Organization and Timekeeping for Sport Events

Participant list

166 participants

All categories
Athlete

BAMBINIS F
5

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1001
Kratzer Axelle
2012
Vuarrens
VD
SUI
BAMBINIS F
FSG Essertines-s-Yverdon
1002
Greder Zoé
2011
Tramelan
BE
SUI
BAMBINIS F
1004
Maillard Lola
2012
Courgenay
JU
SUI
BAMBINIS F
GSA / M-Tri
1005
Guenot Eva
2013
Tramelan
BE
BAMBINIS F
1013
VON ALLMEN NAOMIE
2011
TRAMELAN
-
SUI
BAMBINIS F

BAMBINIS G
8

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1003
Oester max
2012
Tramelan
BE/JB
SUI
BAMBINIS G
team alouettes.ch
1006
Schürmann Cedric
2011
Muhen
AG
SUI
BAMBINIS G
1007
MERCIER COLIN #missing
2013
TRAMELAN
BE/JB
SUI
BAMBINIS G
1008
CATTIN MELVIN #missing
2013
TRAMELAN
BE/JB
SUI
BAMBINIS G
1009
BOSSI LÉON #missing
2013
MALLERAY-BÉVILARD
BE/JB
SUI
BAMBINIS G
1010
Greder Lennon
2012
Tavannes
BE
SUI
BAMBINIS G
1011
Sudan Martin
2014
Cernier
NE
SUI
BAMBINIS G
1012
Sudan Arnaud
2012
Cernier
NE
SUI
BAMBINIS G

BENJAMINS F
6

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1105
Vorobyova Ekaterina
2007
Peseux
NE
UKR
BENJAMINS F
RedFish Neuchâtel Triathlon
1106
Richard Camille
2007
La Neuveville
BE/JB
SUI
BENJAMINS F
Richard's family
1109
GUENOT LYA
2008
TRAMELAN
BE/JB
SUI
BENJAMINS F
1110
Schull Thalia
2007
Tramelan
BE/JB
SUI
BENJAMINS F
1111
Smajli Vlera
2007
Tramelan
BE
BENJAMINS F
1112
DUCOMMUN EMILIE
2008
Tavannes
BE
SUI
BENJAMINS F

BENJAMINS G
7

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1101
Schürmann Pascal
2008
Muhen
AG
SUI
BENJAMINS G
1102
Pereira Diego
2007
Coffrane
NE
SUI
BENJAMINS G
RedFish Neuchâtel
1103
Bartlomé Léo
2007
Tramelan
BE/JB
SUI
BENJAMINS G
1104
Ryser Melvine
2008
Tramelan
BE/JB
SUI
BENJAMINS G
1107
Billieux Raphaël
2007
Neuchâtel
NE
SUI
BENJAMINS G
CEP
1108
Donzé Mattéo
2007
La Neuveville
BE/JB
SUI
BENJAMINS G
FSG La Neuveville
1113
Gumy Naël
2008
Colombier NE
NE
SUI
BENJAMINS G
Red-Fish Neuchâtel

CADETS D
1

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
951
Liechti Simea
2001
Tramelan
BE
SUI
CADETS D

CJT ELITES D
13

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
7
Huber Petra
1990
Biel (BE)
BE
SUI
CJT ELITES D
Schaller Velo/Tri Seeland
26
Perrot Carole
1979
Prêles
BE/JB
SUI
CJT ELITES D
27
Ryter Joanna
1994
Crans-Montana
VS
SUI
CJT ELITES D
29
Schmidt Valérie
1980
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
CJT ELITES D
32
Sudan Chimène
1980
Cernier
NE
SUI
CJT ELITES D
36
Vaucher Julia
1988
Tramelan
BE/JB
SUI
CJT ELITES D
37
Wälle Sylésia
1996
Savagnier
NE
SUI
CJT ELITES D
45
Roy Sophie
1988
Vendlincourt
JU
SUI
CJT ELITES D
Spade team
49
Kovacs Andrea
1988
Blonay
VD
SUI
CJT ELITES D
Triathlon club Genève
50
Carnazzi Léa
1992
Breuleux
JU
SUI
CJT ELITES D
56
Membrez Emmanuelle
1978
Bevaix
NE
SUI
CJT ELITES D
kiwicoaching
63
Brunott Klasina
1980
Sceut
JU
SUI
CJT ELITES D
70
Creti Lisa
1998
Rossemaison
JU
SUI
CJT ELITES D

