Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

368 participants

All categories
Athlete

Dames I
14

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
422
JAEGGI Alexandra
1982
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
Dames I
430
Montagnesprit ASD
BARBERA Elena
1977
Challand Saint Anselme
-
ITA
Dames I
434
SG HERICOURT
BERNARD Audrey
1973
Bussurel
-
FRA
Dames I
447
Team Monte Leone
MALISSE Marie
1977
Plan-Les-Ouates
GE
BEL
Dames I
463
GOBIET Melanie
1981
Troistorrents
VS
SUI
Dames I
487
Lysalp
YERLY Céline
1978
Riaz
FR
SUI
Dames I
539
Les Pionniers du Val d'Hérens
JACQUEMETTAZ Carine
1980
Arbaz
VS
SUI
Dames I
550
SG Héricourt
LORRAIN Christelle
1979
Esprels
-
FRA
Dames I
574
Sganaa
MARIE CLAIRE Courthod
1982
Valpelline
-
ITA
Dames I
597
CANNAVERA Mirella
1980
Ascona
TI
ITA
Dames I
643
CARRON Vanessa
1977
Saillon
VS
SUI
Dames I
672
CAMESI Sandra
1982
Muralto
TI
SUI
Dames I
684
ZELLER Isabelle
1973
Bern
BE
GER
Dames I
731
CRAUSAZ Christine
1980
Lourtier
VS
SUI
Dames I

Dames II
10

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
495
MARCONATO Giuseppina
1969
Morgex
-
ITA
Dames II
518
TITOLO Claudia
1966
La Salle
-
ITA
Dames II
556
DVERGSDAL Anne Jenny
1970
Oslo
-
NOR
Dames II
565
AEMdeKP
XAUS FLO Anna
1972
Capellades
-
ESP
Dames II
571
MARGUET Sandrine
1964
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Dames II
607
Courmayeur Trailers
SIRIGU Daniela
1965
Courmayeur (italy)
-
ITA
Dames II
639
SILVA Carmo
1972
Fully
VS
SUI
Dames II
686
ANÇAY Véronique
1970
Fully
VS
SUI
Dames II
733
SUKHOVA Vera
1963
Mende
-
RUS
Dames II
736
KIEFFER Florence
1972
Fully
VS
SUI
Dames II

Elites Dames
23

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
429
PITTET‐PERNET Amélie
1988
Donneloye
VD
SUI
Elites Dames
452
GRANT Sophie
1983
London
-
NZL
Elites Dames
465
PEDERSEN Lou
1997
La Lechere
-
FRA
Elites Dames
470
WIEDEMANN Sina
1990
Bern
BE
GER
Elites Dames
471
Run in annecy
COTTEAUX Elise
1991
Annecy
-
FRA
Elites Dames
478
Bächli Racing Team
REUSSER Sonja
1985
Krattigen
BE
SUI
Elites Dames
483
HUCHET Margaux
1989
Wuenheim
-
FRA
Elites Dames
491
LACREVAZ Julie
1990
Le Grand-Bornand
-
FRA
Elites Dames
500
CALOSSO Camilla
1994
Villar Perosa
-
ITA
Elites Dames
511
MUFFAT Stéphanie
1994
74200
-
FRA
Elites Dames
538
Atletiekclub Pajottenland
DE NUL Ruth
1993
Brussel
BE
BEL
Elites Dames
588
Zoe4life
DUVOISIN Isabelle
1989
Penthéréaz
VD
SUI
Elites Dames
601
L'EPLATTENIER Kim
1993
Epalinges
VD
SUI
Elites Dames
606
Crossfit locarno
FREITAS Marisa
1986
Ascona
TI
POR
Elites Dames
610
BLAZEK Samantha
1991
Promasens
-
SUI
Elites Dames
611
Crossfit Locarno
EIMANN Marion
1984
Muralto
TI
SUI
Elites Dames
628
PERRON CABUS Guia
1983
Sauze D'oulx
-
ITA
Elites Dames
633
BAYENS Mathilde
1998
Bossonnens
FR
BEL
Elites Dames
653
PITTET Amanda
1988
Gilly
VD
SUI
Elites Dames
678
BLASER Olga
1987
Mies
VD
RUS
Elites Dames
701
COLLAVO Giulia
1991
Introd
-
ITA
Elites Dames
704
GSFM
GAUTHIER Romane
1998
Le Noirmont
JU
SUI
Elites Dames
724
GAIONI Elisabetta
1984
Biasca
TI
ITA
Elites Dames

