Create an account
1
. Profile
2
3
4
This information will be useful in selecting the categories of races in which you can participate and will be published in your race results or series ranking.
First name
Last name
Date of birth
Sex
Man
Nationality
Switzerland
Cancel
Next
Organisation and Timekeeping for Sport Events
Help
EN
Login / Create an account
Triathlon Val-de-Ruz "CATEGORIE ADULTES ANNULEE" - 2019
See all events
Description
Subscriptions
Closed
List of participants
Published!
Live Timing
Results
Published!
Overall ranking
Published!
Results
Categories
Top 3 category
Athlete
Bambinis Filles
13
Export
Rank
Bib
Name
Club / Team
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1003
CRESPO Emma
2012
Gland
VD
SUI
00:04:30
0:00:52,0 (2)
00:29
Vélo
0:01:36,0 (1)
T2
00:30
Course à pied
0:01:01,9 (1)
1007
KRATZER Axelle
TRYverdon
2012
Vuarrens
VD
SUI
00:04:51
00:00:21
0:00:50,0 (1)
00:31
Vélo
0:01:47,5 (2)
T2
00:38
Course à pied
0:01:03,5 (2)
1004
MAILLARD Lola
GSA / M-Tri
2012
Courgenay
JU
SUI
00:05:43
00:01:13
0:01:12,0 (3)
00:31
Vélo
0:02:04,9 (3)
T2
00:37
Course à pied
0:01:17,9 (6,-3)
Bambinis Garçons
12
Export
Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1026
WAGNER Malone
2012
Cernier
NE
SUI
00:05:24
0:01:21,0 (2)
00:31
Vélo
0:01:48,3 (1)
T2
00:35
Course à pied
0:01:08,4 (1)
1013
SCHMIDT Samuel
2014
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
00:06:13
00:00:49
0:01:20,0 (1)
00:35
Vélo
0:02:13,2 (5,-3)
T2
00:40
Course à pied
0:01:23,8 (4,-2)
1005
DUBOIS Ethan
2014
Val-De-Ruz
NE
SUI
00:06:20
00:00:56
0:01:30,0 (4)
00:38
Vélo
0:02:03,3 (3,+1)
T2
00:38
Course à pied
0:01:30,3 (10,-7)
Benjamins Filles
15
Export
Rank
Bib
Name
Club / Team
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1313
DANNA Anouk
Triviera
2008
Wabern
BE
SUI
00:06:48
0:00:50,3 (3)
00:39
Vélo
0:02:19,7 (1,+1)
T2
00:37
Course à pied
0:02:20,7 (1)
1301
RICHARD Loane
Red-Fish
2009
Chez-Le-Bart
NE
SUI
00:07:14
00:00:26
0:00:46,9 (1)
00:37
Vélo
0:02:32,9 (3,-2)
T2
00:47
Course à pied
0:02:28,8 (3,-1)
1307
FROIDEVAUX Camille
Red Fish
2008
Concise
VD
SUI
00:07:24
00:00:36
0:00:51,2 (4)
00:44
Vélo
0:02:42,0 (4,-1)
T2
00:41
Course à pied
0:02:24,7 (2,+2)
Benjamins Garçons
17
Export
Rank
Bib
Name
Club / Team
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1216
GUMY Naël
Red-Fish Neuchâtel
2008
Colombier Ne
NE
SUI
00:06:53
0:00:47,5 (2)
00:37
Vélo
0:02:16,8 (2,-1)
T2
00:40
Course à pied
0:02:31,8 (2,-1)
1217
DUNAND Kerwan
Tri club Genève
2008
Vernier
GE
SUI
00:07:07
00:00:14
0:00:48,1 (3)
00:37
Vélo
0:02:14,9 (1,+1)
T2
00:41
Course à pied
0:02:45,2 (9,-7)
1208
SCHMIDT Jonathan
Cncf
2008
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
00:07:29
00:00:36
0:00:47,2 (1)
00:59
Vélo
0:02:26,9 (4,-1)
T2
00:41
Course à pied
0:02:34,4 (5,-2)
Ecoliers Garçons
8
Export
Rank
Bib
Name
Club / Team
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1608
DUNAND Killian
triathlon club geneve
2004
Vernier
GE
SUI
00:17:27
0:02:04,6 (1)
00:31
Vélo
0:06:48,8 (1)
T2
00:42
Course à pied
0:07:20,5 (1)
1605
BETSCHEN Loic
Red Fish Triathlon
