Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

216 participants

All categories
Athlete

15KM - Dames
10

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
151
BÜHLMANN Christine
1983
Heimberg
BE
SUI
15KM - Dames
155
SC Imfang
JUILLERAT Nadine
1968
Le Mouret
FR
SUI
15KM - Dames
157
PAGE Florence
1989
Onnens Fr
FR
SUI
15KM - Dames
161
SC Plasselb
BOSCHUNG Franziska
1967
Plasselb
FR
SUI
15KM - Dames
169
SC Hochmatt Im Fang
CHARRIÈRE Gabriela
1992
Im Fangi
FR
SUI
15KM - Dames
175
Team Hoka
RAI Mira
1988
Douvaine
-
NEP
15KM - Dames
179
Sc Bex
PAROLINI Amélie
1995
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
15KM - Dames
180
Sc Bex
NTANOU Maria
1995
Lausanne
VD
SUI
15KM - Dames
183
Mountain Performance
PELLET Joanie
1987
Gsteig
BE
SUI
15KM - Dames
184
CA Rosé
SUTER Valérie
1976
Fribourg
FR
SUI
15KM - Dames

15KM - Hommes 1
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
164
IVASHCHENKO Alexey
1987
Lausanne
VD
RUS
15KM - Hommes 1
174
Hoka
COLLOMB Martial
1985
Douvaine
-
FRA
15KM - Hommes 1
181
Sc Bex
TESTUZ Sébastien
1991
Champagne
VD
SUI
15KM - Hommes 1
185
MAGNIN JÉROME
1989
Bière
-
SUI
15KM - Hommes 1
187
BRESCH NICOLAS
1988
Gimel
-
SUI
15KM - Hommes 1
189
CLÉMENT Yves
1989
Ependes
FR
SUI
15KM - Hommes 1
192
VON SIEBETHAL JÖRG
1989
Gstaad
-
SUI
15KM - Hommes 1

15KM - Hommes 2
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
154
NSK Thun
WENGER Nils
1967
Belp
BE
SUI
15KM - Hommes 2
165
SC L'Etoile Grattavache-Le Crêt
HIGH Darrel
1968
Les Paccots
FR
SUI
15KM - Hommes 2
188
KRAYENBUHL Jérôme
1975
Uster
ZH
-
15KM - Hommes 2
190
BISCHOFF Laurent
1975
La Tour-De-Peilz
VD
SUI
15KM - Hommes 2
191
CHERIX Daniel
1971
Bex
VD
SUI
15KM - Hommes 2
194
DEMIERRE Christian
1967
Vuadens
FR
SUI
15KM - Hommes 2

15KM - Hommes 3
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
152
NAEGELE Christian
1962
Epalinges
VD
SUI
15KM - Hommes 3
153
SC Bex
SCHRANZ Claude
1944
Aigle
VD
SUI
15KM - Hommes 3
158
PAGE André
1952
Onnens Fr
FR
SUI
15KM - Hommes 3
159
Glisse Club Romont
DESCHENAUX Gilbert
1946
Romont
FR
SUI
15KM - Hommes 3
193
VON SIEBENTHAL Christian
1962
Lauenen
BE
SUI
15KM - Hommes 3

15KM - Juniors Dames U20
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
156
Glisse Club Romont
PROGIN Marielle
1998
Bulle 1bulle
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
160
SC Plasselb
PÜRRO Céline
1999
Plasselb
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
162
SC Plasselb
NEUHAUS Katja
1996
Oberschrot
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
168
SC Im Fang
RAUBER Katja
1999
Im Fang
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
177
Ski Club Bex
LANGUETIN Virginie
1998
Blonay
VD
SUI
15KM - Juniors Dames U20

