Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

649 participants

All categories
Athlete

1 KM - Enfants Filles
56

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
GATSI Stella
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
2
SCHNEIDER Savanna
2018
Gland
-
GER
1 KM - Enfants Filles
3
STILLHARD Zoé
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
4
HABERMACHER Jessie
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
5
GOETSCHMANN Amélie
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
6
LL
BONKOVA LONG Lara
2016
Nyon
VD
SVK
1 KM - Enfants Filles
7
BANYIYEZAKO Samantha
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
8
SCHIANO DE COLELLA Leya
2016
Gland
-
SUI
1 KM - Enfants Filles
9
GARCIA Alicia
2018
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
10
CHAKOUA Serena
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
11
RINDLISBACHER Jenna
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
12
MAMIN Maëlle
2016
Arzier-Le Muids
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
13
BADEL Emily
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
14
MOUSSA Elia
2016
Gilly
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
15
MOUSSA Naomi
2017
Gilly
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
16
BOLAT Defne
2016
Prangins
VD
TUR
1 KM - Enfants Filles
17
Team Rubik's Cube
BANO Elena
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
18
CAVACO CARDOSO Diogo
2017
Gland
VD
-
1 KM - Enfants Filles
19
RPROD'HON Jayce
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
20
PERFETTO Elenna
2017
Eysin
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
21
HASANI Elina
2015
Nyon
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
22
SCHWAB Caroline
2018
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
23
LUCIE Mila
2018
Pangins
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
24
OLIVEIRA Maria-Flor
2018
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
25
KOLLY Elena
2018
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
26
VIVIAND Mélody
2018
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
27
EMIYAN Noémie
2018
Prangins
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
28
EMIYAN Anaïs
2018
Prangins
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
29
CAVACO CARDOSDO Dinis
2019
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
30
D'ANTUONO Nathan
2019
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
31
AVDYLI Edion
2019
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
32
DUSHICA Rayan
2018
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
33
CAROUCINHA Dieigo
2020
Rolle
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
34
Team LAURITS
LAURITS Sigrid
2016
Prangins
VD
SWE
1 KM - Enfants Filles
35
BLANCO Celia Ines
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
36
PAUL Mia
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
37
SIMON-VERMOT Naomi
2016
Arzier
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
38
CEFERINO Inès
2016
Vich
-
SUI
1 KM - Enfants Filles
39
HARDY Vera
2016
Gland
-
SUI
1 KM - Enfants Filles
40
SUTTER Amelia
2017
Vich
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
41
SCHUMACHER Emilie
2016
Nyon
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
42
COUTENOT Léna
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
43
MABOSO Malak
2017
Versoix
GE
SUI
1 KM - Enfants Filles
44
LEFEBVRE Agathe Marie
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
45
SULLIVAN Olive
2017
1196
VD
CAN
1 KM - Enfants Filles
46
RESENDE Delia
2017
Farges
-
FRA
1 KM - Enfants Filles
47
PIRINOLI Erine
2017
Nyon
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
48
DONAIN Clara
2017
Denens
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
49
MARCHAND Margaux
2018
Echenevex
-
SUI
1 KM - Enfants Filles
50
DaCosta
AMARAL DA COSTA Alice
2018
Nyon
VD
POR
1 KM - Enfants Filles
51
RUDENKO Lika
2015
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
52
DURAMY Ines
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
231
KOVAL Laurence
2017
Nyon
VD
GBR
1 KM - Enfants Filles
254
ALLARIA Mie
2019
Gingins
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
256
SICURANZA Aria
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles
417
ZAHRINGER Isia
2015
Vich
VD
SUI
1 KM - Enfants Filles

