Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

410 participants

All categories
Athlete

1.7 km - Filles 1
24

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
SAMARTZIS Alicia
2014
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
1.7 km - Filles 1
1004
GRANDJEAN Elisa
2014
Bretigny-Sur-Morrens
VD
SUI
1.7 km - Filles 1
1007
CABV Martigny
KONÉ Ayssa
2014
Martigny
VS
SUI
1.7 km - Filles 1
1008
4P/4F Amelia
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Filles 1
1009
4P/4F Yaëlle
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Filles 1
1010
4P/4F Maëlle
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Filles 1
1011
4P/4F Noelia
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Filles 1
1012
4P/4F Camille
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Filles 1
1013
4P/4F Inès
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Filles 1
1014
4P/4F Lina
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Filles 1
1015
4P/4F Sophie
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Filles 1
1016
JACCOUD Naïma
2013
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Filles 1
1017
CN Froideville
DESPONT Justine
2013
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Filles 1
1018
CNF
HOFER Selma
2014
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Filles 1
1020
CN Froideville C't'équipe
VILLIÈRE Lou
2013
Froideville
VD
FRA
1.7 km - Filles 1
1023
CHEN Alice
2014
1007
VD
JPN
1.7 km - Filles 1
1027
Lausanne-sports athlétisme
PARIS Selma
2014
Etagnières
VD
SUI
1.7 km - Filles 1
1029
Lausanne Sport Athlétisme
MEMBREZ Alice
2014
Cugy
VD
SUI
1.7 km - Filles 1
1033
CHOPARD Nila
2013
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Filles 1
1034
LAURENT Soline
2013
Cugy
VD
SUI
1.7 km - Filles 1
1035
SCHLIER Elia
2014
Vufflens-La-Ville
VD
SUI
1.7 km - Filles 1
1040
Goupils Alpes Vaudoises
BUCHS Nayla
2014
Château-D'oex
VD
SUI
1.7 km - Filles 1
1042
MEYLAN Lilou
2013
Villars-Tiercelin
VD
SUI
1.7 km - Filles 1
1043
N/A
BAYET Nayla
2014
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Filles 1

1.7 km - Filles 2
19

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1002
SAMARTZIS Isabelle
2012
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
1.7 km - Filles 2
1003
LATHUILLIERE Elsa
2012
Paudex
VD
SUI
1.7 km - Filles 2
1005
Lausanne Sport Athlétisme
HARES Juliette
2011
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
1.7 km - Filles 2
1006
CABV Martigny
KONÉ Lena
2012
Martigny
VS
SUI
1.7 km - Filles 2
1019
LEHMANN Sarah
2011
Villars Le Terroir
VD
SUI
1.7 km - Filles 2
1021
MASON Sienna
2012
Bretigny-Morrens
VD
GBR
1.7 km - Filles 2
1022
Running Team Prilly
CHEN Tiffany
2011
Lausanne
VD
JPN
1.7 km - Filles 2
1024
VOUILLOZ Marie
2012
Uvrier
VS
SUI
1.7 km - Filles 2
1025
C'téquipe
BÉTRIX Selina
2011
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Filles 2
1026
JURIENS Eléanore
2012
25240 - Petite Chaux
-
SUI
1.7 km - Filles 2
1028
SCT
GAMBA Yloé
2012
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
1.7 km - Filles 2
1030
VALLET Marine
2011
Epalinges
VD
SUI
1.7 km - Filles 2
1031
Lausanne Sport Athlétisme
MADELAINE Coline
2011
Epalinges
VD
SUI
1.7 km - Filles 2
1032
MAURIN Orience
2011
Pully
VD
FRA
1.7 km - Filles 2
1036
FSG La Sarraz
MVENG EVINA Manon
2012
1315
VD
SUI
1.7 km - Filles 2
1037
Lausanne sport athlétisme
MELCHIOR Juliette
2011
Epalinges
VD
BEL
1.7 km - Filles 2
1038
WOLTERS Mathilde
2011
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Filles 2
1039
DI GIANDOMENICO Victoria
2012
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Filles 2
1041
JACCOUD Marion
2011
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Filles 2

