Organization and Timekeeping for Sport Events

Participant list

1367 participants

All categories
Athlete

La Brere - Dames I
57

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
5004
Clement Nathalie
1985
Rueyres-les-Prés
FR
SUI
La Brere - Dames I
5006
Tomassini Sarah
1983
La Chaux-de-Breuleux
JU
SUI
La Brere - Dames I
5007
Russo Rita
1982
La Chaux-de-Fonds
NE
ITA
La Brere - Dames I
5010
Saner Laetitia
1987
Delémont
JU
SUI
La Brere - Dames I
5011
Schubert Anuka
1994
Genève
GE
SUI
La Brere - Dames I
5012
Lovis Magali
1988
Soyhières
JU
SUI
La Brere - Dames I
5013
Broquet Joanne
1982
Courtételle
JU
SUI
La Brere - Dames I
5014
Gueissaz Sophie
1994
Genève
GE
SUI
La Brere - Dames I
5015
Houmard Marion
1988
Delémont
JU
SUI
La Brere - Dames I
5016
Bagarozza Deborah
1986
Cheseaux-sur-Lausanne
VD
SUI
La Brere - Dames I
5017
Bédat Doriane
1994
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Dames I
5018
Fasnacht Audrey
1986
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Dames I
5019
Texier Hélène
1989
Zürich
ZH
FRA
La Brere - Dames I
5020
Schärli Valentina
1991
Zürich
ZH
SUI
La Brere - Dames I
5021
Lidén Emma
1993
Cartigny
GE
SUI
La Brere - Dames I
5022
Perroud Cosette
1993
Sorens
FR
SUI
La Brere - Dames I
5023
Jacquet Cléo
1990
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Brere - Dames I
5049
Santarelli Taïna
1993
Onex
GE
SUI
La Brere - Dames I
5050
Horvath Céline
1995
Biel (BE)
BE
SUI
La Brere - Dames I
5056
Serkedi Orsolya
1982
Bern
BE
SUI
La Brere - Dames I
5062
Bosserdet Sandrine
1990
Miécourt
JU
SUI
La Brere - Dames I
5064
Mackinnon Ella
1990
Melide
TI
GBR
La Brere - Dames I
5078
Farkas Natali
1987
Biel (BE)
BE
HUN
La Brere - Dames I
5081
Salis Manuela
1983
Châtel-Saint-Denis
FR
ITA
La Brere - Dames I
5083
Wuille Ludivine
1995
Vevey
VD
SUI
La Brere - Dames I
Triviera
5086
Schäfer Stéphanie
1983
Chêne-Bourg
GE
SUI
La Brere - Dames I
5089
Juvet Pauline
1991
Neuchâtel
NE
SUI
La Brere - Dames I
Team Crevette
5091
Rudaz Stéphanie
1984
Lausanne
VD
SUI
La Brere - Dames I
5095
Alers Daphne
1997
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Dames I
5096
Baruselli Joëlle
1987
Boudevilliers
NE
SUI
La Brere - Dames I
5097
Planas Lara
1984
Binningen
BL
ESP
La Brere - Dames I
5099
Lechthaler Laura
1989
Savigny
VD
SUI
La Brere - Dames I
5104
Dagallier Lucie
1991
La Côte-aux-Fées
NE
FRA
La Brere - Dames I
Lucie DAGALLIER
5105
Jolidon Claire
1988
Courgenay
JU
SUI
La Brere - Dames I
5107
Singele Angelique
1993
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Brere - Dames I
5110
Wenger Léa
1991
Lebetain
-
FRA
La Brere - Dames I
5113
COURBAT LAURANE
2001
ALLE
-
SUI
La Brere - Dames I
FSG ALLE
5116
Montagnat-Rentier Noémie
1987
Renan
BE
SUI
La Brere - Dames I
GSFM
5125
L'Hoste Bérengère
1989
Beinwil am See
AG
SUI
La Brere - Dames I
5130
Simmen Romane
2007
Moutier
BE/JB
SUI
La Brere - Dames I
MOUTIER-GRAITERY.CH
5132
Sonderegger Janique
1987
Lausanne
VD
SUI
La Brere - Dames I
Club équestre de Lausanne
5140
Joly Lena
1988
Saignelégier
JU
SUI
La Brere - Dames I
5144
Schupbach Rosalie
1989
Alle
JU
SUI
La Brere - Dames I
5147
Bourquin Charlotte
1989
Puidoux-Gare
VD
SUI
La Brere - Dames I
5148
Acosta Alice
2005
Bex
VD
SUI
La Brere - Dames I
Sc Bex
5151
Beuchat Maude
1986
Courtételle
JU
SUI
La Brere - Dames I
Yorc3nter
5154
Eischen Camille
1994
Biel (BE)
BE
LUX
La Brere - Dames I
CCC Nidau
5156
motta stefani
1986
Lausanne
VD
FRA
La Brere - Dames I
5157
Marchand Jennifer
1990
Fontenais
JU
SUI
La Brere - Dames I
Bicycleddy
5160
Potocki Aurélie
1989
Pully
VD
SUI
La Brere - Dames I
5171
Juillerat Mandy
1995
Saxon
VS
SUI
La Brere - Dames I
5173
Racine Manon
1987
Courtelary
BE/JB
SUI
La Brere - Dames I
5178
Erard Natacha
1985
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Brere - Dames I
Neuchaventure
5179
Aellig Vanessa
1991
Tramelan
BE
SUI
La Brere - Dames I
YOR
5181
Terrettaz Rosette
1988
Vevey
VD
SUI
La Brere - Dames I
5185
Comment Marie
2001
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Dames I
GS Ajoie
5186
Bron Célia
1995
Courfaivre
JU
SUI
La Brere - Dames I

