Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

297 participants

All categories
Athlete

Amateur
28

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
257
veloemotion.ch
MÜLLER Emanuel
1988
St. Gallen
SG
SUI
Amateur
259
ZILTENER Moritz
2002
Altendorf
SZ
SUI
Amateur
260
WEDER Justin
2002
Diepoldsau
SG
SUI
Amateur
261
ZINGG Olivier
1993
Riddes
VS
SUI
Amateur
262
ANDRIEUX Thibault
2002
Geneve
GE
FRA
Amateur
263
TEUSCHER Remo
2003
Wetzikon
-
SUI
Amateur
264
TAPPEINER Pascal
2003
Züberwangen
SG
SUI
Amateur
265
TALLERO Fabio
2003
Winterthur
ZH
SUI
Amateur
266
STÄUBLE Jonas
2003
Sulz
AG
SUI
Amateur
267
STEINER-HEFTI Thomas
2000
Bern
BE
SUI
Amateur
268
STECK Tim
2003
Sugiez
FR
SUI
Amateur
269
SCHÖNENBERGER Daniel
2002
Mosnang
SG
SUI
Amateur
270
MURRI Joel
2002
Trimstein
BE
SUI
Amateur
271
JULMY Lorain
2003
Courgenay
JU
SUI
Amateur
272
CABRERA Emilio
2003
Derendingen
SO
SUI
Amateur
273
ALIESCH Janet
2003
Chur
GR
SUI
Amateur
274
FORTIS Damien
2002
Aire-La-Ville
GE
SUI
Amateur
275
BOUZON Antoine
2001
Blonay
VD
SUI
Amateur
276
KURMANN Andre
2003
Willisau
LU
SUI
Amateur
277
OBERSON Yannick
1991
Lyss
BE
SUI
Amateur
278
KROPF Colin
2003
Steffisburg
-
SUI
Amateur
279
GYSLING David
1993
Marin-Centre
NE
SUI
Amateur
280
KNIPP Niels
1994
Jens
BE
SUI
Amateur
281
FURRER Robin
2003
Hurden
-
SUI
Amateur
282
GLAUS Michael
1989
Gempenach
FR
SUI
Amateur
283
CONSTANT Matteo
2003
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
Amateur
284
MARKWALDER Yanis Eric
2003
Weinfelden
TG
SUI
Amateur
285
WÜTHRICH Emanuel
2003
Sutz-Lattrigen
BE
SUI
Amateur

