Organization and Timekeeping for Sport Events

Participant list

703 participants

All categories
Athlete

12KM Classique - Femmes
27

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
484
Johnson Ambroise
1959
PRANGINS
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
551
BALMET Michele
1952
Paris
-
12KM Classique - Femmes
552
BOTTRAUD Marie-Christine
1952
Paris
-
FRA
12KM Classique - Femmes
553
CORON Isabelle
1958
Paris
-
FRA
12KM Classique - Femmes
554
DUBAR Muriel
1954
Paris
-
FRA
12KM Classique - Femmes
555
ELLEGOET Patricia
1974
Paris
-
FRA
12KM Classique - Femmes
556
Joly Carine
1974
Assens
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
557
Ducret Vanessa
1978
Assens
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
558
Grüter Lucia
1971
Solothurn
SO
SUI
12KM Classique - Femmes
559
DIENER Pascale
1962
Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
Diener's Club
560
Gay Dominique
1965
???
-
SUI
12KM Classique - Femmes
ETOILE GRATTAVACHE-LE CRET
561
Gay Lara
2001
Chésalles/Oron
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
562
Joly Caroline
1986
Chemin
VS
SUI
12KM Classique - Femmes
Les Trappeurs
563
Champod Marie-Claire
1976
Bullet
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
564
Lebedeva Varvara
2003
Luxembourg
-
RUS
12KM Classique - Femmes
-
565
Camandona Valérie
1983
Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
Les Trappeurs
566
Petitpierre-Beck Sandrine
1973
Bullet
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
567
Louis-jacquet Kima
1999
Les verrières de joux
-
FRA
12KM Classique - Femmes
568
louis-jacquet sandrine
1970
les verrieres de joux
-
FRA
12KM Classique - Femmes
569
COSSA SYLVIANE
1957
ROMANEL-S-LAUSANNE
-
SUI
12KM Classique - Femmes
570
Languetin Virginie
1998
Blonay
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
571
Dumauthioz Languetin Valérie
1966
Blonay
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
573
Johnson Janet
2000
Prangins
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
574
JOHNSON THEIMA #missing
2003
PRANGINS
-
SUI
12KM Classique - Femmes
575
SCHAER CLAUDINE #missing
1971
STE-CROIX
-
SUI
12KM Classique - Femmes
576
PEPSONICO EMILIA #missing
1949
ITALIA
-
ITA
12KM Classique - Femmes
577
Faivre solene
2000
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
12KM Classique - Femmes

12KM Classique - Hommes
45

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
451
Gunziger Reto
1977
Meinisberg
BE
SUI
12KM Classique - Hommes
452
Stahlschmidt Marc
1967
Ecublens FR
FR
SUI
12KM Classique - Hommes
453
Tinembart Jean-Yves
1967
Ste-Croix
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
Big Foot Runner
454
Jäggi Laurent
1984
Onnens VD
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
455
Fasola Sylvain
1985
Ste-Croix
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
Big Foot Runner
456
Vial Francis
1939
Genève
GE
12KM Classique - Hommes
457
Rossier Jean-Louis
1954
Prilly
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
458
GRESARD Jean-Sébastien
1986
Saint-Antoine
-
FRA
12KM Classique - Hommes
ASOP
459
Durussel Raymond
1948
ballaigues
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
sc ballaigues
460
Schröcker Guy
1959
Gollion
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
461
GUINEL François
1953
Paris
-
FRA
12KM Classique - Hommes
462
HURE Philippe
1948
Paris
-
FRA
12KM Classique - Hommes
463
NICOLLE Jean-Louis
1946
Billancourt
-
FRA
12KM Classique - Hommes
464
Krebs Bernard
1946
Morges
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
Ski Club ASSO Lausanne
465
Wyss Hansjörg
1935
Wyoning
-
12KM Classique - Hommes
466
ziegler kurt
1936
Spiez
BE
SUI
12KM Classique - Hommes
467
Kipfmüller Nicolas
1995
Mont-sur-Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
468
COSTE THOMAS
1985
OYE ET PALLET
-
FRA
12KM Classique - Hommes
ASOP
469
NAGEL TOBIAS
2004
MURTEN
FR
SUI
12KM Classique - Hommes
470
NAGEL FLORIAN
2004
MURTEN
FR
SUI
12KM Classique - Hommes
471
DIENER Martin
1960
Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
Diener's Club
472
Diener Philippe
2001
Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
Diener's Club
473
Delli Gatti Michael
1984
Chavannes-Renens
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
Les Trappeurs
474
Champod Samu
2004
Bullet
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
475
Champod Stéphane
1970
Bullet
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
476
Lebedev Dmitry
1978
Luxembourg
-
RUS
12KM Classique - Hommes
-
477
Herrera Jonathan
1982
Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
Les Trappeurs
478
MORISI ANGELO #missing
1943
CUNARDO
-
ITA
12KM Classique - Hommes
479
BLOESCH JURG #missing
1943
ZÜRICH
-
SUI
12KM Classique - Hommes
480
NEDEL JUERGEN #missing
1958
WORMEL DANGE
-
LUX
12KM Classique - Hommes
481
WALTE THORSTEN #missing
1977
EMMETTEN
-
GER
12KM Classique - Hommes
482
LOURIER EMILIEN #missing
1999
LA CLUSE ER MISOUX
-
FRA
12KM Classique - Hommes
483
Languetin Etienne
1962
Blonay
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
485
Deschenaux Gilbert
1946
Romont
FR
SUI
12KM Classique - Hommes
486
JOLLIET YVAN #missing
1966
ROMONT
-
SUI
12KM Classique - Hommes
487
HEYSE PARTRICK #missing
1963
OULENS-ECHALLENS
-
SUI
12KM Classique - Hommes
488
Ganguillet Laurent
1965
Bettens
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
489
Gendroz Valentin
2009
Corcelles-le-Jorat
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
490
Gendroz Raoul
1978
Corcelles-le-Jorat
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
491
MALAKUC MARTIN
1967
PRÉVERENGES
-
SUI
12KM Classique - Hommes
492
BORDA Luis
1966
Romanel-s-Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
493
BORDA Cédric
2007
ROMANEL-S-LAUSANNE
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
494
Borda Adrien
2005
Romanel-s-Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
495
Faivre Roger
1966
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
12KM Classique - Hommes
572
Johnson Martine
1975
PRANGINS
VD
SUI
12KM Classique - Hommes

12KM Libre - Femmes
16

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
215
RICHARD RÉGINE #missing
1972
MONT-SUR-LAUSANNE
-
SUI
12KM Libre - Femmes
261
curran marina
1973
st george
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
262
Trasser Birgit
1963
Chambery
-
GER
12KM Libre - Femmes
263
Parolini-Sutter Eliane
1966
Mont-sur-Lausanne
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
SC Bex
264
MARIEZ Sabrina
1976
Paris
-
FRA
12KM Libre - Femmes
265
Trolliet Camille
1980
Les Rasses
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
266
Rosat Marie-Jeanne
1949
Chateau d'Oex
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
267
MOUTHER Christine
1964
Payerne
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
MCS
268
Gfeller Loraine
1994
Couvet
NE
SUI
12KM Libre - Femmes
SC La Brévine
269
Kaluzny Victoria
1986
Ollon
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
270
Kettunen-Walter Outi
1978
Emmetten
NW
FIN
12KM Libre - Femmes
XCWM2
271
Delpédro Anne-Françoise
1970
Combremont-Grand
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
CABroyard
272
Assfalg Mélissa
1991
Promasens
FR
SUI
12KM Libre - Femmes
273
CAPT SADIA #missing
1963
LE SENTIER
-
SUI
12KM Libre - Femmes
275
Morand Yvette
1956
La Brévine
NE
SUI
12KM Libre - Femmes
276
Zimmermann Kathy
1971
St-Sulpice VD
VD
AUS
12KM Libre - Femmes

