Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Stafette
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Seerunde (Läufer 1)
1
1001
WYSS Andreas
KRÄHENBÜHL Ernst
1965
1960
Oberdiessbach
Burgdorf
BE
BE
SUI
SUI
Staffette
01:26:15
20:11 (1°)
2
1002
RAEMY Bruno
PORTMANN Stephan
1979
1974
Oberschrot
Richenthal
FR
LU
SUI
SUI
Staffette
01:31:16
00:05:01
25:58 (3°)
3
1003
BRANTSCHEN Reto
MÄDER Michael
1975
1973
Pensier
Marly
FR
FR
SUI
SUI
Staffette
01:33:26
00:07:11
22:58 (2°)

Berglauf - Men
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
20
LEU Christian
1994
Detligen
BE
SUI
MAN
00:45:32
2
96
DAFFLON Xavier
1982
Fribourg
FR
SUI
M40
00:47:28
00:01:56
3
154
MESZAROS Thomas
1978
Meyriez
FR
SUI
M40
00:48:01
00:02:29
4
163
ROTZETTER Marc
2000
Rechthalten
FR
SUI
MAN
00:48:27
00:02:55
5
87
MARCHON Thierry
1993
Riaz
FR
SUI
MAN
00:48:47
00:03:15
6
121
DEILLON Matthieu
1993
Broc
FR
SUI
MAN
00:49:11
00:03:39
7
148
BERSET Pascal
1985
Farvagny
FR
SUI
MAN
00:50:14
00:04:42
8
73
HUBER Erich
1981
Rechthalten
FR
SUI
M40
00:50:45
00:05:13
9
140
NEUHAUS Baptiste
1995
Treyvaux
FR
SUI
MAN
00:50:51
00:05:19
10
144
DUPRÉ Arnaud
2003
Lovens
FR
SUI
U20 - M
00:51:06
00:05:34

Berglauf - Women
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
383
SCHINDLER Nicole
1990
Fribourg
FR
SUI
WOM
00:53:25
2
366
JENNY Inge
1978
Düdingen
FR
SUI
W40
00:55:09
00:01:44
3
349
BOSSART-MARMY Delphine
1993
Düdingen
FR
SUI
WOM
00:55:29
00:02:04
4
396
UMBRICHT Sarah
1985
Solothurn
SO
SUI
WOM
00:57:54
00:04:29
5
387
SCHUWEY Mylène
1995
Châtel Sur Montsalvens
FR
SUI
WOM
00:57:54
00:04:29
6
346
HEIMLICHER Teres
1985
Rechthalten
FR
SUI
WOM
00:58:11
00:04:46
7
376
HERTENSTEIN Simone
1977
4410 Liestal
BL
SUI
W40
00:59:13
00:05:48
8
333
MORGADO Madalena
1978
Courtepin
FR
POR
W40
00:59:46
00:06:21
9
353
DAFFLON Caroline
1984
Düdingen
FR
SUI
WOM
01:00:18
00:06:53
10
350
SUTER Valérie
1976
Fribourg
FR
SUI
W40
01:00:40
00:07:15