Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

248 participants

All categories
Athlete

Double KM - Elites Femmes
21

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2001
WIEDEMANN Sina
1990
Bern
BE
GER
Double KM - Elites Femmes
2002
GSFM
MONTAGNAT-RENTIER Noémie
1987
Renan
BE
SUI
Double KM - Elites Femmes
2003
HÄNI Séverine
1990
Crans-Montana
VS
SUI
Double KM - Elites Femmes
2004
SCHWAB Angela
1990
Naters
VS
SUI
Double KM - Elites Femmes
2005
STB
EPINEY Florence
1996
Bern
BE
SUI
Double KM - Elites Femmes
2006
BANDINI Emma
1998
Thônex
GE
SUI
Double KM - Elites Femmes
2007
GSFM
GAUTHIER Romane
1998
Le Noirmont
JU
SUI
Double KM - Elites Femmes
2008
TjrPlus
VIONNET Magali
1991
Bernex
GE
SUI
Double KM - Elites Femmes
2009
VIONNET Kenza
1995
1003
VD
SUI
Double KM - Elites Femmes
2010
BRIKI Myriam
1996
Genève
GE
SUI
Double KM - Elites Femmes
2011
VERNAY Aline
1994
Pinsec
VS
SUI
Double KM - Elites Femmes
2012
Judo Club Sierre
ANTONELLI Jennifer
1984
Sierre
VS
SUI
Double KM - Elites Femmes
2013
Dynafit
NÖCHEL Ann-Christin
1993
Charmey
FR
GER
Double KM - Elites Femmes
2014
RUDAZ Florence
1991
Savièse
VS
SUI
Double KM - Elites Femmes
2015
Défi de la fin de l'été avec Florence =)
REY LATTION Laura
1988
Orsières
VS
SUI
Double KM - Elites Femmes
2016
Team FCBG
GIRARDIN Camille
1990
Sigolsheim100
-
FRA
Double KM - Elites Femmes
2017
FORRER Aglaia
1996
Thalwil
ZH
SUI
Double KM - Elites Femmes
2018
BRÜTSCH Linda
1989
Lausanne
VD
SUI
Double KM - Elites Femmes
2019
Salomon Redbull
WYDER Judith
1988
Kehrsatz
BE
SUI
Double KM - Elites Femmes
2110
Mizuno Swiss Team
CHOLLET Maya
1987
La Tour-De-Peilz
VD
SUI
Double KM - Elites Femmes
2666
Scarpa Karpos
FATTON Marianne
1995
Dombresson
NE
SUI
Double KM - Elites Femmes

