Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

703 participants

All categories
Athlete

12KM Classique - Femmes
27

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
484
JOHNSON Ambroise
1959
Prangins
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
551
BALMET Michele
1952
Paris
-
-
12KM Classique - Femmes
552
BOTTRAUD Marie-Christine
1952
Paris
-
FRA
12KM Classique - Femmes
553
CORON Isabelle
1958
Paris
-
FRA
12KM Classique - Femmes
554
DUBAR Muriel
1954
Paris
-
FRA
12KM Classique - Femmes
555
ELLEGOET Patricia
1974
Paris
-
FRA
12KM Classique - Femmes
556
JOLY Carine
1974
Assens
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
557
DUCRET Vanessa
1978
Assens
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
558
GRÜTER Lucia
1971
Solothurn
SO
SUI
12KM Classique - Femmes
559
Diener's Club
DIENER Pascale
1962
Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
560
ETOILE GRATTAVACHE-LE CRET
GAY Dominique
1965
???
-
SUI
12KM Classique - Femmes
561
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
GAY Lara
2001
Chésalles/oron
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
562
Les Trappeurs
JOLY Caroline
1986
Chemin
VS
SUI
12KM Classique - Femmes
563
CHAMPOD Marie-Claire
1976
Bullet
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
564
-
LEBEDEVA Varvara
2003
Luxembourg
-
RUS
12KM Classique - Femmes
565
Les Trappeurs
CAMANDONA Valérie
1983
Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
566
PETITPIERRE-BECK Sandrine
1973
Bullet
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
567
LOUIS-JACQUET Kima
1999
Les Verrières De Joux
-
FRA
12KM Classique - Femmes
568
LOUIS-JACQUET Sandrine
1970
Les Verrieres De Joux
-
FRA
12KM Classique - Femmes
569
COSSA Sylviane
1957
Romanel-S-Lausanne
-
SUI
12KM Classique - Femmes
570
LANGUETIN Virginie
1998
Blonay
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
571
DUMAUTHIOZ LANGUETIN Valérie
1966
Blonay
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
573
JOHNSON Janet
2000
Prangins
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
574
JOHNSON THEIMA
2003
Prangins
-
SUI
12KM Classique - Femmes
575
SCHAER Claudine
1971
Sainte-Croix
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
576
PEPSONICO EMILIA
1949
Italia
-
ITA
12KM Classique - Femmes
577
FAIVRE Solene
2000
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
12KM Classique - Femmes

12KM Classique - Hommes
45

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
451
GUNZIGER Reto
1977
Meinisberg
BE
SUI
12KM Classique - Hommes
452
STAHLSCHMIDT Marc
1967
Ecublens Fr
FR
SUI
12KM Classique - Hommes
453
Big Foot Runner
TINEMBART Jean-Yves
1967
Ste-Croix
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
454
JÄGGI Laurent
1984
Onnens Vd
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
455
Big Foot Runner
FASOLA Sylvain
1985
Ste-Croix
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
456
VIAL Francis
1939
Genève
GE
-
12KM Classique - Hommes
457
ROSSIER Jean-Louis
1954
Prilly
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
458
ASOP
GRESARD Jean-Sébastien
1986
Saint-Antoine
-
FRA
12KM Classique - Hommes
459
sc ballaigues
DURUSSEL Raymond
1948
Ballaigues
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
460
SCHRÖCKER Guy
1959
Gollion
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
461
GUINEL François
1953
Paris
-
FRA
12KM Classique - Hommes
462
HURE Philippe
1948
Paris
-
FRA
12KM Classique - Hommes
463
NICOLLE Jean-Louis
1946
Billancourt
-
FRA
12KM Classique - Hommes
464
Ski Club ASSO Lausanne
KREBS Bernard
1946
Morges
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
465
WYSS Hansjörg
1935
Wyoning
-
-
12KM Classique - Hommes
466
ZIEGLER Kurt
1936
Spiez
BE
SUI
12KM Classique - Hommes
467
KIPFMÜLLER Nicolas
1995
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
468
ASOP
COSTE Thomas
1985
Oye Et Pallet
-
FRA
12KM Classique - Hommes
469
NAGEL Tobias
2004
Murten
FR
SUI
12KM Classique - Hommes
470
NAGEL Florian
2004
Murten
FR
SUI
12KM Classique - Hommes
471
Diener's Club
DIENER Martin
1960
Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
472
Diener's Club
DIENER Philippe
2001
Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
473
Les Trappeurs
DELLI GATTI Michael
1984
Chavannes-Renens
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
474
CHAMPOD Samu
2004
Bullet
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
475
CHAMPOD Stéphane
1970
Bullet
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
476
-
LEBEDEV Dmitry
1978
Luxembourg
-
RUS
12KM Classique - Hommes
477
Les Trappeurs
HERRERA Jonathan
1982
Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
478
MORISI ANGELO
1943
Cunardo
-
ITA
12KM Classique - Hommes
479
BLOESCH JURG
1943
Zürich
-
SUI
12KM Classique - Hommes
480
NEDEL JUERGEN
1958
Wormel Dange
-
LUX
12KM Classique - Hommes
481
WALTE THORSTEN
1977
Emmetten
-
GER
12KM Classique - Hommes
482
LOURIER EMILIEN
1999
La Cluse Er Misoux
-
FRA
12KM Classique - Hommes
483
LANGUETIN Etienne
1962
Blonay
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
485
DESCHENAUX Gilbert
1946
Romont
FR
SUI
12KM Classique - Hommes
486
JOLLIET YVAN
1966
Romont
-
SUI
12KM Classique - Hommes
487
HEYSE PARTRICK
1963
Oulens-Echallens
-
SUI
12KM Classique - Hommes
488
GANGUILLET Laurent
1965
Bettens
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
489
GENDROZ Valentin
2009
Corcelles-Le-Jorat
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
490
GENDROZ Raoul
1978
Corcelles-Le-Jorat
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
491
MALAKUC Martin
1967
Préverenges
-
SUI
12KM Classique - Hommes
492
BORDA Luis
1966
Romanel-S-Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
493
BORDA Cédric
2007
Romanel-S-Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
494
BORDA Adrien
2005
Romanel-S-Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
495
FAIVRE Roger
1966
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
12KM Classique - Hommes
572
JOHNSON Martine
1975
Prangins
VD
SUI
12KM Classique - Hommes

12KM Libre - Femmes
16

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
215
RICHARD RÉGINE
1972
Mont-Sur-Lausanne
-
SUI
12KM Libre - Femmes
261
CURRAN Marina
1973
St George
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
262
TRASSER Birgit
1963
Chambery
-
GER
12KM Libre - Femmes
263
SC Bex
PAROLINI-SUTTER Eliane
1966
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
264
MARIEZ Sabrina
1976
Paris
-
FRA
12KM Libre - Femmes
265
TROLLIET Camille
1980
Les Rasses
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
266
ROSAT Marie-Jeanne
1949
Chateau D'oex
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
267
MCS
MOUTHER Christine
1964
Payerne
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
268
SC La Brévine
GFELLER Loraine
1994
Couvet
NE
SUI
12KM Libre - Femmes
269
KALUZNY Victoria
1986
Ollon
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
270
XCWM2
KETTUNEN-WALTER Outi
1978
Emmetten
NW
FIN
12KM Libre - Femmes
271
CABroyard
DELPÉDRO Anne-Françoise
1970
Combremont-Grand
VD
SUI
12KM Libre - Femmes
272
ASSFALG Mélissa
1991
Promasens
FR
SUI
12KM Libre - Femmes
273
CAPT SADIA
1963
Le Sentier
-
SUI
12KM Libre - Femmes
275
MORAND Yvette
1956
La Brévine
NE
SUI
12KM Libre - Femmes
276
ZIMMERMANN Kathy
1971
St-Sulpice Vd
VD
AUS
12KM Libre - Femmes

