Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

SENIOR MEN
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Stage 1
Stage 2
1
5
SAMUEL Equy
JACQUEMOD Mathèo
1996
1990
-
La Thuile
-
-
FRA
FRA
SENIOR MEN
07:17:03
02:27:56 (3)
02:30:47 (41)
Stage 3
02:18:20 (43)
2
1
MAGNINI Davide
EYDALLIN Matteo
1997
1985
Vermiglio
Courmayeur
-
-
ITA
ITA
SENIOR MEN
07:19:53
00:02:50
02:27:49 (1)
02:30:53 (42)
Stage 3
02:21:11 (46)
3
3
GACHET Xavier
BON MARDION William
1989
1983
Beaufort- France
Areches
-
-
FRA
FRA
SENIOR MEN
07:23:08
00:06:05
02:27:52 (2)
02:30:42 (40)
Stage 3
02:24:34 (48)
4
7
VERBNJAK Paul
HERRMANN Jakob
2001
1987
Wölfnitz
Werfenweng
-
-
AUT
AUT
SENIOR MEN
07:30:38
00:13:35
02:32:04 (5)
02:35:23 (46)
Stage 3
02:23:11 (47)
5
2
MAGUET Nadir
ANTONIOLI Robert
1993
1990
Torgnon
Valfurva
-
-
ITA
ITA
SENIOR MEN
07:35:37
00:18:34
02:31:40 (4)
02:33:51 (44)
Stage 3
02:30:06 (52)
6
8
ANTHAMATTEN Martin
GAY Aurélien
1984
2000
Zermatt
Levron
VS
VS
SUI
SUI
SENIOR MEN
07:41:30
00:24:27
02:35:53 (8)
02:39:41 (49)
Stage 3
02:25:56 (49)
7
9
GANAHL Daniel
HOFFMANN Christian
1996
1974
Gaschurn
Ramsau
-
-
AUT
AUT
SENIOR MEN
07:43:17
00:26:14
02:34:29 (7)
02:39:56 (50)
Stage 3
02:28:52 (50)
8
6
OBERBACHER Alex
AYMONOD Henri
1994
1996
Ortisei
Villeneuve
-
-
ITA
ITA
SENIOR MEN
07:56:18
00:39:15
02:38:48 (9)
02:44:35 (51)
Stage 3
02:32:55 (54)
9
22
STOFNER Martin
BECCARI Filippo
1985
1979
Sarntal
Livinallongo
-
-
ITA
ITA
SENIOR MEN
07:57:26
00:40:23
02:40:18 (10)
02:46:36 (53)
Stage 3
02:30:32 (53)
10
11
ARNOLD Iwan
METTAN Pierre
1991
1997
Simplon Dorf
Evionnaz
VS
VS
SUI
SUI
SENIOR MEN
07:59:16
00:42:13
02:40:33 (11)
02:45:14 (52)
Stage 3
02:33:29 (55)

SENIOR WOMEN
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Stage 1
Stage 2
1
201
MOLLARET Axelle
HARROP Emily
1992
1997
La Thuile
La Côte D'aime
-
-
FRA
FRA
SENIOR WOMEN
08:47:46
02:54:51 (22)
03:01:33 (70)
Stage 3
02:51:22 (72)
2
202
DE SILVESTRO Alba
MURADA Giulia
1995
1998
Padola Bl
Albosaggia
-
-
ITA
ITA
SENIOR WOMEN
09:13:09
00:25:23
03:03:45 (31)
03:11:57 (79)
Stage 3
02:57:27 (78)
3
214
JAGERCIKOVA Marianna
JANUSZYK Iwona
1985
1992
Saint Maurice En Valgodemard
Oswiecim
-
-
SVK
POL
SENIOR WOMEN
09:24:10
00:36:24
03:09:08 (37)
03:13:19 (81)
Stage 3
03:01:43 (81)
4
204
MARTINI Mara
VERONESE Ilaria
1997
1996
Milano
Coazze, To
-
-
ITA
ITA
SENIOR WOMEN
09:33:13
00:45:27
03:11:24 (41)
03:18:12 (84)
Stage 3
03:03:37 (84)
5
205
PERILLAT-PESSEY Célia
BONNEL Lorna
1997
1986
Saint Jean De Sixt
La Toussuire
-
-
FRA
FRA
SENIOR WOMEN
09:37:37
00:49:51
03:12:36 (43)
03:19:32 (86)
Stage 3
03:05:29 (85)
6
207
NICOLINI Elena
COMPAGNONI Giulia
1988
1996
Milano
Valfurva
-
-
ITA
ITA
SENIOR WOMEN
09:57:21
01:09:35
03:21:13 (54)
03:22:35 (89)
Stage 3
03:13:33 (99)
7
206
ALONSO RODRIGUEZ Ana
QUINCOCES Nahia
1994
1983
Barrio De Monachil
Mendexa
-
-
ESP
ESP
SENIOR WOMEN
10:26:43
01:38:57
03:28:09 (69)
03:37:28 (111)
Stage 3
03:21:06 (114)
8
209
PERRIER Gaëlle
WÄLLE Fania
1987
1994
Nendaz
Savagnier
VS
NE
SUI
SUI
SENIOR WOMEN
10:49:13
02:01:27
03:33:52 (76)
03:44:53 (120)
Stage 3
03:30:28 (129)
9
203
MARTI Déborah
FATTON Marianne
1995
1995
Guttet-Feschel
Dombresson
VS
NE
SUI
SUI
SENIOR WOMEN
11:01:59
02:14:13
03:55:49 (121)
03:40:11 (116)
Stage 3
03:25:59 (119)
10
210
FELICETTI Giorgia
SCHÖFERLE Bianca
1998
1993
Campitello Di Fassa
Fischen
-
-
ITA
GER
SENIOR WOMEN
11:23:06
02:35:20
03:50:14 (110)
03:54:47 (136)
Stage 3
03:38:05 (142)