Organization and Timekeeping for Sport Events

Participant list

334 participants

All categories
Athlete

Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
91

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
501
Wery Nicolas
1982
Seynod
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
502
Gailland Steve
1995
Versegères
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
MC Bagnes
503
Höfliger Pius
1985
Schindellegi
SZ
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
MCS
504
Reinhard Michael
1972
Oberglatt
ZH
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
OLD DONKEY ENDURO TEAM
505
Evard Cédric
1988
Le Solliat
VD
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
MC Cossonay
506
Begny Malick
1984
Bière
VD
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Fiottes
507
Cuche Stéphane
1982
Bellefontaine
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Fiottes
508
Begny Romain
1989
Morbier
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Fiottes
509
Moser Swann
1990
Le Fuet
BE/JB
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
510
Vaccher Mauro
1967
Mumpf
AG
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
CET Club
511
Rippstein Patrick
1970
Frick
AG
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
CET Club
512
Demarmels Thomas
1962
Wildberg
ZH
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
513
Hedinger Jörg
1967
Wilchingen
SH
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
514
Hafner Christoph
1954
Urnäsch
AR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Old Donkys Enduro Club
515
Pereira da costa Adelino
1978
Gex
-
POR
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
516
Zogg Roger
1968
Wilchingen
SH
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Old Donkey Enduro Team
517
Kränzlin Alois
1960
Schleitheim
SH
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Old Donkey Enduro Team
518
Begny Franck
1965
Bellefontaine
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
MC du Risous
519
Dunand Guillaume
1989
corpataux
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
520
gasser jean claude
1970
granges
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
navizence
521
Hauswirth Bruno
1983
Gstaad
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
522
Sonzogni Jean-Pierre
1969
Sierre
VS
ITA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
523
Strässler Philemon
1985
Belp
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
524
Morand Serge
1980
Pâquier-Montbarry
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
525
Bachmann Stefan
1985
Fiesch
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
TC HAMMERSIEDA
526
Minster Julien
1990
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
527
Minster Benjamin
1990
Bulle
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
528
Bettler Michael
1983
Glis
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
MC Drifter
529
petitcolin romain
1984
Sierre
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
530
Scheidegger Markus
1959
Ormalingen
BL
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
CET
531
Trueb Samuel
1991
Fétigny
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
532
Andrey Claude
1966
La Tour-de-Trême
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Cycle Shop
533
Drompt Clément
1992
Villarvolard
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
534
gaiddon stephane
1987
st jeoire
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
535
La Monica Gauthier
1989
Martigny
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
536
Steinmann Fabrice
1990
Collonges
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
537
Hofer Lars
1980
Saanenmöser
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
538
costa marco
1984
Monthey
VS
POR
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
539
Zeller Beat
1974
Boltigen
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
540
Da Costa Ernesto
1983
Sallanches
-
POR
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
541
Berger Remo
1985
Toffen
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
542
Thorimbert Vincent
1974
Bulle
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
543
Kowalski Jean-David
1975
La Tour-de-Trême
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
544
lagerwey alexis
1992
sallanches
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
moto club val d'arly
545
Beetschen Herbert
1959
Boltigen
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
547
Jeanneret Guillaume
1987
Le Prédame
JU
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
548
Moulin David
1992
Nax
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
549
Libert Sébastien
1986
Conthey
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Razorbak
550
Panzeri Raffael
1980
Ibach
SZ
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
ORTP
551
Häberli Beat
1980
Ibach
SZ
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
ORTP
552
regnier ludovic
1984
GRESY SUR AIX
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
553
Peter Schweingruber
1958
Interlaken
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
GTS
554
Rey Létitia
1986
Erde
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
MCTV
555
Lang Patrick
1979
Bremgarten
AG
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
GCW
556
Müller Lukas
1982
Neuenkirch
LU
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
557
Schaller Patrick
1983
Neuenkirch
LU
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
ortp
558
Pietersen Gareth
1978
Sins
AG
RSA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
ORTP
559
Demarmels Nino
1991
Zürich
ZH
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Old Donkey Enduro Team
560
Drompt Clément
1992
Villarvolard
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Mc les Arcades
560
Muriset Baptiste
1993
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
561
ARBOIT LIONEL
1983
cluses
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
562
GRIVEL Nicolas
1982
Fillinges
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
563
bonardelle cyrille
1979
marignier
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Mc du lac
564
Vuarambon adrien
1989
bonne
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
565
jolivet olivier
1970
cuiseaux
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
566
Queneutte Nicolas
1987
Saint-Julien-en-Genevois
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
567
Dougoud Jean-Luc
1970
Ursy
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
568
Valton Aymeric
1986
Villarsiviriaux
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
569
Flückiger Stefan
1964
Bettlach
SO
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Gelände Team Schweiz
570
carminati emmanuel
1967
izernore
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
571
Monier Jean Philippe
1972
Lyon
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
572
Waser Ruedi
1959
Oberdorf
NW
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
573
Meyes Toni
1990
Därstetten
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
GTS
574
Hämmerli Ruedi
1955
Volketswil
ZH
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Beta Team Suisse
576
GRANDJEAN alexis
1982
marcellaz
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
moto club d'annemasse
577
Josi Hans-Jakob
1989
Adelboden
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
GTS
578
Von Känel Roger
1991
Spiez
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
579
dvoskine ben
1981
bogève
-
FRA
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
580
zumbrunnen micha
1982
Schönried
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
581
Schranz Thomas
1980
Saanen
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
582
Stalder Peter
1966
Lyss
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
GTS
583
fessel mathieu
1974
ursy
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
584
Vaudan Alexandre
1994
Le Châble
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Moto Club Bagnes
585
Beeler Markus
1968
Rothenthurm
SZ
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
MCS
586
Ferilli Vito
1974
Lutry
VD
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
587
Schütz Jürg
1990
Reichenbach i. K.
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
Beta Team Suisse
588
ben Lahcen slim
1985
Marly
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
589
dutoit christophe
1978
romanel
VD
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
590
Wenger Patric
1971
Baltschieder
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
591
Bühler Stephan
1959
Visp
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)
722
Bhend Niklaus
1988
Frutigen
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 14h30)

Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
37

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
34
SEIDLER ANDRÉ #missing
1980
BRUTTISELLEN
ZH
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
701
Meier Daniel
1977
Wiedlisbach
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
CET
702
Wiler Markus
1977
Schötz
LU
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
GTS
703
Durrer Martin
1975
Kägiswil
OW
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
FSMS
704
Lustenberger Urs
1977
Schötz
LU
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
GTS
705
Schwarzentruber Fabian
1981
Jegenstorf
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
GTS
706
Britschgi Andre
1984
Stalden (Sarnen)
OW
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
FSMS
708
Baechler Mike
1988
Morrens (VD)
VD
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
Fms
709
Bürgi Erich
1976
Wilen (Sarnen)
OW
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
FSMS
710
lazzari pascal
1960
Bassecourt
JU
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
TCV
711
Barman Frédéric
1996
Vérossaz
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
712
emery niels
1988
Montana
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
dru la dérupe
713
WEBER STEVE
1980
NYON
VD
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
714
Seydoux Nicolas
1977
Sâles
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
715
von Siebenthal Jacqueline
1982
Saanen
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
fms
716
Dutoit Pierre-Yves
1975
Romanel
VD
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
MCC
717
Gantner Hervé
1982
Satigny
GE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
Norton Sport Club
718
Roch Adrien
1989
Enney
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
719
Röthlin Jan Kevin
2000
Kerns
OW
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
ORTP off road team Pilatus
720
hartliebite david
1978
Satigny
GE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
721
filippi marco
1976
Satigny
GE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
723
Koeppel Marcel
1965
Guttet-Feschel
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
724
Mathieu Pascal
1976
Varen
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
725
Rossé Jean-daniel
1963
Moutier
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
726
Rossé Jonathan
1987
Court
BE/JB
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
727
Kilchenmann Hansruedi
1984
Thörigen
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
GTS
728
Graber Thierry
1991
Fin Haut
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
729
Vuignier Laurent
1984
Nax
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
730
Gaudin Ralph
1984
Ayent
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
Blignousite Rotors
731
Zimmermann Nicolas
1993
Bussigny-Lausanne
VD
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
732
Lüthi Roland
1956
Gampelen
BE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
Motoraids
733
Tinguely Samuel
1989
Farvagny
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
Side 8-en-V
734
Baeriswyl Vincent
1992
Fribourg Caserne
FR
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
Side 8-en-V
735
Girardier Damien
1995
Montezillon
NE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
Sherco suisse offroad
736
Kneuss Matthieu
1995
Le Locle
NE
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
Sherco suisse offroad
737
Jean Frédéric
1989
ayent
VS
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)
738
Musy Fabrice
1985
Bex
VD
SUI
Endurance 3h individuel (dép. 8h30)

