Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

396 participants

All categories
Athlete

1 KM - Enfants Filles
30

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
0
Dalanay Tessa Olivia
2015
Prangins
VD
SLO
1 KM - Enfants Filles
1
Eggen Mathilda
2015
Fully
VS
SUI
1 KM - Enfants Filles
Team Got
2
Maboso Malak
2017
Versoix
GE
SUI
1 KM - Enfants Filles
3
Bonkova Long Lara
2016
Nyon
VD
SVK
1 KM - Enfants Filles
4
Egger Alba
2015
Coinsins
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
Happy Family
5
Banyiyezako Samantha
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
6
MARCAILLOU HANAE
2015
Gland
VD
FRA
1 KM - Enfants Filles
7
bolat defne
2016
Prangins
VD
TUR
1 KM - Enfants Filles
8
Schumacher Emilie
2016
Nyon
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
9
Rindlisbacher Jenna
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
10
Laurits Sigrid
2016
Prangins
VD
SWE
1 KM - Enfants Filles
TEAM LAURITS
11
Habermacher Jessie
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
12
Dietschy Maelye
2015
Genolier
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
13
Salgueiro Marion
2015
Gland
VD
FRA
1 KM - Enfants Filles
14
Chakoua Serena
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
15
Lefebvre Agathe
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
Team LEFE
16
Landrin Léane
2015
Coinsins
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
Landrin
17
Garcia Camila
2015
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
18
Bano Elena
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
19
Amaral Da Costa Alice
2018
Nyon
VD
POR
1 KM - Enfants Filles
dacostafamily
20
Emiyan Noémie
2015
Gland
VD
1 KM - Enfants Filles
21
Emiyan Anaïs
2018
Gland
VD
1 KM - Enfants Filles
22
Do Nascimento Maria Flor
2018
Gland
VD
1 KM - Enfants Filles
23
Peneque Mélody
2018
Gland
VD
1 KM - Enfants Filles
24
Rodrigues Lara
2017
Gland
VD
1 KM - Enfants Filles
25
De Groof Elyssa
2018
Gland
VD
1 KM - Enfants Filles
26
Mondonico Gioia
2015
Nyon
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
Allez Gioia !!
27
Kunik Nella
2016
Prangins
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
28
Cettou Mona
2016
Lausanne
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
29
Dalanay Tessa
2016
Clarmont
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles

1 KM - Enfants Garçons
35

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
201
Maboso Elykia
2019
Versoix
GE
SUI
1 KM - Enfants Garçons
202
MARCAILLOU HUGO
2017
Gland
VD
FRA
1 KM - Enfants Garçons
203
Martin Enzo
2019
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
204
Mossier Arnaud
2016
Aubonne
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
205
MOSSIER MARC
2018
Aubonne
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
206
Ménétrier Joaquim
2015
Gland
VD
FRA
1 KM - Enfants Garçons
207
Ménétrier Axel
2018
Gland
VD
FRA
1 KM - Enfants Garçons
208
Boutrois Axel
2015
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
209
Emch Robin
2015
0792490436
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
210
Perozzi Leonardo
2015
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
211
Chappuis Maël
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
Les Frères Chappuis
212
Annen Théo
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
213
Lecomte Ludovic
2017
Prangins
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
214
Hardwicke-McDaid Huw
2017
1197
VD
GBR
1 KM - Enfants Garçons
215
Schmidt Nathan
2015
Coppet
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
216
Brulhart Nils
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
Team Brubru
217
Wallentin Tom
2017
Prangins
VD
SWE
1 KM - Enfants Garçons
218
Bronsil Mathis
2015
Genolier
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
219
Mankin Mark
2016
Apples
VD
RUS
1 KM - Enfants Garçons
220
Watkins Blake
2015
Coinsins
VD
NZL
1 KM - Enfants Garçons
221
Landrin Rayan
2015
Coinsins
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
Landrin
222
Valentine Luka
2016
Commugny
VD
GBR
1 KM - Enfants Garçons
223
Mattioli-Balmer Livio
2017
Coinsins
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
224
Marques Lorenzo
2016
Villars-sur-Glâne
FR
POR
1 KM - Enfants Garçons
225
Fankhauser Martin
2015
Bassins
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
226
Benzler Nikolas
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
227
Dos Santos Penetro Kevyn
2017
Gland
VD
1 KM - Enfants Garçons
228
Dos Santos Penetro Brayan
2015
Gland
VD
1 KM - Enfants Garçons
229
D'Antuono Nathan
2018
Gland
VD
1 KM - Enfants Garçons
230
Dushina Rayan
2018
Gland
VD
1 KM - Enfants Garçons
231
Cavaco Cardoso Diogo
2017
Gland
VD
1 KM - Enfants Garçons
232
GUYOT Milan
2016
Le Vaud
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
233
Villars Ben
2016
Le Vaud
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
234
Philippi Victor
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
235
Ubach Hombrados Kilian
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons

10 KM - Adultes Femmes
25

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
0
Pricam Alexia
1992
Luins
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
TribuPerformance
0
Nunn Mary
1983
Chevry
-
GBR
10 KM - Adultes Femmes
2087
Choussy Denise
1980
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2088
Philippi Peggy
1977
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2510
Brulhart Michele
1983
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2511
Altukhova Maria
1981
Bassins
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2518
Schumacher Lucie
1977
Nyon
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2527
Proulx Isabelle
1981
Gland
VD
CAN
10 KM - Adultes Femmes
Foulée glandoise
2532
Maernhout Marina
1986
Gland
VD
FRA
10 KM - Adultes Femmes
2535
Lecomte Claire
1980
Prangins
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2536
Briand Séverine
1980
Saint-George
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2537
Da Silva Daniela
1993
Gland
VD
POR
10 KM - Adultes Femmes
2538
zoraiqat Rawan
1989
Bougy-Villars
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
Moi
2540
Gay Erika
1982
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2541
Schmidt Nicole
1977
Coppet
VD
USA
10 KM - Adultes Femmes
2544
Chappuis Jessica
1993
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
Judo Club Gland
2550
Pricam Alexia
1992
Luins
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
TribuPerformance
2561
Burri Emmanuelle
1979
Vessy
GE
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2562
Cole Amy
1980
Genolier
VD
GBR
10 KM - Adultes Femmes
2563
Short Amber
1980
Arzier
VD
GBR
10 KM - Adultes Femmes
2565
Wahlen Léonie
1997
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2568
Franz Charline
1985
Lausanne
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2571
Gzara Houda
1977
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2572
Franz Lucile
1988
Nyon
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2574
Champier Irina
1996
Clarens
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes

10 KM - Adultes Hommes
38

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
2501
Beckers Pierre
1991
Préverenges
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
Ineos running team
2502
Braune Victor
1993
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2503
Matter Jules
1983
Tartegnin
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
Matter
2507
Rudolf Lionel
1993
Confignon
GE
SUI
10 KM - Adultes Hommes
CTAC
2509
Vander Linden Mathias
1991
Gland
VD
BEL
10 KM - Adultes Hommes
2512
Trachsel Steve
1995
Peseux
NE
SUI
10 KM - Adultes Hommes
RedFish Neuchâtel
2513
Golaz Ghislain
1999
saint-julien-en-Genevois
-
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2514
MARCAILLOU FABIEN
1986
Gland
VD
FRA
10 KM - Adultes Hommes
2516
Ordioni Vincent
1982
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
Acadis
2520
Boutrois Gregory
1982
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2521
zaugg thomas
1983
Nyon
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2523
Duba Jan
1991
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
Team Doudou
2524
Noirfalise Kevin
1994
Coinsins
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2530
McIntyre Paul
2000
Rolle
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
Stade Lausanne Athlétisme
2531
Rohn Yoann
1997
Lausanne
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
Yoann
2533
Maernhout Olivier
1980
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2534
gueye louis
1977
gland
VD
FRA
10 KM - Adultes Hommes
2539
Gay Gregory
1978
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2542
Brulhart Olivier
1979
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
Team Brubru
2543
Zabala Jimenez Miguel Angel
1992
Gland
VD
BOL
10 KM - Adultes Hommes
2546
Dehaies Ronny
1979
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
UBP Running team
2549
Gremaud loïc
1995
Allens
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2551
MAIA JUSSIÊ
1978
Prangins
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
JUSSIÊ MONASTIRSKI MAIA
2552
Monney Gregory
1977
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2553
Jorge Garcia jorge
1979
Chavannes-de-bogis
VD
MEX
10 KM - Adultes Hommes
2554
Monteiro Jorge
1977
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2556
Bourqui Didier
1978
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2557
Copin Guillaume
1992
Pully
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2559
Abson Rod
1979
Gland
VD
AUS
10 KM - Adultes Hommes
2560
Lopez Daniel
1998
Coinsins
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2564
Werninck Paul
1980
Genève
-
GBR
10 KM - Adultes Hommes
2566
Villars Léonard
1984
Le Vaud
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2567
Jaballah Mehdi
1999
Morges
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2569
Bolom Josef
1982
Lausanne
VD
CZE
10 KM - Adultes Hommes
2573
Minguez Ivan
1990
Nyon
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2575
Kipfmüller Nicolas
1995
Mont-sur-Lausanne
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
Lausanne-Sports Athlétisme
2576
LENFANT Sylvain
1981
GEX
-
FRA
10 KM - Adultes Hommes
2577
Grosclaude Maxime
1976
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
Grosclaude