15KM - Juniors Hommes U20
11

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
163
SC Plasselb
MAURON Lars
1999
Plasselb
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
166
Ski-club Grattavache-Le Crêt
CURRAT Fabien
1999
Romont
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
167
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
GAY Bastien
1998
Chésalles/oron
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
170
SC Im Fang
CHARRIÈRE Yohann
1999
Charmey (gruyère)
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
171
SC Im Fang
SCHUWEY Fabrice
1997
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
172
SC Im Fang
COTTIER Nicolas
1998
Im Fang
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
173
SC Im Fang
JUILLERAT Antoine
1998
Le Mouret
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
176
Goupils Alpes Vaudoises
GUEX Arnaud
1999
Leysin
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
178
SC Bex
SARDA Léonard
1999
Bex
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
182
Sc Bex
KAESER Alec
1996
Bex
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
186
DUEZ Yan
1999
Meyrin
GE
SUI
15KM - Juniors Hommes U20

30KM - Dames
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
14
3athlon Bern Bigfriends
GRÜNDLER Jacqueline
1964
Münsingen
BE
SUI
30KM - Dames
21
CLÉMENT Fabienne
1971
Vuadens
FR
SUI
30KM - Dames
26
SC Plasselb
HAUSAMMANN Carmen
1989
Giffers
FR
SUI
30KM - Dames
35
Etoile Grattavache-Le Crêt
Anonymous
-
-
-
-
30KM - Dames
42
SC Riaz
JORDAN Marie-Josée
1970
Vaulruz
FR
SUI
30KM - Dames
46
SC Im Fang Hochmatt
MOOSER Natacha
1976
Charmey
FR
SUI
30KM - Dames
47
SC Hochmatt Im Fang
TISSIÈRES Tanja
1993
Châtel-Sur-Montsalvens
FR
SUI
30KM - Dames

30KM - Hommes 1
18

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
7
SC Im Fang
RAUBER Sebastian
1990
Im Fang
FR
SUI
30KM - Hommes 1
8
SC Im-Fang
TISSIÈRES Mathieu
1990
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
30KM - Hommes 1
9
Château-d'Oex
MERCIER Eric
1983
Château-D'oex
VD
SUI
30KM - Hommes 1
10
SC Im Fang
BUCHS Andreas
1981
Château-D'oex
VD
SUI
30KM - Hommes 1
13
SC Gsteig - Feutersoey
ROMANG Neil
1995
Feutersoey
BE
SUI
30KM - Hommes 1
17
SAS/Atomic
BOGDANOV Evgeny
1983
St-Prex
VD
RUS
30KM - Hommes 1
18
NICOD Cédric
1983
L'etivaz
VD
SUI
30KM - Hommes 1
20
Ski-Club Les Breuleux
DUBOIS Yann
1990
Berlens
FR
SUI
30KM - Hommes 1
24
GS Molinera
SKORY Roberto
1991
Leysin
VD
SUI
30KM - Hommes 1
25
SC Plasselb
TRACHSEL Beat
1986
Plasselb
FR
SUI
30KM - Hommes 1
27
SC PLASSELB
MAURON Chris
1994
Plasselb
FR
SUI
30KM - Hommes 1
28
SC Plasselb
EGGER James
1995
Plasselb
FR
SUI
30KM - Hommes 1
38
SC Grattavache-Le Crêt
VIAL Julien
1982
Sion
VS
SUI
30KM - Hommes 1
40
Ski-club Grattavache-Le Crêt
GARIN Stéphane
1982
Porsel
FR
SUI
30KM - Hommes 1
49
LÜTHI Dimitri
1989
Bern
BE
SUI
30KM - Hommes 1
50
PASQUIER Jean
1983
Yvorne
VD
SUI
30KM - Hommes 1
59
LYASOTA Alexey
1989
Baden
AG
RUS
30KM - Hommes 1
62
MULLER Léonard
1989
Aubonne
VD
SUI
30KM - Hommes 1