1.7 km - Garçons 1
29

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1201
DESSIEX Gabriel
2014
Froideville
-
SUI
1.7 km - Garçons 1
1202
HUBACHER Thibault
2013
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1205
4P/4F
4P/4F Dylan
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Garçons 1
1206
4P/4F Miran
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Garçons 1
1207
4P/4F Sven
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Garçons 1
1208
4P/4F Gabriel
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Garçons 1
1209
4P/4F Massimiliano
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Garçons 1
1210
4P/4F Nils
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Garçons 1
1211
4P/4F Jimmy
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Garçons 1
1212
4P/4F Noah
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Garçons 1
1213
4P/4F Tymoé
2014
Froideville
VD
-
1.7 km - Garçons 1
1215
WEIBEL Eliott
2014
Cugy
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1217
TRIF David
2013
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1218
CNF
HOFER Morgan
2013
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1221
CN Froideville C't'équipe
VILLIÈRE Charlie
2014
Froideville
VD
FRA
1.7 km - Garçons 1
1222
Running Team Prilly
CHEN Noah
2013
Lausanne
VD
JPN
1.7 km - Garçons 1
1223
DUPERRUT Alexis
2013
Sullens
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1224
La Foulée de Bussigny
MATTENBERGER Noam
2013
Bussigny-Près-Lausanne
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1226
C'téquipe
BÉTRIX Timo
2013
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1227
Lausanne Sport Athlétisme
MARGOT Liam
2013
Sullens
-
SUI
1.7 km - Garçons 1
1228
NICOLET Clément
2014
Peney-Le-Jorat
-
SUI
1.7 km - Garçons 1
1229
DE VITO Hugo
2014
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1232
SCT
GAMBA Nael
2014
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1234
LANZ Logan
2014
Renens (vd)
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1238
BREITLER Ayrton
2013
Cheseaux-Lausannecheseaux
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1239
FLÜCKIGER Thibault
2014
Froideville
-
SUI
1.7 km - Garçons 1
1240
BOAND Jeremy
2014
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1243
LUGRIN David
2013
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1
1244
VUILLET Mael
2013
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Garçons 1

1.7 km - Garçons 2
16

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1203
GRANDJEAN Noah
2012
Bretigny-Sur-Morrens
VD
SUI
1.7 km - Garçons 2
1204
BOVEY Yohan
2011
Lausanne 25
VD
SUI
1.7 km - Garçons 2
1214
JACCOUD Lorik
2011
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Garçons 2
1216
Lausanne Sport Athlétisme
COTTENET Nolan
2011
Lausanne
VD
FRA
1.7 km - Garçons 2
1219
CLAUDE Paul
2012
Chavornay
NE
SUI
1.7 km - Garçons 2
1220
JOBIN Arno
2011
Fontainemelon
NE
SUI
1.7 km - Garçons 2
1225
VOUILLOZ Jean
2012
Uvrier
VS
SUI
1.7 km - Garçons 2
1230
MARZINOTTO Evan
2012
Châtel-St-Denis
FR
SUI
1.7 km - Garçons 2
1231
C’téquipe Froideville
GUYEN Antoine
2012
Froideville
VD
FRA
1.7 km - Garçons 2
1233
Lausanne-Sports Athlétisme
LANZ Kevin
2011
Renens (vd)
VD
SUI
1.7 km - Garçons 2
1235
LAIS Mael
2012
Forel (lavaux)
VD
SUI
1.7 km - Garçons 2
1236
Lausanne Sport Athlétisme
MEMBREZ Arthur
2011
Cugy
-
SUI
1.7 km - Garçons 2
1237
CHAVAILLAZ Maxime
2012
Cugy
VD
SUI
1.7 km - Garçons 2
1241
Goupils Alpes Vaudoises
BUCHS Elio
2012
Château-D'oex
VD
SUI
1.7 km - Garçons 2
1242
PFUND Vincent
2012
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Garçons 2
1245
VUILLET Lenny
2012
Froideville
VD
SUI
1.7 km - Garçons 2

10 km - Femmes
35

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3
TISSOT Laurence
1981
Froideville
VD
SUI
10 km - Femmes
7
GRANDJEAN Emmanuelle
1977
Bretigny-Sur-Morrens
VD
SUI
10 km - Femmes
9
MAUBOUSSIN Florence
1991
Froideville
VD
FRA
10 km - Femmes
10
D'AMICO Laetitia
1989
Petit-Lancy
-
SUI
10 km - Femmes
13
VerticalSport
HARNISCHBERG Solange
1983
Champagne
VD
SUI
10 km - Femmes
14
JEANNERET Barbara
1980
Froideville
VD
SUI
10 km - Femmes
15
VOUILLOZ Myriam
1962
Lausanne
VD
SUI
10 km - Femmes
16
SCHÄRER Valérie
1973
Penthalaz
VD
SUI
10 km - Femmes
18
BURRI Emmanuelle
1979
Vessy
GE
SUI
10 km - Femmes
19
WEIBEL Séverine
1982
Cugy (vd)
VD
SUI
10 km - Femmes
26
REY Anne-Laure
1982
Poliez-Pittet
VD
SUI
10 km - Femmes
31
AZEVEDO Jennifer
2001
Sion
VS
SUI
10 km - Femmes
34
CARLSSON Cecilie
1995
Moudon
VD
SUI
10 km - Femmes
40
Coachsante
SCHLOSSBAUER Nora
1986
Morrens
VD
SUI
10 km - Femmes
53
DÉVAUD Valérie
1972
Lausanne
VD
SUI
10 km - Femmes
55
GADROY Coralie
1982
Lausanne 26
VD
FRA
10 km - Femmes
57
DI CONSTANZO Emilie
1983
Lausanne
VD
FRA
10 km - Femmes
59
PAROLINI-SUTTER Eliane
1966
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
10 km - Femmes
60
Vertical Sports
TERRETTAZ Laure
1981
Grandson
VD
SUI
10 km - Femmes
62
Urban-Training
MARZINOTTO Nathalie
1977
Châtel-St-Denis
FR
SUI
10 km - Femmes
63
Basics
AEBI Carole
1988
Nyon
VD
SUI
10 km - Femmes
67
LAIS Cathy
1978
Forel
VD
SUI
10 km - Femmes
69
Team Fédé
HIRSCHI Anne-Laure
1979
Sugnens
VD
SUI
10 km - Femmes
73
NIGRO Murielle
1973
Dorénaz
VS
SUI
10 km - Femmes
74
ROCH Sabine
1980
Froideville
VD
SUI
10 km - Femmes
81
PERCHAUD Sandra
1977
Epalinges
VD
SUI
10 km - Femmes
84
PYTHON Maïko
1965
Genève
GE
SUI
10 km - Femmes
85
DUMARTHERAY Carla
1973
Mont-Sur-Rolle
VD
SUI
10 km - Femmes
86
CHAUVIN Françoise
1969
Morges
VD
SUI
10 km - Femmes
90
BECOUZE Marion
1990
Chebry
-
SUI
10 km - Femmes
94
L.O.S.T
BENOISTON Charlotte
1991
Lausanne
VD
SUI
10 km - Femmes
95
BESSON Lucile
1988
Renens
VD
FRA
10 km - Femmes
96
PELLATON Céline
1973
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
10 km - Femmes
98
DESTRAZ Chantal
1963
Lausanne 26
VD
SUI
10 km - Femmes
101
BERNEY Katja
1987
Le Bouveret
VS
SUI
10 km - Femmes

