Organization and Timekeeping for Sport Events

Participant list

75 participants

All categories
Athlete

Equipe - Seniors femmes
7

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Team Name
PAI.
1
-
Dessibourg Malika
Oberson Dervey Laetitia
1986
1982
Hauteville
Hauteville
FR
FR
SUI
SUI
Equipe - Seniors femmes
2
-
Decharriere Marion
Tussing Hélène
1984
1984
Malbuisson
Erstein
-
-
FRA
FRA
Equipe - Seniors femmes
3
-
TREMEAUX Marie Cécile
SANCHEZ JOELLE
1982
1976
Meursault
Meursault
-
-
SUI
FRA
Equipe - Seniors femmes
4
-
Heinonen Tytti
sainlez estelle
1990
1990
Delémont
St-Prex
JU
VD
SUI
SUI
Equipe - Seniors femmes
5
-
Pricam Alexia
Laubscher Alexia
1992
1988
Luins
Reverolle
VD
VD
SUI
SUI
Equipe - Seniors femmes
6
-
Bandelier Martine
Grönlund Jenna
1972
1987
Grens
Genève
VD
GE
SUI
FIN
Equipe - Seniors femmes
17
-
Golay Cardinaux Mary-Lise
Rochat Jade
1975
1986
L'Abbaye
le Solliat
VD
VD
SUI
SUI
Equipe - Seniors femmes

Equipe - Seniors hommes
4

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Team Name
PAI.
7
-
Audemars Damien
Grivel Yannick
1989
1989
Eysins
Nyon
VD
VD
SUI
SUI
Equipe - Seniors hommes
8
-
DAUCHY Xavier
DAUCHY Matthias
1965
2003
LENONCOURT
LENONCOURT
-
-
FRA
FRA
Equipe - Seniors hommes
9
-
Martignier Cédric
Jäggi Noé
1978
1990
Geneveys-Coffrane
Lignières
NE
NE
SUI
SUI
Equipe - Seniors hommes
10
-
lacroix Jonathan
Perret Bryan
1992
1990
Les rousses
Les Rousses
-
-
FRA
FRA
Equipe - Seniors hommes

Equipe - Seniors mixtes
6

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Team Name
PAI.
11
-
Gasser kamal
Barrero Fany
1992
1983
Genève
Genève
GE
GE
SUI
SUI
Equipe - Seniors mixtes
12
-
Montandon Sophie
Debry Adrien
1987
1984
Laconnex
Genève
GE
GE
SUI
SUI
Equipe - Seniors mixtes
13
-
Vautravers Gautsch Annick
Gautsch Sebastian
1977
1975
Chézard-St-Martin
Val-de-Ruz
NE
NE
SUI
SUI
Equipe - Seniors mixtes
14
-
Vorobiev Vassily
Tomovic Silvana
1990
1977
Chêne-Bougeries
Chavannes-près-Renens
GE
VD
SUI
SUI
Equipe - Seniors mixtes
15
-
Gremion Anthony
Holt Laura
1988
1984
Genève
Genève
GE
GE
SUI
GBR
Equipe - Seniors mixtes
16
-
Gerosa Cendrine
Morel Philip
1981
1979
Ecublens (VD)
Echandens
VD
VD
SUI
SUI
Equipe - Seniors mixtes

Equipe - Vétérans femmes
1

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Team Name
PAI.
23
-
Rouel Eliane
Lipniacka Anna
1967
1961
Prangins
La Rippe
VD
VD
SUI
SUI
Equipe - Vétérans femmes
CNN

Equipe - Vétérans hommes
2

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Team Name
PAI.
18
-
Baudry Nicolas
Mongenot Sébastien
1977
1973
Vufflens-le-Château
Le Chenit
VD
VD
SUI
SUI
Equipe - Vétérans hommes
19
-
LACHENAL Didier Georges
LACHAUX armand
1963
1965
PEILLONNEX
LUCINGES
-
-
SUI
FRA
Equipe - Vétérans hommes