Anfänger U17
37

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
136
Sprinter club du Lignon
DE LA OLIVA Lorenzo
2007
Petit-Lancy
GE
SUI
Anfänger U17
137
BAUER Luc
2006
Fehraltorf
-
SUI
Anfänger U17
138
BEUGGERT Noah
2007
Törbel
VS
-
Anfänger U17
139
BIALON Nicolas
2006
Montalchez
NE
SUI
Anfänger U17
140
BOVET Luca
2006
St-Cierges
VD
SUI
Anfänger U17
141
CARINA Marco
2006
Fehraltorf
-
SUI
Anfänger U17
142
EILINGER Cédric
2006
Züberwangen
SG
SUI
Anfänger U17
143
GUGGER Lias
2007
Ins
BE
SUI
Anfänger U17
144
HALTER Nicolas
2006
Herisau
AR
SUI
Anfänger U17
145
MARTINO Ivano
2007
Ligornetto
TI
SUI
Anfänger U17
146
JACOLINO Bastien
2007
Soral
GE
SUI
Anfänger U17
147
HUNZIKER Julian
2009
Herisau
-
SUI
Anfänger U17
148
LAGONA Romain
2006
Fully
VS
SUI
Anfänger U17
149
MAITRE Baptiste
2006
Le Grand-Saconnex
GE
FRA
Anfänger U17
150
MEISTER Dylan
2007
Feuerthalen
-
SUI
Anfänger U17
151
OBERLI Lény
2006
Moutier
BE
SUI
Anfänger U17
152
RINNER Jonathan
2007
Zürich
-
SUI
Anfänger U17
153
SOMMER Sven
2006
Andwil
SG
SUI
Anfänger U17
154
TOTH NOEL
2006
Oberhofen Thun'see
BE
SUI
Anfänger U17
155
TRAPP Raphael
2007
Soyheres
JU
SUI
Anfänger U17
156
WABEL Sven
2006
Hittnau
ZH
SUI
Anfänger U17
157
VC Altstätten/pinkGiliSwiss
ALDER Micha
2006
Altstätten
SG
SUI
Anfänger U17
158
SIDO Livio
2006
Fislisbach
AG
SUI
Anfänger U17
159
ZUMSTEG Nicola
2006
Gansingen
-
SUI
Anfänger U17
160
BÄRTSCH CEDRIC
2007
Aeschi B. Spiez
BE
SUI
Anfänger U17
161
VASILIEV Danylo
2007
Ukraine
-
SUI
Anfänger U17
162
DONZÉ Nolan
2006
Saignelégier
JU
SUI
Anfänger U17
163
RESTIVO Augusto
2007
Sattel
SZ
SUI
Anfänger U17
164
FELSBERGER Elia
2006
Affoltern Am Albis
ZH
SUI
Anfänger U17
165
HIRSCHI Joel
2006
Ittigen
BE
SUI
Anfänger U17
166
GRAF Cedric
2006
Ottenbach
ZH
SUI
Anfänger U17
167
EMMENEGGER Lars
2007
Arboldswil
BL
SUI
Anfänger U17
168
PRIEMER Max
2007
Klingnau
AG
GER
Anfänger U17
169
ANTONENKO Pavlo
2007
Magglingen
BE
UKR
Anfänger U17
170
HOCHULI Florian
2006
Strengelbach
AG
SUI
Anfänger U17
171
VOLKART Laurin
2006
Hettlingen
-
SUI
Anfänger U17
172
CHYZHYKOV Heorhil
2006
Ukraine
-
SUI
Anfänger U17

Elite
18

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
288
KÖPPEL Noah
1995
Hemmental
SH
SUI
Elite
289
WAIS Badreddin
1991
Hindelbank
BE
SUI
Elite
290
ROSSIER Thibault
2001
St-Martin Vs
VS
SUI
Elite
291
MATTHEIS Oliver
1995
Singen
-
SUI
Elite
292
JENNI Luca
2002
Altnau
TG
SUI
Elite
293
EGGENBERG Ruben
2000
Münsingen
BE
SUI
Elite
294
JANSSEN Christoph
2000
Dürrenroth
BE
SUI
Elite
295
DECKER Enzo
2003
D-Hoppstã¤adten-Weiersbach
-
SUI
Elite
296
CERATO Gabriele
2002
Perly
GE
SUI
Elite
297
LANDENBERGER Nils
2002
Frenkendorf
BL
SUI
Elite
298
KLAHRE Jakob
2001
Basel
BS
SUI
Elite
299
DÖRING Jonas
1998
St.german
VS
SUI
Elite
300
IMBODEN Simon
2000
Spiez
BE
SUI
Elite
301
HEINIGER Lars
2001
Burgdorf
BE
SUI
Elite
302
DEBONS Guérin
1997
Sion
VS
SUI
Elite
303
BACHMANN Laurin
1999
Reigoldswil
BL
SUI
Elite
304
TAMBARIKAS Nico
1992
Buchs
SG
SUI
Elite
305
WYSS Marcel
1986
Münsingen
BE
SUI
Elite