10 km - Hommes
68

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
SpartanXperience
RIMET Ralph
1978
Froideville
VD
SUI
10 km - Hommes
2
SUTTERLET Philippe
1974
Font
FR
SUI
10 km - Hommes
4
NANCHEN Christophe
1971
Saxon
VS
SUI
10 km - Hommes
5
USY Yverdon
BURDET Loïc
1998
Pomy
VD
SUI
10 km - Hommes
6
Course des Taleines-Vulliens
DRAPEL Bernard
1965
Vulliens
VD
SUI
10 km - Hommes
8
JEANNERET Ludovic
1979
Froideville
VD
SUI
10 km - Hommes
11
PETRETTI Fabio
1988
Petit-Lancy
-
ITA
10 km - Hommes
12
JACCOUD Regis
1978
Froideville
VD
SUI
10 km - Hommes
17
HOMBERGER Jean-Jacques
1971
Cheseaux
-
SUI
10 km - Hommes
20
SPICHER Edgar
1942
Echallens
VD
SUI
10 km - Hommes
21
HACKENBERG Christian
1972
Froideville
-
GER
10 km - Hommes
22
BOILLAT Sébastien
1977
Morges
VD
SUI
10 km - Hommes
23
ROCHAT Gaël
1986
Froideville
VD
SUI
10 km - Hommes
24
Vaudoise Jogging
DE BUTTET Christophe
1970
Pully
VD
SUI
10 km - Hommes
25
Vaudoise Jogging
DE BUTTET Ulysse
2001
Pully
VD
SUI
10 km - Hommes
27
BONARD Jean-Marc
1969
Lausanne
VD
SUI
10 km - Hommes
28
Team Bouzon
BOUZON Daniel
1972
Lovens
FR
SUI
10 km - Hommes
29
AUBERT Loris
2004
Villars-Tiercelin
VD
SUI
10 km - Hommes
30
MERCIER Thierry
1973
Froideville
VD
SUI
10 km - Hommes
32
SIRISIN Michel
1961
Echallens
VD
SUI
10 km - Hommes
33
Team3deCoeur
CAILLET Philian
1996
Bottens
VD
SUI
10 km - Hommes
35
HALLIWELL Nicholas
1974
Froideville
VD
SUI
10 km - Hommes
36
Team Aniston
PARIS Julien
1985
Morges
VD
SUI
10 km - Hommes
37
CN Froideville
CASTAN Eric
1977
Froideville
VD
SUI
10 km - Hommes
38
HENDERIX Tom
1978
Froideville
VD
BEL
10 km - Hommes
39
Elsa sport Loisirs
SCHIAVI Erminio
1966
Yverdon Les Bains
VD
ITA
10 km - Hommes
41
Coachsante
SAMARARATNE Jimmy
1987
Morrens
VD
SUI
10 km - Hommes
42
Différences solidaires
BIRBAUM Steve
1973
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
10 km - Hommes
43
Différences solidaires
BIRBAUM Yann
1970
Etagnières
VD
SUI
10 km - Hommes
44
Différences solidaires
HERBAUT Jean
1997
Epalinges
VD
SUI
10 km - Hommes
45
Coach Santé
SECRETAN Nicolas
2000
Rivaz
VD
SUI
10 km - Hommes
46
Coach Santé
SECRETAN Christian
1967
Rivaz
VD
SUI
10 km - Hommes
47
Tri Team Lutry
CHANEZ Grégory
1984
Epalinges
VD
SUI
10 km - Hommes
48
Différences solidaires
GALLET Christophe
1971
Cugy
VD
SUI
10 km - Hommes
49
SAUSER Johan
2000
Lausanne
VD
SUI
10 km - Hommes
50
SAMARARATNE Mike
1989
Morges
VD
SUI
10 km - Hommes
51
BONFILS Loris
1994
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
10 km - Hommes
52
Différences solidaires
PREVOST Pascal
1961
Vevey
VD
FRA
10 km - Hommes
54
PREDOVAN Goran
1968
Lausanne
VD
CRO
10 km - Hommes
56
The Tuxedo Team
FORSTER Mathieu
1984
Lausanne 27
VD
SUI
10 km - Hommes
58
Les Cambegouilles
MEIRIM Philippe
1971
Orbe
VD
SUI
10 km - Hommes
61
FRIDELANCE Valentin
1991
Villars-Le-Terroir
VD
SUI
10 km - Hommes
64
PERRIN Vincent
2001
Oron-La-Ville
VD
SUI
10 km - Hommes
65
OGAY Pierre
1957
Mossel
FR
SUI
10 km - Hommes
66
LEZENVEN Marc
1967
Forel (lavaux)
VD
FRA
10 km - Hommes
68
GUTIÉRREZ Adrian
1997
Confignon
GE
SUI
10 km - Hommes
70
KELLER Mark Peter
1963
Chêne-Bourg
GE
SUI
10 km - Hommes
71
LONGET Pascal
1970
Morrens Vd
VD
SUI
10 km - Hommes
72
NIGRO Pascal
1965
Dorénaz
VS
SUI
10 km - Hommes
75
CNF
CHAUBERT Sylvain
1975
Froideville
VD
SUI
10 km - Hommes
76
VITTOZ François
1994
Froideville
VD
SUI
10 km - Hommes
77
Tri Team Lutry
CAILLAUD Jerome
1978
Paudex
VD
FRA
10 km - Hommes
78
ZERIBI Matthieu
1985
évian-Les-Bains
-
FRA
10 km - Hommes
79
BLATTER Vincent
1987
Froideville
VD
SUI
10 km - Hommes
80
VON ROHR Cédric
1975
Froideville
VD
SUI
10 km - Hommes
82
BERGA Fabien
1978
Epalinges
VD
FRA
10 km - Hommes
83
TTT
VIGNY Lilian
1975
Collombey-Muraz
VS
FRA
10 km - Hommes
87
MOLNAR Bryan
1990
Grandson
VD
SUI
10 km - Hommes
88
MARMILLOD Yves
1975
Bussigny
VD
SUI
10 km - Hommes
89
Auto-école Alain
JUILLERAT Alain
1981
Hermenches
VD
SUI
10 km - Hommes
91
HERVÉ Pierre
1991
Froideville
VD
SUI
10 km - Hommes
92
Team3deCoeur
GRANDJEAN Antoine
1995
Bottens
VD
SUI
10 km - Hommes
93
TINKOFF SAXO
REBILLARD Florian
1988
Thonon Les Bains
-
FRA
10 km - Hommes
97
Footing Club Lausanne
OPPIKOFER Thierry
1979
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
10 km - Hommes
99
BISCHOFF Laurent
1975
La Tour-De-Peilz
VD
SUI
10 km - Hommes
100
CHESI Marco
1995
Crissier
VD
SUI
10 km - Hommes
102
GX Racing
BARUCHET Arnaud
1993
Le Bouveret
VS
SUI
10 km - Hommes
405
DELAFONTAINE Marc
1957
Lausanne
VD
SUI
10 km - Hommes

