Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch PMmd Women
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
2
MAURER Melanie
1988
Liebefeld
BE
SUI
PMmd W Elites
03:29:23
2
1
VAN REIJEN Miriam
1983
Amsterdam
-
NED
PMmd W Elites
03:40:10
00:10:47
3
3
SOENEN Virginie
1986
Cortil-Wodon
-
BEL
PMmd W Elites
03:51:20
00:21:57
4
208
UMBRICHT Joana
1985
Würenlos
AG
SUI
PMmd W 30
03:54:19
00:24:56
5
4
ACHTEL Linda
1991
Erlinsbach (ag)
AG
GER
PMmd W Elites
04:02:24
00:33:01
6
205
FUCHS Lea
1991
Winterthur
ZH
SUI
PMmd W 25
04:12:47
00:43:24
7
207
BAUHOFER Jolanda
1979
Amsoldingen
BE
SUI
PMmd W 40
04:23:34
00:54:11
8
206
PIHLAJAVIITA-GUGEL Sariitta
1969
Belp
BE
FIN
PMmd W 50
04:37:56
01:08:33
998
210
PATT Sandra
1971
Hirzel
ZH
SUI
PMmd W 45
DNF
998
201
HINTERBERGER Katja
1973
Sissach
BL
SUI
PMmd W 45
DNF

Scratch PMmd Men
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Run 1
T1
1
108
OTT Michael
1982
Kilchberg Zh
ZH
SUI
PMmd M Elites
03:02:56
0:34:44,3 (1)
0:33
Bike
1:43:56,0 (3,-2)
T2
0:48
Run 2
0:42:54,3 (1)
2
102
PAONNE Michele
1987
Mauren Fl
FL
LIE
PMmd M Elites
03:04:37
00:01:41
0:37:01,5 (7)
0:38
Bike
1:43:07,4 (2,+5)
T2
0:46
Run 2
0:43:03,5 (2,+2)
3
112
HAUSWIRTH Rolf
1979
Kirchenthurnen
BE
SUI
PMmd M Elites
03:04:45
00:01:49
0:35:26,8 (3)
0:33
Bike
1:44:52,2 (5,-2)
T2
0:40
Run 2
0:43:11,9 (3)
4
115
GOSSAUER Jens-Michael
1993
Greifensee
ZH
SUI
PMmd M Elites
03:06:30
00:03:34
0:35:15,5 (2)
0:32
Bike
1:44:22,7 (4,-2)
T2
0:41
Run 2
0:45:37,6 (4,-2)
5
113
ZEHNDER Fabian
1987
Wädenswil
ZH
SUI
PMmd M Elites
03:10:37
00:07:41
0:35:34,6 (4)
1:08
Bike
1:47:17,0 (7,-3)
T2
0:40
Run 2
0:45:55,9 (5)
6
109
ELLIS Peter
1983
Christchurch
-
GBR
PMmd M Elites
03:16:23
00:13:27
0:37:25 (8)
0:37
Bike
1:48:08,0 (8)
T2
0:33
Run 2
0:49:40,0 (8,-1)
7
419
LUSTENBERGER Richard
1998
Zürich
ZH
SUI
PMmd M 18-24
03:17:32
00:14:36
0:38:49,2 (16)
0:41
Bike
1:50:48,0 (10,+6)
T2
0:41
Run 2
0:46:32,8 (6,+3)
8
107
DE GROOT Daan
1991
Utrecht
-
NED
PMmd M Elites
03:20:25
00:17:29
0:37:01 (6)
0:29
Bike
1:48:25,3 (9,-3)
T2
0:56
Run 2
0:53:33,2 (19,-11)
9
403
MARTY Stefan
1979
Steinen
SZ
SUI
PMmd M 40
03:24:12
00:21:16
0:38:26,1 (14)
0:35
Bike
1:54:51,2 (14,-2)
T2
0:42
Run 2
0:49:36,8 (7,+4)
10
118
URFER Jens
1994
Kirchdorf
BE
SUI
PMmd M Elites
03:24:14
00:21:18
0:38:08,9 (12)
0:36
Bike
1:51:28,2 (11,-1)
T2
0:53
Run 2
0:53:06,8 (18,-8)