12KM Libre - Hommes
20

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
201
Rohrer Urs
1959
Bätterkinden
BE
SUI
12KM Libre - Hommes
Lauftreff Zollikofen
202
Ballif Roger
1943
Le Brassus
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
203
Gillot Eric
1961
Genève
GE
SUI
12KM Libre - Hommes
FONDATION BRUNO BOSCARDIN
204
Juillerat Antoine
1998
Le Mouret
FR
SUI
12KM Libre - Hommes
SC Imfang
205
Reymond Thierry
1989
Lignerolle
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
VC Echallens
206
Zünd Vincent
1991
Bussigny-Lausanne
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
207
Zadory Fabian
1975
Essertines
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
208
Currat Fabien
1999
Romont
FR
SUI
12KM Libre - Hommes
Ski-club Grattavache-Le Crêt
209
Houmard Jacques
1951
VUITEBOEUF
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
210
Durrer Andreas
2003
Vilters
SG
SUI
12KM Libre - Hommes
SC - Vättis
211
Delpédro Christian
1963
Combremont-Grand
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
212
VOGT Silas
1969
Marin-Epagnier
NE
SUI
12KM Libre - Hommes
213
Jaquet Michael
1972
Villars-sous-Champvent
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
214
DEMELAIS THIERRY #missing
1963
STE-CROIX
-
SUI
12KM Libre - Hommes
216
Niedergang Eric
1991
Cuarnens
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
217
ROME BENOIT #missing
1999
BONVILLARS
-
SUI
12KM Libre - Hommes
218
Niquille Samuel
1992
Val-de-Charmey
FR
SUI
12KM Libre - Hommes
219
CAPT ANDRÉ #missing
1956
VALLORBE
-
SUI
12KM Libre - Hommes
274
Michalet Pascal
1969
Mont-sur-Lausanne
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
275
Morand Yvette
1956
La Brévine
NE
SUI
12KM Libre - Hommes

22KM Classique - Femmes
25

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
276
Duplain Cédrine
1969
Romanel-sur-Morges
VD
22KM Classique - Femmes
401
Schweizer Verena
1949
Mont-sur-Lausanne
VD
SUI
22KM Classique - Femmes
402
Balsiger Fabienne
1960
St-Légier-Chiésaz
VD
SUI
22KM Classique - Femmes
403
Vergère Joëlle
1970
Ayer
VS
SUI
22KM Classique - Femmes
404
Wohl Nicole
1961
Differdange
-
LUX
22KM Classique - Femmes
Le Loisir Nordique
405
Rauber Katja
1999
Im Fang
FR
SUI
22KM Classique - Femmes
SC Im Fang
406
Rauber Tanja
1993
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
22KM Classique - Femmes
SC Hochmatt Im Fang
407
CHARRON Anne-Laure
1978
Paris
-
FRA
22KM Classique - Femmes
408
Anonymous
-
-
22KM Classique - Femmes
409
MALYKH Irina
1978
Paris
-
FRA
22KM Classique - Femmes
410
MARTIN Anita
1953
Paris
-
FRA
22KM Classique - Femmes
411
violle Josette
1956
le plessis trévise
-
FRA
22KM Classique - Femmes
412
Bourquenoud Cécile
1946
Vaulruz
FR
SUI
22KM Classique - Femmes
Team Chaton
413
Mesot Mélodie
1997
Mézières FR
FR
SUI
22KM Classique - Femmes
414
léa zambaux
1996
rochejean
-
FRA
22KM Classique - Femmes
Olympic Mont d'Or
415
BESSEYRIAS Corinne
1968
FAMECK
-
FRA
22KM Classique - Femmes
Ski Club Amnéville
416
Rauber Montaine
1998
Epagny
FR
SUI
22KM Classique - Femmes
Ski-Club Hauteville
417
schaeffer simone
1947
freyming-merlebach
-
FRA
22KM Classique - Femmes
amnéville ski club
418
Blondeau Maëliss
1995
Chapelle des Bois
-
FRA
22KM Classique - Femmes
Team Exski
419
Henchoz Christelle
1984
Lovatens
VD
SUI
22KM Classique - Femmes
420
Albert Céline
1985
Malmedy
-
BEL
22KM Classique - Femmes
421
Albin Nina Claudia
1984
Chur
GR
SUI
22KM Classique - Femmes
422
Warren Barbara
1952
Gex
FR
CAN
22KM Classique - Femmes
424
Käser Carole
1963
Les Plans sur Bex
VD
SUI
22KM Classique - Femmes
425
Vuitton Victorine
1972
Besançon
-
SUI
22KM Classique - Femmes

