Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch 15km Dames
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Tours
Temps total
Ecart
Tps. tour 1
1
167
NIEDHART RAHEL
1999
Kandersteg
BE
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
00:49:42.15
-
00:32:21.42
Tps. tour 2
00:17:20.73
2
162
RAUBER Katja
1999
Im Fang
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
00:50:02.87
20.72
00:32:20.97
Tps. tour 2
00:17:41.90
3
154
LANGUETIN Virginie
1998
Blonay
VD
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
00:50:22.72
40.57
00:32:25.41
Tps. tour 2
00:17:57.30
4
173
VON SIEBENTHAL Kathrin
1989
Flendruz
VD
SUI
15KM - Dames
2
00:59:36.64
9:54.49
00:38:08.17
Tps. tour 2
00:21:28.47
5
169
SERRA DI CASSANO Leopoldine
1970
Chateau D'oex
VD
SUI
15KM - Dames
2
01:07:46.85
18:04.70
00:43:35.14
Tps. tour 2
00:24:11.71
6
177
BRUNNER Michelle
2000
Gstaad
BE
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
01:12:27.09
22:44.94
00:46:23.62
Tps. tour 2
00:26:03.47
7
152
MESOT Mélodie
1997
Mézières Fr
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
2
01:13:21.19
23:39.04
00:46:21.90
Tps. tour 2
00:26:59.29
8
150
MAY Alexandrine
1979
Progens
FR
SUI
15KM - Dames
2
01:13:36.01
23:53.86
00:48:21.92
Tps. tour 2
00:25:14.08
9
179
BOSCHUNG Franziska
1967
Plasselb
FR
SUI
15KM - Dames
2
01:14:51.65
25:09.50
00:47:44.51
Tps. tour 2
00:27:07.13
10
144
BRAGAGNIGNI-BORLOZ Hélèna
1973
St-Martin
FR
SUI
15KM - Dames
2
01:21:27.84
31:45.69
00:51:52.05
Tps. tour 2
00:29:35.79

Scratch 15km Hommes
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Tours
Temps total
Ecart
Tps. tour 1
1
172
BOHREN Maël
1996
St-Triphon
VD
SUI
15KM - Hommes 1
2
00:40:39.39
-
00:26:17.92
Tps. tour 2
00:14:21.46
2
161
COTTIER Nicolas
1998
Im Fang
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:41:05.20
25.81
00:26:18.52
Tps. tour 2
00:14:46.68
3
176
PRALONG Marc
2000
Orsières
VS
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:41:23.58
44.19
00:26:42.53
Tps. tour 2
00:14:41.05
4
159
JUILLERAT Antoine
1998
Le Mouret
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:41:24.60
45.21
00:26:44.31
Tps. tour 2
00:14:40.29
5
147
CURRAT Fabien
1999
Romont
FR
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:42:17.88
1:38.49
00:26:43.73
Tps. tour 2
00:15:34.15
6
157
ROCHAT Guillaume
1998
Orient
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:42:24.29
1:44.90
00:27:08.64
Tps. tour 2
00:15:15.64
7
171
CHRISTELER Stefan
1999
Lenk Im Simmental
BE
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:43:07.59
2:28.20
00:27:03.70
Tps. tour 2
00:16:03.88
8
155
MOREILLON Benoit
2000
Panex
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
2
00:44:33.09
3:53.70
00:28:47.18
Tps. tour 2
00:15:45.91
9
143
VON SIEBENTHAL Jörg
1989
Gstaad
BE
SUI
15KM - Hommes 1
2
00:45:08.04
4:28.65
00:29:25.16
Tps. tour 2
00:15:42.87
10
174
ROSSIER Simon
1992
Yvorne
VD
SUI
15KM - Hommes 1
2
00:45:13.23
4:33.84
00:29:17.49
Tps. tour 2
00:15:55.74

