Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

259 participants

All categories
Athlete

Cadets B (U16)
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2001
ESPINOZA Zéphyr
2006
Aigle
-
SUI
Cadets B (U16)
2002
ALMEIDA OLIVEIRA Alexandre
2007
Aigle
-
SUI
Cadets B (U16)
2003
TESTAZ Joshua
2006
Aigle
-
SUI
Cadets B (U16)
2004
JONES Cameron
2007
Aigle
-
SUI
Cadets B (U16)

Cadettes A
2

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
508
Fleur de Lotus
JOEDICKE Julia Padmé
2005
Lausanne
VD
SUI
Cadettes A
509
FANTI Luna
2005
Fully
VS
SUI
Cadettes A

Cadettes B (U16)
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2005
Académie Trail Running Valais
VEUTHEY Louna
2006
Vionnaz
VS
SUI
Cadettes B (U16)
2006
Croc-kil...Leysin
DESEYN Robine
2006
Leysin
VD
SUI
Cadettes B (U16)
2007
BEL HAMMAR Noura
2007
Aigle
-
SUI
Cadettes B (U16)
2008
DUTOIT Lou
2006
Aigle
-
SUI
Cadettes B (U16)

Ecoliers A (U14)
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2011
KOVACI Amir
2008
Aigle
-
SUI
Ecoliers A (U14)
2012
KOVACI Amin
2008
Aigle
-
SUI
Ecoliers A (U14)
2013
KOHLER Hugo
2009
Aigle
-
SUI
Ecoliers A (U14)
2014
JONES Alasdair
2009
Aigle
-
SUI
Ecoliers A (U14)
2015
TESFALDET Herab
2008
Aigle
-
SUI
Ecoliers A (U14)
2016
MERLI Noah
2009
Yvorne
VD
SUI
Ecoliers A (U14)
2017
Fleur de Lotus
JOEDICKE Amadéo
2008
Lausanne
VD
SUI
Ecoliers A (U14)

Ecoliers B (U12)
22

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1557
aucun
GUILLARD Léo
2010
Aigle
VD
SUI
Ecoliers B (U12)
1558
DEWAN Nimai
2011
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1559
CHORÃO DA CUNHA SOARES Luca
2010
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1560
BAUDET Mathys
2010
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1561
AWET Hiyab
2011
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1562
ALAOOFI Omar
2011
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1563
MARVILLE Sherayane
2010
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1564
LA MENDOLA Noah
2011
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1565
JEDDI Alexandre
2011
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1566
JAQUIER Rayan
2010
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1567
HELLER Julien
2010
Yvorne
VD
SUI
Ecoliers B (U12)
1568
GOZA Leonardo
2011
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1569
E SILVA Lukas
2010
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1570
DUPUIS Joshuan
2011
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1571
PEREIRA GASPAR GONÇALVES Guilherme
2011
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1572
ZEQUEIRA Emilio
2010
Yvorne
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1573
ZENGIN Berat
2011
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1574
SCHNEIDER Alexis
2010
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1575
PITTIER Remy
2011
Aigle
-
SUI
Ecoliers B (U12)
1608
KING Fionn
2011
Aigle
VD
SUI
Ecoliers B (U12)
1609
FANTI Romeo
2011
Fully
VS
-
Ecoliers B (U12)
2019
TESTAZ Noa
2010
Aigle
VD
SUI
Ecoliers B (U12)