22KM Classique - Hommes
66

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
301
Rodinis Dalibor
1974
Chavannes-des-Bois
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
302
Bertholet Philippe
1949
Ecublens VD
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
303
Balsiger Pierre yves
1961
St-Légier-Chiésaz
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
304
Bonjour Daniel
1959
Corsier-sur-Vevey
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
305
Epiney Jean-Pierre
1939
Ayer
VS
SUI
22KM Classique - Hommes
306
Nava Marc
1984
Lausanne
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
DNH Hill Runners Lausanne
307
Duvoisin Marc-Henri
1955
Préverenges
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
308
Guignard Pierre
1955
Villeneuve VD
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
CSC Neuchâtel
309
Lerch Hansrudolf
1940
Genève
GE
22KM Classique - Hommes
310
Jaques Fernand
1947
Corcelles-Concise
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
311
BADI FREDERIC
1965
LONS LE SAUNIER
-
FRA
22KM Classique - Hommes
SC GRANDVAUX
312
Peguiron Pierre
1956
Bussigny-Lausanne
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
313
AUGER Antoine
1995
CHAUX-DES-PRES
-
FRA
22KM Classique - Hommes
TEAM EXSKI
314
ROL Jean-Louis
1949
ALBERTVILLE
-
FRA
22KM Classique - Hommes
JEAN-LOUIS ROL
315
Gadrey Jean
1947
La Chapelle Aubareil
-
FRA
22KM Classique - Hommes
316
GUIBERT Bruno
1975
Paris
-
FRA
22KM Classique - Hommes
317
LEXACT Jean-Pierre
1955
Paris
-
FRA
22KM Classique - Hommes
318
MARTINS Jean-Pierre
1972
Paris
-
FRA
22KM Classique - Hommes
319
Gay Bastien
1998
Chésalles/Oron
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
320
Currat Fabien
1999
Romont
FR
SUI
22KM Classique - Hommes
Ski-club Grattavache-Le Crêt
321
Neveux Robin
1992
Chapelle des Bois
-
FRA
22KM Classique - Hommes
Tean Exski
322
Bellabouvier Julien
1999
les fins
-
FRA
22KM Classique - Hommes
SCVM
323
Kuhn André
1961
Yverdon-les-Bains
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
324
MILLEFANTI LUIGI
1940
Busto Arsizio Varese
TI
SUI
22KM Classique - Hommes
SC Cunardo
325
RODI ALBERTO
1949
Lesa Verbania
TI
SUI
22KM Classique - Hommes
SC Cunardo
326
PANZI RAIMONDO
1944
Cunardo Varese
TI
SUI
22KM Classique - Hommes
SC Cunardo
327
Consorti Sandro
1994
L'Auberson
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
SC Chasseron
328
Huguelet Roland
1954
Payerne
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
VC Payerne - PRO CYCLES
329
Chierichetti Sergio
1945
Busto Arsizio
TI
SUI
22KM Classique - Hommes
330
Leibundgut Matthias
1996
Bremgarten b. Bern
BE
SUI
22KM Classique - Hommes
SAS Bern
331
Joly Thomas
1998
Doubs
-
FRA
22KM Classique - Hommes
CSRPontarlier
332
Cuanillon Jean-Marc
1964
Yverdon
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
333
FERRAND Michel
1950
SOLAIZE
-
SUI
22KM Classique - Hommes
334
Hug Ulrich
1949
Rüti bei Büren
BE
SUI
22KM Classique - Hommes
335
VETTER Marco
1961
Cureglia
TI
SUI
22KM Classique - Hommes
SC Cunardo
336
High Darrel
1968
Les Paccots
FR
SUI
22KM Classique - Hommes
SC L'Etoile Grattavache-Le Crêt
337
RAYMOND Pierre-François
1956
Ste-Croix
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
338
Chapuis Olivier
1954
Bremblens
VD
22KM Classique - Hommes
339
Berney Martial
1972
Le Solliat
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
SC Vallée de Joux
340
Mercier Alix
1994
Les Bayards
NE
SUI
22KM Classique - Hommes
341
Moulin Norbert
1956
VOLLÈGES
VS
SUI
22KM Classique - Hommes
val ferret
342
JACQUOT Corentin
1992
Pontarlier
-
FRA
22KM Classique - Hommes
Team Origin'haut
343
Courgey Stéphane
1983
Besançon
-
FRA
22KM Classique - Hommes
344
GENEVE MARC #missing
1951
WOIPPY
-
FRA
22KM Classique - Hommes
345
STAUB ERICH #missing
1950
KÖNIZ
-
SUI
22KM Classique - Hommes
346
Kohler Philippe
1962
Bullet
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
347
Schüpbach Laurent
1970
Le Brassus
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
348
KAESERMANN URS #missing
1954
STE-CROIX
-
SUI
22KM Classique - Hommes
349
Perret Jacques
1944
Couvet
NE
SUI
22KM Classique - Hommes
350
HAGER ANDRÉ #missing
1969
SCHACHEN LU
-
SUI
22KM Classique - Hommes
351
BLANK MANUEL #missing
1992
ENNETBÜRGEN
-
SUI
22KM Classique - Hommes
352
Rey Yvann
1998
Les Fourgs
-
FRA
22KM Classique - Hommes
353
Testuz sébastien
1991
Grandson
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
354
SCHERRER MATTHIAS #missing
1952
REINACH BL
-
SUI
22KM Classique - Hommes
355
Käser Reto
1966
BEX
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
356
Käser Alec
1996
Les Plans / Bex
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
357
HOGG HANSRUEDI #missing
1941
ZÜRICH
-
SUI
22KM Classique - Hommes
358
Christen Gilbert
1958
Cheseaux-Noréaz
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
359
BELLABOUVIER Nicolas
1996
les fins
-
FRA
22KM Classique - Hommes
360
Gossweiler Jean-Jacques
1951
Bremblens
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
361
Beday Christophe
1971
romanel sur morges
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
362
vuitton raphael
1971
Besançon
-
FRA
22KM Classique - Hommes
363
thomet antoine
1988
labergement ste marie
-
FRA
22KM Classique - Hommes
364
PERRIN DOMINIQUE #missing
1958
PROVENCE
-
SUI
22KM Classique - Hommes
365
BAVEREL Olivier
1977
bugny
-
FRA
22KM Classique - Hommes
420
Albert Céline
1985
Malmedy
-
BEL
22KM Classique - Hommes

25KM Libre - Femmes
25

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
161
Rosser Helene
1974
Lausanne
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
SC Kiental
162
Albin Nina Claudia
1984
Chur
GR
SUI
25KM Libre - Femmes
163
Bonzon Patricia
1957
Le Solliat
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
164
Gruber Kathrin
1969
Chexbres
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
Triviera
165
Trasser Marieke
1995
Chambery
-
GER
25KM Libre - Femmes
166
page marie-anne
1962
Lausanne
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
Footing club Lausanne
167
BARON Marjorie
1973
poisy
-
FRA
25KM Libre - Femmes
DRAGONS ANNECY
168
HUGLI Anick
1963
Belmont-Lausanne
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
169
DARMEY Sylvie
1961
Saint Claude
-
FRA
25KM Libre - Femmes
Haut Jura Ski
170
Pipoz Burkhalter Jeanne-Marie
1967
Boveresse
NE
SUI
25KM Libre - Femmes
171
Wullschleger Catherine
1956
Naters
VS
SUI
25KM Libre - Femmes
172
Clément Fabienne
1971
Vuadens
FR
SUI
25KM Libre - Femmes
Gliss Club Romont
173
LAURENCE Clémentine
1996
SOMBACOUR
-
FRA
25KM Libre - Femmes
CSRPontarlier
174
falch marie christinne
1958
soultz
-
FRA
25KM Libre - Femmes
ski club vosgien masevaux
175
Nyfeler Asa
1977
Luzern
LU
SWE
25KM Libre - Femmes
Trångsvikens IF Schweden
176
Pellaton Céline
1973
Yverdon-les-Bains
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
Céline Pellaton
177
Seiler Kim
1992
Saules
NE
SUI
25KM Libre - Femmes
SC La Brévine
178
Overney Corinne
1983
Hauteville
FR
SUI
25KM Libre - Femmes
CS Hauteville
179
Durand Laura
1985
Les Fourgs
-
FRA
25KM Libre - Femmes
SC Les Fourgs
180
Albert Céline
1985
Malmedy
-
BEL
25KM Libre - Femmes
Srhf
181
Voirol Valérie
1979
Les Mosses
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
Goupils Alpes Vaudoises
182
Cuche Camille
1956
Peney-le-Jorat
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
Care-Vevey orientation
183
Repond Sauty Francine
1959
Lausanne 26
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
Care-Vevey orientation
184
SANDOZ-HUGUELET VIRGINIE #missing
1980
NEUCHÂTEL
-
SUI
25KM Libre - Femmes
185
RAIS JEANNE #missing
1981
WINTERTHUR
-
SUI
25KM Libre - Femmes

