Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Categories
Top 3 category
Athlete

Dames
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
517
REHM Coralie
2001
Mertzen
-
FRA
5
00:47:49
2
501
BÄHLER Alexandra
1968
Bern
BE
SUI
5
00:47:56
3
518
STERN Léa
2001
Pont
FR
SUI
5
00:48:43

Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
115
DUFAUX Loïs
1998
Ollon
VD
SUI
7
00:52:57
2
116
CONOD Nicolas
2000
Bogis-Bossey
VD
SUI
7
00:54:04
3
111
SCHLIENGER Arnaud
1994
Lyon
-
FRA
7
00:54:36

Les Petites Cracks - Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
957
SIMON Rose
2015
Rebeuvelier
JU
SUI
4
00:03:49
2
902
ROBERTO Elyne
2015
Cossonay
VD
SUI
4
00:03:49
3
903
SENOS Ana
2017
Le Locle
NE
POR
3
00:03:36

Les Petits Craks - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
909
GAVILLET Valentin
2016
Donneloye
VD
SUI
4
00:03:17
2
905
DUCHEMIN Marlon
2015
La Sagne
NE
FRA
4
00:04:05
3
906
MAÎTRE Hippolyte
2018
Porrentruy
JU
SUI
3
00:03:30

Masters 1
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
209
BRUETSCH Loïc
1991
Essey Les Nancy
-
FRA
7
00:53:09
2
207
L'EPLATTENIER Cédric
1992
Orbe
VD
SUI
7
00:56:45
3
214
VALLAT Lionel
1993
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
7
00:57:21

Masters 2
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
318
MANTEZ Adrien
1982
Les Fourgs
-
FRA
6
00:47:21
2
307
BOLLI Jérémy
1976
Thann
-
FRA
6
00:47:38
3
304
BALLESTER Alexis
1980
Carspach
-
SUI
6
00:49:26

Masters 3
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
421
BRUENISHOLZ Rolf
1971
Heitenried
FR
SUI
6
00:52:54
2
415
CANAL Thierry
1961
Vescemont
-
FRA
6
00:53:36
3
409
SCHOENI Thierry
1972
Bellerive Vd
VD
SUI
6
00:53:54

U11 - Filles
1

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
734
PEETERS Anne
2013
Corgémont
BE/JB
NED
5
00:24:24

U11 - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
711
ROBBINS Conrad
2014
Hermance
GE
USA
5
00:21:39
2
722
MURATORI Ezyo
2014
Lepuix
-
FRA
5
00:22:06
3
773
SIMON Marcel
2013
Rebeuvelier
JU
SUI
5
00:23:03

U13 - Filles
2

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
705
LAMBERCIER Chloé
2011
Chézard-St-Martin
NE
SUI
6
00:22:07
2
735
ALTHAUS Lene
2012
Glion
VD
SUI
5
00:22:03

U13 - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
718
FRAGNIÈRE Zian
2011
Veysonnaz
VS
SUI
7
00:22:29
2
701
MOLLIET Romain
2011
Chessel
VD
SUI
7
00:23:45
3
717
FRAGNIÈRE Basile
2012
Veysonnaz
VS
SUI
6
00:21:02

U15 - Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
707
DELL'ORTO Elaïs
2010
Allinges
-
FRA
6
00:22:51
2
740
ROH Athina
2009
Vétroz
VS
SUI
6
00:23:15
3
729
JACCARD Laure
2010
Epautheyres
VD
SUI
6
00:23:18

U15 - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
724
KALLIN Charles
2010
La Chaux-De-Fonds
NE
FRA
7
00:20:55
2
710
ZOBEL Rafael
2010
Bulle
FR
SUI
7
00:21:25
3
719
WEBER Nils
2009
Le Fuet
BE
SUI
7
00:21:42

U17 - Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
514
DE ALMEIDA Tess
2008
Boudry
NE
SUI
5
00:46:48
2
508
MARTHE Elia
2008
Le Mouret
FR
SUI
5
00:48:50
3
520
ROH Mathilde
2008
Vétroz
VS
SUI
4
00:46:55

U17 - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
513
DÉLY Evan
2007
Fully
VS
SUI
5
00:41:23
2
512
DAFFLON Nathan
2007
Broc
FR
SUI
5
00:42:15
3
515
SCHERTENLEIB Loic
2007
Montaubion-Chardonne
VD
SUI
5
00:43:25

U19 - Juniors Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
4
ESCRIEUT Léo
2006
Vuadens
FR
SUI
7
00:57:30
2
2
WABEL Sven
2006
Hittnau
ZH
SUI
7
01:00:34
3
1
HÜBSCHER Arthur
2005
Fribourg
FR
SUI
6
00:54:36