Organization and Timekeeping for Sport Events

Participant list

290 participants

All categories
Athlete

15KM - Dames
3

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
155
Tissières Tanja
1993
Châtel-sur-Montsalvens
FR
SUI
15KM - Dames
Hochmatt Im Fang
156
Charrière Gabriela
1992
Im Fangi
FR
SUI
15KM - Dames
SC Hochmatt Im Fang
171
Rossi Tiziana
1993
Saas Fee
VS
SUI
15KM - Dames
Sc Allalin

15KM - Hommes 1
5

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
51
Pernet Lionel
1993
Vers l' Eglise
VD
SUI
15KM - Hommes 1
160
Oberson Philippe
1987
Siviriez
FR
SUI
15KM - Hommes 1
Etoile de Grattavache-Le Crêt
172
Bruchez Fabien
1994
Fully
VS
SUI
15KM - Hommes 1
SC val Ferret
175
Tissières Mathieu
1990
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
15KM - Hommes 1
SC Im Fang
184
Consorti Sandro
1994
L'Auberson
VD
SUI
15KM - Hommes 1

15KM - Hommes 2
10

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
152
Tschanz Adrian
1971
Zweisimmen
BE
SUI
15KM - Hommes 2
158
MOIX Marco
1967
Fully
VS
SUI
15KM - Hommes 2
SCPCVS
159
Vial Bertrand
1978
Le Crêt-p-Semsales
FR
SUI
15KM - Hommes 2
Ski-club L'Etoile Grattavache-Le Crêt
161
Oberson Nicolas
1983
Siviriez
FR
SUI
15KM - Hommes 2
Etoile de Grattavache-Le Crêt
167
Nicollier Jean-Marc
1977
Apples
VD
SUI
15KM - Hommes 2
170
Juillerat Roland
1965
Le Mouret
FR
SUI
15KM - Hommes 2
176
Cherix Daniel
1971
Bex
VD
SUI
15KM - Hommes 2
180
Maurice Patrick
1978
Puidoux
VD
SUI
15KM - Hommes 2
183
pedrini gregoire
1981
Penthaz
VD
SUI
15KM - Hommes 2
185
Dessibourg Benoît
1983
Grolley
FR
SUI
15KM - Hommes 2

15KM - Hommes 3
6

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
153
Hammer Bruno
1953
Zweisimmen
BE
SUI
15KM - Hommes 3
154
Schranz Claude
1944
Aigle
VD
SUI
15KM - Hommes 3
SC Bex
164
burger heiner
1953
Lausanne
VD
SUI
15KM - Hommes 3
KB12
166
Naegele Christian
1962
Epalinges
VD
SUI
15KM - Hommes 3
177
Weber Daniel
1964
Broc
FR
SUI
15KM - Hommes 3
181
Mars Christian
1960
Neuchâtel
NE
FRA
15KM - Hommes 3

15KM - Juniors Dames U20
2

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
165
Couplan Melissa
1996
Massonnens
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
Gliss Club Romont
179
Ramel Julie
1996
Château-d'Oex
VD
SUI
15KM - Juniors Dames U20

15KM - Juniors Hommes U20
5

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
162
Gay Bastien
1998
Chésalles/Oron
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
Etoile de Grattavache-Le Crêt
163
Rochat Guillaume
1998
Orient
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
169
Juillerat Antoine
1998
Le Mouret
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
173
Cottier Nicolas
1998
Im Fang
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
SC Im Fang
178
Murith Pierre
1996
Gruyères
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20

30KM - Hommes 1
10

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
13
LAMON Romain
1989
Sion
VS
SUI
30KM - Hommes 1
15
Flück Vincent
1985
Hauteville
FR
SUI
30KM - Hommes 1
CS Hauteville
17
Hammer Simon
1994
Zweisimmen
BE
SUI
30KM - Hommes 1
19
Rauber Sebastian
1990
Im Fang
FR
SUI
30KM - Hommes 1
SC Hochmatt Im Fang
37
Esseiva Philip
1993
Echallens
VD
SUI
30KM - Hommes 1
SC Bex
44
Romang Neil
1995
Feutersoey
BE
SUI
30KM - Hommes 1
47
Lüthi Dimitri
1989
Bern
BE
SUI
30KM - Hommes 1
48
Testuz sébastien
1991
Grandson
VD
SUI
30KM - Hommes 1
52
Engel Clyde
1992
Saint-blaise
NE
SUI
30KM - Hommes 1
53
Käser Alec
1996
Les Plans / Bex
VD
SUI
30KM - Hommes 1

