Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch Dames CJT
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
27
RYTER Joanna
1994
Uvrier
VS
SUI
CJT ELITES D
01:20:25
00:13:25,296 (3)
01:01
Vélo
00:41:15 (1,+1)
T2
00:47
Course à pied
00:23:56 (1)
2
45
ROY Sophie
1988
Vendlincourt
JU
SUI
CJT ELITES D
01:28:38
00:08:13
00:14:12,463 (6)
01:14
Vélo
00:47:22 (6)
T2
00:51
Course à pied
00:24:56 (2,+3)
3
26
PERROT Carole
1979
Prêles
BE
SUI
CJT ELITES D
01:28:58
00:08:33
00:13:42,335 (4)
01:05
Vélo
00:46:00 (2,+1)
T2
00:48
Course à pied
00:27:21 (5,-2)
4
7
HUBER Petra
1990
Biel (be)
BE
SUI
CJT ELITES D
01:29:42
00:09:17
00:13:42,790 (5)
01:24
Vélo
00:46:08 (3,+2)
T2
00:55
Course à pied
00:27:32 (6,-2)
5
37
WÄLLE Sylésia
1996
Savagnier
NE
SUI
CJT ELITES D
01:30:20
00:09:55
00:12:39,123 (1)
01:05
Vélo
00:46:51 (5,-4)
T2
00:56
Course à pied
00:28:48 (7,-5)
6
63
BRUNOTT Klasina
1980
Sceut
JU
SUI
CJT ELITES D
01:31:07
00:10:42
00:15:54,091 (10)
01:34
Vélo
00:46:19 (4,+6)
T2
01:15
Course à pied
00:26:04 (4,+2)
7
56
MEMBREZ Emmanuelle
1978
Bevaix
NE
SUI
CJT ELITES D
01:34:44
00:14:19
00:17:19,495 (12)
01:13
Vélo
00:49:08 (7,+4)
T2
01:20
Course à pied
00:25:42 (3,+4)
8
70
CRETI Lisa
1998
Rossemaison
JU
SUI
CJT ELITES D
01:39:08
00:18:43
00:15:06,618 (7)
01:06
Vélo
00:52:41 (9,-2)
T2
00:44
Course à pied
00:29:30 (8,+1)
9
36
VAUCHER Julia
1988
Tramelan
BE/JB
SUI
CJT ELITES D
01:40:02
00:19:37
00:17:32,170 (13)
01:11
Vélo
00:49:36 (8,+4)
T2
01:09
Course à pied
00:30:32 (11,-3)
10
53
DEL ZIO Astrid
1974
Corcelles Ne
NE
SUI
CJT SENIORS D
01:44:24
00:23:59
00:15:29,985 (8)
01:15
Vélo
00:53:12 (10,-2)
T2
01:11
Course à pied
00:33:16 (13,-3)

Scratch Hommes CJT
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
31
SÊNOS Ricardo
1979
La Chaux-De-Fonds
NE
POR
CJT ELITES H
01:13:34
00:13:15 (9)
01:04
Vélo
00:36:11 (1,+7)
T2
00:46
Course à pied
00:22:15 (3,-2)
2
16
HOFER Maxence
1998
Delemont
JU
SUI
CJT ELITES H
01:15:01
00:01:27
00:11:01,629 (1)
00:45
Vélo
00:39:12 (4,-3)
T2
00:46
Course à pied
00:23:15 (5,-3)
3
13
CHRISTE Romain
1973
Porrentruy
JU
SUI
CJT SENIORS H
01:15:36
00:02:02
00:12:06,558 (3)
00:50
Vélo
00:38:06 (2,+1)
T2
00:54
Course à pied
00:23:39 (7,-4)
4
30
SCHNEIDER Elio
1999
La Chaux De Fonds
NE
SUI
CJT JUNIORS H
01:16:43
00:03:09
00:11:22,473 (2)
00:43
Vélo
00:39:52 (7,-5)
T2
00:45
Course à pied
00:23:59 (9,-5)
5
54
VEYA Florent
1989
Le Bémont
JU
SUI
CJT ELITES H
01:16:51
00:03:17
00:12:34,798 (5)
01:06
Vélo
00:38:32 (3,+2)
T2
00:52
Course à pied
00:23:45 (8,-3)
6
18
JEANNERAT Yanis
1996
Montenol
JU
SUI
CJT ELITES H
01:17:07
00:03:33
00:12:29,256 (4)
00:52
Vélo
00:40:05 (8,-4)
T2
00:43
Course à pied
00:22:57 (4,+2)
7
71
VALLAT Mael
1986
La Chaux De Fonds
NE
SUI
CJT ELITES H
01:19:54
00:06:20
00:16:05,087 (34)
01:28
Vélo
00:39:45 (6,+25)
T2
00:55
Course à pied
00:21:39 (1,+11)
8
59
VALLAT Julian
1988
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
CJT ELITES H
01:20:28
00:06:54
00:14:08,738 (13)
01:14
Vélo
00:40:51 (9,+3)
T2
00:41
Course à pied
00:23:32 (6,+3)
9
58
VERGUET Cedric
1983
Bonnetage
-
FRA
CJT ELITES H
01:21:11
00:07:37
00:15:09 (23)
01:17
Vélo
00:39:18 (5,+14)
T2
00:58
Course à pied
00:24:27 (11,-3)
10
21
MIGY Aurélien
1990
Saignelégier
JU
SUI
CJT ELITES H
01:21:39
00:08:05
00:14:25,948 (16)
01:24
Vélo
00:40:52 (11,+2)
T2
00:56
Course à pied
00:23:59 (9,+1)