Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

192 participants

All categories
Athlete

15K - Femmes I
13

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2
VOUILLAMOZ Pollyanna
1991
Troistorrents
VS
SUI
15K - Femmes I
5
SCHNARRENBERGER Nathalie
1986
Düdingen
FR
SUI
15K - Femmes I
6
GAILLARD Albane
2000
Martigny
VS
SUI
15K - Femmes I
7
MUSY Marie Leïla
2001
Nyon
VD
SUI
15K - Femmes I
8
NUGUES Mélody
1995
Renens
VD
SUI
15K - Femmes I
9
PITTET Célia
1996
Bussigny
VD
SUI
15K - Femmes I
10
DUBEY Romane
1999
Fontenais
JU
SUI
15K - Femmes I
14
R.G. Les runners glorieux
ARGOUD Alexia
1991
Bottens
VD
FRA
15K - Femmes I
15
ANDRÉ MASI Violette
2007
St Jean D Arvey
-
FRA
15K - Femmes I
16
URFER Laetitia
1994
Champvent
-
SUI
15K - Femmes I
18
USY
PETERHANS Vanessa
1997
Champvent
VD
SUI
15K - Femmes I
20
ROVELLI Aurore
1991
Courfaivre
JU
SUI
15K - Femmes I
21
REGNAULT Audrey
1996
Romont Fr
FR
FRA
15K - Femmes I

15K - Femmes II
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
4
PFISTER Nicole
1980
Schönried
BE
SUI
15K - Femmes II
17
LANNERS Stéphanie
1983
Esch-Sur-Alzette
-
LUX
15K - Femmes II
19
ZÜRCHER FÜLLEMANN Fanny
1983
Prévonloup
VD
SUI
15K - Femmes II

15K - Hommes I
2

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
12
HILTPOLD Renaud
2004
St.gallen
SG
SUI
15K - Hommes I
13
R.G Les Runners Glorieux
CRETI Jonathan
1996
Lausanne
VD
SUI
15K - Hommes I

15K - Hommes II
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
DURNEZ Jan
1956
Itegem
-
BEL
15K - Hommes II
3
JÄMTNER Michael
1984
Norrköping
-
SUI
15K - Hommes II
11
Seniors de Coubertin
WINKELMANN Eric
1947
Aubonne
VD
SUI
15K - Hommes II

15K - Patrouille
8

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
801
Les Michel's
MICHEL émilie
MICHEL Vincent
1988
1990
Villeneuve
Villeneuve
VD
VD
SUI
15K - Patrouille
802
Les fusées
TEWFIK Rafik
BOVET Maryline
1994
1994
Lutry
Gland
VD
VD
SUI
15K - Patrouille
803
Mischka
BARBEY Patrick
BARBEY Marion
1966
1992
Vuisternenes-En-Ogoz
Vuisternens-En-Ogoz
FR
FR
SUI
15K - Patrouille
804
BRASIL
FIGUEIREDO Samuel
BERTOLUCCI Bruna
1994
1996
Sao Paulo
Sao Paulo
-
-
BRA
15K - Patrouille

25K - Femmes I
9

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
MÜLLENER-MARMET Sandra
1990
Feutersoey
BE
SUI
25K - Femmes I
1012
HENCHOZ Jenny
1987
Cleveland
-
CAN
25K - Femmes I
1015
BLANCHARD Nina
1990
Evionnaz
VS
FRA
25K - Femmes I
1023
CHATTON-RYSER Nathalie
1990
Champéry
VS
SUI
25K - Femmes I
1016
CA Marly
FERRARA Marie
1994
Vuadens
FR
SUI
25K - Femmes I
1030
CA Marly
CANZALI Sephora
1997
Bulle
FR
SUI
25K - Femmes I
1034
BEHN Katia
1994
Ecublens
VD
SUI
25K - Femmes I
1037
GOTTIGNIES Camille
1994
Morges
VD
SUI
25K - Femmes I
1055
RION Delphine
1985
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
25K - Femmes I