2004
Montezillon
NE
SUI
00:18:38
00:01:11
0:02:06,9 (2)
00:31
Vélo
0:07:31,0 (3,-1)
T2
00:41
Course à pied
0:07:46,4 (2,+1)
1604
BETSCHEN Matias
Red Fish Triathlon
2004
Montmollin
NE
SUI
00:18:46
00:01:19
0:02:10,9 (3)
00:30
Vélo
0:07:23,8 (2,+1)
T2
00:40
Course à pied
0:08:00,4 (4,-2)
Ecolières Filles
3
Export
Rank
Bib
Name
Club / Team
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1702
CHIFFELLE Inès
Red Fish
2004
Lignières
NE
SUI
00:20:39
0:02:14,3 (1)
00:41
Vélo
0:08:38,6 (1)
T2
00:40
Course à pied
0:08:24,1 (1)
1703
GAUTHIER Anaïs
CNPontarlier Triathlon
2005
Les Gras
-
FRA
00:22:49
00:02:10
0:02:57,1 (3)
00:49
Vélo
0:09:05,7 (2)
T2
00:46
Course à pied
0:09:11,0 (2)
1701
MONNEY Lucie
2004
Charquemont
-
FRA
00:26:28
00:05:49
0:02:53,2 (2)
01:15
Vélo
0:10:17,9 (3)
T2
00:52
Course à pied
0:11:09,0 (3)
Minimes Filles
15
Export
Rank
Bib
Name
Club / Team
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1501
RICHARD Manon
Red-Fish
2007
Chez-Le-Bart
NE
SUI
00:12:00
0:01:23,7 (1)
00:35
Vélo
0:05:12,9 (3,-2)
T2
00:39
Course à pied
0:04:08,5 (1)
1504
LOSEY Lou
Red-fish
2007
Bevaix
NE
SUI
00:12:19
00:00:19
0:01:37,0 (5)
00:41
Vélo
0:05:08,5 (1,+2)
T2
00:40
Course à pied
0:04:11,2 (2)
1503
SCURTI Anja
RedFish Neuchâtel
2007
Dombresson
NE
SUI
00:12:24
00:00:24
0:01:33,4 (2)
00:37
Vélo
0:05:18,0 (4,-2)
T2
00:39
Course à pied
0:04:15,9 (3)
Minimes Garçons
6
Export
Rank
Bib
Name
Club / Team
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1401
PEREIRA Diego
2007
Coffrane
NE
SUI
00:12:48
0:01:39,5 (2)
00:49
Vélo
0:05:22,0 (2)
T2
00:40
Course à pied
0:04:17,1 (1)
1405
BRUNNER Maël
RedFish Triathlon
2006
Coffrane
NE
SUI
00:13:32
00:00:44
0:01:38,7 (1)
00:47
Vélo
0:05:25,2 (3,-2)
T2
00:42
Course à pied
0:04:58,0 (4,-2)
1407
DANNA Loic
Triviera
2007
Köniz
BE
SUI
00:13:36
00:00:48
0:02:06,6 (4)
00:43
Vélo
0:05:18,4 (1,+3)
T2
00:41
Course à pied
0:04:46,3 (3)
Poussins Filles
8
Export
Rank
Bib
Name
Club / Team
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1102
MÉNEUR Léann
Marc Pury Natation
2010
Font
FR
SUI
00:08:25
0:01:06,6 (2)
00:53
Vélo
0:02:49,7 (3,-1)
T2
00:44
Course à pied
0:02:50,8 (1)
1126
TAMIGNIAUX-HOCQ Sophia
CNCF
2010
Morteau
-
FRA
00:08:45
00:00:20
0:00:56,1 (1)
00:54
Vélo
0:03:01,3 (4,-3)
T2
00:44
Course à pied
0:03:09,8 (3,-1)
1118
PITTIER Milla
SC La Vue des Alpes
2010
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
00:09:14
00:00:49
0:01:12,4 (3)
01:24
Vélo
0:02:46,8 (2,+2)
T2
00:58
Course à pied
0:02:52,9 (2,+1)
Poussins Garçons
18
Export
Rank
Bib
Name
Club / Team
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Natation
T1
1120
SANDOZ Kylian
Les Traîne-Gourdins
2010
Senarclens
VD
SUI
00:07:33
0:00:54,0 (1)
00:48
Vélo
0:02:31,5 (2,-1)
T2
00:49
Course à pied
0:02:30,1 (2,-1)
1104
KOHLER Sacha
Red Fish Neuchatel
2011
Hauterive Ne
NE
SUI
00:08:20
00:00:47
0:00:59,5 (2)
00:50
Vélo
0:02:47,0 (4,-2)
T2
00:51
Course à pied
0:02:52,1 (5,-3)
1114
VIEL Enzo
RED FISH
2011
Coffrane
NE
SUI
00:08:23
00:00:50
0:01:17,1 (7)
00:54
Vélo
0:02:38,3 (3)
T2
00:50
Course à pied
0:02:42,8 (4,-1)