Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

213 participants

All categories
Athlete

Cadets A
2

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1047
AVG
GONÇALVES Afonso
2006
Onex
GE
SUI
Cadets A
1069
Versoix
PUPULIN Giacomo
2006
Divonne Les Bains
-
ITA
Cadets A

Cadets B
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
FSG Bernex-Confignon
RAVONEL Axel
2009
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
Cadets B
1010
FSG Meyrin
MORARD Nile
2009
Satigny
GE
SUI
Cadets B
1019
AVG
POLETTI Dylan
2008
Vernier
GE
SUI
Cadets B
1028
AVG
WITTEVEEN Hugo
2008
Vessy
GE
SUI
Cadets B
1051
Running Collonge-Bellerive
RACLOZ Killian
2009
Collonge
-
SUI
Cadets B

Cadettes A
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1021
AVG
MOREILLON Tina
2007
Genève
GE
SUI
Cadettes A
1040
AVG
BUNJAKU Arta
2007
Croix-De-Rozon
GE
SUI
Cadettes A
1044
AVG
MAJOR Tilly
2006
Conches
GE
-
Cadettes A
1062
Athlétisme Viseu Genève
ALLENBACH Delphine
2007
Avully
GE
SUI
Cadettes A

Cadettes B
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1009
FSG Meyrin
DROZ Saya
2009
Meyrin
GE
SUI
Cadettes B
1024
AVG
VAHLE Juliette
2008
Genève
GE
SUI
Cadettes B
1031
AVG
SCHMIDT Rebecca
2008
Carouge (ge)
GE
SUI
Cadettes B
1043
AVG
PITTET Agathe
2008
Genève
GE
SUI
Cadettes B
1046
AVG
PAGANI Diana
2008
Lancy
GE
SUI
Cadettes B
1049
Running Collonge-Bellerive
BUCHER Alice Chantal
2008
ânières
GE
SUI
Cadettes B
1064
Ski Club Pays Rochois
CHAVEROT Eve
2008
Allonzier
-
SUI
Cadettes B

Ecolieres A
17

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1002
DE MATTEIS Noane
2010
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
Ecolieres A
1008
FSG Meyrin
BARBEIRA Alessia
2010
Meyrin
GE
SUI
Ecolieres A
1013
FSG Meyrin
PLAN Camille
2011
Satigny
GE
SUI
Ecolieres A
1014
FSG Meyrin
WEGNER Stella
2011
Genève
GE
GER
Ecolieres A
1016
AVG
GIANFRANCESCO Amalia
2010
Chêne Bourg
GE
SUI
Ecolieres A
1020
AVG
FERREIRA Chloé
2011
Aïre
GE
SUI
Ecolieres A
1023
AVG
AEBI Freya
2010
Genève
GE
SUI
Ecolieres A
1025
AVG
AYSEV Lara
2010
Cologny
GE
SUI
Ecolieres A
1029
AVG
CARDOSO Lola
2010
Onex
GE
SUI
Ecolieres A
1032
AVG
REY Lucie
2011
Carouge
GE
SUI
Ecolieres A
1034
AVG
PAPILLON Juliette
2010
Corsier (ge)
GE
SUI
Ecolieres A
1037
AVG
CORTES Garcia Danna
2011
Genève
GE
SUI
Ecolieres A
1038
AVG
WHELAN Ekin
2010
Genève
GE
USA
Ecolieres A
1057
Stade Genève
RUFFIEUX Fanny
2011
Genève
GE
SUI
Ecolieres A
1060
DIALLO Sarah
2010
Chavannes-De-Bogis
VD
SUI
Ecolieres A
1066
ROSÉ Jayana
2011
Prangins
VD
SUI
Ecolieres A
1065
BLAKLEY Claire
2011
Bogis-Bossey
VD
SUI
Ecolieres A

Ecolieres B
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1005
Team O`Reilly
OREILLY Ciara
2013
Commugny
VD
GBR
Ecolieres B
1017
AVG
GIANFRANCESCO Tessa
2012
Chêne Bourg
GE
SUI
Ecolieres B
1033
AVG
REY Léonore
2013
Carouge (ge)
GE
-
Ecolieres B

Ecoliers A
11

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1006
Team O`Reilly
OREILLY Rocky
2011
Commugny
VD
GBR
Ecoliers A
1011
FSG Meyrin
BERGER Mathis
2011
Satigny
GE
SUI
Ecoliers A
1015
FSG Meyrin
JOURDAN Maxime
2011
Prévessin-Moëns
-
SUI
Ecoliers A
1018
AVG
BARI Mehdi
2010
Genève
GE
SUI
Ecoliers A
1022
AVG
MOREILLON Nathan
2011
Genève
GE
SUI
Ecoliers A
1035
AVG
RIBORDY Marius
2010
Chêne-Bourg
GE
SUI
Ecoliers A
1039
AVG
MEYER Zacharie
2010
Vessy
GE
SUI
Ecoliers A
1045
AVG
PAGANI Sergio
2010
Lancy
GE
SUI
Ecoliers A
1053
Running Collonge-Bellerive
PEDERSON Olivier
2010
Genève
GE
-
Ecoliers A
1054
MUPUTISI Tapiwa Daniel
2010
Nyon
VD
ZIM
Ecoliers A
1063
Ski Club Pays Rochois
CHAVEROT Tom
2010
Allonzier
-
SUI
Ecoliers A