12KM Libre - Hommes
20

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
201
Lauftreff Zollikofen
ROHRER Urs
1959
Bätterkinden
BE
SUI
12KM Libre - Hommes
202
BALLIF Roger
1943
Le Brassus
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
203
FONDATION BRUNO BOSCARDIN
GILLOT Eric
1961
Genève
GE
SUI
12KM Libre - Hommes
204
SC Imfang
JUILLERAT Antoine
1998
Le Mouret
FR
SUI
12KM Libre - Hommes
205
VC Echallens
REYMOND Thierry
1989
Lignerolle
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
206
ZÜND Vincent
1991
Bussigny-Lausanne
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
207
ZADORY Fabian
1975
Essertines
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
208
Ski-club Grattavache-Le Crêt
CURRAT Fabien
1999
Romont
FR
SUI
12KM Libre - Hommes
209
HOUMARD Jacques
1951
Vuiteboeuf
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
210
SC - Vättis
DURRER Andreas
2003
Vilters
SG
SUI
12KM Libre - Hommes
211
DELPÉDRO Christian
1963
Combremont-Grand
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
212
VOGT Silas
1969
Marin-Epagnier
NE
SUI
12KM Libre - Hommes
213
JAQUET Michael
1972
Villars-Sous-Champvent
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
214
DEMELAIS THIERRY
1963
Ste-Croix
-
SUI
12KM Libre - Hommes
216
NIEDERGANG Eric
1991
Cuarnens
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
217
ROME BENOIT
1999
Bonvillars
-
SUI
12KM Libre - Hommes
218
NIQUILLE Samuel
1992
Val-De-Charmey
FR
SUI
12KM Libre - Hommes
219
CAPT ANDRÉ
1956
Vallorbe
-
SUI
12KM Libre - Hommes
274
MICHALET Pascal
1969
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
275
MORAND Yvette
1956
La Brévine
NE
SUI
12KM Libre - Hommes

22KM Classique - Femmes
25

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
276
DUPLAIN Cédrine
1969
Romanel-Sur-Morges
VD
-
22KM Classique - Femmes
401
SCHWEIZER Verena
1949
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
22KM Classique - Femmes
402
BALSIGER Fabienne
1960
St-Légier-Chiésaz
VD
SUI
22KM Classique - Femmes
403
VERGÈRE Joëlle
1970
Ayer
VS
SUI
22KM Classique - Femmes
404
Le Loisir Nordique
WOHL Nicole
1961
Differdange
-
LUX
22KM Classique - Femmes
405
SC Im Fang
RAUBER Katja
1999
Im Fang
FR
SUI
22KM Classique - Femmes
406
SC Hochmatt Im Fang
RAUBER Tanja
1993
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
22KM Classique - Femmes
407
CHARRON Anne-Laure
1978
Paris
-
FRA
22KM Classique - Femmes
408
Anonymous
-
-
-
-
22KM Classique - Femmes
409
MALYKH Irina
1978
Paris
-
FRA
22KM Classique - Femmes
410
MARTIN Anita
1953
Paris
-
FRA
22KM Classique - Femmes
411
VIOLLE Josette
1956
Le Plessis Trévise
-
FRA
22KM Classique - Femmes
412
Team Chaton
BOURQUENOUD Cécile
1946
Vaulruz
FR
SUI
22KM Classique - Femmes
413
MESOT Mélodie
1997
Mézières Fr
FR
SUI
22KM Classique - Femmes
414
Olympic Mont d'Or
LÉA Zambaux
1996
Rochejean
-
FRA
22KM Classique - Femmes
415
Ski Club Amnéville
BESSEYRIAS Corinne
1968
Fameck
-
FRA
22KM Classique - Femmes
416
Ski-Club Hauteville
RAUBER Montaine
1998
Epagny
FR
SUI
22KM Classique - Femmes
417
amnéville ski club
SCHAEFFER Simone
1947
Freyming-Merlebach
-
FRA
22KM Classique - Femmes
418
Team Exski
BLONDEAU Maëliss
1995
Chapelle Des Bois
-
FRA
22KM Classique - Femmes
419
HENCHOZ Christelle
1984
Lovatens
VD
SUI
22KM Classique - Femmes
420
ALBERT Céline
1985
Malmedy
-
BEL
22KM Classique - Femmes
421
ALBIN Nina Claudia
1984
Chur
GR
SUI
22KM Classique - Femmes
422
WARREN Barbara
1952
Gex
FR
CAN
22KM Classique - Femmes
424
KÄSER Carole
1963
Les Plans Sur Bex
VD
SUI
22KM Classique - Femmes
425
VUITTON Victorine
1972
Besançon
-
SUI
22KM Classique - Femmes