La Brere - Dames II
39

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
5005
Oreja Corinne
1973
Rebeuvelier
JU
SUI
La Brere - Dames II
5024
Wolf Anne
1972
Seppois le Haut
-
FRA
La Brere - Dames II
5025
Caillet Laurence
1977
Fribourg
FR
SUI
La Brere - Dames II
5026
Lachat Christèle
1975
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Dames II
5027
BEDAS Severine
1979
Lausanne
VD
FRA
La Brere - Dames II
5028
Coudon Anne
1975
Villars-le-terroir
VD
FRA
La Brere - Dames II
5029
Nussbaumer Elisabeth
1971
Moutier
BE/JB
SUI
La Brere - Dames II
5030
Donzé Laurence
1979
Gorgier
NE
SUI
La Brere - Dames II
5031
Closson Tiziana
1975
Alle
JU
SUI
La Brere - Dames II
5032
Meier Susanne
1974
Männedorf
ZH
SUI
La Brere - Dames II
5051
Gebhardt Niculina
1979
Delémont
JU
SUI
La Brere - Dames II
5052
Pilotti Florence
1973
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Dames II
5059
Meyer Elodie
1978
Bettendorf
-
FRA
La Brere - Dames II
5061
Mischler Sophie
1977
Bressaucourt
JU
SUI
La Brere - Dames II
Coachattitude
5063
Grandjean Nathalie
1978
Court
BE
SUI
La Brere - Dames II
5067
Farkas Katalin
1972
Genève
GE
SUI
La Brere - Dames II
5071
Praz Nathalie
1974
Thônex
GE
SUI
La Brere - Dames II
5074
GERDEAUX Isabel
1978
THIANCOURT
-
FRA
La Brere - Dames II
Granvi'trail
5079
Isler Corinne
1966
La Cibourg
NE
SUI
La Brere - Dames II
5085
Kamber Estelle
1969
Bressaucourt
JU
SUI
La Brere - Dames II
5087
Berthoud Maude
1981
Les Ponts de Martel
NE
SUI
La Brere - Dames II
5098
Hadorn Nicole
1962
Chézard
NE
SUI
La Brere - Dames II
5101
Chauvy Sandrine
1976
Fleurier
NE
SUI
La Brere - Dames II
Alain Pointet
5106
Vitone Anna
1975
Delémont
JU
ITA
La Brere - Dames II
yanorlandirun
5108
Chappatte Sandrine
1978
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Brere - Dames II
5111
Hirschler Simone
1966
Steinsoultz
-
SUI
La Brere - Dames II
5118
Robert Veronique
1978
Chézard-St-Martin
NE
SUI
La Brere - Dames II
5119
Locatelli Lambercier Laurence
1980
Chézard-St-Martin
NE
SUI
La Brere - Dames II
Tri4fun
5120
Godat Florence
1978
Chézard-St-Martin
NE
SUI
La Brere - Dames II
5133
TAPPAREL MARIETTE
1961
Montana
VS
SUI
La Brere - Dames II
5134
Riat Delphine
1978
Chevenez
JU
SUI
La Brere - Dames II
5139
Tremblay Marianne
1977
Siviez (Nendaz)
VS
SUI
La Brere - Dames II
CA Vétroz
5145
PANDIELLA DOMINIQUE Sofia
1980
Annecy Le Vieux
-
FRA
La Brere - Dames II
5146
Vazquez Teresa
1977
Bassecourt
JU
ITA
La Brere - Dames II
Les Patarunneuses
5153
rodrigue gabrielle
1981
Lausanne
VD
CAN
La Brere - Dames II
gabrielle rodrigue
5159
Hutzli Valérie
1975
La Sagne NE
NE
SUI
La Brere - Dames II
5164
Bianco Mireille
1973
Malleray
BE
SUI
La Brere - Dames II
5165
Seiler Laurence
1973
Champoz
BE
SUI
La Brere - Dames II
5184
Grandjean Nathalie
1978
Court
BE
SUI
La Brere - Dames II

La Brere - Seniors
48

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
5001
Hart David
1985
Pregny-Chambésy
GE
SUI
La Brere - Seniors
Atipik
5002
THAUNAY Rémi
1991
Bons-en-Chablais
-
FRA
La Brere - Seniors
Atipik
5003
Konrad Joachim
1986
Bienne
BE
SUI
La Brere - Seniors
5009
Choffat David
2001
Soubey
JU
SUI
La Brere - Seniors
5033
Cerf Julien
1997
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Seniors
5034
Gendre Marc
1987
Villarsel-sur-marly
FR
SUI
La Brere - Seniors
5035
Sylvestre Kylian
1993
Cornol
JU
SUI
La Brere - Seniors
5036
Geiser Matthieu
1988
Bassecourt
-
SUI
La Brere - Seniors
5037
Meyer Paul
1994
Courgenay
JU
SUI
La Brere - Seniors
5038
Wyss Julien
1988
Fontenais
JU
SUI
La Brere - Seniors
5039
Guillaume-Gentil Mathieu
1987
Genève
GE
SUI
La Brere - Seniors
5040
Maeder Eric
2001
La Sarraz
VD
SUI
La Brere - Seniors
5041
SION VALENTIN
1990
Carouge (GE)
GE
FRA
La Brere - Seniors
5053
Hêche Louis
1992
Delémont
JU
GBR
La Brere - Seniors
5054
Martinet Grégory
1985
Miex
VS
SUI
La Brere - Seniors
5057
Landolt Adrien
1989
Lausanne
VD
SUI
La Brere - Seniors
5065
Hertzeisen Bastien
1986
Châtillon JU
JU
SUI
La Brere - Seniors
BoldaiR-YOR
5066
Von-kaenel Karel
1990
Bonfol
JU
SUI
La Brere - Seniors
GS Ajoie
5070
Angelosanto Daniele
1994
Crissier
VD
SUI
La Brere - Seniors
Daniele Angelosanto
5073
Wicht Marco
1994
Alle
JU
SUI
La Brere - Seniors
5075
Indermaur Christian
1987
Zürich
ZH
SUI
La Brere - Seniors
5076
Maillard Xavier
1993
Bernex
GE
SUI
La Brere - Seniors
5082
Wagner Immanuel
1984
Zürich
ZH
SUI
La Brere - Seniors
5084
Coneys Ulysse
1993
Vevey
VD
IRL
La Brere - Seniors
Ulysse Coneys
5090
Houle Thomas
1993
Neuchâtel
NE
SUI
La Brere - Seniors
Team Crevette
5092
Varrin Célien
1999
Saignelégier
JU
SUI
La Brere - Seniors
5093
Beuret Luc
1993
Le Bémont
JU
SUI
La Brere - Seniors
5094
Paratte Joris
1995
Saignelégier
JU
SUI
La Brere - Seniors
MCVV
5100
Michel Jérôme
1990
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Brere - Seniors
Djoum-Djoum
5102
Saunier Arnaud
1993
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Seniors
5115
HENRIET Ghislain
1986
EVIAN-LES-BAINS
-
FRA
La Brere - Seniors
5117
Lachat Vincent
1995
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Seniors
CA Fontenais
5122
Mafille Matteo
2005
Bévilard
BE/JB
SUI
La Brere - Seniors
5126
Saner Johan
1985
Delémont
JU
SUI
La Brere - Seniors
5127
Gogniat Yves
1990
Soyhières
JU
SUI
La Brere - Seniors
Yves Gogniat
5128
Graf David
1989
Courrendlin
JU
SUI
La Brere - Seniors
5129
Rérat Maxime
1999
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Seniors
GS Ajoie
5136
Leitner Laurent
2001
Carouge (GE)
GE
SUI
La Brere - Seniors
5137
Fries Romain
2003
Carouge (GE)
GE
SUI
La Brere - Seniors
5142
Hunt jérémy
1992
Fontenais
JU
SUI
La Brere - Seniors
5143
Beausire Guillaume
1993
Lausanne
VD
SUI
La Brere - Seniors
5155
Capdeboscq Bastien
1996
Biel (BE)
BE
FRA
La Brere - Seniors
5158
Oriet Gilian
1984
Delemont
JU
SUI
La Brere - Seniors
Bicycleddy
5163
Frieder Brice
1985
Strasbourg
-
FRA
La Brere - Seniors
5166
Zimmermann Johan
1995
Courroux
JU
SUI
La Brere - Seniors
Choches Team Cycling
5167
Partyka Dominik
1990
Basel
BS
POL
La Brere - Seniors
Basel Dragons
5176
Varrin Régis
1982
Villars-sur-Fontenais
JU
SUI
La Brere - Seniors
5183
Thalmann Cedric
1982
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Seniors

