Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch Dames 15km
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Tours
Temps total
Ecart
1
179
PAROLINI Amélie
1995
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
15KM - Dames
2
00:49:10.057
-
2
180
NTANOU Maria
1995
Lausanne
VD
SUI
15KM - Dames
2
00:51:52.231
2:42.174
3
168
RAUBER Katja
1999
Im Fang
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
00:52:37.951
3:27.894
4
169
CHARRIÈRE Gabriela
1992
Im Fangi
FR
SUI
15KM - Dames
2
00:53:01.486
3:51.429
5
177
LANGUETIN Virginie
1998
Blonay
VD
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
00:54:45.566
5:35.509
6
183
PELLET Joanie
1987
Gsteig
BE
SUI
15KM - Dames
2
00:57:11.667
8:01.610
7
156
PROGIN Marielle
1998
Bulle 1bulle
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
00:57:34.375
8:24.318
8
184
SUTER Valérie
1976
Fribourg
FR
SUI
15KM - Dames
2
00:58:28.320
9:18.263
9
162
NEUHAUS Katja
1996
Oberschrot
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
00:59:53.349
10:43.292
10
155
JUILLERAT Nadine
1968
Le Mouret
FR
SUI
15KM - Dames
2
01:06:09.135
16:59.078

Scratch Hommes 15km
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Tours
Temps total
Ecart
1
176
GUEX Arnaud
1999
Leysin
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:41:14.374
-
2
172
COTTIER Nicolas
1998
Im Fang
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:41:35.631
21.257
3
181
TESTUZ Sébastien
1991
Champagne
VD
SUI
15KM - Hommes 1
2
00:42:29.101
1:14.727
4
178
SARDA Léonard
1999
Bex
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:42:40.189
1:25.815
5
182
KAESER Alec
1996
Bex
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:42:42.272
1:27.898
6
170
CHARRIÈRE Yohann
1999
Charmey (gruyère)
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:43:02.108
1:47.734
7
163
MAURON Lars
1999
Plasselb
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:43:02.293
1:47.919
8
171
SCHUWEY Fabrice
1997
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:44:06.148
2:51.774
9
154
WENGER Nils
1967
Belp
BE
SUI
15KM - Hommes 2
2
00:44:35.779
3:21.405
10
166
CURRAT Fabien
1999
Romont
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:45:02.143
3:47.769

Scratch Hommes 30km
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Tours
Temps total
Ecart
1
17
BOGDANOV Evgeny
1983
St-Prex
VD
RUS
30KM - Hommes 1
3
01:20:16.003
-
2
25
TRACHSEL Beat
1986
Plasselb
FR
SUI
30KM - Hommes 1
3
01:22:20.144
2:04.141
3
37
FUSO Luca
1977
Aigle
VD
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:23:25.827
3:09.824
4
49
LÜTHI Dimitri
1989
Bern
BE
SUI
30KM - Hommes 1
3
01:24:24.761
4:08.758
5
1
COTTIER Dominik
1971
Im Fang
FR
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:24:29.061
4:13.058
6
7
RAUBER Sebastian
1990
Im Fang
FR
SUI
30KM - Hommes 1
3
01:26:49.428
6:33.425
7
39
MESOT Jean-Pierre
1969
Mézières Fr
FR
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:27:52.472
7:36.469
8
30
ZBINDEN Peter
1959
Plasselb
FR
SUI
30KM - Hommes 3
3
01:27:58.079
7:42.076
9
56
MOULIN Norbert
1956
Vollèges
VS
SUI
30KM - Hommes 3
3
01:29:01.082
8:45.079
10
2
BALMER Eric
1965
Charmey (gruyère)
FR
SUI
30KM - Hommes 3
3
01:29:51.468
9:35.465