Elites Hommes
118

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
404
KRUMMENACHER Paul
1991
Châtel-St-Denis
FR
SUI
Elites Hommes
409
GGskis
GANDER Gilles
1987
Bullet
VD
SUI
Elites Hommes
412
BERDOZ Léo
1993
Evionnaz
VS
SUI
Elites Hommes
418
Compressport/Medsport
REY Michaël
1983
Montana-Village
VS
SUI
Elites Hommes
421
CA Vétroz
COMBY Jean-Gratien
1987
Riddes
VS
SUI
Elites Hommes
427
BLANC Fabrizio
1987
Aosta
-
ITA
Elites Hommes
428
GAUTIER Clément
1984
Epalinges
VD
SUI
Elites Hommes
439
LA CLUSAZ
POLLET-VILLARD Lucas
1999
La Clusaz
-
FRA
Elites Hommes
443
RAIBAUT Fantin
1998
Saint Martin Vésubie
-
FRA
Elites Hommes
445
VYNCKIER Jan
1990
Brussel
BE
BEL
Elites Hommes
450
Wasimolo
DERIAZ Guillaume
1992
Donneloye
VD
SUI
Elites Hommes
451
Pellissier sport
ES-BORRAT Romain
1997
Val-D'illiez
VS
SUI
Elites Hommes
459
FORNY Nicolas
1989
Wuenheim
-
FRA
Elites Hommes
460
THOMET Etienne
1998
Labergement Sainte Marie
-
FRA
Elites Hommes
462
GANDOLFI Benoit
1989
Liezey
-
FRA
Elites Hommes
468
DEANOZ Clément
1994
Saint-Marcel
-
ITA
Elites Hommes
469
HENZI Martin
1991
Günsberg
SO
SUI
Elites Hommes
475
SAANEN GSTAAD
DUBOL Cédric
1984
Mouthe
-
SUI
Elites Hommes
480
KETTLER Edouard
1987
Ruelisheim
-
FRA
Elites Hommes
481
PITTET Adrien
1991
Donneloye
VD
SUI
Elites Hommes
488
BRIOL Adrien
1995
Genève
GE
SUI
Elites Hommes
489
CAMP Jean Baptiste
1984
France
-
FRA
Elites Hommes
496
CRETIGNIER Titouan
1996
Sion
VS
SUI
Elites Hommes
497
Polisportiva Sant'Orso
FEDERICO Barrel
1991
Saint-Christophe
-
ITA
Elites Hommes
498
Ecole de Course des Taleines
CHAPPUIS Simon
1985
Vulliens
VD
SUI
Elites Hommes
501
Piossasco Trail Runners
ROSTAGNO Lorenzo
1988
Villar Perosa
-
ITA
Elites Hommes
505
SELLA Grégoire
1983
Geneve
GE
SUI
Elites Hommes
507
FAVRE Damien
1986
Montagny Les Lanches
-
FRA
Elites Hommes
509
RIGHI Ffrigh@gmail.com
1990
Villair-Amerique
-
ITA
Elites Hommes
512
ETCHEGARAY Adrien
1993
Bussigny
VD
FRA
Elites Hommes
513
Le Nouy
CHAMBAT Sébastien
1985
Thollon Les Mémises
-
FRA
Elites Hommes
514
Le Nouy
VITTOZ Romain
1986
St Paul En Chablais
-
FRA
Elites Hommes
515
Méribel sport montagne
LUC Chovin
1987
La Lechere
-
FRA
Elites Hommes
519
Terre de running
PORTAY Romain
1990
Publier
-
FRA
Elites Hommes
520
VUARCHEX Alexandre
1986
Marignier
-
FRA
Elites Hommes
521
PRIAM Pierre
1986
Cluses
-
FRA
Elites Hommes
522
PESSION Daniele
1994
Valtournenche
-
ITA
Elites Hommes
523
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
CHIAPPINI Luca
1987
Darfo Boario Terme
-
ITA
Elites Hommes
526
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
DAVIDE Gnaffini
1988
Gianico
-
ITA
Elites Hommes
527
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
GHIRARDI Francesco
1990
Darfo B.t.
-
ITA
Elites Hommes
528
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
LAINI Giacomo
1989
Angolo Terme
-
ITA
Elites Hommes
530
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
PAROLARI Andrea
1991
Darfo Boario Terme
-
ITA
Elites Hommes
531
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
TRENTIN Davide
1993
Valfurva
-
ITA
Elites Hommes
532
Dupasquier Sport-Scott
GUEX Benoît
1991
Matran
FR
SUI
Elites Hommes
535
PESSION Nicola
1988
Valtournenche
-
ITA
Elites Hommes
543
CSEN - LO CONTREBANDJE A.P.D
RUDY Vallet
1984
Saint Pierre
-
ITA
Elites Hommes
545
VALLET Rudy
1984
Saint Pierre
-
ITA
Elites Hommes
546
AEMdeKP
BATET XAUS Enric
2002
Capellades
-
ESP
Elites Hommes
548
BOURGEAIS Frédéric
1983
Annecy Le Vieux
-
FRA
Elites Hommes
553
SCHOENENBERGER Stefan
1989
Epalinges
VD
SUI
Elites Hommes
554
JORIS David
1992
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
557
Mountain Performance
LÉGER Kilian
2002
Vollèges
VS
SUI
Elites Hommes
561
Kinetik Team
GOMEZ Enric
1985
Nyon
VD
ESP
Elites Hommes
563
VILAREGUT Aniol
1996
Charrat
VS
ESP
Elites Hommes
566
PERRET Sebastien
1985
Saint-Imier
BE
SUI
Elites Hommes
568
BONFIGLIO Alberto
1986
Ficarra
-
ITA