10 KM - Seniors Femmes
6

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1558
Wakeman Susan
1975
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
2526
Aguilar Estelle
1973
Luins
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
Help for Hope
2545
Chappuis Vera
1971
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
Vera Chappuis
2548
ANTONINI PHILIPPE Roberta
1971
Nyon
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
Make me Run
2555
Decurnex Yannick
1971
Begnins
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
Catherunning
2558
renard Laurence-Sophie
1969
Vich
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
Léman running

10 KM - Seniors Hommes
14

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
0
visiedo pedro
1971
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
visiedo
2504
Maas Roger
1969
Founex
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2505
hoarau Thomas
1973
Prangins
VD
FRA
10 KM - Seniors Hommes
2506
Finini Lino
1965
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
C-TA-C
2508
Girardet Michel
1953
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2515
Bochez Olivier
1962
Dully
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2517
Gomes Jorge
1970
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2519
Maréchal Tristan
1974
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2522
Verhaegen Eric
1968
Prangins
VD
BEL
10 KM - Seniors Hommes
2525
Furrer Peter
1967
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2528
Azevedo Filipe
1975
Nyon
VD
POR
10 KM - Seniors Hommes
2529
McIntyre Niall
1969
Rolle
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
Todo Por Un Sueno
2547
Cruz Guzman Ivan Manuel
1974
Gland
VD
MEX
10 KM - Seniors Hommes
2570
Gzara Samir
1963
gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes

2 KM - Enfants Filles
31

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
401
Nava Alexandra
2011
Prangins
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
402
Gallois Laia
2014
Luins
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
Gallois
403
Muller Lauriane
2013
Vich
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
404
Schumacher Axelle
2013
Nyon
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
405
Paolino Masha
2013
Gland
VD
ITA
2 KM - Enfants Filles
406
Verhaegen Nathalie
2011
Prangins
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
407
Lillo Pénélope
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
408
Goetschmann Juliette
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
409
Stimato Cloe
2014
Genolier
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
410
Perozzi Éloïse
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
411
Amaudruz Manon
2011
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
412
Kornaros Taïna
2011
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
413
GIRAUD Gladys
2011
Gland, 1196
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
Gland AGyA Groupe athlétisme
414
Breitenmoser Elisa
2011
Nyon
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
415
Breitenmoser Pauline
2012
Nyon
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
416
Habermacher Talya
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
417
Houmard Elya
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
418
GIAQUINTO ROMINA
2013
Gland
VD
POL
2 KM - Enfants Filles
419
RICCIO Nola
2013
Vich
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
RICCIO
420
Dietschy Charlyne
2013
Genolier
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
421
Walckiers Maëlle
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
422
Bronsil Léa
2013
Genolier
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
423
Mankina Mariia
2013
Apples
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
424
Monney Charleen
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
425
Marques Leonor
2012
Villars-sur-Glâne
FR
POR
2 KM - Enfants Filles
426
Dubois Cassiopea
2013
Begnins
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
427
Amaral Da Costa Thaís
2014
Nyon
VD
POR
2 KM - Enfants Filles
dacostafamily
428
Abson Emma
2014
Gland
VD
AUS
2 KM - Enfants Filles
429
GUYOT Lana
2011
Le Vaud
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
430
Lauwrens Holly
2012
Gland
VD
GBR
2 KM - Enfants Filles
431
Cole Jessica
2012
Genolier
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles

2 KM - Enfants Garçons
45

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
0
Valentine Robert
2014
Commugny
VD
GBR
2 KM - Enfants Garçons
0
Roduit Gabriel
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
Famille Roduit
601
Gallois Elias
2011
Luins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
Gallois
602
Banyiyezako Joshua
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
603
Kocher Thomas
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
604
Dalanay Taylan
2013
Prangins
VD
SLO
2 KM - Enfants Garçons
605
Herren Sacha
2013
Arzier
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
606
Boutrois Colin
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
607
zaugg Sasha
2011
Nyon
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
608
Bano Alex
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
609
Devaux Baptiste
2011
Prangins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
610
Drevet Gaëtan
2012
Morges
VD
FRA
2 KM - Enfants Garçons
611
Sordet Louis
2013
Luins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
Team Sordet-Aguilar
612
Sordet Mathieu
2011
Luins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
Team Sordet-Aguilar
613
Chappuis Théo
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
Les Frères Chappuis
614
Houmard Aydan
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
615
Dethe Aarnav
2013
Gland
VD
IND
2 KM - Enfants Garçons
616
Brulhart Esteban
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
Team Brubru
617
Watts Noah
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
618
Wallentin Leo
2014
Prangins
VD
SWE
2 KM - Enfants Garçons
619
Watkins Toby
2011
Meyrin
GE
NZL
2 KM - Enfants Garçons
620
Genty Samuel
2011
Chigny
VD
FRA
2 KM - Enfants Garçons
621
Chakoua Loan
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
622
Valentine Robert
2014
Commugny
VD
GBR
2 KM - Enfants Garçons
623
Monteiro Rafael
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
624
Cori Luca
2011
Bursins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
David Cori
625
Jarvis Jacob
2013
Veigy-Foncenex
-
GBR
2 KM - Enfants Garçons
626
Jarvis William
2011
Veigy-Foncenex
-
SUI
2 KM - Enfants Garçons
FSG Collonge-Bellerive
627
Jarvis Luke
2013
Veigy- Foncenex
-
GBR
2 KM - Enfants Garçons
628
Baud Jonas
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
629
Dubois Eliott
2011
Begnins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
630
Silva Mathéo
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
dacostafamily
631
Girardet Lionelo
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
632
Ordioni Julien
2013
Begnins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
Vanille
633
Ordioni Louis
2011
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
Vanille
634
Abson Edward
2012
Gland
VD
AUS
2 KM - Enfants Garçons
635
Villars Isaac
2012
Le Vaud
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
636
Roduit Gabriel
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
Famille Roduit
637
Daniel Roduit
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
Famille Roduit
638
Monteiro Alessandro
2012
Coinsins
VD
POR
2 KM - Enfants Garçons
Mini foulée glandoise
639
Sagone Diego
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
640
Kornaros Thibaud
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
641
Mejia Joaquin
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
642
Gzara Malik
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
643
Philippi Nathan
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons

5 KM - Adultes Femmes
34

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
0
Watts Jennifer
2003
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
0
Hardwicke Emily
1985
1197
VD
GBR
5 KM - Adultes Femmes
2005
Watts Jennifer
2003
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2007
Crnugelj Helena
1976
Prangins
VD
SLO
5 KM - Adultes Femmes
2008
Egger Dala
1980
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
CTAC
2011
Gavillet Zélie
1996
Crassier
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2016
Delachaux Aline
1976
Givrins
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2019
Tindal Niki-Elise
1976
Gland
VD
GBR
5 KM - Adultes Femmes
2024
Nigro Stimato Vittoria
1982
Genolier
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2025
Goetschmann Solange
1981
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2026
Herger Dinah
1986
Lavigny
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2030
Zapata Schmidt Monica
1977
Genève
GE
ECU
5 KM - Adultes Femmes
NCSTRAILÉMAN
2031
Bussard Marie
1982
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2037
Dhanwate Anuradha
1979
Gland
VD
IND
5 KM - Adultes Femmes
Gland
2038
Tombet Mandy
1988
Saint-George
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
Timatec
2039
Koxha Sebahate
1986
Longirod
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2041
Hardwicke Emily
1985
1197
VD
GBR
5 KM - Adultes Femmes
2043
Chabli Aznar
1980
Gland
VD
FRA
5 KM - Adultes Femmes
2046
Bellier Irène
1987
Gland
VD
FRA
5 KM - Adultes Femmes
2047
Morelle Laetitia
1979
Ornex
-
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2055
Aleixendri Clémentine
1990
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2059
Bronsil Diana
1986
Genolier
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2060
Yakubovskaya Ksenia
1981
Apples
VD
RUS
5 KM - Adultes Femmes
2063
Tharin Armelle
1992
Nyon
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2064
TONTI CAROLINE
1994
Plan-les-Ouates
GE
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2065
Herger Jennifer
1980
Nyon
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2068
Monney Sophie
1981
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2070
Nunn Mary
1983
Chevry
-
GBR
5 KM - Adultes Femmes
2077
BELGHORZI ADELINE
1979
ORNEX
-
FRA
5 KM - Adultes Femmes
2078
KWON Louise
1980
Le Vaud
VD
KOR
5 KM - Adultes Femmes
2083
TREIER MARIE
1978
Burtigny
VD
5 KM - Adultes Femmes
2089
Houmard Isabelle
1980
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2091
Giaquinto Cindy
1990
La Croix (Lutry)
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2092
Carmino Luisa
1983
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes

5 KM - Adultes Hommes
28

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
2010
bolat ozan
1981
Prangins
VD
TUR
5 KM - Adultes Hommes
2012
Chappuis Patrick
1977
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2015
Landrin Jérome
1982
Coinsins
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
Acadis
2017
Laurits Richard
1985
Prangins
VD
SWE
5 KM - Adultes Hommes
Team Laurits
2018
Giaquinto Carmine
1977
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2021
Vuilliomenet Jean-Yves
1979
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
Vuilliomenet
2023
Bano David
1976
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2028
Battista Vincenzo
1989
Gland
VD
ITA
5 KM - Adultes Hommes
C-TA-C
2034
Rodrigues Diogo
1989
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2044
Bui Truong Chinh
1977
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2045
Bellier Gregory
1985
Gland
VD
FRA
5 KM - Adultes Hommes
2050
Walckiers Grégoire
1980
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2051
Gebhard Alexis
1996
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2052
Perozzi Lorenzo
1982
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2053
Perozzi Davide
1979
Giubiasco
TI
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2054
Kornaros Nikolaos
1983
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2056
Wallentin Peter
1982
Prangins
VD
SWE
5 KM - Adultes Hommes
2057
Howells Kevin
1987
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2058
Bronsil Philippe
1983
Genolier
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2061
Watkins Matthew
1983
Meyrin
-
NZL
5 KM - Adultes Hommes
2071
Bijeren Roemie
1987
Divonne-les-Bains
-
FRA
5 KM - Adultes Hommes
2073
Prado Matteo
1983
Saint-Prex
VD
ITA
5 KM - Adultes Hommes
RUSHTEAM ECUBLENS
2075
Da Costa Ricardo
1983
Nyon
VD
POR
5 KM - Adultes Hommes
dacostafamily
2076
Silva Jorge Miguel
1982
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
dacostafamily
2080
PETITJEAN Arnaud
1980
Gland
VD
FRA
5 KM - Adultes Hommes
Vélo Club Nyon
2082
Wisard Quentin
1996
Bernex
GE
SUI
5 KM - Adultes Hommes
NCS Trailéman
2086
Rusanov Anton
1982
Gland
VD
FRA
5 KM - Adultes Hommes
2090
Giaquinto Domenico
1979
Lutry
VD
ITA
5 KM - Adultes Hommes