22KM Classique - Hommes
66

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
301
RODINIS Dalibor
1974
Chavannes-Des-Bois
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
302
BERTHOLET Philippe
1949
Ecublens Vd
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
303
BALSIGER Pierre Yves
1961
St-Légier-Chiésaz
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
304
BONJOUR Daniel
1959
Corsier-Sur-Vevey
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
305
EPINEY Jean-Pierre
1939
Ayer
VS
SUI
22KM Classique - Hommes
306
DNH Hill Runners Lausanne
NAVA Marc
1984
Lausanne
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
307
DUVOISIN Marc-Henri
1955
Préverenges
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
308
CSC Neuchâtel
GUIGNARD Pierre
1955
Villeneuve Vd
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
309
LERCH Hansrudolf
1940
Genève
GE
-
22KM Classique - Hommes
310
JAQUES Fernand
1947
Corcelles-Concise
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
311
SC GRANDVAUX
BADI Frederic
1965
Lons Le Saunier
-
FRA
22KM Classique - Hommes
312
PEGUIRON Pierre
1956
Bussigny-Lausanne
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
313
TEAM EXSKI
AUGER Antoine
1995
Chaux-Des-Pres
-
FRA
22KM Classique - Hommes
314
JEAN-LOUIS ROL
ROL Jean-Louis
1949
Albertville
-
FRA
22KM Classique - Hommes
315
GADREY Jean
1947
La Chapelle Aubareil
-
FRA
22KM Classique - Hommes
316
GUIBERT Bruno
1975
Paris
-
FRA
22KM Classique - Hommes
317
LEXACT Jean-Pierre
1955
Paris
-
FRA
22KM Classique - Hommes
318
MARTINS Jean-Pierre
1972
Paris
-
FRA
22KM Classique - Hommes
319
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
GAY Bastien
1998
Chésalles/oron
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
320
Ski-club Grattavache-Le Crêt
CURRAT Fabien
1999
Romont
FR
SUI
22KM Classique - Hommes
321
Tean Exski
NEVEUX Robin
1992
Chapelle Des Bois
-
FRA
22KM Classique - Hommes
322
SCVM
BELLABOUVIER Julien
1999
Les Fins
-
FRA
22KM Classique - Hommes
323
KUHN André
1961
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
324
SC Cunardo
MILLEFANTI Luigi
1940
Busto Arsizio Varese
TI
SUI
22KM Classique - Hommes
325
SC Cunardo
RODI Alberto
1949
Lesa Verbania
TI
SUI
22KM Classique - Hommes
326
SC Cunardo
PANZI Raimondo
1944
Cunardo Varese
TI
SUI
22KM Classique - Hommes
327
SC Chasseron
CONSORTI Sandro
1994
L'auberson
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
328
VC Payerne - PRO CYCLES
HUGUELET Roland
1954
Payerne
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
329
CHIERICHETTI Sergio
1945
Busto Arsizio
TI
SUI
22KM Classique - Hommes
330
SAS Bern
LEIBUNDGUT Matthias
1996
Bremgarten B. Bern
BE
SUI
22KM Classique - Hommes
331
CSRPontarlier
JOLY Thomas
1998
Doubs
-
FRA
22KM Classique - Hommes
332
CUANILLON Jean-Marc
1964
Yverdon
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
333
FERRAND Michel
1950
Solaize
-
SUI
22KM Classique - Hommes
334
HUG Ulrich
1949
Rüti Bei Büren
BE
SUI
22KM Classique - Hommes
335
SC Cunardo
VETTER Marco
1961
Cureglia
TI
SUI
22KM Classique - Hommes
336
SC L'Etoile Grattavache-Le Crêt
HIGH Darrel
1968
Les Paccots
FR
SUI
22KM Classique - Hommes
337
RAYMOND Pierre-François
1956
Ste-Croix
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
338
CHAPUIS Olivier
1954
Bremblens
VD
-
22KM Classique - Hommes
339
SC Vallée de Joux
BERNEY Martial
1972
Le Solliat
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
340
MERCIER Alix
1994
Les Bayards
NE
SUI
22KM Classique - Hommes
341
val ferret
MOULIN Norbert
1956
Vollèges
VS
SUI
22KM Classique - Hommes
342
Team Origin'haut
JACQUOT Corentin
1992
Pontarlier
-
FRA
22KM Classique - Hommes
343
COURGEY Stéphane
1983
Besançon
-
FRA
22KM Classique - Hommes
344
GENEVE MARC
1951
Woippy
-
FRA
22KM Classique - Hommes
345
STAUB Erich
1950
Köniz
BE
SUI
22KM Classique - Hommes
346
KOHLER Philippe
1962
Bullet
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
347
SCHÜPBACH Laurent
1970
Le Brassus
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
348
KAESERMANN URS
1954
Ste-Croix
-
SUI
22KM Classique - Hommes
349
PERRET Jacques
1944
Couvet
NE
SUI
22KM Classique - Hommes
350
HAGER ANDRÉ
1969
Schachen Lu
-
SUI
22KM Classique - Hommes
351
BLANK MANUEL
1992
Ennetbürgen
-
SUI
22KM Classique - Hommes
352
REY Yvann
1998
Les Fourgs
-
FRA
22KM Classique - Hommes
353
TESTUZ Sébastien
1991
Champagne
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
354
SCHERRER MATTHIAS
1952
Reinach Bl
-
SUI
22KM Classique - Hommes
355
KÄSER Reto
1966
Bex
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
356
KÄSER Alec
1996
Les Plans / Bex
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
357
HOGG HANSRUEDI
1941
Zürich
-
SUI
22KM Classique - Hommes
358
CHRISTEN Gilbert
1958
Cheseaux-Noréaz
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
359
BELLABOUVIER Nicolas
1996
Les Fins
-
FRA
22KM Classique - Hommes
360
GOSSWEILER Jean-Jacques
1951
Bremblens
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
361
BEDAY Christophe
1971
Romanel Sur Morges
VD
SUI
22KM Classique - Hommes
362
VUITTON Raphael
1971
Besançon
-
FRA
22KM Classique - Hommes
363
THOMET Antoine
1988
Labergement Ste Marie
-
FRA
22KM Classique - Hommes
364
PERRIN DOMINIQUE
1958
Provence
-
SUI
22KM Classique - Hommes
365
BAVEREL Olivier
1977
Bugny
-
FRA
22KM Classique - Hommes
420
ALBERT Céline
1985
Malmedy
-
BEL
22KM Classique - Hommes

25KM Libre - Femmes
25

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
161
SC Kiental
ROSSER Helene
1974
Lausanne
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
162
ALBIN Nina Claudia
1984
Chur
GR
SUI
25KM Libre - Femmes
163
BONZON Patricia
1957
Le Solliat
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
164
Triviera
GRUBER Kathrin
1969
Chexbres
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
165
TRASSER Marieke
1995
Chambery
-
GER
25KM Libre - Femmes
166
Footing club Lausanne
PAGE Marie-Anne
1962
Lausanne
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
167
DRAGONS ANNECY
BARON Marjorie
1973
Poisy
-
FRA
25KM Libre - Femmes
168
HUGLI Anick
1963
Belmont-Lausanne
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
169
Haut Jura Ski
DARMEY Sylvie
1961
Saint Claude
-
FRA
25KM Libre - Femmes
170
PIPOZ BURKHALTER Jeanne-Marie
1967
Boveresse
NE
SUI
25KM Libre - Femmes
171
WULLSCHLEGER Catherine
1956
Naters
VS
SUI
25KM Libre - Femmes
172
Gliss Club Romont
CLÉMENT Fabienne
1971
Vuadens
FR
SUI
25KM Libre - Femmes
173
CSRPontarlier
LAURENCE Clémentine
1996
Sombacour
-
FRA
25KM Libre - Femmes
174
ski club vosgien masevaux
FALCH Marie Christinne
1958
Soultz
-
FRA
25KM Libre - Femmes
175
Trångsvikens IF Schweden
NYFELER Asa
1977
Luzern
LU
SWE
25KM Libre - Femmes
176
Céline Pellaton
PELLATON Céline
1973
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
177
SC La Brévine
SEILER Kim
1992
Saules
NE
SUI
25KM Libre - Femmes
178
CS Hauteville
OVERNEY Corinne
1983
Hauteville
FR
SUI
25KM Libre - Femmes
179
SC Les Fourgs
DURAND Laura
1985
Les Fourgs
-
FRA
25KM Libre - Femmes
180
Srhf
ALBERT Céline
1985
Malmedy
-
BEL
25KM Libre - Femmes
181
Goupils Alpes Vaudoises
VOIROL Valérie
1979
Les Mosses
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
182
Care-Vevey orientation
CUCHE Camille
1956
Peney-Le-Jorat
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
183
Care-Vevey orientation
REPOND SAUTY Francine
1959
Lausanne 26
VD
SUI
25KM Libre - Femmes
184
SANDOZ-HUGUELET VIRGINIE
1980
Neuchâtel
-
SUI
25KM Libre - Femmes
185
RAIS JEANNE
1981
Winterthur
-
SUI
25KM Libre - Femmes

