Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Maxi Mara Dames
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
25km Libre
42km Classique
1
772
OTTO Grit
1990
Schneeberg
-
GER
25KM Libre - Femmes
04:04:05.16
-
1 Tr. en 1:08:57.52
1 Tr. en 2:55:07.64
2
769
BLATTER Helen
1989
Liebistorf
FR
SUI
25KM Libre - Femmes
04:26:05.91
22:00.75
1 Tr. en 1:17:36.25
1 Tr. en 3:08:29.66
3
763
PIPOZ BURKHALTER Jeanne-Marie
1967
Boveresse
NE
SUI
25KM Libre - Femmes
05:08:18.84
1:04:13.68
1 Tr. en 1:30:54.05
1 Tr. en 3:37:24.79

Scratch 12km Libre
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
817
ROCHAT Guillaume
1998
Orient
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
00:31:56.55
-
2
816
GOLAY Romain
2001
Le Solliat
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
00:31:58.33
1.78
3
818
BERNEY Alec
1998
Le Solliat
VD
SUI
12KM Libre - Hommes
00:32:10.90
14.35
4
815
MOUGIN Alban
1998
Montperreux
-
FRA
12KM Libre - Hommes
00:34:15.36
2:18.81
5
805
DUBOIS Marcel
1959
Les Breuleux
JU
SUI
12KM Libre - Hommes
00:36:40.79
4:44.24
6
825
NAVARRO Angel
2002
Saint-Julien
-
SUI
12KM Libre - Hommes
00:37:13.36
5:16.81
7
823
ZUFFEREY Fabio
2003
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
12KM Libre - Hommes
00:37:13.50
5:16.95
8
835
GUINAND RAPHAËL
1974
Le Locle
NE
SUI
12KM Libre - Hommes
00:37:26.84
5:30.29
9
834
KLUSER Tim
2001
Ipsach
BE
SUI
12KM Libre - Famille Garçons
00:38:38.90
6:42.35
10
865
GAUTHIER Romane
1998
Le Noirmont
JU
SUI
12KM Libre - Femmes
00:39:28.70
7:32.15

Scratch 12km Classique
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
460
SARDA Léonard
1999
Bex
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
00:37:28.05
-
2
500
KIPFMÜLLER Nicolas
1995
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
00:37:59.21
31.16
3
474
PIGUET Martin
1999
La Comballaz
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
00:38:14.24
46.19
4
481
LÜSCHER Romain
1996
Cossonay
VD
SUI
12KM Classique - Famille Hommes
00:38:51.77
1:23.72
5
459
MOREILLON Benoit
2000
Panex
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
00:39:28.99
2:00.94
6
494
SCHÜPBACH Julien
2001
Le Brassus
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
00:39:39.56
2:11.51
7
467
MONNET Gabriel
2001
Bex
VD
SUI
12KM Classique - Hommes
00:41:16.91
3:48.86
8
564
CHERIX Léane
2001
Bex
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
00:42:14.42
4:46.37
9
570
RICHARD Kim
2001
Le Brassus
VD
SUI
12KM Classique - Femmes
00:44:12.43
6:44.38
10
483
NAGEL Florian
2004
Murten
FR
SUI
12KM Classique - Famille Garçons
00:44:25.27
6:57.22

Maxi Mara Hommes
7

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
25km Libre
42km Classique
1
604
BOGDANOV Evgeny
1983
St-Prex
VD
RUS
25KM Libre - Hommes
03:10:14.91
-
1 Tr. en 58:42.08
1 Tr. en 2:11:32.83
2
655
HOFFMANN Peter
1989
Freiberg
-
GER
25KM Libre - Hommes
03:15:32.98
5:18.07
1 Tr. en 57:55.14
1 Tr. en 2:17:37.84
3
614
GASCHE Christoph
1986
Obergesteln
VS
SUI
25KM Libre - Hommes
03:30:15.40
20:00.49
1 Tr. en 1:02:11.38
1 Tr. en 2:28:04.02
4
619
BALANCHE Yves
1980
Les Fourgs
-
FRA
25KM Libre - Hommes
03:30:26.52
20:11.61
1 Tr. en 1:01:03.70
1 Tr. en 2:29:22.82
5
612
LYASOTA Alexey
1989
Baden
AG
RUS
25KM Libre - Hommes
03:37:42.10
27:27.19
1 Tr. en 1:02:57.14
1 Tr. en 2:34:44.96
6
621
JEPSEN Theo
1991
Lugano
TI
DEN
25KM Libre - Hommes
04:11:07.90
1:00:52.99
1 Tr. en 1:09:18.86
1 Tr. en 3:01:49.04
7
601
ALBERT Ghislain
1953
Malmedy
-
BEL
25KM Libre - Hommes
04:36:15.35
1:26:00.44
1 Tr. en 1:21:37.89
1 Tr. en 3:14:37.46