Double KM - Elites Hommes
44

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2020
HENZI Martin
1991
Günsberg
SO
SUI
Double KM - Elites Hommes
2021
VOEFFRAY Cyrille
1997
Verbier
VS
SUI
Double KM - Elites Hommes
2022
CAVALERI Louis
1997
Lutry
VD
SUI
Double KM - Elites Hommes
2023
CAVALERI Alexandre
1994
Lutry
VD
SUI
Double KM - Elites Hommes
2024
UFO Endurance club
REY-MILLET Quentin
1995
Sion
VS
FRA
Double KM - Elites Hommes
2025
SCHWAB Alexander
1988
Oberbuchsiten
SO
SUI
Double KM - Elites Hommes
2026
Alsachiens
LAUCHER Valentin
1996
Aigle
VD
FRA
Double KM - Elites Hommes
2027
Ski Club La Berra
BARRAS François
1998
La Roche Fr
FR
SUI
Double KM - Elites Hommes
2028
Compressport/Medsport
REY Michaël
1983
Montana-Village
VS
SUI
Double KM - Elites Hommes
2029
GENOUD Méryl
1988
St-Jean
VS
SUI
Double KM - Elites Hommes
2030
Alsachiens
VIOLINI Maxime
1996
Wuenheim
-
FRA
Double KM - Elites Hommes
2031
ANTONELLI Diego
1988
Grône
VS
SUI
Double KM - Elites Hommes
2032
DUSSEX Florian
1997
Charrat
VS
SUI
Double KM - Elites Hommes
2033
VC Echallens
NOVERRAZ Xavier
1999
Bottens
VD
SUI
Double KM - Elites Hommes
2034
LANGENEGGER Jason
1993
Villars-Le-Terroir
VD
SUI
Double KM - Elites Hommes
2035
Swiss Team
GAY Aurélien
2000
Levron
VS
SUI
Double KM - Elites Hommes
2036
Bombardier
KOZMA Stan
1995
La Croix Sur Lutry
VD
SUI
Double KM - Elites Hommes
2037
Bombardier
KOZMA Sacha
1997
Lausanne
VD
SUI
Double KM - Elites Hommes
2038
GSFM
BOILLAT Stève
1983
Asuel
JU
SUI
Double KM - Elites Hommes
2039
CRETTENAND Christophe
1991
Chalais
VS
SUI
Double KM - Elites Hommes
2040
MORGAGNI Michael
1991
Sion
VS
SUI
Double KM - Elites Hommes
2041
Ski club Mayoux
MELLY Jérémie
1983
Ayer
VS
SUI
Double KM - Elites Hommes
2042
Dynafit
FURRER Fadri
1992
Scuol
GR
SUI
Double KM - Elites Hommes
2043
Sky ist the limit
BURKHALTER Michael
1987
Thun
BE
SUI
Double KM - Elites Hommes
2044
EPINEY Jerome
1993
Zürich
FR
SUI
Double KM - Elites Hommes
2045
Ski-Club Brentaz- Vercorin
DE MARCHI Baptiste
1998
Chalais
VS
SUI
Double KM - Elites Hommes
2046
Dupasquier sport / scott
MARCHON Valentin
1995
Gumefens
FR
SUI
Double KM - Elites Hommes
2047
L'HOMME Léo
1996
La Tour De Treme
FR
SUI
Double KM - Elites Hommes
2048
LOOS Cyril
1989
Sion
VS
FRA
Double KM - Elites Hommes
2049
LANZ Colin
1997
Solothurn
SO
SUI
Double KM - Elites Hommes
2050
Team Boldair Sport
JUILLERAT Régis
1994
Delémont
JU
SUI
Double KM - Elites Hommes
2051
KOTTELAT Laurent
1988
Courtételle
JU
SUI
Double KM - Elites Hommes
2052
D-Team Scott/Cs Le Pâquier
HENCHOZ Valentin
1999
Pringy
FR
SUI
Double KM - Elites Hommes
2053
MASSET Gauthier
1990
Vercorin
VS
BEL
Double KM - Elites Hommes
2054
Pellissier Sport
CRETTEX Célien
1995
Ravoire
VS
SUI
Double KM - Elites Hommes
2055
DORNIER Adrien
1983
Grand Combe Chateleu
-
FRA
Double KM - Elites Hommes
2056
HERRINGTON Sean
2001
Grimentz
-
GBR
Double KM - Elites Hommes
2111
SCHWIEGER Jonathan
1987
Zürich
ZH
SUI
Double KM - Elites Hommes
2112
Compressport
BOURQUIN Lucien
1991
Chardonne
VD
SUI
Double KM - Elites Hommes
2114
BURGI Noah
2002
Zinal
VS
SUI
Double KM - Elites Hommes
2115
BORNET Mathieu
1998
Fribourg
FR
SUI
Double KM - Elites Hommes
2116
MAZZARELLI Marco
1988
Arezzo
-
ITA
Double KM - Elites Hommes
2117
CAVALERI Louis
1997
Lutry
VD
SUI
Double KM - Elites Hommes
2222
CRO Ski alpinisme
BRODARD Maxime
1995
Val-De-Charmey
FR
SUI
Double KM - Elites Hommes