Ecoliers C (U10)
33

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1576
KELLY Aksel
2013
Givrins
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1577
DARBELLAY Eliott
2013
Monthey
VS
SUI
Ecoliers C (U10)
1578
DUCREY Kelyan
2012
Lavey
VD
SUI
Ecoliers C (U10)
1579
ECHCHORFI Nabil
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1580
EBERHARDT Jaem
2012
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1581
CABRAL MOREIRA Nathan
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1582
BERISHA Korab
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1583
FONTAINE Kylian
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1584
ELEZAJ Husejn
2012
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1585
JAQUIER Marwane
2012
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1586
HYSENI Alyon
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1587
HELLER Nathan
2012
Yvorne
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1588
HAFAZ Hosseyn
2012
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1589
GREPPIN Louis
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1590
GANTY Sven
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1591
LA MENDOLA Enzo
2013
Yvorne
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1592
KHADRAOUI Djallil
2012
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1593
KABASHI Ledion
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1594
NGAMALEU ASIANI Archange Michel
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1595
MAURON Ilan
2013
Aigle
VD
SUI
Ecoliers C (U10)
1596
LEBOEUF Emil
2012
Aigle
VD
SUI
Ecoliers C (U10)
1597
LAVADO SEABRA Rodrigo
2012
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1598
LAGIER DUARTE Dilan
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1599
PROTTI Nathan
2012
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1600
PROTTI Maël
2012
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1601
NIQUILLE Lilian
2012
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1602
THOMPSON Yanis
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1603
TATON Mahé
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1604
SILVA DOS SANTOS Daniel
2012
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1605
SEROR Raphaël
2012
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1606
SCHILLINGER Adam
2013
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1607
VEERARAGOO Fabien
2012
Aigle
-
SUI
Ecoliers C (U10)
1614
AIDIBI Hussein
2013
Aigle
VD
SUI
Ecoliers C (U10)

Ecoliers D
40

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
COUDRAIN Yoann
2014
Aigle
VD
SUI
Ecoliers D
1002
OGUEY Tomeo
2014
Villars-Le-Terroir
VD
SUI
Ecoliers D
1003
CLAIVAZ Loïc
2016
Aigle
VD
SUI
Ecoliers D
1004
BORLOZ Etan
2015
Yvorne
-
SUI
Ecoliers D
1005
BONNY Nathaniel
2014
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1006
AMAND Timothée
2016
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1007
ALI Hamza
2014
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1008
DIALLO Noham
2014
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1009
DE FIGUEIREDO Mathys
2016
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1010
CILIBERTO Dante
2014
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1011
CHOMONT KOTCHI Hans
2017
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1012
FAZAN Mylo
2015
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1013
DOVAL YAÑEZ Iago
2017
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1014
DOS SANTOS Rafael
2015
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1015
DINIZ GARCIA Thomas
2015
Yvorne
-
SUI
Ecoliers D
1016
DIAS DA CUNHA ANDRADE Rodrigo
2017
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1017
GOMES ASCENSAO Matteo
2014
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1018
FROTÉ Achille
2014
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1019
FERNANDEZ Nolan
2014
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1020
LIVADIC Elmin
2015
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1021
KOSTADINOVIC Boris
2015
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1022
KEIST Nathan
2014
Aigle
VD
SUI
Ecoliers D
1023
JEANMONOD Lenny
2017
Aigle
VD
SUI
Ecoliers D
1024
GREPPIN Adrien
2015
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1025
GOMES FARIA Evan
2015
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1026
MAHMUD Amine
2014
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1027
LYSYUK Mark
2016
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1028
SAFFIOTI Diego
2016
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1029
RAMOSAJ Lorik
2014
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1030
PETIT DOS SANTOS Jaycy
2014
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1031
OBI Jeremy
2014
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1032
NAMMOURA Hassan
2015
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1033
MOUBTAKIR Yasser
2015
Aigle
-
SUI
Ecoliers D
1070
KING Leo
2016
Aigle
VD
SUI
Ecoliers D
1071
ZUNIGA Elio
2016
Aigle
VD
SUI
Ecoliers D
1073
ZIVKOUIC Timéo
2017
Aigle
VD
SUI
Ecoliers D
1076
PASSELLO Lucien
2018
Aigle
VD
SUI
Ecoliers D
1079
HAJIABASSI Miran
2014
Aigle
VD
SUI
Ecoliers D
1080
MOHLER Mathias
2014
Aigle
VD
SUI
Ecoliers D
1082
HAJIABASSI Milan
2014
Aigle
VD
SUI
Ecoliers D