La Brere - Vétérans
43

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
0
Giammarino Stefano
1977
Fontenais
JU
SUI
La Brere - Vétérans
CA Fontenais
5008
wolfer cedric
1975
mooslargue
-
FRA
La Brere - Vétérans
5042
Domon Eric
1967
Glovelier
JU
SUI
La Brere - Vétérans
5043
wolf christian
1960
seppoisle haut
-
FRA
La Brere - Vétérans
5044
Reber Valery
1969
Delemont
JU
SUI
La Brere - Vétérans
5045
Secone Paul
1974
Bonfol
JU
ITA
La Brere - Vétérans
5046
MARTIN Christophe
1968
BALSCHWILLER
-
FRA
La Brere - Vétérans
5047
ÜNAL Cem
1977
Genève
GE
SUI
La Brere - Vétérans
5048
Boillat Jacques
1974
Les Breuleux
JU
SUI
La Brere - Vétérans
5055
Casares Vincent
1967
Plan-les-Ouates
GE
SUI
La Brere - Vétérans
5058
Munari Vincent
1979
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Brere - Vétérans
5060
Meyer Joel
1973
bettendorf
-
FRA
La Brere - Vétérans
5068
Oeuvray Ben
1973
Genève
GE
SUI
La Brere - Vétérans
5069
Farkas Alexander
1948
Genève
GE
SUI
La Brere - Vétérans
5072
eray fabien
1978
Courtedoux
JU
SUI
La Brere - Vétérans
5077
Schumacher Olivier
1975
Cortaillod
NE
SUI
La Brere - Vétérans
Running club du dimanche
5080
Schaffter Eric
1971
Ursy
FR
SUI
La Brere - Vétérans
5088
Dubois Baptiste
1977
La Sagne
NE
SUI
La Brere - Vétérans
5103
SAVARY MICHEL
1971
Bressaucourt
JU
SUI
La Brere - Vétérans
GS Ajoie
5109
Goeckeler Sébastien
1980
reconvilier
BE
SUI
La Brere - Vétérans
Les beaux raide
5112
Hirschler Jean Luc
1967
Steinsoultz
-
SUI
La Brere - Vétérans
5114
Duboz Thierry
1964
Montbenoit
-
FRA
La Brere - Vétérans
5121
Zanin Sébastien
1977
Chèvremont
-
FRA
La Brere - Vétérans
Busch
5123
LE ROUX christophe
1964
0793037740
NE
FRA
La Brere - Vétérans
christophe LE ROUX
5124
Caillet Emmanuel
1978
Dambenois
-
FRA
La Brere - Vétérans
Busch Team Chevenez
5131
simmen jean-luc
1974
Moutier
JU
SUI
La Brere - Vétérans
MOUTIER-GRAITERY.CH
5135
Porta Philippe
1961
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Brere - Vétérans
5138
Rod Dominique
1966
Carrouge
VD
SUI
La Brere - Vétérans
Montreux Trail Festival
5141
Sonderegger Philippe
1958
Biel (BE)
BE
SUI
La Brere - Vétérans
5149
Bourquin Jean-François
1966
Delémont
JU
SUI
La Brere - Vétérans
Association dénivelé positif
5150
Amadry Norbert
1966
La Chaux
-
FRA
La Brere - Vétérans
5152
Lavanchy Gérard
1976
Penthalaz
VD
SUI
La Brere - Vétérans
5161
Kottelat Michel
1971
Le Bemont
-
SUI
La Brere - Vétérans
GSFM
5162
Joliat Gérard
1976
Montfaucon
JU
SUI
La Brere - Vétérans
JOLIATCYCLES.CH
5168
Babey Yannis
1972
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Vétérans
Babey
5169
Jufer Jacques-Henri
1973
Bévilard
BE
SUI
La Brere - Vétérans
alouettes.ch
5170
Girardin Patrick
1969
Alle
JU
SUI
La Brere - Vétérans
FSG Alle
5172
LOUPIAS TRISTAN
1981
Molsheim
-
FRA
La Brere - Vétérans
5174
Giammarino Stefano
1977
Fontenais
JU
SUI
La Brere - Vétérans
CA Fontenais
5175
Meyer Yves
1970
Les Reussilles
BE
SUI
La Brere - Vétérans
5177
Fleury David
1981
Cottens (FR)
FR
SUI
La Brere - Vétérans
5180
Brauer Pascal
1981
RECHESY
-
FRA
La Brere - Vétérans
SP DELLOIS
5182
Coullery Gilles
1967
Porrentruy
JU
SUI
La Brere - Vétérans

La Fontenelle - Nordic Walking
33

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
6601
Iachini Angélique
1984
Yverdon-les-Bains
VD
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6602
Berthold Corinne
1962
Moutier
BE
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6603
Iachini Josh
2010
Yverdon-les-Bains
VD
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6604
Iachini Jenna
2013
Yverdon-les-Bains
VD
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6605
Iachini Frédéric
1983
Yverdon-les-Bains
VD
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6606
Rebetez-Corbat Patricia
1969
Vendlincourt
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6607
Pochon Cindy
1988
Lausanne
VD
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6608
Magotte Michel
1966
Moutier
BE/JB
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6609
JAEGLIN CELINE
1985
PFETTERHOUSE
-
FRA
La Fontenelle - Nordic Walking
6610
GESSLER SCHENKEL Georges
1958
Ardon
VS
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6611
Schenkel Sandra
1966
Ardon
VS
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6612
Schwebe Sandra
1975
Hattersheim
-
GER
La Fontenelle - Nordic Walking
6613
Bleuse Mathias
1972
francfort am main
-
FRA
La Fontenelle - Nordic Walking
6614
Degen Christian
1962
Sissach
BL
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
Cappucchino Runners
6615
Mayencourt CELINE
1974
Vauderens
FR
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
punchyfit
6616
Bapst Jean-Pierre
1964
Düdingen
FR
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
Jean-Pierre Bapst
6617
nominé jean luc
1968
68640 - WALDIGHOFEN
-
FRA
La Fontenelle - Nordic Walking
6618
Cramatte Pascaline
1973
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6619
Meyer Andrée
1953
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6620
Beuchat Florian
1998
Val-de-Travers
NE
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
Florian Beuchat
6621
Gigon Leila
1965
Courtedoux
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6622
Frainier Laurence
1977
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
SSCA
6623
Coeudevez Emmanuelle
1969
Vendlincourt
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6624
Chapuis Karin
1984
Haute-Ajoie
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6625
Borruat Sylviane
1957
Chevenez
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
Boulangerie Borruat
6626
Borruat Aline
1980
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
Team GBM
6627
Faller Justine
1987
Asuel
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6628
Hernandez Véronique
1964
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6629
Graber Odile
1973
Alle
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
FSG Alle
6630
Odiet Laura
1980
Movelier
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6631
Cortinovis Laetitia
1983
Fontenais
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6632
Nappez Severine
1973
Grandfontaine
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking
6633
Pape Delphine
1986
Pleigne
JU
SUI
La Fontenelle - Nordic Walking