1 KM - Enfants Garçons
60

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
18
CAVACO CARDOSO Diogo
2017
Gland
VD
-
1 KM - Enfants Garçons
19
RPROD'HON Jayce
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
29
CAVACO CARDOSDO Dinis
2019
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
30
D'ANTUONO Nathan
2019
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
31
AVDYLI Edion
2019
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
32
DUSHICA Rayan
2018
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
33
CAROUCINHA Dieigo
2020
Rolle
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
201
BELLITTO Alessio
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
202
RIVAUD Soren
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
203
BRÜLHART Nils
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
204
MARCAILLOU Hugo
2017
Gland
VD
FRA
1 KM - Enfants Garçons
205
Les couz
STÄGER Léo
2016
Gland
-
SUI
1 KM - Enfants Garçons
206
BALMER Martin
2017
Gland
-
SUI
1 KM - Enfants Garçons
207
CHAPPUIS Maël
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
208
MÉNÉTRIER Axel
2018
Gland
VD
FRA
1 KM - Enfants Garçons
209
LAFFELY Arnaud
2016
Luins
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
210
LAFFELY Aurélien
2016
Luins
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
211
RAMEL Loris
2018
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
212
AGAJ Ron
2018
Gland
-
SUI
1 KM - Enfants Garçons
213
PHILIPPI Victor
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
214
GAY Lionel
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
215
LL
LONG Luca
2019
Nyon
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
216
Running Merguez
BERTHET Basile
2018
Dully
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
217
GARCIA Matthew
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
218
MATOS Miguel
2017
Nyon
-
SUI
1 KM - Enfants Garçons
219
ISGRO Lorenzo
2016
Gilly
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
220
le Pas'sage
MARTINS DOS REIS Romeo
2018
Duillier
VD
FRA
1 KM - Enfants Garçons
221
MARTINS DOS REIS Gabriel
2019
Duillier
VD
FRA
1 KM - Enfants Garçons
222
BURRI Benjamin
2017
Duiller
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
223
BRON Alpha
2018
Duiller
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
224
SORDET Théo
2018
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
225
LAURITS Arthur
2019
Prangins
VD
SWE
1 KM - Enfants Garçons
226
BARBOSA Pierre
2017
Gland
VD
POR
1 KM - Enfants Garçons
227
MATTIOLI-BALMER Livio
2017
Coinsins
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
228
VENTURA Nathanael
2018
Salins
VS
SUI
1 KM - Enfants Garçons
229
CEFERINO Stan
2018
Vich
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
230
BLOND OUSSON Marin
2019
Gland
-
SUI
1 KM - Enfants Garçons
231
KOVAL Laurence
2017
Nyon
VD
GBR
1 KM - Enfants Garçons
232
KOVAL Martin
2019
Nyon
VD
CZE
1 KM - Enfants Garçons
233
MABOSO Elykia
2019
Versoix
GE
SUI
1 KM - Enfants Garçons
234
SEEGER Anand
2016
Nyon
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
235
ALEIXENDRI Aydan
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
236
ROCHAT Emmanuel
2018
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
237
WALLENTIN Tom
2017
Prangins
VD
SWE
1 KM - Enfants Garçons
238
BENCHOUK Axel
2017
Lausanne
-
SUI
1 KM - Enfants Garçons
239
GALLA Lucien
2016
Nyon
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
240
MARCHAND Milan
2016
Echenevex
-
SUI
1 KM - Enfants Garçons
241
MARCHAND Lucas
2018
Echenevex
-
SUI
1 KM - Enfants Garçons
242
BARROW Liam
2018
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
243
BADER Antoine
2016
Duillier
-
SUI
1 KM - Enfants Garçons
244
VILACA CAIANO Erwan
2018
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
245
AGNES Anthony
2017
Genolier
-
SUI
1 KM - Enfants Garçons
246
PARMELIN Eliot
2016
Bursins
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
247
RUDENKO Jora
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
248
DESPONDS William
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
250
FOURTI Nicolas
2017
Prangins
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
251
VALENTINE Luka
2016
Commugny
VD
GBR
1 KM - Enfants Garçons
397
FOURTI Nicolas
2017
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons
398
DOBERT Lukas
2017
Gingins
VD
GER
1 KM - Enfants Garçons
399
FANTINATO Fabio
2016
Gland
VD
SUI
1 KM - Enfants Garçons

10 KM - Adultes Femmes
33

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2002
WAHLEN Léonie
1997
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2005
La foulée
CORTINAS Véronique
1977
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2012
TAN Chloé
2005
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2015
PETER Madalina
1991
Gland
VD
FRA
10 KM - Adultes Femmes
2016
DEMARTA-GATSI Claudia
1985
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2017
PETIPIERRE Aurélie
1995
Montalchez
NE
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2029
GAY Erika
1982
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2032
MONSERRAT Irene
1990
Gland
-
VEN
10 KM - Adultes Femmes
2033
BROT Alexandra
1984
Gland
VD
FRA
10 KM - Adultes Femmes
2036
BRULHART Michele
1983
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2041
CHAKOUA Diana
1985
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2043
BACHOLLET Jana
1982
Saint-Cergue
VD
SLO
10 KM - Adultes Femmes
2067
HUGUET Apolline
1991
Le Brassus
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2068
CABRAL Daniela
1987
Bière
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2072
BARBAY Solange
1978
Saubraz
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2079
SANGOUARD Noëmi
1984
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2086
GONZALEZ Judit
1992
Lausanne
VD
ESP
10 KM - Adultes Femmes
2091
BERTHEREAU Chloe
1987
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2092
DONAIN Charlyne
1987
Denens
-
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2093
SCHNEITER Tania
1987
Nyon
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2099
BOVET Sarah
1990
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2111
ROCHAT Nathalie
1978
Severy
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2113
SCHUMACHER Lucie
1977
Nyon
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2119
MAERNHOUT Marina
1986
Gland
VD
FRA
10 KM - Adultes Femmes
2120
VAN GELDER Melody
1983
Nyon
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2121
ALBERTI Federica
1979
Genève
GE
ITA
10 KM - Adultes Femmes
2122
PPT
CAND Athalie
1990
Villars-Le-Terroir
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2127
Léman Running
GIANDONATO Stephanie
1978
Geneve
GE
ITA
10 KM - Adultes Femmes
2142
TRAMONI Sandrine
1983
Genève
-
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2144
cnn tri nyon
MÉTRAL GALLA Murielle
1981
Nyon
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2158
NASSISI Thelma
1998
Crans-Près-Céligny
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2159
Ochsner Sport Bulle
MARZINOTTO Nathalie
1977
Châtel-St-Denis
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes
2160
RAUER Chloé
1991
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Femmes