Elites Hommes
569
UFO Endurance club
REY-MILLET Quentin
1995
Carouge Ge
GE
FRA
Elites Hommes
572
VOEFFRAY Cyrille
1997
Verbier
VS
SUI
Elites Hommes
575
TESTAZ Jeremie
1999
Vex
VS
SUI
Elites Hommes
579
CROSE Andris
1984
Martigny
VS
ITA
Elites Hommes
581
CHENAL Matteo
1996
Saint-Pierre
-
ITA
Elites Hommes
582
BRUNIER Thierry
1997
Verrayes
-
ITA
Elites Hommes
583
SEGOR Pietro
2002
Aosta
-
ITA
Elites Hommes
584
MICHAUD David
1985
Morges
VD
SUI
Elites Hommes
589
Delo Vertical Coaching
CESCHI Francesco
2001
Arbedo-Castione
TI
SUI
Elites Hommes
591
BATAILLE Thibaut
1991
Paris
-
FRA
Elites Hommes
593
JACOVELLA Ugo
1989
Gif Sur Yvette
-
FRA
Elites Hommes
594
ROBYR Maxime
2002
Chermignon
VS
SUI
Elites Hommes
595
ROBYR Thomas
1998
Chermignon-Bas
VS
SUI
Elites Hommes
596
GANDREY Carl
1997
Bovernier
VS
FRA
Elites Hommes
598
SPAGGIARI Adrien
1985
Lausanne
-
SUI
Elites Hommes
599
REPETTO Nicola
1988
Saint-Vincent
-
ITA
Elites Hommes
608
Delo Vertical Team
DADÓ Samuele
1994
Cevio
TI
SUI
Elites Hommes
609
NEGRONI Manuel
1985
Valgoglio
-
ITA
Elites Hommes
612
Mountain Performance
MOULIN Carlos
1992
Vollèges
VS
SUI
Elites Hommes
615
PIASENTA Guillaume
1988
Aigle
VD
SUI
Elites Hommes
618
Club Atletismo Albacete
DIAZ Diego
1996
02005
-
ESP
Elites Hommes
621
Team swisspeaks "carnotz"
DUMUSC Sven
1985
Vouvry
VS
SUI
Elites Hommes
622
DERIVAZ Joey
2002
Muraz (collombey)
VS
SUI
Elites Hommes
626
Team Scarpa
MULLER Claudio
1992
Bormio
-
ITA
Elites Hommes
631
CHAUVEAU Nicolas
1993
Croix De Rozon
GE
SUI
Elites Hommes
634
612run
HOCH Florian
1986
Zürich
ZH
SUI
Elites Hommes
637
MOTTET Justin
2001
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
638
THURRE Yvan
1993
Ravoire
VS
SUI
Elites Hommes
644
GASPOZ Tristan
2001
Vex
VS
SUI
Elites Hommes
648
ZITO Tania
2002
Vouvry
VS
SUI
Elites Hommes
650
TEAM LA TRACE
GAY Frédéric
1983
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
651
DARBELLAY Tom
2001
Ayent
VS
SUI
Elites Hommes
654
MARMILLOD Loic
1993
Abbevillers
-
FRA
Elites Hommes
657
AYMON Johan
1987
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
659
Scarpa-Karpos
FONTANA Daniele
1999
Mesoco
GR
SUI
Elites Hommes
660
Swisspro
BALULA Mickael
1990
Allonzier
-
FRA
Elites Hommes
661
Swisspro
MARQUES Damien
1989
Allonzier La Caille
-
FRA
Elites Hommes
662
ESTRABAUT Maxime
1988
Allonzier
-
FRA
Elites Hommes
665
Eclaireurs de Malte en Suisse
DEMAËL Ghislain
2001
Aubonne
VD
FRA
Elites Hommes
666
Test
TESTINO Marco
1995
Roccaforte Mondovì
-
ITA
Elites Hommes
667
VADI Paolo
1983
Ornavasso (vb)
-
ITA
Elites Hommes
669
NEVES Joao
1988
Fribourg
FR
POR
Elites Hommes
673
BeeHeidi
SÃO MARTINHO Nelson
1985
Pont-De-La-Morge
VS
POR
Elites Hommes
676
CONTE Baptiste
1992
Fully
VS
SUI
Elites Hommes
677
Skieurs Rousselands
GUYON Victor
1997
Les Rousses
-
FRA
Elites Hommes
683
asd inrun
VUILLERMOZ Nadir
1986
Introd
-
ITA
Elites Hommes
690
CS les Dzèrdzirs
ANDREY Fabien
1999
Marsens Vuippens
FR
SUI
Elites Hommes
696
dynastar /SNGB
AVRILLON Nicolas
1989
Le Grand Bornand
-
FRA
Elites Hommes
698
MONTEU COTTO Giovanni Alberto
1990
Cuorgné
-
ITA
Elites Hommes
700
SUTTER Ralf
1990
Lenggenwil
SG
SUI
Elites Hommes
703
DESPICHT Yann
1993
Allinges
-
FRA
Elites Hommes
705
DORNIER Adrien
1983
Grand Combe Chateleu
-
FRA
Elites Hommes
706
cicli lucchini
CUAZ Wladimir
1990
Aosta
-
ITA
Elites Hommes
708
KAISER Marius
1999
Starrkirch-Wil
SO
SUI
Elites Hommes
709
HERRERO DE CAMPOS Alejandro
1989
Morges
VD
ESP
Elites Hommes
713
Team Grand-Ballon
SCHWEITZER Jérémy
2000
Obermorschwihr
-
FRA
Elites Hommes
714
CERVELLIN Remi
1997
Grand-Aigueblanche
-
FRA
Elites Hommes
717
A.P.D PONT-SAINT-MARTIN
ZUBLENA Yanick
1998
Saint - Marcel
-
ITA
Elites Hommes
718
X TEAM VACHERESSE
FLORET Hugo
1999
Vacheresse
-
FRA
Elites Hommes
719
BOUVET Florian
2000
Chevenoz
-
FRA
Elites Hommes
720
DE BUTTET Ulysse
2001
Pully
VD
SUI
Elites Hommes
723
GIRARD-SOPPET Kevin
1999
Chevenoz
-
FRA
Elites Hommes