Double KM - Vétérans Femmes
10

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2057
EPINEY Astrid
1965
Vissoie
VS
SUI
Double KM - Vétérans Femmes
2058
LIECHTI Caroline
1977
Conches
GE
SUI
Double KM - Vétérans Femmes
2059
BORCARD Colette
1964
Neirivue
FR
SUI
Double KM - Vétérans Femmes
2060
La Sportiva
FAVRE Corinne
1970
Avrieux
-
FRA
Double KM - Vétérans Femmes
2061
MOUTIER-GRAITERY.CH
SIMMEN Jazmin
1980
Moutier
JU
SUI
Double KM - Vétérans Femmes
2062
DE CONINCK Delphine
1981
01140
-
BEL
Double KM - Vétérans Femmes
2063
On the run again
BOEGLI Sabine
1977
Moutier
BE/JB
SUI
Double KM - Vétérans Femmes
2064
BOUVERAT Myriam
1959
Chemin
VS
SUI
Double KM - Vétérans Femmes
2065
THEYTAZ Christine
1971
Chemin
VS
SUI
Double KM - Vétérans Femmes
2066
PETER Sylviane
1962
Mission
VS
SUI
Double KM - Vétérans Femmes

Double KM - Vétérans I Hommes
15

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2067
BRODARD Olivier
1973
Aigle
VD
SUI
Double KM - Vétérans I Hommes
2068
triseeland.ch
WEILENMANN Felix
1973
Aegerten
BE
SUI
Double KM - Vétérans I Hommes
2069
MEYLAN Steve
1975
La Tour-De-Peilz
VD
SUI
Double KM - Vétérans I Hommes
2070
processus-tint Runner
WIEDMER Boogy
1975
Moutier
JU
SUI
Double KM - Vétérans I Hommes
2071
Manx Fell Runners
WHIPP Charlie
1980
Isle Of Man
-
GBR
Double KM - Vétérans I Hommes
2072
LUCCHINA Julien
1978
Delémont
JU
SUI
Double KM - Vétérans I Hommes
2073
Judo Club Sierre
SERIOT Nicolas
1977
Sion
VS
SUI
Double KM - Vétérans I Hommes
2074
MOUTIER-GRAITERY.CH
SIMMEN Cédric
1981
Moutier
JU
SUI
Double KM - Vétérans I Hommes
2075
Altmann Sports Vevey
KURZ Fabrice
1981
Paudex
VD
SUI
Double KM - Vétérans I Hommes
2076
FAVRE Samuel
1981
Veyras
VS
SUI
Double KM - Vétérans I Hommes
2077
Team FCBG
BACHSCHMIDT Frédéric
1974
Sigolsheim
-
FRA
Double KM - Vétérans I Hommes
2078
Team Lynx
ANTILLE Jérôme
1981
Sion
VS
SUI
Double KM - Vétérans I Hommes
2079
HERZIG Andreas
1982
Oberdorf
SO
SUI
Double KM - Vétérans I Hommes
2080
MASNADA Jean-Sebastien
1979
Sion
VS
FRA
Double KM - Vétérans I Hommes
2113
GRILLET Aubert Jacques
1973
La Chapelle D'abondance
-
FRA
Double KM - Vétérans I Hommes

