Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

536 participants

All categories
Athlete

1 km Classique - U8 Filles KNT
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
Chasseron les Rasses
RÜMBELI Célia
2013
L’auberson
VD
SUI
1 km Classique - U8 Filles KNT
0
Stella Alpina
LAMBERT Zoanne
2012
Vessy
GE
SUI
1 km Classique - U8 Filles KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
DESPLANDS Chloé
2012
Les Moulins
VD
SUI
1 km Classique - U8 Filles KNT
0
SC Im Fang
GACHET Jeanne
2012
Charmey (gruyère)
FR
SUI
1 km Classique - U8 Filles KNT
0
DUC Elsa
2012
Chalais
VS
SUI
1 km Classique - U8 Filles KNT
0
Les Pionniers
JACQUEMETTAZ Emilie
2013
Arbaz
VS
SUI
1 km Classique - U8 Filles KNT
0
Sc Bex
WENZEL Ella
2013
Lausanne
VD
SUI
1 km Classique - U8 Filles KNT
0
SC La Vue des Alpes
SCHEIDEGGER Zoé
2012
Val-De-Ruz
NE
SUI
1 km Classique - U8 Filles KNT
0
SC La Vue des Alpes
BARTHEL Lucie
2012
Val-De-Ruz
NE
SUI
1 km Classique - U8 Filles KNT
0
SC La Vue des Alpes
NAPPIOT Line
2012
Colombier
NE
SUI
1 km Classique - U8 Filles KNT
0
SC L’ÉTOILE DE GRATTAVACHE - LE CRÊT
MATTSSON Erika
2013
Oron
VD
SUI
1 km Classique - U8 Filles KNT
0
SC Riaz
SCHUWEY Noëly
2012
Riaz
FR
SUI
1 km Classique - U8 Filles KNT

1 km Classique - U8 Garçons KNT
9

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
Chasseron les Rasses
RÜMBELI Matteo
2014
L’auberson
VD
SUI
1 km Classique - U8 Garçons KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
RUBIN Léo
2013
L'etivaz
VD
SUI
1 km Classique - U8 Garçons KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
CLOT Sven
2013
L'etivaz
VD
SUI
1 km Classique - U8 Garçons KNT
0
Sc Bex
COSANDEY Aloïs
2012
Bex
VD
SUI
1 km Classique - U8 Garçons KNT
0
Sc Bex
MAURON Ilan
2013
Aigle
VD
SUI
1 km Classique - U8 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
SCHEIDEGGER Mathieu
2012
Les Hauts-Geneveys
-
SUI
1 km Classique - U8 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
BREITLER Simon
2013
L'auberson
VD
SUI
1 km Classique - U8 Garçons KNT
0
ESSS Montbenoit
DROZ-VINCENT Robin
2014
La Longeville
-
FRA
1 km Classique - U8 Garçons KNT
0
SC Vallée de jOux
MORLET Florent
2013
Le Sentier
VD
SUI
1 km Classique - U8 Garçons KNT

1.5 km Classique - U10 Filles KNT
16

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
SC Les Fourgs
DONZELOT Louise
2010
Les Fourgs
-
FRA
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
Ski-club Dents-du-Midi
TISSIÈRES Flavie
2010
Champéry
VS
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
ARENA Maëlle
2010
Les Diablerets
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
PITTET Marie
2010
Les Diablerets
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
SC Im Fang
GOTHUEY Manon
2010
Jaun
FR
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
Sc Bex
KOHLI Cleo
2010
Aigle
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
Sc Bex
GAY Lorine
2011
Massongex
VS
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
Sc Bex
BONVIN Lucie
2010
Bex
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
SC La Vue des Alpes
BARTHEL Zoé
2011
Val-De-Ruz
NE
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
SC La Vue des Alpes
PITTIER Milla
2010
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
SC La Vue des Alpes
LAMBERCIER Chloé
2011
Chézard-St-Martin
NE
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
SC La Vue des Alpes
BÉGUIN Flore
2010
Boudevilliers
NE
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
SC La Vue des Alpes
BREITLER Lena
2011
L'auberson
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
SC L’ÉTOILE DE GRATTAVACHE - LE CRÊT
MATTSSON Michelle
2011
Oron
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
SC Val Ferret
GAILLAND Luna
2010
Dorénaz
VS
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT
0
SC Vallée de Joux
GOLAY Isaline
2011
Le Solliat
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Filles KNT

1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
16

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
SC Amnéville
PROT Aurélien
2011
Ste Marie Aux Chênes
-
FRA
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
SC Les Fourgs
DORNIER Simeon
2011
Les Fourgs
-
FRA
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
BERDOZ Jovian
2010
Château-D'oex
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
RUBIN Ben
2011
L'etivaz
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
Les Pionniers
JACQUEMETTAZ Maxime
2011
Arbaz
VS
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
Sc Bex
JATON Emilien
2011
Bex
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
TRUONG Nils
2010
Savagnier
NE
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
NAPPIOT Théo
2010
Colombier
NE
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
LAMBERCIER Bastien
2010
Chézard-St-Martin
NE
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
SC Saignelégier
FRÉSARD Yaël
2011
Muriaux
JU
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
SC Saignelégier
CATTIN Johan
2011
Les Breuleux
JU
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
SC Val Ferret
MICHELLOD Robin
2010
Versegères
VS
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
Esss Montbenoit
DROZ-VINCENT Thibault
2011
La Longeville
-
FRA
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
SC Vallée de Joux
BERNEY Dorian
2010
Le Sentier
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
SC VAllée de Joux
TALAND Aurélien
2011
Vufflens-Le-Château
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT
0
SC Vallée de Joux
PIGUET Naïm
2010
Le Brassus
VD
SUI
1.5 km Classique - U10 Garçons KNT

12KM Classique - Famille Femmes
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
CSL Luxembourg
LEBEDEVA Varvara
2003
Luxembourg
-
RUS
12KM Classique - Famille Femmes
0
Ski Club Grattavache Le Crêt
HIGH Alison
1977
Les Paccots
FR
GBR
12KM Classique - Famille Femmes
0
Malec Family
SZWOCHERTOWSKA Magdalena
1972
Renens (vd)
VD
POL
12KM Classique - Famille Femmes
0
WALTHER Brigitte
1970
Orges
VD
SUI
12KM Classique - Famille Femmes
0
SC Les Fourgs
HUBY Isabelle
1976
Les Fourgs
-
FRA
12KM Classique - Famille Femmes

12KM Classique - Famille Filles
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
CSL Luxembourg
LEBEDEVA Arina
2007
Luxembourg
-
RUS
12KM Classique - Famille Filles
0
Ski-Club L'Etoile de Grattavache-Le Crêt
HIGH Heather
2006
Les Paccots
FR
SUI
12KM Classique - Famille Filles
0
Malec Family
MALEC Miriam
2007
Renens (vd)
VD
POL
12KM Classique - Famille Filles
0
Malec Family
MALEC Sara
2007
Renens (vd)
VD
POL
12KM Classique - Famille Filles
0
WALTHER Iaganne
2010
Orges
VD
SUI
12KM Classique - Famille Filles
0
SC Les Fourgs
HUBY Louise
2010
Les Fourgs
-
FRA
12KM Classique - Famille Filles

