Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

265 participants

All categories
Athlete

10km - Dames
19

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
REUTEMANN Barbara
1987
Neuchâtel
NE
SUI
10km - Dames
2
GEVISIER-VAUCHER Séverine
1975
Le Locle
NE
SUI
10km - Dames
3
RASCHEIN Bettina
1990
La Sagne
NE
SUI
10km - Dames
4
Rushteam Ecublens
SAINLEZ Estelle
1990
St-Prex
VD
SUI
10km - Dames
5
NICOLIER Audrey
1995
Rochejean
-
FRA
10km - Dames
6
Rushteam
NANGLE Kristina
1989
Morges
VD
CAN
10km - Dames
7
ski-Club La Vue-des -Alpes
BAGGENSTOS Sylvie
1985
Savagnier
NE
SUI
10km - Dames
14
HEGER Emilie
1980
La Chaux-Du-Milieu
NE
SUI
10km - Dames
16
Team Thierry Charmillot
STEUR Patricia
1974
Moutier
BE/JB
SUI
10km - Dames
17
Ski-Club La Brévine
PELLATON Loane
2005
La Brévine
NE
SUI
10km - Dames
22
BAEHLER HEGER émilie
1982
La Chaux-Du-Milieu
NE
SUI
10km - Dames
27
WUTRICH Emma
2000
Fontainemelon
NE
SUI
10km - Dames
28
Fontainemelon Biking Club
WUTRICH Lola
2002
Fontainemelon
NE
SUI
10km - Dames
30
BRUNNER Gilliane
1985
La Sagne Ne
NE
SUI
10km - Dames
31
SANTSCHI Sabine
1969
La Sagne
NE
SUI
10km - Dames
33
ISLER Corinne
1966
La Cibourg
NE
SUI
10km - Dames
34
SINGELE Romy
1992
La Sagne Ne
NE
SUI
10km - Dames
35
VC Vignoble-Cyclerc
SINGELE Isabelle
1965
La Sagne Ne
NE
SUI
10km - Dames
37
SC La Brévine
PELLATON Anne
1974
La Brévine
NE
SUI
10km - Dames

10km - Hommes
18

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
8
HEINTZMANN Brice
1980
Vilars
NE
SUI
10km - Hommes
9
LEUBA Cyril
1992
La Sagne
NE
SUI
10km - Hommes
10
CC Littoral
FORCHELET Daniel
1956
Coffrane
NE
SUI
10km - Hommes
11
MONNET Jean-Marc
1971
Noiraigue
NE
SUI
10km - Hommes
12
NEUHAUS Sully
1975
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
10km - Hommes
13
GERBER Henri
1961
Sainte-Croix
VD
SUI
10km - Hommes
15
CHARMILLOT Thierry
1970
Moutier
BE/JB
SUI
10km - Hommes
18
JEANNERET Claude-Alain
1965
La Brévine
NE
SUI
10km - Hommes
19
MICHAUD Yanis
2009
Geneveys-Coffrane
NE
SUI
10km - Hommes
20
MICHAUD Arnaud
1979
Les Geneveys Sur Coffrane
NE
SUI
10km - Hommes
21
VC Vignoble Cylcerc
JÄGGI Noé
1990
Lignières
NE
SUI
10km - Hommes
23
DUBOIS JEAN-MARIE
1950
Le Locle
-
SUI
10km - Hommes
24
Team Prof Raiffeisen Club Cycliste Littoral
VUILLIOMENET Julien
2003
Savagnier
NE
SUI
10km - Hommes
25
VON ALLMEN Claude
1942
Le Locle
NE
SUI
10km - Hommes
26
Plaisir de courir
FIEVEZ Hugo
1989
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
10km - Hommes
29
SC La Vue-des-Alpes
WUTHRICH Loan
2004
Fontainemelon
NE
SUI
10km - Hommes
32
MATHEZ Raphaël
1973
La Chaux-De-Fonds
NE
-
10km - Hommes
36
Ski-club Saignelégier
CHÈVRE Silver
1976
Fornet-Dessus
JU
SUI
10km - Hommes