Frauen Elite (FE+FA)
17

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
225
CUBE
SCHNEIDER Janine
1995
Lottstetten
-
GER
Frauen Elite (FE+FA)
226
ZANETTI Linda
2002
Camignolo
TI
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
227
SHIMANSKA Irina
2002
Grenchen
-
UKR
Frauen Elite (FE+FA)
228
MATTHEY Crystel
1985
Cudrefin
VD
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
229
JAQUET Prisca
2003
Villars-Sous-Champvent
VD
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
230
CHAUVEAU Caroline
2002
Geneve
GE
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
231
SUTER NICOLE
1997
Frutigen
BE
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
232
RYF Corina
1993
Zürich
-
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
233
IVKO Anastasiia
2003
Grenchen
-
UKR
Frauen Elite (FE+FA)
234
STERN Léa
2001
Pont
FR
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
235
FUCHS Lea
1991
8400
ZH
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
236
MEIER Jessica
1999
Schneisingen
AG
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
237
LIEHNER Annika
2002
Wetzikon (zh)
ZH
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
238
KRAEHEMANN Lara
1999
Egg
ZH
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
239
MAURER Melanie
1988
Liebefeld
BE
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
240
LIECHTI Jasmin
2002
Burgdorf
-
SUI
Frauen Elite (FE+FA)
241
KIESENHOFER Anna
1991
Renens
-
SUI
Frauen Elite (FE+FA)

Frauen FB
29

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
105
LEU Lorena
2004
Altdorf (ur)
UR
SUI
Frauen FB
106
GUT Ainura
2006
Bolligen
BE
SUI
Frauen FB
108
STECK Nina
2006
Sugiez
FR
SUI
Frauen FB
109
VONMOOS Selina
2006
St.erhard
LU
SUI
Frauen FB
110
VOYTOVICH Nadya
2006
Ukraine
-
SUI
Frauen FB
111
FRAGNIÈRE Fantine
2004
Vuadens
FR
SUI
Frauen FB
112
RÜETSCHI Noëlle
2004
Gipf-Oberfrick
AG
SUI
Frauen FB
113
VELIKA Kateryna
2006
Ukraine
-
SUI
Frauen FB
114
ZBERG Laura
2007
Tann
ZH
SUI
Frauen FB
115
GAILLARD Anaëlle
2004
Choëx
VS
SUI
Frauen FB
117
WIPF Jemima
2006
Roggliswil
LU
SUI
Frauen FB
118
STEINMANN Livia
2006
Ebersecken
-
SUI
Frauen FB
119
TRAPP Viviane
2004
Soyhières
JU
GER
Frauen FB
120
REICHMUTH Kyra
2005
Bauma
ZH
SUI
Frauen FB
121
ZVEREVA Sofya
2005
Grenchen
-
UKR
Frauen FB
122
MOTA Anahita
2007
Genève
GE
SUI
Frauen FB
123
DA MOCOGNO Delia
2004
Erstfeld
UR
SUI
Frauen FB
124
LEVCHENKO Bogdana
2004
Grenchen
-
UKR
Frauen FB
125
WIPF Simeï
2004
Roggliswil
LU
SUI
Frauen FB
126
FROLOVA Yelyzav
2006
Ukraine
-
SUI
Frauen FB
127
MOISESCU Lena
2005
79618
-
GER
Frauen FB
128
JACOLINO Emeline
2004
Soral
GE
SUI
Frauen FB
129
LUTSENKO Yelyzaveta
2005
Grenchen
-
UKR
Frauen FB
130
FURRER Muriel
2006
Egg
ZH
SUI
Frauen FB
131
KOLYZHUK Anna
2004
Grenchen
-
UKR
Frauen FB
132
STETTLER Janice
2004
Ersigen
BE
SUI
Frauen FB
133
SCHIESS Zoe
2005
Meierskappel
LU
SUI
Frauen FB
134
ZIMMERMANN Fiona
2004
Walchwil
ZG
SUI
Frauen FB
135
EPP Aline
2005
Bristen
UR
SUI
Frauen FB