Equipe - Vétérans mixtes
3

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Team Name
PAI.
20
-
Audemars Patrick
Bacelar Sofia
1963
1971
Arzier-le-muids
Vinzel
VD
VD
SUI
SUI
Equipe - Vétérans mixtes
21
-
Groslambert Alain
Rougnon Glasson Rose
1965
1973
Besançon
Besançon
-
-
FRA
FRA
Equipe - Vétérans mixtes
24
-
Giraud Christophe
Giraud Emmanuelle
1969
1970
Valleiry
Valleiry
-
-
SUI
FRA
Equipe - Vétérans mixtes
Les mollets ronds

Individuel - Seniors femmes
6

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
151
Brandenberger Annick
1986
Saxon
VS
SUI
Individuel - Seniors femmes
T-R-T Athlétisme Monthey
152
Bissell Aline
1995
Genthod
GE
SUI
Individuel - Seniors femmes
153
Leclercq Alice
1984
Monthey
VS
FRA
Individuel - Seniors femmes
154
Giakoumi Konstantina
1989
Chatelaine
GE
SUI
Individuel - Seniors femmes
155
Cottin Guillemette
1991
Prévessin
-
FRA
Individuel - Seniors femmes
Tryverdon
175
Büschi Monika
1978
Holderbank (SO)
SO
SUI
Individuel - Seniors femmes

Individuel - Seniors hommes
12

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
156
Pedrosa Nelson
1991
Epalinges
VD
POR
Individuel - Seniors hommes
FC SB
157
Kaczor Marcin
1981
Meyrin
GE
SUI
Individuel - Seniors hommes
158
Guenegan Olivier
1978
Douvaine
-
FRA
Individuel - Seniors hommes
Terre de running Anthy-sur-Lém
159
SEN KAAN
1989
Montreux
VD
SUI
Individuel - Seniors hommes
160
Schläpfer Andreas
1982
Zürich
ZH
SUI
Individuel - Seniors hommes
161
tomcik christopher
1993
Le Grand-Saconnex
GE
SUI
Individuel - Seniors hommes
Tri-Touristes
162
Chapuis Sébastien
1980
PREMANON
-
FRA
Individuel - Seniors hommes
Triteamvalleedejoux
163
DAUBY Maxime
1979
Préverenges
VD
FRA
Individuel - Seniors hommes
174
rebouillat joseph
1982
virey le grand
-
FRA
Individuel - Seniors hommes
177
Sharp Hector
1991
Geneva
-
NZL
Individuel - Seniors hommes
178
Salamin Antonin
1998
Bulle
FR
SUI
Individuel - Seniors hommes
Triviera
179
laubscher samy
1986
Yens
VD
SUI
Individuel - Seniors hommes

Individuel - Vétérans femmes
5

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
164
Müller Ursula
1969
Wölflinswil
-
SUI
Individuel - Vétérans femmes
Swim Team Siggingen
165
WATELET Line
1975
VIELLE EGLISE EN YVELINES
-
FRA
Individuel - Vétérans femmes
166
Lipniacka Anna
1961
La Rippe
VD
SUI
Individuel - Vétérans femmes
CTAC
167
Rouel Eliane
1967
Prangins
VD
SUI
Individuel - Vétérans femmes
CNN
168
Pettersson Lena
1975
Bolken
SO
SWE
Individuel - Vétérans femmes

Individuel - Vétérans hommes
6

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
169
vivot gerald
1973
groisy
-
FRA
Individuel - Vétérans hommes
gerald vivot
170
Leoni Mike
1969
Untersiggenthal
AG
SUI
Individuel - Vétérans hommes
Swim TEAM Siggingen
171
cottez laurent
1965
mouthe
-
FRA
Individuel - Vétérans hommes
Vallée de Joux triteam
172
Duclaux Michel
1961
Gaillard
-
FRA
Individuel - Vétérans hommes
173
Guinand Cédric
1971
Genève
GE
SUI
Individuel - Vétérans hommes
UBS Run & Bike
176
Büschi Christoph
1974
Riedholz
SO
SUI
Individuel - Vétérans hommes