Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

720 participants

All categories
Athlete

Dames I
28

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
Mont Blanc Triathlon
HEYER Gabrielle
1981
Chamonix
-
FRA
Dames I
0
ZITO Tania
1974
Vouvry
VS
SUI
Dames I
0
QUERALTO Cristina
1978
Saint-Barthélémy
VD
SUI
Dames I
0
LOVEY Anne
1981
Vallorbe
VD
SUI
Dames I
0
RUN IN ANNECY
LEFAUCONNIER Amélie
1981
Annecy
-
FRA
Dames I
422
JAEGGI Alexandra
1982
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
Dames I
430
Montagnesprit ASD
BARBERA Elena
1977
Challand Saint Anselme
-
ITA
Dames I
434
SG HERICOURT
BERNARD Audrey
1973
Bussurel
-
FRA
Dames I
447
Team Monte Leone
MALISSE Marie
1977
Plan-Les-Ouates
GE
BEL
Dames I
463
GOBIET Melanie
1981
Troistorrents
VS
SUI
Dames I
487
Lysalp
YERLY Céline
1978
Riaz
FR
SUI
Dames I
539
Les Pionniers du Val d'Hérens
JACQUEMETTAZ Carine
1980
Arbaz
VS
SUI
Dames I
550
SG Héricourt
LORRAIN Christelle
1979
Esprels
-
FRA
Dames I
574
Sganaa
MARIE CLAIRE Courthod
1982
Valpelline
-
ITA
Dames I
597
CANNAVERA Mirella
1980
Ascona
TI
ITA
Dames I
643
CARRON Vanessa
1977
Saillon
VS
SUI
Dames I
672
CAMESI Sandra
1982
Muralto
TI
SUI
Dames I
684
ZELLER Isabelle
1973
Bern
BE
GER
Dames I
731
CRAUSAZ Christine
1980
Lourtier
VS
SUI
Dames I
807
Urban-Training
MARZINOTTO Nathalie
1977
Châtel-St-Denis
FR
SUI
Dames I
809
ZÜRCHER Janine
1981
Villars-Sur-Glâne
FR
SUI
Dames I
815
HARTMANN Katrin
1976
Holzkirchen
-
GER
Dames I
831
ROSSET Lorenzina
1980
Nus
-
ITA
Dames I
850
WATTS Amelia
1979
8006
ZH
GBR
Dames I
852
ASPTT Annecy Run in Annecy
MONTARU Estibaliz
1978
Saint-Martin-Bellevue
-
ESP
Dames I
881
GRANDJENETTE Claire
1976
Seytroux
-
BEL
Dames I
941
SCHNIDRIG Jacqueline
1981
St. Niklaus Vs
VS
SUI
Dames I
964
Team La Trace
PELLISSIER Valérie
1977
Vétroz
VS
SUI
Dames I

Dames II
19

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
FLUECKIGER Muriel
1969
Hauterive Ne
NE
SUI
Dames II
0
Cross Club
MARTHALER Catherine
1966
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Dames II
495
MARCONATO Giuseppina
1969
Morgex
-
ITA
Dames II
518
TITOLO Claudia
1966
La Salle
-
ITA
Dames II
556
DVERGSDAL Anne Jenny
1970
Oslo
-
NOR
Dames II
571
MARGUET Sandrine
1964
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Dames II
607
Courmayeur Trailers
SIRIGU Daniela
1965
Courmayeur (italy)
-
ITA
Dames II
639
SILVA Carmo
1972
Fully
VS
SUI
Dames II
686
ANÇAY Véronique
1970
Fully
VS
SUI
Dames II
733
SUKHOVA Vera
1963
Mende
-
RUS
Dames II
736
KIEFFER Florence
1972
Fully
VS
SUI
Dames II
817
ski-club Grandvillard
BARBEY Pierrette
1957
Morlon
FR
SUI
Dames II
884
Montbeliard marathon
DODANE Nathalie
1970
Beaucourt
-
FRA
Dames II
886
Sommartel
BOTTERON Catherine
1965
Cernier
NE
SUI
Dames II
898
FOURCADE Patricia
1965
Vinzier
-
FRA
Dames II
915
BEELER Daniela
1969
Albinen
VS
SUI
Dames II
926
WEHRLI-DIETSCHI Caterina
1971
Flims-Dorf
GR
SUI
Dames II
951
team trail aix les bains
REYSSIE Karine
1969
La Motte Servolex
-
FRA
Dames II
958
CCC
BRUNNER Clairelise
1960
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Dames II

Elites Dames
54

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
CORNU Laura
1991
Fully
VS
SUI
Elites Dames
0
D-Team Scott
WAELLE Fania
1994
Savagnier
NE
SUI
Elites Dames
0
FARQUET Marie
1995
Vollèges
VS
SUI
Elites Dames
0
ECOFFEY Sylvie
1983
Evionnaz
VS
SUI
Elites Dames
0
DEVEAUX Laetitia
2002
Aure Sur Mer
-
FRA
Elites Dames
429
PITTET‐PERNET Amélie
1988
Donneloye
VD
SUI
Elites Dames
452
GRANT Sophie
1983
London
-
NZL
Elites Dames
465
PEDERSEN Lou
1997
La Lechere
-
FRA
Elites Dames
470
WIEDEMANN Sina
1990
Bern
BE
GER
Elites Dames
471
Run in annecy
COTTEAUX Elise
1991
Annecy
-
FRA
Elites Dames
478
Bächli Racing Team
REUSSER Sonja
1985
Krattigen
BE
SUI
Elites Dames
483
HUCHET Margaux
1989
Wuenheim
-
FRA
Elites Dames
491
LACREVAZ Julie
1990
Le Grand-Bornand
-
FRA
Elites Dames
500
CALOSSO Camilla
1994
Villar Perosa
-
ITA
Elites Dames
511
MUFFAT Stéphanie
1994
74200
-
FRA
Elites Dames
538
Atletiekclub Pajottenland
DE NUL Ruth
1993
Brussel
BE
BEL
Elites Dames
588
Zoe4life
DUVOISIN Isabelle
1989
Penthéréaz
VD
SUI
Elites Dames
601
L'EPLATTENIER Kim
1993
Epalinges
VD
SUI
Elites Dames
606
Crossfit locarno
FREITAS Marisa
1986
Ascona
TI
POR
Elites Dames
610
BLAZEK Samantha
1991
Promasens
-
SUI
Elites Dames
611
Crossfit Locarno
EIMANN Marion
1984
Muralto
TI
SUI
Elites Dames
628
PERRON CABUS Guia
1983
Sauze D'oulx
-
ITA
Elites Dames
633
BAYENS Mathilde
1998
Bossonnens
FR
BEL
Elites Dames
653
PITTET Amanda
1988
Gilly
VD
SUI
Elites Dames
678
BLASER Olga
1987
Mies
VD
RUS
Elites Dames
701
COLLAVO Giulia
1991
Introd
-
ITA
Elites Dames
704
GSFM
GAUTHIER Romane
1998
Le Noirmont
JU
SUI
Elites Dames
724
GAIONI Elisabetta
1984
Biasca
TI
ITA
Elites Dames
745
CAG Farvagny
RISER-PHILIPP Nathalie
1992
Cormagens
FR
SUI
Elites Dames
753
BLANJEAN Coline
1998
Fully
VS
SUI
Elites Dames
754
THÜRLER Fanny
2001
Charmey
FR
SUI
Elites Dames
755
LIVACHE Manon
2002
Charmey
FR
SUI
Elites Dames
762
KONIOR-MAZAN Agnieszka
1983
Magagnosc
-
POL
Elites Dames
769
Wild Emotions
GALLIAN Alessandra
1995
San Germano Chisone
-
ITA
Elites Dames
776
COLLOMB Emilie
1995
Gressan
-
ITA
Elites Dames
777
RUFFIEUX Lisa
2001
Val-De-Charmey
FR
SUI
Elites Dames
814
AS caluire athlétisme
PERRIN Claire
2000
Montluel
-
FRA
Elites Dames
818
GACHET Noa
2001
Charmey
FR
SUI
Elites Dames
822
NEYROZ Nadine
1991
Montjovet
-
ITA
Elites Dames
840
BOUKHRIS Chaima
1991
Grimisuat
VS
SUI
Elites Dames
849
Dynafit
STABERG Grace
2002
Silverthorne
-
USA
Elites Dames
871
LECLÈRE Stéphanie
1988
Liège
-
BEL
Elites Dames
882
Team Lhotse
WOLSKA Kasia
1986
La Conversion
VD
POL
Elites Dames
889
MIRB Mathilde
1990
Dambach-La-Ville
-
FRA
Elites Dames
908
ROLLI Valeria
1983
Olivone
TI
SUI
Elites Dames
927
CONUS-CANDOLFI Sandrine
1984
Les Paccots
FR
SUI
Elites Dames
931
Salomon / Redbull
WYDER Judith
1988
Kehrsatz
BE
SUI
Elites Dames
935
Meika Coaching
LUCKE Natacha
1995
Châtel
-
FRA
Elites Dames
936
KeinLandWieDasSaanenland
HERRMANN Stefanie
1983
Gstaad
BE
SUI
Elites Dames
959
HARIVEL Léonie
2000
Saint Sigismond
-
FRA
Elites Dames
972
LANDEAU Fiona
1997
Thyez
-
FRA
Elites Dames
987
SCHMID Alessandra
1997
Fiesch
VS
SUI
Elites Dames
989
Evian off course /Thollon-les-Mémises
DARRAGON Helene
1986
Thollon Les Memises
-
FRA
Elites Dames
994
CompressportSwitzerland/Montagneshow
FELLAY Caroline
1992
Le Châble
VS
SUI
Elites Dames

