Organization and Timekeeping for Sport Events

Participant list

210 participants

All categories
Athlete

20KM - Dames U40 (Châble-Mauvoisin)
4

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
532
Liégé Aline
1989
Genève
GE
SUI
20KM - Dames U40 (Châble-Mauvoisin)
Team y a pas le feu au lac
574
Fellay Caroline
1992
Le Châble
VS
SUI
20KM - Dames U40 (Châble-Mauvoisin)
GX Racing
586
Carter Joanne
1984
Versegères
VS
SUI
20KM - Dames U40 (Châble-Mauvoisin)
Cyclos Octodure
597
Moret Valentine
1999
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
20KM - Dames U40 (Châble-Mauvoisin)

20KM - Dames Vétérans (Châble-Mauvoisin)
4

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
533
FELLAY Christine
1963
FULLY
VS
SUI
20KM - Dames Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Cyclos Octodure
561
May Lionel
1977
Champsec
VS
SUI
20KM - Dames Vétérans (Châble-Mauvoisin)
576
Bouverat Myriam
1959
Chemin
VS
SUI
20KM - Dames Vétérans (Châble-Mauvoisin)
595
Theytaz Christine
1971
Chemin
VS
SUI
20KM - Dames Vétérans (Châble-Mauvoisin)

20KM - Hommes U17 (Châble-Mauvoisin)
11

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
501
Bialon Nicolas
2006
Montalchez
NE
SUI
20KM - Hommes U17 (Châble-Mauvoisin)
Zeta Cycling Club
502
Hochuli Florian
2006
Strengelbach
AG
SUI
20KM - Hommes U17 (Châble-Mauvoisin)
VC Pfaffnau-Roggliswil
503
Lagona Romain
2006
Fully
VS
SUI
20KM - Hommes U17 (Châble-Mauvoisin)
VELO CLUB EXCELSIOR MARTIGNY
504
Wabel Sven
2006
Hittnau
ZH
SUI
20KM - Hommes U17 (Châble-Mauvoisin)
VC Hittnau BEVO
505
Bovet Luca
2006
St-Cierges
VD
SUI
20KM - Hommes U17 (Châble-Mauvoisin)
VC Echallens
506
Salamin Justin
2005
Grône
VS
SUI
20KM - Hommes U17 (Châble-Mauvoisin)
Cyclophile Sédunois
507
Blum Joel
2005
Pfaffnau
LU
SUI
20KM - Hommes U17 (Châble-Mauvoisin)
VC Pfaffnau-Roggliswil
508
Vannay Timéo
2006
Collombey-Muraz
VS
SUI
20KM - Hommes U17 (Châble-Mauvoisin)
509
Genoud Lenny
2005
Vollèges
VS
SUI
20KM - Hommes U17 (Châble-Mauvoisin)
563
Henry Max
2006
Neuvecelle
-
FRA
20KM - Hommes U17 (Châble-Mauvoisin)
Evian Velo
580
WIRZ Simon
2005
Echarlens
FR
SUI
20KM - Hommes U17 (Châble-Mauvoisin)
Pédale Bulloise

