Organisation and Timekeeping for Sport Events

FoxTrail - Fond'action

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch Dames 15km
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Tours
Temps total
Ecart
1
170
PAROLINI Amélie
1995
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
00:54:44.675
-
2
152
TISSIÈRES Tanja
1993
Châtel-Sur-Montsalvens
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
00:57:30.013
2:45.338
3
182
COUPLAN Melissa
1996
Massonnens
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
00:57:37.644
2:52.969
4
172
CAMICIOLI Emma
1993
Canmore
-
CAN
15KM - Juniors Dames U20
2
00:58:30.000
3:45.325
5
171
PAROLINI-SUTTER Eliane
1966
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
Dames master 1 - 15km
2
01:00:24.226
5:39.551
6
183
PICHARD Marlyse
1988
Les Diablerets
VD
SUI
15KM - Dames
2
01:01:47.352
7:02.677
7
165
ALLAZ Marie
1982
La Comballaz
VD
SUI
Dames master 1 - 15km
2
01:07:25.914
12:41.239
8
186
RAMEL Noemie
1995
Château-D'oex
VD
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
01:09:22.787
14:38.112
9
184
MAY Alexandrine
1979
Progens
FR
SUI
Dames master 1 - 15km
2
01:17:26.597
22:41.922
10
167
SERRA DI CASSANO Leopoldine
1970
Chateau D'oex
VD
SUI
Dames master 1 - 15km
2
01:25:47.500
31:02.825

Scratch Hommes 15km
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Tours
Temps total
Ecart
1
154
TESTUZ Sébastien
1991
Champagne
VD
SUI
15KM - Hommes 1
2
00:47:15.087
-
2
189
KÄSER Alec
1996
Les Plans / Bex
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:47:59.338
44.251
3
187
ESSEIVA Philip
1993
Echallens
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:48:09.864
54.777
4
190
NORMAND Jérémy
1994
Les Plans / Bex
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:50:00.864
2:45.777
5
191
FONTANNAZ Isaac
1996
Les Plans / Bex
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:50:25.615
3:10.528
6
157
VIAL Bertrand
1978
Le Crêt-P-Semsales
FR
SUI
15KM - Hommes 2
2
00:53:53.762
6:38.675
7
193
CURRAT Fabien
1999
Romont
FR
SUI
15KM - Hommes 2
2
00:54:45.679
7:30.592
8
156
BOHREN Maël
1996
St-Triphon
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:56:20.538
9:05.451
9
173
SCHRANZ Claude
1944
Aigle
VD
SUI
15KM - Hommes 3
2
01:00:51.934
13:36.847
10
188
CHERIX Daniel
1971
Bex
VD
SUI
15KM - Hommes 2
2
01:01:01.964
13:46.877

Scratch Dames 30km
6

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Tours
Temps total
Ecart
1
25
MORLET Rébecca
1983
Le Sentier
VD
SUI
30KM - Dames
3
01:57:16.568
-
2
46
MOOSER Natacha
1976
Charmey
FR
SUI
Dames master 1 - 30km
3
01:59:28.723
2:12.155
3
120
JORDAN Marie-Josée
1970
Vaulruz
FR
SUI
Dames master 1 - 30km
3
02:09:11.121
11:54.553
4
61
KRISTENSEN Lisbeth
1972
Leysin
VD
SUI
Dames master 1 - 30km
3
02:14:43.294
17:26.726
5
35
TRUONG Emilie
1984
Les Paccots
FR
SUI
30KM - Dames
3
02:18:51.100
21:34.532
6
30
JAUK Michaela
1978
Givisiez
FR
SUI
Dames master 1 - 30km
3
02:26:23.683
29:07.115

Scratch Hommes 30km
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Tours
Temps total
Ecart
1
42
CHARRIÈRE Christian
1975
Gumefens
FR
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:34:49.778
-
2
48
COUPLAN Sylvain
1992
Massonnens
FR
SUI
30KM - Hommes 1
3
01:34:57.434
7.656
3
59
HEDIGER Damien
1984
Bex
VD
SUI
30KM - Hommes 1
3
01:38:09.223
3:19.445
4
51
BUCHS Andreas
1981
Château-D'oex
VD
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:39:06.501
4:16.723
5
40
RAULER Sebastien
1990
Im Ferg
FR
SUI
30KM - Hommes 1
3
01:39:28.442
4:38.664
6
55
GEISER Christophe
1986
Chézard-St-Martin
NE
SUI
30KM - Hommes 1
3
01:40:16.601
5:26.823
7
19
GRANDJEAN Frédéric
1980
Romont
FR
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:40:37.527
5:47.749
8
23
GERTSCH Fabian
1975
Bex
VD
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:40:46.501
5:56.723
9
50
BALMER Eric
1965
Charmey (gruyère)
FR
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:43:24.833
8:35.055
10
49
SCAIOLA Jean-Philippe
1975
Vuadens
FR
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:44:49.282
9:59.504