Hobby 1
34

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
22
VON KÄNEL Nils
2010
Thun
BE
SUI
Hobby 1
23
CLEMENT Christophe
1985
München
-
GER
Hobby 1
75
PÀL Zoltan
1985
Laupen Zh
ZH
SUI
Hobby 1
76
EUGSTER Lukas
1991
Bern
BE
SUI
Hobby 1
77
JUNGEN Sandro
1989
Thun
-
SUI
Hobby 1
78
GERBER Andreas
1988
Bern
-
SUI
Hobby 1
79
MÜNGER Florian
1984
Hinterkappelen
-
SUI
Hobby 1
80
FREITAG Tobias
1993
Bern
-
SUI
Hobby 1
81
RIGET Dario
1996
Wald (zh)
ZH
SUI
Hobby 1
82
DE BONI Andrea
1988
Münchenbuchsee
BE
SUI
Hobby 1
83
HUBER Reto
1994
Rupperswil
-
-
Hobby 1
84
TRABUCCHI Alex
1999
Quartino
-
SUI
Hobby 1
85
STRENG Christian
1988
Liestal
-
SUI
Hobby 1
86
SCHUSTER Frederick
1986
Bern
-
SUI
Hobby 1
87
STB
NYDEGGER Michael
1984
Bern
BE
SUI
Hobby 1
88
HANGL Jan
1991
Bern
-
SUI
Hobby 1
89
GÜLLER Jodok
1989
Herzogenbuchsee
-
SUI
Hobby 1
90
RUMO Jan
2001
Wünnewil
-
SUI
Hobby 1
91
FANKHAUSER Dominik
1997
Bern
-
SUI
Hobby 1
92
EDGERLEY Rob
1983
Bern
-
SUI
Hobby 1
93
DE LUCA Loris
1997
Stäfa
-
SUI
Hobby 1
94
ZIHLMANN Gabriel
1990
Escholzmatt
-
SUI
Hobby 1
95
BIRCHLER Damian
1982
Altdorf
UR
SUI
Hobby 1
96
BUCHER Matthias
1991
Bern
-
SUI
Hobby 1
97
DEN HOLLANDER Florian
1997
Thun
BE
NED
Hobby 1
98
WINKELMANN Daniel
1987
Hünibach
-
SUI
Hobby 1
99
SPINDLER Dimitri
1988
Bern
-
SUI
Hobby 1
100
PIETSCHMANN Robin
1990
Hettiswil
-
SUI
Hobby 1
101
RUTSCHI Oliver
1983
Liebefeld
BE
SUI
Hobby 1
102
FUHRER Patrick
1983
Einigen
-
SUI
Hobby 1
103
PFANNER Michael
1987
Sion
-
SUI
Hobby 1
104
FANKHAUSER Patrick
1984
Steffisburg
-
SUI
Hobby 1
107
ALPHA Health Management
SAHI Amir
1990
Bern
BE
SUI
Hobby 1
116
ALPHA Health Management
SCHERTENLEIB Mickael
1990
Bern
BE
SUI
Hobby 1