Elites Hommes
258

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
CRAFT sportswear
CHUAT Arthur
1999
Hauterive
NE
SUI
Elites Hommes
0
Terre de Running Anthy
GERMAIN Victor
1997
Reyvroz
-
FRA
Elites Hommes
0
ORECCHIA Giulio
1990
Geneve
-
ITA
Elites Hommes
0
VIDAL Emile
1985
Les Evouettes
VS
FRA
Elites Hommes
0
I Bradipi
MARCON Nicola
1992
Thun
BE
ITA
Elites Hommes
0
CERIMI Samet
1991
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
0
BAPST Julien
2000
Pont-La-Ville
FR
SUI
Elites Hommes
0
ULDRY Augustin
1998
Grandvillard
FR
SUI
Elites Hommes
0
Jac team
GABIOUD Dylan
1995
Vollèges
VS
SUI
Elites Hommes
0
Pellissier Sport
BESSARD Simon
1999
Vollèges
VS
SUI
Elites Hommes
0
AYMONOD Henri
1996
Villeneuve
-
ITA
Elites Hommes
0
CRO ski alpinisme
REPOND Ambroise
2001
Marsens
FR
SUI
Elites Hommes
0
HURÉ Simon
1992
La Cure
VD
FRA
Elites Hommes
0
REVERDY Frédéric
1985
Martigny
VS
FRA
Elites Hommes
0
Rocroy Sports Nature
DUJARDIN Antoine
1998
920
-
FRA
Elites Hommes
0
GAY Aurélien
2000
Levron
VS
SUI
Elites Hommes
0
STEINDL Andreas
1989
Zermatt
VS
SUI
Elites Hommes
0
PUEYO Thomas
1992
-
-
FRA
Elites Hommes
0
ELZEAR Jeremy
1993
Crans-Montana
VS
FRA
Elites Hommes
0
Torq Fitness
MANNING Matt
1993
Wilderswil
BE
GBR
Elites Hommes
0
DI FALCO Lucas
1990
Genève
GE
FRA
Elites Hommes
0
HKTR
RICHE Romain
1985
Saint-Jorioz
-
FRA
Elites Hommes
0
SCUSSEL Yann
2000
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
Elites Hommes
0
CHASSOT Damien
1989
Molondin
VD
SUI
Elites Hommes
0
REY Alain
2001
Lourtier
VS
SUI
Elites Hommes
0
Team Ibex
CAREGNATO Raphaël
1994
Nyon
VD
SUI
Elites Hommes
0
CRETTEX Célien
1995
Les Marécottes
-
SUI
Elites Hommes
0
PARATTE Anaël
1989
Troistorrents
VS
SUI
Elites Hommes
0
AS Monaco
SUCCO Quentin
1998
Annecy
-
FRA
Elites Hommes
0
Shapeshack
LODDO Pierre
1988
Gaillard
-
FRA
Elites Hommes
0
Shapeshack
ESQUIER Michel
1986
Gaillard
-
FRA
Elites Hommes
0
ALBANI Marco
1991
Lausanne
VD
ITA
Elites Hommes
0
Divonne Running
VERMET Svend
1991
Chevry
-
SUI
Elites Hommes
0
ZBINDEN Arnaud
1995
Ayent (botyre)
VS
SUI
Elites Hommes
0
Besançon Trail Running - BTR
DÉFORET Hugo
2000
Mont De Laval
-
FRA
Elites Hommes
0
TEAM HOKA CRAZY
BOFFELLI William
1993
Roncobello
-
ITA
Elites Hommes
0
LANGUEPIN Valentin
2000
Fosses
-
FRA
Elites Hommes
0
VOUILLOZ Lionel
1995
Saxon
VS
SUI
Elites Hommes
0
OBERBACHER Alex
1994
Ortisei
-
ITA
Elites Hommes
404
KRUMMENACHER Paul
1991
Châtel-St-Denis
FR
SUI
Elites Hommes
409
GGskis
GANDER Gilles
1987
Bullet
VD
SUI
Elites Hommes
412
BERDOZ Léo
1993
Evionnaz
VS
SUI
Elites Hommes
418
Compressport/Medsport
REY Michaël
1983
Montana-Village
VS
SUI
Elites Hommes
421
CA Vétroz
COMBY Jean-Gratien
1987
Riddes
VS
SUI
Elites Hommes
427
BLANC Fabrizio
1987
Aosta
-
ITA
Elites Hommes
428
GAUTIER Clément
1984
Epalinges
VD
SUI
Elites Hommes
439
LA CLUSAZ
POLLET-VILLARD Lucas
1999
La Clusaz
-
FRA
Elites Hommes
443
RAIBAUT Fantin
1998
Saint Martin Vésubie
-
FRA
Elites Hommes
445
VYNCKIER Jan
1990
Brussel
BE
BEL
Elites Hommes
450
Wasimolo
DERIAZ Guillaume
1992
Donneloye
VD
SUI
Elites Hommes
451
Pellissier sport
ES-BORRAT Romain
1997
Val-D'illiez
VS
SUI
Elites Hommes
459
FORNY Nicolas
1989
Wuenheim
-
FRA
Elites Hommes
460
THOMET Etienne
1998
Labergement Sainte Marie
-
FRA
Elites Hommes
462
GANDOLFI Benoit
1989
Liezey
-
FRA
Elites Hommes
468
DEANOZ Clément
1994
Saint-Marcel
-
ITA
Elites Hommes
469
HENZI Martin
1991
Günsberg
SO
SUI
Elites Hommes
475
SAANEN GSTAAD
DUBOL Cédric
1984
Mouthe
-
SUI
Elites Hommes
480
KETTLER Edouard
1987
Ruelisheim
-
FRA
Elites Hommes
481
PITTET Adrien
1991
Donneloye
VD
SUI
Elites Hommes
488
BRIOL Adrien
1995
Genève
GE
SUI
Elites Hommes
489
CAMP Jean Baptiste
1984
France
-
FRA
Elites Hommes
496
CRETIGNIER Titouan
1996
Sion
VS
SUI
Elites Hommes
497
Polisportiva Sant'Orso
FEDERICO Barrel
1991
Saint-Christophe
-
ITA
Elites Hommes
498
Ecole de Course des Taleines
CHAPPUIS Simon
1985
Vulliens
VD
SUI
Elites Hommes
501
Piossasco Trail Runners
ROSTAGNO Lorenzo
1988
Villar Perosa
-
ITA
Elites Hommes
505
SELLA Grégoire
1983
Geneve
GE
SUI
Elites Hommes
507
FAVRE Damien
1986
Montagny Les Lanches
-
FRA
Elites Hommes
509
RIGHI Ffrigh@gmail.com
1990
Villair-Amerique
-
ITA
Elites Hommes
512
ETCHEGARAY Adrien
1993
Bussigny
VD
FRA
Elites Hommes
513
Le Nouy
CHAMBAT Sébastien
1985
Thollon Les Mémises
-
FRA
Elites Hommes
514
Le Nouy
VITTOZ Romain
1986
St Paul En Chablais
-
FRA
Elites Hommes
515
Méribel sport montagne
LUC Chovin
1987
La Lechere
-
FRA
Elites Hommes
519
Terre de running
PORTAY Romain
1990
Publier
-
FRA
Elites Hommes
520
VUARCHEX Alexandre
1986
Marignier
-
FRA
Elites Hommes
521
PRIAM Pierre
1986
Cluses
-
FRA
Elites Hommes
522
PESSION Daniele
1994
Valtournenche
-
ITA
Elites Hommes
523
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
CHIAPPINI Luca
1987
Darfo Boario Terme
-
ITA
Elites Hommes
526
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
DAVIDE Gnaffini
1988
Gianico
-
ITA
Elites Hommes
527
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
GHIRARDI Francesco
1990
Darfo B.t.
-
ITA
Elites Hommes
528
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
LAINI Giacomo
1989
Angolo Terme
-
ITA
Elites Hommes
530
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
PAROLARI Andrea
1991
Darfo Boario Terme
-
ITA
Elites Hommes
531
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
TRENTIN Davide
1993
Valfurva
-
ITA
Elites Hommes
532
Dupasquier Sport-Scott
GUEX Benoît
1991
Matran
FR
SUI
Elites Hommes
535
PESSION Nicola
1988