Entreprises
17

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
201
Antenne Région Valais romand
LARPIN Tristan
1985
Martigny
VS
SUI
Entreprises
202
Prologis Sàrl 1
BUTHEY Stéphane
1975
Fully
VS
SUI
Entreprises
203
POULARAS Steven
1997
St-Légier
VD
SUI
Entreprises
204
BATTAL Rory
1990
Locaru
TI
SUI
Entreprises
205
Antenne Région Valais romand
BUCHARD Arnaud
1990
Leytron
VS
SUI
Entreprises
206
Antenne Région Valais romand
FOURNIER Romain
1985
Champsec
VS
SUI
Entreprises
207
Antenne Région Valais romand
PLOMB Martine
1975
Chemin-Dessus
VS
SUI
Entreprises
208
Physioabbet
HAEBERLI Stefanie
1991
Martigny
VS
SUI
Entreprises
209
Physioabbet
MATIAS Sofia
1993
Sion
VS
SUI
Entreprises
210
Physioabbet
LOURENÇO Adriana
1987
Martigny
VS
POR
Entreprises
211
GARD Aurélie
1985
Vétroz
VS
SUI
Entreprises
212
MAURO Rock
1969
Carrouge
VD
FRA
Entreprises
213
SOARES Samuel
1990
Sion
VS
POR
Entreprises
214
PRALONG Leïla
1986
Savièse
VS
SUI
Entreprises
215
BOTTERON Chantal
1976
Blonay
VD
SUI
Entreprises
216
SILVA Sergio
1979
Belfaux
FR
POR
Entreprises
217
BENIAMINO Siconolfi
1995
Puidoux
VD
ITA
Entreprises

Juniors Dames
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
517
Caf haut chablais
TRINCAZ Louise
2004
Abondance
-
FRA
Juniors Dames