Ecoliers B
20

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1003
JACOT Charles
2013
La Croix-De-Rozon
GE
SUI
Ecoliers B
1004
JACOT Guillaume
2013
La Croix-De-Rozon
GE
SUI
Ecoliers B
1007
FERRERO Raphaël
2013
Cointrin
GE
SUI
Ecoliers B
1012
FSG Meyrin
PALERMO Andrea
2012
Satigny
GE
SUI
Ecoliers B
1026
AVG
POCHERON Thomas
2012
Aïre
GE
SUI
Ecoliers B
1027
AVG
RONCARLO Marco
2012
Genève
GE
-
Ecoliers B
1030
AVG
CHARBON LACOTTE Aymeric
2012
Genève
GE
FRA
Ecoliers B
1036
AVG
CAIZA Elias
2012
Veyrier
GE
SUI
Ecoliers B
1041
AVG
DIALLO Abdoulaye
2013
Genève
GE
-
Ecoliers B
1042
AVG
STRUB Roman
2012
Conches
GE
SUI
Ecoliers B
1048
AVG
RIBORDY Aloïs
2012
Chêne-Bourg
GE
SUI
Ecoliers B
1050
Running Collonge-Bellerive
STOREY Alec
2013
Anières
GE
SUI
Ecoliers B
1052
Running Collonge-Bellerive
RACLOZ Quentin
2012
Jussy
GE
SUI
Ecoliers B
1055
Running Collonge-Bellerive
MORRELL Lapo
2013
Anières
GE
-
Ecoliers B
1056
Running Collonge-Bellerive
HAUSIN Oscar
2012
Collonge-Bellerive
GE
-
Ecoliers B
1058
M'RABET Alexis
2013
Bogis-Bossey
VD
SUI
Ecoliers B
1059
MICHEL Ethan
2013
Bogis-Bossey
VD
SUI
Ecoliers B
1061
DIALLO Adrien
2012
Chavannes-De-Bogis
VD
SUI
Ecoliers B
1067
CRUCHAUD Lucien
2012
Aïre
GE
SUI
Ecoliers B
1068
Sport Quest
BERGER Gaspar
2013
Dardagny
GE
SUI
Ecoliers B

Juniors Femmes
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
508
AVG
RODRIGUEZ Alessia
2005
Genève
GE
SUI
Juniors Femmes
514
Running Collonge-Bellerive
GIACOBINO Célia
2004
Anières
GE
SUI
Juniors Femmes
519
Athlétisme Viseu-Genève
GASPOZ Alexiane
2004
La Plaine
GE
SUI
Juniors Femmes

Juniors Hommes
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
12
AVG
WITTEVEEN Daniel
2004
Vessy
GE
SUI
Juniors Hommes

Parents-Enfants Filles
18

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1901
VIRCHAUX Verena
2018
Gland
VD
SUI
Parents-Enfants Filles
1902
FERRERO Giulia
2019
Chêne-Bougeries
GE
SUI
Parents-Enfants Filles
1903
HUG Adèle
2017
Versoix
-
SUI
Parents-Enfants Filles
1904
HUG élise
2019
Versoix
-
SUI
Parents-Enfants Filles
1905
GUERREIRO Zoe
2017
Meyrin
GE
SUI
Parents-Enfants Filles
1906
GOTHUEY Alessia
2020
Chavannes Des Bois
VD
SUI
Parents-Enfants Filles
1907
GOTHUEY Clélia
2018
Chavannes Des Bois
VD
SUI
Parents-Enfants Filles
1908
HOFSTETTER Elia
2018
Genève
GE
SUI
Parents-Enfants Filles
1909
HOFSTETTER Marina
2020
Genève
GE
SUI
Parents-Enfants Filles
1910
CAPT Kenzie
2018
Onex
GE
SUI
Parents-Enfants Filles
1911
M'RABET Léa
2016
Bogis-Bossey
VD
SUI
Parents-Enfants Filles
1912
PAGE Lydia
2016
Chavannes-De-Bogis
VD
SUI
Parents-Enfants Filles
1914
AFFOLTER Iris
2019
Gland
VD
SUI
Parents-Enfants Filles
1913
BRITO Eva
2017
Chavannes-De-Bogis
VD
SUI
Parents-Enfants Filles
1916
FREITAS Mathilde
2016
Satigny
GE
SUI
Parents-Enfants Filles
1915
DASSANAYAKE Neila
2016
Chavannes De Bogis
VD
SUI
Parents-Enfants Filles
1917
BIFRARE Amy
2016
Bernex
GE
SUI
Parents-Enfants Filles
1918
ZAPPIA Nina
2017
St-Cerues
VD
SUI
Parents-Enfants Filles

Parents-Enfants Garçons
11

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1801
DIMITRI Ferreira
2017
Aïre
GE
SUI
Parents-Enfants Garçons
1802
BERSET Clément
2019
Onex
GE
SUI
Parents-Enfants Garçons
1803
AVG
CHADOULI ASENSIO Elias
2016
Genève
GE
-
Parents-Enfants Garçons
1804
MURPHY Mathieu
2016
Bogis Bossey
VD
SUI
Parents-Enfants Garçons
1805
RIGAUD Augustin
2016
Bogis-Bossey
VD
SUI
Parents-Enfants Garçons
1806
RIGAUD Marceau
2018
Bogis-Bossey
VD
SUI
Parents-Enfants Garçons
1807
RIGAUD Georges
2020
Bogis-Bossey
VD
SUI
Parents-Enfants Garçons
1808
COIMBRA Jorge
2016
Avully
GE
SUI
Parents-Enfants Garçons
1809
KRANTZ Arlo
2016
Hermance
GE
SUI
Parents-Enfants Garçons