Hobby 2
24

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
50
Team RoMi
MICHLER Robert
1974
Bern
BE
SUI
Hobby 2
51
SCHMIDIGER Gregor
1979
Heiligenschwendi
-
SUI
Hobby 2
52
GUGLIOTTI Domenico
1981
Stüsslingen
-
SUI
Hobby 2
53
LONGCHAMP François
1973
Cossonay
VD
SUI
Hobby 2
54
RÖTHLISBERGER Michael
1974
Liebefeld
-
SUI
Hobby 2
55
FINGER Martin
1978
Heimberg
-
SUI
Hobby 2
56
STEINER Matthias
1978
Säriswil
-
SUI
Hobby 2
57
BOHNENBLUST Michael
1975
Wichtrach
BE
SUI
Hobby 2
58
WOJCICKI Michal
1980
Lufingen
-
SUI
Hobby 2
59
ZELLER Oliver
1973
Murten
FR
SUI
Hobby 2
60
AESCHBACHER Matthias
1979
Rüti Bei Lyssach
-
SUI
Hobby 2
61
TRANCHET Dominic
1974
Oberhofen Am Thunersee
BE
SUI
Hobby 2
62
HUGI Simon
1981
Neuenegg
BE
SUI
Hobby 2
63
POULTON Neil
1979
Switzerland
-
SUI
Hobby 2
64
WIEDMANN Thomas
1973
Thun
-
SUI
Hobby 2
65
SIEGENTHALER Andreas
1975
Urtenen-Schönbühl
BE
SUI
Hobby 2
67
DÄNGELI Ivo
1973
Uttigen
BE
SUI
Hobby 2
68
GERBER Hans
1980
Langnau
-
SUI
Hobby 2
69
BOVIS George
1973
Niederscherli
BE
SUI
Hobby 2
70
BETTLER Ronnie
1979
Thun
-
SUI
Hobby 2
71
AESCHBACHER Remo
1979
Neuenegg
BE
SUI
Hobby 2
72
MÜLLER Roland
1975
Binningen
-
SUI
Hobby 2
73
SCHWEIZER Andreas
1979
Allmendingen
BE
SUI
Hobby 2
74
JAUNER Thomas
1974
Zermatt
VS
SUI
Hobby 2

Hobby 3
25

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
24
SCHILD Thomas
1967
Belp
BE
SUI
Hobby 3
25
GAFNER Hanspeter
1971
Interlaken
-
SUI
Hobby 3
26
SCHARNOWSKI Marc
1971
Thun
-
SUI
Hobby 3
27
OSTERWALDER Martin
1963
Mumpf
-
SUI
Hobby 3
28
RIPPSTEIN Beat
1957
Widen
AG
SUI
Hobby 3
29
GUT Thomas
1972
Bolligen
BE
SUI
Hobby 3
30
CARR Paul
1967
Neuhaus
-
SUI
Hobby 3
31
FAHRNI Kurt
1953
Bannwil
-
SUI
Hobby 3
32
STUDER Anton
1970
Thun
BE
SUI
Hobby 3
33
KRICKL Andre
1965
Iffwil
-
SUI
Hobby 3
34
CLERC Olivier
1971
Choex
VS
SUI
Hobby 3
35
POETSCHKE Erik Martin
1972
Horw
-
SUI
Hobby 3
36
CAMPBELL Lachlan
1972
Allschwil
BL
GBR
Hobby 3
37
JAQUET Michael
1972
Villars-Sous-Champvent
VD
SUI
Hobby 3
38
INVERNIZZI Bruno
1971
Quartino
-
SUI
Hobby 3
39
HUBER Markus
1963
Hettiswil
-
SUI
Hobby 3
40
WIDMER Felix
1957
Lengnau
-
SUI
Hobby 3
41
MÜLLER Bruno
1970
Seftigen
-
SUI
Hobby 3
42
GASSER Patrick
1966
Nunningen
SO
SUI
Hobby 3
43
THUNER Matthias
1970
Aeschlen
BE
SUI
Hobby 3
45
THUMANN Manfred
1954
Lengnau
-
SUI
Hobby 3
46
ADAMUS Nick
1964
Uitikon
-
SUI
Hobby 3
47
STETTLER Peter
1972
Ersigen
-
SUI
Hobby 3
48
RYFFEL Lorenz
1962
Schwarzenburg
BE
SUI
Hobby 3
49
LÄNGAUER Lars
1967
Ittigen
-
SUI
Hobby 3