20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
44

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
510
Lovey Vincent
1993
bruson
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Happy sport
511
Gaillet Sebastien
1988
Arbaz
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Club51
512
THIRION JEAN-LUC
1982
Morges
-
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Cycles Froidevaux
513
Gianolli Vincent
1994
Mendrisio
TI
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
CMLC
514
Domon Nicolas
1995
Saint-Légier-La Chiésaz
VD
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
CMLC
515
DARBELLAY VALENTIN
1997
LIDDES
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Ciclissimo
516
Carroz Matthia
2004
Bruson
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
517
Meyer Antoine
2004
Vouvry
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Union Cycliste Montheysanne
518
Varone Baptiste
2003
Savièse
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Cyclophile sédunois
519
Fellay Steve
1984
Le Chable
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Gx racing / Happy Sport
520
Carroz Théo
1998
Bruson
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
521
Luisier Sébastien
1991
Bruson
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
522
De Melo Esteves Fernando
1985
La Garde
VS
POR
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
534
Morandi Xavier
1994
Morges
VD
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
VC Echallens
536
Lattion Ludovic
2001
Orsières
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Montagne Show
542
Bruchez Alain
1995
Verbier
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
CACLON
543
Sarrasin Lionel
1984
Praz-de-Fort
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Team Pellissier sport
544
Ançay Lionel
1982
Fully
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
550
Puippe Antoine
1994
Champsec
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
La 2
551
Michellod Denis
1999
Le Châble VS
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
La_2_2_Bagnes
552
Latapie Camil
1999
Le Châble VS
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
555
Hérin Criss
1996
Bruson
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
FCBagnes2
556
Marchet Grégoire
1996
Bruson
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
FCBagnes2
558
BESSON Noe
1995
Verbier
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
560
Buan Bryan
2000
Sion
VS
PHI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Ciclissimo
562
besson félix
1992
VERBIER
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
FC BAGNES
564
Perraudin Diego
1988
Versegères
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
566
Besson Léo
2001
Fontenelle
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Mountain performance
567
Campos Pedro
1988
Sion
VS
POR
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Team Procar
568
Favre Arnaud
1992
Le Châble VS
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
La_2_2_Bagnes
569
Roy Louis
1994
Lourtier
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
LaII
570
GARD DAMIEN #missing
1993
LE CHÂBLE VS
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
LA 2 DE BAGNES
571
Gailland Steve
1995
Versegères
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
MCBagnes
572
CROGNALETTI ANTOINE #missing
1993
LE CHÂBLE VS
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
FC BAGNES
578
William .
1996
Verbier
VS
GBR
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Haut Velo
579
Fellay Guillaume
1988
Le Châble
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
LA 2 DE BAGNES
581
GASSER GABRIEL
1985
LA TZOUMAZ
-
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
582
Filliez Romain
1988
Le Châble
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Maret Team
583
Rey Arnaud
1997
Levron
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
584
Emonet Grégoire
1997
Sembrancher
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
588
Mariethoz Roger
1992
Vétroz
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
589
Hess Nicolas
1993
Vétroz
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
594
Gay Aurélien
2000
Levron
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)
Swiss Team
598
Bolis Gilles
1984
Orsières
VS
SUI
20KM - Hommes U40 (Châble-Mauvoisin)

20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
31

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
523
Bruttin Steve
1973
Vercorin
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
524
Hottinger Stéphane
1980
Orsières
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Pellissier Sport
525
Ackermann Louis
1951
Vessy
GE
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Pédale des Eaux-Vives
526
Fellay Raymond
1960
Fully
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Cyclos d’Octodure
527
Clerc Olivier
1971
Choex
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
528
Gabioud Casimir
1978
Orsières
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
VC Excelsior Martigny
529
BöHLE HOLGER
1979
CLèBES
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
530
Cretton Pierre-André
1961
Martigny-Croix
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Cyclos d'Octodure
531
Murisier Nicolas
1961
Vernayaz
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
535
Coupez Frédéric
1971
Chemin
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
VCE Martigny
537
Favre Patrick
1959
Chippis
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Team Procar
538
Saillen Lionel
1972
VENS
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
539
Talas Istvan
1966
Chatel-St-Denis
FR
ITA
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
540
Moulin Norbert
1956
VOLLÈGES
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
La Roue Tourne
541
Maret jacky
1974
LOURTIER
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Team Grand Combin
545
Maret Jean-Sébastien
1974
Levron
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
546
Bristow Paul
1963
Le Châble VS
VS
GBR
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
548
Sparks Steve
1966
Le Châble VS
VS
GBR
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Brighton and Hove Athletics Club
549
Besson Eric
1966
Le Châble VS
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Mountain performance
553
Fellay Benoit
1978
Le Châble VS
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Happy Sport
554
Pellegrini Gregory
1979
Lausanne
VD
FRA
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
557
Anex Jean-Pierre
1960
Martigny
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
559
LATTION PATRICK
1967
ORSIÈRES
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
561
May Lionel
1977
Champsec
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
565
Pfefferle Baptiste
1980
Le Châble VS
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
573
Bender Pierre-Yves
1968
Erde
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Papival Scott Grand Raid BDVs
575
Gent Anthony
1975
Verbier
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
577
Dumoulin Charly
1936
Le Châble VS
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Les Cyclos de Martigny
585
Walker Anthony
1979
Le Châble VS
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
Kudos Cycling
587
Moulin Joël
1980
Vollèges
VS
SUI
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
596
Sedgwick Adam
1979
Bagnes
VS
GBR
20KM - Hommes Vétérans (Châble-Mauvoisin)
www.hautvelo.com