La Fontenelle - Populaires dames
42

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
6001
Wicht Amélie
1987
Lossy
FR
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
Lossy Running Team
6003
Borruat Perrin Patricia
1972
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6004
Girardin Corinne
1973
Alle
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6008
Boillat Myriam
1976
Les Breuleux
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6009
Filipetto Laurie
1997
Vendlincourt
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6010
BRANDELET Aline
1983
Genève
GE
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6012
Durni Sandrine
1982
Villars-le-Terroir
VD
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6013
Crausaz Maïssane
2002
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6014
Chiquet Laurence
1970
La Baroche
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6019
Germond Marilyne
1989
Mex (VD)
VD
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6023
Bardelloni-Schwarz Verena Florence
1989
Prilly
VD
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6024
Rossé Alexia
1992
Chevenez
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6027
Comment Jessica
1982
Saint-Ursanne
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6030
Coustillac Juliette
1986
Fribourg
FR
FRA
La Fontenelle - Populaires dames
Gracie University Fribourg
6031
Poma Sophie
1997
Courtételle
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6032
PALAMA BIGLER NADIA
1971
COURROUX
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
FEMINA VICQUES
6033
Voit Emma
1990
Concise
VD
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6035
Gfeller Audrey
1973
Courgenay
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6036
André Delphine
1998
Charmoille
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6041
Brugnerotto Amélie
1999
Fontenais
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6043
Schaer Nathalie
1967
+41763366003
VD
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
Nathalie Schaer
6046
Villat Eline
1991
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6047
Brand Laura
1973
Seppois-le-Bas
-
FGU
La Fontenelle - Populaires dames
6048
Larcher Géraldine
1978
Cortaillod
NE
FRA
La Fontenelle - Populaires dames
6052
Mafille Anne-Sophie
1981
Malleray-Bévilard
BE/JB
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6053
Jufer Nadège
1976
Bévilard
BE/JB
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6055
Uehli Hingrid
1992
Lutry
VD
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6060
Dumortier Sabine
1980
Audincourt
-
FRA
La Fontenelle - Populaires dames
6061
Poma Coralie
1993
Ipsach
BE
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6063
GERARDIN Marine
1992
VERDUN
-
FRA
La Fontenelle - Populaires dames
6067
Brugnerotto Adeline
1984
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
Adeline Brugnerotto
6068
Fridez Elodie
1986
Courgenay
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6069
Odiet Elodie
1994
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6074
Lavanchy Christelle
1981
Penthalaz
VD
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6077
Thomet Tamara
1996
Malleray-Bévilard
BE
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6078
Hulmann Maude
1996
Glovelier
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6084
Comment Valérie
1968
Alle
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
FSG Alle
6087
Oeuvray Mery
1985
Coeuve
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6088
Broglin Mélanie
1981
Courroux
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6091
Morillo Florence
1982
Courgenay
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6092
Linder Jenny
1994
Bonfol
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames
6096
Voillat Magali
1981
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires dames

La Fontenelle - Populaires hommes
52

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
6002
Choffat Lory
2002
Soubey
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6005
larcher alexis
1979
Cortaillod
NE
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6006
Bédat Denis
1954
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6007
Perrin Johan
1979
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6011
Botteron Yannick
1991
Bretigny-sur-Morrens
VD
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6015
Choffat Yannick
1979
Bressaucourt
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6016
Gerber Didier
1961
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6017
Damien Caloz
1984
Genève
GE
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6018
Crausaz jérémie
1996
Soulce
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6020
Hürlimann Théo
2003
Damphreux
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6021
Gerbet christophe
1986
pierrefontaine les blamont
-
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6022
Müller Martin
1972
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6025
Taverne Luke
1993
Zürich
ZH
USA
La Fontenelle - Populaires hommes
6026
Roth Tarcis
1973
Pleujouse
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6028
Gerber Sébastien
1972
Alle
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
FSG Alle
6029
Robert-Nicoud Josua
1994
St-Imier
BE
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6034
Panzera Massimiliano
1965
Pully
VD
ITA
La Fontenelle - Populaires hommes
Te Aito
6037
Clémençon Mathieu
1992
Saignelégier
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6038
Haldi Romain
1991
Epautheyres
VD
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6039
Seuret Nicolas
1994
Moutier
BE
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
Nicolas Seuret
6040
Martin Sylvain
1986
Assens
VD
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6042
Jeanjaquet Alexandre
1973
Chézard-St-Martin
NE
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6044
Chapuis Ludovic
1987
Alle
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6045
Monnin Benoît
1977
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
spadebikes.com
6049
HERY FREDERIC
1972
Vicques
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6050
Marmillod Loic
1993
Abbevillers
-
FRA
La Fontenelle - Populaires hommes
6051
Delaporte Thomas
1984
Seloncourt
-
FRA
La Fontenelle - Populaires hommes
Busch Team 2
6054
Jufer Marc-Olivier
2005
Bévilard
BE/JB
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6056
Forte Alberto M.
1986
La Croix sur Lutry
VD
ITA
La Fontenelle - Populaires hommes
6057
Falquet Thierry
1990
Saxon
VS
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6058
Frainier Célien
2007
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
CA Fontenais
6059
Ferrario Federico
1979
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
coach'attitude
6062
Pornin Vincent
1972
Audincourt
-
FRA
La Fontenelle - Populaires hommes
6064
FABING ALEXANDRE
1992
VERDUN
-
FRA
La Fontenelle - Populaires hommes
6065
Courtet Martial
1976
Delémont
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6066
Brugnerotto Sebastien
1981
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6070
Bottelli Justin
1988
Courtemaîche
JU
La Fontenelle - Populaires hommes
6071
Formaz Yann
1979
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6072
Saunier Raphaël
1989
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6073
Fleury Théo
1999
Delémont
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6075
Lavanchy Nathan
2004
Penthalaz
VD
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6079
Maitre Arnaud
1973
Porrentruy
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
GS Ajoie
6080
Geoffroy Maxime
1993
Abbevillers
-
FRA
La Fontenelle - Populaires hommes
6081
MATTER jérémy
1984
La Chaux-de-Fonds
NE
FRA
La Fontenelle - Populaires hommes
Intensityworkout.ch
6082
Maître Yves
1965
La Baroche
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6083
Bendit Olivier
1987
Courgenay
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6085
Comment Eric
1967
Alle
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
FSG Alle
6086
Juillerat Matthieu
1991
Moutier
BE
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
JC Sports Coaching
6089
Cattin Dylan
1990
Alle
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6093
Vallat Hervé
1990
Bure
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
6094
Veya Florent
1989
Le Noirmont
JU
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes
laforgeovelo.ch
6095
Lüthi Rowan
1991
Ipsach
BE
SUI
La Fontenelle - Populaires hommes