Ecolières A (U14)
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2009
JACQUEROD Manon
2008
Yvorne
-
SUI
Ecolières A (U14)
2010
CABV Martigny
FANTI Laly
2008
Fully
VS
SUI
Ecolières A (U14)
2018
PIERROZ Lily
2008
Martigny-Croix
VS
SUI
Ecolières A (U14)
2029
SPUHLER Sarah
2008
Aigle
VD
SUI
Ecolières A (U14)

Ecolières B (U12)
24

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1501
KELLY Nina
2011
Givrins
VD
SUI
Ecolières B (U12)
1502
CABV Martigny
VENKER Emmeline
2011
Le Sépey
VD
SUI
Ecolières B (U12)
1503
BLANCO FERREIRA Lara
2010
Aigle
-
SUI
Ecolières B (U12)
1504
EMERY Abigaël
2011
Aigle
-
SUI
Ecolières B (U12)
1505
E SILVA Eléa
2011
Aigle
-
SUI
Ecolières B (U12)
1506
DÉVAUD Elia
2011
Aigle
-
SUI
Ecolières B (U12)
1507
CAMARA Maely
2010
Aigle
-
SUI
Ecolières B (U12)
1508
ISOZ Kendy
2011
Aigle
-
SUI
Ecolières B (U12)
1509
GRANDJEAN Nikita
2011
Corbeyrier
-
SUI
Ecolières B (U12)
1510
GOUDET Callie
2011
Aigle
-
SUI
Ecolières B (U12)
1511
FAKAN Ilénia
2011
Aigle
-
SUI
Ecolières B (U12)
1512
MOTTIER Lya
2011
Yvorne
-
SUI
Ecolières B (U12)
1513
MAURON Cleo
2010
Aigle
VD
SUI
Ecolières B (U12)
1514
LEBOEUF Lea
2010
Aigle
VD
SUI
Ecolières B (U12)
1515
JONES Isla
2011
Aigle
-
SUI
Ecolières B (U12)
1516
JAQUEMET Lina
2011
Aigle
-
SUI
Ecolières B (U12)
1517
SALZMANN Yui
2011
Yvorne
-
SUI
Ecolières B (U12)
1518
ROCHAT Nora
2011
Aigle
-
SUI
Ecolières B (U12)
1519
RICHARD Maorie
2011
Corbeyrier
-
SUI
Ecolières B (U12)
1520
THOMET Tania
2011
Aigle
-
SUI
Ecolières B (U12)
1610
CA Sion
CHEVAILLER Lola
2010
Grimisuat
VS
SUI
Ecolières B (U12)
1612
MARTI Nalysyuk
2010
Aigle
VD
SUI
Ecolières B (U12)
1613
DEVAUD Mélie
2010
Aigle
VD
SUI
Ecolières B (U12)
1621
SPUHLER Margot
2010
Aigle
VD
SUI
Ecolières B (U12)

Ecolières C (U10)
37

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1521
BAUDET Audrey
2012
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1522
BADAN Malika
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1523
AUBERT Coralie
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1524
AMAND Maëlys
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1525
ALLORA Zélie
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1526
CHOLLET Léonie
2012
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1527
BORER RODRIGUEZ Luana
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1528
GOLAY Julie
2012
Yvorne
-
SUI
Ecolières C (U10)
1529
GIROD Lilou
2013
Yvorne
-
SUI
Ecolières C (U10)
1530
GENILLARD Léonie
2012
Corbeyrier
-
SUI
Ecolières C (U10)
1531
EMERY Elisa
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1532
DIAS DA CUNHA ANDRADE Ana Francisca
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1533
DIALLO Nadine
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1534
DA COSTA SILVA Océane
2012
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1535
GOMES FARIA Edna
2012
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1536
KHBIAZ Nour
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1537
JAQUEROD Aurore
2012
Yvorne
VD
SUI
Ecolières C (U10)
1538
JAQUEMET Julie
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1539
JAKUPI Zoja
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1540
IMOBERSTEG Laura
2012
Corbeyrier
-
SUI
Ecolières C (U10)
1541
HENRY Pauline
2012
Corbeyrier
-
SUI
Ecolières C (U10)
1542
HAGOS Elim
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1543
GUILLARD Mélody
2013
Aigle
VD
SUI
Ecolières C (U10)
1544
KOSTADINOVIC Nina
2012
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1545
ROUISSI Myriam
2012
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1546
PREMAKANTHAN Karuniya
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1547
OUATTARA Noemi
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1548
NICOLIER Méline
2013
Corbeyrier
-
SUI
Ecolières C (U10)
1549
MORGADO RAMOS Myriam
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1550
MANTANUS Matilde
2012
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1551
LAUNAZ Alix
2012
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1552
TESFALDET Lulya
2012
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1553
TABARDIN Ilenia
2013
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1554
ZUFFEREY Prune
2012
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1555
THIMM Giovana
2012
Aigle
-
SUI
Ecolières C (U10)
1556
TRT Monthey
WISARD Audrey
2012
Choex
VS
SUI
Ecolières C (U10)
1611
SAVICEV Eva
2012
Chailly-Montreux
VD
SUI
Ecolières C (U10)