30KM - Hommes 2
27

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
12
Iseli Lukas
1978
Bern
BE
SUI
30KM - Hommes 2
TnT-Racing Team
22
Yersin Dominique
1974
Château d'Oex
VD
SUI
30KM - Hommes 2
23
Garin Stéphane
1982
Porsel
FR
SUI
30KM - Hommes 2
Ski-club Grattavache-Le Crêt
24
Fuso Luca
1977
Aigle
VD
SUI
30KM - Hommes 2
Etoile de Grattavache-Le Crêt
25
Vial Julien
1982
Sion
VS
SUI
30KM - Hommes 2
Etoile de Grattavache-Le Crêt
26
Currat François
1970
Romont
FR
SUI
30KM - Hommes 2
Etoile Grattavache-Le Crêt
27
Grandjean Frédéric
1980
Romont
FR
SUI
30KM - Hommes 2
Glisse Club Romont
28
Truong Pascal
1977
Savagnier
NE
SUI
30KM - Hommes 2
SC La Vue des Alpes
30
Mooser Markus
1974
Charmey
FR
SUI
30KM - Hommes 2
SC Im Fang Hochmatt
31
Scaiola Jean-Philippe
1975
Vuadens
FR
SUI
30KM - Hommes 2
Glisse Club Romont
32
Balmer Eric
1965
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
30KM - Hommes 2
SC Hochmatt Im Fang
33
Rossier Alain
1979
Château-d'Oex
VD
SUI
30KM - Hommes 2
Château-d'Oex
36
Cottier Dominik
1971
Im Fang
FR
SUI
30KM - Hommes 2
SC Im Fang
38
Pellaton Fabrice
1970
La Brévine
NE
SUI
30KM - Hommes 2
SC La Brévine
39
Pellaton Damien
1976
La Brévine
NE
SUI
30KM - Hommes 2
La Brévine
40
Faivre Roger
1966
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
30KM - Hommes 2
SC la Brévine
41
Schenevey Stéphane
1971
Bière
VD
SUI
30KM - Hommes 2
S.C. Château-d'Oex
42
Oguey Jacques
1980
Corcelles-près-Concise
VD
SUI
30KM - Hommes 2
43
Mercier Eric
1983
Château-d'Oex
VD
SUI
30KM - Hommes 2
Château-d'Oex
45
Buchs Andreas
1981
Château-d'Oex
VD
SUI
30KM - Hommes 2
46
MELLOUI TOMASO #missing
1979
LAUSANNE
VD
SUI
30KM - Hommes 2
49
Benet Alain
1965
Bouveret
VS
SUI
30KM - Hommes 2
50
Grognuz Martial
1965
Chevilly
VD
SUI
30KM - Hommes 2
54
Charrière Christian
1975
Gumefens
FR
SUI
30KM - Hommes 2
55
Rumpf Alain
1971
Villars-sur-Ollon
VD
SUI
30KM - Hommes 2
57
Pasquier Jean
1983
Yvorne
VD
SUI
30KM - Hommes 2
58
Perritaz Pierre
1972
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
30KM - Hommes 2

30KM - Hommes 3
7

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
14
CHOUPIS COSTA
1960
SAINT JEAN
VS
FRA
30KM - Hommes 3
INTERNATIONAL SKI TEAM OF PAROS
16
Bieri Beat
1963
Zweisimmen
BE
SUI
30KM - Hommes 3
21
Girard Jean-pierre
1954
Neuchâtel
NE
SUI
30KM - Hommes 3
35
Mars Christian
1960
Neuchâtel
NE
FRA
30KM - Hommes 3
Ski club la vue des alpes
56
CHEVALLEY MICHEL #missing
1948
LEYSIN
VD
SUI
30KM - Hommes 3
59
Niquille Pascal
1963
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
30KM - Hommes 3
60
Huguelet Roland
1954
Payerne
VD
SUI
30KM - Hommes 3