La Tchouatte - Cadets A
5

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
7002
Choffat Fabrice
2005
Soubey
JU
SUI
La Tchouatte - Cadets A
7013
Brosset Romuald
2005
Bressaucourt
JU
SUI
La Tchouatte - Cadets A
CA Fontenais
7014
Monnerat Mattéo
2005
Corban
JU
SUI
La Tchouatte - Cadets A
YOR
7037
Vallat Colin
2005
Villars-sur-Fontenais
JU
SUI
La Tchouatte - Cadets A
CA Fontenais
7071
Vogel Jérémie
2005
Courchavon
JU
SUI
La Tchouatte - Cadets A
FSG Alle

La Tchouatte - Cadets B
9

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
7027
Jufer Max-Eliot
2010
Bévilard
BE/JB
SUI
La Tchouatte - Cadets B
7029
Mafille Robin
2008
Malleray-Bévilard
BE/JB
SUI
La Tchouatte - Cadets B
7031
Lehmann Maxime
2006
Villars-sur-Fontenais
JU
SUI
La Tchouatte - Cadets B
CA Fontenais
7035
Mackowiak Maximilien
2007
Fontenais
JU
SUI
La Tchouatte - Cadets B
CA Fontenais
7044
Simmen Célian
2009
Moutier
-
SUI
La Tchouatte - Cadets B
MOUTIER-GRAITERY.CH
7054
NUSSBAUM BAPTISTE
2008
BATTENHEIM
-
FRA
La Tchouatte - Cadets B
7086
Dind Ewan
2007
Montricher
VD
SUI
La Tchouatte - Cadets B
CRO Ski-Alpinisme
7092
Studer Esteban
2009
Lucelle
JU
SUI
La Tchouatte - Cadets B
7097
Bevernaegie Mathias
2010
Brasmenil
-
SUI
La Tchouatte - Cadets B

La Tchouatte - Cadettes A
2

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
7034
Pressacco Julie
2005
Villars-sur-Font
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes A
CA Fontenais
7074
Kottelat Romane
2005
Le Bémont JU
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes A
CA Franches-Montagnes

La Tchouatte - Cadettes B
21

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
7001
Vallat Charlotte
2010
Villars-sur-Fontenais
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
CA Fontenais
7003
Kouyoumdjian Amalia
2007
Moutier
BE/JB
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
7004
Zuber Kim
2007
Montmelon
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
7028
Jufer Sidonie
2007
Bévilard
BE/JB
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
7032
Giammarino Melissa
2009
Fontenais
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
CA Fontenais
7033
Habermacher Lola
2009
Fontenais
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
CA Fontenais
7036
Voillat Maëlle
2009
Porrentruy
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
CA Fontenais
7038
Daucourt Eva
2008
Bure
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
CA Fontenais
7039
Babey Léonore
2006
Porrentruy
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
CA Fontenais
7040
Schnetz Audrey
2006
Porrentruy
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
CA Fontenais
7041
babey maude
2008
Porrentruy
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
CA Fontenais
7046
Girardin Alyssa
2006
Fontenais
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
7047
Vallat Nora
2006
Villars-sur-Fontenais
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
CA Fontenais
7066
Choffat Lisa
2007
Soubey
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
LES CHAMOIS FRINGANTS
7070
jenner emma
2008
bressaucourt
JU
FRA
La Tchouatte - Cadettes B
7072
Chapatte Méline
2007
Courroux
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
FSG Courroux
7075
Gerber Laura
2006
Alle
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
FSG Alle
7082
Perrin Lisa
2006
Porrentruy
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
7084
Vifian Charlotte
2009
Miécourt
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
FSG ALLE
7090
eschmann valentine
2009
bassecourt
JU
SUI
La Tchouatte - Cadettes B
7096
Bevernaegie Maïlys
2006
Brasmenil
-
SUI
La Tchouatte - Cadettes B

La Tchouatte - Populaires dames
33

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
7005
claude Joëlle
1987
Haute-Sorne
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7006
van Zijl Angela
1967
Seengen
AG
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7007
BAUMANN Floriane
1990
OBERBRUCK
-
FRA
La Tchouatte - Populaires dames
7016
Pillonel Sarah
1987
Assens
VD
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7018
Valsecchi Célia
1996
Delémont
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
Célia Valsecchi
7019
Gerber-Cardicchi Alexia
1980
Fontenais
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7020
Fleury Célia
1999
Courroux
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
Delémont Athlétisme
7021
Rémondeulaz Gaëlle
1995
Riddes
VS
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7023
Mertenat Anaïs
1998
Delémont
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7024
André Sarah
1995
Bressaucourt
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7030
Mabillard Delphine
1988
Saxon
VS
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
CA Vétroz
7043
Scheidegger Yannie
2000
Valbirse
BE
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7048
Briand Julie
2001
Delémont
JU
FRA
La Tchouatte - Populaires dames
7049
Ramseier Maude
1999
Troinex
GE
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
Fondation RéaJura Coeur
7052
Rohrbach Camille
1999
Bonfol
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7055
Stalder Maud
1983
Courtemautruy
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7058
Lièvre Coralie
1999
Rocourt
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7059
Riat Léa
1999
Porrentruy
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7060
Vifian Marta
1978
Porrentruy
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7063
Nicoulin Léa
1998
Cornol
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7067
Rubin Jessica
1999
Moutier
BE
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7068
Bolgiani Marina
1991
Delémont
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7077
Babey Claude
1976
Porrentruy
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
Le gosse
7078
Pape Juillard Chantal
1971
Haute-Ajoie
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
FSG ALLE
7080
Desboeufs Coralie
1985
Courgenay
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7085
Stalder Manuela
1976
Fontenais
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7088
Ortega Nathalie
1968
Châtillon (JU)
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7089
Hurtaud Lauriane
1997
Courrendlin
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7091
Vallat Sandra
1992
Fontenais
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7093
Chena-Basanta Joana
1980
Lucelle
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7094
Farine Céline
1977
Courgenay
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
7095
Juillard Isaure
2001
Damvant
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires dames
FSG Alle ACJG
7098
Etienne Joanna
1974
Brasmenic
-
SUI
La Tchouatte - Populaires dames

La Tchouatte - Populaires hommes
28

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
7008
Schenk Romain
1983
Courgenay
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7009
Girardin Christophe
1980
Delémont
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7010
Guex Ariel
1980
Céligny
GE
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7011
Lesniak Guillaume
1982
Alle
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7012
KOUYOUMDJIAN Raffi
1974
Moutier
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7015
Boegli Patrick
1976
Montfaucon
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
GSFM/MSO
7017
STALDER LOÏC #missing
1980
FONTENAIS
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7022
Lopes Lourenço Kyle
1999
Haute-Sorne
JU
POR
La Tchouatte - Populaires hommes
7025
Fumeaux Audrick
1999
Erde
VS
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
CA Vétroz
7026
Grigis Jean-Pierre
1964
Mandeure
-
FRA
La Tchouatte - Populaires hommes
7042
Linder Thomas
1995
Bouxwiller
-
FRA
La Tchouatte - Populaires hommes
Busch Team Chevenez
7045
Claude Jacques
1974
Cornol
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7050
Willemin Baptiste
1982
Courtemautruy
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7051
Santin Harold
1977
Alle
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
FaceTeam
7053
Studer Joan
1977
Pleigne
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7056
Rothenbühler Michael
1991
Oberhofen am Thunersee
BE
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7057
Pellaton Yan
1974
Porrentruy
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
Faceteam
7061
Vifian Luc
1976
Porrentruy
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
FACETEAM
7062
Rothenbühler Michael
1991
Oberhofen am Thunersee
BE
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7064
Dilanganu Djo
1978
Seftigen
BE
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7065
Lehmann David
1974
Villars-sur-Fontenais
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
FACETEAM
7069
Gurba Flavien
1993
Bure
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7073
Cerf Mathieu
1991
Courgenay
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7076
Créchard Raphaël
1993
Bressaucourt
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7079
Braichet Imier
1986
Cornol
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
LBSA
7081
Tifaou Mervin
1990
Delle
-
FRA
La Tchouatte - Populaires hommes
Tag Heuer
7083
Willemin Gabriel
1972
Delémont
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes
7087
Ortega Thierry
1972
Châtillon
JU
SUI
La Tchouatte - Populaires hommes