10 km - Nordic Femmes
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
401
DISERENS Lahetitia
1977
Eclépens
VD
SUI
10 km - Nordic Femmes
402
DESARZENS Stephanie
1972
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
10 km - Nordic Femmes
403
REYNARD GASPOZ Nicole
1974
Lausanne
VD
SUI
10 km - Nordic Femmes
404
ABT Sabine
1972
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
10 km - Nordic Femmes
407
FREYMOND Nathalie
1967
Froideville
VD
SUI
10 km - Nordic Femmes
408
CORBAZ Cora
1974
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
10 km - Nordic Femmes
409
NICOLA Carole
1972
Lausanne
VD
SUI
10 km - Nordic Femmes
410
FAVRE Linda
1977
Cugy
VD
SUI
10 km - Nordic Femmes
412
CONSTANTIN Linda
1974
Froideville
VD
SUI
10 km - Nordic Femmes
414
GLOOR Sylvie
1976
Froideville
VD
SUI
10 km - Nordic Femmes
415
MEYLAN Sunitee
1969
Froideville
VD
SUI
10 km - Nordic Femmes
416
PEREIRA Licinia
1980
Froideville
VD
SUI
10 km - Nordic Femmes

10 km - Nordic Hommes
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
405
DELAFONTAINE Marc
1957
Lausanne
VD
SUI
10 km - Nordic Hommes
406
New Concept Sports
PERLER Christian
1953
Lausanne
VD
SUI
10 km - Nordic Hommes
411
COMTE Danilo
1975
Cugy
VD
SUI
10 km - Nordic Hommes
413
CANTILLO Carmelo
1951
Lucens
VD
SUI
10 km - Nordic Hommes

