Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Categories
Top 3 category
Athlete

FUN
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
101
GEBEL Hervé
1976
Eteimbes
-
FRA
2
108
BAILAT Cédric
1974
Courfaivre
JU
SUI
00:21:27
3
111
KLEINHOLTZ Fabien
1980
Courtételle
JU
FRA
00:21:36
00:00:09

Féminine
2

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
206
MAHON Marie
2004
Bassecourt
JU
SUI
00:17:02
2
207
MAHON Julie
2004
Bassecourt
JU
SUI
00:17:41
00:00:39

OPEN
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Points Total
Eliminatoire
Final
1
12
TENDON Arnaud
2002
Bassecourt
JU
SUI
2
1
1
2
9
DONZÉ Robin
2003
Saignelégier
JU
SUI
5
3
2
3
5
ROTH Noah
2001
Alle
JU
SUI
5
2
3

U11 Garçons (Cross)
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
503
DICK Constant
2012
Courfaivre
JU
SUI
00:06:41
2
505
FROIDEVAUX Nino
2012
Les Breuleux
JU
SUI
00:06:50
00:00:09
3
507
ACKERMANN Enzo
2012
Hirzbach
-
SUI
00:06:52
00:00:11

U13 Filles (Rock)
2

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
603
ODIET Maé
2010
Delémont
JU
SUI
00:10:04
2
606
LEUENBERGER Roxane
2010
Eschert
BE
SUI
00:10:25
+ 1 tour

U13 Garçons (Rock)
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
601
MAÎTRE Séraphin
2010
Porrentruy
JU
SUI
00:09:01
2
602
PEETERS Daan
2010
Corgémont
BE
NED
00:09:10
00:00:09
3
607
SALZMANN Tobias
2011
Les Breuleux
JU
SUI
00:09:12
00:00:11

U15 Filles (Mega)
1

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
703
BUCHS Eléa
2009
Bassecourt
JU
SUI
00:09:38

U15 Garçons (Mega)
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
701
GEBEL Ezio
2008
Eteimbes
-
FRA
00:09:10
2
709
FROIDEVAUX Léo
2008
Les Breuleux
JU
SUI
00:09:31
00:00:21
3
706
BONNENFANT STEYER Paul
2009
Issenheim
-
FRA
00:09:32
00:00:22

U17 Garçons (Cadets)
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
208
LELARGE Matthieu
2006
Altkirch
-
FRA
00:16:32
2
205
OBERLI Lény
2006
Moutier
BE
SUI
00:16:41
00:00:09
3
201
CHÈVRE Nathan
2007
Courcelon
JU
SUI
00:16:53
00:00:21

U7 Filles (Poussins)
2

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
312
VEYA Sophie
2016
Delémont
JU
SUI
00:04:10
2
311
VEYA Axelle
2018
Delémont
JU
SUI
00:06:11
00:02:01

U7 Garçons (Poussins)
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
302
VUILLAUME Alexi
2016
Rocourt
JU
SUI
00:03:18
2
310
WÜTHRICH Gabriel
2016
Porrentruy
JU
SUI
00:03:25
00:00:07
3
313
GIRARDIN Colin
2016
Cornol
JU
SUI
00:03:25
00:00:07

U9 Filles (Soft)
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
403
FROIDEVAUX Joana
2014
Les Breuleux
JU
SUI
00:04:25
2
409
CHOFFAT Margaux
2015
Alle
JU
SUI
00:05:11
00:00:46
3
408
GIRARDIN Kelia
2014
Cornol
JU
SUI
00:05:17
00:00:52

U9 Garçons (Soft)
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
401
MAÎTRE Philémon
2014
Porrentruy
JU
SUI
00:04:36
2
406
VOILLAT Colin
2015
Porrentruy
JU
SUI
00:04:48
00:00:12
3
405
MAHLER Neo
2015
Glovelier
JU
SUI
00:05:27
00:00:51