Organisation and Timekeeping for Sport Events

ISMF EUCH - Flaine & Chamonix - Sprint - 2024

ISMF EUCH - Flaine & Chamonix - Sprint : event logo

Participant list

170 participants

All categories
Athlete

Senior Men
33

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
FEEC
CARDONA COLL Oriol
1994
.
-
ESP
Senior Men
2
MARTÍNEZ DE ALBORNOZ MARQUÉS Iñigo
1996
.
-
ESP
Senior Men
3
ANSELMET Thibault
1997
Bonneval Sur Arc
-
FRA
Senior Men
4
Swiss Team
ARNOLD Iwan
1991
Simplon Dorf
VS
SUI
Senior Men
8
S.C. ALTAVALTELLINA
CANCLINI Nicolo Ernesto
1997
Milano
-
ITA
Senior Men
12
SAUTEL Florian
1994
-
-
FRA
Senior Men
18
KLETTE Hans-Inge
1997
Voss
-
NOR
Senior Men
13
Teysalpi/CA Riviera
ULRICH Florian
1999
La Tour-De-Peilz
VD
SUI
Senior Men
21
Team Sidas Matryx
ELLMENREICH Baptiste
1998
Passy
-
FRA
Senior Men
6
SAC Regionalzentrum Ost
LIETHA Arno
1998
Küblis
GR
SUI
Senior Men
5
TEAM ISERE MONTAGNE
GALINDO Robin
2000
Lans En Vercord
-
FRA
Senior Men
7
BCVS Mount Asics Team
DRION DU CHAPOIS Maximilien
1997
Vercorin
VS
BEL
Senior Men
29
ROSSI Giovanni
1999
Milano
-
ITA
Senior Men
30
SCARPA SK _iarska dolina
SIARNIK Jakub
1994
Smrecany
-
SVK
Senior Men
32
ECPCGR
BARTUMEU CARAMES Adrià
1999
Encamp
-
AND
Senior Men
33
Polish National Team
ELANTKOWSKI Jan
2000
Zakopane
-
POL
Senior Men
37
SLIWINSKI Oskar
1999
-
-
POL
Senior Men
39
KALISTRIN Nikola
1996
?
-
BUL
Senior Men
22
ANTONIOLI / BOSCACCI
ANTONIOLI Robert
1990
Valfurva
-
ITA
Senior Men
24
Swiss team
PERRETEN Patrick
1999
Serneus
GR
SUI
Senior Men
28
POLISPORTIVA ALBOSAGGIA
BOSCACCI Michele
1990
Milano
-
ITA
Senior Men
40
MC LAUGHLIN Conor
1978
-
-
IRL
Senior Men
43
VAN VLIET Jens
2000
-
-
NED
Senior Men
44
HERFINDAL Bjørn Haugo
1997
.
-
NOR
Senior Men
46
Hellenic Federation of Mountaineering and Climbing
ARONIS Platon
1976
Thessaloniki
-
GRE
Senior Men
45
MTB Club Montafon / Adidas Outdoor
ZUGG Daniel
1993
St. Gallenkirch
-
AUT
Senior Men
50
Vltava Fund Craft team
STOCEK Fabian
1994
Jilemnice
-
CZE
Senior Men
52
HELLENIC FEDERATION OF MOUNTAINEERING AND CLIMBING
PAPANIKOS Dimitrios
1988
Grevena
GR
GRE
Senior Men
53
SPRENGER Allard-Sym
1995
-
-
NED
Senior Men
55
CHATA M.R. STEFANIKA
FRANO Peter
1996
.
-
SVK
Senior Men
56
Romania Team
MANEA Silviu Ionut
1983
Zarnesti
-
ROU
Senior Men
59
SAC Weissenstein 2
VAN LEEUWEN Paul
1994
Bern
BE
NED
Senior Men
60
Romania Team
PREDA Andrei-Gabriel
1992
Azuga
-
ROU
Senior Men