12KM Classique - Famille Garçons
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
CO Lausanne-Jorat
BRÜLHART Yohann
2008
Sainte-Croix
VD
SUI
12KM Classique - Famille Garçons
0
Fromagerie Tyrode 1
TYRODE Timothée
2008
L'auberson
VD
SUI
12KM Classique - Famille Garçons
0
SC Les Fourgs
HUBY Robin
2010
Les Fourgs
-
FRA
12KM Classique - Famille Garçons

12KM Classique - Famille Hommes
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
NSL Stroossen
LEBEDEV Dmitry
1978
Luxembourg
-
RUS
12KM Classique - Famille Hommes
0
CO Lausanne-Jorat
HOSTETTLER Manuel
1988
Ste-Croix
VD
SUI
12KM Classique - Famille Hommes
0
STEINER Hansruedi
1946
Ittigen
BE
SUI
12KM Classique - Famille Hommes
0
Fromagerie Tyrode 1
TYRODE Vincent
1975
L'auberson
VD
SUI
12KM Classique - Famille Hommes
0
Fromagerie Tyrode 1
TYRODE Vincent
1975
L'auberson
VD
SUI
12KM Classique - Famille Hommes
0
SC Les Fourgs
HUBY Yann
1979
Les Fourgs
-
FRA
12KM Classique - Famille Hommes

12KM Classique - Femmes
15

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
BUYSE Sophie
1976
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
0
SC Amnéville 57
PERNY Marie-Paule
1958
Burtoncourt
-
FRA
12KM Classique - Femmes
0
BIELER Liisa
1956
Nyon
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
0
Ski Club Chasseron
PETITPIERRE-BECK Sandrine
1973
Bullet
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
0
Salangen IF Ski
RYDLAND Astrid W
1945
Sjøvegan
-
NOR
12KM Classique - Femmes
0
BNP Paribas
LACHEB Sabrina
1985
Paris
-
FRA
12KM Classique - Femmes
0
BNP Paribas
BALMET Michele
1952
Paris
-
-
12KM Classique - Femmes
0
GEHRER KONTOMISIOS Marie
1979
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
0
CHEVALLIER Manon
1979
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
0
PHILIPPA Ascough
1979
Edinburgh
-
GBR
12KM Classique - Femmes
0
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
GAY Lara
2001
Chésalles/oron
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
0
Commune de Ste-Croix
FASOLA Céline
1985
Ste-Croix
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
0
Olympic Mont d'Or
LECOULTRE Lara
2003
Longevilles Mont D'or
-
FRA
12KM Classique - Femmes
0
SCHWEIZER Verena
1949
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
0
AS Mouthe
COURTET Manon
2001
Mouthe
-
FRA
12KM Classique - Femmes

12KM Classique - Hommes
16

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
PHILLIPS Andrew
1969
Lausanne
-
SUI
12KM Classique - Hommes
0
SC Amnéville 57
MARTIN Fernando
1968
Marly
-
FRA
12KM Classique - Hommes
0
PETIT Michel
1959
Lyon
-
FRA
12KM Classique - Hommes
0
BIELER Olivier
1983
Rolle
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
0
PITTET Roland
1935
Villars-Sous-Yens
VD
-
12KM Classique - Hommes
0
Nordic Club Liechtenstein
DURRER Andreas
2003
Vilters
SG
SUI
12KM Classique - Hommes
0
Nordic Club Liechtenstein
DURRER Flavio
2004
Vilters
SG
SUI
12KM Classique - Hommes
0
BROCARD Claude
1948
Penthalaz
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
0
Salangen IF Ski
RYDLAND Are
1946
Sjøvegan
-
NOR
12KM Classique - Hommes
0
BNP Paribas
FENNIA Anis
1979
Paris
-
FRA
12KM Classique - Hommes
0
BNP Paribas
HURE Philippe
1948
Paris
-
FRA
12KM Classique - Hommes
0
BNP Paribas
BENOIT Eric
1964
Paris
-
FRA
12KM Classique - Hommes
0
LRNSC
DIBBEN Chris
1969
Edinburgh
-
GBR
12KM Classique - Hommes
0
Commune de Ste-Croix
ROTEN Cédric
1975
Sainte-Croix
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
0
Ski Club ASSO Lausanne
KREBS Bernard
1946
Morges
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
0
BOICHAT Thierry
1966
Chêne-Bougeries
GE
SUI
12KM Classique - Hommes

12KM Libre - Famille Femmes
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
CSL Luxembourg
LEBEDEVA Varvara
2003
Luxembourg
-
RUS
12KM Libre - Famille Femmes
0
RW Rottemeren
HOOIJBERGH Claudia
1972
Rijswijk
-
NED
12KM Libre - Famille Femmes
0
Fromagerie Tyrode 1
FAIVRE Sandrine
1971
La Cluse Et Mijoux
-
FRA
12KM Libre - Famille Femmes

12KM Libre - Famille Filles
2

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
CSL Luxembourg
LEBEDEVA Arina
2007
Luxembourg
-
RUS
12KM Libre - Famille Filles
0
Fromagerie Tyrode 1
FAIVRE Juliette
2004
La Cluse Et Mijoux
-
FRA
12KM Libre - Famille Filles

12KM Libre - Famille Garçons
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
ASOP
CLAUDET Charly
2007
Les Grangettes
-
FRA
12KM Libre - Famille Garçons
0
Fromagerie Tyrode 1
FAIVRE Charly
2007
La Cluse Et Mijoux
-
FRA
12KM Libre - Famille Garçons
0
Fromagerie Tyrode 1
TYRODE Timothée
2008
L'auberson
VD
SUI
12KM Libre - Famille Garçons

12KM Libre - Famille Hommes
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
ASOP
CLAUDET Frederic
1976
Les Grangettes
-
FRA
12KM Libre - Famille Hommes
0
NSL Stroossen
LEBEDEV Dmitry
1978
Luxembourg
-
RUS
12KM Libre - Famille Hommes
0
RW Rottemeren
PLAS, VAN DER Pascal
1972
Rijswijk
-
NED
12KM Libre - Famille Hommes
0
RANDIN Jean Pierre
1954
Lausanne
VD
SUI
12KM Libre - Famille Hommes
0
ski club val morteau
BINOT Yvan
1974
Les Gras
-
FRA
12KM Libre - Famille Hommes
0
MONNIER-BENOIT Sylvain
1977
Malbuisson
-
FRA
12KM Libre - Famille Hommes