CJT ELITES H
35

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1
Nikles Samuel
1984
Malleray
BE
SUI
CJT ELITES H
Triathlon Club Seeland
4
Pinto Stephen
1989
Crissier
VD
SUI
CJT ELITES H
5
Simonet-Davin Raphaël
1992
Crissier
VD
FRA
CJT ELITES H
8
Stettler Marc
1978
Les Bois
JU
SUI
CJT ELITES H
9
Andrié Vincent
1987
Le Noirmont
JU
SUI
CJT ELITES H
10
Beuret Raphaël
1988
Moutier
BE/JB
SUI
CJT ELITES H
11
Borruat Gilles
1992
Courrendlin
JU
SUI
CJT ELITES H
12
Christe Quentin
1992
Vendlincourt
JU
SUI
CJT ELITES H
15
Ducommun Clyves
1989
Areuse
NE
SUI
CJT ELITES H
16
Hofer Maxence
1998
Delemont
JU
SUI
CJT ELITES H
17
Jacot Sebastien
1985
La Chaux-de-Fonds
NE
CJT ELITES H
18
Jeannerat Yanis
1996
Montenol
JU
SUI
CJT ELITES H
19
Jeannerat Jo
1992
Val-de-Travers
NE
CJT ELITES H
21
Migy Aurélien
1990
Saignelégier
JU
SUI
CJT ELITES H
28
Saunier Dimitri
1982
Charquemont
-
FRA
CJT ELITES H
31
Sênos Ricardo
1979
La Chaux-de-Fonds
NE
POR
CJT ELITES H
34
Ummel Damien
1986
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
CJT ELITES H
42
Imhof Jean-Luc
1992
Stäfa
ZH
SUI
CJT ELITES H
43
Schangel Luc
1986
Neuchâtel
NE
SUI
CJT ELITES H
Red Fish Neuchâtel
44
Carcedo Pedro
1983
Boudry
NE
ESP
CJT ELITES H
Red Fish
48
Bouille Julien
1982
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
CJT ELITES H
NeuchAventure
51
De Groote Fabien
1987
Les Breuleux
JU
SUI
CJT ELITES H
52
Chavanne Alexandre
1979
Alle
JU
SUI
CJT ELITES H
54
Veya Florent
1989
Le Noirmont
JU
SUI
CJT ELITES H
espacevelos.ch
55
Duchemin Bertrand
1989
La Sagne
NE
FRA
CJT ELITES H
57
Corbat Gauthier
1985
Vendlincourt
JU
SUI
CJT ELITES H
58
Verguet Cedric
1983
Bonnetage
-
FRA
CJT ELITES H
59
Vallat julian
1988
la chaux-de-fonds
NE
SUI
CJT ELITES H
TEAM CIMES CYCLE
62
Rime Antoine
1986
Biel/Bienne
BE
SUI
CJT ELITES H
Itelium cycling Team
65
Lötscher Pierre
1988
Givisiez
FR
SUI
CJT ELITES H
66
Weiss Jean-Sébastien
1986
Bulle
FR
FRA
CJT ELITES H
67
Bugeiro Manuel
1988
Glovelier
JU
SUI
CJT ELITES H
68
Caillet David
1992
Delémont
JU
SUI
CJT ELITES H
69
Creti Bruno
1995
Rossemaison
JU
SUI
CJT ELITES H
FSG Delémont
71
Vallat Mael
1986
La Chaux De Fonds
NE
SUI
CJT ELITES H
Team Cimes Cycle

CJT JUNIORS H
3

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
14
Cohen Alexis
1999
Val-de-Ruz
NE
BEL
CJT JUNIORS H
30
Schneider Elio
1999
La Chaux De Fonds
NE
SUI
CJT JUNIORS H
40
Niederhauser Cédric
1999
St-Imier
BE
SUI
CJT JUNIORS H
HC Tramelan

CJT SENIORS D
4

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
2
Benoit Poulard Agnès
1962
Orbe
VD
FRA
CJT SENIORS D
33
uhring nicole
1967
Carspach
-
FRA
CJT SENIORS D
53
Del Zio Astrid
1974
Corcelles NE
NE
SUI
CJT SENIORS D
jesus freak
60
Baume Muriel
1967
Péry
BE/JB
SUI
CJT SENIORS D
cross club nidau