Dames master 1 - 15km
5

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
151
Gyger Elisabeth
1969
Zweisimmen
BE
SUI
Dames master 1 - 15km
157
Parolini-Sutter Eliane
1966
Mont-sur-Lausanne
VD
SUI
Dames master 1 - 15km
sc Bex
168
Bühlmann Christine
1983
Heimberg
BE
SUI
Dames master 1 - 15km
Skinfit
174
Allaz Marie
1982
La Comballaz
VD
SUI
Dames master 1 - 15km
182
Clément Fabienne
1971
Vuadens
FR
SUI
Dames master 1 - 15km

Dames master 1 - 30km
5

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
11
Kilchenmann Caroline
1984
Val-de-Charmey
FR
SUI
Dames master 1 - 30km
SC Im Fang
18
Gruber Kathrin
1969
Chexbres
VD
SUI
Dames master 1 - 30km
Triviera
20
Jordan Marie-Josée
1970
Vaulruz
FR
SUI
Dames master 1 - 30km
ski-club Riaz
29
Mooser Natacha
1976
Charmey
FR
SUI
Dames master 1 - 30km
SC Im Fang Hochmatt
34
Nicollier-Pasquier Julie
1982
Apples
VD
SUI
Dames master 1 - 30km

Filles U10
26

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
281
Buri Chloé
2006
La Comballaz
VD
SUI
Filles U10
282
Theiler Shania
2006
Le Sépey
VD
SUI
Filles U10
283
Oguey Maud
2005
La Comballaz
VD
SUI
Filles U10
284
Vurlod Kim
2005
La Forclaz VD
VD
SUI
Filles U10
285
Pfister Silja
2006
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U10
286
Reichen Michelle
2006
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U10
287
Tschanz Fiona
2006
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U10
288
Von Weissenfluh Nadine
2006
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U10
289
Müller Sophie
2005
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U10
292
Gallaz Alexandra
2005
Les Diablerets
VD
SUI
Filles U10
295
Darbellay Estelle
2005
La Fouly VS
VS
SUI
Filles U10
SC Val Ferret
297
Dumaz Maelle
2005
Lavey-Village
VD
SUI
Filles U10
Sc Bex
303
High Heather
2006
Les Paccots
FR
SUI
Filles U10
Etoile de Grattavache-Le Crêt
306
Pittier Elin
2005
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
Filles U10
SC La Vue des Alpes
307
Ramoni Elisa
2005
Fontainemelon
NE
SUI
Filles U10
SC La Vue des Alpes
308
Vuilleumier Léa
2006
Fontainemelon
NE
SUI
Filles U10
SC La Vue des Alpes
581
Brandt Ophélie
2006
Yvonand
VD
SUI
Filles U10
SC La Vue des Alpes
582
Triponez Maëline
2006
Bassins
VD
SUI
Filles U10
583
Dubée Zoa
2006
Le Séchey
VD
SUI
Filles U10
584
Pellaton Lisa
2006
La Brévine
NE
SUI
Filles U10
585
Pellaton Loane
2005
La Brévine
NE
SUI
Filles U10
586
Zufferey Fiona
2005
Onex
GE
SUI
Filles U10
592
Pugin Zoé
2008
Im Fang
FR
SUI
Filles U10
SC Im Fang
593
Perritaz Jeanne
2005
Val-de-Charmey
FR
SUI
Filles U10
SC Im Fang
594
Gothuey Lucie
2006
Jaun
FR
SUI
Filles U10
SC Im Fang
601
Romanens Sophie
2006
Marsens
FR
SUI
Filles U10

Filles U12
19

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
311
Lenoir Marie
2004
Les Moulins
VD
SUI
Filles U12
312
Buri Léna
2004
La Comballaz
VD
SUI
Filles U12
313
Mathis Kaya
2004
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U12
314
Stalder Anja
2004
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U12
315
von Felten Lena
2004
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U12
316
Pieren Kim
2003
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U12
317
Von Weissenfluh Isabelle
2003
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U12
318
Anonymous
-
-
Filles U12
319
Dolet Estelle
2004
Martigny
VS
SUI
Filles U12
SC Val Ferret
320
Deschenaux Charlotte
2003
Grandvillard
FR
SUI
Filles U12
321
ROCHAT NOÉMIE
2003
LES BIOUX
VD
SUI
Filles U12
322
Bähler Margaux
2004
La Brevine
NE
SUI
Filles U12
Ski-Club La Brévine
323
Faivre Isaline
2003
La Brévine
NE
SUI
Filles U12
324
Pellaton Coraline
2003
La Brévine
NE
SUI
Filles U12
325
Arena Ambre
2003
Les Diablerets
VD
SUI
Filles U12
326
Buchs Anina
2004
Jaun
FR
SUI
Filles U12
SC Im Fang
327
Mooser Elyne
2004
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
Filles U12
SC Im Fang
328
Charrière Noémie
2003
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
Filles U12
SC Im Fang
329
Brandt Noélie
2003
Yvonand
VD
SUI
Filles U12
SC La Vue des Alpes