12KM Libre - Femmes
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
FACCHIN Nathalie
1980
Bévenais
-
FRA
12KM Libre - Femmes
0
SC Amnéville 57
PERNY Marie-Paule
1958
Burtoncourt
-
FRA
12KM Libre - Femmes
0
BNP Paribas
LACHEB Sabrina
1985
Paris
-
FRA
12KM Libre - Femmes
0
RSBJ
GUEISSAZ Marie-Madeleine
1975
Val-De-Travers
NE
SUI
12KM Libre - Femmes
0
SC La Brévine
JEANNERET Laura
1998
Besencens
FR
SUI
12KM Libre - Femmes
0
SKI CLUB VAL DE MORTEAU
BARON Fiona
2002
Les Gras
-
FRA
12KM Libre - Femmes

12KM Libre - Hommes
18

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
FACCHIN Pierre
1977
Bevenais
-
FRA
12KM Libre - Hommes
0
Bertschinger-sports
ROCHAIX Yann
2003
Bullet
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
0
PETIT Michel
1959
Lyon
-
FRA
12KM Libre - Hommes
0
KLEZAR Stéphan
1968
Boudry
NE
SUI
12KM Libre - Hommes
0
MESTIK Julien
1982
Montperreux
-
FRA
12KM Libre - Hommes
0
MESTIK Benjamin
1987
Montperreux
-
FRA
12KM Libre - Hommes
0
Nordic Club Liechtenstein
DURRER Andreas
2003
Vilters
SG
SUI
12KM Libre - Hommes
0
Nordic Club Liechtenstein
DURRER Flavio
2004
Vilters
SG
SUI
12KM Libre - Hommes
0
BALLIF Roger
1943
Le Brassus
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
0
TROENLI Olivier
1967
Yverdon
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
0
CAUSERET Frederic
1966
Belvaux
-
FRA
12KM Libre - Hommes
0
USY
THOMET Vincent
1995
Mathod
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
0
BNP Paribas
FENNIA Anis
1979
Paris
-
FRA
12KM Libre - Hommes
0
RANDIN Jean Pierre
1954
Lausanne
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
0
ROSSIER Jean-Louis
1954
Prilly
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
0
ROCHAT Alain
1983
Grandson
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
0
Sc Bex
GOLAY Fabrice
2003
Bex
VD
-
12KM Libre - Hommes
0
BERTSCHINGER SPORTS
NUSSBAUM Simon
2003
Lyss
BE
SUI
12KM Libre - Hommes

2.5 km Classique - U12 Filles KNT
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
Stella Alpina
LAMBERT Telma
2009
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
2.5 km Classique - U12 Filles KNT
0
SC Im Fang
PUGIN Zoé
2008
Im Fang
FR
SUI
2.5 km Classique - U12 Filles KNT
0
SC Im Fang
SCHUWEY Lena
2008
Im Fang
FR
SUI
2.5 km Classique - U12 Filles KNT
0
SC Bex
BONZON Camille
2009
Gryon
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Filles KNT
0
Sc Bex
BALLAY Marion
2008
Lavey-Village
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Filles KNT
0
Sc Bex
GOLAY Maude
2008
Bex
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Filles KNT
0
Sc Bex
FLÜCKIGER Svea
2009
Bex
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Filles KNT
0
SC La Vue des Alpes
SCHEIDEGGER Léane
2008
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
2.5 km Classique - U12 Filles KNT
0
SC.Saignelégier
FRÉSARD Romane
2008
Muriaux
JU
SUI
2.5 km Classique - U12 Filles KNT
0
ESSS Montbenoit
DROZ-VINCENT Célestine
2009
La Longeville
-
FRA
2.5 km Classique - U12 Filles KNT
0
SC Vallée de Joux
BERNEY Sélina
2009
Le Sentier
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Filles KNT
0
SC Vallée de Joux
PIGUET Lison
2009
Le Brassus
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Filles KNT

2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
21

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
SC Amnéville 57
BESSEYRIAS Cyril
2009
Fameck
-
FRA
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
SC Les Fourgs
DORNIER Romain
2009
Les Fourgs
-
FRA
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
Ski-club Dents-du-Midi
TISSIÈRES Noé
2008
Champéry
VS
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
RUBIN Adrien
2009
L'etivaz
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
DESPLANDS Lucas
2009
Les Moulins
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
Im Fang
PERRITAZ Louis
2009
Charmey
-
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
Les Pionniers
DUC Joachim
2008
Chalais
VS
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
Les Pionniers du Val d'Hérens
REY Simon
2009
Icogne
VS
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
Sc Bex
MACCAGNAN Antoine
2008
Bex
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
Sc Bex
JATON Arthur
2008
Bex
-
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
Sc Bex
BLANCHARD Björn
2009
Villeneuve (vd)
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
Sc Bex
GENET Gaetan
2008
Bex
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
Sc Bex
GAY Kevan
2008
Massongex
VS
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
SC. Bex
GERTSCH Loïs
2008
Bex
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
Sc Bex
WENZEL Magnus
2009
Lausanne
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
SC Les Fourgs
ROULET Adrien
2008
Yverdon
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
NEUHAUS Thibaut
2009
Val-De-Ruz
NE
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
BREITLER Félix
2009
L'auberson
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
SC Val Ferret
JACQUEMETTAZ Hugo
2008
Orsières
VS
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
SC Vallée de Joux
TALAND Gabriel
2009
Vufflens-Le-Château
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT
0
SC VAllée de Joux
NOIOSI Matteo
2009
Les Charbonnières
VD
SUI
2.5 km Classique - U12 Garçons KNT

22KM Classique - Femmes
19

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
SAS Lausanne
VOUTAZ Audrey
2001
Champsec
VS
SUI
22KM Classique - Femmes
0
HOLENWEG Erika
1961
Maisprach
BL
SUI
22KM Classique - Femmes
0
Salangen IF ski
LOEVOLD Hege
1969
Sjøvegan
-
NOR
22KM Classique - Femmes
0
VERGÈRES Joëlle
1970
Ayer
VS
SUI
22KM Classique - Femmes
0
SC Amnéville 57
BESSEYRIAS Corinne
1968
Fameck
-
FRA
22KM Classique - Femmes
0
SC Amnéville 57
SCHAEFFER Simone
1947
Freyming-Merlebach
-
FRA
22KM Classique - Femmes
0
BOMAN Taina
1962
Kaarina
-
FIN
22KM Classique - Femmes
0
Salangen IF SKI
BERTHEUSSEN Ellen
1954
Sjovegan
-
NOR
22KM Classique - Femmes
0
Fromagerie Tyrode 1
PAGNIER Maguy
1980
Les Fourgs
-
-
22KM Classique - Femmes
0
BNP Paribas
MARTIN Anita
1953
Paris
-
FRA
22KM Classique - Femmes
0
BNP Paribas
BARBIER Françoise
1948
Paris
-
FRA
22KM Classique - Femmes
0
BNP Paribas
VIOLLE Josette
1956
Le Plessis Trévise
-
FRA
22KM Classique - Femmes
0
BNP Paribas
FIL Alison
1988
Paris
-
FRA
22KM Classique - Femmes
0
Commune de Ste-Croix
PAHUD Romaine
1983
L'auberson
VD
SUI
22KM Classique - Femmes
0
UNY
CHEVALLEY Gabrielle
1987
Combremont-Le-Petit
VD
SUI
22KM Classique - Femmes
0
RSBJ
VANDEL Lydiane
1984
Vaux Et Chantegrue
-
FRA
22KM Classique - Femmes
0
ROCHAT Georgette
1951
Grandson
VD
SUI
22KM Classique - Femmes
0
VESTERMO Magnhild
1963
Feldkirch
-
NOR
22KM Classique - Femmes
0
Origin'haut
KRUMMEL Noemi
1992
Les Rousses
-
FRA
22KM Classique - Femmes