25KM Libre - Hommes
113

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
HUBER David
1974
Sils/segl Maria
GR
SUI
25KM Libre - Hommes
2
jeanpierre randin
RANDIN Jeanpierre
1954
Lausanne
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
3
JACCARD Paul
1954
La Vraconnaz
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
4
LINDER Michel
1971
Biel/bienne
BE
SUI
25KM Libre - Hommes
5
CAVALERI Olivier
1962
Lutry
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
6
Sci Nordico Varese
ARDIGÒ Luca
1967
Varese
-
ITA
25KM Libre - Hommes
7
PARIS Marcel
1978
Yverdon
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
8
Ski Club Chasseron
LEUBA Christophe
1966
Bullet
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
9
SC Obergoms
GASCHE Christoph
1986
Obergesteln
VS
SUI
25KM Libre - Hommes
10
CSC Neuchâtel
GUIGNARD Pierre
1955
Villeneuve Vd
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
11
Rusteam Ecublens
PITTET Nicolas
1968
Vufflens-La-Ville
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
12
ROTH Johannes
1980
Emmendingen
-
GER
25KM Libre - Hommes
13
\hbar racing
ALTENKAMP Lukas
1987
Freiburg
-
GER
25KM Libre - Hommes
14
VC Orbe
FAVRE Michel
1950
Lignerolle
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
15
Ski club Amnéville
VAGOST Daniel
1951
Bousse
-
FRA
25KM Libre - Hommes
16
Ski club Amneville
RETTEL Jean-Micchel
1956
Rezonville
-
FRA
25KM Libre - Hommes
17
SC GRANDVAUX
BADI Frederic
1965
Lons Le Saunier
-
FRA
25KM Libre - Hommes
18
ASOP
GEROME Gael
1982
Oye Et Pallet
-
FRA
25KM Libre - Hommes
19
Aimé BOTT
BOTT Aimé
1950
Metz
-
FRA
25KM Libre - Hommes
20
sc ballaigues
DURUSSEL Raymond
1948
Ballaigues
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
21
JEAN-LOUIS ROL
ROL Jean-Louis
1949
Albertville
-
FRA
25KM Libre - Hommes
22
DUPIN Olivier
1978
Paris
-
FRA
25KM Libre - Hommes
23
HUGLI Jean-Marc
1954
Belmont-Lausanne
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
25
MOUGEL Vincent
1980
Sapois
-
FRA
25KM Libre - Hommes
26
OGUEY Jacques
1980
Corcelles-Près-Concise
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
27
SC Plasselb
BÄCHLER Josef
1949
Rechthalten
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
28
GEROME Davy
1975
Novillars
-
FRA
25KM Libre - Hommes
29
BURKHALTER Philippe
1959
Boveresse
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
30
SC Im Fang
DAFFLON Pierre
1964
Charmey (gruyère)
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
31
SC Im Fang Hochmatt
MOOSER Markus
1974
Charmey
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
32
SC Im Fang
SCHUWEY Laurent
1974
Im Fang
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
33
CAPT Gilbert
1949
Orient
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
34
Les Fourgs
WATIEZ Jérémy
1982
Les Fourgs
-
FRA
25KM Libre - Hommes
35
NEUENSCHWANDER Rudolf
1970
Kehrsatz
BE
SUI
25KM Libre - Hommes
36
SC FRASNE DRUGEON
BOURDIN Jérôme
1978
Ste-Colombe
-
FRA
25KM Libre - Hommes
37
VC Payerne - PRO CYCLES
HUGUELET Roland
1954
Payerne
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
38
LLC Hohsaas
BURGENER Friedrich
1970
Saas Grund
VS
SUI
25KM Libre - Hommes
39
SAS/Atomic
BOGDANOV Evgeny
1983
St-Prex
VD
RUS
25KM Libre - Hommes
40
ski club vosgien masevaux
FALCH Etienne
1955
Soultz
-
FRA
25KM Libre - Hommes
41
JoratCycle872
CRETEGNY Danilo
1972
Renens Vd
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
42
TRYverdon/Pro Sport Service
SCHNEGG Serge
1965
Yvonand
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
43
GARMIN
JEANNOTTAT Mathieu
1977
Fontainemelon
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
44
SAILLARD Yves
1958
Fourcatier
-
FRA
25KM Libre - Hommes
45
SC La Vue des Alpes
PITTIER Christophe
1974
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
46
SC Rüschegg
RIESEN Stefan
1972
Schwarzenburg
BE
SUI
25KM Libre - Hommes
47
Garmin
CHRISTIAN Waelti
1972
La Neuveville
BE
SUI
25KM Libre - Hommes
48
LACHAIZE Patrick
1958
Vuflens-La-Ville
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
49
V.C. Frenetic-Econoptic
SANSONNENS Cédric
1968
Bevaix
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
50
SKI-CLUB LES BREULEUX
BOILLAT Andre
1950
Les Breuleux
JU
SUI
25KM Libre - Hommes
51
SCI NORDICO VARESE
MALNATI Renzo
1942
Varese
-
ITA
25KM Libre - Hommes
52
Ski Club Saignelégier
AUBRY Adrien
1968
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
53
WEBER Daniel
1964
Broc
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
54
Château-d'Oex
MERCIER Eric
1983
Château-D'oex
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
55
SC Saignelégier
AUBRY Eric
1968
Saignelégier
JU
SUI
25KM Libre - Hommes
56
la malisse
BALANCHE Yves
1980
Les Fourgs
-
FRA
25KM Libre - Hommes
57
LYASOTA Alexey
1989
Baden
AG
RUS
25KM Libre - Hommes
58
SCVM
ANDRES Jacques
1951
Burnhaupt Le Haut
-
FRA
25KM Libre - Hommes
59
CUENOT Jules
1994
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
60
PELLATON Fabrice
1970
La Brévine
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
61
BAUMANN Jean-Pierre
1957
Fleurier
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
62
SC - Vättis
DURRER Peter
1965
Vilters
SG
SUI
25KM Libre - Hommes
63
CS Hauteville
FLÜCK Vincent
1985
Hauteville
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
64
ESSS Montbenois
PLANCON Thierry
1975
Morteau
-
FRA
25KM Libre - Hommes
65
PASQUIER Maxime
1988
Château-D'oex
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
66
XCMW2
WALTER Thorsten
1977
Emmetten
NW
GER
25KM Libre - Hommes
67
ladolapo
WAGNIÈRES Jean-Pierre
1954
Gland
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
68
Team Origin'haut
JACQUOT Corentin
1992
Pontarlier
-
FRA
25KM Libre - Hommes
69
MICHEL Cyrille
1976
Begnins
VD
FRA
25KM Libre - Hommes
70
BOHREN Armin
1934
Sainte-Croix
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
71
BACKSCHEIDER Jean-Marie
1949
Metz
-
FRA
25KM Libre - Hommes
72
NIEDERGANG Fabien
1988
Cuarnens
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
73
CUCHE Jonas
1988
Peney-Le-Jorat
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
74
GROGNUZ Martial
1965
Chevilly
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
75
GRÜNENWALD Gabriel
1986
Oey
BE
SUI
25KM Libre - Hommes
76
GRUNENWALD MARIUS
1984
Aeschi B. Spiez
-
SUI
25KM Libre - Hommes
77
VOEGELE MARTIN
1959
Buchberg
-
SUI
25KM Libre - Hommes
78
VOGELE YANNICK
1995
Buchberg
-
SUI
25KM Libre - Hommes
79
BUGNON MARTIAL
1971
Romainmôtier
-
SUI
25KM Libre - Hommes
80
COSTET Vincent
1979
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
81
ENGEL Dimitri
1965
Saint-Blaise
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
82
CHABLAIX Yannick
1983
Bullet
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
83
DROZ-VINCENT Jean-Baptiste
1984
Oye Et Pallet
-
FRA
25KM Libre - Hommes
84
MANTEZ Adrien
1982
Les Fourgs
-
FRA
25KM Libre - Hommes
85
ROBADEY Maurice
1956
Fribourg Caserne
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
86
MONIGHETTI Lorenzo
1991
Monte Carasso
TI
SUI
25KM Libre - Hommes
87
FAIVRE Etienne
1972
Bourg En Bresse
-
FRA
25KM Libre - Hommes
88
GISLER Walter
1960
Wohlen B. Bern
BE
SUI
25KM Libre - Hommes
89
RITZ MARTIAL
1958
Peseux
-
SUI
25KM Libre - Hommes
90
JUVET Adrien
1985
Hauterive Ne
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
91
MÜLLER Beat
1962
Gland
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
92
ROCHAT Pierre-André
1956
Echallens
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
93
KUNZ KARL
1952
Oberwil I. S.
-
SUI
25KM Libre - Hommes
94
BERNEY Gilles
1969
Le Sentier
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
95
LEHMANN Alain
1968
Grandcour
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
96
SCHWAB Marc-Henri
1970
Froideville
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
97
AECHERLI Yves
1974
Le Vaud
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
98
DUSAUSSOY Guillaume
1970
Le Russey
-
FRA
25KM Libre - Hommes
99
MAMET Olivier
1971
Les Combes
-
FRA
25KM Libre - Hommes
100
ALBERT Ghislain
1953
Malmedy
-
BEL
25KM Libre - Hommes
101
HIRSCHI HANS-JÖRG
1963
St-Sulpice Vd
-
SUI
25KM Libre - Hommes
102
PELLATON Patrick
1978
St-Aubin-Sauges
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
103
CHEVALLEY Amandine
1989
Lucens
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
104
POULAT HUGUES
1976
Lausanne
-
FRA
25KM Libre - Hommes
105
HASSELMANN Georg
1983
Winterthur
ZH
GER
25KM Libre - Hommes
106
VUITTON Raphael
1971
Besançon
-
FRA
25KM Libre - Hommes
107
NIQUILLE Pascal
1963
Charmey (gruyère)
FR
SUI
25KM Libre - Hommes
108
CAVALERI ALEX
1994
Lutry
VD
FRA
25KM Libre - Hommes
109
BINGGELI Florian
1987
Yvonand
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
110
CHRISTEN Gilbert
1958
Cheseaux-Noréaz
VD
SUI
25KM Libre - Hommes
111
HAERGGELI CHRISTOPH
1962
Bremgarten B. Bern
-
SUI
25KM Libre - Hommes
112
GEBHART SEVERIN
1985
Bremgarten B. Bern
-
SUI
25KM Libre - Hommes
113
FAIVRE Roger
1966
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
25KM Libre - Hommes
211
DELPÉDRO Christian
1963
Combremont-Grand
VD
SUI
25KM Libre - Hommes