Valtournenche
-
ITA
Elites Hommes
543
CSEN - LO CONTREBANDJE A.P.D
VALLET Rudy
1984
Saint Pierre
-
ITA
Elites Hommes
546
AEMdeKP
BATET XAUS Enric
2002
Capellades
-
ESP
Elites Hommes
548
BOURGEAIS Frédéric
1983
Annecy Le Vieux
-
FRA
Elites Hommes
553
SCHOENENBERGER Stefan
1989
Epalinges
VD
SUI
Elites Hommes
554
JORIS David
1992
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
557
Mountain Performance
LÉGER Kilian
2002
Vollèges
VS
SUI
Elites Hommes
561
Kinetik Team
GOMEZ Enric
1985
Nyon
VD
ESP
Elites Hommes
563
VILAREGUT Aniol
1996
Charrat
VS
ESP
Elites Hommes
565
MAROTTA Anthony
1985
Fontaine Chaalis
-
FRA
Elites Hommes
566
PERRET Sebastien
1985
Saint-Imier
BE
SUI
Elites Hommes
568
BONFIGLIO Alberto
1986
Ficarra
-
ITA
Elites Hommes
569
UFO Endurance club
REY-MILLET Quentin
1995
Sion
VS
FRA
Elites Hommes
572
VOEFFRAY Cyrille
1997
Verbier
VS
SUI
Elites Hommes
575
TESTAZ Jeremie
1999
Vex
VS
SUI
Elites Hommes
579
CROSE Andris
1984
Fully
VS
ITA
Elites Hommes
581
CHENAL Matteo
1996
Saint-Pierre
-
ITA
Elites Hommes
582
BRUNIER Thierry
1997
Verrayes
-
ITA
Elites Hommes
583
SEGOR Pietro
2002
Aosta
-
ITA
Elites Hommes
584
MICHAUD David
1985
Morges
VD
SUI
Elites Hommes
589
Delo Vertical Coaching
CESCHI Francesco
2001
Arbedo-Castione
TI
SUI
Elites Hommes
591
BATAILLE Thibaut
1991
Paris
-
FRA
Elites Hommes
593
JACOVELLA Ugo
1989
Gif Sur Yvette
-
FRA
Elites Hommes
594
ROBYR Maxime
2002
Chermignon
VS
SUI
Elites Hommes
595
ROBYR Thomas
1998
Chermignon-Bas
VS
SUI
Elites Hommes
596
GANDREY Carl
1997
Martigny
VS
FRA
Elites Hommes
598
SPAGGIARI Adrien
1985
Lausanne
-
SUI
Elites Hommes
599
REPETTO Nicola
1988
Saint-Vincent
-
ITA
Elites Hommes
608
Delo Vertical Team
DADÓ Samuele
1994
Cevio
TI
SUI
Elites Hommes
609
NEGRONI Manuel
1985
Valgoglio
-
ITA
Elites Hommes
612
Mountain Performance
MOULIN Carlos
1992
Vollèges
VS
SUI
Elites Hommes
615
PIASENTA Guillaume
1988
Aigle
VD
SUI
Elites Hommes
618
Club Atletismo Albacete
DIAZ Diego
1996
02005
-
ESP
Elites Hommes
621
Team swisspeaks "carnotz"
DUMUSC Sven
1985
Vouvry
VS
SUI
Elites Hommes
622
DERIVAZ Joey
2002
Muraz (collombey)
VS
SUI
Elites Hommes
626
Team Scarpa
MULLER Claudio
1992
Bormio
-
ITA
Elites Hommes
631
CHAUVEAU Nicolas
1993
Croix De Rozon
GE
SUI
Elites Hommes
634
612run
HOCH Florian
1986
Zürich
ZH
SUI
Elites Hommes
637
MOTTET Justin
2001
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
638
THURRE Yvan
1993
Ravoire
VS
SUI
Elites Hommes
644
GASPOZ Tristan
2001
Vex
VS
SUI
Elites Hommes
650
TEAM LA TRACE
GAY Frédéric
1983
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
651
DARBELLAY Tom
2001
Ayent
VS
SUI
Elites Hommes
654
MARMILLOD Loic
1993
Abbevillers
-
FRA
Elites Hommes
657
AYMON Johan
1987
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
659
Scarpa-Karpos
FONTANA Daniele
1999
Mesoco
GR
SUI
Elites Hommes
660
Swisspro
BALULA Mickael
1990
Allonzier
-
FRA
Elites Hommes
661
Swisspro
MARQUES Damien
1989
Allonzier La Caille
-
FRA
Elites Hommes
662
ESTRABAUT Maxime
1988
Allonzier
-
FRA
Elites Hommes
665
Eclaireurs de Malte en Suisse
DEMAËL Ghislain
2001
Aubonne
VD
FRA
Elites Hommes
666
Test
TESTINO Marco
1995
Roccaforte Mondovì
-
ITA
Elites Hommes
667
VADI Paolo
1983
Ornavasso (vb)
-
ITA
Elites Hommes
669
NEVES Joao
1988
Fribourg
FR
POR
Elites Hommes
673
BeeHeidi
SÃO MARTINHO Nelson
1985
Pont-De-La-Morge
VS
POR
Elites Hommes
676
CONTE Baptiste
1992
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
677
Skieurs Rousselands
GUYON Victor
1997
Les Rousses
-
FRA
Elites Hommes
683
asd inrun
VUILLERMOZ Nadir
1986
Introd
-
ITA
Elites Hommes
690
CS les Dzèrdzirs
ANDREY Fabien
1999
Marsens Vuippens
FR
SUI
Elites Hommes
696
dynastar /SNGB
AVRILLON Nicolas
1989
Le Grand Bornand
-
FRA
Elites Hommes
698
MONTEU COTTO Giovanni Alberto
1990
Cuorgné
-
ITA
Elites Hommes
700
SUTTER Ralf
1990
Lenggenwil
SG
SUI
Elites Hommes
703
DESPICHT Yann
1993
Allinges
-
FRA
Elites Hommes
705
DORNIER Adrien
1983
Grand Combe Chateleu
-
FRA
Elites Hommes
706
cicli lucchini
CUAZ Wladimir
1990
Aosta
-
ITA
Elites Hommes
708
KAISER Marius
1999
Starrkirch-Wil
SO
SUI
Elites Hommes
709
HERRERO DE CAMPOS Alejandro
1989
Morges
VD
ESP
Elites Hommes
713
Team Grand-Ballon
SCHWEITZER Jérémy
2000
Obermorschwihr
-
FRA
Elites Hommes
714
CERVELLIN Remi
1997
Grand-Aigueblanche
-
FRA
Elites Hommes
717
A.P.D PONT-SAINT-MARTIN
PARMA Giuliano
1997
Lausanne
VD
ITA
Elites Hommes
718
X TEAM VACHERESSE
FLORET Hugo
1999
Vacheresse
-
FRA
Elites Hommes
719
BOUVET Florian
2000
Chevenoz
-
FRA
Elites Hommes
720
DE BUTTET Ulysse
2001
Pully
VD
SUI
Elites Hommes
723
GIRARD-SOPPET Kevin
1999
Chevenoz
-
FRA
Elites Hommes
740
GEOFFROY Maxime
1993
Abbévillers
-
FRA
Elites Hommes
742
Red Lisa
PITTEX César
2000
St-Triphon
VD
SUI
Elites Hommes
744
CAG Farvagny
RISER Vincent
1991
Cormagens
FR
SUI
Elites Hommes
747
Athlé Vosges Vallée des Lacs
VANNESSON Maxime
1985
Gerbepal
-
FRA
Elites Hommes
750
Vacheresse team
BURNET Guillaume
1998
Vacheresse
-
FRA
Elites Hommes
751
ALPI MOTION
AXEL Desbois
1997
Peseux
NE
FRA
Elites Hommes
752
BAL Adrien
1985
La Bâthie
-
FRA
Elites Hommes
757
VUARAND Gauthier
1994
La Chapelle
-
FRA
Elites Hommes
758
Tarentrail
VOGT Maxime
1992
Bourg Saint Maurice
-
FRA
Elites Hommes
759
GENOUEL Antoine
1994
Saint-Sulpice
VD
FRA
Elites Hommes
760
VUILLAUME Adrien
1986
Remoay-Boujeons
-
FRA
Elites Hommes
761
MAZAN Vincent
1983
Magagnosc
-
FRA
Elites Hommes
765
COSSETTO Rudy
1998
Domancy
-
FRA
Elites Hommes
766
OPPLIGER Joël
1987
Fribourg
FR
SUI
Elites Hommes
768