22KM Classique - Hommes
38

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
USY
MEYRAT Cédric
1969
Onnens
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
0
Big Foot Runner
TINEMBART Jean-Yves
1967
Ste-Croix
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
0
STAHLSCHMIDT Marc
1967
Ecublens Fr
FR
SUI
22KM Classique - Hommes
0
MIMOUNI Serge
1969
Genève
GE
SUI
22KM Classique - Hommes
0
STAUB Erich
1950
Köniz
BE
SUI
22KM Classique - Hommes
0
Bertschinger-sports
ROCHAIX Yann
2003
Bullet
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
0
KUHN André
1961
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
0
AS Gérardmer SN 88
BACKSCHEIDER Jean-Marie
1949
Metz
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
SC Amnéville 57
BOTT Aimé
1950
Metz
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
AS Cheminots Metz 57
FERRAND Michel
1950
Solaize
-
SUI
22KM Classique - Hommes
0
AS Cheminots Metz 57
GENEVE Marc
1951
Woippy
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
SC Amnéville 57
HUMBERT Laurent
1966
Courcelles Chaussy
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
SC Amnéville
PROT Rodolphe
1975
Courcelles Chaussy
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
DUVOISIN Marc-Henri
1955
Préverenges
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
0
les Trotteurs
EPINEY Alain
1956
Fully
VS
SUI
22KM Classique - Hommes
0
bois damont
BIEHLER Didier
1962
Bois D' Amont
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
Jürgen Nebel
NEBEL Jürgen
1958
Wormeldange
-
LUX
22KM Classique - Hommes
0
Ski club Chasseron
KOHLER Philippe
1962
Bullet
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
0
Les Amis de la Course
BUTSCHER Robert
1972
Chavornay
VD
GER
22KM Classique - Hommes
0
WILL Ewald
1939
Bad Königshofen I. Grabfeld
-
GER
22KM Classique - Hommes
0
EPINEY Robert
1937
Vissoie
VS
SUI
22KM Classique - Hommes
0
Salangen IF ski
BJORSTAD Dag
1952
Sjøvegan
-
NOR
22KM Classique - Hommes
0
CS Chamonix
WIBAULT Mathias
1985
Pontarlier
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
BNP Paribas
GADREY Jean
1947
La Chapelle Aubareil
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
BNP Paribas
L'EXACT Jean-Pierre
1955
Paris
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
EPINEY Jean-Pierre
1939
Ayer
VS
SUI
22KM Classique - Hommes
0
Commune de Ste-Croix
PAHUD Yvan
1980
L'auberson
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
0
Frasne-Drugeon
BOURDIN Rémi
2001
25560
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
RSBJ
CHEVALLEY Roland
1949
Ste-Croix
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
0
SC GRANDVAUX
VUILLET Simon
2000
La Chaumusse
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
BERTSCHINGER SPORTS
NUSSBAUM Simon
2003
Lyss
BE
SUI
22KM Classique - Hommes
0
STEINER Beat
1949
Niederrohrdorf
AG
SUI
22KM Classique - Hommes
0
Olympic mont d'or
PRIMET Luc
2002
Saint Point Lac
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
bex
TESTUZ Sébastien
1991
Champagne
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
0
X'TRA
HITZ Urs
1963
Aeschi Bei Spiez
BE
SUI
22KM Classique - Hommes
0
VERSEL Claude
1964
0792922361
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
0
ESSS Montbenoit
BONNOT Hugo
2001
Pontarlier
-
FRA
22KM Classique - Hommes
0
LORRAIN Gerard
1954
Jarsy
-
FRA
22KM Classique - Hommes

22KM Libre - Femmes
18

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
22954
ROSSER Helene
1974
Lausanne
VD
SUI
22KM Libre - Femmes
0
MARCHAL Léa
1999
Le Gratteris
-
FRA
22KM Libre - Femmes
0
HOLENWEG Erika
1961
Maisprach
BL
SUI
22KM Libre - Femmes
0
Footing club Lausanne
PAGE Marie-Anne
1962
Lausanne
VD
SUI
22KM Libre - Femmes
0
SC Amnéville 57
BESSEYRIAS Corinne
1968
Fameck
-
FRA
22KM Libre - Femmes
0
BOMAN Taina
1962
Kaarina
-
FIN
22KM Libre - Femmes
0
ROUGNON GLASSON Rose
1973
Besançon
-
FRA
22KM Libre - Femmes
0
team vaudois
LAUBSCHER Alexia
1988
Reverolle
VD
SUI
22KM Libre - Femmes
0
DECURNEX Fabienne
1970
Commugny
VD
SUI
22KM Libre - Femmes
0
Team Ski’s cool
LAURENCE Clémentine
1996
Sombacour
-
FRA
22KM Libre - Femmes
0
MASSEREY-RIGAMONTI Hélène
1970
Les Neyres
VS
SUI
22KM Libre - Femmes
0
Fromagerie Tyrode 1
GENRE GRANDPIERRE Kelly
1987
Les Fourgs
FR
FRA
22KM Libre - Femmes
0
SC Bex
PAROLINI Amélie
1995
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
22KM Libre - Femmes
0
BNP Paribas
FIL Alison
1988
Paris
-
FRA
22KM Libre - Femmes
0
MOSCATELLI Sonia
1980
Yverdon
VD
FRA
22KM Libre - Femmes
0
SC FRASNE DRUGEON
GRILLON Stéphanie
1982
Doubs
-
FRA
22KM Libre - Femmes
0
Emmanuella Medda
MEDDA Emmanuella
1967
+41794718040
VD
ITA
22KM Libre - Femmes
0
AEBY Carine
1996
Les Ponts-De-Martel
NE
SUI
22KM Libre - Femmes