10 KM - Adultes Hommes
69

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2001
RIVAUD Clément
1981
Gland
VD
FRA
10 KM - Adultes Hommes
2004
Ineos Running Team
BECKERS Pierre
1991
Préverenges
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2006
PIATTI Pierre
1988
Rolle
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2007
CLERICI Matteo
1985
Gland
VD
ITA
10 KM - Adultes Hommes
2008
BUI Truong Chinh
1977
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2009
MARCAILLOU Fabien
1986
Gland
VD
FRA
10 KM - Adultes Hommes
2011
MORIN Nicolas
2005
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2013
CHAPPUIS Patrick
1977
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2022
Roduit's family
RODUIT Jean-Luc
1980
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2023
STILLHARD Gary
1980
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2025
RODRIGUES Fernando
1983
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2026
KOTTELAT Frederic
1980
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2030
GAY Gregory
1978
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2031
MARTIN Boris
1985
Gland
VD
BEL
10 KM - Adultes Hommes
2034
MANNEH Baboucarr
2002
Lausanne
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2038
DIENG Roman
1988
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2040
LIEGEOIS Nicolas
1986
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2042
WAGNIÈRES Mathieu
1989
Gilly
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2046
DANIEL Ribeiro
1993
Nyon
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2050
RANDALL Alec
2003
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2055
Mini Foulee Glandoise
MONTEIRO Pedro
1984
Gland
VD
POR
10 KM - Adultes Hommes
2056
ORDIONI Vincent
1982
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2057
JOHNSON Christopher
1986
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2058
BORTOLI CHAPALAY Julien
1980
Prangins
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2059
BASSIN Michaël
1987
Montagny-Près-Yverdon
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2061
POUILLAUDE Bertrand
1983
1260
VD
FRA
10 KM - Adultes Hommes
2066
Team PPT
ANDRIGHETTO Matteo
2001
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2069
MOLLEYRES Alain
1998
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2073
ORTIZ Andrés
1990
Lausanne
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2074
BARBAY Didier
1969
Saubraz
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2075
ORTIZ Luis Alberto
1966
Lausanne
VD
ECU
10 KM - Adultes Hommes
2076
DI FLORIO Bruno
1983
Gland
VD
FRA
10 KM - Adultes Hommes
2077
CARVALHEIRO Leonardo
1980
Gland
VD
POR
10 KM - Adultes Hommes
2078
LEMIEUX David
1992
Mont-Sur-Rolle
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2080
SANGOUARD Julien
1983
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2081
GIRARDET Francois
1978
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2084
GILGIEN-DÉNÉRÉAZ Michael
1987
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2085
Apollo Swiss
MATHEZ Christophe
1991
Vich
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2088
JOYE Aurelien
1995
1196
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2089
GRAF Florian
1987
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2090
WAHLEN Bastien
1989
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2094
DONAIN Nicolas
1984
Denens
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2096
VIEIRA Cesar
1980
Nyon
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2098
ELMIGER Olivier
1989
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2100
MARTIN Sébastien
1989
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2103
DANILTCHEV Alexandre
1981
Vich
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2104
ARELLANO Ion
1977
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2107
RUSANOV Anton
1982
Gland
VD
FRA
10 KM - Adultes Hommes
2109
UBP
DEHAIES Ronny
1979
Gland
-
FRA
10 KM - Adultes Hommes
2114
KISSEMA Jordy
1996
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2115
SCHWAB Loïc
1995
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2117
BERTHERIN Sébastien
1986
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2123
GALVEZ Anthony
2002
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2124
FRACHEBOURG Loïc
2003
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2125
AMETI Driton
2003
Renens
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2126
Les Philiponas
PHILIPONA Pascal
1977
Dully-Bursinel
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2128
Leman running
RESENDE Emmanuel
1981
Farges
-
FRA
10 KM - Adultes Hommes
2132
Léman Running
KRATTINGER Serge
1977
Collonges
-
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2133
Boutrois
BOUTROIS Gregory
1982
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2137
NOVA Horacio
1980
Genève
GE
URU
10 KM - Adultes Hommes
2138
NOVA Horacio
1980
Genève
GE
URU
10 KM - Adultes Hommes
2139
VIGNON Olayitan
1982
Nyon
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2141
SCHNYDER Thomas
1989
Genève
GE
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2143
BENCHOUK Samy
1982
Lausanne
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2151
AGNES Laurent
1982
Gland
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2154
FAURE Pierre-Jean
1982
Gland
VD
FRA
10 KM - Adultes Hommes
2155
La dream team
DESPONDS Vincent
1981
Gingins
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes
2156
ALI Boutahar
1982
Gland
VD
MAR
10 KM - Adultes Hommes
2161
MOUSSA Karim
1979
Gilly
VD
SUI
10 KM - Adultes Hommes

10 KM - Seniors Femmes
14

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2045
Léman Running
BERDOZ Muriel
1973
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
2054
RAGOSTA Anna
1965
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
2082
PERRET Evelyne
1959
Prangins
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
2101
NEY Patricia
1975
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
2106
BONITO Isabelle
1970
Luins
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
2108
Gigi
GIRARDIN Patrizia
1973
Coppet
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
2131
LUDUENA Carla
1974
Gland
VD
ARG
10 KM - Seniors Femmes
2135
VASILJEVIC Branka
1975
Bursins
VD
CRO
10 KM - Seniors Femmes
2140
GAUDARD Anne-Lise
1962
Luins
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
2147
ANTONINI PHILIPPE Roberta
1971
Nyon
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
2148
PPT
REVERCHON Sonia
1973
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
2149
HENNEL Elisabeth
1972
Arzierarzier-Le Muids
VD
FRA
10 KM - Seniors Femmes
2150
Brocky’s Band
BROCARD Valérie
1969
Bassins
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes
2157
Léman running
RENARD Laurence-Sophie
1969
Vich
VD
SUI
10 KM - Seniors Femmes