Ecolières D
42

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1034
Team Bouzon
BOUZON Lara
2016
La Brillaz
FR
SUI
Ecolières D
1035
Team Bouzon
BOUZON Nina
2016
La Brillaz
FR
SUI
Ecolières D
1036
GENILLARD Amandine
2015
Corbeyrier
VD
SUI
Ecolières D
1037
MARTI Emeline
2014
Yvorne
VD
SUI
Ecolières D
1038
DAHMEN Kamilia
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1039
CHOLLET Selyna
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1040
CANAPA Louise
2014
Yvorne
-
SUI
Ecolières D
1041
CALABRETTA Alice
2016
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1042
BOURGEOIS Adélie
2015
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1043
ADOHOUN Taïs
2016
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1044
DANIEL Gelila
2015
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1045
MAJEUR Anaïs
2014
Yvorne
-
SUI
Ecolières D
1046
LUQUIENS Lou
2017
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1047
LEBOEUF Magali
2015
Aigle
VD
SUI
Ecolières D
1048
LA MENDOLA Malicia
2016
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1049
JAKUPI Lora
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1050
GILLOT Ela
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1051
OKUBAGEBRIEL Betial
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1052
FAKAN Myriam
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1053
NUJOV Luiza
2015
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1054
MARTINKOVIC Mila
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1055
ROCHA DE OLIVEIRA Emmily
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1056
RIEDI Louna
2015
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1057
QUINTANA ALCANTARA Romina
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1058
PASSELLO Natalis
2017
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1059
OLIVEIRA FERNANDES Matilde
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1060
TARQUINI Amélie
2016
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1061
TABARDIN Luana
2015
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1062
SARAIVA NUNES Kyara
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1063
SALEMI AMORIM Dayana
2016
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1064
TIRELLI Esther
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1065
TEIXEIRA MATOS Inès
2014
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1066
TAUXE Coline
2017
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1067
TAUXE Elena
2015
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1068
ZEMIKAEL Edna
2015
Aigle
-
SUI
Ecolières D
1069
TRT Monthey
WISARD Mallory
2015
Choex
VS
SUI
Ecolières D
1072
ZIVKOUIC Klara
2016
Aigle
VD
SUI
Ecolières D
1074
CARVAJALINO FRADET Sofia
2015
Aigle
VD
SUI
Ecolières D
1075
GARNIER Marie
2016
Montreux
VD
SUI
Ecolières D
1077
RAPIN Emy
2017
Aigle
VD
SUI
Ecolières D
1078
THOMANN Lou
2017
Aigle
VD
SUI
Ecolières D
1081
BOULOT Adison
2015
Yvorne
VD
SUI
Ecolières D

Femmes
2

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
TAUXE Aurélie
1988
Aigle
VD
SUI
Femmes
18
DUPERTUIS Julie
2001
Chessel
VD
SUI
Femmes