Juniors Hommes
14

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
401
CRO / Teysalpi
ULDRY Malik
2006
Châtel-St-Denis
FR
SUI
Juniors Hommes
426
LEEMANN Riwal
2003
Fribourg
FR
SUI
Juniors Hommes
442
Mountain performance/centre régional valais
VOUTAZ Theo
2006
Sembrancher
VS
SUI
Juniors Hommes
503
Mountain performance
COTTURE Thibaut
2003
Martigny-Croix
VS
SUI
Juniors Hommes
544
GABRIELE Folco
2003
Aosta
-
ITA
Juniors Hommes
547
CRETTENAND Théo
2004
Fully
VS
SUI
Juniors Hommes
559
CRO ski-alpinisme
GREMAUD Samuel
2003
Echarlens
FR
SUI
Juniors Hommes
570
Swiss Ski Mountaineerning Team
PASQUIER Lucas
2004
Broc
FR
SUI
Juniors Hommes
580
BIANQUIN Thierry
2003
Charvensod
-
ITA
Juniors Hommes
603
LÉGER Arnaud
2004
Vollèges
VS
SUI
Juniors Hommes
629
Académie Trail Running Valais
GABIOUD Dimitri
2006
Orsières
VS
SUI
Juniors Hommes
697
BOLE DU CHOMONT Mattéo
2003
Remoray-Boujeons
-
FRA
Juniors Hommes
730
MOGENIER Clément
2003
Samoëns
-
FRA
Juniors Hommes
735
Académie Trail Running Valais
FROSSARD Luca
2007
Fully
VS
SUI
Juniors Hommes

U10 Filles
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
8
HAUT JURA SKI
PETITJEAN Romane
2013
Septmoncel
-
FRA
U10 Filles

U10 Garçons
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2
CLATAUD Lorenzo
2012
Bardonecchia
-
ITA
U10 Garçons

U12 Filles
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
7
HAUT JURA SKI
PETITJEAN Emma
2010
Septmoncel
-
FRA
U12 Filles

U12 Garçons
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3
BOGETTI Alessandro
2010
Bardonecchia
-
ITA
U12 Garçons
5
Team la Trace / Trotteurs
ABBET Victor
2010
Fully
VS
SUI
U12 Garçons
9
VOUILLAMOZ Bastien
2011
Haute-Nendaz
VS
SUI
U12 Garçons
10
SALVI Maximilien
2011
1205
GE
SUI
U12 Garçons
11
CHARITÉ Robin
2011
Villers-Le-Lac
-
FRA
U12 Garçons

U14 Garçons
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
PERRAUDIN Arnaud
2009
Fully
VS
SUI
U14 Garçons
4
Team la Trace
FROSSARD Lenny
2009
Fully
VS
SUI
U14 Garçons
6
Team la Trace / Trotteurs
ABBET Martin
2008
Fully
VS
SUI
U14 Garçons
12
CHARITÉ Aurélio
2009
Villers-Le-Lac
-
FRA
U14 Garçons