25KM Libre - Hommes
113

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1
Huber David
1974
Sils/Segl Maria
GR
SUI
25KM Libre - Hommes
2
randin jeanpierre
1954
Lausanne
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
jeanpierre randin
3
Jaccard Paul
1954
La Vraconnaz
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
4
Linder Michel
1971
Biel/Bienne
BE
SUI
25KM Libre - Hommes
5
CAVALERI OLIVIER
1962
LUTRY
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
6
Ardigò Luca
1967
Varese
-
ITA
25KM Libre - Hommes
Sci Nordico Varese
7
Paris Marcel
1978
Yverdon
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
8
Leuba Christophe
1966
Bullet
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
Ski Club Chasseron
9
Gasche Christoph
1986
Obergesteln
VS
SUI
25KM Libre - Hommes
SC Obergoms
10
Guignard Pierre
1955
Villeneuve VD
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
CSC Neuchâtel
11
Pittet Nicolas
1968
Vufflens-la-Ville
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
Rusteam Ecublens
12
Roth Johannes
1980
Emmendingen
-
GER
25KM Libre - Hommes
13
Altenkamp Lukas
1987
Freiburg
-
GER
25KM Libre - Hommes
\hbar racing
14
Favre Michel
1950
Lignerolle
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
VC Orbe
15
VAGOST DANIEL
1951
BOUSSE
-
FRA
25KM Libre - Hommes
Ski club Amnéville
16
RETTEL Jean-Micchel
1956
REZONVILLE
-
FRA
25KM Libre - Hommes
Ski club Amneville
17
BADI FREDERIC
1965
LONS LE SAUNIER
-
FRA
25KM Libre - Hommes
SC GRANDVAUX
18
Gerome Gael
1982
Oye et pallet
-
FRA
25KM Libre - Hommes
ASOP
19
BOTT Aimé
1950
METZ
-
FRA
25KM Libre - Hommes
Aimé BOTT
20
Durussel Raymond
1948
ballaigues
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
sc ballaigues
21
ROL Jean-Louis
1949
ALBERTVILLE
-
FRA
25KM Libre - Hommes
JEAN-LOUIS ROL
22
DUPIN Olivier
1978
Paris
-
FRA
25KM Libre - Hommes
23
HUGLI Jean-Marc
1954
Belmont-Lausanne
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
25
mougel vincent
1980
sapois
-
FRA
25KM Libre - Hommes
26
Oguey Jacques
1980
Corcelles-près-Concise
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
27
Bächler Josef
1949
Giffers
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
SC Plasselb
28
GEROME Davy
1975
Novillars
-
FRA
25KM Libre - Hommes
29
Burkhalter Philippe
1959
Boveresse
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
30
DAFFLON PIERRE
1964
CHARMEY (GRUYÈRE)
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
SC Im Fang
31
Mooser Markus
1974
Charmey
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
SC Im Fang Hochmatt
32
Schuwey Laurent
1974
Im Fang
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
SC Im Fang
33
Capt Gilbert
1949
Orient
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
34
watiez jérémy
1982
LES FOURGS
-
FRA
25KM Libre - Hommes
Les Fourgs
35
Neuenschwander Rudolf
1970
Kehrsatz
BE
SUI
25KM Libre - Hommes
36
BOURDIN Jérôme
1978
Ste-Colombe
-
FRA
25KM Libre - Hommes
SC FRASNE DRUGEON
37
Huguelet Roland
1954
Payerne
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
VC Payerne - PRO CYCLES
38
Burgener Friedrich
1970
Saas Grund
VS
SUI
25KM Libre - Hommes
LLC Hohsaas
39
Bogdanov Evgeny
1983
Lausanne
VD
RUS
25KM Libre - Hommes
SAS/Atomic
40
falch etienne
1955
soultz
-
FRA
25KM Libre - Hommes
ski club vosgien masevaux
41
Cretegny Danilo
1972
Renens VD
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
JoratCycle872
42
Schnegg Serge
1965
Yvonand
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
TRYverdon/Pro Sport Service
43
Jeannottat Mathieu
1977
Fontainemelon
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
GARMIN
44
Saillard Yves
1958
Fourcatier
-
FRA
25KM Libre - Hommes
45
Pittier Christophe
1974
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
SC La Vue des Alpes
46
Riesen Stefan
1972
Schwarzenburg
BE
SUI
25KM Libre - Hommes
SC Rüschegg
47
Christian Waelti
1972
La neuveville
BE
SUI
25KM Libre - Hommes
Garmin
48
lachaize patrick
1958
vuflens-la-ville
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
49
Sansonnens Cédric
1968
Bevaix
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
V.C. Frenetic-Econoptic
50
Boillat Andre
1950
Les Breuleux
JU
SUI
25KM Libre - Hommes
SKI-CLUB LES BREULEUX
51
MALNATI RENZO
1942
VARESE
-
ITA
25KM Libre - Hommes
SCI NORDICO VARESE
52
Aubry Adrien
1968
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
Ski Club Saignelégier
53
Weber Daniel
1964
Broc
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
54
Mercier Eric
1983
Château-d'Oex
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
Château-d'Oex
55
Aubry Eric
1968
Sonvilier
BE/JB
SUI
25KM Libre - Hommes
SC Saignelégier
56
balanche yves
1980
les fourgs
-
FRA
25KM Libre - Hommes
la malisse
57
Lyasota Alexey
1989
Baden
AG
RUS
25KM Libre - Hommes
58
Andres Jacques
1951
Burnhaupt le Haut
-
FRA
25KM Libre - Hommes
SCVM
59
Cuenot Jules
1994
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
60
Pellaton Fabrice
1970
La Brévine
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
61
Baumann Jean-Pierre
1957
Fleurier
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
62
Durrer Peter
1965
Vilters
SG
SUI
25KM Libre - Hommes
SC - Vättis
63
Flück Vincent
1985
Hauteville
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
CS Hauteville
64
PLANCON THIERRY
1975
MORTEAU
-
FRA
25KM Libre - Hommes
ESSS Montbenois
65
Pasquier Maxime
1988
Château-d'Oex
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
66
Walter Thorsten
1977
Emmetten
NW
GER
25KM Libre - Hommes
XCMW2
67
wagnières jean-Pierre
1954
gland
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
ladolapo
68
JACQUOT Corentin
1992
Pontarlier
-
FRA
25KM Libre - Hommes
Team Origin'haut
69
Michel Cyrille
1976
Divonne les bains
-
FRA
25KM Libre - Hommes
70
Bohren Armin
1934
Sainte-Croix
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
71
BACKSCHEIDER Jean-Marie
1949
METZ
-
FRA
25KM Libre - Hommes
72
niedergang fabien
1988
Cuarnens
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
73
Cuche Jonas
1988
Peney-le-Jorat
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
74
Grognuz Martial
1965
Chevilly
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
75
Grünenwald Gabriel
1986
Oey
BE
SUI
25KM Libre - Hommes
76
GRUNENWALD MARIUS #missing
1984
AESCHI B. SPIEZ
-
SUI
25KM Libre - Hommes
77
VOEGELE MARTIN #missing
1959
BUCHBERG
-
SUI
25KM Libre - Hommes
78
VOGELE YANNICK #missing
1995
BUCHBERG
-
SUI
25KM Libre - Hommes
79
BUGNON MARTIAL #missing
1971
ROMAINMÔTIER
-
SUI
25KM Libre - Hommes
80
Costet Vincent
1979
La Chaux-de-Fonds
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
81
ENGEL DIMITRI
1965
ST-BLAISE
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
82
Chablaix Yannick
1983
Bullet
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
83
DROZ-VINCENT JEAN-BAPTISTE
1984
OYE ET PALLET
-
FRA
25KM Libre - Hommes
84
MANTEZ Adrien
1982
Les fourgs
-
FRA
25KM Libre - Hommes
85
Robadey Maurice
1956
Fribourg Caserne
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
86
Monighetti Lorenzo
1991
Monte Carasso
TI
SUI
25KM Libre - Hommes
87
FAIVRE Etienne
1972
BOURG EN BRESSE
-
FRA
25KM Libre - Hommes
88
Gisler Walter
1960
Wohlen b. Bern
BE
SUI
25KM Libre - Hommes
89
RITZ MARTIAL #missing
1958
PESEUX
-
SUI
25KM Libre - Hommes
90
Juvet Adrien
1985
Hauterive NE
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
91
Müller Beat
1962
Gland
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
92
Rochat Pierre-André
1956
Echallens
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
93
KUNZ KARL #missing
1952
OBERWIL I. S.
-
SUI
25KM Libre - Hommes
94
Berney Gilles
1969
Le Sentier
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
95
LEHMANN ALAIN #missing
1968
GRANDCOUR
-
SUI
25KM Libre - Hommes
96
Schwab Marc-Henri
1970
Froideville
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
97
Aecherli Yves
1974
Le Vaud
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
98
DUSAUSSOY Guillaume
1970
le russey
-
FRA
25KM Libre - Hommes
99
MAMET Olivier
1971
LES COMBES
-
FRA
25KM Libre - Hommes
100
ALBERT Ghislain
1953
MALMEDY
-
BEL
25KM Libre - Hommes
101
HIRSCHI HANS-JÖRG #missing
1963
ST-SULPICE VD
-
SUI
25KM Libre - Hommes
102
Pellaton Patrick
1978
St-Aubin-Sauges
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
103
Chevalley Amandine
1989
Lucens
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
104
POULAT HUGUES #missing
1976
LAUSANNE
-
FRA
25KM Libre - Hommes
105
Hasselmann Georg
1983
Winterthur
ZH
GER
25KM Libre - Hommes
106
vuitton raphael
1971
Besançon
-
FRA
25KM Libre - Hommes
107
Niquille Pascal
1963
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
108
CAVALERI ALEX #missing
1994
LUTRY
VD
FRA
25KM Libre - Hommes
109
Binggeli Florian
1987
Yvonand
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
110
Christen Gilbert
1958
Cheseaux-Noréaz
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
111
HAERGGELI CHRISTOPH #missing
1962
BREMGARTEN B. BERN
-
SUI
25KM Libre - Hommes
112
GEBHART SEVERIN #missing
1985
BREMGARTEN B. BERN
-
SUI
25KM Libre - Hommes
113
Faivre Roger
1966
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
211
Delpédro Christian
1963
Combremont-Grand
VD
SUI
25KM Libre - Hommes