20km - Dames
17

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
501
VERMOT Lorine
2002
La Sagne
NE
SUI
20km - Dames
502
PERRET Odile
1984
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Dames
503
Ski-Club La Brévine
SEILER Kim
1992
Saules
NE
SUI
20km - Dames
504
ski club La Vue des Alpes
BEGUIN Annick
1977
Chezard-St-Martin
NE
SUI
20km - Dames
505
GHISLETTA Bérengère
1976
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Dames
506
Ski club La Sagne
CASSI Sandra
1978
La Sagne Ne
NE
SUI
20km - Dames
546
Esss Montbenoit
JOUILLE Christelle
1973
Les Frêtes
NE
FRA
20km - Dames
549
BOUQUET Christiane
1963
Sainte-Croix
VD
SUI
20km - Dames
551
RADA Carla
1978
Neuchâtel
NE
SUI
20km - Dames
552
SC Saignelégier
FROIDEVAUX Marianne
1980
Les Breuleux
JU
SUI
20km - Dames
564
GAUTHIER Romane
1998
Le Noirmont
JU
SUI
20km - Dames
570
ski club la Brévine
SCHNEIDER Prisca
2001
La Brevine
NE
SUI
20km - Dames
597
VUILLEUMIER Stéphanie
1978
Saignelégier
JU
SUI
20km - Dames
604
LAUENSTEIN Lucia
1976
Cormondrèche
NE
SVK
20km - Dames
605
TECHNIBIKE
PORRET Arlette
1969
La Sagne
NE
SUI
20km - Dames
606
HESS Ursula
1954
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Dames
609
JEANMAIRE Annabelle
1982
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Dames