Vétérans I
89

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
402
BRODARD Olivier
1973
Aigle
VD
SUI
Vétérans I
405
GIROD Michael
1976
Nidau
BE
SUI
Vétérans I
406
Triviera
ULDRY Marc
1975
Chatel-St-Denis
FR
SUI
Vétérans I
407
BUTCHER Mark
1980
Lausanne
VD
SUI
Vétérans I
410
JAEGGI Sébastien
1982
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
Vétérans I
416
Scarpa
ZHOR Martin
1981
Chamonix
-
CZE
Vétérans I
417
QUETIN Dominique
1973
Desandans
-
FRA
Vétérans I
419
MEYLAN Steve
1975
La Tour-De-Peilz
VD
SUI
Vétérans I
420
Haut Jura Ski
BAILLY Grégory
1977
Lamoura
FR
FRA
Vétérans I
423
BARANSKI Frederic
1977
Valleiry
-
FRA
Vétérans I
431
CAILLOT Yoann
1976
Saint Andre
-
FRA
Vétérans I
432
Ski club Le Levron
FARQUET Ernest
1975
Le Levron
VS
SUI
Vétérans I
435
HUNSINGER Philippe
1974
St-Jean De Gonville
-
FRA
Vétérans I
436
SEDENKOV Mikhail
1976
Chardonne
VD
SUI
Vétérans I
438
KUBLER Guillaume
1979
Paris
-
FRA
Vétérans I
444
MORLET Vincent
1979
Le Sentier
VD
FRA
Vétérans I
448
Ski-club Agy
GAUDILLAT Emeric
1977
Verchaix
-
FRA
Vétérans I
449
TEAM RC 39
PETITJEAN Aurélien
1981
Septmoncel
-
FRA
Vétérans I
453
WOODS George
1982
London
-
NZL
Vétérans I
454
SG HERICOURT
GROS Florent
1980
Raynans
-
FRA
Vétérans I
457
MARK Borter
1974
Moudon
VD
SUI
Vétérans I
458
AMBROSINI Manuele
1977
Camorino
TI
SUI
Vétérans I
461
SAUNDERS Steven
1980
Chesieres
VD
GBR
Vétérans I
467
TESSADRI Duccio
1974
Cavalese
-
ITA
Vétérans I
473
tosio pneus
PERRIN Olivier
1973
Val-D'illiez
VS
SUI
Vétérans I
474
Ski Club Saint Claude
BENIER Thierry
1976
Prémanon
-
FRA
Vétérans I
482
CORTESI Pascal
1973
Porza
TI
SUI
Vétérans I
485
SEPAS IMPOSSIBLE
GENDRON Antoine
1973
Doussard
-
FRA
Vétérans I
490
BERNARD GRANGER Laurent
1979
Manigod
-
FRA
Vétérans I
492
CONTRAIN Nicolas
1979
Sevier
-
FRA
Vétérans I
493
SC PREMANON
BERTOLO Jérémy
1980
Prémanon
-
FRA
Vétérans I
494
BERTOLO Jérémy
1980
Prémanon
-
FRA
Vétérans I
506
GAY Jean Philippe
1974
Villard Saint Sauveur
-
FRA
Vétérans I
508
COCHE Christophe
1981
L'union
-
SUI
Vétérans I
510
SG HERICOURT
CONTE Joel
1975
Hericourt
-
FRA
Vétérans I
516
PURGUETTE Remi
1976
Martigny
VS
SUI
Vétérans I
524
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
BOLIS Walter
1982
Ceto
-
ITA
Vétérans I
525
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
COTTI Daniele
1981
Gianico
-
ITA
Vétérans I
529
A.M.R. ANGOLO MOUNTAIN RUNNING
MARTINAZZOLI Andrea
1975
Paspardo
-
ITA
Vétérans I
533
GASSER Christoph
1974
Zürich
ZH
SUI
Vétérans I
534
LÉGER Stève
1974
Volleges
VS
SUI
Vétérans I
537
SEPas Impossible contre la SEP
HAMMON Olivier
1977
Doussard, France
-
FRA
Vétérans I
540
JACQUEMETTAZ Didier
1975
Arbaz