Senior Women
27

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1002
ALEXANDERSSON Tove
1992
Borlinge
-
SWE
Senior Women
1003
CAF Gap/Dynafit
JAGERCIKOVA Marianna
1985
Saint Maurice En Valgodemard
-
SVK
Senior Women
1004
PERILLAT-PESSEY Célia
1997
Saint Jean De Sixt
-
FRA
Senior Women
1005
France
BONNEL Lena
1996
-
-
FRA
Senior Women
1006
GARCIA FARRES Marta
1992
Barcelona
-
ESP
Senior Women
1007
POLISPORTIVA ALBOSAGGIA
MURADA Giulia
1998
Albosaggia
-
ITA
Senior Women
1008
PALLER Tatjana
1995
-
-
GER
Senior Women
1009
Club Alpujarra
ALONSO RODRIGUEZ Ana
1994
Barrio De Monachil
-
ESP
Senior Women
1010
Salomon Running/ Swiss Skimo
SCHMID Alessandra
1997
Crans-Montana
VS
SUI
Senior Women
1011
Switzerland
FATTON Marianne
1995
Dombresson
NE
SUI
Senior Women
1012
CLUB DES SPORTS MERIBEL
HARROP Emily
1997
La Côte D'aime
-
FRA
Senior Women
1013
DEPLANCHE Laura
1994
.
-
FRA
Senior Women
1014
HIEMER Johanna
1995
Füssen
-
AUT
Senior Women
1015
C.S. ESERCITO
DE SILVESTRO Alba
1995
Padola Bl
-
ITA
Senior Women
1016
Polish National Team
JANUSZYK Iwona
1992
Oswiecim
-
POL
Senior Women
1017
C.S. ESERCITO
COMPAGNONI Giulia
1996
Valfurva
-
ITA
Senior Women
1021
CLUB BACHMANN
MARTINI Mara
1997
Milano
-
ITA
Senior Women
1023
Anna Tybor
TYBOR Anna
1991
Zakopane
-
POL
Senior Women
1027
KOLBL Rea
1991
Boulder
-
SLO
Senior Women
1029
MACHAJOVA Sara
2000
-
-
SVK
Senior Women
1030
THEOCHARIS Maria Dimitra
1992
.
-
GRE
Senior Women
1032
OOSTRA Nienke
1975
Montriond
-
NED
Senior Women
1034
Azerbaijan Winter Sports Federation
GARIBOVA Nazrin
1998
Kp29 Gusar – Laza, Motor Road - Baku
-
AZE
Senior Women
1035
MANTOUSI Dafni
1992
-
-
GRE
Senior Women
1036
FREITAS BRANDT Carla
1974
?
-
POR
Senior Women
1037
CUFER Ana
1996
-
-
SLO
Senior Women
1038
ASICS TEMA
TREMPS PEREZ Claudia
1996
Ogassa
-
ESP
Senior Women

U23 Men
27

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
14
KISTLER Jon
2003
Zürich
ZH
SUI
U23 Men
9
Swiss Team
FAVRE Matteo
2001
Sion
VS
SUI
U23 Men
10
FERRER MARTINEZ Ot
2002
Berga
-
ESP
U23 Men
11
GINER Pablo
2001
250
-
FRA
U23 Men
15
CRO SKI ALPINISME
BUSSARD Robin
2002
Albeuve
FR
SUI
U23 Men
16
DAV Nachwuchskader
HÖSCH Finn
2003
Pullach
-
GER
U23 Men
17
TOMASONI Luca
2002
.
-
ITA
U23 Men
19
HAUTE TARENTAISE MONTAGNE SPORTS
ROGIER Noé
2002
.
-
FRA
U23 Men
20
Equipe de Suisse / Mountain Performance
DUBOIS Loïc
2003
Bernex
GE
SUI
U23 Men
23
ÖSV
MAYER Andreas
2001
Kirchdorf I. Tirol
-
AUT
U23 Men
25
bonneval sur arc
ANSELMET Jérémy
2003
Bonneval Sur Arc
-
FRA
U23 Men
26
RÀDUA IVERN Marc
2002
?
-
ESP
U23 Men
27
Soldeu Esqui Club
OLM ROUPPERT Oriol
2003
Canillo
-
AND
U23 Men
31
ENGDAHL Sander
2002
-
-
NOR
U23 Men
34
Dinamo Skimo Romania
JINGA Gheorghe-Petrut
2003
Magura
-
ROU
U23 Men
35
BACHLEDA-KSIEDZULARZ Jakub
2001
-
-
POL
U23 Men
36
Dinamo Skimo Romania
SURDU Constantin
2002
Magura
-
ROU
U23 Men
38
Dinamo Skimo Romania
COTINGHIU Petrut-George
2003
Magura
-
ROU
U23 Men
41
LØDØEN Trym Dalset
2002
Sogndal
-
NOR
U23 Men
42
KÅRVATN Erik
2003
.
-
NOR
U23 Men
47
BRAUN Noel
2003
-
-
SWE
U23 Men
48
MACHAJ Samuel
2003
.
-
SVK
U23 Men
49
ROSSI Alessandro
2001
Milano
-
ITA
U23 Men
51
SALVADORI Marco
2002
.
-
ITA
U23 Men
54
PARADEISOPOULOS Konstantinos
2001
Thessaloniki
-
GRE
U23 Men
57
STREJC Michal
2002
.
-
CZE
U23 Men
58
MATEJOVIC Filip
2002
-
-
CZE
U23 Men

U23 Women
11

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
Running conseils team
ULRICH Caroline
2002
La Tour De Peilz
VD
SUI
U23 Women
1018
CLUB DES SPORTS CHAMONIX SECTION SKI ALPINISME
RAVINEL Margot
2002
.
-
FRA
U23 Women
1019
MASCHERONA Katia
2001
-
-
ITA
U23 Women
1020
MORESCHINI Lisa
2001
Milan
-
ITA
U23 Women
1022
Croc-Kil... Leysin
DESEYN Thibe
2003
Leysin
VD
SUI
U23 Women
1024
DUPONT Louna
2002
-
-
FRA
U23 Women
1025
TEAM ISERE MONTAGNE
GINDRE Perrine
2001
-
-
FRA
U23 Women
1026
COSTA DIEZ Maria
2002
Santpedor
-
ESP
U23 Women
1028
ORDOÑEZ COBACHO Maria
2003
Granada
-
ESP
U23 Women
1031
BLENNOW Ellen
2001
-
-
SWE
U23 Women
1033
BERRA Silvia
2002
.
-
ITA
U23 Women

U20 Men
17

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
101
RAYBAUD Jules
2004
.
-
FRA
U20 Men
102
DEBERTOLIS Hermann
2004
La Thuile
-
ITA
U20 Men