20km - Hommes
93

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
507
Floconsdeneige.ch
GEVISIER Pascal
1969
Le Locle
NE
SUI
20km - Hommes
508
SCHALLER Daniel
1976
Twann
BE
SUI
20km - Hommes
509
SC La Sagne
ENGEL Yann
1960
Saint-Blaise
NE
SUI
20km - Hommes
510
SC La Sagne
ENGEL Clyde
1992
Saint-Blaise
NE
SUI
20km - Hommes
511
fuizance
JEANNERET Lionel
1993
Cernier
NE
SUI
20km - Hommes
512
Die Maschinen
JEANNERET Raphaël
1991
Neuchâtel
NE
SUI
20km - Hommes
513
Ski Club Saignelegier
AUBRY Adrien
1968
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
514
Team Dubraquet
BOUILLE Julien
1982
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
515
CHOUPIS Constantin
1960
St-Jean Vs
VS
FRA
20km - Hommes
516
GIOVANNINI Lionel
1973
Saignelégier
JU
SUI
20km - Hommes
517
Les Fufu
RIAT Aurélien
1984
Delémont
JU
SUI
20km - Hommes
518
LEDUN Simon
1988
Yverdon
VD
FRA
20km - Hommes
519
Triathlon La Chaux-de-Fonds
DROZ Maxime
1980
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
520
Ski-Club Les Breuleux
SURDEZ Gilles
1976
Montfaucon
JU
SUI
20km - Hommes
521
BARBIER Nicolas
1990
Bonnetage
-
FRA
20km - Hommes
522
SCVMORTEAU
GUINCHARD Thierry
1964
Le Belieu
-
FRA
20km - Hommes
523
Rushteam Ecublens
FORCHELET David
1989
St-Prex
VD
SUI
20km - Hommes
524
Ski-Club Les Breuleux
BOILLAT Andre
1950
Les Breuleux
JU
SUI
20km - Hommes
525
Neuchaventure
CHOPARD Loïc
1989
Les Ponts-De-Martel
NE
SUI
20km - Hommes
526
ONILLON Nicolas
2005
Les Hauts Geneveys
NE
SUI
20km - Hommes
527
ONILLON Emmanuel
1969
Les Hauts Geneveys
NE
FRA
20km - Hommes
528
Rushteam Ecublens
GEHRING Josué
1992
Morges
VD
SUI
20km - Hommes
529
KOBLER Hervé
1967
Les Fins
-
FRA
20km - Hommes
530
NICOLIER Jérôme
1983
Rochejean
-
FRA
20km - Hommes
531
Ski club les Verrières la Cluse
LOUVRIER Emilien
1999
La Cluse Et Mijoux
-
FRA
20km - Hommes
532
Cimes Cycle
KIS Zoltan
1970
Le Locle
NE
SUI
20km - Hommes
533
GARAT Jérôme
1985
Valangin
NE
FRA
20km - Hommes
534
Cimes cycles
JAEGGI Hugo
1962
Fontaines
NE
SUI
20km - Hommes
535
ski-Club La Vue-des -Alpes
TRUONG Pascal
1977
Savagnier
NE
SUI
20km - Hommes
536
S-C Saignelégier
AUBRY Eric
1968
Saignelégier
JU
SUI
20km - Hommes
537
SC Damprichard
DELAVELLE Maxime
1992
Fournet-Blancheroche
-
FRA
20km - Hommes
538
MARTI Marc
1967
Gunten
BE
SUI
20km - Hommes
539
TRICDF
EMMENEGGER Maïc
1977
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
540
DUCOMMUN Steve
1969
Colombier
NE
SUI
20km - Hommes
541
LUTZ Stefan
1970
Bevaix
NE
SUI
20km - Hommes
542
SC Les Breuleux
WILLEMIN Hervé
1974
Le Crêt-Du-Locle
NE
SUI
20km - Hommes
543
MAGNIN Matthieu
1983
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
544
ski club La Sagne
RENAUD Pierre
1955
La Sagne
NE
SUI
20km - Hommes
545
SC Chasseron
GANDER Serge
1961
Bullet
VD
SUI
20km - Hommes
547
ML cycling TEAM
COTY Benjamin
1991
La Conversion
VD
SUI
20km - Hommes
548
ESSS Montbenoit
ROUSSEL Sébastien
1970
Maisons-Du-Bois Lièvremont
-
FRA
20km - Hommes
550
SC Chasseron
JUNOD Jean-Michel
1972
L'auberson
VD
SUI
20km - Hommes
553
SC Saignelégier
FROIDEVAUX Sebastien
1981
Les Breuleux
JU
SUI
20km - Hommes
554
Cimes Cycle
VALLAT Lionel
1993
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
555
Bijoux Yolande
VALLAT Michel
1956
La Chaux De Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
556
CNN TRI NYON
AECHERLI Yves
1974
Le Vaud
VD
SUI
20km - Hommes
557
Sc mont noir
THOUVEREY Jordane
1992
Bellefontaine
-