22KM Libre - Hommes
42

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
ROUSSE Julien
1992
Chevigny St Sauveur
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
SPERANDIO Thierry
1972
Monthey
VS
FRA
22KM Libre - Hommes
0
Make Me Run
GROLIMUND Raphaël
1979
Préverenges
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
VO Cycles
GILLIERON François
1974
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
OP
VIITANEN Jarmo
1960
Helsinki
-
FIN
22KM Libre - Hommes
0
SC Amnéville 57
BOTT Aimé
1950
Metz
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
SC Amnéville 57
HUMBERT Laurent
1966
Courcelles Chaussy
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
SC Amnéville 57
MARTIN Fernando
1968
Marly
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
SC Amnéville
PROT Rodolphe
1975
Courcelles Chaussy
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
SC Amnéville 57
RETTEL Jean-Michel
1956
Rezonville
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
SC Amnéville 57
VAGOST Daniel
1951
Bousse
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
VALDO
CAVALERI Olivier
1962
Lutry
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
Confinia
CAVALERI Damien
1992
Lutry
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
Les Cabis
WYSSBROD Christophe
1970
Lully Fr
FR
SUI
22KM Libre - Hommes
0
Jean-Marc Fragnière
FRAGNIÈRE Jean-Marc
1959
Echichens
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
SAARIO Olli-Pekka
1957
Turku
-
FIN
22KM Libre - Hommes
0
CS FECLAZ
BOURY Jerome
1979
Aix Les Bains
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
MÜLLER Daniel
1961
Ste-Croix
-
SUI
22KM Libre - Hommes
0
ZADORY Fabian
1975
Essertines
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
ROCHAT Pierre-André
1956
Echallens
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
MICHALET Pascal
1969
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
team vaudois
LAUBSCHER Samy
1986
Yens
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
STUDER Claude
1966
Sainte-Croix
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
Diab_Power
CURRAT Yann
1973
Le Crêt-Près-Semsales
FR
SUI
22KM Libre - Hommes
0
DECURNEX Christian
1965
Commugny
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
Fromagerie Tyrode 1
MOUILLEBOUCHE Emeric
1987
Les Fourgs
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
Fromagerie Tyrode 1
BESSON Anthony
1980
Les Fourgs
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
Fromagerie Tyrode 1
FAIVRE Hervé
1967
Cluse Et Mijoux
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
SC MONT BLANC
VERMET Eric
1962
Epagny Metz-Tessy
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
BNP Paribas
BENOIT Eric
1964
Paris
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
BNP Paribas
PILLARD Ludovic
1968
Paris
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
BNP Paribas
FIL Bertrand
1985
Lyon
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
Commune de Ste-Croix
FASOLA Sylvain
1985
Ste-Croix
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
PLUMET Sébastien
1977
Evian Les Bains
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
Olympic Ferring
BOURHIS Antoine
1986
Lausanne
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
Olympic Ferring
LOPES Victor
1975
Les Rousses
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
RSBJ
CHEVALLEY Roland
1949
Ste-Croix
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
bex
TESTUZ Sébastien
1991
Champagne
VD
SUI
22KM Libre - Hommes
0
Swissquote
VERMET Svend
1991
Chevry
-
SUI
22KM Libre - Hommes
0
TINGUELY Pierre
1962
Brot-Plamboz
NE
SUI
22KM Libre - Hommes
0
Ski club val de MORTEAU
BARON Arnaud
1975
Les Gras
-
FRA
22KM Libre - Hommes
0
individuel
WEBER Daniel
1964
Broc
FR
SUI
22KM Libre - Hommes

42KM Classique - Femmes
16

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
ROCHAT Nathalie
1979
Sergey
VD
SUI
42KM Classique - Femmes
0
SC Entlebuch
HOFSTETTER Lisbeth
1958
Ebnet
LU
SUI
42KM Classique - Femmes
0
ski-club Riaz
JORDAN Marie-Josée
1970
Vaulruz
FR
SUI
42KM Classique - Femmes
0
Harstad
KLEMETSRUD Trine
1958
Harstad
-
SUI
42KM Classique - Femmes
0
Salangen IF ski
VENKE Giske
1959
Sjøvegan
-
NOR
42KM Classique - Femmes
0
JONES Rachel
1974
London
-
GBR
42KM Classique - Femmes
0
AHV-Profi ZH
HOGG Doris
1950
Zürich
ZH
SUI
42KM Classique - Femmes
0
Ski club Granges
FIVAZ Marjorie
1971
Combremont-Le-Grand
VD
SUI
42KM Classique - Femmes
0
SALANGEN SKI
HENSRUD Anne
1955
Sjovegan
-
NOR
42KM Classique - Femmes
0
WULLSCHLEGER Catherine
1956
Naters
VS
SUI
42KM Classique - Femmes
0
BICOVA Karolina
1978
Le Grand-Bornand
-
CZE
42KM Classique - Femmes
0
BNP Paribas
BERNARD Isabelle
1978
Paris
-
FRA
42KM Classique - Femmes
0
Esss Montbenoît
JOUILLE Christelle
1973
Les Frêtes
NE
FRA
42KM Classique - Femmes
0
TNCAFC
CHOPARD-LALLIER Céline
1994
Villers Le Lac
-
FRA
42KM Classique - Femmes
0
samm
GALBES Claire
1985
Bois D'amont
-
FRA
42KM Classique - Femmes
0
SC Aeschi
HITZ-MÄDER Sabine
1974
Aeschi B. Spiez
BE
SUI
42KM Classique - Femmes