CJT SENIORS H
16

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
3
Feuillet Johan
1965
Deux-Acren
-
BEL
CJT SENIORS H
Rainbow Multisport Team
6
Fuss Rolf
1974
Tramelan
BE
SUI
CJT SENIORS H
13
Christe Romain
1973
Porrentruy
JU
SUI
CJT SENIORS H
20
Jeanneret Marc-Antoine
1973
Chézard-St-Martin
NE
SUI
CJT SENIORS H
22
MONNEY Fabrice
1971
Charquemont
-
FRA
CJT SENIORS H
23
Moretti Paolo
1966
Le Locle
NE
SUI
CJT SENIORS H
24
Nicolet Daniel
1970
Bienne
BE
SUI
CJT SENIORS H
25
Parel Arnaud
1977
Biel (BE)
BE
SUI
CJT SENIORS H
35
Vaucher Frédéric
1976
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
CJT SENIORS H
38
willemin pierre-alain
1962
Glovelier
JU
SUI
CJT SENIORS H
39
Paichot Laurent
1965
Biel/bienne
BE
SUI
CJT SENIORS H
41
Viatte Sylvain
1975
Saignelégier
JU
SUI
CJT SENIORS H
CCMJ
46
Brzoza Piotr
1975
Basel
BS
POL
CJT SENIORS H
47
Haug Olivier
1965
Blonay
VD
SUI
CJT SENIORS H
Triathlon club Genève
61
pizzera vincent
1965
Boudry
NE
SUI
CJT SENIORS H
64
Cotting Christophe
1972
Marly
FR
SUI
CJT SENIORS H
Triathlon Fribourg

DECOUVERTE D
7

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
904
Müller Ursina
1992
Stäfa
ZH
SUI
DECOUVERTE D
906
Kratzer Adeline
1980
Vuarrens
VD
BEL
DECOUVERTE D
908
Allimann Florence
1978
Boudevilliers
NE
SUI
DECOUVERTE D
909
Renevey Fanny
1982
Montmollin
NE
SUI
DECOUVERTE D
910
Martella Carmen
1970
Aegerten
BE
SUI
DECOUVERTE D
-
913
Mathys eva
1980
Renan BE
BE/JB
SUI
DECOUVERTE D
926
MONTANDON AUDE #missing
1988
BIEL/BIENNE
BE
SUI
DECOUVERTE D

DECOUVERTE H
19

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
901
Rohrer Urs
1959
Bätterkinden
BE
SUI
DECOUVERTE H
Lauftreff Zollikofen
902
Arana Alvaro
1966
Bellmund
BE
SUI
DECOUVERTE H
Individual
903
Bichsel Julien
1984
La Chaux De Fonds
NE
SUI
DECOUVERTE H
905
Rohrbach Yann
1974
Erde
VS
SUI
DECOUVERTE H
Rexy Team
907
Glardon Michel
1947
Tavannes
BE/JB
SUI
DECOUVERTE H
JURACIME-GSMB
911
Miserez Xavier
1982
Glovelier
JU
SUI
DECOUVERTE H
***
912
Hubeaux Stanislas
1990
Basel
BS
SUI
DECOUVERTE H
Run&Bike SC Roche
914
oester Chris
1980
Tramelan
BE/JB
SUI
DECOUVERTE H
team alouettes.ch
915
Maillard Michaël
1978
Courgenay
JU
SUI
DECOUVERTE H
GS Ajoie
916
Beqiri Sabri
1989
Porrentruy
JU
SUI
DECOUVERTE H
917
Brunner Cédric
1974
Coffrane
NE
SUI
DECOUVERTE H
Tri4Fun
918
Vauthier Matthias
1985
Fully
VS
SUI
DECOUVERTE H
#MilletRiseUp Team
919
Fahrni Bastien
1989
Le Locle
NE
SUI
DECOUVERTE H
920
Filieri Luigi
1969
Moutier
BE/JB
SUI
DECOUVERTE H
921
Kohler Yann
1994
Sonceboz-Sombeval
BE/JB
SUI
DECOUVERTE H
922
Pecaut Cédric
1988
Sonceboz-Sombeval
BE
SUI
DECOUVERTE H
923
BEUCHAT Julian
1985
Les Emibois
JU
SUI
DECOUVERTE H
Jeunes de Muriaux
924
Möri Jean Dionys
1993
Tavannes
BE
SUI
DECOUVERTE H
925
Clemence Dylan
1994
Le Noirmont
JU
SUI
DECOUVERTE H