VS
SUI
Vétérans I
541
Club Excta. UECANOIA
MARSE VIDAL Pere
1974
Vilanova I La Geltru
-
ESP
Vétérans I
542
Team La Godille ski alpinisme
ISNER Gilles
1977
Turckheim
-
FRA
Vétérans I
549
SG Héricourt
LORRAIN Yoann
1976
Esprels
-
FRA
Vétérans I
552
Sg hericourt
CAMETTI Stephane
1974
Champey
-
FRA
Vétérans I
558
MAZAL Petr
1980
Policka
-
CZE
Vétérans I
573
Sganaa
PETEY Patrick
1977
Valpelline
-
ITA
Vétérans I
577
VILLERMAULAZ Benoit
1977
Charmey
FR
SUI
Vétérans I
578
BOVARD Aurélien
1982
Châtel
-
SUI
Vétérans I
587
Les Gazelles
GUERRA VIGO Aurelio
1979
Ayent
VS
ESP
Vétérans I
602
DEFRASNE Vincent
1977
Les Grangettes
-
FRA
Vétérans I
605
ALLEMANN Simon
1973
Unterentfelden
AG
SUI
Vétérans I
613
RICCARDO Bacca
1977
Sarre
-
ITA
Vétérans I
616
FREE TO RUN
BAERISWYL Joel
1981
Murten
FR
SUI
Vétérans I
617
CASTEELS Kevin
1979
Rhode-Saint-Genese
-
BEL
Vétérans I
619
NVSK
MARTINSSON Lars
1975
Nacka
-
SUI
Vétérans I
624
Nacka Värmdö Skidklubb
AUBELL Niklas
1973
Nacka
-
SWE
Vétérans I
627
CLATAUD Daniele
1980
Bardonecchia
-
ITA
Vétérans I
630
Lavaux sport evasion
GAVIN Noam
1979
Palézieux
VD
SUI
Vétérans I
632
Rock your life
MICHET Guillaume
1981
Montanges
-
FRA
Vétérans I
641
KUNZ Cédric
1974
Fully
VS
SUI
Vétérans I
646
MOTTIER Fabien
1979
Fully
VS
SUI
Vétérans I
647
MONOD Julien
1979
Fully
VS
SUI
Vétérans I
656
TEAM LA TRACE
JACQUEMETTAZ Christophe
1981
Leytron
VS
SUI
Vétérans I
658
CHRISTINET Fabien
1980
Bière
VD
SUI
Vétérans I
668
GRILLET AUBERT Jack
1973
La Chapelle D'abondance
-
FRA
Vétérans I
670
SCHALLER Fabian
1982
Embd
VS
SUI
Vétérans I
674
HARTMANN Marc
1973
Holzkirchen
-
GER
Vétérans I
675
3T VALTARO
BARANI Fabio
1974
Borgo Val Di Taro
-
ITA
Vétérans I
679
MCD
CARTIER Blaise
1973
Prangins
VD
SUI
Vétérans I
681
FONTANNAZ Thierry
1976
Pully
VD
SUI
Vétérans I
682
GRIVEL Nicolas
1979
Colombier Ne
NE
SUI
Vétérans I
685
PAGNOT Damien
1977
Arcey
-
FRA
Vétérans I
691
MONNET Stéphane
1975
Miege
VS
SUI
Vétérans I
692
GUÉRIN Laurent
1973
Les Giettes
VS
SUI
Vétérans I
693
HAENI Oliver
1973
Bernex
GE
SUI
Vétérans I
694
ARSICH François
1978
Avully
GE
SUI
Vétérans I
695
Team La Godille
SPANNAGEL Frédéric
1974
Holtzwihr
-
FRA
Vétérans I
710
TERIBAT Fabien
1974
Saint Paul De Vence
-
FRA
Vétérans I
722
LEPA-PHOUO Djeny
1981
1205
GE
SUI
Vétérans I
726
RIZZI Michele
1981
Giubiasco
TI
SUI
Vétérans I
727
MARIÉTHOZ Cédric
1973
Vionnaz
VS
SUI
Vétérans I
729
BAJRAMI Rifat
1976
Leytron
VS
SUI
Vétérans I
732
PESCE Moreno
1975
Auronzo Di Cadore
BL
ITA
Vétérans I
737
PELLISSIER Sébastien
1979
Martigny
VS
SUI
Vétérans I
738
CHARITE Aurelien
1980
Villers Le Lac
-
FRA
Vétérans I
739
RICHARD Alexandre
1979
Briancon
-
FRA
Vétérans I