Double KM - Vétérans II Hommes
29

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2081
Confinia
CAVALERI Olivier
1962
Lutry
VD
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2082
RHÔNE FM-PAPIVAL
VOUILLAMOZ Joby
1970
Vex
VS
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2083
Pellissier Sport Martigny
CERUTTI Sergio
1963
Les Bioux
VD
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2084
DEBRUNNER Daniel
1959
Inkwil
BE
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2085
SANDRON Frédéric
1963
Neuilly
-
FRA
Double KM - Vétérans II Hommes
2086
MASSET Jacques
1956
Bofflens
VD
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2087
GSSIG
JOLLIET Stéphane
1966
Meyrin
GE
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2088
GERBER Daniel
1967
Sornard
VS
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2089
LOVIS Bernard
1961
Aigle
VD
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2090
FLORET Jean Claude
1963
Marin
-
FRA
Double KM - Vétérans II Hommes
2091
LIECHTI Christian
1970
Conches
GE
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2092
CHAPPUIS Pascal
1957
Thônex
GE
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2093
FORRER Pascal
1960
Thalwil
ZH
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2094
Manx Fell Runners
TAGGART Lloyd
1969
Isle Of Man
-
GBR
Double KM - Vétérans II Hommes
2095
MONTAGNAT-RENTIER Herve
1957
Saint Cassien
-
FRA
Double KM - Vétérans II Hommes
2096
BURI Patrick
1970
La Forclaz Vs
VS
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2097
Judo Club Sierre
HUGON Jean-Louis
1958
Corin-De-La-Crête
VS
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2098
PONCET Jean Michel
1957
Versailles
-
FRA
Double KM - Vétérans II Hommes
2099
La Sportiva
PONCET David
1970
Bourg Saint Maurice
-
FRA
Double KM - Vétérans II Hommes
2100
ANTHAMATTEN Olivier
1966
Villars-Sur-Glâne
FR
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2101
KUONEN Peter
1951
Montana
VS
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2102
KOEHLE Silvio
1965
Stein Am Rhein
SH
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2103
PRALONG Christophe
1972
Les Haudères
VS
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2104
Tennis Nyon
LUTHII Marc
1969
Miestannay
VD
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2105
VITTANI Patrick
1970
Salvan
VS
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2106
ROUX Bill
1970
Zinal
VS
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2107
Boldair sport
JUILLERAT Jean-Louis
1971
Mervelier
JU
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2108
CRAVIOLINI Jean-Christophe
1971
Vercorin
VS
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes
2109
BORLINI Luca
1965
Vevey
VD
SUI
Double KM - Vétérans II Hommes

Jeunes Filles
9

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3001
LONG Késhara
2016
Hérémence
VS
SUI
Jeunes Filles
3002
DIND Camille
2011
La Tour-De-Peilz
VD
SUI
Jeunes Filles
3003
Poulin
POULIN Marie
2012
Vissoie
VS
FRA
Jeunes Filles
3004
COURVOISIER Elyna
2013
Vissoie
VS
SUI
Jeunes Filles
3005
VALLOTTON Margaux
2016
Servion
VD
SUI
Jeunes Filles
3006
Team Zaplata
PERROT Pauline
2016
Bramois
-
FRA
Jeunes Filles
3007
Team Zaplata
PERROT Clémence
2012
Bramois
-
FRA
Jeunes Filles
3018
DOMINGUES Léana
2014
Vissoie
VS
SUI
Jeunes Filles
3024
BERTHELON Capucine
2009
???
-
FRA
Jeunes Filles

Jeunes Garçons
15

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3008
ERNI Niilo
2014
Boudry
NE
SUI
Jeunes Garçons
3009
ERNI Finn
2011
Boudry
NE
SUI
Jeunes Garçons
3010
DUCRY Seth
2016
Villars-Sur-Glâne
FR
SUI
Jeunes Garçons
3011
Poulin
POULIN Timothée
2010
Vissoie
VS
FRA
Jeunes Garçons
3012
COURVOISIER Téo
2015
Vissoie
VS
SUI
Jeunes Garçons
3013
MOUTIER-GRAITERY.CH
SIMMEN émile
2011
Moutier
JU
SUI
Jeunes Garçons
3014
MOUTIER-GRAITERY.CH
SIMMEN éloi
2015
Moutier
JU
SUI
Jeunes Garçons
3015
Fléchettes
ROCHAT Guilhem
2014
Gollion
VD
SUI
Jeunes Garçons
3016
Fléchettes
ROCHAT Gabin
2016
Gollion
VD
SUI
Jeunes Garçons
3017
DOMINGUES Evan
2015
Vissoie
VS
SUI
Jeunes Garçons
3019
STUCKI Simon
2009
Chandolin
VS
SUI
Jeunes Garçons
3020
WILLIAMS Ben
2010
Grimentz
VS
GBR
Jeunes Garçons
3021
Crans montana
GRELLET Antoni
2011
Montana
VS
SUI
Jeunes Garçons
3022
Grellet
GRELLET Victor
2013
Crans-Montanacrans-Montana
VS
SUI
Jeunes Garçons
3023
BERTHELON Eliott
2011
???
-
FRA
Jeunes Garçons

