Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Categories
Top 3 category
Athlete

Dames
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
523
FISHER Annabel
1989
Féchy
VD
GBR
4
00:33:37
2
511
NIEDERBERGER Fabienne
1984
Bulle
FR
SUI
4
00:35:08
00:01:31
3
505
STERN Léa
2001
Pont
FR
SUI
4
00:35:18
00:01:41

Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
107
AEBI Antoine
1998
Suchy
VD
SUI
7
00:48:49
2
116
CONOD Nicolas
2000
Bogis-Bossey
VD
SUI
7
00:49:19
00:00:30
3
106
DUFAUX Loïs
1998
Ollon
VD
SUI
7
00:49:32
00:00:43

Les Petites Cracks - Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
932
ZIÖRJEN Tina
2015
Chailly-Montreux
VD
SUI
2
00:02:54
2
903
ROBERTO Elyne
2015
Cossonay
VD
SUI
2
00:03:33
00:00:39
3
907
GLAUZY Camille
2016
Habère-Poche
-
FRA
2
00:03:49
00:00:55

Les Petits Craks - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
913
LÜTHI Noa
2015
Saint-Blaise
NE
SUI
2
00:02:36
2
916
ROTZETTER Gabriel
2016
Montagny-La-Ville
FR
SUI
2
00:02:50
00:00:14
3
918
MULLER Nicolas
2016
Ollon
VD
SUI
2
00:02:55
00:00:19

Masters 1
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
208
BENEY Maxime
1984
Corseaux
VD
SUI
7
00:49:07
2
202
TRUCHOT Romain
1988
Les Paccots
FR
FRA
7
00:51:00
00:01:53
3
205
NORTES Damien
1987
Marin
-
FRA
7
00:51:17
00:02:10

Masters 2
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
326
BRANDENBERGER Frédéric
1977
Corbières
FR
SUI
6
00:45:28
2
309
SCHMIDT Martial
1980
Chatel
-
FRA
6
00:45:59
00:00:31
3
318
SÊNOS Ricardo
1979
La Chaux-De-Fonds
NE
POR
6
00:47:03
00:01:35

Masters 3
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
414
FAISS Joakim
1970
Fully
VS
SUI
6
00:45:34
2
413
RICHARD Pascal
1964
Chatel St Denis
FR
SUI
6
00:48:16
00:02:42
3
403
FRAGNIERE Jean-Jacques
1971
Veysonnaz
VS
SUI
6
00:49:28
00:03:54

U11 - Filles
1

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
712
NEAU Joelline
2014
Massongex
VS
GER
2
00:19:55

U11 - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
737
JACCARD Mathieu
2013
Epautheyres
VD
SUI
4
00:22:51
2
719
BERTHOUD Evan
2013
Châtel-St-Denis
FR
SUI
4
00:25:15
00:02:24
3
739
ROH Noem
2014
Erde
VS
SUI
4
00:26:04
00:03:13

U13 - Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
705
LAMBERCIER Chloé
2011
Chézard-St-Martin
NE
SUI
4
00:22:47
2
733
FAVRE Nina
2012
Pringy
FR
SUI
4
00:25:20
00:02:33
3
743
MICHAUD Eloïse
2011
Val-De-Ruz
NE
SUI
3
00:19:22
+ 1 tour

U13 - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
715
FRAGNIÈRE Zian
2011
Veysonnaz
VS
SUI
4
00:20:44
2
701
MOLLIET Romain
2011
Chessel
VD
SUI
4
00:21:14
00:00:30
3
716
FRAGNIÈRE Basile
2012
Veysonnaz
VS
SUI
4
00:21:16
00:00:32

U15 - Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
707
DELL'ORTO Elaïs
2010
Allinges
-
FRA
4
00:23:37
2
738
JACCARD Laure
2010
Epautheyres
VD
SUI
4
00:23:43
00:00:06
3
729
DAL PAN Juliette
2010
Allinges
-
FRA
4
00:24:58
00:01:21

U15 - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
724
KALLIN Charles
2010
La Chaux-De-Fonds
NE
FRA
4
00:19:19
2
732
FAVRE Aubin
2010
Pringy
FR
SUI
4
00:19:21
00:00:02
3
706
LAMBERCIER Bastien
2010
Chézard-St-Martin
NE
SUI
4
00:20:31
00:01:12

U17 - Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
506
DE ALMEIDA Tess
2008
Boudry
NE
SUI
4
00:35:00
2
514
BARBEREAU Juliette
2007
Thonon-Les-Bains
-
FRA
4
00:36:22
00:01:22
3
513
GALLEY Loïse
2007
Marnand
VD
SUI
3
00:33:46
+ 1 tour

U17 - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
508
DAFFLON Nathan
2007
Broc
FR
SUI
4
00:32:58
2
521
ANTONENKO Pavlo
2007
Magglingen
BE
UKR
4
00:34:28
00:01:30
3
504
VUILLEUMIER Tim
2007
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
4
00:34:35
00:01:37

U19 - Juniors Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Tours
Temps total
Ecart
1
3
STETTLER Guillaume
2005
Chessel
VD
SUI
7
00:52:23
2
2
PICCAND Neo
2005
Marsens
FR
SUI
7
00:52:29
00:00:06
3
6
ANTONENKO George
2005
Magglingen/macolin
BE
UKR
7
00:56:31
00:04:08