42KM Classique - Hommes
105

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
Comité MARA
CHARLET Roger
1952
Ste-Croix
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
FAYOLLE Jean-Claude
1959
Fiez
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
FAYOLLE Nicolas
1990
Echallens
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC Obergoms
GASCHE Christoph
1986
Obergesteln
VS
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC Castrisch
CAVIEZEL Andrin
1984
Lantsch/lenz
GR
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Wuschi Racing
HOLENWEG Peter
1957
Maisprach
BL
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Skiklub Scardanal
VAN AMELSFOORT Jeroen
1980
Versam
GR
NED
42KM Classique - Hommes
0
Birkebeiner-brødrene
BREUER Peter
1959
Ollon
VD
NED
42KM Classique - Hommes
0
Birkebeiner-brødrenen
HEUKENSFELDT JANSEN Jan Willem
1952
Naarden
-
NED
42KM Classique - Hommes
0
Birkebeiner-brødrene
NEDERLOF Peter
1953
Naarden
VD
NED
42KM Classique - Hommes
0
Birkebeiner-brødrene
VAN DE STADT Arend
1960
Huizen
-
NED
42KM Classique - Hommes
0
SC Ibach
HOFFER Christian
1960
Lauerz
SZ
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Birkebeiner-brødrene
LAM Theo
1960
Deventer
-
NED
42KM Classique - Hommes
0
Lollipop Nordic Team
ETTER René Alois
1969
Pfäffikon Zh
ZH
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC L'Etoile Grattavache
HIGH Darrell
1968
Les Paccots
FR
GBR
42KM Classique - Hommes
0
Sarsura Zernez
ZHITENEV Ivan
1972
Silvaplana
-
SUI
42KM Classique - Hommes
0
sc Grattavache le Crêt
MESOT Jean-Pierre
1969
Mézières Fr
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Nordic Sport Rechsteiner
BOSSHART Alex
1962
Altenrhein
SG
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Salangen IF ski
KVERNMO Kurt-Jan
1960
Sjøvegan
-
NOR
42KM Classique - Hommes
0
Salangen IF ski
GISKE Kjell Arne
1957
90975206
-
NOR
42KM Classique - Hommes
0
SC CHASSERON
CONSORTI Sandro
1994
L'auberson
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC Grindelwald
STRUPLER Matthias
1954
Interlaken
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
0
AS Oye et Pallet
GEROME Davy
1975
Novillars
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
BLAPP Samuel
1985
Wetzikon (zh)
ZH
SUI
42KM Classique - Hommes
0
VAN DER HOFF Jeroen
1964
Niederteufen
AR
SUI
42KM Classique - Hommes
0
OP
VIITANEN Jarmo
1960
Helsinki
-
FIN
42KM Classique - Hommes
0
ski club chasseron
PASTORIS André
1951
Sainte-Croix
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
AS Gérardmer SN 88
BEDEL Bertrand
1965
Gerardmer
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
AS Gérardmer SN 88
NOEL Fabrice
1965
Gerardmer
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Glisse Club Romont
GILLARD Geoffrey
1999
La Folliaz
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
0
BERNET Bruno
1966
Gommiswald
SG
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC Büren-Oberdorf
MARTI Willi
1955
Buochs
NW
SUI
42KM Classique - Hommes
0
KOHLER Didier
1960
L'auberson
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Arrow
UTZ Stephan
1988
Pully
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SKI NORDIQUE CHARTROUSIN
BOUVIER Stéphane
1969
Entremont Le Vieux
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
BLANCHUT Pierre
1956
Vétroz
VS
-
42KM Classique - Hommes
0
SKI-CLUB CHASSERON
MERMOD Claude
1960
Bullett
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
BREITENMOSER Roland
1951
Reinach Bl
BL
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC - Vättis
DURRER Peter
1965
Vilters
SG
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC Beckenried-Klewenalp
HOSPENTHAL Bruno
1955
Beckenried
NW
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC Beckenried-Klewenalp
RISI Ruedi
1959
Beckenried
-
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SCHÄR Peter
1948
Grenchen
SO
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Lauenen
REICHENBACH Toni
1966
Lauenen B. Gstaad
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC La Sagne
ENGEL Yann
1960
Saint-Blaise
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC La Sagne
ENGEL Clyde
1992
Saint-Blaise
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
0
NIEDERBERGER Daniel
1979
Gersau
SZ
SUI
42KM Classique - Hommes
0
MARGAIRAZ Laurent
1978
Vers-Chez-Perrin
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Rusteam Ecublens
PITTET Nicolas
1968
Vufflens-La-Ville
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Bern
SCHINDLER Lukas
1975
Liebefeld
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Touring Club Mulhouse - respirons-sport.fr
FUCHS Patrice
1981
La Chaux-De-Fonds
NE
FRA
42KM Classique - Hommes
0
WYSS Peter
1964
Goldswil
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Bout de bois
MULLER Léonard
1989
Aubonne
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Ski club bout de bois
BRESCH Nicolas
1988
Yens
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
LANQUETIN Xavier
1971
Pontarlier
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
BURI Stefan
1961
Zug
ZG
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Unterschächen
GISLER Walter
1960
Wohlen B. Bern
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Stella Alpina
BLANC Jérôme
1981
Genève
GE
SUI
42KM Classique - Hommes
0
GMÜR Patrick
1967
Baar
ZG
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Team Nordic Panthers
LAMY Aymeric
1998
La Motte Servolex
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
LLV Flüss
HELFENSTEIN Balz
1954
Buttisholz
LU
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC Stella Alpina
BOICHAT Cédric
1969
Aire-La-Ville
GE
SUI
42KM Classique - Hommes
0
OBERSON Jean-François
1962
Châtillon Fr
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Grattavache-Le Crêt
BRENNER Andrew
1978
Vevey
VD
-
42KM Classique - Hommes
0
Mix Bois
CHABLAIX Yannick
1983
Bullet
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC Damprichard
VERGUET Cedric
1983
Bonnetage
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
ZURBUCHEN Alfred
1946
Ringgenberg
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
0
CAPT Gilbert
1949
Orient
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
VC ECHALLENS
RUEDIN Philippe
1960
Poliez-Pittet
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
CAILLE Louis
1950
Epagny
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
0
Fromagerie Tyrode 1
MOUILLEBOUCHE Emeric
1987
Les Fourgs
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Fromagerie Tyrode 1
BESSON Anthony
1980
Les Fourgs
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Fromagerie Tyrode 1
FAIVRE Hervé
1967
Cluse Et Mijoux
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Fromagerie Tyrode 1
FUMEY Joris
2000
Foncine Le Haut
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Fromagerie Tyrode 1
FUMEY Alain
1971
Foncine Le Haut
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Fromagerie Tyrode 1
MONNIER BENOIT Denis
1969
Foncine Le Haut
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
SAS Lausanne
BOGDANOV Evgeny
1983
St-Prex
VD
RUS
42KM Classique - Hommes
0
SC-Saignelégier
AUBRY Eric
1968
Saignelégier
JU
SUI
42KM Classique - Hommes
0
BNP Paribas
LOMET Alexandre
1977
Paris
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
BNP Paribas
FIL Bertrand
1985
Lyon
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Ski-Club Hauteville
BLANC Georges
1947
Hauteville
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
0
basse sur le rupt ski nordique
LALEVÉE Guillaume
1984
Gérardmer
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Nordic Team Château-D’Oex
MERCIER Eric
1983
Château-D'oex
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
DALBERT Christian
1966
Diegten
BL
SUI
42KM Classique - Hommes
0
ASOP
MONNEY Jean-Marc
1970
Malpas
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
TANNER Reto
1972
Leeds
-
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC Premanon
CHEREAU Loic
1977
Coppet
VD
FRA
42KM Classique - Hommes
0
CPNV
DUGON Alain
1964
Bullet
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
RSBJ
BISSAT Hugues
1958
L'auberson
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
SC areches beaufort
LERAY Matis
1999
Beaufort
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
SC La Vue des Alpes
TRUONG Pascal
1977
Savagnier
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
0
la bressaude / rossignol
MOUGEL Vincent
1980
Sapois
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
la bressaude / rossignol
MOUGEL Vincent
1980
Sapois
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Samm
GAUDEFROY Edouard
1988
Les Rousses
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
GRABER Paul
1944
Goldiwil (thun)
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
0
E-LIBERTY SKI TEAM
LERAY Matis
1999
Beaufort
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Team nordique crédit agricol
JOLY Thomas
1998
25300
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
JORIS Dominique
1965
Nyon
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
0
LUETHI Dimitri
1989
Utzenfeld
-
GER
42KM Classique - Hommes
0
Team Nordique Crédit Agricole
COMBEY Paul
1997
Aix Les Bains
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
SCVM
BELLABOUVIER Julien
1999
Les Fins
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Team Vercors
LAUDE Camille
1998
Le Bourg-D'oisans
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Team Vercors
FARET Elie
1998
Le Bourg-D'oisans
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Team Vercors
BELORGEY Yan
1997
Allemont
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
Team Vercors
ROYER Jeremy
1999
Le Bourg-D'oisans
-
FRA
42KM Classique - Hommes
0
MEISTER Heinz
1959
Orpund
BE
SUI
42KM Classique - Hommes