30KM - Hommes 2
17

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
SC Im Fang
COTTIER Dominik
1971
Im Fang
FR
SUI
30KM - Hommes 2
3
SC Im Fang Hochmatt
MOOSER Markus
1974
Charmey
FR
SUI
30KM - Hommes 2
6
SC Im Fang
SCHUWEY Laurent
1974
Im Fang
FR
SUI
30KM - Hommes 2
12
TnT-Racing Team
ISELI Lukas
1978
3006
BE
SUI
30KM - Hommes 2
16
Ski Club Château d'Oex
YERSIN Dominique
1974
Château D'oex
VD
SUI
30KM - Hommes 2
22
Team Clément
CLÉMENT Benoît
1967
Vuadens
FR
SUI
30KM - Hommes 2
23
Glisse Club Romont
SCAIOLA Jean-Philippe
1975
Vuadens
FR
SUI
30KM - Hommes 2
29
SC Plasselb
JUNGO Markus
1969
Oberschrot
FR
SUI
30KM - Hommes 2
31
SC PLASSELB
NAGEL Siegfried
1968
Murten
FR
SUI
30KM - Hommes 2
34
Ski-club L'Etoile Grattavache-Le Crêt
VIAL Bertrand
1978
Le Crêt-P-Semsales
FR
SUI
30KM - Hommes 2
36
Ski-club Grattavache-Le Crêt
CURRAT François
1970
Romont
FR
SUI
30KM - Hommes 2
37
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
FUSO Luca
1977
Aigle
VD
SUI
30KM - Hommes 2
39
Sc Grattavache -le-Crêt
MESOT Jean-Pierre
1969
Mézières Fr
FR
SUI
30KM - Hommes 2
43
SC Riaz
HOËL Christophe
1976
Sorens
FR
FRA
30KM - Hommes 2
53
REY Yves
1968
Icogne
VS
SUI
30KM - Hommes 2
55
BONJOUR HERVÉ
1972
Les Mosses
-
SUI
30KM - Hommes 2
59
SCHENEVEY Stéphane
1971
Bière
VD
SUI
30KM - Hommes 2

30KM - Hommes 3
20

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2
SC Hochmatt Im Fang
BALMER Eric
1965
Charmey (gruyère)
FR
SUI
30KM - Hommes 3
4
SC Im Fang
SCHUWEY Alfons
1942
Im Fang
FR
SUI
30KM - Hommes 3
5
SC Im Fang
NIQUILLE Pascal
1963
Charmey (gruyère)
FR
SUI
30KM - Hommes 3
11
INTERNATIONAL SKI TEAM OF PAROS
CHOUPIS Costa
1960
Saint Jean
VS
FRA
30KM - Hommes 3
15
YERSIN Samuel
1942
Château-D'oex
VD
SUI
30KM - Hommes 3
19
SC Imfang
JUILLERAT Roland
1965
Le Mouret
FR
SUI
30KM - Hommes 3
30
SC Plasselb
ZBINDEN Peter
1959
Plasselb
FR
SUI
30KM - Hommes 3
32
Skiklub Plasselb
TRACHSEL Willi
1954
Plasselb
FR
SUI
30KM - Hommes 3
33
GOUDARD Olivier
1961
Monpellier
-
FRA
30KM - Hommes 3
41
Etoile Grattavache-Le Crêt
GRANDJEAN Denis
1960
Le Crêt-P-Semsales
FR
SUI
30KM - Hommes 3
44
SC Riaz
BOURGKNECHT Jean
1962
Fribourg
FR
SUI
30KM - Hommes 3
45
SC Riaz
ROMANENS Daniel
1966
Marsens
FR
SUI
30KM - Hommes 3
48
SC Im Fang
BUCHS Edi
1951
Posat
FR
SUI
30KM - Hommes 3
51
ENGEL Yann
1960
Saint-Blaise
NE
SUI
30KM - Hommes 3
52
HENCHOZ MARCEL
1961
Chateau D'oex
-
SUI
30KM - Hommes 3
54
REICHENBACH Toni
1966
Lauenen B. Gstaad
BE
SUI
30KM - Hommes 3
56
MOULIN Norbert
1956
Vollèges
VS
SUI
30KM - Hommes 3
57
DEVAUD DANIEL
1957
B
-
SUI
30KM - Hommes 3
60
BIERI Beat
1963
Zweisimmen
BE
SUI
30KM - Hommes 3
61
DAFFLON Pierre
1964
Charmey (gruyère)
FR
SUI
30KM - Hommes 3