La Terrible - Dames I
55

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
3013
Genné Marie
1989
Crans-Montana
VS
SUI
La Terrible - Dames I
3014
Sandoz Solenn
1989
Cernier
NE
SUI
La Terrible - Dames I
3015
Mayor Sasha
1996
Yvonand
VD
SUI
La Terrible - Dames I
3017
Rechik Vanessa
1982
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Terrible - Dames I
3018
ROUGEOT Marjorie
1983
0645629802
-
FRA
La Terrible - Dames I
3019
Goumaz Cindy
1982
Bussigny-Lausanne
VD
SUI
La Terrible - Dames I
3020
Hadorn Mélissa
1993
Les Bois
JU
SUI
La Terrible - Dames I
3022
Schneider Loréna
1991
Porrentruy
JU
SUI
La Terrible - Dames I
3023
Cambianica Marion
1982
Delémont
JU
SUI
La Terrible - Dames I
3024
Bourdon Maude
1991
Orvin
BE
SUI
La Terrible - Dames I
3094
Mayor Sasha
1996
Yvonand
VD
SUI
La Terrible - Dames I
Mayor
3097
Choffat Mégane
1998
Porrentruy
JU
SUI
La Terrible - Dames I
3106
Frei Susanna
1992
Genève
GE
SUI
La Terrible - Dames I
3107
Claude Morane
1997
Boncourt
JU
SUI
La Terrible - Dames I
3113
Vuillaume-Mergy Maryline
1982
Rocourt
JU
SUI
La Terrible - Dames I
3116
Gunthard Coralie
1984
Neuchâtel
NE
SUI
La Terrible - Dames I
3117
Chevalley Ana-May
1996
Yverdon-les-Bains
VD
SUI
La Terrible - Dames I
3118
vannoni celine
1985
La Chaux-de-Fonds
NE
FRA
La Terrible - Dames I
3128
Da Costa Elisa
1994
Essert-ss-Champvent
VD
SUI
La Terrible - Dames I
3132
Bourquard Larisa
1983
Bassecourt
JU
SUI
La Terrible - Dames I
Bourquard
3133
Isler Cindy
1990
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Terrible - Dames I
Coach Senos
3139
Rechik Vanessa
1982
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Terrible - Dames I
Fit Session
3146
Potgieter Deidre
1987
La Tour-de-Peilz
VD
RSA
La Terrible - Dames I
3147
Notter Judith
1989
Yverdon-les-Bains
VD
SUI
La Terrible - Dames I
USY
3164
Girardin Emilie
1979
Corcelles-Cormondrèche
NE
SUI
La Terrible - Dames I
intensityworkout.ch
3165
Bellini Haus Magalie
1984
Val-de-Ruz
NE
SUI
La Terrible - Dames I
intensityworkout.ch
3167
Grüter Lauranne
2001
Fahy
JU
SUI
La Terrible - Dames I
3171
Barthlomé Simone
1982
Reconvilier
BE
SUI
La Terrible - Dames I
3172
Rom Cloé
1995
Zollikofen
BE
SUI
La Terrible - Dames I
3173
Guerne Pamela
1995
Vevey
VD
SUI
La Terrible - Dames I
3178
Schaller Gwendoline
1992
Vellerat
JU
SUI
La Terrible - Dames I
GRRIF
3183
Deason Verena
1987
Zürich
ZH
GER
La Terrible - Dames I
Verena Deason
3190
Brandi Laura
1994
Saillon
VS
SUI
La Terrible - Dames I
CA Vétroz
3192
BARTHEL MARIE
1984
HAUTE VIGNEULLES
-
FRA
La Terrible - Dames I
3195
Morales Célia
1998
St-Sulpice NE
NE
SUI
La Terrible - Dames I
Pro neige
3201
Jeanneret Laura
1998
Besencens
FR
SUI
La Terrible - Dames I
O'run traill
3202
Margot Léa
2001
Chapelle (Glâne)
FR
SUI
La Terrible - Dames I
Team O'run Trail
3206
Francey Melissa
1999
Le Flon
FR
SUI
La Terrible - Dames I
3212
Robert Laure
1984
Savagnier
NE
SUI
La Terrible - Dames I
3214
Alex Jennifer
1987
Oberengstringen
ZH
GER
La Terrible - Dames I
3218
hornes natalia
1984
Lausanne
VD
ESP
La Terrible - Dames I
3227
NUSSBAUM ELISE
1982
Battenheim
-
FRA
La Terrible - Dames I
3228
Wick Alina
1993
Bern
BE
SUI
La Terrible - Dames I
3237
Frossard Natacha
1990
Liddes
VS
SUI
La Terrible - Dames I
3238
Bornet Louise
1991
Lausanne
VD
FRA
La Terrible - Dames I
3243
Guye Florence
1986
Savagnier
NE
SUI
La Terrible - Dames I
Intensity Workout/Fight Move Academy
3252
Maître Sydney
1998
Vicques
JU
SUI
La Terrible - Dames I
Les coureurs du dimanche matin
3253
Cippà Camilla
1985
Zürich
ZH
SUI
La Terrible - Dames I
Team Griesernweg
3259
Mann Noémie
1987
Courroux
JU
SUI
La Terrible - Dames I
3261
Hotz Sanna
2002
Schafisheim
-
SUI
La Terrible - Dames I
OLK Argus
3266
SANTSCHI Marine
1999
La Sagne
NE
SUI
La Terrible - Dames I
3272
Boillat Sina
1989
Les Breuleux
JU
CAM
La Terrible - Dames I
3273
caroli alizée
1991
Valbirse
BE
SUI
La Terrible - Dames I
gsmb
3276
Carnal Claudia
1994
Souboz
BE
SUI
La Terrible - Dames I
Team Moustache
3277
Cox Sofiya
1997
Leysin
VD
GBR
La Terrible - Dames I

