Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

770 participants

All categories
Athlete

ARGENTINE - M1
9

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3003
FRACASSI Franck
2001
Ormont-Dessous
VD
SUI
ARGENTINE - M1
3010
DUTCHPOWER
HEKKING Jasper
1994
Arnhem
-
NED
ARGENTINE - M1
3091
AGUIAR BESELGA Dylan
1999
Meinier
GE
POR
ARGENTINE - M1
3011
DARGAUD Ian
2004
La Tour-De-Peilz
VD
SUI
ARGENTINE - M1
3028
GROEN Dennis
1994
Hoogeveen
-
NED
ARGENTINE - M1
3029
GO DADA
MOTTAZ Steeve
1997
Gland
VD
SUI
ARGENTINE - M1
3030
ORLER Xavier
1995
Chêne-Bourg
GE
SUI
ARGENTINE - M1
3031
MACHERET Valentin
1999
Commugny
VD
SUI
ARGENTINE - M1
3123
CABALLERO Fernán
1999
Genève
GE
MEX
ARGENTINE - M1

ARGENTINE - M30
32

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3012
KERR Dominic
1992
London
-
IRL
ARGENTINE - M30
3053
Aigles Strictes
LUY Blaise
1988
Corseaux
VD
SUI
ARGENTINE - M30
3092
Aigles stricts
DUFOUR Simon
1988
Ollon
VD
SUI
ARGENTINE - M30
3054
HEREDIA Stéphane
1985
Eysins
VD
FRA
ARGENTINE - M30
3055
CARRINGTON Leo
1990
London
-
GBR
ARGENTINE - M30
3032
URU Storm
1985
London
-
GBR
ARGENTINE - M30
3093
POCHON Maxime
1987
Lausanne
VD
SUI
ARGENTINE - M30
3013
Trashgnolard
PETERMANN Guillaume
1993
Neuchâtel
NE
SUI
ARGENTINE - M30
3033
MCGREGOR Thomas
1987
Frankfurt
-
BEL
ARGENTINE - M30
3056
VASTENAVONDT Cedric
1987
Elewijt
-
BEL
ARGENTINE - M30
3034
ROY Joël
1991
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
ARGENTINE - M30
3035
VANSINTJAN Nikolaas
1990
Vilvoorde
-
BEL
ARGENTINE - M30
3057
DIETRICH Jeremy
1989
St-Prex
VD
SUI
ARGENTINE - M30
3094
ANZULES Pablo
1993
Petit-Lancy
GE
SUI
ARGENTINE - M30
3095
ANTONIOLI Guillaume
1992
Onex
GE
FRA
ARGENTINE - M30
3036
SCHMIDT Oliver
1988
Thun
BE
GER
ARGENTINE - M30
3058
TERNYNCK Thibaut
1984
Saint Triphon
VD
SUI
ARGENTINE - M30
3014
WÜST Michaël
1990
Savièse
VS
SUI
ARGENTINE - M30
3004
KUMMER Alban
1987
Lausanne
VD
SUI
ARGENTINE - M30
3001
Clapham Chasers
ELLISON James
1990
London
-
GBR
ARGENTINE - M30
3015
KOHLER Matthias
1992
Acacias
GE
SUI
ARGENTINE - M30
3059
CORMINBOEUF Matila
1991
Renens (vd)
VD
SUI
ARGENTINE - M30
3037
BROMFIELD Peter
1990
Chesières
VD
GBR
ARGENTINE - M30
3038
MANCINI Giovanni
1986
Prilly
VD
SUI
ARGENTINE - M30
3097
ARANA Luis
1987
Chêne-Bougeries
GE
SUI
ARGENTINE - M30
3060
MENOUD Damien
1986
Chapelle (glâne)
FR
SUI
ARGENTINE - M30
3061
MABILLE Arthur
1990
Hermenches
VD
FRA
ARGENTINE - M30
3062
Run Club Des Sauvages
DUFRENOIS Remy
1987
Aigle
VD
FRA
ARGENTINE - M30
3005
CHEVALLEY Marc
1988
Les Paccots
FR
SUI
ARGENTINE - M30
3063
BAER Edouard
1993
Aigle
VD
SUI
ARGENTINE - M30
3121
NEVES Joao
1988
Sierre
VS
POR
ARGENTINE - M30
3122
CERV Matevz
1987
Genève
-
SLO
ARGENTINE - M30