42KM Classique - Femmes
21

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
251
Faivre Picon Anouk
1986
PONTARLIER
-
FRA
42KM Classique - Femmes
CSRP
252
Lacroix Roxane
1992
BOIS D AMONT
-
FRA
42KM Classique - Femmes
Team Nordique Crédit Agricole Franche-Comté
253
Bicova Karolina
1978
LE GRAND-BORNAND
-
CZE
42KM Classique - Femmes
Atlas Craft team
254
Godin Marie-Caroline
1993
Bois d'Amont
-
FRA
42KM Classique - Femmes
TEAM NORDIQUE CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTE
255
Jouille Christelle
1973
Les Frêtes
NE
FRA
42KM Classique - Femmes
Ski's cool
256
Pellegrini Chloé
1993
La Planée
-
FRA
42KM Classique - Femmes
SKI'S COOL CSRP
261
Rochat Nathalie
1979
Sergey
VD
SUI
42KM Classique - Femmes
262
Beaud Françoise
1958
Albeuve
FR
SUI
42KM Classique - Femmes
SC Lys Albeuve
263
Hogg Doris
1950
Zürich
ZH
SUI
42KM Classique - Femmes
TV Unterstrass
264
Schäfer Alja
1986
Fribourg Caserne
FR
GER
42KM Classique - Femmes
265
Nyfeler Asa
1977
Luzern
LU
SWE
42KM Classique - Femmes
Trångsvikens IF Schweden
266
Wullschleger Catherine
1956
Naters
VS
SUI
42KM Classique - Femmes
267
Toivonen Eeva-Liisa
1960
Greiveldange
-
FIN
42KM Classique - Femmes
Le Loisir Nordique
268
Rossi Tiziana
1993
Saas Fee
VS
SUI
42KM Classique - Femmes
Sc Allalin
269
Chapuis Raphaële
1984
Prangins
VD
FRA
42KM Classique - Femmes
SC Lompnes
270
cedrino emanuela
1961
valpelline
-
ITA
42KM Classique - Femmes
271
Pipoz Burkhalter Jeanne-Marie
1967
Boveresse
NE
SUI
42KM Classique - Femmes
272
Jordan Marie-Josée
1970
Vaulruz
FR
SUI
42KM Classique - Femmes
ski-club Riaz
273
BERNARD Isabelle
1978
Paris
-
FRA
42KM Classique - Femmes
274
Reinhardt Caroline #missing
Willisau
LU
SUI
42KM Classique - Femmes
275
Abächerli Marghrit
1967
Erstfeld
UR
SUI
42KM Classique - Femmes