42KM Libre - Femmes
11

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
JONCHÈRES Marion
1971
Courbevoie
-
FRA
42KM Libre - Femmes
0
ski-club Riaz
JORDAN Marie-Josée
1970
Vaulruz
FR
SUI
42KM Libre - Femmes
0
SA Bulle
ARNAUD Raphaëlle
1976
La Tour-De-Trême
FR
SUI
42KM Libre - Femmes
0
LACOQUE Sylvie
1964
Bourg En Bresse
-
FRA
42KM Libre - Femmes
0
ASOP
COSTE Laure
1982
Oye Et Pallet
-
FRA
42KM Libre - Femmes
0
GROB Nicole
1975
Merenschwand
AG
SUI
42KM Libre - Femmes
0
WULLSCHLEGER Catherine
1956
Naters
VS
SUI
42KM Libre - Femmes
0
BICOVA Karolina
1978
Le Grand-Bornand
-
CZE
42KM Libre - Femmes
0
Salangen Ski
NESJE Anne Vestermo
1957
Sjøvegan
-
NOR
42KM Libre - Femmes
0
Haut jura ski
GRENARD Mathilde
1992
Lamoura
-
FRA
42KM Libre - Femmes
0
Ski Club Bex
LUETHI Elena
1993
Zürich
ZH
SUI
42KM Libre - Femmes

42KM Libre - Hommes
56

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
SC Obergoms
GASCHE Christoph
1986
Obergesteln
VS
SUI
42KM Libre - Hommes
0
Wuschi Racing
HOLENWEG Peter
1957
Maisprach
BL
SUI
42KM Libre - Hommes
0
birkebeinerbrodrene
HORST Egbert
1953
Huizen
VD
NED
42KM Libre - Hommes
0
WYSS Romano
1982
Lutry
VD
SUI
42KM Libre - Hommes
0
Ski Club Bellegarde
THUILLÉ Christophe
1966
Chaix
GE
FRA
42KM Libre - Hommes
0
Sc Grattavache le Crêt
MESOT Jean-Pierre
1969
Mézières Fr
FR
SUI
42KM Libre - Hommes
0
SC Lausanne
VIAZEMSKY Serge
1953
Bussigny-Près-Lausanne
VD
SUI
42KM Libre - Hommes
0
AS Gérardmer SN 88
BACKSCHEIDER Jean-Marie
1949
Metz
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
SC Amnéville 57
BESSEYRIAS Alain
1968
Fameck
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
SC Amnéville 57
GEORGES Christian
1968
Plappeville
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
THIERRY Laurent
1972
Belmont-Lausanne
VD
SUI
42KM Libre - Hommes
0
LONGFORD Graham
1963
Jouxtens-Mezery
VD
CAN
42KM Libre - Hommes
0
KOHLER Didier
1960
L'auberson
VD
SUI
42KM Libre - Hommes
0
SKI NORDIQUE CHARTROUSIN
BOUVIER Stéphane
1969
Entremont Le Vieux
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
ROZAN Bruce
1987
Belmont-Lausanne
VD
FRA
42KM Libre - Hommes
0
Sc Im Fang
SCHUWEY Laurent
1974
Im Fang
FR
SUI
42KM Libre - Hommes
0
SC - Vättis
DURRER Peter
1965
Vilters
SG
SUI
42KM Libre - Hommes
0
MARGAIRAZ Laurent
1978
Vers-Chez-Perrin
VD
SUI
42KM Libre - Hommes
0
Rusteam Ecublens
PITTET Nicolas
1968
Vufflens-La-Ville
VD
SUI
42KM Libre - Hommes
0
alain Groslambert
GROSLAMBERT Alain
1965
Besançon
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
touring club mulhouse
FUCHS Serge
1955
St-Louis
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
DE LUCA Cédric
1967
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
42KM Libre - Hommes
0
OGUEY Jacques
1980
Corcelles-Près-Concise
VD
SUI
42KM Libre - Hommes
0
La Bressaude section ski
COLIN René
1958
La Bresse
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
LANQUETIN Xavier
1971
Pontarlier
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
SC LA BRESSAUDE
MOUGEL Claude
1964
La Bresse
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
PARIS Marcel
1978
Yverdon
VD
SUI
42KM Libre - Hommes
0
SUTER Adrian
1972
Merenschwand
AG
SUI
42KM Libre - Hommes
0
Team Nordic Panthers
LAMY Aymeric
1998
La Motte Servolex
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
Grattavache-Le Crêt
BRENNER Andrew
1978
Vevey
VD
-
42KM Libre - Hommes
0
WATRIN Mathieu
1985
La Chaux-De-Fonds
NE
FRA
42KM Libre - Hommes
0
sc les fourgs
BALANCHE Hervé
1979
Châtillon-En-Michaille
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
Mix Bois
CHABLAIX Yannick
1983
Bullet
VD
SUI
42KM Libre - Hommes
0
Ski Club Saignelégier
AUBRY Adrien
1968
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
42KM Libre - Hommes
0
CAPT Gilbert
1949
Orient
VD
SUI
42KM Libre - Hommes
0
SAS Lausanne
BOGDANOV Evgeny
1983
St-Prex
VD
RUS
42KM Libre - Hommes
0
Ski club la bresse
HUMBERTCLAUDE Romaric
1972
Xonrupt
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
BNP Paribas
LOMET Alexandre
1977
Paris
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
ski-club les verrieres la cluse
PANIER Yves
1954
Les Verrères De Joux
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
Ski club Frasne drugeon
GOTORBE Nicolas
1985
Crans
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
Werlan Kiri
TONTERI Hannu
1950
Helsinki
-
FIN
42KM Libre - Hommes
0
SC Les Fourgs
HUBY Yann
1979
Les Fourgs
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
MALYSHEV Igor
1976
Baar
ZG
RUS
42KM Libre - Hommes
0
USP LA PESSE
COMBY Jean-Yves
1952
La Pesse
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
CPNV
DUGON Alain
1964
Bullet
VD
SUI
42KM Libre - Hommes
0
SC La Vue des Alpes
TRUONG Pascal
1977
Savagnier
NE
SUI
42KM Libre - Hommes
0
la bressaude / rossignol
MOUGEL Vincent
1980
Sapois
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
Thann
BEHRA Julien
1986
Thann
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
bf+ international
ROY Didier
1970
Arcon
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
SC FRASNE-DRUGEON
GRILLON Sebastien
1982
Doubs
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
Team Vercors
ROUX Baptiste
1996
Le Bourg-D'oisans
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
CSR Pontarlier
RIVES Olivier
1974
Doubs
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
CHOPARD LALLIER Benoit
1965
Villers Le Lac
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
La Bressaude
MOUGEL Norbert
1953
La Bresse
-
FRA
42KM Libre - Hommes
0
NeuchAventure
BOUILLE Julien
1982
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
42KM Libre - Hommes
0
Amicale des Cost'hauts
PARGEMIN Léo
1996
Les Fourgs
-
FRA
42KM Libre - Hommes

