Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

58 participants

All categories
Athlete

13 km - Fun Damen
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
220
Team Gotthard Skimo
ANDREY Sophie
1984
Göschenen
UR
SUI
13 km - Fun Damen

13 km - Fun Herren
21

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
201
Team OW
MEISTER Matthias
1988
Alpnach
OW
SUI
13 km - Fun Herren
202
Team OW
AMSTUTZ Fabio
1990
Lungern
OW
SUI
13 km - Fun Herren
203
Team OW
IMFELD Romeo
1972
Stalden
OW
SUI
13 km - Fun Herren
204
REIDT Oliver
2002
Baar
ZG
SUI
13 km - Fun Herren
205
PATRAS Adrien
1990
Genève
GE
FRA
13 km - Fun Herren
206
MORITZ Yves
1984
Strasbourg
-
FRA
13 km - Fun Herren
207
UNNORMALTRAIL ASSA
GRY Nicolas
1978
Neufgrange
-
FRA
13 km - Fun Herren
209
KILPI RACING TEAM
MATERA Tomas
1989
Bellwald
VS
CZE
13 km - Fun Herren
212
GUINAND Cédric
1971
Genève
GE
SUI
13 km - Fun Herren
216
SCHNYDER Marc
1970
La Neuveville
BE
SUI
13 km - Fun Herren
217
HOHL Bernhard
1991
Zürich
ZH
GER
13 km - Fun Herren
218
KÄSLIN Thomas
1981
Beckenried
NW
SUI
13 km - Fun Herren
219
Teysalpi
ULDRY Marc
1975
Chatel-St-Denis
FR
SUI
13 km - Fun Herren
222
SAC Manegg
MAURER Hansruedi
1961
Zürich
ZH
SUI
13 km - Fun Herren
224
CAF Mulhouse
TARDIVEL Bruno
1970
Bartenheim
-
FRA
13 km - Fun Herren
225
PÖHL Hubert
1971
Malans
GR
SUI
13 km - Fun Herren
226
TV Oerlikon
VETTERLI Samir
1991
Zürich
ZH
SUI
13 km - Fun Herren
228
HANOPETER Hug
1968
Seelisberg
UR
SUI
13 km - Fun Herren
229
Peak Punk/Huwyler Sport
HOFMANN Pascal
1996
Beinwil Am See
AG
SUI
13 km - Fun Herren
230
SCHEUBER Christian
1989
Büren
NW
SUI
13 km - Fun Herren
231
MERGET Severin
1991
Pratteln
BL
GER
13 km - Fun Herren

Fun - Team
7

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
501
Dominique und Laura
ARNOLD Laura
MÜLLER Dominique
2000
2002
Beckenried
Stans
NW
NW
SUI
SUI
Fun - Team
502
die gailen Aiszabfen
MALT Victor
RATHGEB Dennis
1996
1997
Hünikon
Hirzel
ZH
ZH
AUT
SUI
Fun - Team
503
alpin stoos
GWERDER Beatrice
HELLER Hanspeter
1964
1949
Morschach
Basel
SZ
BS
SUI
SUI
Fun - Team
504
Alpinwork
TARNUTZER Armin
LINDER Christoph
1998
1978
Beckenried
Beckenried
NW
NW
SUI
SUI
Fun - Team
505
Ski club sainte marie aux mines
DOUTÉ Guillaume
DOUTÉ Gaspard
1978
1965
Steige
Steige
-
-
FRA
FRA
Fun - Team
506
Face
REDMANN Claudia
WERREN Mark
1967
1960
Bern
Bern
BE
BE
SUI
SUI
Fun - Team
507
Forst - Fries
FRIES Simon
DÖNNI Cyril
1984
1983
Luzern
Luzern
LU
LU
SUI
SUI
Fun - Team

Masters Dames - Damen I
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
214
D Team TRT
PASCHE Cécile
1974
Les Mosses
VD
SUI
Masters Dames - Damen I

Masters Hommes - Herren I
2

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
213
ZENKLUSEN Philipp
1975
Schwyz
SZ
SUI
Masters Hommes - Herren I
215
My Sport Trophy Bike
KISTLER Ivo
1969
Zürich
ZH
SUI
Masters Hommes - Herren I

Masters Hommes - Herren II
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
223
Provins
HOFER Otmar
1967
Zürich
ZH
SUI
Masters Hommes - Herren II
232
Team Castella
PACHE Jean-Claude
1965
Lussy
FR
SUI
Masters Hommes - Herren II
233
Lat Sense
NYDEGGER Beat
1961
Schwarzsee
FR
SUI
Masters Hommes - Herren II

Seniors Hommes - Herren
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
210
Skimoteam GR
DALCOLMO Nico
1996
Klosters
GR
SUI
Seniors Hommes - Herren
211
RS équipement Morgins
DE COURTEN Damien
1984
Zürich
ZH
SUI
Seniors Hommes - Herren
221
Rothwald Race
EGGER Sebastian
1994
Ried-Brig
VS
SUI
Seniors Hommes - Herren

U16 Dames - Damen
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
105
Mountain Performance CRVS
DESEYN Robine
2006
Leysin
VD
SUI
U16 Dames - Damen

U16 Hommes - Herren
8

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
101
Mountain performance
VOUTAZ Theo
2006
Sembrancher
VS
SUI
U16 Hommes - Herren
102
CRVS/Mountain Performance
LATTION Célien
2007
Liddes
VS
SUI
U16 Hommes - Herren
103
CRVS / Mountain performance
FEUSIER Titouan
2006
Bagnes
VS
SUI
U16 Hommes - Herren
106
Sac Regionalkader Ost
LINGENHAG Laurin
2004
Grüsch
GR
SUI
U16 Hommes - Herren
107
SAC Regionalkader Ost
BISSIG Nando
2006
Valbella
GR
SUI
U16 Hommes - Herren
108
EGLI Elias
2008
Grüsch
GR
SUI
U16 Hommes - Herren
109
CRO
MOOSER Arno
2006
Pringy
FR
SUI
U16 Hommes - Herren
110
CRO / Teysalpi
ULDRY Malik
2006
Châtel-St-Denis
FR
SUI
U16 Hommes - Herren

U18 Hommes - Herren
2

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
104
LÉGER Arnaud
2004
Vollèges
VS
SUI
U18 Hommes - Herren
111
CRO ski alpinisme
TORNARE Sylvain
2004
Val-De-Charmey
FR
SUI
U18 Hommes - Herren

U20 Hommes - Herren
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
227
CRO ski-alpinisme
RAEMY Simon
2003
Riaz
FR
SUI
U20 Hommes - Herren

U23 Hommes - Herren
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
208
SAC REGIONALKADER OST
WEHRLI Flurin
2001
Klosters
GR
SUI
U23 Hommes - Herren