Endurance 3h équipage
50

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Team Name
PAI.
15
-
Roh Raphaël
Roh Sylvain
1965
1995
Vétroz
Vétroz
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
19
-
Bovet Luc
LEU Nicolas
1992
1992
Enney
Bulle
FR
FR
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
27
-
hässig joel
Burri Reto
1993
1988
Lanzenhäusern
Lanzenhäusern
BE
BE
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
28
-
Vallet david
Loubert Maxime
1988
1992
THYEZ
Marnaz
-
-
FRA
FRA
Endurance 3h équipage
29
-
valverde Gregoire
valverde Enzo
1961
1992
Marignier
Marignier
-
-
FRA
FRA
Endurance 3h équipage
33
-
Michellod Pierre-Emile
Lega Martin
1996
1997
Prarreyer
Bagnes
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
34
vaudan alain
1975
prarreyer
VS
SUI
Endurance 3h équipage
35
-
Meyer Christoph
Borer Alfred
1972
1969
Pfeffingen
Breitenbach
BL
SO
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
38
-
Aymon Medhy
aymon william
1987
1990
Ayent
ayent
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
40
-
Beney Guy-Philippe
Jean Jérémie
1976
1990
Arbaz
Ayent
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
41
-
Cotter Aurélien
Métral Patrice
1991
1976
Ayent
Ayent
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
45
-
Brodard Albert
Schindler Marc
1958
1991
Broc
La Tour-de-Trême
FR
FR
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
50
-
Berger Remo
Berger Remo
1985
1985
Toffen
Toffen
BE
BE
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
52
-
Berger Stephane
Berger Correntin
1962
1994
Verchaix
Verchaix
-
-
FRA
FRA
Endurance 3h équipage
53
-
Stettler Bruno
Stettler Yann
1972
1998
Soyhières
Soyhières
JU
JU
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
55
-
Habegger Simon
Stähli Urs
1990
1986
Schüpfen
Seedorf BE
BE
BE
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
58
-
Sauthier Lucas
Sauthier Calvin
2001
1999
Vernayaz
Vernayaz
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
59
-
Tornay Blaise
Michellod Pascal
1981
1981
Fully
Versegères
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
62
-
Rey Létitia
Aymon Styve
1986
1992
Erde
Arbaz
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
64
-
Righetti Raymond
Righetti Raymond
1966
1966
Basel
Basel
BS
BS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
65
-
MAX BERNARD
voisin Luca
1968
1969
Le Châble VS
Verbier
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
69
-
Emery Marc
Emery Jérôme
1968
1996
Aire
Aïre
GE
GE
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
74
-
Audemars Damien
Gindraux Dan
1989
1990
Eysins
Choulex
VD
GE
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
75
-
Varone Francois
Arlettaz David
1968
1978
Salvan
Fully
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
77
-
Descombes Jean-Philippe
Broillet Yves
1974
1974
Marly
Marly
FR
FR
FRA
SUI
Endurance 3h équipage
77
-
Seiler Yann
Fallet Numa
1990
1990
Brot-Plamboz
La sagne
NE
NE
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
80
-
Freemantle Yoann
Renevier Nicolas
1982
1984
Morgins
Morgins
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
90
-
Fellay Steve
Michaud Kélien
1984
1993
Le Chable
Versegères
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
91
-
Balet Gaby
Favre Samuel
1990
1992
Grône
Les Vérines
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
92
-
Carron François
Roserens Nico
1980
1985
Montagnier
Bruson
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
MCBagnes
93
-
schertenleib bruno
Hürst Ramon
1985
1993
Plaffeien
Riggisberg
FR
BE
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
94
-
Riat Noé
Riat Eva
1999
1997
Porrentruy
Chevenez
JU
JU
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
95
-
Perrin Michaël
Perrin Yannick
1978
1976
Val d'Illiez
Val-d'Illiez
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
96
-
Murisier Justin
Murisier Kevin
1988
1989
Prarreyer
Prarreyer
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
97
-
Dubosson Lionel
Dubosson Nicodème
1991
1991
Troistorrents
Troistorrents
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
98
-
Besse Kim
Giovanola Arnaud
1991
1991
Muraz (Collombey)
Moraz
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
99
-
Maret Yves
Bruchez Sebastien
1982
1977
Sembrancher
Lourtier
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
100
-
lonfat guy
Lonfat Florian
1956
1992
Martigny-Croix
Charrat
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
101
-
Etter Yannick
Kämpf Steve
1992
1986
Corcelles NE
Dombresson
NE
NE
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
102
-
Rouiller Bernard
Menoud Marc
1972
1973
Vaulruz
Romont
FR
FR
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
103
-
Jäggi Noé
Robert Samuel
1990
1985
Lignières
Neuchâtel
NE
NE
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
104
-
Moret Jonathan
Picon Kilian
1982
1980
Muraz
Muraz
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
105
-
cormier gaetan
Poirette Patrick
1988
1960
rumilly
Rumilly
-
-
FRA
FRA
Endurance 3h équipage
106
-
Charvier Simon
Bastard Maxime
1989
1992
Rumilly
RUMILLY
-
-
FRA
TUN
Endurance 3h équipage
107
-
Doyon Patrick
Neukom Henri
1977
1965
Champoz
Malleray-Bévilard
BE
BE/JB
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
108
-
Neukom Tristan
Bonjour Raphael
1993
1975
Malleray-Bévilard
Le Landeron
BE/JB
NE
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
109
-
Mottaz Laurent
Lehmann Francis
1974
1971
Reconvilier
Reconvilier
BE
BE/JB
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
110
-
Graf Quentin
Ducommun Mike
1986
1990
Gorgier
Dombresson
NE
NE
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
111
-
Marzolo Kevin
May Mathias
1991
1992
Bovernier
sarreyer
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 3h équipage
112
-
Charlier Nicolas
Voyame Nicolas
1977
1982
Yverdon-les-Bains
La Sarraz
VD
VD
SUI
SUI
Endurance 3h équipage

