Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

549 participants

All categories
Athlete

Bouquetins Filles
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3101
AMEY Miléna
2012
Montbovon
FR
SUI
Bouquetins Filles
3102
BESSE Abigaïl
2013
Champagne Sur Seine
-
SUI
Bouquetins Filles
3103
SC Les Goupils Alpes Vaudoises
DESPLANDS Chloé
2012
Les Moulins
VD
SUI
Bouquetins Filles
3104
La Gittaz
CAPT Mendy
2013
Ormont-Dessous
VD
SUI
Bouquetins Filles
3107
MOTTIER Alissia
2012
Château D’orx
VD
SUI
Bouquetins Filles
3108
BERDOZ Cecilia
2012
Rougemont
VD
SUI
Bouquetins Filles
3114
GAGNEBIN Adeline
2013
L'etivaz
VD
SUI
Bouquetins Filles

Bouquetins Garçons
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3105
BERDOZ Emile
2012
Château-D'oex
VD
SUI
Bouquetins Garçons
3106
Pédale Bulloise
MEUWLY Marc
2012
Charmey (gruyère)
FR
SUI
Bouquetins Garçons
3110
TV Saanen-Gstaad
STEFFEN Cyrill
2012
Saanen
BE
SUI
Bouquetins Garçons
3109
TV Saanen-Gstaad
STEFFEN Luca
2012
Saanen
BE
SUI
Bouquetins Garçons
3111
BUCHS Elio
2012
Château-D'oex
VD
SUI
Bouquetins Garçons
3112
HENCHOZ Nathan
2012
L’etivaz
VD
SUI
Bouquetins Garçons
3113
RICHARD Arsène
2013
Vich
VD
SUI
Bouquetins Garçons

Chamois Filles
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3401
TESTA Lisa
2014
Château-D'oex
VD
SUI
Chamois Filles
3402
SC Les Goupils Alpes Vaudoises
DESPLANDS Leticia
2015
Les Moulins
VD
SUI
Chamois Filles
3403
TV Saanen-Gstaad
HERRMANN Elena
2015
Gstaad
BE
SUI
Chamois Filles
3415
MORIER Dana
2014
L'etivaz
VD
SUI
Chamois Filles
3416
TV Saanen-Gstaad
STEFFEN Joelle
2015
Saanen
-
SUI
Chamois Filles
3417
Goupils Alpes Vaudoises
BUCHS Nayla
2014
Château-D'oex
VD
SUI
Chamois Filles
3422
PILET Manon
2014
L'etivaz
VD
SUI
Chamois Filles

Chamois Garçons
16

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3404
HAUSER Archibald
2015
Les Mosses
VD
SUI
Chamois Garçons
3405
SCHOEB Axel
2014
Lonay
VD
SUI
Chamois Garçons
3406
BESSE Gédéon
2015
Champagne Sur Seine
-
SUI
Chamois Garçons
3407
POUYT Quentin
2015
Monthey
VS
SUI
Chamois Garçons
3408
POUYT Nathan
2014
Monthey
VS
SUI
Chamois Garçons
3409
NAFZGER Lilian
2015
L'etivaz
VD
SUI
Chamois Garçons
3410
PASCHE Léon
2014
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
Chamois Garçons
3411
HENCHOZ Thibault
2015
L'etivaz
VD
SUI
Chamois Garçons
3412
Goupils AV
BERDOZ Gaston
2014
Château-D'oex
VD
SUI
Chamois Garçons
3413
HENCHOZ Jérémy
2014
L'etivaz
VD
SUI
Chamois Garçons
3414
RAYNAUD Emile
2015
Château-D'oex
VD
SUI
Chamois Garçons
3418
OUTTRABADY-HEBERT Antonin
2015
Château D’oex
VD
FRA
Chamois Garçons
3419
GAGIS Tadeusz
2014
Château D'oex
VD
POL
Chamois Garçons
3420
GUÉRIN Timothée
2015
Colombier
NE
SUI
Chamois Garçons
3421
GAGNEBIN Mathias
2015
L'etivaz
VD
SUI
Chamois Garçons
3423
RITTER Kristan
2014
Château-D'oex
-
SUI
Chamois Garçons

Chevreuils Filles
8

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3301
MOTTIER Rebecca
2017
Château-D’œx
VD
SUI
Chevreuils Filles
3302
HAUSER Bérangère
2016
Les Mosses
-
SUI
Chevreuils Filles
3303
SC Les Goupils Alpes Vaudoises
DESPLANDS Alison
2016
Les Moulins
VD
SUI
Chevreuils Filles
3304
TV Saanen-Gstaad
HERRMANN Emelie
2016
Gstaad
BE
SUI
Chevreuils Filles
3309
ROSSIER Violette
2016
L'etivaz
VD
SUI
Chevreuils Filles
3310
RICHARD Adélaïde
2016
Vich
VD
SUI
Chevreuils Filles
3315
PILET Camille
2016
L'etivaz
VD
SUI
Chevreuils Filles
3313
HENCHOZ Lucy
2016
L’etivaz
VD
SUI
Chevreuils Filles