Filles U14
22

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
351
Lenoir Jeanne
2002
Les Moulins
VD
SUI
Filles U14
356
Stalder Martina
2002
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U14
357
Pfister Aline
2001
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U14
358
Von Weissenfluh Fabienne
2001
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U14
363
Voutaz Audrey
2001
Champsec
VS
SUI
Filles U14
SC Val Ferret
364
Davoli Elia
2002
Praz-de-Fort
VS
SUI
Filles U14
SC Val Ferret
366
Thétaz Estelle
2001
Orsières
VS
SUI
Filles U14
SC Val Ferret
369
Sarrasin Line
2001
Orsières
VS
SUI
Filles U14
SC Val Ferret
373
Cherix Léane
2001
Bex
VD
SUI
Filles U14
Sc Bex
376
Parker Sophie
2001
Chardonne
VD
SUI
Filles U14
Etoile de Grattavache-Le Crêt
377
Perrin Eloise
2001
Oron-la-Ville
VD
SUI
Filles U14
Etoile de Grattavache-Le Crêt
381
Wuthrich Lola
2002
Fontainemelon
NE
SUI
Filles U14
SC La Vue des Alpes
385
Richard Kim
2001
Le Brassus
VD
SUI
Filles U14
656
Blättler Manon
2001
La Brévine
NE
SUI
Filles U14
Ski-Club La Brévine
657
Schneider Prisca
2001
La Brevine
NE
SUI
Filles U14
Ski-Club La Brévine
658
Bähler Coline
2001
La Brevine
NE
SUI
Filles U14
Ski-Club La Brévine
659
Pellaton Anaïs
2001
La Brevine
-
SUI
Filles U14
Ski-Club La Brévine
660
Nozdrina Maria
2001
Petit-Lancy
GE
SUI
Filles U14
Stella Alpina Genève
661
Gay Lara
2001
Chésalles/Oron
VD
SUI
Filles U14
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
662
Sottas Melanie
2002
Im Fang
FR
SUI
Filles U14
SC Im Fang
663
Gachoud Océane
2001
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
Filles U14
SC Im Fang
674
Romanens Jeanne
2002
Marsens
FR
SUI
Filles U14

Filles U16
11

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
393
Gallaz Valentine
2000
Les Diablerets
VD
SUI
Filles U16
395
Farquet Emilie
1999
Le Châble VS
VS
SUI
Filles U16
SC Val Ferret
397
Locher Thaïs
1999
Le Châble VS
VS
SUI
Filles U16
SC Val Ferret
401
Languetin Virginie
1998
Blonay
VD
SUI
Filles U16
Sc Bex
406
Wuthrich Emma
2000
Fontainemelon
NE
SUI
Filles U16
SC La Vue des Alpes
411
Rosselet Estelle
2000
La Brévine
NE
SUI
Filles U16
412
Faivre solene
2000
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
Filles U16
Ski-Club La Brévine
413
Favre Julie
2000
Vésenaz
GE
SUI
Filles U16
Stella Alpina Genève
414
Ray Livia
2000
Petit-Lancy
GE
SUI
Filles U16
Stella Alpina Genève
415
Rauber Katja
1999
Im Fang
FR
SUI
Filles U16
SC Im Fang
416
Buchs Rahel
2000
Im Fang
FR
SUI
Filles U16
SC Im Fang