36KM - Amateurs/Masters
40

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
4
Bussard Dimitri
1996
Gimel
VD
SUI
36KM - Amateurs/Masters
11
Glutz Fabian
1996
Villmergen
AG
SUI
36KM - Amateurs/Masters
VC Wohlen
12
Queloz Antonin
2002
Le Noirmont
JU
SUI
36KM - Amateurs/Masters
Team Humard Velo-Passion
13
Dederichs Armin
1998
Le Vaud
VD
SUI
36KM - Amateurs/Masters
Léman Racing Club
14
Brunner Marcus
2002
Brig
VS
SUI
36KM - Amateurs/Masters
TAURUS
15
Wyss Marcel
1986
Münsingen
BE
SUI
36KM - Amateurs/Masters
CU WindowMaster by Wyss Traini
16
Driever Wout
1989
Lanzenhäusern
BE
NED
36KM - Amateurs/Masters
CU Windowmaste by WyssTraining
17
Kessler Sandro
1987
Grüsch
-
SUI
36KM - Amateurs/Masters
KESSLER Racing
18
Dobler Kenny
2001
Rieden
SG
SUI
36KM - Amateurs/Masters
VC Eschenbach/Active Sportmanagement
19
Stritt Oliver
1982
Biel (BE)
BE
SUI
36KM - Amateurs/Masters
Oliver Stritt
20
Jaun Patric
1980
Merligen
BE
SUI
36KM - Amateurs/Masters
CU WindowMaste by Wyss Training
21
Grimm Nicolas
1976
Cheyres
FR
SUI
36KM - Amateurs/Masters
VC Orbe
22
Cohen Alexis
1999
Val-de-Ruz
NE
BEL
36KM - Amateurs/Masters
Club Cycliste du Littoral
23
Steiner Jan
1994
Rieden
SG
SUI
36KM - Amateurs/Masters
Kibag Obor CKT / VC Eschenbach
24
Ziltener Moritz
2002
Altendorf
SZ
SUI
36KM - Amateurs/Masters
VC Eschenbach
25
Zürcher Kevin
1992
ZugZug
ZG
SUI
36KM - Amateurs/Masters
Team Kibag-Obor-CKT
26
Ziltener Moritz
2002
Altendorf
SZ
SUI
36KM - Amateurs/Masters
VC Eschenbach
27
Ziltener Moritz
2002
Altendorf
SZ
SUI
36KM - Amateurs/Masters
VC Eschenbach
28
berset tan tai
1995
la chaux-de-fonds
NE
SUI
36KM - Amateurs/Masters
Cimes Cycle
29
Delaloye Jonas
2002
Villars-sur-Glâne
VS
SUI
36KM - Amateurs/Masters
Cyclophile sédunois
30
Addy Raphaël
1990
Riddes
VS
SUI
36KM - Amateurs/Masters
Ciclissimo Uvrier
31
Schriber Noah
1998
Bern
BE
SUI
36KM - Amateurs/Masters
RSC Aaretal Münsingen
32
Devittori Roger
1969
Emmenbrücke
LU
SUI
36KM - Amateurs/Masters
VC Mendrisio
33
Debons Guérin
1997
Sion
VS
SUI
36KM - Amateurs/Masters
Cyclophile Sédunois / AMCB
34
Tissières Arnaud
1996
Orsières
VS
SUI
36KM - Amateurs/Masters
Ciclissimo Uvrier / VCE Martig
35
Cid Noan
2001
Eclepens
VD
SUI
36KM - Amateurs/Masters
VS Cossonay
36
Cid Noan
2001
Eclepens
VD
SUI
36KM - Amateurs/Masters
VS Cossonay
37
Combebias Lucas
1997
Montreux
VD
FRA
36KM - Amateurs/Masters
VC Echallens
38
Clemencio Raphael
1994
BernB
BE
SUI
36KM - Amateurs/Masters
RSC Aaretal Münsingen
39
Ludwig Matthias
1995
Weinfelden
TG
SUI
36KM - Amateurs/Masters
VC Bürglen-Märwil
40
Chapuy Maximilien
1999
Genève
GE
FRA
36KM - Amateurs/Masters
VC Lancy
41
Klahre Jakob
2001
Basel
BS
SUI
36KM - Amateurs/Masters
Team Humard
42
Gebrelibanos Berihu
1998
Wichtrach
BE/JB
ERI
36KM - Amateurs/Masters
RSC Aaretal Münsingen
43
Furrer Robin
2002
Hurden
SZ
SUI
36KM - Amateurs/Masters
VC Mendrisio
44
Guisolan Jonathan
1994
Veigy-Foncenex
GE
SUI
36KM - Amateurs/Masters
Coges Sogecoma Akros CT
45
Cerato Gabriele
2002
Perly
GE
SUI
36KM - Amateurs/Masters
46
Rossier Thibault
2001
St-Martin VS
VS
SUI
36KM - Amateurs/Masters
47
Gebreleul Merhawi
2002
Liestal
BL
ERI
36KM - Amateurs/Masters
49
Hasler Vadim
2000
Tramelan
BE
SUI
36KM - Amateurs/Masters
53
Rizzo Stefano
1994
Aigle
VD
SUI
36KM - Amateurs/Masters