5 km Classique - U14 Filles KNT
13

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
CSL Luxembourg
LEBEDEVA Arina
2007
Luxembourg
-
RUS
5 km Classique - U14 Filles KNT
0
Ski club Champéry Dents-du-Mid
TISSIÈRES Clémence
2006
Champéry
VS
SUI
5 km Classique - U14 Filles KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
BURI Chloé
2006
La Comballaz
VD
SUI
5 km Classique - U14 Filles KNT
0
SC Im Fang
DAFFLON Marion
2007
Charmey (gruyère)
FR
SUI
5 km Classique - U14 Filles KNT
0
SC Im Fang
PERRITAZ Carmen
2007
Im Fang
FR
SUI
5 km Classique - U14 Filles KNT
0
SC Im Fang
GOTHUEY Lucie
2006
Jaun
FR
SUI
5 km Classique - U14 Filles KNT
0
SC Im Fang
PUGIN Zoé
2008
Im Fang
FR
SUI
5 km Classique - U14 Filles KNT
0
Sc Bex
BONVIN Clémence
2006
Bex
VD
SUI
5 km Classique - U14 Filles KNT
0
Sc Bex
JATON Camille
2006
Bex
VD
-
5 km Classique - U14 Filles KNT
0
SC Val Ferret
MICHELLOD Chloé
2007
Versegères
VS
SUI
5 km Classique - U14 Filles KNT
0
SC Val Ferret
BERCLAZ Eva
2006
Le Châble
VS
SUI
5 km Classique - U14 Filles KNT
0
SC VALLEE DE JOUX
TRIPONEZ Maëline
2006
Bassins
VD
SUI
5 km Classique - U14 Filles KNT
0
SC Vallée de Joux
DUBÉE Zoa
2006
Le Séchey
VD
SUI
5 km Classique - U14 Filles KNT

5 km Classique - U14 Garçons KNT
19

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
Ovronnaz
Z C
2006
Leytron
VS
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
ROURE Hugo
2007
Vers-L'eglise
VD
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
SC Im Fang
DAFFLON Jules
2006
Charmey
FR
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
Sc Bex
BONZON Evan
2007
Gryon
VD
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
Sc Bex
MONNET Gwenaël
2007
Bex
VD
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
SC Bex
GERTSCH Nolan
2006
Bex
VD
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
Ski Club Bex
MACCAGNAN Pierre
2006
Bex
VD
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
Sc Bex
BALLAY Tanguy
2006
Lavey-Village
VD
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
Sc Bex
DUMAZ Yanis
2007
Lavey-Village
VD
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
TRUONG Antoine
2006
Le Pâquier Ne
NE
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
SC La Vue-des-Alpes
BÉGUIN Nils
2007
Chézard-St-Martin
NE
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
GUENIN Alix
2006
Fontainemelon
NE
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
BREITLER Jim
2006
L'auberson
VD
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
SC Val Ferret
GAILLAND Victor
2007
Dorénaz
VS
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
SC Val Ferret
FELLAY Tanguy
2007
Liddes
-
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
SC Riaz
SCAIOLA Antoine
2006
Vuadens
FR
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
SC Riaz
GENOUD Sylvain
2007
Marsens
FR
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
SC Riaz
HOËL Guillaume
2007
Sorens
FR
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT
0
SC Vallée de Joux
GOLAY Léo
2007
Le Solliat
VD
SUI
5 km Classique - U14 Garçons KNT

5 km Classique - U16 Filles KNT
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
ZUFFEREY Fiona
2005
Onex
GE
SUI
5 km Classique - U16 Filles KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
LENOIR Marie
2004
Les Moulins
VD
SUI
5 km Classique - U16 Filles KNT
0
Goupils Alpes Vaudoises
BURI Léna
2004
La Comballaz
VD
SUI
5 km Classique - U16 Filles KNT
0
SC Im Fang
MOOSER Elyne
2004
Charmey (gruyère)
FR
SUI
5 km Classique - U16 Filles KNT
0
SC Im Fang
PERRITAZ Jeanne
2005
Val-De-Charmey
FR
SUI
5 km Classique - U16 Filles KNT
0
Les Pionniers du Val d'Hérens
REY Sophie
2005
Icogne
VS
SUI
5 km Classique - U16 Filles KNT
0
Sc Bex
DUMAZ Maelle
2005
Lavey-Village
VD
SUI
5 km Classique - U16 Filles KNT
0
SC La Vue-des-Alpes
PITTIER Elin
2005
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
5 km Classique - U16 Filles KNT
0
SC Val Ferret
MICHELLOD Elsa
2005
Versegères
VS
SUI
5 km Classique - U16 Filles KNT
0
SC Val Ferret
DARBELLAY Estelle
2005
La Fouly Vs
VS
SUI
5 km Classique - U16 Filles KNT
0
SC Riaz
GENOUD Camille
2005
Marsens
FR
SUI
5 km Classique - U16 Filles KNT
0
SC Riaz
PANCHAUD Manon
2005
Marsens
FR
SUI
5 km Classique - U16 Filles KNT

7.5 km Classique - U16 Garçons KNT
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
SC Im Fang
COTTIER Luc
2005
Im Fang
FR
SUI
7.5 km Classique - U16 Garçons KNT
0
Sc Bex
BALLAY Elie
2004
Lavey-Village
VD
SUI
7.5 km Classique - U16 Garçons KNT
0
SC Bex
GERTSCH Evan
2004
Bex
VD
SUI
7.5 km Classique - U16 Garçons KNT
0
Sc Bex
COSANDEY Mattéo
2004
Bex
VD
SUI
7.5 km Classique - U16 Garçons KNT
0
Sc Bex
CHERIX Timo
2005
Bex
VD
SUI
7.5 km Classique - U16 Garçons KNT
0
SC La Vue-des-Alpes
WUTHRICH Loan
2004
Fontainemelon
NE
SUI
7.5 km Classique - U16 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
ONILLON Nicolas
2005
Les Hauts Geneveys
NE
SUI
7.5 km Classique - U16 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
BÉGUIN Antoine
2005
Boudevilliers
NE
SUI
7.5 km Classique - U16 Garçons KNT
0
SC La Vue-des-Alpes
BÉGUIN Maxime
2004
Chézard-St-Martin
NE
SUI
7.5 km Classique - U16 Garçons KNT
0
SC La Vue des Alpes
GUENIN Léo
2004
Fontainemelon
NE
SUI
7.5 km Classique - U16 Garçons KNT
0
SC Val Ferret
FELLAY Théo
2004
Liddes
VS
SUI
7.5 km Classique - U16 Garçons KNT
0
SC Riaz
SAVARY Normand
2005
Avry-Devant-Pont
FR
SUI
7.5 km Classique - U16 Garçons KNT