Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

321 participants

All categories
Athlete

Bambinis Filles
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1051
RED-FISH NEUCHATEL
EL KADAOUI Nayla
2016
Neuchatel
NE
FRA
Bambinis Filles
1052
FULIGNO Olivia
2017
Neuchâtel
NE
SUI
Bambinis Filles
1053
POLLIER Estelle
2016
Cernier
NE
FRA
Bambinis Filles
1054
FSG Les Geneveys-sur-Coffrane
CHÉDEL Johanna
2017
Les Geneveys Sur Coffrane
NE
SUI
Bambinis Filles
1055
CELLAMMARE Nila
2017
Neuchâtel
NE
SUI
Bambinis Filles

Bambinis Garçons
15

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
BOILLOT Louison
2018
Le Russey
-
FRA
Bambinis Garçons
1002
MAGISTRINI Léo
2018
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Bambinis Garçons
1003
Tri4Fun
KIENITZ WYSS Esteban
2017
Les Geneveys-Sur-Coffrane
NE
SUI
Bambinis Garçons
1004
GOGUELET émile
2016
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
Bambinis Garçons
1005
RED FISH
PROSERPI Darío
2016
Bôle
-
SUI
Bambinis Garçons
1006
FULIGNO Mathys
2017
Neuchâtel
NE
SUI
Bambinis Garçons
1007
ANDRIÉ Antoine
2018
Le Noirmont
JU
SUI
Bambinis Garçons
1008
ANDRIÉ Gaëtan
2016
Le Noirmont
JU
SUI
Bambinis Garçons
1009
BICHSEL Eliott
2016
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Bambinis Garçons
1010
BOSSON Mathias
2017
Le Mont
VD
SUI
Bambinis Garçons
1011
LE LIRZIN Bastien
2020
Chézard-St-Martin
-
FRA
Bambinis Garçons
1012
BERNASCONI John
2016
La Vue-Des-Alpes
NE
SUI
Bambinis Garçons
1013
BERNASCONI Matthew
2017
La Vue Des Alpes
NE
SUI
Bambinis Garçons
1015
ROBERT Colin
2017
Savagnier
NE
SUI
Bambinis Garçons
1014
SCHALLER Raphael
2017
Geneveys-Coffrane
NE
SUI
Bambinis Garçons

Benjamins Filles
15

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1251
Tri4fun
STAUFFER Maelle
2012
Fontainemelon
NE
SUI
Benjamins Filles
1252
THIVILLIER Milla
2012
Neuchâtel
NE
SUI
Benjamins Filles
1253
Tri4Fun
ROBERT Zélie
2013
Chézard-St-Martin
NE
SUI
Benjamins Filles
1254
Tri Team Pully
PANCHAUD Mélissa
2012
Lausanne
VD
SUI
Benjamins Filles
1255
Tri4Fun
AUBERT Naomi
2013
Val-De-Ruz
NE
SUI
Benjamins Filles
1256
FULIGNO Enora
2013
Neuchâtel
NE
SUI
Benjamins Filles
1257
BICHSEL Zélie
2012
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Benjamins Filles
1258
OTHENIN-GIRARD Méllie
2012
Vilars
NE
SUI
Benjamins Filles
1259
Triviera
VICINI Tia
2012
Blonay
VD
SUI
Benjamins Filles
1260
DUBOIS Elyne
2013
La Chaux-De-Fonds
-
SUI
Benjamins Filles
1261
ERARD Nina
2012
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Benjamins Filles
1262
LICATA Lena
2012
Engollon
NE
SUI
Benjamins Filles
1263
Cercle des Nageurs de Nyon
STEINMANN Lina
2012
Luins
VD
SUI
Benjamins Filles
1264
AUBRY Zélia
2012
Savagnier
NE
SUI
Benjamins Filles
1265
DESAULES Leïa
2012
Dombresson
NE
SUI
Benjamins Filles