36KM - Dames Populaires (Martigny-Mauvoisin)
2

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
223
Donohue Chantal
1979
Mies-Tannay
VD
SUI
36KM - Dames Populaires (Martigny-Mauvoisin)
224
JEANNEROD Melanie
1984
Fleurier
NE
FRA
36KM - Dames Populaires (Martigny-Mauvoisin)

36KM - Elites Femmes
9

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
101
Stiasny Petra
2001
Wädenswil
ZH
SUI
36KM - Elites Femmes
Cogeas-Mettler Pro Cycling Team
102
KIDANE Desiet
2000
Aigle
VD
SUI
36KM - Elites Femmes
cmc
103
GEDRAITYTĖ Akvile
2001
Neuvecelle
VD
FRA
36KM - Elites Femmes
WCC TEAM
104
KOLESAVA Anastasiya
2000
Aigle
VD
BLR
36KM - Elites Femmes
CMC
105
JANDOVÁ Veronika
2001
Neuvecelle
VD
CZE
36KM - Elites Femmes
WCC TEAM
106
VALLIERES-MILL Magdeleine
2001
Neuvecelle
VD
CAN
36KM - Elites Femmes
WCC TEAM
107
JANSE VAN RENSBURG Frances
2001
Neuvecelle
VD
RSA
36KM - Elites Femmes
WCC TEAM
108
EL HAYANI Fatima
1996
Neuvecelle
VD
MAR
36KM - Elites Femmes
WCC TEAM
109
KHANKISHIYEVA Ayan
2001
Neuvecelle
VD
AZE
36KM - Elites Femmes
WCC TEAM

36KM - Elites Hommes
14

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1
Steiner Hefti Thomas
2000
Bern
BE
SUI
36KM - Elites Hommes
Rsc aaretal
2
Boutopoulos Georgios
1996
Zürich
ZH
GRE
36KM - Elites Hommes
A.S.ALFA KALLITHEAS
3
Jenelten Jeremias
1999
Bitsch
VS
SUI
36KM - Elites Hommes
VC Oberwallis
4
Bussard Dimitri
1996
Gimel
VD
SUI
36KM - Elites Hommes
Velo Perfection
5
Hasler Pavel
1998
Tramelan
BE/JB
SUI
36KM - Elites Hommes
VC Tramelan
6
Mottiez Gilles
1997
Collonges
VS
SUI
36KM - Elites Hommes
Cross Team Legendre
7
NGUYEN Maxime
1990
Annecy le vieux
-
FRA
36KM - Elites Hommes
OC GIF VTT
8
Debons Antoine
1998
Martigny
VS
SUI
36KM - Elites Hommes
VC Excelsior Martigny
9
Blum Elia
2001
Grossaffoltern
BE
SUI
36KM - Elites Hommes
SWISS RACING ACADEMY
10
Gachet Guillaume
1999
Charmey (Gruyère)Charmey
FR
SUI
36KM - Elites Hommes
48
Daumont Paul
1999
Aigle
VD
BUR
36KM - Elites Hommes
50
Roth Vincent
2001
Montagny-pres-yverdon
VD
SUI
36KM - Elites Hommes
51
Dufaux Loïs
1998
Ollon
VD
SUI
36KM - Elites Hommes
52
Reichenbach Sébastien
1989
Martigny
VS
SUI
36KM - Elites Hommes

36KM - Femmes B
1

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
112
Hovizi Nesrine
2003
Aigle
VD
36KM - Femmes B

