Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

8.8K - Scratch Dames
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
1545
GAUTHIER Romane
1998
Le Noirmont
JU
SUI
8.8 KM - Dames 1
00:38:36
2
1606
CRAUSAZ Morgane
1992
Pleigne
JU
SUI
8.8 KM - Dames 2
00:38:49
00:00:13
3
1567
AELLIG Vanessa
1991
Bassecourt
JU
SUI
8.8 KM - Dames 2
00:41:44
00:03:08
4
1627
BEYELER Léna
2002
Rebeuvelier
JU
SUI
8.8 KM - Dames 1
00:42:13
00:03:37
5
1566
CAROLI Alizée
1991
Sorvilier
BE/JB
SUI
8.8 KM - Dames 2
00:42:48
00:04:12
6
1510
SCHALLER Marine
1991
Bassecourt
JU
SUI
8.8 KM - Dames 2
00:42:50
00:04:14
7
1615
RIAT Christelle
1977
Glovelier
JU
SUI
8.8 KM - Dames 3
00:46:53
00:08:17
8
1520
BEUCHAT Maude
1986
Courtételle
JU
SUI
8.8 KM - Dames 2
00:47:15
00:08:39
9
1607
BAILLY Ségolène
1992
Courtételle
JU
SUI
8.8 KM - Dames 2
00:49:10
00:10:34
10
1553
FATNASSI Jocelyne
1955
Courroux
JU
SUI
8.8 KM - Dames 4
00:50:37
00:12:01

16K - Scratch Hommes
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
2017
BEURET Philippe
1976
Porrentruy
JU
SUI
16 KM - Hommes Vétérans
01:07:30
2
2022
CHOFFAT Jean-Luc
1995
Soubey
JU
SUI
16 KM - Hommes Seniors
01:10:54
00:03:24
3
2010
PAGANI Livio
1982
Le Noirmont
JU
SUI
16 KM - Hommes Vétérans
01:13:16
00:05:46
4
2024
GIRARD Olivier
1980
Fontenais
JU
SUI
16 KM - Hommes Vétérans
01:17:03
00:09:33
5
2026
BROQUET Eddy
1982
Bassecourt
JU
SUI
16 KM - Hommes Vétérans
01:18:10
00:10:40
6
2020
SCHAER Eric
1980
Courgenay
JU
SUI
16 KM - Hommes Vétérans
01:19:43
00:12:13
7
2037
QUELOZ Laurent
1986
Delémont
JU
SUI
16 KM - Hommes Seniors
01:21:34
00:14:04
8
2039
CHRISTEN Jérôme
1981
Bonfol
JU
SUI
16 KM - Hommes Vétérans
01:22:43
00:15:13
9
2036
AEBI Dan
2006
Réclère
JU
SUI
16 KM - Hommes Seniors
01:24:07
00:16:37
10
2030
BANDELIER Guillaume
1989
Chevenez
JU
SUI
16 KM - Hommes Seniors
01:24:08
00:16:38

8.8K - Scratch Hommes
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
1611
HUNT Jérémy
1992
Bure
JU
SUI
8.8 KM - Hommes 2
00:31:23
2
1539
MORAND Michael
1983
Court
BE
SUI
8.8 KM - Hommes 2
00:32:49
00:01:26
3
1599
MARTI Mickael
2004
Sonceboz-Sombeval
BE/JB
SUI
8.8 KM - Juniors Hommes
00:33:26
00:02:03
4
1562
GEOFFROY Maxime
1993
Abbévillers
-
FRA
8.8 KM - Hommes 1
00:33:36
00:02:13
5
1573
BUCHSER Tobias
1995
Court
BE/JB
SUI
8.8 KM - Hommes 1
00:33:51
00:02:28
6
1568
MONNERAT Léandre
2002
Haute-Sorne
JU
SUI
8.8 KM - Hommes 1
00:34:44
00:03:21
7
1617
STADELMANN Claude
1981
Pleigne
JU
SUI
8.8 KM - Hommes 3
00:36:11
00:04:48
8
1591
VADAM Jean-Charles
1986
Mandeure
-
SUI
8.8 KM - Hommes 2
00:36:15
00:04:52
9
1572
BONATI Jonas
1999
Boncourt
JU
SUI
8.8 KM - Hommes 1
00:37:14
00:05:51
10
1625
BIERI Matthias
1982
Develier
JU
SUI
8.8 KM - Hommes 3
00:38:01
00:06:38

16K - Scratch Dames
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
2035
VUILLAUME Maryline
1982
Rocourt
JU
SUI
16 KM - Dames Vétérans
01:22:32
2
2027
FLEURY Juliane
1985
Fontenais
JU
SUI
16 KM - Dames Seniors
01:27:52
00:05:20
3
2041
GOGNIAT Magali
1972
Glovelier
JU
SUI
16 KM - Dames Vétérans
01:29:34
00:07:02
4
2008
ROTH Muriel
1979
Bassecourt
JU
SUI
16 KM - Dames Vétérans
01:31:35
00:09:03
5
2006
CATALFAMO Emilia
1994
Nidau
BE
SUI
16 KM - Dames Seniors
01:38:59
00:16:27
6
2011
BRUGNEROTTO Adeline
1984
Porrentruy
JU
SUI
16 KM - Dames Seniors
01:39:38
00:17:06
7
2013
THEUVENAT Marjorie
1975
Porrentruy
JU
SUI
16 KM - Dames Vétérans
01:40:03
00:17:31
8
2007
CAMBIANICA Marion
1982
Delémont
JU
SUI
16 KM - Dames Vétérans
01:40:19
00:17:47
9
2014
FROIDEVAUX Lise
1984
Saignelégier
JU
SUI
16 KM - Dames Seniors
01:42:40
00:20:08
10
2033
EMERY Annemarie
1980
Lens
VS
SUI
16 KM - Dames Vétérans
01:53:57
00:31:25