Vétérans II
48

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
403
Run In Annecy
ZANNETTACCI Laurent
1972
Annecy
-
FRA
Vétérans II
408
SEHER Michael
1968
Wendlingen Am Neckar
-
GER
Vétérans II
411
JOUBERT Frederic
1971
Habsheim
-
FRA
Vétérans II
414
RHÔNE FM - PAPIVAL
VOUILLAMOZ Job
1970
Vex
VS
SUI
Vétérans II
415
MICHEL Jf
1964
St Paul Les Romans
-
FRA
Vétérans II
425
Sougey Team
MOGENIER Jean-Noel
1970
Samoens
-
FRA
Vétérans II
433
ECUYER Stéphane
1963
Chevilly
VD
SUI
Vétérans II
437
SANDRON Frédéric
1963
Neuilly
-
FRA
Vétérans II
441
JELMONI Ivan
1965
Ascona
TI
SUI
Vétérans II
455
RAIBAUT Stephane
1971
Saint Martin Vésubie
-
FRA
Vétérans II
456
MELERA Sacha
1971
Claro
TI
SUI
Vétérans II
464
PARENT Emmanuel
1967
La Teste De Buch
-
FRA
Vétérans II
466
PIOTROWSKI Tomasz
1971
Konstancin Jeziorna
-
POL
Vétérans II
472
PESCHOUD Bruno
1971
Thyez
-
FRA
Vétérans II
477
THOMANN Ueli
1966
Thun
BE
SUI
Vétérans II
479
mountainroots.ch
MESSERLI Rolf
1967
Oberstocken
BE
SUI
Vétérans II
484
Team Monte Leone
TORNAY Bertrand
1970
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
Vétérans II
499
DO CARMO Victor Hugo
1971
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
Vétérans II
551
RIETSCH Jean-Michel
1963
Epalinges
VD
SUI
Vétérans II
555
TESTAZ Jean-Yves
1967
Gingins
VD
SUI
Vétérans II
560
CS 13 étoiles
MALARA Agostino
1971
Bramois
VS
FRA
Vétérans II
562
AEMdeKP
BATET CASAL Jordi
1967
Capellades
-
ESP
Vétérans II
564
MARHAN Milan
1968
Policka
-
CZE
Vétérans II
585
DUCREY Jean-Marc
1963
Ardon
VS
SUI
Vétérans II
590
ROLEX SPORT
DEVANTHERY Bertrand
1970
Chippis
VS
SUI
Vétérans II
592
ARTHAUD Serge
1967
Martigny
VS
SUI
Vétérans II
600
AE MOUNTAIN RUNNERS DEL BERGUEDA
MARLES DIAZ Santi
1970
La Torre De Claramunt
-
ESP
Vétérans II
604
DE ALESSANDRI Andrea
1966
Saint Pierre
-
ITA
Vétérans II
620
Les Ballavauds
MEYNET Philippe
1963
Bellevaux
-
FRA
Vétérans II
635
CRETTEX René
1968
Ravoire
VS
SUI
Vétérans II
640
BERTUCHOZ Urbain
1966
Fully
VS
SUI
Vétérans II
642
BENDER Emmanuel
1965
Fully
VS
SUI
Vétérans II
649
TEAM LA TRACE
BOBILLIER Pascal
1967
St-Maurice
VS
SUI
Vétérans II
652
TEAM LA TRACE
KIEFFER Jacques
1971
Fully
VS
SUI
Vétérans II
655
COMTE Mikaël
1970
Lens
VS
SUI
Vétérans II
663
CLUB DES SPORTS DE MERIBEL
CHARRIERE-ROND Florent
1967
Gap
-
FRA
Vétérans II
664
CHARRIERE ROND Joël
1970
Horizon Nature Bat A
-
FRA
Vétérans II
671
DELACRÉTAZ Olivier
1969
Roche
VD
SUI
Vétérans II
680
MCD
DROZ-DIT-BUSSET Jean-Michel
1967
Carouge
GE
SUI
Vétérans II
688
HUMAIR Nicolas
1971
Fully
VS
SUI
Vétérans II
699
Nussgipfeltruppä
FÄSSLER Martin
1970
Sonnental
SG
SUI
Vétérans II
702
CHAVAILLAZ Yves
1967
Belmont-Lausanne
VD
SUI
Vétérans II
707
FALCY Jean Pierre
1965
Bois D’amont
-
SUI
Vétérans II
711
Team Grand-Ballon
KREBS Thomas
1971
Soultz
-
FRA
Vétérans II
712
Team Grand-Ballon
SALVI Philippe
1969
Village Neuf
-
FRA
Vétérans II
715
ANÇAY Didier
1967
Fully
VS
SUI
Vétérans II
725
CLAVIEN Cédric
1970
Miège
VS
SUI
Vétérans II
728
AMHERD Thomas
1968
Birgisch
VS
SUI
Vétérans II

Vétérans III
22

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
413
CAS Moleson
KOLLY Edmond
1957
Châtel-Sur-Montsalvens
FR
SUI
Vétérans III
424
FONTA Gerard
1958
Anterrieux
-
FRA
Vétérans III
440
MASSET Jacques
1956
Bofflens
VD
SUI
Vétérans III
446
COTTING Bertrand
1961
Corpataux
FR
SUI
Vétérans III
476
DEBRUNNER Daniel
1959
Inkwil
BE
SUI
Vétérans III
486
Ain Est Athlétisme
MECHAUSSIE Daniel
1950
Saint-Jean-De-Gonville
-
FRA
Vétérans III
502
Anything is posssible
THIERRY Viale
1962
Lutry
VD
FRA
Vétérans III
504
CAMESI Renato
1957
Losone
TI
SUI
Vétérans III
536
Team Kondis-Norway
PRESTEGAARD Christian
1955
Oslo
-
NOR
Vétérans III
567
MARGUET Jean-Claude
1960
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Vétérans III
576
Trotteurs
RODUIT André-Marcel
1958
Fully
VS
SUI
Vétérans III
586
DISNER Jean-Luc
1961
Le Châble
VS
SUI
Vétérans III
614
PONCET Jean Michel
1957
Versailles
-
FRA
Vétérans III
623
WIPRÄCHTIGER Hans
1959
Hergiswil Lu
LU
SUI
Vétérans III
625
Les Trotteurs
ANÇAY Philippe
1950
Fully
VS
SUI
Vétérans III
636
TEAM LA TRACE
PANCHAUD Pascal
1959
Saillon
VS
SUI
Vétérans III
645
CARRON Justin
1949
Fully
VS
SUI
Vétérans III
687
CARRON Daniel
1962
Fully
VS
SUI
Vétérans III
689
BOSSEL Gérald
1957
Fiaugères
FR
SUI
Vétérans III
716
Omnisports Gilly
ANTONUCCI Paolo
1960
Gilly
VD
SUI
Vétérans III
721
KUONEN Peter
1951
Montana
VS
SUI
Vétérans III
734
BORRAJO DEL RIO Fernando
1962
Santander
-
-
Vétérans III