Filles U10
16

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
351
Zweisimmen
VON WEISSENFLUH Nadine
2006
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U10
352
Zweisimmen
PFISTER Silja
2006
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U10
354
Goupils Alpes Vaudoises
THEILER Shania
2006
Le Sépey
VD
SUI
Filles U10
356
Goupils Alpes Vaudoises
BURI Chloé
2006
La Comballaz
VD
SUI
Filles U10
357
Goupils Alpes Vaudoises
VOUILLAMOZ Zéla
2007
Les Diablerets
VD
SUI
Filles U10
358
Goupils Alpes Vaudoises
TSCHÄPPÄT Emmie
2006
Les Diablerets
VD
SUI
Filles U10
359
Goupils Alpes Vaudoises
GINIER Charline
2007
Les Mosses
VD
SUI
Filles U10
360
Ski-Club L'Etoile de Grattavache-Le Crêt
HIGH Heather
2006
Les Paccots
FR
SUI
Filles U10
361
SC Riaz
ROMANENS Sophie
2006
Marsens
FR
SUI
Filles U10
367
SC Im Fang
DAFFLON Marion
2007
Charmey (gruyère)
FR
SUI
Filles U10
368
SC Im Fang
GOTHUEY Lucie
2006
Jaun
FR
SUI
Filles U10
369
SC Im Fang
PERRITAZ Carmen
2007
Im Fang
FR
SUI
Filles U10
370
SC Im Fang
PUGIN Zoé
2008
Im Fang
FR
SUI
Filles U10
372
Ski Club Vallée de Joux
TRIPONEZ Maëline
2006
Bassins
VD
SUI
Filles U10
374
Ski-Club Plasselb
PÜRRO Isabelle
2007
Plasselb
FR
SUI
Filles U10
376
GORKA Amélie
2006
Les Monts De Corsier
VD
SUI
Filles U10

Filles U12
15

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
401
Zweisimmen
VON FELTEN Lena
2004
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U12
402
Zweisimmen
MÜLLER Sophie
2005
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U12
403
Goupils Alpes Vaudoises
LENOIR Marie
2004
Les Moulins
VD
SUI
Filles U12
404
Goupils Alpes Vaudoises
OGUEY Maud
2005
La Comballaz
VD
SUI
Filles U12
405
Goupils Alpes Vaudoises
GALLAZ Alexandra
2005
Les Diablerets
VD
SUI
Filles U12
406
SC Riaz
PANCHAUD Manon
2005
Marsens
FR
SUI
Filles U12
407
SC Riaz
FRAGNIÈRE Fantine
2004
Vuadens
FR
SUI
Filles U12
408
SC Im Fang
MOOSER Elyne
2004
Charmey (gruyère)
FR
SUI
Filles U12
409
SC Im Fang
BUCHS Anina
2004
Jaun
FR
SUI
Filles U12
410
SC Im Fang
PERRITAZ Jeanne
2005
Val-De-Charmey
FR
SUI
Filles U12
411
Ski Club Champéry
GAILLARD Anaëlle
2004
Choëx
VS
SUI
Filles U12
412
Sc Bex
DUMAZ Maelle
2005
Lavey-Village
VD
SUI
Filles U12
413
Sc Bex
COSANDEY Amélie
2004
Bex
VD
SUI
Filles U12
414
Ski-Club Plasselb
PÜRRO Melissa
2005
Plasselb
FR
SUI
Filles U12
415
REY Sophie
2005
Icogne
VS
SUI
Filles U12

Filles U14
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
451
Zweisimmen
VON WEISSENFLUH Isabelle
2003
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U14
454
Glisse Club Romont
DESCHENAUX Charlotte
2003
Grandvillard
FR
SUI
Filles U14
455
Goupils Alpes Vaudoises
LENOIR Jeanne
2002
Les Moulins
VD
SUI
Filles U14
457
Goupils Alpes Vaudoises
ARENA Ambre
2003
Les Diablerets
VD
SUI
Filles U14
461
SC Im Fang
CHARRIÈRE Noémie
2003
Charmey (gruyère)
FR
SUI
Filles U14
462
SC Im Fang
SOTTAS Melanie
2002
Im Fang
FR
SUI
Filles U14

