Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Categories
Top 3 category
Athlete

Dames
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
530
MOREL PETITGIRARD Marlene
1988
Ste Colombe
-
FRA
6
00:40:36
2
504
PYTHON Elodie
2005
Boveresse
NE
SUI
6
00:42:40
3
515
NIEDERBERGER Fabienne
1984
Bulle
FR
SUI
6
00:45:26

Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
104
DUFAUX Loïs
1998
Ollon
VD
SUI
8
00:47:35
2
133
RUDAZ Manuel
1994
Conthey
VS
SUI
8
00:51:36
3
132
BACHESAES Haroune
2004
Sion
VS
SUI
8
00:53:25

Les Petites Cracks - Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
902
ROBERTO Elyne
2015
Cossonay
VD
SUI
2
00:01:49
2
904
LÜTHI Isaline
2017
Saint-Blaise
NE
SUI
2
00:02:08
3
947
ROSSETTI Eva
2019
Travers
NE
SUI
2
00:03:54

Les Petits Craks - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
908
HAINARD Justin
2015
Buttes
NE
SUI
2
00:01:34
2
905
LÜTHI Noa
2015
Saint-Blaise
NE
SUI
2
00:01:37
3
909
MULLER Nicolas
2016
Ollon
VD
SUI
2
00:01:43

Masters 1
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
201
LUTHI Nicolas
1987
St-Blaise
NE
SUI
8
00:47:43
2
205
VALLAT Lionel
1993
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
8
00:50:00
3
208
L'EPLATTENIER Cédric
1992
Orbe
VD
SUI
8
00:50:30

Masters 2
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
309
MANTEZ Adrien
1982
Les Fourgs
-
FRA
7
00:44:06
2
316
BRANDENBERGER Frédéric
1977
Corbières
FR
SUI
7
00:46:06
3
311
WEBER Yann
1974
Le Fuet
BE
SUI
7
00:46:23

Masters 3
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
412
RICHARD Pascal
1964
Chatel St Denis
FR
SUI
7
00:47:07
2
404
FRAGNIERE Jean-Jacques
1971
Veysonnaz
VS
SUI
7
00:47:51
3
410
SCHOENI Thierry
1972
Bellerive Vd
VD
SUI
7
00:49:59

U11 - Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
742
PEETERS Anne
2013
Corgémont
BE/JB
NED
3
00:24:24
2
739
MANTEZ Taina
2014
Les Fourgs
-
FRA
3
00:28:34
3
720
NEAU Joelline
2014
Massongex
VS
GER
2
00:27:49

U11 - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
744
JACCARD Mathieu
2013
Epautheyres
VD
SUI
4
00:22:56
2
713
BERTHOUD Evan
2013
Châtel-St-Denis
FR
SUI
4
00:23:57
3
735
FAVRE Charly
2014
Pringy
FR
SUI
4
00:24:16

U13 - Filles
2

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
706
LAMBERCIER Chloé
2011
Chézard-St-Martin
NE
SUI
4
00:23:00
2
734
FAVRE Nina
2012
Pringy
FR
SUI
4
00:24:12

U13 - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
717
FRAGNIÈRE Zian
2011
Veysonnaz
VS
SUI
5
00:24:05
2
701
MOLLIET Romain
2011
Chessel
VD
SUI
5
00:25:35
3
718
FRAGNIÈRE Basile
2012
Veysonnaz
VS
SUI
5
00:26:14

U15 - Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
741
HOURIET Eloïse
2009
Fey
VD
SUI
4
00:23:11
2
743
JACCARD Laure
2010
Epautheyres
VD
SUI
4
00:23:42
3
707
DELL'ORTO Elaïs
2010
Allinges
-
FRA
4
00:25:13

U15 - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
712
BERTHOUD Yanis
2009
Châtel-St-Denis
FR
SUI
5
00:22:05
2
733
FAVRE Aubin
2010
Pringy
FR
SUI
5
00:22:36
3
719
WEBER Nils
2009
Le Fuet
BE
SUI
5
00:22:48

U17 - Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
505
DE ALMEIDA Tess
2008
Boudry
NE
SUI
6
00:45:40
2
507
MARTHE Elia
2008
Le Mouret
FR
SUI
6
00:48:21
3
512
GALLEY Loïse
2007
Marnand
VD
SUI
5
00:45:56

U17 - Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
511
ANTONENKO Pavlo
2007
Magglingen
BE
UKR
6
00:40:57
2
509
VUILLEUMIER Tim
2007
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
6
00:42:11
3
508
CAPELLI Diego
2008
Roche Vd
VD
SUI
6
00:46:02

U19 - Juniors Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
2
STETTLER Guillaume
2005
Chessel
VD
SUI
8
00:52:25
2
4
CHYZHYKOV Heorhij
2006
25-32
BE
UKR
8
00:53:31
3
12
ANTONENKO George
2005
Magglingen/macolin
BE
UKR
7
00:47:59