Wild Emotions
GALLIAN Marco
1990
San Germano Chisone
-
ITA
Elites Hommes
771
BRAUCHLI Steven
1992
Confignon
GE
SUI
Elites Hommes
773
BOVAY Steve
1984
Saint-Légier
VD
SUI
Elites Hommes
774
A.S.D. Inrun
AMATO Enea
1987
Aymavilles
-
ITA
Elites Hommes
775
RCBT
DELMOTTE Xavier
1984
Bruxelles
-
BEL
Elites Hommes
779
Roux Sport
BRUCHEZ Pierre
1985
Chamoille
VS
SUI
Elites Hommes
783
CATANESE Laurent
1992
Bercher
VD
ITA
Elites Hommes
786
DUVAUX Simon
1989
Fully
VS
FRA
Elites Hommes
792
ANÇAY Basile
1995
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
793
Bernex
TRINCAT Damien
1997
Bernex
-
FRA
Elites Hommes
795
HOTTON Mortimer
1993
Saint-Julien En Genevois
GE
FRA
Elites Hommes
796
DEVITTORI Luca
1983
Biasca
TI
SUI
Elites Hommes
808
BERNAZ Julien
1999
Bellevaux
-
FRA
Elites Hommes
813
EDELMANN Dylan
1994
Le Bois
-
FRA
Elites Hommes
820
LE FUR Matthieu
2002
Saint-Pierre-Eynac
-
FRA
Elites Hommes
821
Confinia
CAVALERI Alexandre
1994
Lutry
VD
SUI
Elites Hommes
824
SPORT PROJECT VCO
UGAZIO Marcello
1996
Galliate
-
ITA
Elites Hommes
826
MARET Tristan
1990
Martigny
VS
SUI
Elites Hommes
827
CS Vallée du Flon
MONNARD Steve
1999
Porsel
FR
SUI
Elites Hommes
828
JACOT-DESCOMBES Gil
1990
Cheseaux-Sur-Lausanne
-
SUI
Elites Hommes
842
Pt Skyrunning
PAPINI Davide
1983
Ennetbaden
AG
ITA
Elites Hommes
845
Taillefer Trail Team
GIRARD Lori
1999
Annecy
-
FRA
Elites Hommes
846
Profou
LECLERE Sébastien
1985
Liège
-
BEL
Elites Hommes
847
MATHIEU Tinguely
1989
Chatel-Sur-Montsalvens
VD
SUI
Elites Hommes
851
Teysalpy
NEYROUD Basile
1992
Chardonne
VD
SUI
Elites Hommes
853
Cloros Team
CHUARD Valentin
1992
Curtilles
VD
SUI
Elites Hommes
854
DELALAY Jérémy
2000
Venthône
VS
SUI
Elites Hommes
856
ANGELO Bosco
1984
Nus
-
ITA
Elites Hommes
858
Polisportiva sant'orso aosta
GORRET Andrea
2000
Aosta
-
ITA
Elites Hommes
864
Unil
EPIFANIO Carlo
1993
1004
VD
ITA
Elites Hommes
866
Marcheurs fous
DELASOIE Axel
1989
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
868
DUPONT Albert
1988
Lausanne
VD
ITA
Elites Hommes
870
BARRAS François
1998
La Roche Fr
FR
SUI
Elites Hommes
872
CHAPUISAT Luc
1995
Etagnieres
VD
SUI
Elites Hommes
873
VANLATON Paul
1995
Obies
-
FRA
Elites Hommes
874
VANLATON Clément
1995
Obies
-
FRA
Elites Hommes
875
LORETTE Kévin
1995
Le Quesnoy
-
FRA
Elites Hommes
876
CAPELLE Fabien
1996
Obies
-
FRA
Elites Hommes
877
ABBET Valentin
1991
Chemin
VS
SUI
Elites Hommes
878
DUVOISIN Thibaut
1993
Lausanne
VD
SUI
Elites Hommes
879
DUVOISIN Steven
1989
Grandson
VD
SUI
Elites Hommes
885
LEPRINCE Thibaut
1987
Le Cannet Des Maures
-
FRA
Elites Hommes
888
SKIMOSPORTS
GIORGIANI Maxime
1999
Bernex
-
FRA
Elites Hommes
890
MIRB Nicolas
1986
Dambach La Ville
-
FRA
Elites Hommes
891
Team .|
POURCELOT Mickaël
1991
Cauroy-Lès-Hermonville
-
FRA
Elites Hommes
893
HILD Aurélien
1992
Châtel-Saint-Denis
FR
SUI
Elites Hommes
896
CA Lizzoli
ZUGNONI Davide
1996
Cosio Valtellino
SO
ITA
Elites Hommes
901
Darniche
BEAUFOUR Donovan
1984
Le Sentier
VD
FRA
Elites Hommes
902
Sunntigsjogger
CRUGNOLA Linus
2001
Worb
BE
SUI
Elites Hommes
909
MASERA Maurizio
1990
Cumiana
-
ITA
Elites Hommes
910
BOURDON Rémy
1991
Saint-Didier-Sous-Aubenas
-
FRA
Elites Hommes
918
STB
NOTI Franco
1997
Bern
BE
SUI
Elites Hommes
919
Vesubie trail club
DAVID Thibaud
1990
Roquebilliere
-
FRA
Elites Hommes
920
Team 59'59
BARATAY Dominique
1988
Vinzier
-
FRA
Elites Hommes
921
Team Latrace
MORAINE Victor
1991
Martigny-Combe
VS
FRA
Elites Hommes
924
BERGAMINI Enrico
1987
échandens
VD
ITA
Elites Hommes
928
SCHOPFER Julien
1986
Cossonay
VD
SUI
Elites Hommes
929
COLLET Benjamin
1989
Viuz En Sallaz
-
FRA
Elites Hommes
930
DÉLEZ Arnaud
1992
Sion
VS
SUI
Elites Hommes
933
ROMANG Rolf
1992
Saanen
BE
SUI
Elites Hommes
934
Trt
HOSSENLOPP Thomas
1995
Châtel
-
FRA
Elites Hommes
937
GANCHINE ANTONSEN Artiom
1992
Geneve
GE
SUI
Elites Hommes
939
CTT
SHAH Arunaabh
1990
Lausanne
VD
IND
Elites Hommes
943
CANCLINI Sergio
1998
Livigno
-
ITA
Elites Hommes
944
BERTOCCHI Nicola
1997
Lìvigno
-
ITA
Elites Hommes
945
Team 59’59’´
JACQUIER Aurelien
1984
Thollon
-
FRA
Elites Hommes
946
AVIOLAT Pierre
1997
Chamonix
-
FRA
Elites Hommes
950
Tribu performance
LAUBSCHER Samy
1986
Apples
VD
SUI
Elites Hommes
952
INRUN
SERVIDIO Giuseppe
1992
Saint Vincent
-
ITA
Elites Hommes
953
JENNY Marc
1998
Pont-La-Ville
FR
SUI
Elites Hommes
955
CERN running club
BERNAT PRADA Rafel
1986
échenevex
-
ESP
Elites Hommes
956
MATTHEY Ludovic
1992
Le Pont
VD
SUI
Elites Hommes
960
WACHTER Christoph
1993
Bad Hindelang
-
GER
Elites Hommes
965
SERT Yoann
1987
Savoie
-
FRA
Elites Hommes
966
GARDIER Rémy
1997
Bussigny-Près-Lausanne
VD
BEL
Elites Hommes
967
BESSON Léo
2001
Le Châble
VS
SUI
Elites Hommes
970
TEAM PROVENCE ENDURANCE
COSTAGLIOLA Guillaume
1997
Valence
-
FRA
Elites Hommes
971
Allgäu Outlet Raceteam
WACHTER Johannes
1996
Bad Hindelang
-
GER
Elites Hommes
973
Allgäu Outlet Raceteam
IMHOF Stefan
1994
Sonthofen
-
GER
Elites Hommes
978
Perraudins sport
STÉPHANE Rapillard
1983
St Léonard
VS
SUI
Elites Hommes
981
RAGNELLI Luca
1984
Thônex
GE
SUI
Elites Hommes
982
Praz-de-Lys Sommand Ski Alpinisme
ROBBE Pierrick
2000
Cranves-Sales
-
FRA
Elites Hommes
984
BLANC Benoît
1985
Morzine
-
FRA
Elites Hommes
988
RIESER Guillaume
1993
Crebelley
VD
SUI
Elites Hommes
990
Xtra Mile Running
ALEXANDRE Roch
1986
Chêne-Bougeries
GE
SUI
Elites Hommes
991
CHELLOUG Hugo
2002
Arvillard
-
FRA
Elites Hommes
997
Skimo sport / PDLSSA
TAVERNIER Arthur
1988
Cruseilles
-
FRA
Elites Hommes
999
BAUD Loic
1993
Poisy
-
FRA
Elites Hommes