42KM Classique - Hommes
149

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
1
Bogdanov Evgeny
1983
Lausanne
VD
RUS
42KM Classique - Hommes
SAS/Atomic
2
Lalevée guillaume
1984
Gérardmer
-
FRA
42KM Classique - Hommes
basse sur le rupt fischer
3
Käser Erwan
1992
Bex
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
Ski Club Garde-Frontière
4
mougel vincent
1980
sapois
-
FRA
42KM Classique - Hommes
5
Joller Bruno
1980
Stans
NW
SUI
42KM Classique - Hommes
Club Bannalp-Wolfenschiessen
7
schmitt thomas
1976
Lapoutroie
-
FRA
42KM Classique - Hommes
haut jura ski
21
brun rené
1950
Cervières
-
FRA
42KM Classique - Hommes
A.S.Edelweiss
22
Aeschbacher Jean-François
1961
Bassins
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
sans
23
Gisi Alain
1962
Vevey
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
24
Caviezel Andrin
1984
Lantsch/Lenz
GR
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Castrisch
25
Engel Yann
1960
Saint-Blaise
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
SC La Sagne
26
Engel Clyde
1992
Saint-blaise
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
Atomic Nordic Team/SC La Sagne
27
Huber David
1974
Sils/Segl Maria
GR
SUI
42KM Classique - Hommes
28
Perusset Alain
1968
Le Brassus
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
29
Charlet Roger
1952
Ste-Croix
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
Comité MARA
30
Pastoris André
1951
Ste-Croix
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
ski club chasseron
31
Reusser Peter
1972
Wiler b. Seedorf
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
32
Galster Daniel
1955
Les Verrières
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
Cernets-Verrières
33
ALBERT Ghislain
1953
MALMEDY
-
BEL
42KM Classique - Hommes
Loisir Nordique
34
Buschauer Andrea
1988
Zizers
GR
SUI
42KM Classique - Hommes
Sportfreunde 5 Dörfer
35
LAMPERT VIRGILE
1990
Pontarlier
-
FRA
42KM Classique - Hommes
CSRP
36
Gasche Christoph
1986
Obergesteln
VS
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Obergoms
37
Bourgaux Christian
1949
Satigny
GE
FRA
42KM Classique - Hommes
38
Maissen Gion-Antieni
1984
St. Moritz
GR
SUI
42KM Classique - Hommes
Club da skis Trun
39
Flesch Christian
1960
Differdange
-
LUX
42KM Classique - Hommes
Le Loisir Nordique
40
Flesch Pol
1993
Differdange
-
LUX
42KM Classique - Hommes
Le Loisir Nordique
41
Winbomont Dany
1964
Greiveldange
-
LUX
42KM Classique - Hommes
Le Loisir Nordique
42
Weis Eric
1977
Dudelange
-
LUX
42KM Classique - Hommes
Le Loisir Nordique
43
Maniora Yonel
1955
Sandweiler
-
FRA
42KM Classique - Hommes
Le Loisir Nordique
44
Rauber Sebastian
1990
Im Fang
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Im Fang
45
Vontobel Hano
1964
Wald ZH
ZH
SUI
42KM Classique - Hommes
SC am Bachtel
46
Bühlmann Paul
1950
Münsingen
BE
42KM Classique - Hommes
47
Vivaldo Davide
1961
Roisan
-
ITA
42KM Classique - Hommes
Libero
48
Niederberger Christoph
1970
Bern
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
49
Tissières Mathieu
1990
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Im-Fang
50
Bieri Fabian
1995
Liestal
BL
SUI
42KM Classique - Hommes
Les Pionniers du Val d'Hérens
51
Roth Johannes
1980
Emmendingen
-
GER
42KM Classique - Hommes
52
Altenkamp Lukas
1987
Freiburg
-
GER
42KM Classique - Hommes
\hbar racing
53
Fayolle Jean-Claude
1959
Fiez
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
54
WIDMER Renaud
1974
LES FOURGS
-
FRA
42KM Classique - Hommes
Ski club les Fourgs
55
Roemer Marc
1964
SILS/SEGL MARIA
GR
42KM Classique - Hommes
56
BOTT Aimé
1950
METZ
-
FRA
42KM Classique - Hommes
Aimé BOTT
57
LOMET Alexandre
1977
Paris
-
FRA
42KM Classique - Hommes
58
MARTINGAY Yves
1956
Paris
-
FRA
42KM Classique - Hommes
59
MIAYOKILA Fabrice
1981
Paris
-
FRA
42KM Classique - Hommes
60
MAXEL Xavier
1974
Paris
-
FRA
42KM Classique - Hommes
61
JAVOUREZ Philippe
1957
MOIRANS EN MONTAGNE
-
FRA
42KM Classique - Hommes
PRENOVEL
62
NAEF Nicolas
1997
Steinen
SZ
42KM Classique - Hommes
63
ROUSSEL ABEL
1971
Malbuisson
-
FRA
42KM Classique - Hommes
Malbuisson
64
Helfenstein Balz
1954
Buttisholz
LU
SUI
42KM Classique - Hommes
65
Dubois Marcel
1959
Les Breuleux
JU
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Les Breuleux
66
Currat François
1970
Romont
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
Ski-club Grattavache-Le Crêt
67
Vial Bertrand
1978
Le Crêt-p-Semsales
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
Ski-club L'Etoile Grattavache-Le Crêt
68
Mesot Jean-Pierre
1969
Mézières FR
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
Sc Grattavache -le-Crêt
69
Fuso Luca
1977
Aigle
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
70
Garin Stéphane
1982
Porsel
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
Ski-club Grattavache-Le Crêt
71
chopard lallier christophe
1968
villers le lac
-
FRA
42KM Classique - Hommes
-
72
CHOPARD-LALLIER benoit
1965
VILLERS LE LAC
-
FRA
42KM Classique - Hommes
SCVM MORTEAU
73
Reichenbach Toni
1966
Lauenen b. Gstaad
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
Lauenen
74
BELLABOUVIER Damien
1968
LES FINS
-
FRA
42KM Classique - Hommes
SCVM
75
Strupler Matthias
1954
Interlaken
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Grindelwald
76
Fuchs Patrice
1981
La Chaux-de-Fonds
NE
FRA
42KM Classique - Hommes
Touring Club Mulhouse
77
PANIER Florian
1977
Besançon
-
FRA
42KM Classique - Hommes
Ski club les Verrières
78
Birbaum Fabian
1984
Baar
ZG
SUI
42KM Classique - Hommes
SAS Bern
79
BRAZZELLI ANGELO
1936
Busto Arsizio Varese
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Cunardo
80
DE PARI GIUSEPPE
1952
Bedero Valcuvia Varese
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Cunardo
81
MARCHIORI ROBERTO
1958
Verona
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Cunardo
82
PALUDETTO RENATO
1953
Casciago Varese
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Cunardo
83
ROSSI CLEMENTINO
1942
Varese
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Cunardo
84
DE GIORGI ALEX
1983
Cugliate Fabiasco
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Cunardo
85
CHINI MASSIMO
1962
Bedero Valcuvia Varese
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Cunardo
86
PANIER YVES
1954
Les Verrères de Joux
-
FRA
42KM Classique - Hommes
ski-club les verrieres la cluse
87
Capt Gilbert
1949
Orient
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
88
watiez jérémy
1982
LES FOURGS
-
FRA
42KM Classique - Hommes
Les Fourgs
89
Lindegger Janis
1993
Davos Dorf
GR
SUI
42KM Classique - Hommes
SAS
90
WYSS PETER
1964
Goldswil
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
91
TACHERON Yves
1968
URSINS
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
VCE - Echallens
92
BOURDIN Jérôme
1978
Ste-Colombe
-
FRA
42KM Classique - Hommes
SC FRASNE DRUGEON
93
Grandjean Frédéric
1980
Romont
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
Glisse Club Romont
94
NOEL FABRICE
1965
GERARDMER
-
FRA
42KM Classique - Hommes
AS GERARDMER
95
Greusard Florian
1992
Chapelle des Bois
-
FRA
42KM Classique - Hommes
Team Exski
96
Randini Marco
1970
Thun
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
NSK Thun
97
Christen Dave
1981
Sarnen
OW
SUI
42KM Classique - Hommes
98
bedez jpierre
1964
bois d amont
-
FRA
42KM Classique - Hommes
SC Bois d'Amont
99
Bourgeois Claude
1942
Malbuisson
-
FRA
42KM Classique - Hommes
ASOP
100
Burgener Friedrich
1970
Saas Grund
VS
SUI
42KM Classique - Hommes
LLC Hohsaas
101
MARTIN NICOLAS
1975
Bonne
-
FRA
42KM Classique - Hommes
trisaleve annemasse
102
BACKSCHEIDER Jean-Marie
1949
METZ
-
FRA
42KM Classique - Hommes
AS Gérardmer Ski Nordique
103
Schär Peter
1948
Grenchen
SO
SUI
42KM Classique - Hommes
SSC Lengnau
104
Michaud Benoit
1983
ANNEMASSE
-
FRA
42KM Classique - Hommes
Trisalève Annemasse
105
PEPKE Pep
1952
Gex
-
FRA
42KM Classique - Hommes
Haut Jura Ski
106
Stoll Thierry
1970
Solothurn
SO
SUI
42KM Classique - Hommes
SSC Lengnau
107
Jenni Markus
1969
Steffisburg
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
NSK Thun
108
Bruchez Fabien
1994
Fully
VS
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Val Ferret
109
PELLEGRINI Antonin
1993
La Cluse et Mijoux
-
FRA
42KM Classique - Hommes
cs la Féclaz les frelons
110
Peltonen Antti
1986
Bern
BE
FIN
42KM Classique - Hommes
SAS Bern
111
Ott Marcel
1995
Linthal
GL
SUI
42KM Classique - Hommes
SAS
112
Augé Maxime
1983
La Pesse
-
FRA
42KM Classique - Hommes
HAUT JURA SKI
113
Inniger Mathias
1988
Adelboden
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
Fischer Helvetia Team / SC Adelboden
114
Sauvaget Arnaud
1985
Fenin NE
NE
FRA
42KM Classique - Hommes
SC Bassin Minier
115
Rollin Pierre-Yves
1968
St-Sulpice VD
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
116
Mercier Eric
1983
Château-d'Oex
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
Château-d'Oex
117
balanche yves
1980
les fourgs
-
FRA
42KM Classique - Hommes
la malisse
118
Houmard Jacques
1951
VUITEBOEUF
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
119
ÉPAILLY Dâvid
1975
Les FOURGS
-
FRA
42KM Classique - Hommes
ABBAYE SKI CLUB
120
COSTE JOEL
1954
OYE ET PALLET
-
FRA
42KM Classique - Hommes
ASOP
121
Pellaton Damien
1976
La Brévine
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
122
Baumann Jean-Pierre
1957
Fleurier
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
123
Maire Alexis
1987
Les Granges Narboz
-
FRA
42KM Classique - Hommes
CSRP
124
Dupont Albert
1988
Lausanne
VD
ITA
42KM Classique - Hommes
Sci club St Nicolas
125
Lorier Baptiste
1994
THEYS
-
FRA
42KM Classique - Hommes
Team GRENOBLE ISERE NORDIQUE
126
Davoli Marius
1967
Genève
GE
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Val Ferret
127
Marti Willi
1955
Buochs
NW
SUI
42KM Classique - Hommes
SC Büren-Oberdorf
128
Godmer Pierre
1993
Annecy
-
FRA
42KM Classique - Hommes
US Autrans
129
BLONDEAU Luc
1989
Chapelle des Bois
-
FRA
42KM Classique - Hommes
TEAM EXSKI
130
NAGEL SIEGFRIED
1968
MURTEN
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
131
MOERLEN DANIEL #missing
1972
STEFFISBURG
-
SUI
42KM Classique - Hommes
132
Däppen Michael
1963
Steffisburg
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
133
GRUMLER BERNARD #missing
1946
DIJON
-
FRA
42KM Classique - Hommes
134
Bohren Armin
1934
Sainte-Croix
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
136
HEINZ LEHMANN #missing
1947
GEMPEN
-
SUI
42KM Classique - Hommes
137
Zürcher Markus
1968
Emmenbrücke
LU
SUI
42KM Classique - Hommes
138
Kurmann Andreas
1956
Willisau
LU
SUI
42KM Classique - Hommes
139
JOST CHRISTIAN #missing
1957
GROSSHÖCHSTETTEN
-
SUI
42KM Classique - Hommes
140
Guggisberg Hans
1958
Mühleberg
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
141
Brand Andreas
1968
Wimmis
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
142
Egger Anton
1961
Plasselb
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
143
Trachsel Willi
1954
Plasselb
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
144
Trachsel Beat
1986
Plasselb
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
145
FAIVRE Etienne
1972
BOURG EN BRESSE
-
FRA
42KM Classique - Hommes
146
Niedergang Eric
1991
Cuarnens
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
147
PERRIER Bruno
1966
Chatillon en Michaille
-
FRA
42KM Classique - Hommes
148
peney alain
1964
St Germain sur Rhone
-
FRA
42KM Classique - Hommes
149
BLANC Philippe
1965
Bercher
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
150
Jacquot Bertrand
1965
PONTARLIER
-
FRA
42KM Classique - Hommes
151
Germiquet Christophe
1966
Prêles
BE/JB
SUI
42KM Classique - Hommes
152
CORDIER CHRISTOPHE #missing
1970
PETITE CHAUX
-
FRA
42KM Classique - Hommes
153
CARDIER PATRICE #missing
1975
PETITE CHAUX
-
FRA
42KM Classique - Hommes
154
FAIVRE BAPTISTE #missing
1983
PETITE CHAUX
-
FRA
42KM Classique - Hommes
155
Jost Rainer
1973
Boll
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
156
Blanc Georges
1947
Hauteville
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
157
Merçay Daniel
1964
Yverdon-les-Bains
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
158
duc sébastien
1979
ROMERY
-
FRA
42KM Classique - Hommes
159
TANNER RETO
1972
Leeds
-
SUI
42KM Classique - Hommes
160
Niquille Pascal
1963
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
161
Donner André
1968
Wangen SZ
SZ
SUI
42KM Classique - Hommes
162
SEINERA THOMAS #missing
1983
CHAUX-NEUVE
-
FRA
42KM Classique - Hommes
163
Lauenstein Stefan
1974
Cormondrèche
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
164
Binggeli Florian
1987
Yvonand
VD
SUI
42KM Classique - Hommes