Filles U16
10

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
501
Zweisimmen
VON WEISSENFLUH Fabienne
2001
Zweisimmen
BE
SUI
Filles U16
507
Glisse Club Romont
DEMIERRE Oceane
2000
Vuadens
FR
SUI
Filles U16
508
Goupils Alpes Vaudoises
GALLAZ Valentine
2000
Les Diablerets
VD
SUI
Filles U16
512
Ski-club Grattavache-Le Crêt
PERRIN Eloïse
2001
Oron
VD
SUI
Filles U16
513
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
GAY Lara
2001
Chésalles/oron
VD
SUI
Filles U16
514
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
PARKER Sophie
2001
Chardonne
VD
SUI
Filles U16
520
SC Im Fang
GACHOUD Océane
2001
Charmey (gruyère)
FR
SUI
Filles U16
522
Ski Club bex
CHERIX Léane
2001
Bex
VD
SUI
Filles U16
523
BUCHS Rahel
2000
Im Fang
FR
SUI
Filles U16
524
RICHARD Kim
2001
Le Brassus
VD
SUI
Filles U16

Filles U8
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
304
Goupils Alpes Vaudoises
GINIER Larine
2009
Les Mosses
VD
SUI
Filles U8
305
Goupils Alpes Vaudoises
GINIER Solène
2009
Les Mosses
VD
SUI
Filles U8
307
SC Im Fang
PUGIN Zoé
2008
Im Fang
FR
SUI
Filles U8
308
SC Im Fang
SCHUWEY Lena
2008
Im Fang
FR
SUI
Filles U8
312
KRAYENBUHL Noémie
2010
Uster
ZH
SUI
Filles U8
313
DESCHENAUX Salomé
2009
Grandvillard
FR
SUI
Filles U8

Garçons U10
14

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
353
Les Goupils
ROURE Hugo
2007
Vers-L'eglise
VD
SUI
Garçons U10
355
Goupils Alpes Vaudoises
ARENA Tristan
2007
Les Diablerets
VD
SUI
Garçons U10
362
SC Riaz
SAVARY Normand
2005
Avry-Devant-Pont
FR
SUI
Garçons U10
363
SC Riaz
HOËL Guillaume
2007
Sorens
FR
SUI
Garçons U10
364
SC Im Fang
CHARRIÈRE Mathéo
2006
Charmey (gruyère)
FR
SUI
Garçons U10
365
SC Im Fang
DAFFLON Jules
2006
Charmey
FR
SUI
Garçons U10
366
SC Im Fang
SCHUWEY Sven
2006
Im Fang
FR
SUI
Garçons U10
371
Ski Club Champéry
GAILLARD Nolan
2007
Choëx
VS
SUI
Garçons U10
373
Sc Bex
DUMAZ Yanis
2007
Lavey-Village
VD
SUI
Garçons U10
375
SCAIOLA Antoine
2006
Vuadens
FR
SUI
Garçons U10
377
KRAYENBÜHL Mathieu
2007
Uster
ZH
SUI
Garçons U10
378
KRAYENBÜHL Dimitri
2006
Uster
ZH
SUI
Garçons U10
379
CONTESSE Thibaud
2007
Chöex
VS
SUI
Garçons U10
380
DESCHENAUX Arthur
2006
Grandvillard
FR
SUI
Garçons U10

Garçons U12
11

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
362
SAVARY Normand
2005
Avry-Devant-Pont
FR
SUI
Garçons U12
452
Ski-Club Plasselb
NAGEL Florian
2004
Murten
FR
SUI
Garçons U12
453
Ski-Club Plasselb
NAGEL Tobias
2004
Murten
FR
SUI
Garçons U12
456
Goupils Alpes Vaudoises
THEILER Sven
2004
Le Sépey
VD
SUI
Garçons U12
458
SC Im Fang
COTTIER Luc
2005
Im Fang
FR
SUI
Garçons U12
459
SC Im Fang
PUGIN Loic
2004
Im Fang
FR
SUI
Garçons U12
460
SC Im Fang
SCHUWEY Noé
2004
Im Fang
FR
SUI
Garçons U12
463
Sc Bex
WENZEL Tristan
2005
Lausanne
VD
SUI
Garçons U12
464
Sc Bex
BALLAY Elie
2004
Lavey-Village
VD
SUI
Garçons U12
465
Sc Bex
COSANDEY Mattéo
2004
Bex
VD
SUI
Garçons U12
466
LAUSENAZ Anthony
2004
Chevenoz
-
FRA
Garçons U12