KM - Juniors Filles
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
Poulin
POULIN Agathe
2008
Vissoie
VS
FRA
KM - Juniors Filles
1002
HIRSCHI Titia
2005
Onnens Vd
VD
SUI
KM - Juniors Filles
1003
PACAUD Anaëlle
2007
Lausanne
VD
SUI
KM - Juniors Filles
1004
KLING Neela
2006
Onnens
VD
SUI
KM - Juniors Filles
1005
les escargots pressés
SIMMEN Romane
2007
Moutier
JU
SUI
KM - Juniors Filles
3024
BERTHELON Capucine
2009
???
-
FRA
KM - Juniors Filles

KM - Juniors Garçons
8

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1006
PORTER Camillo
2004
Coppet
VD
SUI
KM - Juniors Garçons
1007
Processus-tint Runner
WIEDMER Alan
2007
Moutier
BE/JB
SUI
KM - Juniors Garçons
1008
CRO ski-alpinisme
RAEMY Simon
2003
Riaz
FR
SUI
KM - Juniors Garçons
1009
CRO ski-alpinisme
GREMAUD Samuel
2003
Echarlens
FR
SUI
KM - Juniors Garçons
1010
Processus tint
BOEGLI Justin
2008
Moutier
BE/JB
SUI
KM - Juniors Garçons
1011
PELLOUCHOUD Maxime
2003
Leytron
VS
SUI
KM - Juniors Garçons
1012
les escargots pressés
SIMMEN Célian
2009
Moutier
JU
SUI
KM - Juniors Garçons
3019
STUCKI Simon
2009
Chandolin
VS
SUI
KM - Juniors Garçons

KM - Populaires Femmes
28

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1013
BOBILLON Elodie
1984
Saint-Aubin-Sauges
NE
FRA
KM - Populaires Femmes
1014
TISSIÈRES Edwige
1998
St-Jean
VS
SUI
KM - Populaires Femmes
1015
HUMBERT Lucie
1998
Le Mouret
FR
SUI
KM - Populaires Femmes
1016
PISANOVA Barbora
1990
Sion
VS
CZE
KM - Populaires Femmes
1017
LAPOUILLE Elisa
1997
Lausanne 27
VD
SUI
KM - Populaires Femmes
1018
GUEX Stéphanie
1976
Chandolin
VS
SUI
KM - Populaires Femmes
1019
ROLLI Valeria
1983
Olivone
TI
SUI
KM - Populaires Femmes
1020
CRAUSAZ Christine
1980
Lourtier
VS
SUI
KM - Populaires Femmes
1021
LAUBER-MAYOR Stephanie
1981
Zermatt
VS
SUI
KM - Populaires Femmes
1022
KOLLY Mathilde
1998
Le Mouret
FR
SUI
KM - Populaires Femmes
1023
GARIGLIO Cindy
2001
Vissoie
VS
SUI
KM - Populaires Femmes
1024
LUCCHINA Florence
1978
Delémont
JU
SUI
KM - Populaires Femmes
1025
Poulin
POULIN Virginie
1978
Vissoie
VS
FRA
KM - Populaires Femmes
1026
DUCOURTIL Méline
1999
Réchy
VS
SUI
KM - Populaires Femmes
1027
BOMIO Laura
1998
Bellinzona
TI
SUI
KM - Populaires Femmes
1028
LSVO
BUSSARD Brigitte
1958
La Tour-De-Trême
FR
SUI
KM - Populaires Femmes
1029
Running Conseil
BIGLER Catherine
1956
Chernex
VD
SUI
KM - Populaires Femmes
1030
HIRSCHI Magali
1975
Onnens Vd
VD
SUI
KM - Populaires Femmes
1031
VUFFRAY Manon
1993
Lausanne
VD
SUI
KM - Populaires Femmes
1032
SJØQVIST Nora
1998
Praroman
FR
SUI
KM - Populaires Femmes
1033
BERTI Christine
1966
Lausanne
VD
SUI
KM - Populaires Femmes
1034
GERBER ANTHAMATTEN Nathalie
1969
Villars-Sur-Glâne
FR
SUI
KM - Populaires Femmes
1035
SSE Sportclub
MENZEL Carolin
1985
Ried-Brig
VS
GER
KM - Populaires Femmes
1036
KLING Sophie
1976
Onnens Vd
VD
SUI
KM - Populaires Femmes
1037
Hybrid Run Academy
ROBATEL Sandy
1984
Vercorin
VS
SUI
KM - Populaires Femmes
1038
MÜLLER Nina
1994
Zürich
VD
SUI
KM - Populaires Femmes
1111
Fan's club David Salamin
FOGARASI Elisabeta Maria
1990
Champlan
VS
ROU
KM - Populaires Femmes
1996
Fan's club David Salamin
BENEY Jennifer
1996
Champlan
VS
SUI
KM - Populaires Femmes