U10 Filles Classique
20

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
21
Lebedeva Arina
2007
Luxembourg
-
RUS
U10 Filles Classique
-
22
High Heather
2006
Les Paccots
FR
SUI
U10 Filles Classique
Ski-Club L'Etoile de Grattavache-Le Crêt
23
Pellaton Lisa
2006
La Brévine
NE
SUI
U10 Filles Classique
Sc la brevine
24
Pellaton Erine
2007
La Brévine
NE
SUI
U10 Filles Classique
Ski-Club La Brévine
25
Brandt Ophélie
2006
Yvonand
VD
SUI
U10 Filles Classique
SC La Vue des Alpes
26
Moeckli Lara
2007
St-Blaise
NE
SUI
U10 Filles Classique
SC La Vue des Alpes
27
Buri Chloé
2006
La Comballaz
VD
SUI
U10 Filles Classique
Goupils Alpes Vaudoises
28
Pugin Zoé
2008
Im Fang
FR
SUI
U10 Filles Classique
SC Im Fang
29
Perritaz Carmen
2007
Im Fang
FR
SUI
U10 Filles Classique
SC Im Fang
30
Gothuey Lucie
2006
Jaun
FR
SUI
U10 Filles Classique
SC Im Fang
31
Dafflon Marion
2007
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
U10 Filles Classique
SC Im Fang
32
BESSEYRIAS Aude
2007
FAMECK
-
FRA
U10 Filles Classique
Basse-sur-le- Rupt Ski Nordique
33
Decker Enora
2007
Colombier
NE
SUI
U10 Filles Classique
SC La Vue-des-Alpes
34
Bonvin Clémence
2006
Bex
VD
SUI
U10 Filles Classique
Sc Bex
35
Romanens Sophie
2006
Marsens
FR
SUI
U10 Filles Classique
SC Riaz
36
ROUSSEL AUGUSTINE
2006
MONTFLOVIN
-
FRA
U10 Filles Classique
MONTBENOIT
37
Triponez Maëline
2006
Bassins
VD
SUI
U10 Filles Classique
Ski-Club Vallée de Joux
38
Dubée Zoa
2006
Le Séchey
VD
SUI
U10 Filles Classique
Ski-Club Vallée de Joux
39
Darbellay Elodie
2007
La Fouly VS
VS
SUI
U10 Filles Classique
SC Val Ferret
40
ROUSSEL AGATHE #missing
2007
MALBUISSON
-
FRA
U10 Filles Classique

U10 Garçons Classique
23

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
176
Berger Loïc
2006
CORMONDRÈCHE
NE
SUI
U10 Garçons Classique
SC LA VUE DES ALPES
177
Béguin Nils
2007
Chézard-St-Martin
NE
SUI
U10 Garçons Classique
SC La Vue des Alpes
178
Waelti Arnaud
2006
La Neuveville
BE/JB
SUI
U10 Garçons Classique
SC La Vue des Alpes
179
Schuwey Sven
2006
Im Fang
FR
SUI
U10 Garçons Classique
SC Im Fang
180
Dafflon Jules
2006
Charmey
FR
SUI
U10 Garçons Classique
SC Im Fang
181
Charrière Mathéo
2006
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
U10 Garçons Classique
SC Im Fang
182
Mermet Kirby
2007
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
U10 Garçons Classique
SC Im Fang
183
Guenin Alix
2006
Fontainemelon
NE
SUI
U10 Garçons Classique
SC La Vue des Alpes
184
Ballay Tanguy
2006
Lavey-Village
VD
SUI
U10 Garçons Classique
Sc Bex
185
Maccagnan Pierre
2006
Bex
VD
SUI
U10 Garçons Classique
Ski Club Bex
186
Gertsch Nolan
2006
Bex
VD
SUI
U10 Garçons Classique
SC Bex
187
Monnet Gwenael
2007
Bex
VD
SUI
U10 Garçons Classique
Sc Bex
188
Bonzon Evan
2007
Gryon
VD
SUI
U10 Garçons Classique
Sc Bex
189
Dumaz Yanis
2007
Lavey-Village
VD
SUI
U10 Garçons Classique
Sc Bex
190
Deschenaux Arthur
2006
Grandvillard
FR
SUI
U10 Garçons Classique
191
Scaiola Antoine
2006
Vuadens
FR
SUI
U10 Garçons Classique
192
Hoël Guillaume
2007
Sorens
FR
SUI
U10 Garçons Classique
SC Riaz
193
Thétaz Damien
2007
Orsières
VS
SUI
U10 Garçons Classique
SC Val Ferret
194
Joray Malo
2006
Praz-de-Fort
VS
SUI
U10 Garçons Classique
SC Val Ferret
195
Walter Niclas
2006
Emmetten
NW
FIN
U10 Garçons Classique
SC Emmetten
196
Genoud Sylvain
2007
Marsens
FR
SUI
U10 Garçons Classique
SC Riaz
197
Scherrer Yann
2006
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
U10 Garçons Classique
198
Breitler Jim
2006
L'Auberson
VD
SUI
U10 Garçons Classique