Endurance 6h individuel
19

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1
Krebs Beat
1984
Jeuss
FR
SUI
Endurance 6h individuel
3
kalt martin
1964
Cressier (FR)
FR
SUI
Endurance 6h individuel
4
wingeier jonas
1990
signau
BE
SUI
Endurance 6h individuel
6
Guével Mikel
1984
annemasse
-
FRA
Endurance 6h individuel
8
Pasquier Arnaud
1989
Cresuz
FR
SUI
Endurance 6h individuel
Mc La Guyère
9
Regamey Bruno
1967
Cordast
FR
SUI
Endurance 6h individuel
12
Stebler Boris
1969
Düdingen
FR
SUI
Endurance 6h individuel
EnduroTeam - Maroc
18
chapelon sylvain
1983
Saint gingolph
-
FRA
Endurance 6h individuel
20
Martignoni Kenny
1995
Grône
VS
SUI
Endurance 6h individuel
MCTV
22
Vogel Marcel
1988
Entlebuch
LU
SUI
Endurance 6h individuel
ORTP
32
Lemos Nuno
1983
Riddes
VS
SUI
Endurance 6h individuel
37
lehmann joel
1990
kriechenwil
FR
SUI
Endurance 6h individuel
60
Ziegler Peter
1968
Ulmiz
FR
SUI
Endurance 6h individuel
Enduro Team Maroc
61
Stebler Markus
1968
Schmitten FR
FR
SUI
Endurance 6h individuel
MC Frauenkappelen
63
Schumann Peter
1984
Bilten
GL
SUI
Endurance 6h individuel
GCW
70
Monnin Nicolas
1969
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
Endurance 6h individuel
Triumph Club Vicques
78
bruchez jeremie
1985
fully
VS
SUI
Endurance 6h individuel
mc chamoson
79
Jungen Steeeve
1976
Le Locle
NE
SUI
Endurance 6h individuel
87
Martignoni Sylvain
1985
Haute-Nendaz
VS
SUI
Endurance 6h individuel