Entreprises
24

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
201
Antenne Région Valais romand
LARPIN Tristan
1985
Martigny
VS
SUI
Entreprises
202
Prologis Sàrl 1
BUTHEY Stéphane
1975
Fully
VS
SUI
Entreprises
203
POULARAS Steven
1997
St-Légier
VD
SUI
Entreprises
204
BATTAL Rory
1990
Locaru
TI
SUI
Entreprises
205
Antenne Région Valais romand
BUCHARD Arnaud
1990
Leytron
VS
SUI
Entreprises
206
Antenne Région Valais romand
FOURNIER Romain
1985
Champsec
VS
SUI
Entreprises
207
Antenne Région Valais romand
PLOMB Martine
1975
Chemin-Dessus
VS
SUI
Entreprises
208
Physioabbet
HAEBERLI Stefanie
1991
Martigny
VS
SUI
Entreprises
209
Physioabbet
MATIAS Sofia
1993
Sion
VS
SUI
Entreprises
210
Physioabbet
LOURENÇO Adriana
1987
Martigny
VS
POR
Entreprises
211
GARD Aurélie
1985
Vétroz
VS
SUI
Entreprises
212
MAURO Rock
1969
Carrouge
VD
FRA
Entreprises
213
SOARES Samuel
1990
Sion
VS
POR
Entreprises
214
PRALONG Leïla
1986
Savièse
VS
SUI
Entreprises
215
BOTTERON Chantal
1976
Blonay
VD
SUI
Entreprises
216
SILVA Sergio
1979
Belfaux
FR
POR
Entreprises
217
BENIAMINO Siconolfi
1995
Puidoux
VD
ITA
Entreprises
218
CIO Sion
NEUROHR Felicia
1977
Vercorin
VS
SUI
Entreprises
219
CIO Sion
VOLLET Marylène
1977
Savièse
VS
SUI
Entreprises
220
CIO Sion
DÉLÈZE Barbara
1976
Bagnes
VS
SUI
Entreprises
221
CIO Sion
PRAZ Nathalie
1985
Basse-Nendaz
VS
SUI
Entreprises
222
JEAN Patrick
1983
Sion
VS
SUI
Entreprises
223
MOTTIER Benoît
1981
Fully
VS
SUI
Entreprises
224
LÉGER Stève
1974
Vollèges
VS
SUI
Entreprises

Juniors Dames
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
517
Caf haut chablais
TRINCAZ Louise
2004
Abondance
-
FRA
Juniors Dames
772
Mountain Performance CRVS
SUMMERMATTER Enya
2007
Ried-Brig
VS
SUI
Juniors Dames
798
POLLINGER Lynn
2006
St.niklaus
VS
SUI
Juniors Dames
799
GILLIOZ Evelyne
2006
Basse-Nendaz
VS
SUI
Juniors Dames
801
DESEYN Robine
2006
Leysin
VD
SUI
Juniors Dames
803
DESEYN Thibe
2003
Leysin
VD
SUI
Juniors Dames
804
MENDES DE LEON Margaux
2005
Champéry
VS
SUI
Juniors Dames

