Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch Dames
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Tour 1
Tour 2
1
52
BAUMANN Chrystelle
1995
Montalchez
NE
SUI
Dames 1
01:12:01
05:44
21:52
Tour 3
22:08
Tour 4
22:16
2
80
HUBACHER Cristel
2003
Soyhières
JU
SUI
Dames 1
01:19:08
00:07:07
06:11
23:36
Tour 3
24:09
Tour 4
25:11
3
1
SCHALLER Marine
1991
Bassecourt
JU
SUI
Dames 1
01:20:54
00:08:53
06:44
24:09
Tour 3
24:46
Tour 4
25:13
4
73
MAHON Julie
2004
Bassecourt
JU
SUI
Juniors Dames
01:23:54
00:11:53
06:22
25:21
Tour 3
25:59
Tour 4
26:11
5
62
FROIDEVAUX Marianne
1980
Les Breuleux
JU
SUI
Dames 2
01:27:11
00:15:10
07:20
25:24
Tour 3
26:18
Tour 4
28:07
6
68
SCHÄUBLIN Valérie
1975
Delémont
JU
SUI
Dames 2
01:28:23
00:16:22
06:53
26:07
Tour 3
27:15
Tour 4
28:06
7
72
MAHON Marie
2004
Bassecourt
JU
SUI
Juniors Dames
01:28:54
00:16:53
06:40
26:14
Tour 3
27:45
Tour 4
28:12
8
55
LEVCHENKO Bogdana
2004
Grenchen
-
UKR
Juniors Dames
01:32:57
00:20:56
06:40
28:19
Tour 3
29:57
Tour 4
27:59
9
70
MEYRAT Géraldine
1988
Macolin
BE
SUI
Dames 1
01:33:34
00:21:33
06:41
27:22
Tour 3
30:29
Tour 4
29:00
10
41
GARCIA Mavi
1980
Les Breuleux
JU
SUI
Dames 2
01:42:55
00:30:54
08:13
30:24
Tour 3
32:20
Tour 4
31:57

Scratch Hommes
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
47
KLAY Andy
1991
Mettembert
JU
SUI
Masters
00:57:36
2
16
KLÄY Didier
1993
Delémont
JU
SUI
Hommes
00:59:33
00:01:57
3
17
KLÖTZLI Micha
1999
Tramelan
BE/JB
SUI
Hommes
00:59:34
00:01:58
4
45
HINTZY Loris
1996
Vicques
JU
SUI
Hommes
01:02:45
00:05:09
5
18
LIECHTI Timé
2003
Tramelan
BE
SUI
Hommes
01:03:26
00:05:50
6
24
VALLAT Lionel
1993
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Hommes
01:03:48
00:06:12
7
74
ROTH Ismael
1978
Alle
JU
SUI
Seniors
01:05:58
00:08:22
8
58
HRUSTHETSKYI Vladyslav
2005
Ukraine
-
SUI
Juniors Hommes
01:06:42
00:09:06
9
30
LOVIS Benoît
1983
Delémont
JU
SUI
Masters
01:06:42
00:09:06
10
9
BUCHSER Tobias
1995
Court
BE/JB
SUI
Hommes
01:06:42
00:09:06