2.6 km - Filles
11

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
802
Lausanne-sports athletisme
PYTHOUD Julie
2010
Lausanne
VD
SUI
2.6 km - Filles
803
Lausanne sport athlétisme
JORDAN Alice
2009
Cugy
VD
SUI
2.6 km - Filles
809
Lausanne-sport athlétisme
MARMILLOD Camille
2008
Lausanne
VD
SUI
2.6 km - Filles
810
Lausanne-Sport athlétisme
VALLET Alix
2010
Epalinges
VD
SUI
2.6 km - Filles
813
EYMANN Aiko
2008
Lausanne
VD
SUI
2.6 km - Filles
814
VUILLET Elia
2007
Froideville
VD
SUI
2.6 km - Filles
815
VIGNY Eloa
2009
Collombey
VS
SUI
2.6 km - Filles
816
CONSTANTIN Noella
2009
Froideville
VD
SUI
2.6 km - Filles
817
FSG Gandson
HARNISCHBERG Neela
2009
Corcelles-Près-Concise
VD
SUI
2.6 km - Filles
820
Chêne Athlétisme
JUILLARD Alison
2007
Thônex
GE
SUI
2.6 km - Filles
821
GEROLD Zoé
2007
Froideville
VD
SUI
2.6 km - Filles

2.6 km - Garçons
10

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
801
SAMARTZIS Antoine
2010
Mont Sur Lausanne
VD
SUI
2.6 km - Garçons
804
Running Team Prilly
FUNCASTA Alessio
2009
Renens Vd
VD
SUI
2.6 km - Garçons
805
Running Team Prilly
MATTENBERGER Romain
2009
Bussigny-Lausanne
VD
SUI
2.6 km - Garçons
806
BERGER Matthieu
2008
Froideville
VD
SUI
2.6 km - Garçons
807
Team Schup
SCHUPBACH Jeremy
2007
Lucens
VD
SUI
2.6 km - Garçons
808
SCT
GAMBA Melwan
2010
1052
-
SUI
2.6 km - Garçons
811
CHAVAILLAZ Paul
2010
Cugy Vd
VD
SUI
2.6 km - Garçons
812
Lausanne sport athlétisme
MELCHIOR Martin
2010
Epalinges
VD
BEL
2.6 km - Garçons
818
GEISER Merlin
2010
Froideville
VD
SUI
2.6 km - Garçons
819
Sc Bex
WENZEL Magnus
2009
Lausanne
VD
SUI
2.6 km - Garçons

400 M - Filles
28

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1501
RLX Training
LAVALLE Kiana
2018
Froideville
VD
SUI
400 M - Filles
1502
LLARS
RÜTTI Stella
2018
Villars-Sous-Yens
VD
SUI
400 M - Filles
1503
PORCHET Alicia
2017
Froideville
-
SUI
400 M - Filles
1504
MÜLLER Marine
2018
Aubonne
VD
SUI
400 M - Filles
1505
Enfantine gym Froideville
DUBOIS Amélie
2017
Froideville
VD
SUI
400 M - Filles
1506
LO VERDE Emma
2017
Froideville
VD
-
400 M - Filles
1507
Enfantine gym Froideville
PITTET Valentine
2017
Froideville
VD
SUI
400 M - Filles
1508
BORNAND Héloïse
2017
Donneloye
VD
SUI
400 M - Filles
1509
MARCHIS Elena Lavinia
2018
Echallens
-
SUI
400 M - Filles
1510
ROUVINEZ Clémence
2017
Servion
-
SUI
400 M - Filles
1511
STILLHARD Zoé
2017
Gland
VD
SUI
400 M - Filles
1512
ACHOUR Inès
2017
Cheseau-Sur-Lausanne
-
SUI
400 M - Filles
1513
BLATTER Lana
2017
Froideville
VD
SUI
400 M - Filles
1514
HARLANDER Malia
2018
Morrens
-
SUI
400 M - Filles
1515
VUILLEUMIER Hanna
2018
Gollion
VD
SUI
400 M - Filles
1516
MARGOT Maylis
2017
Sullens
-
SUI
400 M - Filles
1517
BESSAIRE Anaïs
2017
Froideville
VD
FRA
400 M - Filles
1518
CLADEN Sasha
2018
Froideville
VD
FRA
400 M - Filles
1519
VENCES Elena
2017
Froideville
VD
ESP
400 M - Filles
1520
VENCES Lara
2017
Froideville
VD
ESP
400 M - Filles
1521
HÄUSLER Ingrid
2018
Carrouge
VD
SUI
400 M - Filles
1522
MONNET Capucine
2018
Romanel-Sur-Lausanne
VD
SUI
400 M - Filles
1523
KARAJOLAN Myra
2019
Froideville
VD
SUI
400 M - Filles
1524
MAÉ Borel
2018
Château-D'oex
VD
SUI
400 M - Filles
1525
IARCA Inaya
2017
Bretigny-Morrens
VD
SUI
400 M - Filles
1526
MARTINO Eva
2018
Froideville
VD
SUI
400 M - Filles
1527
GROS Amalia
2018
Bretigny-Morrens
VD
SUI
400 M - Filles
1528
GOMEZ Zoé
2017
Morrens (vd)
VD
SUI
400 M - Filles