Juniors Hommes
34

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
asd pont saint martin
PIEROPAN Henri
2006
Cogne
-
ITA
Juniors Hommes
0
Praz-de-Lys Sommand Ski Alpinisme
TEYPAZ Lilian
2003
Saint-Jeoire
-
FRA
Juniors Hommes
0
Mountain Performance
MONNET Marc
2007
1914
VS
SUI
Juniors Hommes
401
CRO / Teysalpi
ULDRY Malik
2006
Châtel-St-Denis
FR
SUI
Juniors Hommes
426
LEEMANN Riwal
2003
Fribourg
FR
SUI
Juniors Hommes
442
Mountain performance/centre régional valais
VOUTAZ Theo
2006
Sembrancher
VS
SUI
Juniors Hommes
503
Mountain performance
COTTURE Thibaut
2003
Martigny-Croix
VS
SUI
Juniors Hommes
544
GABRIELE Folco
2003
Aosta
-
ITA
Juniors Hommes
547
CRETTENAND Théo
2004
Fully
VS
SUI
Juniors Hommes
559
CRO ski-alpinisme
GREMAUD Samuel
2003
Echarlens
FR
SUI
Juniors Hommes
570
Swiss Ski Mountaineerning Team
PASQUIER Lucas
2004
Broc
FR
SUI
Juniors Hommes
580
BIANQUIN Thierry
2003
Charvensod
-
ITA
Juniors Hommes
603
LÉGER Arnaud
2004
Vollèges
VS
SUI
Juniors Hommes
629
Académie Trail Running Valais
GABIOUD Dimitri
2006
Orsières
VS
SUI
Juniors Hommes
697
BOLE DU CHOMONT Mattéo
2003
Remoray-Boujeons
-
FRA
Juniors Hommes
730
MOGENIER Clément
2003
Samoëns
-
FRA
Juniors Hommes
735
Académie Trail Running Valais
FROSSARD Luca
2007
Fully
VS
SUI
Juniors Hommes
748
Team abondance
BERTHET Elie
2003
Abondance
-
FRA
Juniors Hommes
781
Apd Pont saint martin
CAVAGNET Clement
2005
Cogne
-
ITA
Juniors Hommes
785
D-team Scott
LIVACHE Yann
2004
Charmey (gruyère)
FR
SUI
Juniors Hommes
788
MONGELLAZ Jules
2005
Saint-Gervais-Les-Bains
-
FRA
Juniors Hommes
797
LATTION Célien
2007
Liddes
VS
SUI
Juniors Hommes
800
MARIAUX Quentin
2004
Collombey-Muraz
VS
SUI
Juniors Hommes
802
MONNET Pierre
2005
Isérables
VS
SUI
Juniors Hommes
810
CLARK Owain
2004
Cumbria, England
NW
GBR
Juniors Hommes
825
CRO ski alpinisme
MOOSER Arno
2006
Pringy
FR
SUI
Juniors Hommes
922
BLAUDIN Lucas
2005
Valdeblore
-
FRA
Juniors Hommes
938
CROISIER Paul
2004
Le Pont
VD
SUI
Juniors Hommes
947
Sporting Club Livigno
MOTTINI Edoardo
2004
Livigno
-
ITA
Juniors Hommes
963
CRO ski-alpinisme
RAEMY Simon
2003
Riaz
FR
SUI
Juniors Hommes
968
DUBOIS Loïc
2003
Bernex
GE
SUI
Juniors Hommes
976
COMMAND Lauris
2003
La Chapelle D'abondance
-
FRA
Juniors Hommes
985
FEUSIER Titouan
2006
Bagnes
VS
SUI
Juniors Hommes
986
VARONE Baptiste
2003
Savièse
VS
SUI
Juniors Hommes

U10 Filles
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
8
HAUT JURA SKI
PETITJEAN Romane
2013
Septmoncel
-
FRA
U10 Filles

U10 Garçons
2

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2
CLATAUD Lorenzo
2012
Bardonecchia
-
ITA
U10 Garçons
20
Illiez bike club
PERRIN Robin
2012
Val-D'illiez
VS
SUI
U10 Garçons

U12 Filles
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
7
HAUT JURA SKI
PETITJEAN Emma
2010
Septmoncel
-
FRA
U12 Filles

U12 Garçons
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3
BOGETTI Alessandro
2010
Bardonecchia
-
ITA
U12 Garçons
5
Team la Trace / Trotteurs
ABBET Victor
2010
Fully
VS
SUI
U12 Garçons
9
VOUILLAMOZ Bastien
2011
Haute-Nendaz
VS
SUI
U12 Garçons
10
SALVI Maximilien
2011
1205
GE
SUI
U12 Garçons
11
CHARITÉ Robin
2011
Villers-Le-Lac
-
FRA
U12 Garçons
16
GARNIER Antoine
2011
Theus
-
FRA
U12 Garçons
18
LUISIER Marc
2010
Fully
VS
SUI
U12 Garçons

U14 Filles
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
19
PERRIN Gaétane
2009
Val-D'illiez
-
SUI
U14 Filles

U14 Garçons
8

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
PERRAUDIN Arnaud
2009
Fully
VS
SUI
U14 Garçons
4
Team la Trace
FROSSARD Lenny
2009
Fully
VS
SUI
U14 Garçons
6
Team la Trace / Trotteurs
ABBET Martin
2008
Fully
VS
SUI
U14 Garçons
12
CHARITÉ Aurélio
2009
Villers-Le-Lac
-
FRA
U14 Garçons
13
BRUCHEZ Logan
2008
Fully
VS
SUI
U14 Garçons
14
RAUSIS Loïc
2008
Orsières
VS
SUI
U14 Garçons
15
ATRV
CRETTAZ Jordan
2009
Fully
VS
SUI
U14 Garçons
17
BUTTI Emanuele
2008
Torino
-
ITA
U14 Garçons