25K - Femmes II
20

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1002
HAUSAMMANN Anny
1971
Pully
VD
SUI
25K - Femmes II
1003
NicoRunning
LANGENBERGER Celine
1975
Lausanne 26
VD
SUI
25K - Femmes II
1006
MERMOD Myriam
1979
Les Mosses
VD
SUI
25K - Femmes II
1011
Yvonand course
LIECHTI Valérie
1981
Yvonand
VD
SUI
25K - Femmes II
1013
NicoRunning
SELAA Galia
1974
Bretigny-Sur-Morrens
VD
GBR
25K - Femmes II
1017
CA Vétroz / Prabé Aventures
LIAND Marylou
1983
Aven
VS
SUI
25K - Femmes II
1018
PUJOL Silvia
1967
Assens
VD
SUI
25K - Femmes II
1019
Cabroyard
BONNY Mireille
1971
Gletterens
FR
SUI
25K - Femmes II
1020
BÜRKI-PARATTE Carole
1968
Gletterens
FR
SUI
25K - Femmes II
1026
Les 3 D
DELACOUR - JACCARD Céline
1976
Le Vaud
VD
SUI
25K - Femmes II
1029
BERBERAT Catherine
1964
Bretigny-Sur-Morrens
VD
SUI
25K - Femmes II
1035
CRETTAZ Stéphanie
1981
Lausanne
VD
SUI
25K - Femmes II
1038
Rolex Sport
RIBEYROLLES Sylvie
1976
Loisin
-
FRA
25K - Femmes II
1040
ROTTET Sylvie
1978
Courroux
JU
SUI
25K - Femmes II
1041
MACQUAT Céline
1979
Courroux
JU
SUI
25K - Femmes II
1042
FEY Estelle
1977
Lussery-Villars
VD
FRA
25K - Femmes II
1043
PRIETO PERRET Monica
1970
Ecublens Vd
VD
SUI
25K - Femmes II
1046
USY
PUGLIESE Sylvie
1969
Pomy
VD
SUI
25K - Femmes II
1054
Run in Pont de Vaux
PASQUIER Marine
1976
Fleurville
-
FRA
25K - Femmes II
1056
STILIPOVA Miroslava
1983
Wangen An Der Aare
BE
SUI
25K - Femmes II

25K - Hommes I
14

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1007
MAURON Cyrille
1989
Châtel-Saint-Denis
FR
SUI
25K - Hommes I
1014
CAGNONI Riccardo
1990
Genève
GE
ITA
25K - Hommes I
1021
FREYMOND Sébastien
1985
Muraz
VS
SUI
25K - Hommes I
1027
Les 3 D
DADURE Aymeric
2008
Marchissy
VD
SUI
25K - Hommes I
1032
La foulée bellerine
PIGUET Yann
1989
Lausanne
VD
SUI
25K - Hommes I
1033
CANNAROZZO Ilias
2000
Troinex
GE
SUI
25K - Hommes I
1036
MAEDER Vincent
1992
Ecublens
VD
SUI
25K - Hommes I
1044
BRUGGER Yoann
1987
Bretigny Sur Morrens
VD
SUI
25K - Hommes I
1047
MOUNY Quentin
1988
Porrentru
JU
SUI
25K - Hommes I
1048
CS le Pâquier
ANDREY Benjamin
1992
Pâquier-Montbarry
FR
SUI
25K - Hommes I
1052
50 Nuances de Vert
BATAILLARD Didier
1988
Pampigny
VD
SUI
25K - Hommes I
1058
DELLA MARIANNA Giorgio
1989
Veyrier
GE
ITA
25K - Hommes I
1060
LATTY Joane
1991
Romont Fr
FR
SUI
25K - Hommes I
1061
GACHET Jonathan
1988
Bioley-Orjulaz
VD
SUI
25K - Hommes I