42KM Classique - Femmes
21

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
251
CSRP
FAIVRE PICON Anouk
1986
Pontarlier
-
FRA
42KM Classique - Femmes
252
Team Nordique Crédit Agricole Franche-Comté
LACROIX Roxane
1992
Bois D Amont
-
FRA
42KM Classique - Femmes
253
Atlas Craft team
BICOVA Karolina
1978
Le Grand-Bornand
-
CZE
42KM Classique - Femmes
254
TEAM NORDIQUE CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTE
GODIN Marie-Caroline
1993
Bois D'amont
-
FRA
42KM Classique - Femmes
255
Ski's cool
JOUILLE Christelle
1973
Les Frêtes
NE
FRA
42KM Classique - Femmes
256
SKI'S COOL CSRP
PELLEGRINI Chloé
1993
La Planée
-
FRA
42KM Classique - Femmes
261
ROCHAT Nathalie
1979
Sergey
VD
SUI
42KM Classique - Femmes
262
SC Lys Albeuve
BEAUD Françoise
1958
Albeuve
FR
SUI
42KM Classique - Femmes
263
TV Unterstrass
HOGG Doris
1950
Zürich
ZH
SUI
42KM Classique - Femmes
264
SCHÄFER Alja
1986
Fribourg Caserne
FR
GER
42KM Classique - Femmes
265
Trångsvikens IF Schweden
NYFELER Asa
1977
Luzern
LU
SWE
42KM Classique - Femmes
266
WULLSCHLEGER Catherine
1956
Naters
VS
SUI
42KM Classique - Femmes
267
Le Loisir Nordique
TOIVONEN Eeva-Liisa
1960
Greiveldange
-
FIN
42KM Classique - Femmes
268
Sc Allalin
ROSSI Tiziana
1993
Saas Fee
VS
SUI
42KM Classique - Femmes
269
SC Lompnes
CHAPUIS Raphaële
1984
Prangins
VD
FRA
42KM Classique - Femmes
270
CEDRINO Emanuela
1961
Valpelline
-
ITA
42KM Classique - Femmes
271
PIPOZ BURKHALTER Jeanne-Marie
1967
Boveresse
NE
SUI
42KM Classique - Femmes
272
ski-club Riaz
JORDAN Marie-Josée
1970
Vaulruz
FR
SUI
42KM Classique - Femmes
273
BERNARD Isabelle
1978
Paris
-
FRA
42KM Classique - Femmes
274
REINHARDT CAROLINE
-
Willisau
LU
SUI
42KM Classique - Femmes
275
ABÄCHERLI Marghrit
1967
Erstfeld
UR
SUI
42KM Classique - Femmes