Filles U8
10

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
254
Vouillamoz Zéla
2007
Les Diablerets
VD
SUI
Filles U8
256
Ginier Charline
2007
Les Mosses
VD
SUI
Filles U8
257
vurlod Zoé
2006
La Forclaz VD
VD
SUI
Filles U8
260
Darbellay Elodie
2007
La Fouly VS
VS
SUI
Filles U8
SC Val Ferret
262
Ballay Marion
2008
Lavey-Village
VD
SUI
Filles U8
Sc Bex
268
Moeckli Lara
2007
St-Blaise
NE
SUI
Filles U8
SC La Vue des Alpes
271
Pellaton Erine
2007
La Brévine
NE
SUI
Filles U8
272
Perritaz Carmen
2007
Im Fang
FR
SUI
Filles U8
SC Im Fang
273
Schuwey Lena
2008
Im Fang
FR
SUI
Filles U8
SC Im Fang
552
Deschenaux Salomé
2009
Grandvillard
FR
SUI
Filles U8

Garçons U10
25

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
290
Stalder Marco
2005
Zweisimmen
BE
SUI
Garçons U10
291
Gretillat Simon
2005
Château d'Oex
VD
SUI
Garçons U10
293
Coppey Chris
2006
Orsières
VS
SUI
Garçons U10
SC Val Ferret
294
Thétaz Dylan
2005
Orsières
VS
SUI
Garçons U10
SC Val Ferret
296
Joray Malo
2006
Praz-de-Fort
VS
SUI
Garçons U10
SC Val Ferret
298
Maccagnan Pierre
2006
Bex
VD
SUI
Garçons U10
Sc Bex
299
Ballay Tanguy
2006
Lavey-Village
VD
SUI
Garçons U10
Sc Bex
300
Cherix Timo
2005
Bex
VD
SUI
Garçons U10
Sc Bex
301
Wenzel Tristan
2005
Lausanne
VD
SUI
Garçons U10
Sc Bex
302
Monticelli Matias
2006
Randa
VS
SUI
Garçons U10
304
Scaiola Antoine
2006
Vuadens
FR
SUI
Garçons U10
305
Béguin Antoine
2005
Boudevilliers
NE
SUI
Garçons U10
SC La Vue des Alpes
309
Truong Antoine
2006
Le Pâquier NE
NE
SUI
Garçons U10
SC La Vue des Alpes
310
Moeckli Ivan
2005
St-Blaise
NE
SUI
Garçons U10
SC La Vue des Alpes
587
Lacroix Dehan
2005
Le Brassus
VD
SUI
Garçons U10
588
Biaggi Louis
2005
Le Pont
VD
SUI
Garçons U10
589
Gertsch Nolan
2006
Bex
VD
SUI
Garçons U10
SC Bex
590
Kaenel Jonas
2005
.
-
SUI
Garçons U10
591
STÄHLI LUCAS
2005
LES BAYARDS
NE
SUI
Garçons U10
Ski-Club La Brévine
595
Davoli Ilan
2006
Praz-de-Fort
VS
SUI
Garçons U10
SC Val Ferret
596
Dafflon Jules
2006
Charmey
FR
SUI
Garçons U10
SC Im Fang
597
Cottier Luc
2005
Im Fang
FR
SUI
Garçons U10
SC Im Fang
598
Charrière Mathéo
2006
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
Garçons U10
SC Im Fang
599
Schuwey Sven
2006
Im Fang
FR
SUI
Garçons U10
SC Im Fang
600
Deschenaux Arthur
2006
Grandvillard
FR
SUI
Garçons U10