La Terrible - Dames II
53

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
3003
Masson Nicole
1971
Blonay
VD
SUI
La Terrible - Dames II
3008
Tramaux Corinne
1978
Chézard-St-Martin
NE
SUI
La Terrible - Dames II
3016
IZQUIERDO Chloé
1981
Plan-les-Ouates
GE
SUI
La Terrible - Dames II
3021
Da Silva Alexandra
1981
Val-de-Ruz
NE
SUI
La Terrible - Dames II
3025
Hadorn Nicole
1962
Chézard
NE
SUI
La Terrible - Dames II
3026
Demartin Maeder Marlyse
1969
La Sarraz
VD
SUI
La Terrible - Dames II
3027
Donati Vanessa
1976
Grandson
VD
SUI
La Terrible - Dames II
3028
Chapatte Marie-Laure
1977
Courchapoix
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3029
Altobelli Josiane
1965
Bettlach
-
FRA
La Terrible - Dames II
3030
Jardot Frederique
1968
Hesingue
-
FRA
La Terrible - Dames II
3031
MORGEN SABER NADIA
1977
NEUWILLER
-
FGU
La Terrible - Dames II
3032
Roth Muriel
1979
Bassecourt
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3033
Handschin Barbara
1977
Gelterkinden
BL
SUI
La Terrible - Dames II
3034
Gurtner Valérie
1971
Moutier
BE/JB
SUI
La Terrible - Dames II
3035
Chapatte Anne-Lise
1972
Vicques
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3036
eschmann sylvaine
1977
bassecourt
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3037
Voyame Iris
1969
Bassecourt
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3038
Barbey Laure
1978
La Tour-de-Peilz
VD
SUI
La Terrible - Dames II
3039
Mouttet Katia
1975
Haute-Sorne
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3040
Heule Sandra
1973
Basel
BS
SUI
La Terrible - Dames II
3041
Aubert Alexandra
1979
Denezy
VD
SUI
La Terrible - Dames II
3042
Benoit Nathalie
1980
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Terrible - Dames II
3087
Petignat Nathalie
1970
Courgenay
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3088
MEILLET Muriel
1978
GIROMAGNY
-
FRA
La Terrible - Dames II
3089
Froidevaux Coralie
1980
Cortaillod
NE
SUI
La Terrible - Dames II
3126
Monney Corinne
1973
Romont
FR
SUI
La Terrible - Dames II
CARC
3141
Zeller Isabelle
1973
Bern
BE
GER
La Terrible - Dames II
3158
Panozzo Elisa
1973
Cormondrèche
NE
SUI
La Terrible - Dames II
Intensityworkout
3159
Gainon Marie-Paule
1975
Lugnez
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3160
Valley Vero
1969
Porrentruy
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3161
borsa kathia
1971
Courroux
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3162
Theuvenat Marjorie
1975
Porrentruy
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3166
Gagnebin Geraldine
1976
Bôle
NE
SUI
La Terrible - Dames II
intensityworkout.ch
3182
Bloque Maryline
1981
Bourrignon
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3191
Boillat-Paupe Huguette
1967
Le Noirmont
JU
SUI
La Terrible - Dames II
GSFM
3211
Macquat Laurence
1969
Delémont
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3213
Lederrey Stefania
1961
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Terrible - Dames II
3215
Michel Aline
1980
Montbrelloz
FR
FRA
La Terrible - Dames II
TriClub Estabroye
3216
Edmunds Katrina
1977
Savigny
VD
GBR
La Terrible - Dames II
Rowing Club Lausanne
3219
nobel monika
1964
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Terrible - Dames II
CCC
3222
Griff-Kapuvari Klara
1972
Brent
VD
HUN
La Terrible - Dames II
3225
BUCHIN-ROULIE Vanessa
1974
Lausanne
VD
FRA
La Terrible - Dames II
XPERIENCE TRAINING
3226
Güttly Nussbaumer Tania
1973
Fontenais
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3229
Aubert Gras Micheline
1971
L'Isle
VD
SUI
La Terrible - Dames II
3233
Godinat sylvie
1968
Werentzhouse
-
FRA
La Terrible - Dames II
3241
Bally Aurélia
1970
Grandson
VD
SUI
La Terrible - Dames II
Les Amis de la course
3248
Dehaene Lucie
1978
Corgémont
BE
SUI
La Terrible - Dames II
3250
Schulze Katja
1978
Basel
BS
SUI
La Terrible - Dames II
LSV Basel
3251
Tièche Natacha
1981
Courtedoux
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3255
Lachat alexandra
1980
Courtemautruy
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3257
Nicolle Baudry Olivia
1981
Village-Neuf
-
FRA
La Terrible - Dames II
3260
Salzedas Luisa
1969
Delémont
JU
SUI
La Terrible - Dames II
3278
LAB Lydie
1978
BURNEVILLERS
-
BEL
La Terrible - Dames II