10 KM - Seniors Hommes
47

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1576
FERREIRA Carlos Alberto
1975
Gland
-
SUI
10 KM - Seniors Hommes
1577
La Foulée Glandoise
BILL Jean-Daniel
1958
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2003
GOMEZ Pablo
1972
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2010
MOULIN Benoit
1975
Attalens
FR
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2014
BRINKERS Julien
1976
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2018
DELATTRE Fabrice
1974
Divonne -Les Bains
-
FRA
10 KM - Seniors Hommes
2019
RIBEIRO Alvaro
1974
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2020
AZEVEDO Filipe
1975
Nyon
VD
POR
10 KM - Seniors Hommes
2021
Viêtes Limaces
DONNET Jérémie
1965
Petit-Lancy
GE
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2024
La Foulée Glandoise
MAGNENAT Diego
1975
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2027
FÉLIX Sébastien
1973
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2028
GOMES Jorge
1970
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2035
JOYE Pierre
1963
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2037
ROBERTI Sylvain
1965
1004
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2039
HECKENDORN URSCHELER Lukas
1973
Prangins
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2044
ROBERT Jean-Paul
1955
Gland
-
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2047
PLAIA Giuseppe
1976
Ginevra
GE
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2048
MICCO Corrado
1976
1202
GE
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2049
FININI Lino
1965
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2051
MARTIN Howard
1976
Genolier
VD
GBR
10 KM - Seniors Hommes
2052
Les Poulains
GUILLET Sébastien
1976
Arzier
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2053
ROTA Rémy
1976
Gland
VD
FRA
10 KM - Seniors Hommes
2060
VERHAEGEN Eric
1968
Prangins
VD
BEL
10 KM - Seniors Hommes
2062
TANGUY Patrick
1966
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2063
VERY Didier
1965
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2064
FLEURY Cédric
1971
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2065
FAHMY Stephane
1974
Founex
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2070
Triathlon Club Geneve
DOEBERT Steffen
1969
Eysins
VD
GER
10 KM - Seniors Hommes
2071
ROTA Alain
1969
Cessy
-
FRA
10 KM - Seniors Hommes
2083
PERRET Claude
1956
Prangins
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2087
GIRARDET Michel
1953
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2095
ROULIN Philippe
1967
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2097
CO Lausanne-Jorat
MÜLLER Beat J.
1962
1196
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2102
CTAC
MULLER Daniel
1973
Vich
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2105
BONITO Daniel
1967
Luins
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2110
Todo por un Sueño
MCINTYRE Niall
1969
Perroy
-
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2112
Léman Running
EVANS Ross
1971
Aubonne
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2116
MOTTET Marc
1967
Marchissy
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2118
PEREIRA Fernando
1952
Nyon
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2129
Foulée Glandoise
AVILA Salomon
1969
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2130
VAUCHER Alain
1973
Savigny
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2134
SCHNYDER David
1975
Bursins
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2136
BARTHES Patrice
1976
Prevessin-Moens
-
FRA
10 KM - Seniors Hommes
2145
ELMIGER Josef
1954
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2146
UBS Jogging
BOUCHET Bernard
1944
Le Lignon
GE
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2152
EAP Laurent
1962
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes
2153
NGANKAM Eugène
1969
Gland
VD
SUI
10 KM - Seniors Hommes

2 KM - Enfants Filles
40

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
51
RUDENKO Lika
2015
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
253
TUNA PINTO Ema
2014
Gland
VD
POR
2 KM - Enfants Filles
255
ALLARIA Kaya
2015
Gingins
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
401
MARCAILLOU Hanae
2015
Gland
VD
FRA
2 KM - Enfants Filles
402
BINGGELI Eléonore
2013
Gland
-
SUI
2 KM - Enfants Filles
403
HABERMACHER Talya
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
404
Mini Foulée Glandoise
PEROZZI éloïse
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
405
GOETSCHMANN Juliette
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
406
PLANCHEREL Céline
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
407
PLANCHEREL Noémie
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
408
DUTOY Leila
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
409
RINDLISBACHER Melissa
2015
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
410
SALGUEIRO Marion
2015
Gland
VD
FRA
2 KM - Enfants Filles
411
FAILLETTAZ Mélissa
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
412
VERHAEGEN Nathalie
2012
Prangins
VD
BEL
2 KM - Enfants Filles
413
MATOS Gabriela
2012
Nyon
-
SUI
2 KM - Enfants Filles
414
Les Chouinis
GROSJEAN Léna
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
415
BAUD Solène
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
416
POLIZZI Sofia
2013
Rolle
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
417
ZAHRINGER Isia
2015
Vich
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
418
DUSHICA Liana
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
419
GIAQUINTO Romina
2013
Gland
VD
POL
2 KM - Enfants Filles
420
RICCIO Lya
2015
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
421
CNN Tri Nyon
MULLER Lauriane
2013
Vich
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
422
DIETSCHY Charlyne
2013
Genolier
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
423
DIETSCHY Maelye
2015
Genolier
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
424
Gigi
GIRARDIN Pamela
2013
Coppet
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
425
WAHL Emilie
2015
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
426
SUTTER Alexandra
2014
Vich
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
427
SCHUMACHER Axelle
2013
Nyon
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
428
SARECZKI Julia
2012
Gilly
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
429
Sonalis Angels
SEEGER Iyla
2014
Nyon
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
430
ALEIXENDRI Sienna
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
431
DERUDET Aline
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
432
DONAIN Doris
2015
Denens
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
433
DaCosta
AMARAL DA COSTA Thaís
2014
Nyon
VD
POR
2 KM - Enfants Filles
434
BADER Camille
2013
Duillier
-
SUI
2 KM - Enfants Filles
435
AGNES Livia
2013
Genolier
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
436
FOURTI Laura
2015
Prangins
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles
437
FOURTI Laura
2017
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Filles