FRA
20km - Hommes
558
Ski club La Vue des Alpes
BÉGUIN Maxime
2004
Chézard-St-Martin
NE
SUI
20km - Hommes
559
ENGEL Dimitri
1965
Saint-Blaise
NE
SUI
20km - Hommes
560
CCL
SIGRIST Xavier
1979
La Sagne
NE
SUI
20km - Hommes
561
La Brévine
CRIVELLI Manuel
1984
La Brévine
NE
SUI
20km - Hommes
562
SC la Brévine
FAIVRE Roger
1966
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
20km - Hommes
563
FARINE Jean-Daniel
1979
La Chaux-Du-Milieu
NE
SUI
20km - Hommes
565
Cimes Cycle
CATTIN Yann
1972
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
566
S.C La Brévine
HUGUENIN Gregory
1986
Val-De-Travers
NE
SUI
20km - Hommes
567
ROSSELET Benjamin
1998
La Brévine
NE
SUI
20km - Hommes
568
Ski Club La Brévine
SCHMID Cédric
1977
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
20km - Hommes
569
Ski Club La Brévine
SCHMID Johann
1978
La Brévine
-
SUI
20km - Hommes
571
Ski-club la Brévine
SIMON-VERMOT Rémy
1995
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
20km - Hommes
572
La Brévine
PELLATON Damien
1976
La Brévine
NE
SUI
20km - Hommes
573
SC La Brévine
PELLATON Fabrice
1970
La Brévine
NE
SUI
20km - Hommes
574
Ski Club La Brévine
VUILLEMEZ Valentin
1984
La Chaux-Du-Milieu
NE
SUI
20km - Hommes
575
Judo Val Morteau
CAIREY-REMONAY David
1981
Morteau
-
FRA
20km - Hommes
576
BOILLOT Gratien
1989
Orchamps-Vennes
-
FRA
20km - Hommes
577
BELLABOUVIER Damien
1968
Villers Le Lac
-
FRA
20km - Hommes
578
le Musée du Ski de Fond
KOHLER Philippe
1962
Bullet
VD
SUI
20km - Hommes
579
Team Nivarox
DARTEVELLE Fabian
1985
Frambouhans
-
FRA
20km - Hommes
580
BOILLAT Jacques
1974
Les Breuleux
JU
SUI
20km - Hommes
581
GROSLAMBERT Thibaut
1994
Fournet Blancheroche
-
FRA
20km - Hommes
582
GARMIN
SANDOZ Bastien
1980
Neuchâtel
NE
SUI
20km - Hommes
583
Ski club la Brévine
SCHNEIDER Pascal
1971
La Brévine
NE
SUI
20km - Hommes
584
Fit Session
THOMANN Michel
1978
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
585
MEIER Christophe
1973
Bullet
VD
SUI
20km - Hommes
586
GSFM
MONTAGNAT-RENTIER Alexis
1985
Renan
NE
SUI
20km - Hommes
587
GSFM
BAUME Marc
1988
Les Breuleux
BE
SUI
20km - Hommes
588
puissance 3.ch
BADSTUBER Romain
1983
Morteau
-
FRA
20km - Hommes
589
GAUTHIER Rémi
1988
Les Fins
-
FRA
20km - Hommes
590
FATTON Didier
1966
Dombresson
NE
SUI
20km - Hommes
591
Cimes Cycle
MARCHAND Laurent
1967
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
592
Cimes Cycle
MARCHAND Quentin
2002
La Chaux De Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
593
AUBRY Clément
1986
La Vue-Des-Alpes
NE
SUI
20km - Hommes
594
VC Vignoble
SINGELE Michel
1960
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
595
HALDIMANN Alain
1969
La Chaux-Du-Milieu
NE
SUI
20km - Hommes
596
VUILLEUMIER Aurèle
1979
Saignelégier
JU
SUI
20km - Hommes
598
GAUTHIER Jonas
2003
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
20km - Hommes
599
NeuchAventure
DUBOIS Jan
1980
Les Geneveys-Sur-Coffrane
NE
SUI
20km - Hommes
600
CHE JACC
CHEVALLEY Roland
1949
Ste-Croix
VD
SUI
20km - Hommes
601
Salomon
LAUENSTEIN Marc
1980
Cormondroche
NE
SUI
20km - Hommes
602
SC VUE DES ALPES
LAUENSTEIN Stefan
1974
Cormondrèche
NE
SUI
20km - Hommes
603
SC Vue-des-Alpes
LAUENSTEIN Jan
2004
Cormondrèche
NE
SUI
20km - Hommes
607
Nivarox
BARRAT Christophe
1983
Fontaines
NE
SUI
20km - Hommes
608
OGUEY Jacques
1980
Corcelles-Près-Concise
VD
SUI
20km - Hommes
610
OPPLIGER Pascal
1970
La Sagne Ne
NE
SUI
20km - Hommes