42KM Classique - Hommes
149

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
SAS/Atomic
BOGDANOV Evgeny
1983
St-Prex
VD
RUS
42KM Classique - Hommes
2
basse sur le rupt fischer
LALEVÉE Guillaume
1984
Gérardmer
-
FRA
42KM Classique - Hommes
3
Ski Club Garde-Frontière
KÄSER Erwan
1992
Bex
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
4
MOUGEL Vincent
1980
Sapois
-
FRA
42KM Classique - Hommes
5
Club Bannalp-Wolfenschiessen
JOLLER Bruno
1980
Stans
NW
SUI
42KM Classique - Hommes
7
haut jura ski
SCHMITT Thomas
1976
Lapoutroie
-
FRA
42KM Classique - Hommes
21
A.S.Edelweiss
BRUN René
1950
Cervières
-
FRA
42KM Classique - Hommes
22
sans
AESCHBACHER Jean-François
1961
Bassins
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
23
GISI Alain
1962
Vevey
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
24
SC Castrisch
CAVIEZEL Andrin
1984
Lantsch/lenz
GR
SUI
42KM Classique - Hommes
25
SC La Sagne
ENGEL Yann
1960
Saint-Blaise
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
26
Atomic Nordic Team/SC La Sagne
ENGEL Clyde
1992
Saint-Blaise
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
27
HUBER David
1974
Sils/segl Maria
GR
SUI
42KM Classique - Hommes
28
PERUSSET Alain
1968
Le Brassus
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
29
Comité MARA
CHARLET Roger
1952
Ste-Croix
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
30
ski club chasseron
PASTORIS André
1951
Sainte-Croix
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
31
REUSSER Peter
1972
Wiler B. Seedorf
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
32
Cernets-Verrières
GALSTER Daniel
1955
Les Verrières
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
33
Loisir Nordique
ALBERT Ghislain
1953
Malmedy
-
BEL
42KM Classique - Hommes
34
Sportfreunde 5 Dörfer
BUSCHAUER Andrea
1988
Zizers
GR
SUI
42KM Classique - Hommes
35
CSRP
LAMPERT Virgile
1990
Pontarlier
-
FRA
42KM Classique - Hommes
36
SC Obergoms
GASCHE Christoph
1986
Obergesteln
VS
SUI
42KM Classique - Hommes
37
BOURGAUX Christian
1949
Satigny
GE
FRA
42KM Classique - Hommes
38
Club da skis Trun
MAISSEN Gion-Antieni
1984
St. Moritz
GR
SUI
42KM Classique - Hommes
39
Le Loisir Nordique
FLESCH Christian
1960
Differdange
-
LUX
42KM Classique - Hommes
40
Le Loisir Nordique
FLESCH Pol
1993
Differdange
-
LUX
42KM Classique - Hommes
41
Le Loisir Nordique
WINBOMONT Dany
1964
Greiveldange
-
LUX
42KM Classique - Hommes
42
Le Loisir Nordique
WEIS Eric
1977
Dudelange
-
LUX
42KM Classique - Hommes
43
Le Loisir Nordique
MANIORA Yonel
1955
Sandweiler
-
FRA
42KM Classique - Hommes
44
SC Im Fang
RAUBER Sebastian
1990
Im Fang
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
45
SC am Bachtel
VONTOBEL Hano
1964
Wald Zh
ZH
SUI
42KM Classique - Hommes
46
BÜHLMANN Paul
1950
Münsingen
BE
-
42KM Classique - Hommes
47
Libero
VIVALDO Davide
1961
Roisan
-
ITA
42KM Classique - Hommes
48
NIEDERBERGER Christoph
1970
Bern
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
49
SC Im-Fang
TISSIÈRES Mathieu
1990
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
50
Les Pionniers du Val d'Hérens
BIERI Fabian
1995
Liestal
BL
SUI
42KM Classique - Hommes
51
ROTH Johannes
1980
Emmendingen
-
GER
42KM Classique - Hommes
52
\hbar racing
ALTENKAMP Lukas
1987
Freiburg
-
GER
42KM Classique - Hommes
53
FAYOLLE Jean-Claude
1959
Fiez
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
54
Ski club les Fourgs
WIDMER Renaud
1974
Les Fourgs
-
FRA
42KM Classique - Hommes
55
ROEMER Marc
1964
Sils/segl Maria
GR
-
42KM Classique - Hommes
56
Aimé BOTT
BOTT Aimé
1950
Metz
-
FRA
42KM Classique - Hommes
57
LOMET Alexandre
1977
Paris
-
FRA
42KM Classique - Hommes
58
MARTINGAY Yves
1956
Paris
-
FRA
42KM Classique - Hommes
59
MIAYOKILA Fabrice
1981
Paris
-
FRA
42KM Classique - Hommes
60
MAXEL Xavier
1974
Paris
-
FRA
42KM Classique - Hommes
61
PRENOVEL
JAVOUREZ Philippe
1957
Moirans En Montagne
-
FRA
42KM Classique - Hommes
62
NAEF Nicolas
1997
Steinen
SZ
-
42KM Classique - Hommes
63
Malbuisson
ROUSSEL Abel
1971
Malbuisson
-
FRA
42KM Classique - Hommes
64
HELFENSTEIN Balz
1954
Buttisholz
LU
SUI
42KM Classique - Hommes
65
SC Les Breuleux
DUBOIS Marcel
1959
Les Breuleux
JU
SUI
42KM Classique - Hommes
66
Ski-club Grattavache-Le Crêt
CURRAT François
1970
Romont
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
67
Ski-club L'Etoile Grattavache-Le Crêt
VIAL Bertrand
1978
Le Crêt-P-Semsales
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
68
Sc Grattavache -le-Crêt
MESOT Jean-Pierre
1969
Mézières Fr
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
69
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
FUSO Luca
1977
Aigle
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
70
Ski-club Grattavache-Le Crêt
GARIN Stéphane
1982
Porsel
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
71
-
CHOPARD LALLIER Christophe
1968
Villers Le Lac
-
FRA
42KM Classique - Hommes
72
SCVM MORTEAU
CHOPARD-LALLIER Benoit
1965
Villers Le Lac
-
FRA
42KM Classique - Hommes
73
Lauenen
REICHENBACH Toni
1966
Lauenen B. Gstaad
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
74
SCVM
BELLABOUVIER Damien
1968
Villers Le Lac
-
FRA
42KM Classique - Hommes
75
SC Grindelwald
STRUPLER Matthias
1954
Interlaken
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
76
Touring Club Mulhouse
FUCHS Patrice
1981
La Chaux-De-Fonds
NE
FRA
42KM Classique - Hommes
77
Ski club les Verrières
PANIER Florian
1977
Besançon
-
FRA
42KM Classique - Hommes
78
SAS Bern
BIRBAUM Fabian
1984
Baar
ZG
SUI
42KM Classique - Hommes
79
SC Cunardo
BRAZZELLI Angelo
1936
Busto Arsizio Varese
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
80
SC Cunardo
DE PARI Giuseppe
1952
Bedero Valcuvia Varese
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
81
SC Cunardo
MARCHIORI Roberto
1958
Verona
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
82
SC Cunardo
PALUDETTO Renato
1953
Casciago Varese
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
83
SC Cunardo
ROSSI Clementino
1942
Varese
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
84
SC Cunardo
DE GIORGI Alex
1983
Cugliate Fabiasco
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
85
SC Cunardo
CHINI Massimo
1962
Bedero Valcuvia Varese
TI
SUI
42KM Classique - Hommes
86
ski-club les verrieres la cluse
PANIER Yves
1954
Les Verrères De Joux
-
FRA
42KM Classique - Hommes
87
CAPT Gilbert
1949
Orient
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
88
Les Fourgs
WATIEZ Jérémy
1982
Les Fourgs
-
FRA
42KM Classique - Hommes
89
SAS
LINDEGGER Janis
1993
Davos Dorf
GR
SUI
42KM Classique - Hommes
90
WYSS Peter
1964
Goldswil
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
91
VCE - Echallens
TACHERON Yves
1968
Ursins
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
92
SC FRASNE DRUGEON
BOURDIN Jérôme
1978
Ste-Colombe
-
FRA
42KM Classique - Hommes
93
Glisse Club Romont
GRANDJEAN Frédéric
1980
Romont
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
94
AS GERARDMER
NOEL Fabrice
1965
Gerardmer
-
FRA
42KM Classique - Hommes
95
Team Exski
GREUSARD Florian
1992
Chapelle Des Bois
-
FRA
42KM Classique - Hommes
96
NSK Thun
RANDINI Marco
1970
Thun
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
97
CHRISTEN Dave
1981
Sarnen
OW
SUI
42KM Classique - Hommes
98
SC Bois d'Amont
BEDEZ Jpierre
1964
Bois D Amont
-
FRA
42KM Classique - Hommes
99
ASOP
BOURGEOIS Claude
1942
Malbuisson
-
FRA
42KM Classique - Hommes
100
LLC Hohsaas
BURGENER Friedrich
1970
Saas Grund
VS
SUI
42KM Classique - Hommes
101
trisaleve annemasse
MARTIN Nicolas
1975
Bonne
-
FRA
42KM Classique - Hommes
102
AS Gérardmer Ski Nordique
BACKSCHEIDER Jean-Marie
1949
Metz
-
FRA
42KM Classique - Hommes
103
SSC Lengnau
SCHÄR Peter
1948
Grenchen
SO
SUI
42KM Classique - Hommes
104
Trisalève Annemasse
MICHAUD Benoit
1983
Annemasse
-
FRA
42KM Classique - Hommes
105
Haut Jura Ski
PEPKE Pep
1952
Gex
-
FRA
42KM Classique - Hommes
106
SSC Lengnau
STOLL Thierry
1970
Solothurn
SO
SUI
42KM Classique - Hommes
107
NSK Thun
JENNI Markus
1969
Wattenwil
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
108
SC Val Ferret
BRUCHEZ Fabien
1994
Fully
VS
SUI
42KM Classique - Hommes
109
cs la Féclaz les frelons
PELLEGRINI Antonin
1993
La Cluse Et Mijoux
-
FRA
42KM Classique - Hommes
110
SAS Bern
PELTONEN Antti
1986
Bern
BE
FIN
42KM Classique - Hommes
111
SAS
OTT Marcel
1995
Linthal
GL
SUI
42KM Classique - Hommes
112
HAUT JURA SKI
AUGÉ Maxime
1983
La Pesse
-
FRA
42KM Classique - Hommes
113
Fischer Helvetia Team / SC Adelboden
INNIGER Mathias
1988
Adelboden
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
114
SC Bassin Minier
SAUVAGET Arnaud
1985
Fenin Ne
NE
FRA
42KM Classique - Hommes
115
ROLLIN Pierre-Yves
1968
St-Sulpice Vd
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
116
Château-d'Oex
MERCIER Eric
1983
Château-D'oex
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
117
la malisse
BALANCHE Yves
1980
Les Fourgs
-
FRA
42KM Classique - Hommes
118
HOUMARD Jacques
1951
Vuiteboeuf
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
119
ABBAYE SKI CLUB
ÉPAILLY Dâvid
1975
Les Fourgs
-
FRA
42KM Classique - Hommes
120
ASOP
COSTE Joel
1954
Oye Et Pallet
-
FRA
42KM Classique - Hommes
121
PELLATON Damien
1976
La Brévine
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
122
BAUMANN Jean-Pierre
1957
Fleurier
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
123
CSRP
MAIRE Alexis
1987
Les Granges Narboz
-
FRA
42KM Classique - Hommes
124
Sci club St Nicolas
DUPONT Albert
1988
Lausanne
VD
ITA
42KM Classique - Hommes
125
Team GRENOBLE ISERE NORDIQUE
LORIER Baptiste
1994
Theys
-
FRA
42KM Classique - Hommes
126
SC Val Ferret
DAVOLI Marius
1967
Genève
GE
SUI
42KM Classique - Hommes
127
SC Büren-Oberdorf
MARTI Willi
1955
Buochs
NW
SUI
42KM Classique - Hommes
128
US Autrans
GODMER Pierre
1993
Annecy
-
FRA
42KM Classique - Hommes
129
TEAM EXSKI
BLONDEAU Luc
1989
Chapelle Des Bois
-
FRA
42KM Classique - Hommes
130
NAGEL Siegfried
1968
Murten
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
131
MOERLEN Daniel
1972
Steffisburg
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
132
DÄPPEN Michael
1963
Steffisburg
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
133
GRUMLER BERNARD
1946
Dijon
-
FRA
42KM Classique - Hommes
134
BOHREN Armin
1934
Sainte-Croix
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
136
HEINZ LEHMANN
1947
Gempen
-
SUI
42KM Classique - Hommes
137
ZÜRCHER Markus
1968
Emmenbrücke
LU
SUI
42KM Classique - Hommes
138
KURMANN Andreas
1956
Willisau
LU
SUI
42KM Classique - Hommes
139
JOST CHRISTIAN
1957
Grosshöchstetten
-
SUI
42KM Classique - Hommes
140
GUGGISBERG Hans
1958
Mühleberg
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
141
BRAND Andreas
1968
Wimmis
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
142
EGGER Anton
1961
Plasselb
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
143
TRACHSEL Willi
1954
Plasselb
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
144
TRACHSEL Beat
1986
Plasselb
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
145
FAIVRE Etienne
1972
Bourg En Bresse
-
FRA
42KM Classique - Hommes
146
NIEDERGANG Eric
1991
Cuarnens
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
147
PERRIER Bruno
1966
Chatillon En Michaille
-
FRA
42KM Classique - Hommes
148
PENEY Alain
1964
St Germain Sur Rhone
-
FRA
42KM Classique - Hommes
149
BLANC Philippe
1965
Bercher
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
150
JACQUOT Bertrand
1965
Pontarlier
-
FRA
42KM Classique - Hommes
151
GERMIQUET Christophe
1966
Prêles
BE/JB
SUI
42KM Classique - Hommes
152
CORDIER CHRISTOPHE
1970
Petite Chaux
-
FRA
42KM Classique - Hommes
153
CARDIER PATRICE
1975
Petite Chaux
-
FRA
42KM Classique - Hommes
154
FAIVRE BAPTISTE
1983
Petite Chaux
-
FRA
42KM Classique - Hommes
155
JOST Rainer
1973
Boll
BE
SUI
42KM Classique - Hommes
156
BLANC Georges
1947
Hauteville
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
157
MERÇAY Daniel
1964
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
42KM Classique - Hommes
158
DUC Sébastien
1979
Romery
-
FRA
42KM Classique - Hommes
159
TANNER Reto
1972
Leeds
-
SUI
42KM Classique - Hommes
160
NIQUILLE Pascal
1963
Charmey (gruyère)
FR
SUI
42KM Classique - Hommes
161
DONNER André
1968
Wangen Sz
SZ
SUI
42KM Classique - Hommes
162
SEINERA THOMAS
1983
Chaux-Neuve
-
FRA
42KM Classique - Hommes
163
LAUENSTEIN Stefan
1974
Cormondrèche
NE
SUI
42KM Classique - Hommes
164
BINGGELI Florian
1987
Yvonand
VD
SUI
42KM Classique - Hommes