Scratch 30km Hommes
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Tours
Temps total
Ecart
Tps. tour 1
1
63
WITTWER Marianne
1971
Reichenbach I. K.
BE
SUI
30KM - Dames
3
01:34:30.21
-
00:31:23.92
Tps. tour 2
00:31:33.55
Tps. tour 3
00:31:32.74
2
31
MOOSER Natacha
1976
Charmey
FR
SUI
30KM - Dames
3
01:36:39.93
2:09.72
00:30:43.80
Tps. tour 2
00:31:57.00
Tps. tour 3
00:33:59.12
3
44
HAUSAMMANN Carmen
1989
Giffers
FR
SUI
30KM - Dames
3
01:40:30.92
6:00.71
00:32:42.91
Tps. tour 2
00:33:26.64
Tps. tour 3
00:34:21.37
4
55
NICOLLIER-PASQUIER Julie
1982
Apples
VD
SUI
30KM - Dames
3
01:44:25.29
9:55.08
00:32:20.43
Tps. tour 2
00:34:54.02
Tps. tour 3
00:37:10.83
5
37
BLATTER Helen
1989
Liebistorf
FR
SUI
30KM - Dames
3
01:47:05.07
12:34.86
00:34:41.26
Tps. tour 2
00:36:01.11
Tps. tour 3
00:36:22.69
6
4
SUTER Valérie
1976
Fribourg
FR
SUI
30KM - Dames
3
01:51:12.17
16:41.96
00:35:40.78
Tps. tour 2
00:36:51.80
Tps. tour 3
00:38:39.58
7
47
JORDAN Marie-Josée
1970
Vaulruz
FR
SUI
30KM - Dames
3
01:53:29.18
18:58.97
00:36:16.49
Tps. tour 2
00:37:53.38
Tps. tour 3
00:39:19.30
8
56
CADA CAROLINE
1980
Uitikon Waldegg
ZH
SUI
30KM - Dames
3
01:55:10.81
20:40.60
00:36:29.97
Tps. tour 2
00:38:07.24
Tps. tour 3
00:40:33.59
9
30
MOOSER Elisabeth
1955
Jaun
FR
SUI
30KM - Dames
3
02:00:56.78
26:26.57
00:36:34.42
Tps. tour 2
00:40:57.36
Tps. tour 3
00:43:25.00
10
17
CLÉMENT Fabienne
1971
Vuadens
FR
SUI
30KM - Dames
3
02:01:43.40
27:13.19
00:39:30.53
Tps. tour 2
00:40:22.06
Tps. tour 3
00:41:50.80

Scratch 30km Dames
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Tours
Temps total
Ecart
Tps. tour 1
1
35
BOGDANOV Evgeny
1983
St-Prex
VD
RUS
30KM - Hommes 1
3
01:19:05.39
-
00:26:17.24
Tps. tour 2
00:26:08.28
Tps. tour 3
00:26:39.86
2
53
BRUNNER Lorenz
1965
Unterseen
BE
SUI
30KM - Hommes 3
3
01:19:33.75
28.36
00:26:30.35
Tps. tour 2
00:26:16.99
Tps. tour 3
00:26:46.41
3
9
FUSO Luca
1977
Aigle
VD
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:20:57.99
1:52.60
00:26:22.45
Tps. tour 2
00:26:46.83
Tps. tour 3
00:27:48.71
4
22
RAUBER Sebastian
1990
Im Fang
FR
SUI
30KM - Hommes 1
3
01:21:32.82
2:27.43
00:26:23.05
Tps. tour 2
00:27:24.42
Tps. tour 3
00:27:45.34
5
52
DRAYER SIMON
1978
Lenk Im Simmental
BE
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:22:23.44
3:18.05
00:26:38.29
Tps. tour 2
00:27:46.34
Tps. tour 3
00:27:58.80
6
33
COTTIER Dominik
1971
Im Fang
FR
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:22:50.78
3:45.39
00:26:20.86
Tps. tour 2
00:27:27.17
Tps. tour 3
00:29:02.75
7
20
WITTWER Daniel
1965
Reichenbach I. K.
BE
SUI
30KM - Hommes 3
3
01:23:51.14
4:45.75
00:27:06.25
Tps. tour 2
00:28:09.44
Tps. tour 3
00:28:35.45
8
24
BALMER Eric
1965
Charmey (gruyère)
FR
SUI
30KM - Hommes 3
3
01:23:51.41
4:46.02
00:27:06.99
Tps. tour 2
00:28:06.70
Tps. tour 3
00:28:37.70
9
42
TRACHSEL Beat
1986
Plasselb
FR
SUI
30KM - Hommes 1
3
01:25:14.36
6:08.97
00:27:15.66
Tps. tour 2
00:28:39.40
Tps. tour 3
00:29:19.30
10
23
MOOSER Markus
1974
Charmey
FR
SUI
30KM - Hommes 2
3
01:25:40.04
6:34.65
00:28:07.85
Tps. tour 2
00:28:23.08
Tps. tour 3
00:29:09.10