400 M - Garçons
34

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1601
BÜCHLI Noah
2017
Cugy (vd)
VD
SUI
400 M - Garçons
1602
DI DOMENICO Julian
2017
Villars-Le-Terroir
VD
SUI
400 M - Garçons
1603
LOUISSAINT Roméo Marvin
2017
Montagny-Près-Yverdon
VD
SUI
400 M - Garçons
1604
KONÉ Noham
2018
Martigny
VS
SUI
400 M - Garçons
1605
Enfantine gym Froideville
CHABLOZ Bastien
2017
Froideville
VD
-
400 M - Garçons
1606
Enfantine gym Froideville
MORANO Elvio
2018
Froideville
VD
-
400 M - Garçons
1607
Enfantine gym Froideville
VÖGELI Yanis
2017
Froideville
VD
-
400 M - Garçons
1608
WEIBEL Alexis
2017
Cugy
VD
SUI
400 M - Garçons
1609
FOGARASI Gabriel
2017
Froideville
-
SUI
400 M - Garçons
1610
PARIS Noé
2018
Morges
VD
SUI
400 M - Garçons
1611
NICOLETTI Timéo
2017
Boussens
VD
SUI
400 M - Garçons
1612
Coachsante
SAMARARATNE Ilian
2018
Morrens
VD
SUI
400 M - Garçons
1613
FIJANI-ARAGHI Yassin
2017
Lausanne
VD
SUI
400 M - Garçons
1614
MOECKLI Noah
2018
Lausanne
VD
SUI
400 M - Garçons
1615
HARLANDER Elio
2017
Morrens
-
SUI
400 M - Garçons
1616
AMYOT Matty
2018
Prilly
VD
SUI
400 M - Garçons
1617
Enfantine gym Froideville
COLLET Logan
2017
Froideville
VD
SUI
400 M - Garçons
1618
Enfantine gym Froideville
VERMOT Elliot
2017
Froideville
VD
SUI
400 M - Garçons
1619
The Tuxedo Team
FORSTER Léo
2018
Lausanne 27
VD
SUI
400 M - Garçons
1620
TORNARE Ethan
2017
Cugy
VD
SUI
400 M - Garçons
1621
VAUCHER Jaymi
2018
Poliez-Le-Grand
-
SUI
400 M - Garçons
1622
CONNE Liam
2018
La Tour-De-Peilz
VD
SUI
400 M - Garçons
1623
JORDAN Lucas
2017
Epalinges
VD
SUI
400 M - Garçons
1624
FSG La Sarraz
MVENG EVINA Matéo
2017
La Sarraz
VD
SUI
400 M - Garçons
1625
PORCHET Lucas
2018
Froideville
VD
SUI
400 M - Garçons
1626
DUPERTUIS Kylian
2018
Prilly
VD
SUI
400 M - Garçons
1627
DUPERTUIS Loris
2018
Prilly
VD
SUI
400 M - Garçons
1628
CESTER Aron
2017
Bex
VD
SUI
400 M - Garçons
1629
WAGNIÈRES Romain
2017
Lutry
VD
SUI
400 M - Garçons
1630
LOESCH Kilian
2017
Froideville
VD
SUI
400 M - Garçons
1631
PELLOUX Matheis
1990
Cugy (vd)
VD
SUI
400 M - Garçons
1632
RYTER Tom
2018
Froideville
VD
SUI
400 M - Garçons
1633
ASLAN Tony
2018
Epalinges
VD
SUI
400 M - Garçons
1634
KUENZI Tibo
2017
Les Geneveys Sur Coffrane
-
SUI
400 M - Garçons

5.8 km - Femmes
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
202
LLARS
REPOND Amandine
1988
Villars-Sous-Yens
VD
SUI
5.8 km - Femmes
208
PIRILLO Gwendoline
1991
Gollion
VD
SUI
5.8 km - Femmes
209
YERLY Laure-Anne
1994
Guschelmuth
FR
SUI
5.8 km - Femmes
211
Portail-Nature
VOUILLOZ Anne-Catherine
1964
Fully
VS
SUI
5.8 km - Femmes
213
VAN LANGENDONCK Laurence
1969
Epalinges
VD
SUI
5.8 km - Femmes
215
GLOOR Elina
2005
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Femmes
216
PASCHE Maxine
1998
Poliez-Pittet
VD
SUI
5.8 km - Femmes
219
Caroline OCHS
OCHS Caroline
1973
Villars-Tiercelin
VD
SUI
5.8 km - Femmes
224
Team Bouzon / Elemenz
BOUZON Slavka
1977
Lovens
FR
SUI
5.8 km - Femmes
226
MotiveYourself
DUCOURANT Anne-Sophie
1986
Pully
VD
FRA
5.8 km - Femmes
227
BRUZZI Raffaella
1976
Epalinges
VD
SUI
5.8 km - Femmes
228
MAURER Céline
1982
Lausanne
VD
SUI
5.8 km - Femmes