Vétérans I
147

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
SAnt'Orso
LAURENT Pieropan
1980
Gressan
-
ITA
Vétérans I
0
domaine Adrien Dacquin
DACQUIN Adrien
1982
Les Marches
-
FRA
Vétérans I
0
Banque Cantonale Bernoise
EIGENMANN Gabriel
1979
Bern
BE
SUI
Vétérans I
0
HUBERT Alexandre
1974
Martigny
VS
SUI
Vétérans I
0
POCHON Johann
1975
Penthalaz
VD
SUI
Vétérans I
0
La Foulée Saillonintze/ Saillon-Ovronnaz.ch
LUISIER Christophe
1980
Saillon
VS
SUI
Vétérans I
0
RUN IN ANNECY
PERALDI Matthieu
1981
Annecy
-
FRA
Vétérans I
0
Team Grogneux
ABBET Joël
1977
Choëx
VS
SUI
Vétérans I
0
LEBLANC Samuel
1982
Viarmes
-
FRA
Vétérans I
0
CA Dents-du-Midi
MARIAUX Joël
1976
Collombey-Muraz
VS
SUI
Vétérans I
0
ROCAULT Dimitri
1974
Annemasse
-
FRA
Vétérans I
402
BRODARD Olivier
1973
Aigle
VD
SUI
Vétérans I
405
GIROD Michael
1976
Nidau
BE
SUI
Vétérans I
406
Triviera
ULDRY Marc
1975
Chatel-St-Denis
FR
SUI
Vétérans I
407
BUTCHER Mark
1980
Lausanne
VD
SUI
Vétérans I
410
JAEGGI Sébastien
1982
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
Vétérans I
416
Scarpa
ZHOR Martin
1981
Chamonix
-
CZE
Vétérans I
417
QUETIN Dominique
1973
Desandans
-
FRA
Vétérans I
419
MEYLAN Steve
1975
La Tour-De-Peilz
VD
SUI
Vétérans I
420
Haut Jura Ski
BAILLY Grégory
1977
Lamoura
FR
FRA
Vétérans I
423
BARANSKI Frederic
1977
Valleiry
-
FRA
Vétérans I
431
CAILLOT Yoann
1976
Saint Andre
-
FRA
Vétérans I
432
Ski club Le Levron
FARQUET Ernest
1975
Le Levron
VS
SUI
Vétérans I
435
HUNSINGER Philippe
1974
St-Jean De Gonville
-
FRA
Vétérans I
436
SEDENKOV Mikhail
1976
Chardonne
VD
SUI
Vétérans I
438
KUBLER Guillaume
1979
Paris
-
FRA
Vétérans I
444
MORLET Vincent
1979
Le Sentier
VD
FRA
Vétérans I
448
Ski-club Agy
GAUDILLAT Emeric
1977
Verchaix
-
FRA
Vétérans I
449
TEAM RC 39
PETITJEAN Aurélien
1981
Septmoncel
-
FRA
Vétérans I
453
WOODS George
1982
London
-
NZL
Vétérans I
454
SG HERICOURT
GROS Florent
1980
Raynans
-
FRA
Vétérans I
457
MARK Borter
1974
Moudon
VD
SUI
Vétérans I
458
AMBROSINI Manuele
1977
Camorino
TI
SUI
Vétérans I
461
SAUNDERS Steven
1980
Chesieres
VD
GBR
Vétérans I
467
TESSADRI Duccio
1974
Cavalese
-
ITA
Vétérans I
473
tosio pneus
PERRIN Olivier
1973
Val-D'illiez
VS
SUI
Vétérans I
474
Ski Club Saint Claude
BENIER Thierry
1976
Prémanon
-
FRA
Vétérans I
482
CORTESI Pascal
1973
Porza
TI
SUI
Vétérans I
485
SEPAS IMPOSSIBLE
GENDRON Antoine
1973
Doussard
-
FRA
Vétérans I
490
BERNARD GRANGER Laurent
1979
Manigod
-
FRA
Vétérans I
492
CONTRAIN Nicolas
1979
Sevier
-
FRA
Vétérans I
493
SC PREMANON
BERTOLO Jérémy
1980
Prémanon
-
FRA
Vétérans I
494
CANNELLE Eddy
1976
Prémanon
-
FRA
Vétérans I
506
GAY Jean Philippe
1974
Villard Saint Sauveur
-
FRA
Vétérans I
508
COCHE Christophe
1981
L'union
-
SUI
Vétérans I
510
SG HERICOURT
CONTE Joel
1975
Hericourt
-
FRA
Vétérans I
516
PURGUETTE Remi
1976
Martigny
VS
SUI
Vétérans I
524
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
BOLIS Walter
1982
Ceto
-
ITA
Vétérans I
525
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
COTTI Daniele
1981
Gianico
-
ITA
Vétérans I
529
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
MARTINAZZOLI Andrea
1975
Paspardo
-
ITA
Vétérans I
533
GASSER Christoph
1974
Zürich
ZH
SUI
Vétérans I
534
LÉGER Stève
1974
Vollèges
VS
SUI
Vétérans I
537
SEPas Impossible contre la SEP
HAMMON Olivier
1977
Doussard, France
-
FRA
Vétérans I
540
JACQUEMETTAZ Didier
1975
Arbaz
VS
SUI
Vétérans I
541
Club Excta. UECANOIA
MARSE VIDAL Pere
1974
Vilanova I La Geltru
-
ESP
Vétérans I
542
Team La Godille ski alpinisme
ISNER Gilles
1977
Turckheim
-
FRA
Vétérans I
549
SG Héricourt
LORRAIN Yoann
1976
Esprels
-
FRA
Vétérans I
552
Sg hericourt
CAMETTI Stephane
1974
Champey
-
FRA
Vétérans I
558
MAZAL Petr
1980
Policka
-
CZE
Vétérans I
573
Sganaa
PETEY Patrick
1977
Valpelline
-
ITA
Vétérans I
577
VILLERMAULAZ Benoit
1977
Charmey
FR
SUI
Vétérans I
578
BOVARD Aurélien
1982
Châtel
-
SUI
Vétérans I
587
Les Gazelles
GUERRA VIGO Aurelio
1979
Ayent
VS
ESP
Vétérans I
602
DEFRASNE Vincent
1977
Les Grangettes
-
FRA
Vétérans I
605
ALLEMANN Simon
1973
Unterentfelden
AG
SUI
Vétérans I
613
RICCARDO Bacca
1977
Sarre
-
ITA
Vétérans I
616
FREE TO RUN
BAERISWYL Joel
1981
Murten
FR
SUI
Vétérans I
617
CASTEELS Kevin
1979
Rhode-Saint-Genese
-
BEL
Vétérans I
619
NVSK
MARTINSSON Lars
1975
Nacka
-
SUI
Vétérans I
624
Nacka Värmdö Skidklubb
AUBELL Niklas
1973
Nacka
-
SWE
Vétérans I
627
CLATAUD Daniele
1980
Bardonecchia
-
ITA
Vétérans I
630
Lavaux sport evasion
GAVIN Noam
1979
Palézieux
VD
SUI
Vétérans I
632
Rock your life
MICHET Guillaume
1981
Montanges
-
FRA
Vétérans I
641
KUNZ Cédric
1974
Fully
VS
SUI
Vétérans I
646
MOTTIER Fabien
1979
Fully
VS
SUI
Vétérans I
647
MONOD Julien
1979
Fully
VS
SUI
Vétérans I
656
TEAM LA TRACE
JACQUEMETTAZ Christophe
1981
Leytron
VS
SUI
Vétérans I
658
CHRISTINET Fabien
1980
Bière
VD
SUI
Vétérans I
668
GRILLET AUBERT Jack
1973
La Chapelle D'abondance
-
FRA
Vétérans I
670
SCHALLER Fabian
1982
Embd
VS
SUI
Vétérans I
674
HARTMANN Marc
1973
Holzkirchen
-
GER
Vétérans I
675
3T VALTARO
BARANI Fabio
1974
Borgo Val Di Taro
-
ITA
Vétérans I
679
MCD
CARTIER Blaise
1973
Prangins
VD
SUI
Vétérans I
681
FONTANNAZ Thierry
1976
Pully
VD
SUI
Vétérans I
682
GRIVEL Nicolas
1979
Colombier Ne
NE
SUI
Vétérans I
685
PAGNOT Damien
1977
Arcey
-
FRA
Vétérans I
691
MONNET Stéphane
1975
Miege
VS
SUI
Vétérans I
692
GUÉRIN Laurent
1973
Les Giettes
VS
SUI
Vétérans I
693
HAENI Oliver
1973
Bernex
GE
SUI
Vétérans I
694
ARSICH François
1978
Avully
GE
SUI
Vétérans I
695
Team La Godille
SPANNAGEL Frédéric
1974
Holtzwihr
-
FRA
Vétérans I
710
TERIBAT Fabien
1974
Saint Paul De Vence
-
FRA
Vétérans I
722
LEPA-PHOUO Djeny
1981
1205
GE
SUI
Vétérans I
726
RIZZI Michele
1981
Giubiasco
TI
SUI
Vétérans I
727
MARIÉTHOZ Cédric
1973
Vionnaz
VS
SUI
Vétérans I
729
BAJRAMI Rifat
1976
Leytron
VS
SUI
Vétérans I
732
PESCE Moreno
1975
Auronzo Di Cadore
BL
ITA
Vétérans I
737
PELLISSIER Sébastien
1979
Martigny
VS
SUI
Vétérans I
738
CHARITE Aurelien
1980
Villers Le Lac
-
FRA
Vétérans I
739
RICHARD Alexandre
1979
Briancon
-
FRA
Vétérans I
741
GLIGORE Catalin
1977
Evionnaz
VS
SUI
Vétérans I
746
GASPARELLO Giancarlo
1973
Aosta
-
ITA
Vétérans I
749
www.differ-ensemble.ch
SCALESIA Frédéric
1976
Fully
VS
SUI
Vétérans I
756
CAETANO Nuno
1977
Passy
-
POR
Vétérans I
763
Isola vtt
LAFONTAINE Julien
1981
Isola 2000
-
FRA
Vétérans I
764
SALING Timo
1975
Karlsruhe
-
GER
Vétérans I
767
BOBST
VOLERY Alexandre
1976
Fey
VD
SUI
Vétérans I
782
JUNOD Nadir
1982
Avise
-
ITA
Vétérans I
789
BARONNIER Julien
1974
Lyon
-
FRA
Vétérans I
790
VERSTREPEN Matthieu
1977
Villeneuve D’ascq
-
FRA
Vétérans I
805
ROVELLI Gabriele
1980
Genève
GE
SUI
Vétérans I
812
Team Lasportiva- bogn da nia
FACCHINELLI Marco
1980
Montagnaga Di Pin - Trento
-
ITA
Vétérans I
829
DROZ Yuri
1981
Nus
BL
ITA
Vétérans I
830
BAVOUX Cédric
1978
Amancy
-
FRA
Vétérans I
835
INRUN
FUSINAZ Paolo
1977
Villeneuve
-
ITA
Vétérans I
836
NANCHEN Raphaël
1976
Sion
VS
SUI
Vétérans I
837
Bayard Sport
JELK Thomas
1975
Ried-Brig
VS
SUI
Vétérans I
838
FRIEBE Daniel
1980
Berlin
-
GBR
Vétérans I
843
ARLETTAZ Frédéric
1981
Fully
VS
SUI
Vétérans I
844
BOSON Jérémie
1980
Sierre
VS
SUI
Vétérans I
848
CHARRIÈRE Gaël
1982
Blonay
VD
SUI
Vétérans I
855
BRINCHMANN Staale
1979
Zurich
ZH
NOR
Vétérans I
857
team la trace
NICOLLIER Sébastien
1981
Fully
VS
SUI
Vétérans I
859
MORALES David
1976
Wintzenheim
-
FRA
Vétérans I
863
Team Cristal Sport - Altis - Compressport
TISSIÈRES Cédric
1976
Martigny
VS
SUI
Vétérans I
865
Montreux Rennaz Cyclisme
UBALDI Gianluca
1981
Territet
VD
SUI
Vétérans I
867
BLANC David
1978
Saviese
VS
SUI
Vétérans I
880
GILLARD Christophe
1974
Seytroux
-
BEL
Vétérans I
894
CHATELARD Lionel
1973
Chamonix
-
FRA
Vétérans I
900
Darniche
BEAUFOUR Jonathan
1981
Montigny Les Vesoul
-
FRA
Vétérans I
906
MARZOLI Franco
1978
Rossa
GR
SUI
Vétérans I
907
Team Gotthard skimo
MARIOTTI NESURINI Massimo
1976
Lodrino
TI
SUI
Vétérans I
911
PARONUZZI Raphaël
1977
Bouveret
VS
SUI
Vétérans I
914
FROMONT Ludovic
1975
Is Sur Tille
-
FRA
Vétérans I
925
MESSIEUX Olivier
1979
Gland
VD
SUI
Vétérans I
932
KeinLandWieDasSaanenland
HERRMANN Oliver
1982
Gstaad
BE
SUI
Vétérans I
942
SCHNIDRIG Patric
1976
St. Niklaus Vs
VS
SUI
Vétérans I
961
SC Chasseron
MEIER Christophe
1973
Bullet
VD
SUI
Vétérans I
969
GAGGINO Massimo
1973
Brusson
-
ITA
Vétérans I
974
BORIO Federico
1982
Torino
-
ITA
Vétérans I
977
OLLIER Enrico
1982
Jovençan Aosta
-
ITA
Vétérans I
979
ROSSANDER Nicolas
1982
Mouxy
-
FRA
Vétérans I
980
ASPTT DIJON ATHLETISME
VASSARD Francois
1974
Fontaine Les Dijon
-
FRA
Vétérans I
983
BEAUFOUR Romuald
1982
Saint Cloud
-
FRA
Vétérans I
992
TREMBLET Joachim
1982
Annecy
-
SUI
Vétérans I
993
CAF Combloux
RIZZI Julien
1977
Cordon
-
FRA
Vétérans I
995
LUCCHINA Julien
1978
Delémont
JU
SUI
Vétérans I