U12 Filles Classique
19

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
46
Bähler Margaux
2004
La Brevine
NE
SUI
U12 Filles Classique
Ski-Club La Brévine
47
Pellaton Loane
2005
La Brévine
NE
SUI
U12 Filles Classique
Ski-Club La Brévine
48
Hamel Justine
2005
Motiers
NE
SUI
U12 Filles Classique
Ski club couvet
49
Ramoni Elisa
2005
Fontainemelon
NE
SUI
U12 Filles Classique
SC La Vue des Alpes
50
Pittier Elin
2005
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
U12 Filles Classique
SC La Vue-des-Alpes
51
Oguey Maud
2005
La Comballaz
VD
SUI
U12 Filles Classique
Goupils Alpes Vaudoises
52
Lenoir Marie
2004
Les Moulins
VD
SUI
U12 Filles Classique
Goupils Alpes Vaudoises
53
Perritaz Jeanne
2005
Val-de-Charmey
FR
SUI
U12 Filles Classique
SC Im Fang
54
Buchs Anina
2004
Jaun
FR
SUI
U12 Filles Classique
SC Im Fang
55
Mooser Elyne
2004
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
U12 Filles Classique
SC Im Fang
56
Rey Sophie
2005
Icogne
VS
SUI
U12 Filles Classique
Les Pionniers du Val d'Hérens
57
Dumaz Maelle
2005
Lavey-Village
VD
SUI
U12 Filles Classique
Sc Bex
58
Cosandey Amélie
2004
Bex
VD
SUI
U12 Filles Classique
Sc Bex
59
Panchaud Manon
2005
Marsens
FR
SUI
U12 Filles Classique
SC Riaz
60
Keizer Nadia
2005
Plan-les-Ouates
GE
SUI
U12 Filles Classique
Stella Alpina Genève
61
Zufferey Fiona
2005
Onex
GE
SUI
U12 Filles Classique
62
Benoist Camille
2005
Saint-Julien en Genevois
-
FRA
U12 Filles Classique
Stella Alpina Genève
63
Darbellay Estelle
2005
La Fouly VS
VS
SUI
U12 Filles Classique
SC Val Ferret
64
Genoud Camille
2005
Marsens
FR
SUI
U12 Filles Classique
SC Riaz

U12 Garçons Classique
23

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
206
STÄHLI LUCAS
2005
LES BAYARDS
NE
SUI
U12 Garçons Classique
Ski-Club La Brévine
207
Béguin Antoine
2005
Boudevilliers
NE
SUI
U12 Garçons Classique
SC La Vue des Alpes
208
Moeckli Ivan
2005
St-Blaise
NE
SUI
U12 Garçons Classique
SC La Vue des Alpes
209
Wuthrich Loan
2004
Fontainemelon
NE
SUI
U12 Garçons Classique
SC La Vue-des-Alpes
210
Béguin Maxime
2004
Chézard-St-Martin
NE
SUI
U12 Garçons Classique
SC La Vue des Alpes
211
Ramoni Thomas
2004
Fontainemelon
NE
SUI
U12 Garçons Classique
SC La Vue des Alpes
212
Joray Thibert
2004
Praz-de-Fort
VS
SUI
U12 Garçons Classique
SC Val Ferret
213
Champod Samuel
2005
Bullet
VD
SUI
U12 Garçons Classique
VTT Balcon du Jura
214
Cottier Luc
2005
Im Fang
FR
SUI
U12 Garçons Classique
SC Im Fang
215
Pugin Loic
2004
Im Fang
FR
SUI
U12 Garçons Classique
SC Im Fang
216
Schuwey Noé
2004
Im Fang
FR
SUI
U12 Garçons Classique
SC Im Fang
217
Guenin Léo
2004
FONTAINEMELON
NE
SUI
U12 Garçons Classique
SC La Vue des Alpes
218
Ballay Elie
2004
Lavey-Village
VD
SUI
U12 Garçons Classique
Sc Bex
219
Gertsch Evan
2004
Bex
VD
SUI
U12 Garçons Classique
SC Bex
220
Cosandey Mattéo
2004
Bex
VD
SUI
U12 Garçons Classique
Sc Bex
221
Cherix Timo
2005
Bex
VD
SUI
U12 Garçons Classique
Sc Bex
222
Thétaz Dylan
2005
Orsières
VS
SUI
U12 Garçons Classique
SC Val Ferret
223
Savary Normand
2005
Avry-devant-Pont
FR
SUI
U12 Garçons Classique
SC Riaz
224
Freiholz Néo
2005
Le Sentier
VD
SUI
U12 Garçons Classique
Ski-Club Vallée de Joux
225
Lacroix Dehan
2005
Le Brassus
VD
SUI
U12 Garçons Classique
Ski-Club Vallée de Joux
226
Biaggi Louis
2005
Le Pont
VD
SUI
U12 Garçons Classique
Ski-Club Vallée de Joux
227
Benoit Thibaut
2005
Montperreux
-
FRA
U12 Garçons Classique
228
TYRODE ARTHUR
2004
L'Auberson
VD
SUI
U12 Garçons Classique

U14 Filles Classique
15

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
71
Lebedeva Varvara
2003
Luxembourg
-
RUS
U14 Filles Classique
-
72
Faivre Isaline
2003
La Brévine
NE
SUI
U14 Filles Classique
Ski-Club La Brévine
73
Pellaton Coraline
2003
La Brévine
NE
SUI
U14 Filles Classique
Ski-Club La Brévine
74
Brandt Noélie
2003
Yvonand
VD
SUI
U14 Filles Classique
SC La Vue des Alpes
75
Wuthrich Lola
2002
Fontainemelon
NE
SUI
U14 Filles Classique
SC La Vue-des-Alpes
76
Freiholz Lilou
2003
Le Sentier
VD
SUI
U14 Filles Classique
Ski-Club Vallée de Joux
77
Berger Inès
2003
Cormondrèche
NE
SUI
U14 Filles Classique
SC LA VUE DES ALPES
78
Lenoir Jeanne
2002
Les Moulins
VD
SUI
U14 Filles Classique
Goupils Alpes Vaudoises
79
Sottas Melanie
2002
Im Fang
FR
SUI
U14 Filles Classique
SC Im Fang
80
Charrière Noémie
2003
Charmey (Gruyère)
FR
SUI
U14 Filles Classique
SC Im Fang
81
BESSEYRIAS Marion
2002
FAMECK
-
FRA
U14 Filles Classique
Basse-sur-le-Rupt Ski Nordique
82
Deschenaux Charlotte
2003
Grandvillard
FR
SUI
U14 Filles Classique
83
ROCHAT NOÉMIE
2003
LES BIOUX
VD
SUI
U14 Filles Classique
Ski-Club Vallée de Joux
84
roussel jeanne
2003
malbuisson
-
FRA
U14 Filles Classique
252
Roulet Lucie
2003
Collonge-Bellerive
GE
SUI
U14 Filles Classique

U14 Garçons Classique
25

Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Club / Team
PAI.
236
Balmat Loris
2002
Maules
FR
SUI
U14 Garçons Classique
Ski Club L'Etoile de Grattavache-Le Crêt
237
Pellaton Noé
2003
La Brevine
-
SUI
U14 Garçons Classique
Sc la brevine
238
Hamel Simon
2002
Môtiers NE
NE
SUI
U14 Garçons Classique
239
Schwab Tim
2003
La Brévine
NE
SUI
U14 Garçons Classique
Ski-Club La Brévine
240
Pittier Ilan
2001
Val-de-Ruz
NE
SUI
U14 Garçons Classique
SC La Vue des Alpes
241
Mars Francois
2003
Neuchâtel
NE
FRA
U14 Garçons Classique
SC La Vue des Alpes
242
Piguet Mathieu
2003
La Comballaz
VD
SUI
U14 Garçons Classique
Goupils Alpes Vaudoises
243
Piguet Lucien
2003
La Comballaz
VD
SUI
U14 Garçons Classique
Goupils Alpes Vaudoises
244
Cottier Pierrick
2003
Im Fang
FR
SUI
U14 Garçons Classique
SC Im Fang
245
Gachoud Grégory
2003
Charmey
FR
SUI
U14 Garçons Classique
SC Im Fang
246
Mooser Orest
2003
Charmey (Gruyère)
FR
SUI