5.8 km - Hommes
18

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
201
LLARS
RÜTTI Romain
1989
Villars-Sous-Yens
VD
SUI
5.8 km - Hommes
203
PORCHET Guillaume
1987
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Hommes
204
Urban Training
GLEYRE Mathieu
1974
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Hommes
205
BALSIGER Olivier
1970
Oulens-Echallens
VD
SUI
5.8 km - Hommes
206
CEHIC Mujo
1976
Vucherens
VD
SUI
5.8 km - Hommes
207
RIVA Kevin
1992
Gollion Vd
VD
SUI
5.8 km - Hommes
210
AMYOT Benjamin
1979
Prilly
VD
SUI
5.8 km - Hommes
212
NICOD Thierry
1977
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Hommes
214
MOMEN Sabur
1974
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Hommes
217
JOTTERAND Lionel
1998
Lonay
VD
SUI
5.8 km - Hommes
218
BROUZE Nolan
2004
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Hommes
220
CN Froideville
NEWMAN Killian
2007
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Hommes
221
REVERCHON Julien
1984
Poliez-Pittet
VD
SUI
5.8 km - Hommes
222
MEYLAN Jay
2006
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Hommes
223
KELLER Sanjiv
1990
Rossenges
VD
SUI
5.8 km - Hommes
225
Team Bouzon
BOUZON Daniel
1972
Lovens
FR
SUI
5.8 km - Hommes
229
LAURENT Jean-Marc
1973
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Hommes
230
HOFMANN Ludwig
1988
Palézieux
VD
SUI
5.8 km - Hommes

5.8 km - Nordic Femmes
15

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
601
BONARD Annick
1968
Echandens
VD
SUI
5.8 km - Nordic Femmes
602
Les amies de Brigitte
DAVAZ Fabienne
1972
Saint Julien En Genevois
-
FRA
5.8 km - Nordic Femmes
603
Les amies de Brigitte
JOMAIN Hélène
1955
Saint Julien
-
FRA
5.8 km - Nordic Femmes
605
Les amies de Brigitte
JANET Myriam
1951
Saint Julien
-
FRA
5.8 km - Nordic Femmes
606
Les amies de Brigitte
DOUINE Nathalie
1968
Saint Julien En Genevois
-
FRA
5.8 km - Nordic Femmes
607
Les amies de Brigitte
THUILLIEZ Marie-Claude
1952
Saint Julien En Genevois
-
FRA
5.8 km - Nordic Femmes
608
Les amies de Brigitte
VILLIÈRE Isabelle
1956
Saint Julien
-
FRA
5.8 km - Nordic Femmes
609
VBC
BOSSHART Ocianne
2005
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Nordic Femmes
610
CONSTANTIN Alyssia
2006
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Nordic Femmes
611
Brouze
BROUZE Pascale
1973
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Nordic Femmes
613
BOUHEDIA Marion
1970
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Nordic Femmes
614
CUCHE Anne-Marie
1949
Lausanne
VD
SUI
5.8 km - Nordic Femmes
615
FAVRE Sandrine
1980
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Nordic Femmes
618
Yoshiko HACHEN
HACHEN Yoshiko
1936
Genève
GE
SUI
5.8 km - Nordic Femmes
619
GLOOR Elina
2005
Froideville
VD
SUI
5.8 km - Nordic Femmes

5.8 km - Nordic Hommes
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
604
Les amies de Brigitte
VILLIÈRE Didier
1957
Beaumont
-
FRA
5.8 km - Nordic Hommes
612
VILLIÈRE Julien
1982
Froideville
VD
FRA
5.8 km - Nordic Hommes
616
accourvite
MICHELLOD Paul
1947
Lausanne
VD
SUI
5.8 km - Nordic Hommes
617
New Concept Sports
PERLER Christian
1953
Lausanne
VD
SUI
5.8 km - Nordic Hommes

