Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

47 participants

All categories
Athlete

Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Femmes
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1003
D-Team Teysalpi
KILCHENMANN Caroline
1984
Val-De-Charmey
FR
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Femmes
1013
MANESSE Elodie
1992
Jouxtens
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Femmes
1028
Zeta cycling club
METILLE Stephanie
1986
Val-De-Ruz
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Femmes
1039
Team Prof Raiffeisen CCL / CC Littoral
PYTHON Elodie
2005
Boveresse
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Femmes

Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Hommes
11

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1009
TUGLER Aurélien
1996
Cousset
FR
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Hommes
1010
SIFFERT Alexandre
1987
Siselen
BE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Hommes
1011
GG Skis
GANDER Gilles
1987
Bullet
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Hommes
1014
Vc Vignoble-Cyclerc
JÄGGI Noé
1990
Lignières
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Hommes
1015
FATTON Grégoire
1988
Fleurier
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Hommes
1016
ZELLER Anthony
1990
Les Verrières
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Hommes
1029
E.A. MONT-ROIG DEL CAMP
TODA MAS Aleix
1989
Couvet
NE
ESP
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Hommes
1034
SC Fleurier
SCHLAEPFI Orlan
2004
Fleurier
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Hommes
1038
Team Prof Raiffeisen Club Cycliste Littoral
VUILLIOMENET Julien
2003
Savagnier
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Hommes
1040
VCE
THOMAS Jean
1997
Mollkirch
-
FRA
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Hommes
1043
summitpush.ch
PIGUET Eliott
1994
Yverdon
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Elites Hommes

Ski-Alpinisme - Trophée - Juniors Filles
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1027
VTT Balcon du Jura
BREITLER Lena
2011
L'auberson
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Juniors Filles
1031
Les Jaguards
JAGGI Elia
2007
Couvet
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Juniors Filles
1035
SC Fleurier
WHITTLE Roxane
2006
Fleurier
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Juniors Filles

Ski-Alpinisme - Trophée - Juniors Garçons
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1026
VTT Balcon du Jura
BREITLER Félix
2009
L'auberson
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Juniors Garçons
1030
Club de lutte
MENOUD Matt
2010
Travers
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Juniors Garçons
1032
SC Fleurier
COUCHEMAN Sacha
2007
Fleurier
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Juniors Garçons
1033
BERGER Antoine
2008
Fleurier
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Juniors Garçons
1036
SC Fleurier
THIEBAUD Erwan
2007
Fleurier
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Juniors Garçons

Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Femmes
9

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
Teysalpi
MILLICHAMP Laura
1980
Orbe
VD
GBR
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Femmes
1006
Pro Neige
HOURIET Caroline
1977
Môtiers Ne
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Femmes
1017
RUEGSEGGER Danielle
1974
Lausanne
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Femmes
1020
MACCHI Anouck
1972
Pampigny
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Femmes
1021
BLAZEK Barbara
1971
Tévenon
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Femmes
1022
MAIRE Joëlle
1974
Buttes
-
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Femmes
1037
SC Fleurier
DOUMAS Delphine
1977
Fleurier
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Femmes
1044
CATTIN Sabine
1976
Montagny-Près-Yverdon
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Femmes
1045
DUBOIS Florence
1974
Gorgier
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Femmes

Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1004
DIMITRIOU Alexandre
1980
Charmey
FR
FRA
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes
1005
BLONDEAU Vincent
1973
Censeau
-
FRA
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes
1007
BIANCHI Yanik
1982
Saint-Blaise
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes
1012
CHRISTINET Fabien
1980
Bière
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes
1018
COMTESSE Martial
1982
Vaumarcus
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes
1023
JAQUET Daniel
1981
Couvet
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes
1024
SC GRANDVAUX
BADI Frederic
1965
Lons Le Saunier
-
FRA
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes
1025
BEER Roland
1968
Corgémont
BE/JB
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes
1041
VC ECHALLENS
JACCARD Lilian
1976
Epautheyres
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes
1042
Nord'Sport
FAVRE Guy
1975
Bretonnières
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes
1044
CATTIN Sabine
1976
Montagny-Près-Yverdon
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes
1046
Vasaflopette
FAVRE Olivier
1974
Fleurier
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Masters Hommes

Ski-Alpinisme - Trophée - Vétérans Hommes
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1002
Team Chiffelle
TUGLER Dominique
1963
Sévaz
FR
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Vétérans Hommes
1008
REIS Jose
1962
Buttes
NE
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Vétérans Hommes
1019
CA RIVIERA
UMBEHR Marc
1963
Lausanne
VD
SUI
Ski-Alpinisme - Trophée - Vétérans Hommes