U10 Filles Classique
20

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
21
-
LEBEDEVA Arina
2007
Luxembourg
-
RUS
U10 Filles Classique
22
Ski-Club L'Etoile de Grattavache-Le Crêt
HIGH Heather
2006
Les Paccots
FR
SUI
U10 Filles Classique
23
Sc la brevine
PELLATON Lisa
2006
La Brévine
NE
SUI
U10 Filles Classique
24
Ski-Club La Brévine
PELLATON Erine
2007
La Brévine
NE
SUI
U10 Filles Classique
25
SC La Vue des Alpes
BRANDT Ophélie
2006
Yvonand
VD
SUI
U10 Filles Classique
26
SC La Vue des Alpes
MOECKLI Lara
2007
St-Blaise
NE
SUI
U10 Filles Classique
27
Goupils Alpes Vaudoises
BURI Chloé
2006
La Comballaz
VD
SUI
U10 Filles Classique
28
SC Im Fang
PUGIN Zoé
2008
Im Fang
FR
SUI
U10 Filles Classique
29
SC Im Fang
PERRITAZ Carmen
2007
Im Fang
FR
SUI
U10 Filles Classique
30
SC Im Fang
GOTHUEY Lucie
2006
Jaun
FR
SUI
U10 Filles Classique
31
SC Im Fang
DAFFLON Marion
2007
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U10 Filles Classique
32
Basse-sur-le- Rupt Ski Nordique
BESSEYRIAS Aude
2007
Fameck
-
FRA
U10 Filles Classique
33
SC La Vue-des-Alpes
DECKER Enora
2007
Colombier
NE
SUI
U10 Filles Classique
34
Sc Bex
BONVIN Clémence
2006
Bex
VD
SUI
U10 Filles Classique
35
SC Riaz
ROMANENS Sophie
2006
Marsens
FR
SUI
U10 Filles Classique
36
MONTBENOIT
ROUSSEL Augustine
2006
Montflovin
-
FRA
U10 Filles Classique
37
Ski-Club Vallée de Joux
TRIPONEZ Maëline
2006
Bassins
VD
SUI
U10 Filles Classique
38
Ski-Club Vallée de Joux
DUBÉE Zoa
2006
Le Séchey
VD
SUI
U10 Filles Classique
39
SC Val Ferret
DARBELLAY Elodie
2007
La Fouly Vs
VS
SUI
U10 Filles Classique
40
ROUSSEL Agathe
2007
Malbuisson
-
FRA
U10 Filles Classique

U10 Garçons Classique
23

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
176
SC LA VUE DES ALPES
BERGER Loïc
2006
Cormondrèche
NE
SUI
U10 Garçons Classique
177
SC La Vue des Alpes
BÉGUIN Nils
2007
Chézard-St-Martin
NE
SUI
U10 Garçons Classique
178
SC La Vue des Alpes
WAELTI Arnaud
2006
La Neuveville
BE/JB
SUI
U10 Garçons Classique
179
SC Im Fang
SCHUWEY Sven
2006
Im Fang
FR
SUI
U10 Garçons Classique
180
SC Im Fang
DAFFLON Jules
2006
Charmey
FR
SUI
U10 Garçons Classique
181
SC Im Fang
CHARRIÈRE Mathéo
2006
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U10 Garçons Classique
182
SC Im Fang
MERMET Kirby
2007
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U10 Garçons Classique
183
SC La Vue des Alpes
GUENIN Alix
2006
Fontainemelon
NE
SUI
U10 Garçons Classique
184
Sc Bex
BALLAY Tanguy
2006
Lavey-Village
VD
SUI
U10 Garçons Classique
185
Ski Club Bex
MACCAGNAN Pierre
2006
Bex
VD
SUI
U10 Garçons Classique
186
SC Bex
GERTSCH Nolan
2006
Bex
VD
SUI
U10 Garçons Classique
187
Sc Bex
MONNET Gwenaël
2007
Bex
VD
SUI
U10 Garçons Classique
188
Sc Bex
BONZON Evan
2007
Gryon
VD
SUI
U10 Garçons Classique
189
Sc Bex
DUMAZ Yanis
2007
Lavey-Village
VD
SUI
U10 Garçons Classique
190
DESCHENAUX Arthur
2006
Grandvillard
FR
SUI
U10 Garçons Classique
191
SCAIOLA Antoine
2006
Vuadens
FR
SUI
U10 Garçons Classique
192
SC Riaz
HOËL Guillaume
2007
Sorens
FR
SUI
U10 Garçons Classique
193
SC Val Ferret
THÉTAZ Damien
2007
Orsières
VS
SUI
U10 Garçons Classique
194
SC Val Ferret
JORAY Malo
2006
Praz-De-Fort
VS
SUI
U10 Garçons Classique
195
SC Emmetten
WALTER Niclas
2006
Emmetten
NW
FIN
U10 Garçons Classique
196
SC Riaz
GENOUD Sylvain
2007
Marsens
FR
SUI
U10 Garçons Classique
197
SCHERRER Yann
2006
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U10 Garçons Classique
198
BREITLER Jim
2006
L'auberson
VD
SUI
U10 Garçons Classique

