Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch Dames 15km
8

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
213
GRAF Stéphanie
1973
Rougemont
VD
SUI
15KM - Dames
00:53:23
2
226
LANGUETIN Virginie
1998
Blonay
VD
SUI
15KM - Juniors Dames U20
00:56:27
00:03:04
3
220
RAUBER Katja
1999
Im Fang
FR
SUI
15KM - Juniors Dames U20
00:56:27
00:03:04
4
221
CHARRIÈRE Gabriela
1992
Cerniat
FR
SUI
15KM - Dames
01:00:32
00:07:09
5
216
DEPARIS Véronique
1975
Monts-De-Corsier
VD
SUI
15KM - Dames
01:11:56
00:18:33
6
227
VON SIEBENTHAL Kathrin
1989
Flendruz
VD
SUI
15KM - Dames
01:15:50
00:22:27
7
230
SERRA DI CASSANO Leopoldine
1970
Chateau D'oex
VD
SUI
15KM - Dames
01:19:26
00:26:03
8
231
GAY Lara
2001
Chésalles/oron
VD
SUI
15KM - Juniors Dames U20
01:33:59
00:40:36

Scratch Hommes 30km
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
36
BOGDANOV Evgeny
1983
St-Prex
VD
RUS
30KM - Hommes 1
01:29:58
2
7
GRAF Thomas
1973
Rougemont
VD
SUI
30KM - Hommes 2
01:33:49
00:03:51
3
13
RAUBER Sebastian
1990
Im Fang
FR
SUI
30KM - Hommes 1
01:38:34
00:08:36
4
21
ROSSIER Alain
1979
Château-D'oex
VD
SUI
30KM - Hommes 2
01:39:17
00:09:19
5
2
ROMANG Neil
1995
Feutersoey
BE
SUI
30KM - Hommes 1
01:40:56
00:10:58
6
14
TISSIÈRES Mathieu
1990
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
30KM - Hommes 1
01:41:00
00:11:02
7
24
BALMER Eric
1965
Charmey (gruyère)
FR
SUI
30KM - Hommes 3
01:41:37
00:11:39
8
4
PASQUIER Maxime
1988
Château-D'oex
VD
SUI
30KM - Hommes 1
01:42:24
00:12:26
9
3
LYASOTA Alexey
1989
Baden
AG
RUS
30KM - Hommes 1
01:42:41
00:12:43
10
19
MOOSER Markus
1974
Charmey
FR
SUI
30KM - Hommes 2
01:44:17
00:14:19

Scratch Hommes 15km
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
205
DAUPHIN Valentin
2001
Bex
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
00:48:22
2
209
BERNEY Alec
1998
Le Solliat
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
00:50:06
00:01:44
3
218
GRETILLAT Clément
2001
Château D'oex
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
00:50:43
00:02:21
4
225
MOREILLON Benoit
2000
Panex
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
00:51:21
00:02:59
5
212
VON SIEBENTHAL Jörg
1989
Gstaad
BE
SUI
15KM - Hommes 1
00:51:28
00:03:06
6
207
HENCHOZ Guy
1989
Château-D'oex
VD
SUI
15KM - Hommes 1
00:53:19
00:04:57
7
211
CHABLOZ Simon
1996
Château-D'oex
VD
SUI
15KM - Hommes 1
00:54:26
00:06:04
8
208
ROSSIER Simon
1992
Yvorne
VD
SUI
15KM - Hommes 1
00:55:01
00:06:39
9
217
VIAL Bertrand
1978
Le Crêt-P-Semsales
FR
SUI
15KM - Hommes 2
00:55:45
00:07:23
10
215
GAY Bastien
1998
Chésalles/oron
VD
SUI
15KM - Juniors Hommes U20
00:56:32
00:08:10