Kids - Relais Filles
16

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
SC saingelégier 1
SCHEIDEGGER Zoé
MORET Sara
2012
2010
Val-De-Ruz
Les Breuleux
NE
JU
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1003
SC Saignelégier 6
MERCIER Maloé
VUILLE Thaïs
2010
2014
Saignelégier
Muriaux
-
-
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1009
SC Saignelégier 4
VUILLEUMIER Noémie
BADER Leslie
2010
2010
Saignelégier
Goumois
JU
-
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1011
SC Saignelégier11
MERCIER Méline
MERCIER Léa
2010
2013
Saignelégier
Saignelégier
-
-
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1012
Vue des Alpes 1
LAUENSTEIN Wilma
PITTIER Milla
2007
2010
Cormondrèche
Les Hauts-Geneveys
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1013
Vue des Alpes 2
BARTHEL Zoé
DECKER Enora
2011
2007
Val-De-Ruz
Colombier
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1014
Vue des Alpes 3
BARTHEL Lucie
SCHEIDEGGER Zoé
2012
2012
Val-De-Ruz
Val-De-Ruz
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1018
Vue des Alpes 8
ERARD Nina
LAMBERCIER Chloé
2012
2011
La Chaux-De-Fonds
Chézard-St-Martin
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1019
Vue des Alpes 7
ONILLON Marie
RAPPAZ Amélie
2009
2010
Les Hauts-Geneveys
Val-De-Ruz
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1021
Vue des Alpes 10
NAPPIOT Line
MICHAUD Eloïse
2012
2011
Colombier
Val-De-Ruz
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1027
Vue des Alpes 15
RAPPAZ Julie
HEYTENS Camille
2014
2014
Fontainemelon
Fontainemelon
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1028
SC Chasseron I
ROULET Kélia
GENOUD Garance
2010
2014
Lucens
La Sagne
VD
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1029
SC Chasseron III
RÜMBELI Célia
GENOUD Kelly
2013
2009
L’auberson
Bullet
VD
-
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1031
Les Mistinguettes
CASSI Lou
CALAME Louane
2015
2014
La Sagne
La Sagne
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1037
Brévine 13
RÖTHLIN Nayla
ROSSELET Aurélie
2010
2014
La Brévine
La Brévine
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Filles
1038
Brévine 11
VERMOT Manon
MENOUD Mia
2012
2013
La Chaux-Du-Milieu
Travers
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Filles

Kids - Relais Garçons
27

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1002
SC Saignelégier 2
FROIDEVAUX Léo
CHÈVRE Meven
2008
2011
Les Breuleux
Fornet-Dessus
JU
JU
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1004
SC Saignelégier 7
BADER Axel
BREGNARD Romain
2014
2014
Goumois
Saignelégier
-
-
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1005
SC Saignelégier 8
CATTIN Lenny
MORET Ajay
2013
2010
Les Breuleux
Les Breuleux
-
-
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1006
SC Saignelégier 9
FROIDEVAUX Nino
TSCHIREN Thomaz
2012
2012
Les Breuleux
Les Breuleux
JU
-
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1007
SC Saignelégier 10
BREGNARD Nathan
TSCHIRREN Mathéo
2010
2011
Saignelégier
Les Breuleux
-
-
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1008
SC Saignelégier3
CATTIN Johan
VUILLE Maxime
2011
2011
Les Breuleux
Muriaux
JU
-
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1010
SC Saignelégier 5
VUILLEUMIER Sylvain
BREGNARD Thibaud
2008
2012
Saignelégier
Saignelégier
JU
-
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1015
Vue des Alpes 4
MICHAUD Yanis
NAGUEL Bastien
2009
2012
Geneveys-Coffrane
Chaumont
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1016
Vue des Alpes 5
NAGUEL Noam
TRUONG Nils
2010
2010
Chaumont
Savagnier
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1017
Vue des Alpes 6
LAMBERCIER Bastien
BÉGUIN Nils
2010
2007
Chézard-St-Martin
Chézard-St-Martin
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1022
Vue des Alpes 11
NAPPIOT Roman
ROSSETTI Luca
2015
2017
Colombier
Colombier Ne
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1023
Vue des Alpes-Saigne
NAPPIOT Théo
FRÉSARD Yaël
2010
2011
Colombier
Muriaux
NE
JU
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1024
Vue des Alpes 12
FERRARI Téo
ZWAHLEN Matis
2012
2012
Cormondrèche
Corcelles Ne
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1032
Les Petits Sagnards
CASSI Jules
CALAME Melvyn
2012
2011
La Sagne
La Sagne
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1033
Brévine 19
CRIVELLI Benjamin
VUILLEMEZ Nolan
2015
2016
La Brévine
La Chaux-Du-Milieu
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1039
Brévine 10
SCHMID-BARRAUD Kéo
ELMALEH-MORAND Samuel
2013
2013
Cerneux-Péquignot
La Brévine
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1040
Brévine 9
VERMOT Johan
GUYOT Thibaut
2015
2015
La Brévine
La Brévine
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1041
Brévine 8
ROSSELET Félix
HAINARD Joulian
2016
2017
La Brévine
Buttes
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1042
Brévine 14
MURITH Evan
GUYOT Colin
2015
2015
La Brévine
La Brévine
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1043
Brévine 7
MARGUET LUCAS
MONTANDON Mathéo
2013
2015
Cerneux-Péquignot
La Châtagne
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1044
Brévine 6
FARINE Tim
HEGER Achille
2011
2013
La Chaux-Du-Milieu
La Chaux-Du-Milieu
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1045
Brévine 5
FARINE Eliott
HEGER Gaston
2014
2015
La Chaux-Du-Milieu
La Chaux-Du-Milieu
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1047
Brévine 4
FAIVRE Aurelien
SCHMIDT Loen
2008
2015
Le Cerneux-Péquignot
-
NE
-
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1048
Brévine 3
PELLATON Ethan
VUILLEMEZ Théo
2009
2014
La Brévine
La Chaux-Du-Milieu
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1051
Brévine 12
HUGUENIOT Rayan
HAINARD Justin
2014
2015
Le Cerneux-Péquignot
Buttes
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1055
Equipe
SMITH Matt
CIARAMELLA Liam
2012
2011
La Chaux-De-Fonds
La Sagne
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons
1057
Cotzne
JACOT Maël
PACCOLAT Yoann
2016
2016
La Sagne
La Sagne
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Garçons

