Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Categories
Top 3 category
Athlete

Bambinis Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1003
CRESPO Emma
2012
Gland
VD
SUI
00:04:30
0:00:52,0 (2)
00:29
Vélo
0:01:36,0 (1)
T2
00:30
Course à pied
0:01:01,9 (1)
2
1007
KRATZER Axelle
2012
Vuarrens
VD
SUI
00:04:51
00:00:21
0:00:50,0 (1)
00:31
Vélo
0:01:47,5 (2)
T2
00:38
Course à pied
0:01:03,5 (2)
3
1004
MAILLARD Lola
2012
Courgenay
JU
SUI
00:05:43
00:01:13
0:01:12,0 (3)
00:31
Vélo
0:02:04,9 (3)
T2
00:37
Course à pied
0:01:17,9 (6,-3)

Bambinis Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1026
WAGNER Malone
2012
Cernier
NE
SUI
00:05:24
0:01:21,0 (2)
00:31
Vélo
0:01:48,3 (1)
T2
00:35
Course à pied
0:01:08,4 (1)
2
1013
SCHMIDT Samuel
2014
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
00:06:13
00:00:49
0:01:20,0 (1)
00:35
Vélo
0:02:13,2 (5,-3)
T2
00:40
Course à pied
0:01:23,8 (4,-2)
3
1005
DUBOIS Ethan
2014
Val-De-Ruz
NE
SUI
00:06:20
00:00:56
0:01:30,0 (4)
00:38
Vélo
0:02:03,3 (3,+1)
T2
00:38
Course à pied
0:01:30,3 (10,-7)

Benjamins Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1313
DANNA Anouk
2008
Wabern
BE
SUI
00:06:48
0:00:50,3 (3)
00:39
Vélo
0:02:19,7 (1,+1)
T2
00:37
Course à pied
0:02:20,7 (1)
2
1301
RICHARD Loane
2009
Chez-Le-Bart
NE
SUI
00:07:14
00:00:26
0:00:46,9 (1)
00:37
Vélo
0:02:32,9 (3,-2)
T2
00:47
Course à pied
0:02:28,8 (3,-1)
3
1307
FROIDEVAUX Camille
2008
Concise
VD
SUI
00:07:24
00:00:36
0:00:51,2 (4)
00:44
Vélo
0:02:42,0 (4,-1)
T2
00:41
Course à pied
0:02:24,7 (2,+2)

Benjamins Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1216
GUMY Naël
2008
Colombier Ne
NE
SUI
00:06:53
0:00:47,5 (2)
00:37
Vélo
0:02:16,8 (2,-1)
T2
00:40
Course à pied
0:02:31,8 (2,-1)
2
1217
DUNAND Kerwan
2008
Vernier
GE
SUI
00:07:07
00:00:14
0:00:48,1 (3)
00:37
Vélo
0:02:14,9 (1,+1)
T2
00:41
Course à pied
0:02:45,2 (9,-7)
3
1208
SCHMIDT Jonathan
2008
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
00:07:29
00:00:36
0:00:47,2 (1)
00:59
Vélo
0:02:26,9 (4,-1)
T2
00:41
Course à pied
0:02:34,4 (5,-2)

Ecoliers Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1608
DUNAND Killian
2004
Vernier
GE
SUI
00:17:27
0:02:04,6 (1)
00:31
Vélo
0:06:48,8 (1)
T2
00:42
Course à pied
0:07:20,5 (1)
2
1605
BETSCHEN Loic
2004
Montezillon
NE
SUI
00:18:38
00:01:11
0:02:06,9 (2)
00:31
Vélo
0:07:31,0 (3,-1)
T2
00:41
Course à pied
0:07:46,4 (2,+1)
3
1604
BETSCHEN Matias
2004
Montmollin
NE
SUI
00:18:46
00:01:19
0:02:10,9 (3)
00:30
Vélo
0:07:23,8 (2,+1)
T2
00:40
Course à pied
0:08:00,4 (4,-2)