Garçons U14
14

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
502
Zweisimmen
FÄHNDRICH Silvio
2003
Zweisimmen
BE
SUI
Garçons U14
503
Ski-Club Plasselb
GROSS Sven
2002
Plasselb
FR
SUI
Garçons U14
504
Ski-Club Plasselb
NEUHAUS Samuel
2003
.
-
SUI
Garçons U14
505
NSK Thun
WENGER Gianluca
2002
Belp
BE
SUI
Garçons U14
506
Glisse Club Romont
CLÉMENT Bastien
2002
Vuadens
FR
SUI
Garçons U14
509
Goupils Alpes Vaudoises
PIGUET Lucien
2003
La Comballaz
VD
SUI
Garçons U14
510
Goupils Alpes Vaudoises
PIGUET Mathieu
2003
La Comballaz
VD
SUI
Garçons U14
511
Ski Club L'Etoile de Grattavache-Le Crêt
BALMAT Loris
2002
Maules
FR
SUI
Garçons U14
515
SC Riaz
SAVARY Antonin
2002
Avry-Devant-Pont
FR
SUI
Garçons U14
516
SC Riaz
JENNI Gaëtan
2003
Sorens
FR
SUI
Garçons U14
517
SC Im Fang
COTTIER Pierrick
2003
Im Fang
FR
SUI
Garçons U14
518
SC Im Fang
GACHOUD Grégory
2003
Charmey
FR
SUI
Garçons U14
519
SC Im Fang
MOOSER Orest
2003
Charmey (gruyère)
FR
SUI
Garçons U14
521
Ski Club Vallée de Joux
TRIPONEZ Frédéric
1970
Bassins
VD
SUI
Garçons U14

Garçons U16
11

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
551
Ski-Club Plasselb
BOSCHUNG Neal
2000
Plaffeien
FR
SUI
Garçons U16
552
Ski-Club Plasselb
MAURON Sven
2001
Plasselb
FR
SUI
Garçons U16
553
Goupils Alpes Vaudoises
PIGUET Martin
1999
La Comballaz
VD
SUI
Garçons U16
554
Goupils Alpes Vaudoises
AMMANN Alan
2000
Les Mosses
VD
SUI
Garçons U16
555
ski-club Grattavache Le Crêt
PERRIN Vincent
2001
Oron-La-Ville
VD
SUI
Garçons U16
556
MORARD Quentin
2001
Marsens
FR
SUI
Garçons U16
557
SC IM Fang
RAUBER Julian
2000
Im Fang
FR
SUI
Garçons U16
558
SC Bex
MONNET Gabriel
2001
Bex
VD
SUI
Garçons U16
559
SC BEX
PAYOT Jehan
2000
Bex
VD
SUI
Garçons U16
560
Sc Bex
MOREILLON Benoit
2000
Panex
VD
SUI
Garçons U16
562
GRETILLAT Clément
2001
Château D'oex
VD
SUI
Garçons U16

Garçons U8
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
301
Ski-Club Plasselb
NAGEL Maximilian
2008
Murten
FR
-
Garçons U8
302
Les Goupils
VOUILLAMOZ Alexis
2008
Les Diablerets
VD
SUI
Garçons U8
303
Goupils Alpes Vaudoises
THEILER Nils
2008
Le Sépey
VD
SUI
Garçons U8
306
SC Im Fang
PERRITAZ Louis
2009
Charmey
-
SUI
Garçons U8
309
Sc Bex
WENZEL Magnus
2009
Lausanne
VD
SUI
Garçons U8
310
REY Simon
2009
Icogne
VS
SUI
Garçons U8
311
SCAIOLA Paul
2009
Vuadens
FR
SUI
Garçons U8