2 KM - Enfants Garçons
63

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
249
BOUTAHAR Nail
2015
Gland
VD
FRA
2 KM - Enfants Garçons
601
BELLITTO Andrea
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
602
BRULHART Esteban
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
603
KOCHER Thomas
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
604
Les couz
STÄGER Lucas
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
605
Les couz
ZANCHIELLO Kilian
2014
Arzier
-
SUI
2 KM - Enfants Garçons
606
BALMER Paul
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
607
WIST Nohlan
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
608
CHAPPUIS Théo
2013
Gland
-
SUI
2 KM - Enfants Garçons
609
MÉNÉTRIER Joaquim
2015
Gland
VD
FRA
2 KM - Enfants Garçons
610
RAMEL Milan
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
611
BINGGELI Maximilien
2015
Gland
-
SUI
2 KM - Enfants Garçons
612
Roduit's family
DANIEL Roduit
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
613
Roduit's family
RODUIT Gabriel
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
614
AGAJ Nil
2015
Gland
-
SUI
2 KM - Enfants Garçons
615
PHILIPPI Nathan
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
616
GAY Guillaume
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
617
PEROZZI Leonardo
2015
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
618
BANYIYEZAKO Joshua
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
619
SCHIANO DE COLELLA Zachary
2014
Gland
-
SUI
2 KM - Enfants Garçons
620
KELLY Aksel
2013
Givrins
-
SUI
2 KM - Enfants Garçons
621
CHAKOUA Loan
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
622
SORDET Thibault
2012
Luins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
623
SARAIVA ROCHA David
2014
Gland
VD
POR
2 KM - Enfants Garçons
624
Mini-Foulee Glandoise
MONTEIRO Alessandro
2012
Coinsins
VD
POR
2 KM - Enfants Garçons
625
DELUZ Nathan
2014
+41223641190
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
626
FORNALLAZ Noah
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
627
LAUB James
2015
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
628
Les Chouinis
GROSJEAN Léo
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
629
Team Rubik's Cube
ALEX Bano
2012
Coinsins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
630
Mini Foulée Glandoise
BAUD Jonas
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
631
PRESTIPINO Gabriel
2015
Gland
VD
ITA
2 KM - Enfants Garçons
632
CARVALHEIRO Matias
2015
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
633
CARVALHEIRO Tomás
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
634
BARBOSA Diego
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
635
ANTILLE Guillaume
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
636
BLOND OUSSON Noam
2012
Gland
-
SUI
2 KM - Enfants Garçons
637
VICERIAT Julian
2014
Gland
VD
FRA
2 KM - Enfants Garçons
638
RICCIO Luca
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
639
KORNAROS Thibaud
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
640
MULBERGER Leon
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
641
MULBERGER Simon
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
642
FRENCH Edward
2013
Coppet
VD
GBR
2 KM - Enfants Garçons
643
GRANDJEAN Timothée
2015
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
644
SIMON-VERMOT Eden
2012
Arzier
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
645
RINDLISBACHER Idrissa
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
646
BÜHLER Bastien
2014
Gingins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
647
BÜHLER Kentin
2012
Ginins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
648
COUTENOT Tyron
2015
0787622217
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
649
DREVET Gaëtan
2012
Morges
TI
FRA
2 KM - Enfants Garçons
650
Les Philiponas
PHILIPONA Léo
2012
Bursinel
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
651
FRANCEY Alexis
2012
Prangins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
652
Boutrois
BOUTROIS Axel
2015
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
653
Boutrois
BOUTROIS Colin
2012
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
654
SICURANZA Luca
2014
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
655
GALLA Clément
2013
Nyon
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
656
MARCHAND Mathéo
2013
Echenevex
-
SUI
2 KM - Enfants Garçons
657
STEHLIN Ben
2012
Mont-Sur-Rolle
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
658
EMCH Robin
2015
Duillier
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
659
BUENCAMINO Ayan
2011
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
660
PARMELIN Timéo
2014
Bursins
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
661
U 10 Rugby La côte
BRUCH Louis
2013
Gland
VD
SUI
2 KM - Enfants Garçons
662
MARZINOTTO Evan
2012
Châtel-St-Denis
FR
SUI
2 KM - Enfants Garçons