Hobby Damen ohne Lizenz
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
9
Tri-Team Steffisburg
KÖPPEL Jannine
1997
Liebefeld
BE
SUI
Hobby Damen ohne Lizenz
11
LEIPPERT Selina
1985
Bern
-
SUI
Hobby Damen ohne Lizenz
12
BROGER Dana
1993
Zürich
-
SUI
Hobby Damen ohne Lizenz
13
HEIS Clarissa
1994
Bern
-
SUI
Hobby Damen ohne Lizenz
14
CASTILLO TRISTÁN Dinorah-Cecilia
1984
Poing, D
-
GER
Hobby Damen ohne Lizenz
15
HACHEN Sarah
1990
Bern
-
SUI
Hobby Damen ohne Lizenz
16
SCHÜRCH Barbara
1984
Langenbruck
-
SUI
Hobby Damen ohne Lizenz
17
PEDRELLI Tiziana
1987
Liebefeld
BE
SUI
Hobby Damen ohne Lizenz
18
UEBELHART Jacqueline
1975
Bellmund
BE
SUI
Hobby Damen ohne Lizenz
19
FRITZSCHE Alice
1998
Zürich
-
SUI
Hobby Damen ohne Lizenz
20
PIHLAJAVIITA-GUGEL Sariitta
1969
Belp
BE
FIN
Hobby Damen ohne Lizenz
21
STIENEN Jutta
1972
Wädenswil
ZH
SUI
Hobby Damen ohne Lizenz

Junioren U19
17

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
207
SCHMID Miro
2004
Muri (ag)
AG
SUI
Junioren U19
208
VASILIEV Nikita
2004
Ukraine
-
SUI
Junioren U19
209
WALTER Filippo
2005
Curio
TI
SUI
Junioren U19
210
STIRMANN Léo
2004
Munwiller
-
SUI
Junioren U19
211
SALAMIN Justin
2005
Grône
VS
SUI
Junioren U19
212
POOT Mats
2005
Cham
ZG
NED
Junioren U19
213
RANGHETTI Francesco
2005
Cadenazzo
TI
SUI
Junioren U19
214
PRADELLA Zenith
2004
Camorino
TI
SUI
Junioren U19
215
NOSKOV Pavlo
2005
Grenchen
-
UKR
Junioren U19
216
OBRIST Noah
2004
Hünenberg See
ZG
SUI
Junioren U19
217
MAURER Fabio
2005
Burgdorf
BE
SUI
Junioren U19
218
HRUSTHETSKYI Vladyslav
2005
Ukraine
-
SUI
Junioren U19
219
KOBYSH Anton
2004
Ukraine
-
SUI
Junioren U19
220
KLIMSA Louis
2005
München
-
SUI
Junioren U19
221
FOMENKO Leonid
2004
Grenchen
-
UKR
Junioren U19
222
CASAGRANDE Diego
2004
Basel
BS
SUI
Junioren U19
223
CARUSO Francesco
2005
Unterlunkhofen
-
SUI
Junioren U19

Master
15

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
242
RRC Diessenhofen
LAUBER Daniel
1985
Kappel
SO
SUI
Master
243
FFC
LECOMTE Thomas
1986
Dijon
-
FRA
Master
244
FALKNER Philip
1981
Lostorf
SO
SUI
Master
245
ZIMMERMANN Joris
1982
Zürich
-
SUI
Master
246
HÄNNI Daniel
1977
Inwil
-
SUI
Master
247
GRIMM Nicolas
1976
Cheyres
FR
SUI
Master
248
DRIEVER Wout
1989
Schwarzenburg
BE
NED
Master
249
BOLT Florian
1984
Lichtensteig
SG
SUI
Master
250
BALLAT Anton
1964
Niederglatt
ZH
SUI
Master
251
SCHMID Diego
1980
0797652551
AG
SUI
Master
252
RUTSCHI Raphael
1987
Köniz
BE
SUI
Master
253
RÜTIMANN Stefan
1978
Leibstadt (ag)
AG
SUI
Master
254
JOST Kevin
1986
Steffisburg
BE
SUI
Master
255
NIEDERHÄUSER Yves
1990
Wattenwil
BE
SUI
Master
256
GROSS Micah
1981
Thun
BE
SUI
Master