800 M - Filles
37

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1301
MÜLLER Roxane
2016
Aubonne
VD
SUI
800 M - Filles
1302
HUBACHER Charlotte
2015
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1303
MANI Livia
2015
Echallens
VD
SUI
800 M - Filles
1304
MANI Amila
2016
1040
VD
SUI
800 M - Filles
1305
SCHNEGG Alison
2016
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1306
Enfantine gym Froideville
BAYRAND Agathe
2016
Froideville
VD
-
800 M - Filles
1307
JEANNERET Rebecca
2016
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1308
DESPONT Charlotte
2016
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1309
THARIN Manon
2016
Epalinges
VD
SUI
800 M - Filles
1310
VARÉ Julie
2015
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1311
TRIF Elena Sara
2016
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1312
Les Gunnii
BORLAT Louise
2016
Morrens (vd)
VD
SUI
800 M - Filles
1313
BERGAMIN Tanja
2015
Froidevillefroideville
VD
SUI
800 M - Filles
1314
SIFFERT Ella
2016
Morrens
VD
SUI
800 M - Filles
1315
ACHOUR Anissa
2015
Cheseau-Sur-Lausanne
-
SUI
800 M - Filles
1316
JURIENS Alyze
2016
25240 - Petite Chaux
-
SUI
800 M - Filles
1317
KLEIN Héloïse
2016
Lausanne 26
VD
FRA
800 M - Filles
1318
AMYOT Naya
2016
Prilly
VD
CAN
800 M - Filles
1319
LOUISSAINT Kim Alma
2015
Vevey
-
SUI
800 M - Filles
1320
LAIS Ella
2016
Forel (lavaux)
VD
SUI
800 M - Filles
1321
Enfantine gym Froideville
MOMEN Yasmine
2016
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1322
CRUCHON Naomi
2016
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1323
CRAUSAZ Zoé
2015
Morrens (vd)
VD
SUI
800 M - Filles
1324
ROCH Eline
2015
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1325
BREITLER Tess
2016
Sullens
VD
SUI
800 M - Filles
1326
FLÜCKIGER Lucy
2015
Froideville
-
SUI
800 M - Filles
1327
FAVRE Anaïs
2016
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1328
GUIGNARD Julie
2015
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1328
RENAULT Alicia
2015
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1329
CESTER Méline
2016
Bex
VD
SUI
800 M - Filles
1330
WAGNIÈRES Emma
2015
Lutry
VD
SUI
800 M - Filles
1331
IARCA Kellya
2016
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles
1332
GROS Lisa
2015
Cugy (vd)
VD
SUI
800 M - Filles
1333
LAMBERT Alice
2015
Territet
VD
SUI
800 M - Filles
1334
NIHAN Isabelle
2015
Pully
VD
SUI
800 M - Filles
1335
DUBASCOUX Elea
2016
Lausanne
VD
SUI
800 M - Filles
1336
GUIGNARD Julie
2015
Froideville
VD
SUI
800 M - Filles

800 M - Garçons
34

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1401
RLX Training
LAVALLE Kaeo
2016
Froideville
VD
SUI
800 M - Garçons
1402
RIMET Roméo
2016
Froideville
VD
SUI
800 M - Garçons
1403
LLARS
RÜTTI Lucien
2016
Villars-Sous-Yens
VD
SUI
800 M - Garçons
1404
DAFFLON Maxime
2015
Froideville
VD
SUI
800 M - Garçons
1405
BORNAND Marius
2015
Donneloye
VD
SUI
800 M - Garçons
1406
THARIN Nolan
2016
Epalinges
VD
SUI
800 M - Garçons
1407
FOGARASI Adrien
2015
Froideville
-
SUI
800 M - Garçons
1408
MÜHLETHALER Ethan
2016
Froideville
VD
SUI
800 M - Garçons
1409
les Traine-savates
LEHMANN Nils
2016
Villars Le Terroir
VD
SUI
800 M - Garçons
1410
FAVRE Loris
2016
1041
VD
SUI
800 M - Garçons
1411
PARIS Louis
2016
Morges
VD
SUI
800 M - Garçons
1412
FIERRO Lucas
2015
Fiez
VD
SUI
800 M - Garçons
1413
MARTIN Théo
2015
Froideville
VD
SUI
800 M - Garçons
1414
LOPEZ CILA Xabi
2016
Cugy
VD
SUI
800 M - Garçons
1415
ROUVINEZ Guillaume
2015
Servion
-
SUI
800 M - Garçons
1416
NICOLETTI Mathéo
2015
Boussens
VD
SUI
800 M - Garçons
1417
DUPERRUT Antoine
2016
Sullens
VD
SUI
800 M - Garçons
1418
VUILLEUMIER Paul
2015
Gollion
VD
SUI
800 M - Garçons
1419
DUVOISIN Johan
2016
Froideville
VD
SUI
800 M - Garçons
1420
HUG Alexander
2015
Le Mont-Pèlerin
VD
SUI
800 M - Garçons
1421
CHIFOR Thomas
2015
Froideville
VD
ROU
800 M - Garçons
1422
Lausanne-sports athletisme
PYTHOUD Valentin
2016
Lausanne
VD
SUI
800 M - Garçons
1423
GUYEN Pierre-Alexandre
2015
Froideville
VD
FRA
800 M - Garçons
1424
CRUCHON Julian
2016
Froideville
-
SUI
800 M - Garçons
1425
SCHLIER Evan
2016
Vufflens-La-Ville
VD
SUI
800 M - Garçons
1426
SULIGOJ Noah
2016
1055
VD
SUI
800 M - Garçons
1427
MONNET Léo
2015
Romanel-Sur-Lausanne
VD
SUI
800 M - Garçons
1428
SCHNEIDER Jonas
2015
Froideville
VD
SUI
800 M - Garçons
1429
LE BRETON Antoine
2016
Lausanne
VD
SUI
800 M - Garçons
1430
ORANGE Yoachim
2016
Saxon
VS
SUI
800 M - Garçons
1431
BOREL Yolan
2016
Château-D'oex
VD
SUI
800 M - Garçons
1432
ASLAN Kendal
2015
Epalinges
VD
SUI
800 M - Garçons
1433
BONJOUR Luc
2016
Assens
VD
SUI
800 M - Garçons
1434
GOMEZ Martin
2015
Morrens (vd)
VD
SUI
800 M - Garçons