Endurance 6h équipage
44

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Team Name
PAI.
2
-
Hediger Peter
Rohner Andy
1976
1971
Mandach
Lengnau AG
AG
AG
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
5
-
Schläfli Michael
Schläfli Michael
1974
1974
Schliern bei Köniz
Schliern bei Köniz
BE
BE
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
7
-
Allaman Brian
Remy cedric
1995
1988
Val-de-Charmey
Charmey (Gruyère)
FR
FR
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
10
-
Rindlisbacher Urs
Julmy Stefan
1985
1980
Murten
Murten
FR
FR
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
11
-
cognard laurent
gargale sylvain
1970
1981
st paul en chablais
Armoy
-
-
FRA
FRA
Endurance 6h équipage
13
-
Guyot Maël
Clemente Marco
1990
1991
Aigle
Lausanne
VD
VD
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
14
-
Morgenthaler Daniel
König Daniel
1969
1965
Schlossrued
Uerkheim
AG
AG
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
16
-
cardoso alvaro
pinto Bruno
1980
1989
Ardon
Vétroz
VS
VS
POR
POR
Endurance 6h équipage
17
-
Roh Benjamin
Beytrison Marc
1993
1992
Vétroz
Evolene
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
21
-
Favre Jonathan
Favre Antoine
1990
1989
Chamoson
Chamoson
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
23
-
Melon Johan
Raphaël Melon
1979
1975
Morrens
Romanel
VD
VD
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
24
-
Peter Daniel
Chiantera Franco
1967
1962
Gontenschwil
Beinwil am See
AG
AG
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
25
-
Luyet Dimitri
Luyet Dimitri
1974
1974
Saviese
Saviese
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
26
-
jöri walter
Hess Kilian
1955
1980
Alpnachstad
Alpnachstad
OW
OW
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
30
-
Dessarzin Cédric
Dessarzin Mathieu
1969
1997
Rovray
Rovray
VD
VD
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
31
-
Calame Olivier
Lagger David
1968
1970
Le Locle
Chermignon
NE
VS
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
39
-
Roduit Valery
Roduit Grégory
1994
1994
Fully
Fully
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
42
-
Jeannin jean baptiste
Casanova Rémy
1980
1985
pers jussy
evian les bains
-
-
FRA
FRA
Endurance 6h équipage
43
-
Steinmann Vincent
Veuthey Bertrand
1994
1989
Versegères
Evionnaz
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
44
-
Cupelin Florian
Chotard Jonathan
1981
1988
Grens
Bois d'amont
VD
-
SUI
FRA
Endurance 6h équipage
46
-
perrilat fabrice
perinet guy
1983
1981
BONNEVILLE
VILLE LA GRAND
-
-
FRA
FRA
Endurance 6h équipage
47
-
gros brice
dubrez cedric
1984
1979
versonnex
versonnex
-
-
FRA
FRA
Endurance 6h équipage
48
-
Roussillon Guillaume
Blardone Alexandre
1984
1993
Bouclans
héricourt
-
-
FRA
FRA
Endurance 6h équipage
49
-
Passaquay Fabrice
Fierz Jérémy
1993
1993
Vérossaz
Vérossaz
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
51
-
Perreten Marc
Brand Niklaus
1985
1984
Lauenen b. Gstaad
Lauenen b. Gstaad
BE
BE
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
54
-
dunn cédric
gomes pereira Rui carlos
1983
1982
cessy
cessy
-
-
FRA
POR
Endurance 6h équipage
56
-
Goeldi Peter
Darmon Gregory
1956
1964
Grandvaux
Aïre
VD
GE
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
57
-
STRICKLER JÜRG
Camenzind Richi
1957
1980
Hütten
Gersau
ZH
SZ
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
66
-
Fournier Matthieu
Cotter Brian
1986
1986
Vétroz
Savièse
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
68
-
Masson Randy
Allaman Gregory
1989
1989
Villette
Le Châble VS
VS
VS
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
71
-
Sache Rémi
Sache Rémi
1986
1986
Evian les bains
Evian les bains
-
-
FRA
FRA
Endurance 6h équipage
72
-
Riat John
OBERLI KEVIN
1990
1990
Meyrin
ONEX
GE
GE
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
73
-
Leiser Thibaud
MONTAVON Quentin
1991
1989
Courcelon
Delémont
JU
JU
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
76
-
Singelé Kenny
SINGELE Michel
1986
1960
La Chaux-de-Fonds
La Chaux-de-Fonds
NE
NE
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
79
-
Jungen Steeeve
Graber Marc
1976
1900
Le Locle
Le Locle
NE
NE
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
81
-
Riat Gérard
Vallat Antoine
1966
1984
Chevenez
Courgenay
JU
JU
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
82
-
CARON Yves
CARON Marc
1960
1959
THYEZ
TRAVAILLAN
-
-
FRA
FRA
Endurance 6h équipage
83
-
Lazzari Michael
Glatz Baptiste
1984
1995
Cornol
Alle
JU
JU
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
84
-
Soltermann Justin
Beguin Sebastien
1984
1981
Chézard-St-Martin
Cernier
NE
NE
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
85
-
Gilgen Björn
Jenzer Sandro
1984
1983
Schwarzenburg
Heitenried
BE
FR
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
86
-
bolz claude
ROUGEOT THIERRY
1958
1980
verchaix
Verchaix
-
-
FRA
FRA
Endurance 6h équipage
88
-
Cerf Alain
Léchenne Yves
1971
1974
Coeuve
Porrentruy
JU
JU
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
89
-
Steiner Eric
Dos Santos Almeida Cristiano
1987
1988
La Heutte
Châtillon FR
BE/JB
FR
SUI
SUI
Endurance 6h équipage
113
-
Gorrara Celso
Boucton Manu
1960
1967
Boécourt
Delémont
JU
JU
SUI
SUI
Endurance 6h équipage