5 KM - Adultes Femmes
57

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2502
ZAPATA SCHMIDT Monica
1977
Genève
GE
ECU
5 KM - Adultes Femmes
2506
Glansemble
DUPASQUIER Armelle
1992
Nyon
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2507
MOMENTÈ Alison
1998
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2512
Glandsemble
WILLI Coralie
1993
Nyon
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2514
AUBRY Noémie
1986
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2517
STÄGER Florence
1987
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2519
CHAPPUIS Floriane
1987
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2520
SCHNEIDER Vera
1981
Coinsins
VD
RSA
5 KM - Adultes Femmes
2524
BINGGELI Adrineh
1978
Gland
-
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2526
BRAND Julia
1986
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2530
Foulée glandoise
PROULX Isabelle
1981
Gland
VD
CAN
5 KM - Adultes Femmes
2531
PHILIPPI Peggy
1977
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2532
GOETSCHMANN Solange
1981
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2535
TREIER Marie
1978
Burtigny
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2537
DUTOY Anastasiia
1997
Gland
VD
UKR
5 KM - Adultes Femmes
2539
Gobe Bitume /Stade de Genève
GARCIA Farik
1982
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2540
THOMPSON-KELLY Claire
1979
Givrins
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2542
ESTRELLA Marina
1987
Gland
VD
BRA
5 KM - Adultes Femmes
2543
Glandsemble
TONTI Caroline
1994
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2545
RINDLISBACHER Nathalie
1989
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2546
SORDET Joëlle
1979
Luins
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2549
FAILLETTAZ Virginie
1981
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2555
ForestFit
DIVALL Marta
1977
Gingins
VD
HUN
5 KM - Adultes Femmes
2556
Léman Running
COMPAGNON Sophie
1993
Petit-Lancy
-
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2561
HANDLEY Victoria
1987
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2562
COMPAGNON Pauline
1996
Chambésy
GE
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2563
REY ANTILLE Emilie
1978
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2568
BUSSARD Marie
1982
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2573
GRANDJEAN Stéphanie
1983
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2577
GIRAUD-NYDEGGER Christelle
1978
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2580
DIALLO-RINDLISBACHER Lydie
1983
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2587
Z-FIT
NOYER Vanessa
1983
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2588
Divonne Running
REMILLEUX Betty
1993
Divonne-Les-Bains
-
FRA
5 KM - Adultes Femmes
2591
BELLIER Irene
1987
Gland
VD
FRA
5 KM - Adultes Femmes
2598
HANCER Laure-Héline
1995
Morges
VD
FRA
5 KM - Adultes Femmes
2600
Tribuperformance
PRICAM Alexia
1992
Genolier
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2602
Z-Fit
MARGUET Estelle
1991
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2603
BRAVO Sandra
1984
Genève
GE
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2606
DA SILVA Tamara
1999
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2607
CALZADILLA María Magdalena
1985
Vich-Coinsins
VD
ESP
5 KM - Adultes Femmes
2608
CLOET Helene
1983
Vinzel
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2612
Les Philiponas
PHILIPONA Nathalie
1978
Bursinel
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2614
CHERPILLOD Stéphanie
1990
Bursins
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2615
BIBBO Aurelie
1988
Farges
-
FRA
5 KM - Adultes Femmes
2619
HERGER Jennifer
1980
Nyon
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2621
FRONTIERE Laetitia
1990
Gingins
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2623
Team Z Fit
THARIN Armelle
1992
Genolier
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2625
MARQUEZ GOMEZ Ana
1993
0774384821
VD
ESP
5 KM - Adultes Femmes
2628
CARNIERI Irene
1984
Nyon
VD
ITA
5 KM - Adultes Femmes
2630
CROCE Alessandra
1984
Nyon
VD
ITA
5 KM - Adultes Femmes
2632
PHILIPPE Alessia
2006
Nyon
-
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2634
VOGEL Sandrine
1991
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2637
DA COSTA Lilia
1995
Nyon
VD
POR
5 KM - Adultes Femmes
2646
Cape Town Massive
HOFMANS FIEDLER Emma
1989
Rolle
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2648
VILACA Monica
1981
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2650
DOS SANTOS CAVACO Sónia
1987
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Femmes
2998
NEL Martinette
1981
Gland
VD
RSA
5 KM - Adultes Femmes

5 KM - Adultes Hommes
46

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2509
MOMENTÈ Melvyn
1993
Gland
VD
ITA
5 KM - Adultes Hommes
2518
BALMER Grégory
1983
Gland
-
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2521
MÉNÉTRIER Clément
1987
Gland
VD
FRA
5 KM - Adultes Hommes
2523
BINGGELI Steve
1983
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2534
VERNA Alexandre
1980
Onex
GE
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2536
DUTOY Chris
1990
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2538
SCHIANO DE COLELLA Pascal
1985
Gland
-
FRA
5 KM - Adultes Hommes
2544
Fc running
CARDOSO Carlos
1991
Bussigny-Pres-Lausanne
VD
POR
5 KM - Adultes Hommes
2547
BERNARD Alexandre
1982
Begnins
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2548
Fc running
MANSOUR Mohammed
1995
Epalinges
VD
ERI
5 KM - Adultes Hommes
2550
VUILLIOMENET Jean-Yves
1979
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2554
BERTHET Nicolas
1981
Dully
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2557
Léman Running
COMPAGNON Julien
1990
Pregny-Chambésy
GE
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2558
SCHORER Damien
1993
Petit-Lancy
GE
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2564
RODRIGUES Diogo
1989
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2565
CHRISTE Antoine
1988
Crans-Près-Céligny
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2567
Parkinson move
BADERTSCHER Cyril
1987
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2569
KORNAROS Nikolaos
1983
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2571
PETITJEAN Arnaud
1980
Gland
VD
FRA
5 KM - Adultes Hommes
2572
BALMER Dimitri
1986
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2574
GRANDJEAN Maxence
1983
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2576
VENTURA Tiago José
1979
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2579
ALVES Jonathan
1983
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2582
PEREZ Xavier
1993
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2586
Team Z Fit
ZANINETTI Valou
1992
Rolle
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2589
Team Z-fit
BUCLIN Vincent
1989
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2590
BELLIER Gregory
1985
Gland
VD
FRA
5 KM - Adultes Hommes
2593
HANDLEY David
1985
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2597
Team Z-Fit
PAPASTAVRIDIS Kevin
1995
Prangins
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2601
Team Z-Fit
ROCHA BERNARDO Rui Alexandre
1990
Lausanne
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2609
PARMELIN Cyril
1990
Morges
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2613
Les Philiponas
PHILIPONA Benjamin
2005
Bursinel
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2617
GIAQUINTO Carmine
1977
Gland
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2618
SHEFKET Rinor
2000
Rolle
VD
-
5 KM - Adultes Hommes
2624
Cape Town Massive
FIEDLER Markus
1986
Rolle
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2626
MARTINHO Rui
1989
Coinsins
VD
POR
5 KM - Adultes Hommes
2629
Zfit
CARCIOFO Sylvain
1979
Gland
-
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2636
DaCosta
DA COSTA Ricardo
1984
Nyon
VD
POR
5 KM - Adultes Hommes
2638
CNN
DEMESMAEKER Erik
2006
1267
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2642
BouBou
MICHEL John
1990
Rolle
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2643
PARMELIN Raphaël
1986
Bursins
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2644
DUCREST Benoit
1991
Rolle
VD
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2645
SEPPEY Quentin
2000
Sion
VS
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2651
HUMBER Christophe
1982
Verbier
VS
SUI
5 KM - Adultes Hommes
2654
DURAMY Jérôme
1983
Gland
VD
FRA
5 KM - Adultes Hommes
2999
HELVACI Cem
1990
0000
-
SUI
5 KM - Adultes Hommes