Femmes W40
9

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2
SCHNEIDER Daniela
1979
Aigle
VD
SUI
Femmes W40
3
Team Bouzon
BOUZON Slavka
1977
Lovens
FR
SUI
Femmes W40
4
Pure jump
DONDANA Cathy
1981
Choëx
VS
EST
Femmes W40
5
GONZALEZ Nathalie
1978
Aigle
VD
SUI
Femmes W40
6
BUCHS Myriam
1972
Aigle
VD
SUI
Femmes W40
17
JACQUIER FANTI Natacha
1974
Fully
VS
SUI
Femmes W40
21
Wilteam
WILMART Laure
1977
Vessy
GE
SUI
Femmes W40
32
FAKAN Noémie
1980
Aigle
VD
SUI
Femmes W40
520
MARET Nathalie
1975
Fully
VS
SUI
Femmes W40

Femmes W50 +
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
7
T-R-T Athlétisme Monthey
CRAUSAZ Virginie
1969
Aigle
VD
SUI
Femmes W50 +
8
RAVUSSIN Isabelle
1958
Aigle
VD
SUI
Femmes W50 +
9
GBS CAReisen
CROISIER Ariane
1964
Bex
VD
SUI
Femmes W50 +
10
ROTHEN Margarita
1969
Corsier-Sur-Vevey
VD
COL
Femmes W50 +

Hommes
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
23
WAWRZYNTEAM
STASIACZEK Sebastian
1983
Aigle
VD
POL
Hommes

Hommes M40
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
11
SPÜHLER Christian
1972
Aigle
VD
SUI
Hommes M40
19
SAVICEV Ivan
1979
Chailly-Montreux
VD
ITA
Hommes M40
22
JONES Piers
1975
Aigle
VD
GBR
Hommes M40
24
DELNOY Jérôme
1978
Aigle
VD
BEL
Hommes M40
29
PERRET Gary
1973
Yvorne
VD
SUI
Hommes M40
31
Physiosport Jacques Troillet
FANTI Gregoire
1974
Fully
VS
SUI
Hommes M40

Hommes M50 +
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
12
David Fournier challenges
FOURNIER David
1969
Loye
VS
SUI
Hommes M50 +
13
VACHERON Jacques
1967
Aigle
VD
SUI
Hommes M50 +
14
JAQUET Christophe
1962
Aigle
VD
SUI
Hommes M50 +
15
DONDENAZ Alain
1957
Aigle
VD
SUI
Hommes M50 +
16
ROTHEN Daniel
1962
Corsier-Sur-Vevey
VD
SUI
Hommes M50 +
20
Wil team
WILMART Bruno
1971
St-Jeoire
-
FRA
Hommes M50 +

Nordic Walking
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2501
FSG Aigle-Alliance
SCHNEIDER Claude
1964
Aigle
VD
SUI
Nordic Walking
2502
ALLORA Maude
1978
Aigle
VD
SUI
Nordic Walking
2503
Aigle-Alliance - Honoraires
MUTZENBERG Gérald
1950
Aigle
VD
SUI
Nordic Walking

Populaires Femmes
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
30
ORGOI Atartsetseg
1973
Bex
VD
SUI
Populaires Femmes
501
THOMPSON-KELLY Claire
1979
Givrins
VD
SUI
Populaires Femmes
502
TUMURBAATAR Jargal
1972
Aigle
-
SUI
Populaires Femmes
503
Fleur de Lotus
DICKEJOE Christine
1973
Lausanne
VD
SUI
Populaires Femmes
521
FRADET Sarah
1986
Aigle
VD
CAN
Populaires Femmes

Populaires Hommes
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
504
Team Bouzon
BOUZON Daniel
1972
Lovens
FR
SUI
Populaires Hommes
505
OGUEY Alain
1976
Villars-Le-Terroir
VD
SUI
Populaires Hommes
506
ROCHAT Raphaël
1977
Aigle
VD
SUI
Populaires Hommes
507
Fleur de Lotus
JOEDICKE Harald
1968
Lausanne
VD
SUI
Populaires Hommes