La Terrible - Seniors
83

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
3002
Cordeiro Bruno
1994
Vouvry
VS
POR
La Terrible - Seniors
3004
Bovey Nicolas
1996
Lausanne
VD
SUI
La Terrible - Seniors
3005
Caregnato Matteo
1984
Lausanne
VD
ITA
La Terrible - Seniors
My Run Lausanne
3006
Jeannerat Grégory
1991
Glovelier (Haute-Sorne)
JU
SUI
La Terrible - Seniors
Team GOFASTA
3011
Choffat Cyril
1999
Soubey
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3043
Thonon Julien
1982
Le Noirmont
JU
BEL
La Terrible - Seniors
3044
Fesselet Frederic
1987
Réchésy
-
FRA
La Terrible - Seniors
3045
Gohl Matthieu
1995
St-Cierges
VD
SUI
La Terrible - Seniors
3046
Broillet Steven
1992
Delémont
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3047
Caillet David
1992
Delémont
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3048
corpataux Hervé
1989
Courgenay
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3049
Domon Eric
1989
Renens (VD)
VD
SUI
La Terrible - Seniors
3050
Murith Mathieu
1988
Montmollin
NE
SUI
La Terrible - Seniors
3051
Dauphin Benjamin
1990
Birmensdorf (ZH)
ZH
SUI
La Terrible - Seniors
3052
Garnier Pierre
1990
Neuchâtel
NE
SUI
La Terrible - Seniors
3053
Strahm Alec
1998
Tramelan
BE/JB
SUI
La Terrible - Seniors
3054
Fellmann David
1988
0636858085
-
SUI
La Terrible - Seniors
3055
Boillat Grégory
1986
Saignelégier
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3056
Gremaud Olivier
1988
Arconciel
FR
SUI
La Terrible - Seniors
3057
Genné Louis
1992
Neuchâtel
NE
SUI
La Terrible - Seniors
3058
Vontobel Gaëtan
1987
Allaman
VD
SUI
La Terrible - Seniors
3061
Juillerat Yan
1983
Lausanne
VD
SUI
La Terrible - Seniors
3062
Farin Alexandre
1989
0798723926
ZH
FRA
La Terrible - Seniors
3090
Kohler Didier
1983
Glovelier
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3091
BATISTA Tommy
1991
Orvin
BE
POR
La Terrible - Seniors
3098
veuthey jerome
1984
Fribourg
FR
SUI
La Terrible - Seniors
3100
Laughery Lawrence
1991
Blonay
VD
SUI
La Terrible - Seniors
Compressport Switzerland
3101
Bürki Marc
1991
0797640363
BE
SUI
La Terrible - Seniors
3102
Ferrio Gesto Gabriel
1984
Courroux
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3105
Hehlen Marco
1995
Biglen
BE
SUI
La Terrible - Seniors
3108
Molleyres David
1998
Neuchâtel
NE
SUI
La Terrible - Seniors
3109
Vuilleumier Sébastien
1989
Courrendlin
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3112
Rom Guy
1993
Zollikofen
BE
SUI
La Terrible - Seniors
Guy Rom
3115
Blanc Jonas
1994
Neuchâtel
NE
SUI
La Terrible - Seniors
3121
Berger Nicolas
1999
Rossens
FR
SUI
La Terrible - Seniors
3122
Buillard Cyril
1994
Cressier (FR)
FR
SUI
La Terrible - Seniors
3123
Ramseier Damien
1984
Perly
GE
SUI
La Terrible - Seniors
3125
Heller Dimitri
1996
Grandson
VD
SUI
La Terrible - Seniors
Dimitri Heller
3127
Maimone Matt
1996
Romont
FR
SUI
La Terrible - Seniors
CARC
3129
Guinchard Julien
1998
Chez-le-Bart
NE
SUI
La Terrible - Seniors
GXracing
3130
de Jenlis Axel
1989
Saint-Louis
-
FRA
La Terrible - Seniors
3131
Huguenin Fabian
1987
Petit-Martel
NE
SUI
La Terrible - Seniors
Team Salomon
3134
Matile Gregory
1984
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
La Terrible - Seniors
Coach Senos
3135
de Guttry Christian
1984
Renens (VD)
VD
SUI
La Terrible - Seniors
3138
Aeby Christophe
1987
Miex
VS
SUI
La Terrible - Seniors
3142
Meyer Geoffrey
1995
Burnhaupt-le-bas
-
FRA
La Terrible - Seniors
3143
Marchon Thierry
1993
Riaz
FR
SUI
La Terrible - Seniors
Compressport
3144
Floch Benjamin
1992
La Chaux-de-Fonds
NE
FRA
La Terrible - Seniors
3145
Witschi Christophe
1990
Bourrignon
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3149
Guillen Concepcion William
1992
Winznau
SO
ESP
La Terrible - Seniors
3150
Zaffinetti Théo
1996
Lausanne
VD
SUI
La Terrible - Seniors
Max & Théo
3151
Béguelin Maxence
1995
St-Gingolph
VS
SUI
La Terrible - Seniors
3163
Villasenor Roberto
1984
Binningen
BL
MEX
La Terrible - Seniors
3168
Ribeiro Denis
1992
Montmollin
NE
POR
La Terrible - Seniors
3169
Quesne Pierre-YVes
1985
Fribourg
FR
FRA
La Terrible - Seniors
3170
Favre Sébastien
1982
Courtételle
JU
FRA
La Terrible - Seniors
3181
BERTINOTTI Aurélien
1997
Damvant
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3185
Salgat Sylvain
1996
Porrentruy
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3186
Bourrecoud Mickael
1989
Chardonne
VD
SUI
La Terrible - Seniors
3193
Renaudin Hugo
1988
Moutier
BE
FRA
La Terrible - Seniors
3199
FABING ALEXANDRE
1992
VERDUN
-
FRA
La Terrible - Seniors
3205
Buchwalder Thyde
1982
Delémont
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3207
Routier Thomas
1998
Crissier
VD
SUI
La Terrible - Seniors
3208
Migy Aurélien
1990
Saignelégier
JU
SUI
La Terrible - Seniors
Omnisport Boncourt
3209
Federer Roman
1985
Au (SG)
SG
SUI
La Terrible - Seniors
3217
Köhler-Schindler Laurin
1995
Zürich
ZH
GER
La Terrible - Seniors
3220
Etter Kevin
2001
Oron-la-Ville
VD
SUI
La Terrible - Seniors
Team O'run Trail
3224
Meusy Fabien
1997
Fribourg
FR
SUI
La Terrible - Seniors
3230
Grossenbacher Kévin
1991
Cornol
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3236
Darbellay Lucien
1983
Sembrancher
VS
SUI
La Terrible - Seniors
3240
Egger Samuel
1999
Moutier
BE
SUI
La Terrible - Seniors
3245
Ribeaud Mathieu
1999
Courtedoux
JU
SUI
La Terrible - Seniors
Mathieu Ribeaud
3246
Kalashnikov Anton
1989
Berlin
-
RUS
La Terrible - Seniors
3247
Chosson Fabien
1990
Divonne les bains
-
FRA
La Terrible - Seniors
Nissa La Bella
3254
de la Pintiere Antoine
1992
Zürich
ZH
FRA
La Terrible - Seniors
3256
MILSECK Jonathan
1982
Le Bouveret
VS
FRA
La Terrible - Seniors
3258
Lüthi Fabien
1985
Courtételle
JU
SUI
La Terrible - Seniors
3262
Suter Jari
2002
Baden
AG
SUI
La Terrible - Seniors
Olg Cordoba
3263
Etter Steeve
2005
Oron-la-Ville
VD
SUI
La Terrible - Seniors
Team Fédé
3264
Frey Clément
1988
Missy
VD
FRA
La Terrible - Seniors
3269
Klay Andy
1991
Mettembert
JU
SUI
La Terrible - Seniors
Team Alouettes / Logo-Print
3270
Meyer Stefan
1987
Biel/Bienne
BE
SUI
La Terrible - Seniors
Team Moustache
3274
Saunier Ismaël
1993
Haute-Ajoie
JU
SUI
La Terrible - Seniors

La Terrible - Vétérans
88

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
3001
Tomassini Fabio
1980
La Chaux-des-Breuleux
JU
SUI
La Terrible - Vétérans
3007
Winkelmann Eric
1947
Aubonne
VD
SUI
La Terrible - Vétérans
Seniors de Coubertin
3009
REIN Yannick
1978
Villers-Le-Lac
-
FRA
La Terrible - Vétérans
3010
Thévenaz Florent
1979
Bullet
VD
SUI
La Terrible - Vétérans
3012
Jolissaint Jérôme
1979
Courtedoux
JU
SUI
La Terrible - Vétérans
3059
Courbat Stéphane
1981
Courgenay
JU
SUI
La Terrible - Vétérans
3060
Wong Sijian
1981
+41788425594
BE
SUI
La Terrible - Vétérans
3063
reginatto marcos
1975
Delémont
JU
ARG
La Terrible - Vétérans
3064
SCHEPARD Pascal
1970
SELONCOURT
-
FRA
La Terrible - Vétérans
3065
Petignat Fabrice
1968
Courgenay
JU
SUI
La Terrible - Vétérans
3066
Schaedler Demian
1980
St-Imier
BE
SUI
La Terrible - Vétérans
3067
Chapatte Claude-Alain
1969
Vicques
JU
SUI
La Terrible - Vétérans
3068
EICH Lionel
1973
OBERBRUCK
-
FRA
La Terrible - Vétérans
3069
Scheurer Philippe
1966
Bressaucourt
JU
SUI
La Terrible - Vétérans