5 KM - Juniors Filles
17

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
GOMEZ Gaela
2008
Gland
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles
1002
GOMEZ Alana
2011
Gland
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles
1003
AGYA Gland
GIRAUD Gladys
2011
Gland
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles
1004
NAVA Natasha
2007
Prangins
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles
1005
RODRIGUES Kaly
2008
Gland
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles
1006
KELLY Nina
2011
Givrins
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles
1008
BENVEGNEN Oxane
2008
Le Vaud
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles
1009
CANTARINO Laura
2008
Begnins
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles
1011
BARBAY Ludivine
2011
Saubraz
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles
1015
BRUNET Camille
2007
Crozet
-
FRA
5 KM - Juniors Filles
1016
LE PAGE Sofia
2010
Gland
VD
GBR
5 KM - Juniors Filles
1019
mini foulée Glandose
VOISIN Aurore
2008
Gland
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles
1024
KVOCHKINA Zlata
2009
Nyon
-
UKR
5 KM - Juniors Filles
1026
MAURIN Orience
2011
Pully
VD
FRA
5 KM - Juniors Filles
1027
MAURIN Orience
2011
Pully
VD
FRA
5 KM - Juniors Filles
1028
DaCosta
DA COSTA Mariana
2009
Nyon
VD
POR
5 KM - Juniors Filles
1030
SAHO Rama
2009
Lausanne
VD
SUI
5 KM - Juniors Filles

5 KM - Juniors Garçons
13

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1007
URSCHELER Silvan
2010
Prangins
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1010
FAILLETTAZ Théo
2010
Gland
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1012
BARBAY Quentin
2008
Saubraz
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1013
Mini foulée glandoise
DUPUIS Matteo
2011
1196
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1014
VICERIAT Ethan
2011
Gland
VD
FRA
5 KM - Juniors Garçons
1017
LE PAGE Jack
2007
Gland
VD
GBR
5 KM - Juniors Garçons
1018
SCHULTHESS Clément
2008
Gland
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1020
RAVI SHANKAR Naren
2009
Le Lignon
GE
IND
5 KM - Juniors Garçons
1021
Les Philiponas
PHILIPONA Bryan
2008
Bursinel
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1022
RESENDE Dreven
2009
Farges
-
FRA
5 KM - Juniors Garçons
1023
LEGGIERI Florian
2008
Prangins
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons
1025
SAUR Tobias
2009
Gland
VD
FRA
5 KM - Juniors Garçons
1029
AGNES Thomas
2011
Genolier
VD
SUI
5 KM - Juniors Garçons