U12 Filles Classique
19

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
46
Ski-Club La Brévine
BÄHLER Margaux
2004
La Brevine
NE
SUI
U12 Filles Classique
47
Ski-Club La Brévine
PELLATON Loane
2005
La Brévine
NE
SUI
U12 Filles Classique
48
Ski club couvet
HAMEL Justine
2005
Motiers
NE
SUI
U12 Filles Classique
49
SC La Vue des Alpes
RAMONI Elisa
2005
Fontainemelon
NE
SUI
U12 Filles Classique
50
SC La Vue-des-Alpes
PITTIER Elin
2005
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
U12 Filles Classique
51
Goupils Alpes Vaudoises
OGUEY Maud
2005
La Comballaz
VD
SUI
U12 Filles Classique
52
Goupils Alpes Vaudoises
LENOIR Marie
2004
Les Moulins
VD
SUI
U12 Filles Classique
53
SC Im Fang
PERRITAZ Jeanne
2005
Val-De-Charmey
FR
SUI
U12 Filles Classique
54
SC Im Fang
BUCHS Anina
2004
Jaun
FR
SUI
U12 Filles Classique
55
SC Im Fang
MOOSER Elyne
2004
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U12 Filles Classique
56
Les Pionniers du Val d'Hérens
REY Sophie
2005
Icogne
VS
SUI
U12 Filles Classique
57
Sc Bex
DUMAZ Maelle
2005
Lavey-Village
VD
SUI
U12 Filles Classique
58
Sc Bex
COSANDEY Amélie
2004
Bex
VD
SUI
U12 Filles Classique
59
SC Riaz
PANCHAUD Manon
2005
Marsens
FR
SUI
U12 Filles Classique
60
Stella Alpina Genève
KEIZER Nadia
2005
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
U12 Filles Classique
61
ZUFFEREY Fiona
2005
Onex
GE
SUI
U12 Filles Classique
62
Stella Alpina Genève
BENOIST Camille
2005
Saint-Julien En Genevois
-
FRA
U12 Filles Classique
63
SC Val Ferret
DARBELLAY Estelle
2005
La Fouly Vs
VS
SUI
U12 Filles Classique
64
SC Riaz
GENOUD Camille
2005
Marsens
FR
SUI
U12 Filles Classique

U12 Garçons Classique
23

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
206
Ski-Club La Brévine
STÄHLI Lucas
2005
Les Bayards
NE
SUI
U12 Garçons Classique
207
SC La Vue des Alpes
BÉGUIN Antoine
2005
Boudevilliers
NE
SUI
U12 Garçons Classique
208
SC La Vue des Alpes
MOECKLI Ivan
2005
St-Blaise
NE
SUI
U12 Garçons Classique
209
SC La Vue-des-Alpes
WUTHRICH Loan
2004
Fontainemelon
NE
SUI
U12 Garçons Classique
210
SC La Vue des Alpes
BÉGUIN Maxime
2004
Chézard-St-Martin
NE
SUI
U12 Garçons Classique
211
SC La Vue des Alpes
RAMONI Thomas
2004
Fontainemelon
NE
SUI
U12 Garçons Classique
212
SC Val Ferret
JORAY Thibert
2004
Praz-De-Fort
VS
SUI
U12 Garçons Classique
213
VTT Balcon du Jura
CHAMPOD Samuel
2005
Bullet
VD
SUI
U12 Garçons Classique
214
SC Im Fang
COTTIER Luc
2005
Im Fang
FR
SUI
U12 Garçons Classique
215
SC Im Fang
PUGIN Loic
2004
Im Fang
FR
SUI
U12 Garçons Classique
216
SC Im Fang
SCHUWEY Noé
2004
Im Fang
FR
SUI
U12 Garçons Classique
217
SC La Vue des Alpes
GUENIN Léo
2004
Fontainemelon
NE
SUI
U12 Garçons Classique
218
Sc Bex
BALLAY Elie
2004
Lavey-Village
VD
SUI
U12 Garçons Classique
219
SC Bex
GERTSCH Evan
2004
Bex
VD
SUI
U12 Garçons Classique
220
Sc Bex
COSANDEY Mattéo
2004
Bex
VD
SUI
U12 Garçons Classique
221
Sc Bex
CHERIX Timo
2005
Bex
VD
SUI
U12 Garçons Classique
222
SC Val Ferret
THÉTAZ Dylan
2005
Orsières
VS
SUI
U12 Garçons Classique
223
SC Riaz
SAVARY Normand
2005
Avry-Devant-Pont
FR
SUI
U12 Garçons Classique
224
Ski-Club Vallée de Joux
FREIHOLZ Néo
2005
Le Sentier
VD
SUI
U12 Garçons Classique
225
Ski-Club Vallée de Joux
LACROIX Dehan
2005
Le Brassus
VD
SUI
U12 Garçons Classique
226
Ski-Club Vallée de Joux
BIAGGI Louis
2005
Le Pont
VD
SUI
U12 Garçons Classique
227
BENOIT Thibaut
2005
Montperreux
-
FRA
U12 Garçons Classique
228
TYRODE Arthur
2004
L'auberson
VD
SUI
U12 Garçons Classique

U14 Filles Classique
15

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
71
-
LEBEDEVA Varvara
2003
Luxembourg
-
RUS
U14 Filles Classique
72
Ski-Club La Brévine
FAIVRE Isaline
2003
La Brévine
NE
SUI
U14 Filles Classique
73
Ski-Club La Brévine
PELLATON Coraline
2003
La Brévine
NE
SUI
U14 Filles Classique
74
SC La Vue des Alpes
BRANDT Noélie
2003
Yvonand
VD
SUI
U14 Filles Classique
75
SC La Vue-des-Alpes
WUTHRICH Lola
2002
Fontainemelon
NE
SUI
U14 Filles Classique
76
Ski-Club Vallée de Joux
FREIHOLZ Lilou
2003
Le Sentier
VD
SUI
U14 Filles Classique
77
SC LA VUE DES ALPES
BERGER Inès
2003
Cormondrèche
NE
SUI
U14 Filles Classique
78
Goupils Alpes Vaudoises
LENOIR Jeanne
2002
Les Moulins
VD
SUI
U14 Filles Classique
79
SC Im Fang
SOTTAS Melanie
2002
Im Fang
FR
SUI
U14 Filles Classique
80
SC Im Fang
CHARRIÈRE Noémie
2003
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U14 Filles Classique
81
Basse-sur-le-Rupt Ski Nordique
BESSEYRIAS Marion
2002
Fameck
-
FRA
U14 Filles Classique
82
DESCHENAUX Charlotte
2003
Grandvillard
FR
SUI
U14 Filles Classique
83
Ski-Club Vallée de Joux
ROCHAT Noémie
2003
Les Bioux
VD
SUI
U14 Filles Classique
84
ROUSSEL Jeanne
2003
Malbuisson
-
FRA
U14 Filles Classique
252
ROULET Lucie
2003
Collonge-Bellerive
GE
SUI
U14 Filles Classique

U14 Garçons Classique
25

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.