Vétérans II
89

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
0
CIEŚLA Artur
1965
Kraków
-
POL
Vétérans II
0
Trotteurs La Trace
BRUCHEZ Jean-François
1969
Fully
VS
SUI
Vétérans II
0
BOVET Christophe
1969
Blonay
VD
SUI
Vétérans II
0
LIMA Albino
1970
Genève
GE
POR
Vétérans II
0
Team Boldair Sport
JUILLERAT Jean-Louis
1971
Mervelier
JU
SUI
Vétérans II
0
BCVS MOUNT ASICS
VAUDAN Emmanuel
1971
Chamoille
VS
SUI
Vétérans II
0
GUILLOSSOU Eric
1972
Marly-La-Ville
-
FRA
Vétérans II
0
BENDER Pierre-Yves
1968
Erde
VS
SUI
Vétérans II
403
Run In Annecy
ZANNETTACCI Laurent
1972
Annecy
-
FRA
Vétérans II
408
SEHER Michael
1968
Wendlingen Am Neckar
-
GER
Vétérans II
411
JOUBERT Frederic
1971
Habsheim
-
FRA
Vétérans II
414
RHÔNE FM - PAPIVAL
VOUILLAMOZ Joby
1970
Vex
VS
SUI
Vétérans II
415
MICHEL Jf
1964
St Paul Les Romans
-
FRA
Vétérans II
425
Sougey Team
MOGENIER Jean-Noel
1970
Samoens
-
FRA
Vétérans II
433
ECUYER Stéphane
1963
Chevilly
VD
SUI
Vétérans II
437
SANDRON Frédéric
1963
Neuilly
-
FRA
Vétérans II
441
JELMONI Ivan
1965
Ascona
TI
SUI
Vétérans II
455
RAIBAUT Stephane
1971
Saint Martin Vésubie
-
FRA
Vétérans II
456
MELERA Sacha
1971
Claro
TI
SUI
Vétérans II
464
PARENT Emmanuel
1967
La Teste De Buch
-
FRA
Vétérans II
466
PIOTROWSKI Tomasz
1971
Konstancin Jeziorna
-
POL
Vétérans II
472
PESCHOUD Bruno
1971
Thyez
-
FRA
Vétérans II
477
THOMANN Ueli
1966
Thun
BE
SUI
Vétérans II
479
mountainroots.ch
MESSERLI Rolf
1967
Oberstocken
BE
SUI
Vétérans II
484
Team Monte Leone
TORNAY Bertrand
1970
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
Vétérans II
499
DO CARMO Victor Hugo
1971
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
Vétérans II
545
CORDEY Thierry
1965
Neuchâtel
NE
SUI
Vétérans II
551
RIETSCH Jean-Michel
1963
Epalinges
VD
SUI
Vétérans II