KM - Populaires Hommes
45

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1039
PERIZZOLO Loïc
1988
Perly
GE
SUI
KM - Populaires Hommes
1040
FISCHER Lucas
2000
Avenches
VD
SUI
KM - Populaires Hommes
1041
JUHASZ Balazs
1975
Genève
GE
HUN
KM - Populaires Hommes
1042
DANDRÈS David
1971
Veyras
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1043
RISSE Quentin
1999
Giffers
FR
SUI
KM - Populaires Hommes
1044
BORGO Joël
1985
Etagnières
VD
SUI
KM - Populaires Hommes
1045
ERNI Mikko
1984
Boudry
NE
SUI
KM - Populaires Hommes
1046
MAQUELIN Benjamin
2000
Corcelles Près Payerne
VD
SUI
KM - Populaires Hommes
1047
LÜTHI Kevin
1995
Gr Andcour
VD
SUI
KM - Populaires Hommes
1048
DEFOREL Olivier
1966
Veyrier
GE
SUI
KM - Populaires Hommes
1049
DEFOREL Gilles
1970
Luins
VD
SUI
KM - Populaires Hommes
1050
BATTISTOLO Julien
1995
Neuchâtel
NE
SUI
KM - Populaires Hommes
1051
ARNOLD Bruno
1959
Icogne
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1052
Team Gotthard Skimo
MARIOTTI Massimo
1976
Lodrino
TI
SUI
KM - Populaires Hommes
1053
PASQUIER Denis
1958
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
KM - Populaires Hommes
1054
PERIZZOLO Michel
1964
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
KM - Populaires Hommes
1055
Ze Seewjinu
LAUBER Kurt
1961
Zermatt
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1056
EPINEY Robert
1937
Vissoie
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1057
WOEHRLÉ Christian
1972
Les Marécottes
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1058
GOLLIARD Fabien
1998
Yvorne
VD
SUI
KM - Populaires Hommes
1059
Pasta
LINDER Corentin
2002
Estavayer-Le-Lac
FR
SUI
KM - Populaires Hommes
1060
Poulin
POULIN Florent
1980
Vissoie
VS
FRA
KM - Populaires Hommes
1061
MONTAVON Arnaud
1993
Bramois
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1062
SCHNORHK Damien
1998
Vevey
VD
SUI
KM - Populaires Hommes
1063
Stunner Runners
AHMADBEIGI Amir
1995
646461
-
IRI
KM - Populaires Hommes
1064
MONNIER Simon
1967
Lausanne
VD
SUI
KM - Populaires Hommes
1065
BOURQUIN Marc
1967
Lausanne
VD
SUI
KM - Populaires Hommes
1066
Montagne Show
LATTION Ludovic
2001
Orsières
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1067
ski-club Mayoux
SAVIOZ Jean-Marc
1970
Vissoie
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1068
TAVEL Vincent
1985
Loc
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1069
PACAUD Elouan
2002
Lausanne
VD
SUI
KM - Populaires Hommes
1070
JULÉMONT Rodolphe
1998
3960
VS
BEL
KM - Populaires Hommes
1071
Flèches
ROCHAT Alexis
1982
Gollion
VD
SUI
KM - Populaires Hommes
1072
REPOND Ambroise
2001
Marsens
FR
SUI
KM - Populaires Hommes
1073
les escargots pressés
SIMMEN Jean-Luc
1974
Moutier
JU
SUI
KM - Populaires Hommes
1074
Tip & Top
BÉTRISEY Jérôme
1971
Lens
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1075
BAYS Mickael
1986
Zinal
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1076
VTT Découvertes
WAELCHLI Christophe
1973
Chamblon
VD
SUI
KM - Populaires Hommes
1077
Ascension du Christ-Roi
BÉTRISEY Louis
2001
Lens
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1078
WISARD Quentin
1996
Bernex
GE
SUI
KM - Populaires Hommes
1079
LEEMANS Natan
2000
Bel
-
BEL
KM - Populaires Hommes
1080
ROMEO Felix
2001
Forchieslamanche
-
SUI
KM - Populaires Hommes
1081
CHERPILLOD Vincent
1984
Sion
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1202
Hüsmüsig
HOLZER Simon
1996
Eggerberg
VS
SUI
KM - Populaires Hommes
1993
Fan’s club David Salamin
BENEY Jonathan Edouard
1993
Champlan
VS
SUI
KM - Populaires Hommes