Garçons U12
41

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
352
Piguet Lucien
2003
La Comballaz
VD
SUI
Garçons U12
353
Piguet Mathieu
2003
La Comballaz
VD
SUI
Garçons U12
354
Theiler Sven
2004
Le Sépey
VD
SUI
Garçons U12
355
Vurlod Léo
2003
La Forclaz VD
VD
SUI
Garçons U12
359
gempeler Lukas
2004
Zweisimmen
BE
SUI
Garçons U12
360
Zufferey Fabio
2003
Plan-les-Ouates
GE
SUI
Garçons U12
Stella Alpina Genève
361
Zeller Res
2004
Zweisimmen
BE
SUI
Garçons U12
362
Fähndrich Silvio
2003
Zweisimmen
BE
SUI
Garçons U12
365
Hiroz Erwan
2003
Le Châble VS
VS
SUI
Garçons U12
SC Val Ferret
367
Voutaz Frédéric
2004
Versegères
VS
SUI
Garçons U12
SC Val Ferret
368
Troillet Jules
2004
La Fouly VS
VS
SUI
Garçons U12
SC Val Ferret
370
Farquet Nathan
2003
Le Châble VS
VS
SUI
Garçons U12
SC Val Ferret
371
Joray Thibert
2004
Praz-de-Fort
VS
SUI
Garçons U12
SC Val Ferret
372
Ballay Elie
2004
Lavey-Village
VD
SUI
Garçons U12
Sc Bex
374
Cosandey Mattéo
2004
Bex
VD
SUI
Garçons U12
Sc Bex
375
Larivé Thomas
2004
Bex
VD
SUI
Garçons U12
Sc Bex
378
Mars Francois
2003
Neuchâtel
NE
FRA
Garçons U12
SC La Vue des Alpes
379
Pittier Ilan
2001
Val-de-Ruz
NE
SUI
Garçons U12
SC La Vue des Alpes
380
Wuthrich Loan
2004
Fontainemelon
NE
SUI
Garçons U12
SC La Vue des Alpes
382
Béguin Maxime
2004
Chézard-St-Martin
NE
SUI
Garçons U12
SC La Vue des Alpes
384
Berney Kevin
2003
LE BRASSUS
VD
SUI
Garçons U12
386
Richard Ludo
2003
Le Brassus
VD
SUI
Garçons U12
387
Biaggi Florian
2003
Le Pont
VD
SUI
Garçons U12
388
Rochat Yannis
2004
Le Sentier
VD
SUI
Garçons U12
389
Gertsch Evan
2004
Bex
VD
SUI
Garçons U12
SC Bex
390
Kaenel Justin
2003
.
-
SUI
Garçons U12
Ski-Club La Brévine
651
Rosselet Maxime
2003
La Brevine
NE
SUI
Garçons U12
Ski-Club La Brévine
652
Pellaton Noé
2003
La Brevine
-
SUI
Garçons U12
Ski-Club La Brévine
653
Menu Joey
2003
.
-
SUI
Garçons U12
Ski-Club La Brévine
654
Pellaton Anthony
2003
La Brévine
NE
SUI
Garçons U12
655
Schwab Tim
2003
La Brévine
NE
SUI
Garçons U12
664
Borloz Achille
2003
Blonay
VD
SUI
Garçons U12
Etoile Grattavache-Le Crêt
665
Gothuey Bastien
2004
Jaun
FR
SUI
Garçons U12
SC Im Fang
666
Gachoud Grégory
2003
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
Garçons U12
SC Im Fang
667
Pugin Loic
2004
Im Fang
FR
SUI
Garçons U12
SC Im Fang
668
Schuwey Noé
2004
Im Fang
FR
SUI
Garçons U12
SC Im Fang
669
Mooser Orest
2003
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
Garçons U12
SC Im Fang
670
Cottier Pierrick
2003
Im Fang
FR
SUI
Garçons U12
SC Im Fang
671
NAGEL FLORIAN
2004
MURTEN
FR
SUI
Garçons U12
SC Plasselb
672
NAGEL TOBIAS
2004
MURTEN
FR
SUI
Garçons U12
SC Plasselb
675
Jenni Gaëtan
2003
Sorens
FR
SUI
Garçons U12

Garçons U14
17

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
391
Navarro Angel
2002
Saint-Julien
-
SUI
Garçons U14
Stella Alpina Genève
392
Gretillat Clément
2001
Château d'Oex
VD
SUI
Garçons U14
394
Bruchez Cyril
2002
Le Cotterg
VS
SUI
Garçons U14
SC Val Ferret
396
Joray Laurian
2002
Praz-de-Fort
VS
SUI
Garçons U14
SC Val Ferret
398
Farquet Yoann
2001
Le Châble VS
VS
SUI
Garçons U14
SC Val Ferret
399
Monnet Gabriel
2001
Bex
VD
SUI
Garçons U14
Sc Bex
400
Dauphin Valentin
2001
Bex
VD
SUI
Garçons U14
Sc Bex
402
Monticelli Mirko
2002
Randa
VS
SUI
Garçons U14
403
Perrin Vincent
2001
Oron-la-Ville
VD
SUI
Garçons U14
Etoile de Grattavache-Le Crêt
404
Balmat Loris
2002
Maules
FR
SUI
Garçons U14
Etoile de Grattavache-Le Crêt
405
Clément Bastien
2002
Vuadens
FR
SUI
Garçons U14
407
Triponez Loïc
2001
Bassins
VD
SUI
Garçons U14
408
Schüpbach Julien
2001
Le Brassus
VD
SUI
Garçons U14
409
Triponez Frédéric
1970
Bassins
VD
SUI
Garçons U14
410
Pellaton Quentin
2001
La Brévine
NE
SUI
Garçons U14
Ski-Club La Brévine
417
Mauron Sven
2001
Plasselb
FR
SUI
Garçons U14
SC Plasselb
674
MORARD QUENTIN
2001
MARSENS
FR
SUI
Garçons U14

