Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Categories
Top 3 category
Athlete

111 - Assistance électrique (autorisée max 25km/h)
2

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
1090
BOTTASSO Andrea
1985
Vandoeuvres
GE
SUI
04:27:17
04:27:17
Tour 3
0
1501
FOLLIET Pierre-Alain
1953
Genève
GE
SUI
04:32:56
00:05:39
04:32:56
Tour 3

111 - Femmes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
1076
AEBY Sandrine
1974
Attalens
FR
SUI
04:18:30
00:52:46
04:18:30
Tour 3
0
1007
BENOIT POULARD Agnès
1962
Orbe
VD
SUI
06:42:54
03:17:10
06:42:54
Tour 3
0
1052
BOTTINI Emilie
1990
Genève
GE
SUI
03:38:22
00:12:38
03:38:22
Tour 3

111 - Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
1063
ANDRÉ Grégoire
1973
Lausanne
VD
SUI
04:14:56
00:56:11
04:14:56
Tour 3
0
1080
BÉGEL Stéphane
1974
Sullens
VD
SUI
04:27:59
01:09:14
04:27:59
Tour 3
0
1083
BERCLAZ Serge
1968
Bavois
VD
SUI
DNF
Tour 3

222 - Femmes
2

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
514
KISTLER Vanja
1989
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
DNF
Tour 3
0
539
RACINE Anaëlle
1982
Arbaz
VS
SUI
07:56:14
03:49:52
04:06:21
Tour 3

222 - Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
529
ACHERMANN Matthias
1979
Champéry
VS
SUI
08:40:22
01:55:05
03:56:54
04:43:27
Tour 3
0
511
ALLISSON Corentin
1996
Yverdon
VD
SUI
DNF
Tour 3
0
501
COSTA Marco
1979
Prilly
VD
POR
08:33:28
01:48:11
04:12:28
04:21:00
Tour 3

333 - Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
30
BARBEY Vincent
1971
Vessy
GE
SUI
DNF
Tour 3
0
3
BEELER Yannis
1972
Cudrefin
VD
SUI
DNF
Tour 3
0
21
CHRISTE Damase
1978
Moutier
BE
SUI
DNF
Tour 3

Kids Race - 0 à 2 ans - Filles
1

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
2601
GENETTI Nola
2020
Orbe
VD
SUI
00:08:07
08:07
Tour 3

Kids Race - 0 à 2 ans - Garçons
1

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
2602
LOPEZ Nelio
2020
Valeyres-Sous-Montagny
VD
SUI
00:08:48
08:48
Tour 3

Kids Race - 3 à 4 ans - Filles
2

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
2401
CHUARD Emily
2019
Bavois
VD
SUI
00:06:11
00:02:33
06:11
Tour 3
0
2402
GENETTI Charlotte
2018
Orbe
VD
SUI
00:03:38
03:38
Tour 3

Kids Race - 3 à 4 ans - Garçons
2

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
2404
AUBERT Milan
2018
St-Cierges
VD
SUI
00:01:33
01:33
Tour 3
0
2403
LOPEZ Kéane
2019
Valeyres-Montagny
VD
SUI
00:01:42
00:00:09
01:42
Tour 3

Kids Race - 5 à 6 ans - Filles
2

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
2202
CHUARD Mindy
2016
Bavois
VD
SUI
00:04:11
01:21
01:28
Tour 3
01:21
0
2203
DELÉMONT Lucie
2017
Orbe
VD
SUI
00:05:19
00:01:08
01:42
01:46
Tour 3
01:50

Kids Race - 5 à 6 ans - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
2206
AUBERT Lyam
2016
St-Cierges
VD
SUI
00:03:20
01:05
01:07
Tour 3
01:06
0
2201
GAVILLET Valentin
2016
Donneloye
VD
SUI
00:03:28
00:00:08
01:10
01:09
Tour 3
01:08
0
2204
LINIGER Hugo
2016
Orbe
VD
SUI
00:03:32
00:00:12
01:06
01:10
Tour 3
01:14

Kids Race - 7 à 8 ans - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
0
2003
DELÉMONT Antoine
2015
Orbe
VD
SUI
00:03:29
00:00:40
01:12
01:08
Tour 3
01:09
0
2002
LAGUERRE Oscar
2014
Les Clées
VD
SUI
00:02:49
58
54
Tour 3
56
0
2001
NICOD Clément
2014
Lignerolle
VD
SUI
00:05:15
00:02:26
01:10
02:07
Tour 3
01:57