5 KM - Marche et Nordic Walking
77

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1501
OUSSON Solenne
1982
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1502
BEYELER FRAUTSCHI Christiane
1961
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1503
Nordic Walking Nyon
MUNNS-MARCO Susan
1954
36
-
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1504
KHAMISSE Sophie
1965
Gland
-
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1505
KHAMISSE Johnny
1952
Gland
-
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1506
PESENTI Claudia
1960
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1507
ARTCHIYABASHEVA Svitlana
1973
Nyon
-
UKR
5 KM - Marche et Nordic Walking
1508
HUMBERT Patricia
1963
Courtemaiche
-
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1509
HUMBERT Patrick
1960
Courtemaiche
-
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1510
HUSSAIN Anila
1982
1196
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1511
EGGER Jean
1957
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1512
EGGER Hilde
1964
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1513
KOSTER Viola
1959
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1514
PEREIRA Paula
1976
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1515
DURAN Sylvie
1968
Gland
-
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1516
MAZERON Amandine
1984
Gland
VD
FRA
5 KM - Marche et Nordic Walking
1517
CHAPALAY Zdenka
2007
Prangins
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1518
CHAPALAY Virginie
1979
Prangins
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1519
DI STEFANO Laura
1990
Gland
-
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1520
KOENIG Federica
1977
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1521
I Chippis
ABENI Gianmarco
2013
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1522
I Chippis
ABENI Marco
1976
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1523
Les Chouinis
GROSJEAN Melanie
1979
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1524
Team Rubik's Cube
BANO Patricia M
1975
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1525
CARVALHEIRO Patricia
1984
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1526
BOLOGNINO Lorena
1974
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1527
BRUNET Florence
1976
Crozet
-
FRA
5 KM - Marche et Nordic Walking
1528
BRUNET Nathan
2003
Crozet
-
FRA
5 KM - Marche et Nordic Walking
1529
GIROD Christine
1967
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1530
CARDOSO Ana
1974
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1531
GIROD Jennifer
1992
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1532
ROULIN Corinne
1973
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1533
ROULIN Hugo
2007
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1534
VENTURA Samuel
1988
Salins
VS
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1535
VENTURA Marta
1988
Salins
VS
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1536
VENTURA Lilia
1977
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1537
BOTH Susan
1954
Chéserex
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1538
WYLER Nadia
1975
Nyon
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1539
MONNEY Isbelle
1963
Coinsinsgland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1540
FERNANDEZ Liliana
1984
Petit Lancy
GE
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1541
DE ROSE Francesco
1976
Nyon
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1542
Scandifit.club
REZNIKOVA Natalia
1969
Versoix
GE
RUS
5 KM - Marche et Nordic Walking
1543
DA SILVA Laura
1969
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1544
DA SILVA Lino
1971
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1545
ESTEBAN Matthieu
1998
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1546
SUMI Laurent
1958
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1547
LEFEBVRE Clémence
1982
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1548
RODRIGUEZ Nathan
2010
Gland
VD
ECU
5 KM - Marche et Nordic Walking
1549
ZIEGLER Verónica
1979
Gland
VD
ESP
5 KM - Marche et Nordic Walking
1550
Les Ptis Gros
GROSCLAUDE Thibault
2008
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1551
Les Ptis Gros
GROSCLAUDE Vanessa
1976
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1552
REZNIKOV Stanislav
1964
Versoix
GE
RUS
5 KM - Marche et Nordic Walking
1553
Los Zapatitas
SCHMIDT Marina
2010
Genève
GE
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1554
BREDA Véronique
1972
Bogis-Bossey
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1555
ADLER Isabel
1967
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1556
ADLER Philippe
1962
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1557
CHERPILLOD Talia
2016
Bursins
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1558
CHERPILLOD Clara
2018
Bursins
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1559
CHERPILLOD Joël
1985
Bursins
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1560
GUILLOUD Suzanne
1989
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1561
GUILLOUD Francis
1987
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1562
GUILLOUD Roxanne
2018
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1563
GUILLOUD Maxime
2020
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1564
FRANCEY Melanie
1984
Prangins
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1565
scandifit.club
REZNIKOV Stanislav
1964
Versoix
GE
RUS
5 KM - Marche et Nordic Walking
1566
Scandifit.club
PCHELINTSEVA Ekaterina
1982
Chambesy
GE
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1567
GENOUD Jean-Philippe
1952
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1568
GENOUD Jean-Philippe
1952
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1569
AUBERT Lorena
1974
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1570
AUBERT Gabriela
2009
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1571
METZLER Kerstin
1981
Nyon
VD
GER
5 KM - Marche et Nordic Walking
1572
DOS SANTOS CAVACO Sónia
1987
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1573
ARDITI Chantal
1979
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
1574
KARIM Mounia
1982
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
2566
BENDER Jérôme
1959
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
2635
RAO Mario
1962
Gland
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking
2655
FERREIRA Lucunda
1966
Rolle
VD
SUI
5 KM - Marche et Nordic Walking

5 KM - Seniors Femmes
29

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1575
GWONI Ok Ja
1949
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2501
CESCON Nadia
1967
Nyon
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2504
HUMBERT-DROZ Isabelle
1969
Gland
VD
CAN
5 KM - Seniors Femmes
2508
AUGIER Sylvie Anne
1965
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2511
COLAS Christelle
1971
Lausanne
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2513
BRÜLHART Cécile
1975
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2515
NAVA Bérénice
1973
Prangins
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2527
BLUM Patricia
1961
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2528
CHARPENTIER Georgia
1967
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2529
BOTH Susan
1954
Chéserex
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2533
AESCHMANN Paula
1966
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2541
BINZ Judith
1961
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2559
SIBYLLE Willi
1971
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2560
GIAQUINTO Barbara
1971
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2570
PRADOS DONA Rosalia
1969
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2575
CALLONI-STIRNIMANN Regula
1969
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2581
Gingins Forest Fit
BÜHLER Valérie
1976
Gingins
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2584
Team Z Fit
SCAIOLA Virginie
1966
Rolle
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2596
HALDI Maryline
1969
Longirod
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2599
VERSTRATEN Marina
1961
Gland
VD
BEL
5 KM - Seniors Femmes
2604
PFISTER Joëlle
1964
Nyon
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2610
GRILLO Maria
1967
Mont Sur Rolle
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2611
LOMBARDO Rosaria
1966
Mont Sur Rolle
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2616
LEGGIERI Hélène
1972
Prangins
VD
FRA
5 KM - Seniors Femmes
2620
Cambegouilles
ROSSIER Nathalie
1967
Lausanne
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2627
SUSSET Marie-Laure
1976
Gland
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2639
BISERTE Julie
1975
Coinsins
-
FRA
5 KM - Seniors Femmes
2653
MORINA Laure
1976
Tolochenaz
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes
2656
REYNAUD Nicole
1974
Bassins
VD
SUI
5 KM - Seniors Femmes

5 KM - Seniors Hommes
28