ARGENTINE - M40
28

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3064
MORIER Laurent
1983
Bretigny
VD
SUI
ARGENTINE - M40
3065
Les Brigands du Jorat
BOURQUIN Julien
1978
Savigny
VD
SUI
ARGENTINE - M40
3039
DE BOTH Jean-Yves
1977
Grand Lancy
GE
SUI
ARGENTINE - M40
3016
Léman Running
BAUMGARTNER Olivier
1977
Saint-Prex
VD
SUI
ARGENTINE - M40
3040
PEREZ Amancio
1974
Conches
GE
SUI
ARGENTINE - M40
3066
STIELTJES Romain
1981
Bourg La Reine
-
FRA
ARGENTINE - M40
3098
WELLING Matthew
1983
Rolle
VD
GBR
ARGENTINE - M40
3017
LACKO Martin
1978
Lützelflüh
BE
SVK
ARGENTINE - M40
3068
ARNESANO Stefano
1974
La Sarraz
VD
ITA
ARGENTINE - M40
3041
LANDWEER Chris
1981
Adliswil
ZH
NED
ARGENTINE - M40
3069
BUGNARD Frédéric
1982
Bulle
FR
SUI
ARGENTINE - M40
3070
Mont-Soleil
SCHÄR Raphaël
1982
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
ARGENTINE - M40
3006
CDR GRYON
STREIT Patrick
1975
Gryon
VD
SUI
ARGENTINE - M40
3071
CATTIN Alexandre
1981
St-Imier
BE
SUI
ARGENTINE - M40
3099
BUJES Marc-Henri
1974
Gland
VD
SUI
ARGENTINE - M40
3042
WORINGER Laszlo
1980
Lausanne
VD
SUI
ARGENTINE - M40
3072
DÉPRAZ Valentin
1978
Lausanne
-
SUI
ARGENTINE - M40
3018
RIGHETTI Benjamin
1982
Lausanne
VD
SUI
ARGENTINE - M40
3073
ETIENNE Grégoire
1975
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
ARGENTINE - M40
3100
GIRARD Vincent
1983
Epalinges
VD
FRA
ARGENTINE - M40
3101
CARMINATI Aurelien
1975
Hauteville Les Dijon
-
FRA
ARGENTINE - M40
3102
SUSTA Michael
1974
Remetschwil
AG
SUI
ARGENTINE - M40
3103
BCV
PALAVIOUX Antoine
1978
Echichens
VD
FRA
ARGENTINE - M40
3002
Schaedler Peinture
SCHAEDLER Demian
1980
St-Imier
BE
SUI
ARGENTINE - M40
3074
PITTET Sebastian
1981
Vevey
VD
SUI
ARGENTINE - M40
3075
TLC
RACLOZ Guillaume
1979
Neuchâtel
NE
SUI
ARGENTINE - M40
3019
Team Cristal Sport Altis
PERRIER Nicolas
1981
Vérossaz
VS
SUI
ARGENTINE - M40
3020
RUCHTI Francois
1983
St Sulpice
VD
SUI
ARGENTINE - M40

ARGENTINE - M50
21

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3076
WIDMER Fabrice
1973
Panex
VD
SUI
ARGENTINE - M50
3104
alpsnowteam
PARISOD Dada
1970
Renens (vd)
VD
SUI
ARGENTINE - M50
3021
KUNZ Armin
1969
Ittigen
-
GER
ARGENTINE - M50
3022
RUTZ Walter
1971
Fleurier
NE
SUI
ARGENTINE - M50
3077
Les amis de la course de Chavornay
PYTHOUD Joël
1969
Orny
VD
SUI
ARGENTINE - M50
3105
ZANUS-FORTES Yan
1973
Satigny
GE
SUI
ARGENTINE - M50
3023
CA Dents du Midi
PASQUIER Joël
1971
Monthey
VS
SUI
ARGENTINE - M50
3027
DORMOND-MOREILLON Pascal
1965
Ollon
VD
SUI
ARGENTINE - M50
3078
PELETTI Paolo
1973
Champéry
VS
SUI
ARGENTINE - M50
3024
BLÄUER Alexandre
1972
Moutier
BE
SUI
ARGENTINE - M50
3079
DUCRY Frédéric
1972
Domdidier
FR
SUI
ARGENTINE - M50
3007
Team VanBo Sports
SOLIGNAC Hervé
1972
Moutier
JU
SUI
ARGENTINE - M50
3106
Vaudoise Jogging
SIFFERT Laurent
1971
Cheseaux-Noréaz
VD
SUI
ARGENTINE - M50
3080
BUCHS Jean-Marc
1971
Villars-Sur-Glâne
FR
SUI
ARGENTINE - M50
3081
LEHOUCK Frank
1973
Damme
-
BEL
ARGENTINE - M50
3025
Clin d'oeil
MARCHAND Tony
1970
Biel/bienne
BE
SUI
ARGENTINE - M50
3082
BARRAUD Pascal
1971
Vuiteboeuf
VD
SUI
ARGENTINE - M50
3043
CHARACHE Benoit
1973
Lausanne
VD
FRA
ARGENTINE - M50
3107
Traileur de L'Ardève
EMERY Christophe
1968
Leytron
VS
SUI
ARGENTINE - M50
3108
Plein Gaz
GUÉRIN Jean-Paul
1970
Vionnaz
VS
SUI
ARGENTINE - M50
3083
FRITZ Thierry
1973
Leytron
VS
SUI
ARGENTINE - M50

ARGENTINE - M60+
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3109
amis de la course chavornay
HAESLER Pierre-Laurent
1954
Boudry
NE
SUI
ARGENTINE - M60+
3084
BARASCHI Constantin
1959
Villars-Sur-Ollon
VD
SUI
ARGENTINE - M60+
3124
STAUB Felix
1950
Oensingen
SO
SUI
ARGENTINE - M60+

ARGENTINE - W1
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3044
UNDERWOOD Sophie
1996
Aigle
VD
SUI
ARGENTINE - W1
3085
ZILLA Inès
2005
Neuchâtel
NE
SUI
ARGENTINE - W1
3111
BORGE KARLSEN Pernille
1996
Drammen
-
NOR
ARGENTINE - W1
3110
OLSEN SKORTA Nadia
1996
Oslo
-
NOR
ARGENTINE - W1
3045
KROEZEN Michelle
1998
Hoogeveen
-
NED
ARGENTINE - W1
3008
SAINT PAUL Justine
1995
St Blaise
NE
BEL
ARGENTINE - W1
3112
ROCHAT Anne-Sophie
1994
Genève
GE
SUI
ARGENTINE - W1