
BE/JB
SUI
Elite F
01:32:31
00:17:18
0h16'16 (11)
1'19
Vélo
0h45'51 (8,+3)
T2
0'31
Course à pied
0h28'32 (11,-3)

Scratch - Hommes
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
151
VERNIERS Michaël
1989
Savagnier
NE
SUI
Elite H
01:05:47
0h10'07 (2)
0'34
Vélo
0h35'41 (7,-5)
T2
0'16
Course à pied
0h19'08 (1,+1)
2
167
SCHNEIDER Elio
1999
La Chaux De Fonds
NE
SUI
Elite H
01:06:53
0.000763889
0h10'04 (1)
0'35
Vélo
0h35'50 (8,-7)
T2
0'30
Course à pied
0h19'53 (3)
3
160
CAVALIER Lionel
1976
Sutz
BE
SUI
Senior H
01:07:02
0.000868056
0h11'21 (4)
0'41
Vélo
0h34'34 (3,+1)
T2
0'23
Course à pied
0h20'01 (4)
4
152
SÊNOS Ricardo
1979
La Chaux-De-Fonds
NE
POR
Elite H
01:07:16
0.001030093
0h12'32 (15)
0'41
Vélo
0h34'14 (1,+13)
T2
0'17
Course à pied
0h19'30 (2,+4)
5
161
CHRISTE Romain
1973
Porrentruy
JU
SUI
Senior H
01:07:29
0.001180556
0h11'08 (3)
0'35
Vélo
0h34'29 (2,+1)
T2
0'18
Course à pied
0h20'57 (9,-8)
6
175
JEANNERAT Yanis
1996
Montenol
JU
SUI
Elite H
01:08:23
0.001805556
0h11'28 (6)
0'35
Vélo
0h35'24 (5)
T2
0'16
Course à pied
0h20'38 (7,-2)
7
227
BADSTUBER Romain
1983
Morteau
-
FRA
Elite H
01:10:59
0.003611111
0h12'52 (18)
1'00
Vélo
0h36'29 (11,+8)
T2
0'25
Course à pied
0h20'11 (5,+5)
8
162
ZIMMERMANN Didu
1982
Aetigkofen
SO
SUI
Elite H
01:11:37
0.004050926
0h13'01 (20)
1'00
Vélo
0h36'07 (9,+12)
T2
0'39
Course à pied
0h20'48 (8,+3)
9
172
AUBERT Romain
1988
Alle
JU
SUI
Elite H
01:11:46
0.004155093
0h12'31 (14)
0'39
Vélo
0h34'46 (4,+9)
T2
0'36
Course à pied
0h23'12 (19,-12)
10
174
VEYA Florent
1989
Le Noirmont
JU
SUI
Elite H
01:12:25
0.004606481
0h11'26 (5)
0'55
Vélo
0h37'42 (13,-7)
T2
0'29
Course à pied
0h21'50 (12,-4)