25K - Hommes II
18

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1004
NicoRunning
LANGENBERGER Didier
1967
Lausanne 26
VD
SUI
25K - Hommes II
1005
Nico Running
BARILLET Pierre
1963
Lausanne
VD
SUI
25K - Hommes II
1008
BIZE Daniel
1976
Oron
VD
SUI
25K - Hommes II
1009
NicoRunning
STEGMANN Christophe
1973
Lausanne 26
VD
SUI
25K - Hommes II
1010
Yvonand course
LIECHTI Nicolas
1974
Yvonand
VD
SUI
25K - Hommes II
1022
CASSANDRI John
1984
Villy/ollon
VD
SUI
25K - Hommes II
1024
CA Dents-du-midi
DUBOSSON Pierre-Yves
1971
Monthey
VS
SUI
25K - Hommes II
1025
les 3 D
DADURE Arnaud
1971
Martigny
VS
FRA
25K - Hommes II
1028
HAZEKAMP Frans
1980
Amersfoort
-
NED
25K - Hommes II
1031
GLARDON Patrice
1973
Les Paccots
FR
SUI
25K - Hommes II
1039
RIBEYROLLES Frédéric
1974
Loisin
-
FRA
25K - Hommes II
1045
USY
PUGLIESE Daniel
1964
Pomy
VD
SUI
25K - Hommes II
1049
RUIZ CORTES Jesus
1984
Mézières
FR
ESP
25K - Hommes II
1050
Catherunning
COLOMB Miguel
1966
Gilly
VD
SUI
25K - Hommes II
1051
OGAY Pierre Charles
1957
Mossel
FR
SUI
25K - Hommes II
1053
LCAC
WEIRICH Eric
1984
Differdange
-
LUX
25K - Hommes II
1057
ROTHENBÜHLER Pascal
1976
Münsingen
BE
SUI
25K - Hommes II
1059
Ecotrail Genève
RICOU Cedric
1965
Vessy
GE
SUI
25K - Hommes II

25K - Patrouille
30

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1801
Fox’s
ILLAN Emile
BRODARD Anaëlle
1999
2000
Epagny
Epagny
FR
FR
SUI
25K - Patrouille
1802
Les Lauriers d’Iseut
HUBER Tristan
CROCI-TORTI Daphné
1987
1988
Troistorrents
Val-D’illiez
VS
VS
SUI
25K - Patrouille
1803
MK
HARDY Michael
HARDY Ketsia
1975
1993
Gland
Gland
VD
VD
SUI
25K - Patrouille
1804
Tic & Tac
CLAVIEN Audrey
PAIS Cathia
1986
1984
St-Léonard
St-Léonard
VS
VS
SUI
25K - Patrouille
1805
Le duo de choc !
THOMET Tamara
BERBERAT Véronique
1996
1978
Tramelan
Porrentruy
BE
JU
SUI
25K - Patrouille
1806
Les Tchoupas
NICOLLIER-PASQUIER Julie
NICOLLIER Jean-Marc
1982
1977
Apples
Apples
VD
VD
SUI
25K - Patrouille
1807
Les fous fous de l'humus
PEREGO Romain
PILLONEL Philippe
1979
1971
Gingins
La Conversion
VD
VD
SUI
25K - Patrouille
1808
Simon et Florian
COSANDEY Simon
VILLOZ Florian
1994
1994
Sorens
Enney
FR
FR
SUI
25K - Patrouille
1809
Galborne
MONBORNE Océane
GALTIÉ Jean-Baptiste
1994
1993
Bayonne
Bayonne
-
-
FRA
25K - Patrouille
1810
Vive l'apéro
BURNAND Lionel
BURNAND Katharina
1978
1980
Montbovon
Montbovon
FR
FR
SUI
25K - Patrouille
1811
Les Poètes des sentiers
ALLENBACH Cindy
FALCONNIER Antoine
1979
1980
Attalens
Attalens
FR
FR
SUI
25K - Patrouille
1812
Demaurex
GANZ Jonas
DEMAUREX Emilie
1990
1987
Genève
Bern
GE
BE
SUI
25K - Patrouille
1813
Les Ducret
DUCRET Romain
DUCRET Elodie
1987
1987
Montet (broye)
Montet (broye)
FR
FR
SUI
25K - Patrouille
1814
Les petits scarabées
BERTHE Cyrille
BERTHE Léonie
1973
2002
Plan-Les-Ouates
Plan Les Ouates
GE
GE
FRA
25K - Patrouille