Benjamins Garçons
15

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1201
Red-Fish Neuchâtel
HARMELI Zaki
2013
Peseux
NE
SUI
Benjamins Garçons
1202
Red Fish Neuchatel
REYMOND Timothée
2012
Neuchâtel
NE
SUI
Benjamins Garçons
1203
Tri4fun
NAGUEL Bastien
2012
Chaumont
NE
SUI
Benjamins Garçons
1204
Tri4Fun
GIROD Leo
2012
Chézard-St.-Martin
NE
SUI
Benjamins Garçons
1205
PANCHAUD Léo
2012
Lausanne
VD
SUI
Benjamins Garçons
1206
Tri4Fun
AUBERT Zackari
2012
Val-De-Ruz
NE
SUI
Benjamins Garçons
1207
Red -Fish Neuchâtel
RYSER Arno
2013
Marin-Epagnier
NE
SUI
Benjamins Garçons
1208
Tri4fun
POLLIER Alexandre
2012
Cernier
NE
SUI
Benjamins Garçons
1209
POLLIER Etienne
2012
Cernier
NE
FRA
Benjamins Garçons
1210
Red Fish
JACOT Maxime
2013
St Blaise
NE
SUI
Benjamins Garçons
1211
Red-Fish
BUSCHINI William
2013
Saint-Blaise
NE
SUI
Benjamins Garçons
1212
SCHNEIDER Kelyan
2013
Dombresson
NE
SUI
Benjamins Garçons
1213
JORNOD Noah
2012
Savagnier
NE
SUI
Benjamins Garçons
1214
HAUSSENER Nathan
2013
Dombresson
NE
SUI
Benjamins Garçons
1215
COENDOZ Taïg
2012
Bôle
NE
SUI
Benjamins Garçons

Cadets Garçons
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
401
Red-Fish Neuchâtel
PEREIRA Diego
2007
Coffrane
NE
SUI
Cadets Garçons
402
Tri4Fun
BRUNNER Maël
2006
Coffrane
NE
SUI
Cadets Garçons
404
Triathlon Club Geneve
CLAUSEN Theo
2007
Meyrin
GE
SUI
Cadets Garçons

Cadettes Filles
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
403
ERAY Jeanne
2006
Le Noirmont
JU
SUI
Cadettes Filles

Découvertes Dames
13

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
503
BOILLOT Marie
1987
Le Russey
-
FRA
Découvertes Dames
505
FAM Coaching & Massage
MEIER Fanny
1988
Delémont
JU
SUI
Découvertes Dames
506
DEBROT Wendy
1995
Corcelles
NE
SUI
Découvertes Dames
507
BENZ Alexia
1996
Sion
VS
SUI
Découvertes Dames
508
PERRENOUD Sylvie
1981
Montmollin
NE
SUI
Découvertes Dames
512
STAUFFER-WOBMANN Emilie
1983
Fontainemelon
NE
SUI
Découvertes Dames
513
NAULIN Dina
1986
Fontainemelon
NE
SUI
Découvertes Dames
514
IntensityWorkout.ch
BUSCHINI Anne-Laure
1986
Saint-Blaise
NE
SUI
Découvertes Dames
516
Tri4Fun
SCHMIDT Jeromine
1996
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Découvertes Dames
517
DUBOIS Murielle
1981
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Découvertes Dames
518
AUBERT Sylvaine
1978
Les Geneveys-Sur-Coffrane
NE
SUI
Découvertes Dames
519
LEHMANN Caroline
1985
Savagnier
NE
SUI
Découvertes Dames
520
Rushteam
SAINLEZ Estelle
1990
St-Prex
VD
SUI
Découvertes Dames

Découvertes Hommes
8

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
501
Medical-Flair
GERBER David
1980
Les Geneveys-Sur-Coffrane
NE
SUI
Découvertes Hommes
502
LACHAT Damien
1977
Bassecourt
JU
SUI
Découvertes Hommes
504
PARIGOT Nicolas
1994
Fontaine
NE
SUI
Découvertes Hommes
509
Red-Fish Neuchâtel
PERRENOUD Dimitri
2011
Montmollin
NE
SUI
Découvertes Hommes
510
ANZALDI Dino
1987
Fontainemelon
NE
SUI
Découvertes Hommes
511
COMMENT Nicolas
1984
Cernier
-
SUI
Découvertes Hommes
515
Tri4Fun
PERROULAZ Dylan
1995
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Découvertes Hommes
521
KUNZI Philippe
1977
Dombresson
NE
SUI
Découvertes Hommes