Relais - Femmes
3

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
11
women machines
YOUSSEFI Anaïs
MABILLARD Corinne
1995
1989
Portalban
Aproz (sion)
FR
VS
FRA
SUI
Relais - Femmes
12
Jean Pellissier Sport/Spiruline Valais
TROILLET Tiffany
CORNU Laura
1995
1991
Les Marécottes
Fully
VS
VS
SUI
SUI
Relais - Femmes
13
Des choses pareilles
LANGENEGGER ROUX Nicole
ROUX Romane
1969
1998
Zinal
Zinal
VS
VS
SUI
SUI
Relais - Femmes

Relais - Hommes+Mixtes
6

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
14
Running Conseils
PELLAZ Fabrice
DIND Florian
1985
1997
Montreux
Vevey
VD
VD
SUI
SUI
Relais - Hommes+Mixtes
15
Anniviers Tourisme
MORET Michael
JORDAN Lionel
1987
1995
Corin-De-La-Crête
Savièse
VS
VS
SUI
SUI
Relais - Hommes+Mixtes
16
Les Frouzifries
MEYER Geoffrey
WEEKERS Thomas
1995
1997
Sierre
Sierre
VS
VS
FRA
BEL
Relais - Hommes+Mixtes
17
Chandodind
DIND Jean-Pierre
DIND Rosanna
1977
1977
La Tour-De-Peilz
La Tour-De-Peilz
VD
VD
SUI
SUI
Relais - Hommes+Mixtes
18
OLNAHobbylischte
STRAUMANN Lena
BERNHARD Timo
1997
1996
Naters
Olten
-
SO
SUI
SUI
Relais - Hommes+Mixtes
19
CRETTENAND Cyril
CRETTENAND-SCHNEIDER Elodie
1984
1987
Vercorin
Vercorin
VS
VS
SUI
SUI
Relais - Hommes+Mixtes