Chevreuils Garçons
9

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3305
La Gittaz
CAPT Milo
2017
Ormont-Dessous
VD
SUI
Chevreuils Garçons
3306
POUYT Timéo
2017
Monthey
VS
SUI
Chevreuils Garçons
3307
Goupils AV
BERDOZ Justin
2016
Château-D'oex
VD
SUI
Chevreuils Garçons
3308
RAYNAUD Joakim
2017
Château-D'oex
VD
SUI
Chevreuils Garçons
3311
OUTTRABADY-HEBERT Augustin
2017
Château D’oex
VD
FRA
Chevreuils Garçons
3314
GAGNEBIN Corentin
2017
L'etivaz
VD
SUI
Chevreuils Garçons
3312
ORIGA Enzo
2017
Valleiry
-
SUI
Chevreuils Garçons
3317
RENUND William
2017
Orbe
VD
SUI
Chevreuils Garçons
3316
RITTER Jacques
2016
Château-D'oex
VD
SUI
Chevreuils Garçons

Défi-Junior Filles
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3001
la Pedale Bulloise
RAMEL Alicia
2008
Le Paquier
FR
SUI
Défi-Junior Filles
3002
BARD Audrey
2008
Les Diablerets
VD
SUI
Défi-Junior Filles
3003
COTTIER Perla
2007
Rougemont
VD
SUI
Défi-Junior Filles
3004
CLEMENT Laïna
2009
Pully
VD
SUI
Défi-Junior Filles
3005
WIRZ Salomé
2007
Rossinière
VD
SUI
Défi-Junior Filles
3006
Pédale Bulloise
MEUWLY Marie
2010
Charmey
FR
SUI
Défi-Junior Filles
3017
TV Saanen-Gstaad
STEFFEN Leonie
2009
Saanen
BE
SUI
Défi-Junior Filles

Défi-Junior Garçons
14

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3007
Athlétisme VISEU Genève
CHAVEROT Tom
2010
Vessy
-
SUI
Défi-Junior Garçons
3008
SG St-Maurice
GENET David
2009
Troistorrents
VS
SUI
Défi-Junior Garçons
3009
ski-club Les Goupils
SITTINGER Sacha
2009
La Forclaz
VD
SUI
Défi-Junior Garçons
3010
TESTA Romain
2010
Château-D'oex
VD
SUI
Défi-Junior Garçons
3011
BUBENZER Amos Louis
2010
Lucens
VD
SUI
Défi-Junior Garçons
3012
SC Les Goupils Alpes Vaudoises
DESPLANDS Lucas
2009
Les Moulins
VD
SUI
Défi-Junior Garçons
3013
Goupils AV
BERDOZ Jovian
2010
Château-D'oex
VD
SUI
Défi-Junior Garçons
3014
CASTELLA Loïc
2011
Les Moulins
VD
SUI
Défi-Junior Garçons
3015
BLIVET Jules
2008
Montbrelloz
FR
FRA
Défi-Junior Garçons
3016
RAYNAUD Jules
2008
Château D’oex
VD
SUI
Défi-Junior Garçons
3018
BONNAC Mathurin
2011
Château-D’œx
VD
SUI
Défi-Junior Garçons
3020
LEBRUN Timothé
2007
Chemin
VS
FRA
Défi-Junior Garçons
3019
MOTTIER Laurent
2008
Château D’oex
VD
SUI
Défi-Junior Garçons
3021
MÉTRAUX Natan
2008
Leysin
VD
SUI
Défi-Junior Garçons

Marmottes Filles
14

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3201
MOTTIER Cassandre
2019
1660
VD
SUI
Marmottes Filles
3202
AMEY Livia
2018
Montbovon
FR
SUI
Marmottes Filles
3203
HAUSER Solveig
2020
Les Mosses
-
SUI
Marmottes Filles
3204
POUYT Léonie
2018
Monthey
VS
SUI
Marmottes Filles
3205
HENCHOZ Mélody
2018
L’etivaz
VD
SUI
Marmottes Filles
3206
RAYNAUD Kehila
2018
Château-D'oex
VD
SUI
Marmottes Filles
3215
MORIER Iris
2018
L'etivaz
VD
SUI
Marmottes Filles
3216
SIGG Mariana
2020
Corgémont
BE
SUI
Marmottes Filles
3217
GUÉRIN Aglaïa
2018
Colombier
NE
SUI
Marmottes Filles
3227
DEPRAZ Eloise
2019
L'etivaz
VD
SUI
Marmottes Filles
3226
SCHENKEL Eline
2019
Luins
VD
SUI
Marmottes Filles
3225
GAGNEBIN Marina
2019
L'etivaz
VD
SUI
Marmottes Filles
3224
MIEVILLE Anaïs
2018
Neuchâtel
NE
SUI
Marmottes Filles
3230
RENUND Charlye
2019
Orbe
VD
SUI
Marmottes Filles

Marmottes Garçons
17

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3207
AMEY Rémy
2019
Montbovon
FR
SUI
Marmottes Garçons
3208
HAUSER Gustave
2019
Les Mosses
-
SUI
Marmottes Garçons
3210
SAHY Robin
2019
Château-D’oex
VD
SUI
Marmottes Garçons
3209
SAHY Marceau
2018
Château-D’oex
VD
SUI
Marmottes Garçons
3212
CHABLOZ Benjamin
2018
L'etivaz
VD
SUI
Marmottes Garçons
3211
CHABLOZ Oliver
2019
L'etivaz
VD
SUI
Marmottes Garçons
3213
NAFZGER Lénaël
2018
L'etivaz
VD
SUI
Marmottes Garçons
3214
SC Les Goupils Alpes Vaudoises
DESPLANDS Kevin
2019
Les Moulins
VD
SUI
Marmottes Garçons
3218
ROSSIER Gaspard
2019
L'etivaz
VD
SUI
Marmottes Garçons
3219
GAGIS Roman
2018
Château D'oex
VD
POL
Marmottes Garçons
3220
GARCIA Didac
2020
Palezieux Village
VD
MEX
Marmottes Garçons