Défi Team - 3 athlètes
9

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
701
Les flèches de MGO
RIZZA Mickael
BLANCO Angel
KIEFFER Jérôme
1981
1988
1977
Houtaud
Renan
Montreux Vieux
-
NE
-
FRA
Défi Team - 3 athlètes
702
I Tonni 2.0
BRUNNER Carla
ALLIMANN Aurore
JACOT Margaux
2003
2006
2007
Coffrane
Boudevilliers
Fontainemelon
NE
NE
NE
SUI
Défi Team - 3 athlètes
705
Les Motivées
MEYER Nathalie
ROBERT Veronique
GODAT Florence
1977
1978
1978
Chézard-St-Martin
Chézard-St-Martin
Chézard-St-Martin
NE
NE
NE
SUI
Défi Team - 3 athlètes

Défi Team - 4 athlètes
12

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
703
Raide comme un poisson
GAUTSCH Sebastian
RICHARD David
ROOS Hervé
GAGNEBIN Lanval
1975
1979
1979
1974
Chézard
Chez-Le-Bart
Gampelen
Bole
NE
NE
BE
NE
SUI
Défi Team - 4 athlètes
704
Poissons raides destructors...
GRENAK DEGOUMOIS Zita
BLASER Coralie
BLASER Jeremie
DEGOUMOIS Yann
1973
1988
1984
1974
St-Aubin-Sauges
Fleurier
Val-De-Travers
St-Aubin-Sauges
NE
NE
NE
NE
HUN
Défi Team - 4 athlètes
706
TRI4FUN LES PARENTS
LEHMANN Raphaël
AUBERT Sylvaine
LEHMANN Caroline
STAUFFER-WOBMANN Emilie
1978
1978
1985
1983
Savagnier
Les Geneveys-Sur-Coffrane
Savagnier
Fontainemelon
NE
NE
NE
NE
SUI
Défi Team - 4 athlètes

Ecoliers Filles
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1701
Red-Fish Neuchâtel
RICHARD Loane
2009
Chez-Le-Bart
NE
SUI
Ecoliers Filles

Ecoliers Garçons
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1601
Xamax Academy M14
PEREIRA Milo
2009
Coffrane
NE
SUI
Ecoliers Garçons
1602
Val-de-Ruz Basket
ALLIMANN Joris
2008
Boudevilliers
NE
SUI
Ecoliers Garçons
1603
DUCOMMUN Eliott
2008
Le Pâquier Ne
NE
SUI
Ecoliers Garçons

Elites Dames
19

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
TRI4FUN
VERMOT Lorine
2002
La Sagne
NE
SUI
Elites Dames
9
WÜTHRICH Ruth
1984
Burgdorf
BE
SUI
Elites Dames
11
PERRET Odile
1984
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Elites Dames
16
Tri4fun
NAGUEL Lyse
1983
Chaumont
NE
SUI
Elites Dames
22
Tri4Fun
RAZZANO Valérie
1983
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Elites Dames
32
FERRANDO Elodie
1991
Neuchâtel
NE
SUI
Elites Dames
45
BARUSELLI Joëlle
1987
Boudevilliers
NE
SUI
Elites Dames
46
VORPE Chloé
1992
Preles
BE
SUI
Elites Dames
47
Tri Team Domoniak / GS Tabeillon /Chok Cycle
BORRUAT Camille
1998
Delémont
JU
SUI
Elites Dames
51
Red Fish Neuchâtel
CORSINI Eva
2003
Cormondrèche
NE
SUI
Elites Dames
59
NEUCHAVENTURE
DUBOIS Lyne
1986
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Elites Dames
61
FEMINA VICQUES
BAPST-WICHT Linda
1985
Vicques
JU
SUI
Elites Dames
73
ERARD Natacha
1985
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Elites Dames
78
Green Fairy Triathlon
FUCHS Mégane
1995
Boveresse
NE
SUI
Elites Dames
88
BELLENOT Aline
1993
Les Vieux-Prés
NE
SUI
Elites Dames