Kids - Relais Mixtes
16

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1020
Vue des Alpes 9
SCHEIDEGGER Léane
SCHEIDEGGER Mathieu
2008
2012
Les Hauts-Geneveys
Les Hauts-Geneveys
NE
-
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1025
Vue des Alpes 13
LAUENSTEIN Erik
LAUENSTEIN Lena
2011
2015
Cormondrèche
Corcelles-Cormondrèche
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1026
Vue des Alpes 14
LAUENSTEIN Matti
BOURQUIN Mathilde
2013
2014
Corcelles-Cormondrèche
Cormondrèche
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1030
SC Chasseron II
RÜMBELI Matteo
GENOUD Océane
2014
2011
L’auberson
Bullet
VD
VD
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1034
Brévine 18
SCHMIDT Naëlle
SCHMIDT Jonah
2013
2016
La Brévine
-
NE
-
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1035
Brévine 17
PETITPIERRE Thibaut
PETITPIERRE Lena
2013
2015
La Brévine
La Brévine
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1036
Brévine 15
RÖTHLIN Sven
RÖTHLIN Eva
2012
2015
La Brévine
La Brévine
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1046
Brévine 16
RODESCHINI Timaël
HUGUENIN Serena
2014
2015
La Brévine
Les Bayards
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1049
Brévine 2
PELLATON Erine
HEGER Jules
2007
2012
La Brévine
La Chaux-Du-Milieu
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1050
Brévine 1
PELLATON Lisa
CRIVELLI Mathys
2006
2013
La Brévine
La Brévine
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1052
Vue des Alpes 8
ERARD Nina
ERARD Mathys
2012
2014
La Chaux-De-Fonds
La Chaux-De-Fonds
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1053
Vue des Alpes 6
LAMBERCIER Chloé
BÉGUIN Nils
2011
2007
Chézard-St-Martin
Chézard-St-Martin
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1054
Ski-Club La Sagne
SIGRIST LIA
SMITH Dann
2010
2013
La Sagne Ne
La Sagne
NE
NE
FRA
-
Kids - Relais Mixtes
1056
Equipe 2
CIARAMELLA Lennie
JACOT Jan
2014
2014
La Chaux-De-Fonds
La Sagne
NE
-
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1058
Les Pilmats 2
MATHEZ Marie
JEANMAIRE Mael
2009
2010
La Chaux-De-Fonds
La Chaux-De-Fonds
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes
1059
Pilmat 1
MATHEZ Samuel
JEANMAIRE Laélia
2007
2008
La Chaux-De-Fonds
La Chaux-De-Fonds
NE
NE
SUI
SUI
Kids - Relais Mixtes