Ecolières Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1702
CHIFFELLE Inès
2004
Lignières
NE
SUI
00:20:39
0:02:14,3 (1)
00:41
Vélo
0:08:38,6 (1)
T2
00:40
Course à pied
0:08:24,1 (1)
2
1703
GAUTHIER Anaïs
2005
Les Gras
-
FRA
00:22:49
00:02:10
0:02:57,1 (3)
00:49
Vélo
0:09:05,7 (2)
T2
00:46
Course à pied
0:09:11,0 (2)
3
1701
MONNEY Lucie
2004
Charquemont
-
FRA
00:26:28
00:05:49
0:02:53,2 (2)
01:15
Vélo
0:10:17,9 (3)
T2
00:52
Course à pied
0:11:09,0 (3)

Minimes Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1501
RICHARD Manon
2007
Chez-Le-Bart
NE
SUI
00:12:00
0:01:23,7 (1)
00:35
Vélo
0:05:12,9 (3,-2)
T2
00:39
Course à pied
0:04:08,5 (1)
2
1504
LOSEY Lou
2007
Bevaix
NE
SUI
00:12:19
00:00:19
0:01:37,0 (5)
00:41
Vélo
0:05:08,5 (1,+2)
T2
00:40
Course à pied
0:04:11,2 (2)
3
1503
SCURTI Anja
2007
Dombresson
NE
SUI
00:12:24
00:00:24
0:01:33,4 (2)
00:37
Vélo
0:05:18,0 (4,-2)
T2
00:39
Course à pied
0:04:15,9 (3)

Minimes Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1401
PEREIRA Diego
2007
Coffrane
NE
SUI
00:12:48
0:01:39,5 (2)
00:49
Vélo
0:05:22,0 (2)
T2
00:40
Course à pied
0:04:17,1 (1)
2
1405
BRUNNER Maël
2006
Coffrane
NE
SUI
00:13:32
00:00:44
0:01:38,7 (1)
00:47
Vélo
0:05:25,2 (3,-2)
T2
00:42
Course à pied
0:04:58,0 (4,-2)
3
1407
DANNA Loic
2007
Köniz
BE
SUI
00:13:36
00:00:48
0:02:06,6 (4)
00:43
Vélo
0:05:18,4 (1,+3)
T2
00:41
Course à pied
0:04:46,3 (3)

Poussins Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1102
MÉNEUR Léann
2010
Font
FR
SUI
00:08:25
0:01:06,6 (2)
00:53
Vélo
0:02:49,7 (3,-1)
T2
00:44
Course à pied
0:02:50,8 (1)
2
1126
TAMIGNIAUX-HOCQ Sophia
2010
Morteau
-
FRA
00:08:45
00:00:20
0:00:56,1 (1)
00:54
Vélo
0:03:01,3 (4,-3)
T2
00:44
Course à pied
0:03:09,8 (3,-1)
3
1118
PITTIER Milla
2010
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
00:09:14
00:00:49
0:01:12,4 (3)
01:24
Vélo
0:02:46,8 (2,+2)
T2
00:58
Course à pied
0:02:52,9 (2,+1)

Poussins Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1120
SANDOZ Kylian
2010
Senarclens
VD
SUI
00:07:33
0:00:54,0 (1)
00:48
Vélo
0:02:31,5 (2,-1)
T2
00:49
Course à pied
0:02:30,1 (2,-1)
2
1104
KOHLER Sacha
2011
Hauterive Ne
NE
SUI
00:08:20
00:00:47
0:00:59,5 (2)
00:50
Vélo
0:02:47,0 (4,-2)
T2
00:51
Course à pied
0:02:52,1 (5,-3)
3
1114
VIEL Enzo
2011
Coffrane
NE
SUI
00:08:23
00:00:50
0:01:17,1 (7)
00:54
Vélo
0:02:38,3 (3)
T2
00:50
Course à pied
0:02:42,8 (4,-1)