Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch Dames
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1
PERROT Carole
1979
Prêles
BE
SUI
Seniors Dames
01:07:14
0h08'21 (3)
0'37
Vélo
0h36'19 (1,+2)
T2
0'34
Course à pied
0h21'21 (5)
2
14
BETSCHEN Elia
1999
Montezillon
-
SUI
Elites Dames
01:08:23
00:01:09
0h07'30 (1)
0'30
Vélo
0h39'23 (6,-2)
T2
0'31
Course à pied
0h20'27 (2)
3
76
HAENNI Karin
1983
Kerzers
FR
SUI
Elites Dames
01:09:14
00:02:00
0h08'35 (4)
1'14
Vélo
0h37'09 (2,+2)
T2
1'05
Course à pied
0h21'09 (4)
4
47
ERARD Natacha
1985
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Elites Dames
01:09:25
00:02:11
0h09'04 (6)
0'49
Vélo
0h37'43 (3,+2)
T2
0'40
Course à pied
0h21'07 (3)
5
72
WÄLLE Fania
1994
Savagnier
NE
SUI
Elites Dames
01:12:25
00:05:11
0h12'07 (23)
0'54
Vélo
0h38'12 (4,+12)
T2
0'53
Course à pied
0h20'18 (1,+2)
6
80
BERNASCONI Céline
1983
La Vue Des Alpes
NE
SUI
Elites Dames
01:12:36
00:05:22
0h09'22 (9)
0'52
Vélo
0h38'50 (5,+4)
T2
0'44
Course à pied
0h22'46 (9,-1)
7
30
DUBOIS Lyne
1986
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Elites Dames
01:15:11
00:07:57
0h09'40 (10)
0'55
Vélo
0h40'41 (7,+2)
T2
0'50
Course à pied
0h23'03 (12,+1)
8
31
COLS Vinciane
1964
Savagnier
NE
SUI
Super Seniors Dames
01:15:14
00:08:00
0h09'16 (8)
0'52
Vélo
0h40'41 (8,+1)
T2
0'46
Course à pied
0h23'36 (13,-2)
9
8
GHISLETTA Bérengère
1976
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Seniors Dames
01:16:32
00:09:18
0h10'21 (12)
1'16
Vélo
0h41'05 (9,+2)
T2
0'52
Course à pied
0h22'56 (10,+2)
10
2
CHIFFELLE Inès
2004
Lignières
NE
SUI
Juniors Filles
01:16:42
00:09:28
0h07'46 (2)
0'40
Vélo
0h44'25 (18,-10)
T2
0'45
Course à pied
0h23'02 (11,+2)

Scratch Hommes
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
9
SCHNEIDER Elio
1999
La Chaux De Fonds
NE
SUI
Elites Hommes
00:58:36
0h07'22 (1)
0'28
Vélo
0h32'11 (1)
T2
0'30
Course à pied
0h18'04 (1)
2
15
TRACHSEL Steve
1995
Peseux
NE
SUI
Elites Hommes
01:00:55
00:02:19
0h07'25 (2)
0'31
Vélo
0h33'30 (2)
T2
0'37
Course à pied
0h18'50 (3)
3
75
JORNOD Bastien
1992
Boveresse
NE
SUI
Elites Hommes
01:02:42
00:04:06
0h08'23 (9)
1'02
Vélo
0h34'02 (4,+7)
T2
0'47
Course à pied
0h18'26 (2,+2)
4
13
CAVALIER Lionel
1976
Sutz
BE
SUI
Seniors Hommes
01:03:11
00:04:35
0h08'23 (10)
0'32
Vélo
0h33'51 (3,+3)
T2
0'41
Course à pied
0h19'42 (6,-1)
5
23
HAELEWYN Simon
1991
La Neuveville
BE
FRA
Elites Hommes
01:04:43
00:06:07
0h07'33 (3)
0'37
Vélo
0h36'40 (9,-3)
T2
0'39
Course à pied
0h19'12 (4,+1)
6
10
VEYA Florent
1989
Le Bémont
JU
SUI
Elites Hommes
01:04:53
00:06:17
0h08'18 (7)
0'45
Vélo
0h34'10 (5,+3)
T2
0'35
Course à pied
0h21'03 (14,-2)
7
29
GABRIELE Luca
1980
Delémont
JU
ITA
Seniors Hommes
01:05:05
00:06:29
0h09'38 (22)
0'49
Vélo
0h34'28 (6,+15)
T2
0'48
Course à pied
0h19'20 (5)
8
5
PERCASSI Vincent
1990
Les Geneveys-Sur-Coffrane
NE
SUI
Elites Hommes
01:05:55
00:07:19
0h09'29 (20)
0'40
Vélo
0h35'27 (7,+10)
T2
0'35
Course à pied
0h19'42 (7,+1)
9
57
DUCHEMIN Bertrand
1989
La Sagne
NE
FRA
Elites Hommes
01:06:09
00:07:33
0h08'57 (16)
0'47
Vélo
0h35'31 (8,+6)
T2
0'46
Course à pied
0h20'06 (9,-1)
10
21
BUSSLINGER Fred
1977
La Conversion
VD
SUI
Seniors Hommes
01:07:26
00:08:50
0h07'41 (4)
0'44
Vélo
0h38'05 (15,-6)
T2
0'28
Course à pied
0h20'26 (11)