Paracycling
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2
KIELIGER Fabian
1988
Emmen
-
SUI
Paracycling
3
STAUBER Ramon
1994
Sirnach Tg
-
SUI
Paracycling
4
LÖTSCHER Tobi
1979
Nottwil
-
SUI
Paracycling
5
FUHRER Sandra
1986
Goldiwil
-
SUI
Paracycling
6
WENK Christian
1974
Eich Lu
-
SUI
Paracycling
7
FANKHAUSER Nick
1987
Wangen A.a.
-
SUI
Paracycling
8
VILLIGER Cornel
1976
Muri Ag
-
SUI
Paracycling

Schüler U13
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
173
DE MEY Elio
2010
Affoltern Am Albis
ZH
SUI
Schüler U13
174
VON KÄNEL Nils
2010
Thun
BE
SUI
Schüler U13
175
BIRCHLER Nik
2011
Altdorf
-
SUI
Schüler U13
176
BECKERS Thibaut
2010
Büetigen
BE/JB
SUI
Schüler U13
177
FLÜCKIGER Levi
2011
Mönthal
-
SUI
Schüler U13
178
CONVERT Thibault
2010
Remaufens
FR
BEL
Schüler U13
179
GRAF Aline
2011
Ottenbach
-
SUI
Schüler U13
180
CONVERT Gauthier
2010
Remaufens
FR
BEL
Schüler U13
181
STEINMANN Lena
2011
Ebersecken
-
SUI
Schüler U13
182
GRAF Nils
2010
Ottenbach
-
SUI
Schüler U13
183
ALTSTÄTTER Nick
2011
Ehrendingen
-
SUI
Schüler U13
184
ZUMSTEG Saybien
2010
Wil Ag
-
SUI
Schüler U13

Schüler U15
22

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
185
FURRER Chris
2009
Silenen
-
SUI
Schüler U15
186
WITZIG Selina
2009
Oberneunforn
-
SUI
Schüler U15
187
EMMENEGGER Laura
2008
Arboldswil
-
SUI
Schüler U15
188
BINGGELI Alice
2008
Champagne
VD
SUI
Schüler U15
189
BECKERS Thibaut
2010
Büetigen
BE/JB
SUI
Schüler U15
190
SIEGENTHALER Loris
2008
Urtenen-Schönbühl
-
SUI
Schüler U15
191
SALAMIN Antoine
2008
Grône
VS
SUI
Schüler U15
192
RESTIVO Giorgia
2008
Sattel
-
SUI
Schüler U15
193
MÜLLER Giulia
2009
Langenthal
-
SUI
Schüler U15
194
LIEBRENZ Alexander
2008
Oberrieden (zh)
-
SUI
Schüler U15
195
HÜSLER Levin
2009
Gansingen
-
SUI
Schüler U15
196
GRAF Jan
2008
Ottenbach
-
SUI
Schüler U15
197
GÄRTNER Kimi
2009
Dã¤ttlikon
-
SUI
Schüler U15
198
FURRER Tom
2009
Silenen
-
SUI
Schüler U15
199
ALTSTÄTTER Jan
2008
Ehrendingen
-
SUI
Schüler U15
200
BÄRTSCH Yannic
2009
Aeschi B. Spiez
-
SUI
Schüler U15
201
STEINMANN Lars
2008
Ebersecken
-
SUI
Schüler U15
202
SALM Jann
2008
Brittnau
-
SUI
Schüler U15
203
MÜLLER Gian
2008
Morgarten
ZG
SUI
Schüler U15
204
SCHIESS Kuno
2008
Meierskappel
-
SUI
Schüler U15
205
MUNK Louis
2008
Etzgen
-
SUI
Schüler U15
206
GRAF Emanuel
2008
Langnau
-
SUI
Schüler U15