5 KM - Juniors Filles
7

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1001
Nava Natasha
2007
Prangins
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles
1004
wakeman Anna-Lisa
2007
1196
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles
1009
Aznar Luaine
2009
Gland
VD
FRA
5 KM - Juniors Filles
1014
Jarvis Sophie
2009
Veigy-Foncanex
-
GBR
5 KM - Juniors Filles
1016
Marzolini Ottavia
2007
Genève
GE
ITA
5 KM - Juniors Filles
1017
Maia Sofia
2009
Prangins
VD
BRA
5 KM - Juniors Filles
1021
Cori Chiara
2009
Mont-sur-Rolle
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles

5 KM - Juniors Garçons
15

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1002
Eggen Gauthier
2006
Fully
VS
SUI
5 KM - Juniors Garçons
Team Got
1003
Cori Silvano
2008
Prangins
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1005
Cori Timeo
2009
Prangins
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1006
Muller Florent
2008
Vich
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1007
Maréchal Gaëtan
2007
Gland
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1008
Dethe Aarush
2009
GLAND
VD
IND
5 KM - Juniors Garçons
1010
Cruz Aranda Patricio
2009
Gland
VD
MEX
5 KM - Juniors Garçons
1011
Wisard Noé
2006
Gland
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1012
Monney Timothy
2010
Gland
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1013
Cori Chiara
2009
Bursins
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
Chiara Cori
1015
le page jack
2007
gland
VD
GBR
5 KM - Juniors Garçons
1018
Phinn Alexander
2008
VEIGY FONCENEX
-
GBR
5 KM - Juniors Garçons
1019
Savu Theodor
2010
Gland
VD
FRA
5 KM - Juniors Garçons
1020
Mejia Nicolas
2009
Gland
VD
ITA
5 KM - Juniors Garçons
1022
Wakoman Daniel
2008
Gland
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons

5 KM - Marche et Nordic Walking
57

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1501
Bonkova Long Lara
2016
Nyon
VD
SVK
5 KM - Marche et Nordic Walking
1502
Long Luca
2019
Nyon
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1503
Bonkova Marcela
1980
NyonNyon
VD
SVK
5 KM - Marche et Nordic Walking
1504
Long Steve
1969
Nyon
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1505
S.Cardoso Ana
1974
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1506
Girod Christine
1967
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1507
Paolino Masha
2013
Gland
VD
ITA
5 KM - Marche et Nordic Walking
1508
Oberholzer Patricia
1975
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1509
Neullet Sophie
1978
Begnins
VD
FRA
5 KM - Marche et Nordic Walking
1510
Zapata Avilés Rodolfo
1972
Genève
GE
ECU
5 KM - Marche et Nordic Walking
1511
Schmidt Marina
2010
Genève
GE
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
Los Zapatitas
1512
Schmidt Alain
1971
Genève
GE
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
Los Zapatitas
1513
Rodriguez Nathan
2010
Gland
VD
ECU
5 KM - Marche et Nordic Walking
1514
Ziegler Verónica
1979
Gland
VD
ESP
5 KM - Marche et Nordic Walking
1515
Khamisse Johnny
1952
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1516
Khamisse Sophie
1965
Gland (VD)
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
Sophie Khamisse
1517
DURAN Sylvie
1968
Gland
-
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1518
Pereira Paula
1976
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1519
Beyeler Frautschi Christiane
1961
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
Christiane Beyeler Frautschi
1520
Brulhart Esteban
2014
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
Team Brubru
1521
Salgueiro Amandine
1984
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1522
EGGER JEAN
1957
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1523
Watts Evelyne
1969
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1524
Watts Tony
1967
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1525
Pesenti Claudia
1960
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1526
Koster Viola
1959
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1527
Ollinet-paquier Muriel
1973
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1528
Ulrich Céline
1974
Coinsins
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1529
Turbelin Sylvie
1968
Nyon
VD
FRA
5 KM - Marche et Nordic Walking
1530
Muntadas Jason
2012
Nyon
VD
FRA
5 KM - Marche et Nordic Walking
1531
Goumaz Charlotte
1991
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1532
Girod Jennifer
1992
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1533
Arditi Chantal
1979
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1534
Bender Pascale
1959
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1535
Bender Jérôme
1959
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1536
Taraguay Veronica
1980
Genève
GE
ECU
5 KM - Marche et Nordic Walking
1537
roulin corinne
1973
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1538
Lefebvre Clémence
1982
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1539
Badertscher Cyril
1987
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1540
Raboux Cécile
1966
Prangins
VD
FRA
5 KM - Marche et Nordic Walking
1541
Torres Carvalho Tomé Francina
1967
Begnins
VD
POR
5 KM - Marche et Nordic Walking
1542
Kozuchowski Jean Luc
1957
Begnins
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1543
Arnoux Marcel
1957
Nyon
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1544
Fernandez Liliana
1984
Petit Lancy
GE
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1545
Murua Virginia
1980
GLAND
VD
ARG
5 KM - Marche et Nordic Walking
Virginia Murua
1546
Patisso Jessica
1980
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1547
Amaral Da Costa Anny
1986
Nyon
VD
BRA
5 KM - Marche et Nordic Walking
Da Costa Family
1548
Silva Marisa
1983
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1549
Da Costa Ana
1978
Gland
VD
POR
5 KM - Marche et Nordic Walking
dacostafamily
1550
Denaro Daniela
2007
Grand Lancy
GE
ITA
5 KM - Marche et Nordic Walking
1551
Bonfante Cristina
1982
Gland
VD
ITA
5 KM - Marche et Nordic Walking
1552
Lauwrens Carl
1978
Gland
VD
GBR
5 KM - Marche et Nordic Walking
1553
Lauwrens Lorraine
1980
Gland
VD
GBR
5 KM - Marche et Nordic Walking
1554
Lauwrens Holly
2012
Gland
VD
GBR
5 KM - Marche et Nordic Walking
1555
Lauwrens Lucy
2010
Gland
VD
GBR
5 KM - Marche et Nordic Walking
1556
Badertscher Walter
1958
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1557
Badertscher Jeanne
1963
Gĺand
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking

5 KM - Seniors Femmes
15

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
0
Nava Bérénice
1973
Prangins
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2001
Nava Bérénice
1973
Prangins
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2002
Clemons Lisa
1975
Arzier
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
La Clemonie
2003
Maas Patrizia
1971
Founex
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2004
Cescon Nadia
1967
Nyon
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2006
De Prado Magali
1973
Arzier-Le Muids
VD
ESP
5 KM - Seniors Femmes
2020
Huang Katy
1971
Prangins
VD
USA
5 KM - Seniors Femmes
2027
PFISTER Joëlle
1964
Nyon
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2029
Giaquinto Barbara
1971
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
Barbara Giaquinto
2033
Humbert-Droz Isabelle
1969
Gland
VD
CAN
5 KM - Seniors Femmes
2040
Baker Helen
1970
Féchy
VD
GBR
5 KM - Seniors Femmes
2042
Brulhart Cécile
1975
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
Team Brubru
2062
McDonald Jodi
1973
Meyrin
GE
CAN
5 KM - Seniors Femmes
2074
McIntyre Katja
1971
Perroy
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
McIntyre
2081
PRADOS DONA Rosalia
1969
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes

5 KM - Seniors Hommes
16

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
2009
schellino alain
1973
nyon
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
ctac
2013
Cronin Philip
1969
Vich
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
2014
fleury cédric
1971
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
2022
Ribeiro Alvaro
1974
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
2032
Annen Sacha
1973
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
SACHA
2035
visiedo pedro
1971
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
visiedo
2036
Dominguez Lemoine Juan Carlos
1974
Gland
VD
DEN
5 KM - Seniors Hommes
2048
Filipetto Patrick
1975
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
2049
Duran Jose
1969
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
2066
Bender Jérôme
1959
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
2067
Roulin Philippe
1967
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
2069
Nava Marco
1970
Prangins
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
2072
Benzler Rudolf
1973
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
2079
GUYOT Romain
1969
Le Vaud
VD
FRA
5 KM - Seniors Hommes
2084
Muller Daniel
1973
Vich
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes
C-TA-C
2085
Droz Vincent
1974
Longirod
VD
SUI
5 KM - Seniors Hommes