ECOLIERS FILLES
6

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1201
Hasler Mélanie
2003
Tramelan
BE/JB
SUI
ECOLIERS FILLES
1202
Corsini Eva
2003
Cormondrèche
NE
SUI
ECOLIERS FILLES
1204
Droz Yasmina
2003
Tramelan
BE/JB
SUI
ECOLIERS FILLES
1205
Bartlome Eva
2004
Tramelan
BE/JB
SUI
ECOLIERS FILLES
1206
Steiner Karen
2004
Tramelan
BE/JB
SUI
ECOLIERS FILLES
1207
Cuenin Vicky
2004
Les Reussilles
BE/JB
SUI
ECOLIERS FILLES

ECOLIERS GARCONS
3

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1203
LIECHTI TIMÉ
2003
Tramelan
BE
SUI
ECOLIERS GARCONS
1208
Kessi Jordan
2004
Tavannes
BE/JB
SUI
ECOLIERS GARCONS
1209
Kessi Tom
2003
Tavannes
BE/JB
SUI
ECOLIERS GARCONS

FAMILY
5

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Team Name
PAI.
1251
-
-
Huber Boris
Hensch Mira
Hensch Judith
1977
2005
1970
Zofingen
Zofingen
Zofingen
AG
AG
AG
SUI
SUI
SUI
FAMILY
1252
-
Liechti David
Liechti naël
1976
2005
La Ferrière
Tramelan
BE/JB
BE
SUI
SUI
FAMILY
1253
-
Liechti Noanne
Liechti Corinne
2007
1977
Tramelan
Tramelan
BE
BE
SUI
SUI
FAMILY
1254
-
Burkhalter Nora
Burri Noé
2005
2005
Tramelan
Tramelan
BE/JB
BE/JB
SUI
SUI
FAMILY
1255
-
Khalil Miriam
Khalil Mathis
1979
1979
Tramelan
Tramelan
BE
BE
SUI
SUI
FAMILY

MINIMES FILLES
5

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1151
Bartlomé Cloé
2006
Tramelan
BE/JB
MINIMES FILLES
1152
Kratzer Salomé
2006
Vuarrens
VD
SUI
MINIMES FILLES
TRYverdon
1157
Meyer Romane
2005
Les Reussilles
BE/JB
SUI
MINIMES FILLES
1158
Wahli Sacha
2005
Tramelan
BE
SUI
MINIMES FILLES
1160
Tanner Alizée
2006
Tramelan
BE/JB
SUI
MINIMES FILLES

MINIMES GARCONS
5

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1153
Brunner Maël
2006
Coffrane
NE
SUI
MINIMES GARCONS
Redfish triathlon
1154
Berberat Renaud
2005
Tramelan
BE/JB
SUI
MINIMES GARCONS
VC TRAMELAN
1155
Ryser Robin
2005
Tramelan
BE/JB
SUI
MINIMES GARCONS
1156
Baumgartner Maël
2005
Tramelan
BE
SUI
MINIMES GARCONS
1159
Sauthier Emile
2005
Tramelan
BE
SUI
MINIMES GARCONS

POUSSINS F
5

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1051
BARTLOMÉ JULIE
2010
TRAMELAN
-
SUI
POUSSINS F
1052
Richard Amélie
2009
La Neuveville
BE/JB
SUI
POUSSINS F
Richard's family
1057
Tamigniaux-Hocq Sophia
2010
Morteau
-
FRA
POUSSINS F
CNCF
1059
GERMAIN GWENOLEE #missing
2009
TRAMELAN
BE/JB
SUI
POUSSINS F
1061
Voirol Norah
2010
Saignelégier
JU
SUI
POUSSINS F

POUSSINS G
7

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1053
Membrez Quentin
2009
Bevaix
NE
SUI
POUSSINS G
kiwicoachig
1054
Vorobyov Michel
2010
Peseux
NE
UKR
POUSSINS G
1055
Guenot Matt
2010
Tramelan
BE
POUSSINS G
1056
Oester levi
2009
Tramelan
BE/JB
SUI
POUSSINS G
team alouettes.ch
1058
Bregnard Jérémy
2009
Péry
BE/JB
SUI
POUSSINS G
GREENHILLBIKERS
1060
Sudan Lucien
2010
Cernier
NE
SUI
POUSSINS G
1062
VON ALLMEN NILS #missing
2010
TRAMELAN
-
SUI
POUSSINS G