Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Categories
Top 3 category
Athlete

U10 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
41
BALLAY Marion
2008
Lavey-Village
VD
SUI
00:02:17.60
-
2
43
SCHUWEY Lena
2008
Im Fang
FR
SUI
00:02:18.72
1.12
3
45
BONZON Camille
2009
Gryon
VD
SUI
00:02:31.75
14.15

U10 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
81
GERTSCH Loïs
2008
Bex
VD
SUI
00:03:08.41
-
2
85
DUC Joachim
2008
Chalais
VS
SUI
00:03:14.19
5.78
3
83
WENZEL Magnus
2009
Lausanne
VD
SUI
00:03:16.78
8.37

U12 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
113
TRIPONEZ Maëline
2006
Bassins
VD
SUI
00:02:59.90
-
2
111
PELLATON Lisa
2006
La Brévine
NE
SUI
00:03:01.88
1.98
3
115
BRANDT Ophélie
2006
Yvonand
VD
SUI
00:03:06.29
6.39

U12 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
145
BALLAY Tanguy
2006
Lavey-Village
VD
SUI
00:03:08.69
-
2
141
GERTSCH Nolan
2006
Bex
VD
SUI
00:03:10.86
2.17
3
143
GUENIN Alix
2006
Fontainemelon
NE
SUI
00:03:16.48
7.79

U14 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
177
TISSOT Louise
2004
Malbuisson
-
FRA
00:03:01.70
-
2
185
BURI Léna
2004
La Comballaz
VD
SUI
00:03:02.96
1.26
3
173
BÄHLER Margaux
2004
La Brevine
NE
SUI
00:03:09.85
8.15

U14 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
201
GUENIN Léo
2004
Fontainemelon
NE
SUI
00:03:16.95
-
2
205
BALLAY Elie
2004
Lavey-Village
VD
SUI
00:03:18.66
1.71
3
211
WENZEL Tristan
2005
Lausanne
VD
SUI
00:03:27.24
10.29

U16 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
233
WUTHRICH Lola
2002
Fontainemelon
NE
SUI
00:03:32.10
-
2
235
CHARRIÈRE Noémie
2003
Charmey (gruyère)
FR
SUI
00:03:35.58
3.48
3
234
ARENA Ambre
2003
Les Diablerets
VD
SUI
00:03:36.05
3.95

U16 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
251
PITTIER Ilan
2001
Val-De-Ruz
NE
SUI
00:03:31.65
-
2
255
BERNEY Kevin
2003
Le Brassus
VD
SUI
00:03:36.08
4.43
3
259
LINDISCH Vinzenz
2002
Château-D'oex
VD
SUI
00:03:36.22
4.57

U8 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
1
PITTIER Milla
2010
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
00:03:05.72
-
2
3
BÉGUIN Flore
2010
Boudevilliers
NE
SUI
00:03:13.93
8.21
3
5
ARENA Maëlle
2010
Les Diablerets
VD
SUI
00:03:17.79
12.07

U8 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
21
BERDOZ Jovian
2010
Château-D'oex
VD
SUI
00:02:37.01
-
2
26
FRÉSARD Yaël
2011
Muriaux
JU
SUI
00:02:51.55
14.54
3
23
LAMBERCIER Bastien
2010
Chézard-St-Martin
NE
SUI
00:02:55.60
18.59