36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
34

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
201
Bratter Marcel
1988
Verbier
VS
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
202
Müller Martin
1984
Steinmaur
ZH
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
Empot.team
203
Dind Florian
1997
Vevey
VD
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
204
Folly Olivier
1968
Marly
FR
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
Club Marly
205
Gazzar Nathaniel
1999
Pully
VD
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
206
Witzel Marco
1984
Galmiz
FR
GER
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
207
Ponti Alexandre
1987
Lausanne
VD
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
Velosophe
208
Perraudin Rémy
1997
Tatroz
FR
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
Cyclomaniacs
209
SEEBERGER HANS-BAPTIST
1984
KIPPEL
VS
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
210
Zeller Oliver
1973
Murten
FR
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
Tempo-Sport - BE THE CHANGE
211
Gachet Nicolas
1982
Pringy
FR
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
Pédale Bulloise
212
Marchese Giuseppe
1972
Villars-Ste-Croix
VD
ITA
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
Skualos Team
213
Guigoz Yann
1989
Vollèges
VS
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
214
Queloz Stéphane
1977
Le Noirmont
JU
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
GSFM
215
Cerutti Sergio
1963
Les Bioux
VD
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
Team Pellissier Sport Martigny
216
Kwasnicki Wladyslaw
1986
Langnau am Albis
ZH
POL
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
217
Gut Thomas
1972
Bolligen
BE
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
RSC Aaretal Münsingen
218
FROSSARD MATHIEU
1992
Muraz
-
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
219
Imstepf Frederic
1983
Sion
VS
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
220
Hasler Francis
1963
Tramelan
BE/JB
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
VC TRAMELAN
221
Mariaux Joël
1976
Collombey-Muraz
VS
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
UC Montheysanne
222
Gehin Clément
1995
Ollon
VD
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
225
Schmid Silas
1993
Ostermundigen
BE
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
226
Carballo Sebastian
1971
Genève
GE
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
Velosophe
227
Gasser Arnaud
1996
Verbier
VS
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
Mountain Performance
228
Pellouchoud Mathieu
1994
Monthey
VS
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
229
TOULLIER Alexandre
1990
Lausanne
VD
FRA
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
230
Besse Fabien
1989
Champsec
VS
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
231
Hirsig Lucas
1986
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
232
TOMAT ANTHONY
1988
Le Crêt-du-Locle
NE
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
233
Bistoufly Said
1986
Saint-Léonard
VS
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
234
Uldry Jean-Daniel
1971
Maracon
VD
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
235
Eymann Jean-Pierre
1968
Lausanne
VD
SUI
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)
236
Trifiro Carmelo
1993
Aigle
VD
ITA
36KM - Hommes Populaires (Martigny-Mauvoisin)

36KM - U19 Hommes
16

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
110
Tinner Joël
2004
Lyss
BE
SUI
36KM - U19 Hommes
111
Cherki Salah
2003
Aigle
VD
36KM - U19 Hommes
113
Afify Abdulla
2004
Aigle
VD
36KM - U19 Hommes
CML
121
Huter Nico
2004
Jonen
AG
SUI
36KM - U19 Hommes
IG Radquer Mettmenstetten
122
Müller Jonas
2004
Oberkirch
LU
SUI
36KM - U19 Hommes
VC Sursee
123
Kurmann Andre
2003
Willisau
LU
SUI
36KM - U19 Hommes
VC Schötz Go-In / Koller AG
124
Heeb Neil
2003
Rothrist
AG
SUI
36KM - U19 Hommes
Tropical development team
125
Thalmann Armin
2004
Neuenkirch
LU
SUI
36KM - U19 Hommes
VC Sursee-Creabeton
126
Russenberger Wanja
2003
Merishausen
SH
SUI
36KM - U19 Hommes
RV Merishausen
127
rinaldi lorenzo
2003
montanaro
-
ITA
36KM - U19 Hommes
vigor cycling team
128
Trucco Matteo
2003
Genova
-
ITA
36KM - U19 Hommes
Vigor cycling team
129
Pradella Zenith
2004
Camorino
TI
SUI
36KM - U19 Hommes
Velo Club Lugano
130
Guérin Morgan
2004
Val-d'Illiez
VS
SUI
36KM - U19 Hommes
TEAM HUMARD VELO-PASSION CHAZAL
131
Mariaux Quentin
2004
Collombey-Muraz
VS
SUI
36KM - U19 Hommes
UCMontheysanne
132
Wüthrich Emanuel
2003
Sutz-Lattrigen
BE
SUI
36KM - U19 Hommes
RC Olympia Biel
133
Furrer Nils
2003
Hurden
SZ
SUI
36KM - U19 Hommes
VC-Mendrisio