Garçons U16
17

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
421
Guex Arnaud
1999
Leysin
VD
SUI
Garçons U16
422
Ammann Alan
2000
Les Mosses
VD
SUI
Garçons U16
423
Kurth Patrick
1999
Zweisimmen
BE
SUI
Garçons U16
424
Pralong Marc
2000
Orsières
VS
SUI
Garçons U16
SC Val Ferret
425
Moreillon Benoit
2000
Panex
VD
SUI
Garçons U16
Sc Bex
426
PAYOT JEHAN
2000
BEX
VD
SUI
Garçons U16
Sc Bex
427
Sarda Léonard
1999
Bex
VD
SUI
Garçons U16
Sc Bex
428
Bonzon Nathan
2000
St-Triphon
VD
SUI
Garçons U16
Sc Bex
429
Monticelli Maikol
2000
Randa
VS
SUI
Garçons U16
430
Currat Fabien
1999
Romont
FR
SUI
Garçons U16
Etoile de Grattavache-Le Crêt
431
Schwab Benjamin
2000
Les Ponts-de-martel
NE
SUI
Garçons U16
Ski-Club La Brévine
432
Piguet Martin
1999
La Comballaz
VD
SUI
Garçons U16
433
Rauber Julian
2000
Im Fang
FR
SUI
Garçons U16
SC IM Fang
434
Rauber Katja
1999
Im Fang
FR
SUI
Garçons U16
SC Im Fang
435
Charrière Yohann
1999
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
Garçons U16
SC Im Fang
436
Mauron Lars
1999
Plasselb
FR
SUI
Garçons U16
SC Plasselb
437
Boschung Neal
2000
Plaffeien
FR
SUI
Garçons U16
SC Plasselb

Garçons U8
17

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
251
Arena Tristan
2007
Les Diablerets
VD
SUI
Garçons U8
252
Roure Hugo
2007
Vers-l'Eglise
VD
SUI
Garçons U8
253
Theiler Nils
2008
Le Sépey
VD
SUI
Garçons U8
255
Vouillamoz Alexis
2008
Les Diablerets
VD
SUI
Garçons U8
258
Abbet Bastien
2007
Orsières
VS
SUI
Garçons U8
SC Val Ferret
259
Thétaz Damien
2007
Orsières
VS
SUI
Garçons U8
SC Val Ferret
261
Coppey Henri
2008
Orsières
VS
SUI
Garçons U8
SC Val Ferret
263
Bonzon Evan
2007
Gryon
VD
SUI
Garçons U8
Sc Bex
264
Monnet Gwenael
2007
Bex
VD
SUI
Garçons U8
Sc Bex
265
Dumaz Yanis
2007
Lavey-Village
VD
SUI
Garçons U8
Sc Bex
266
Béguin Nils
2007
Chézard-St-Martin
NE
SUI
Garçons U8
SC La Vue des Alpes
267
Vuilleumier Tim
2007
Cernier
NE
SUI
Garçons U8
SC La Vue des Alpes
269
Gertsch Loïs
2008
Bex
VD
SUI
Garçons U8
Ski Club Bex
270
PELLATON ETHAN
2009
LA BRÉVINE
NE
SUI
Garçons U8
Ski-Club La Brévine
551
Nourdin Mathias
2008
MONTS-DE-CORSIER
VD
SUI
Garçons U8
554
PERRITAZ Louis
2009
Charmey
-
SUI
Garçons U8
555
Faivre Aurélien
2008
-
-
SUI
Garçons U8