Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

201 participants

All categories
Athlete

Dames
9

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
BERTOD Valérie
1977
Vex
VS
SUI
Dames
1
BERTOD Valérie
1977
Vex
VS
SUI
Dames
1
BERTOD Valérie
1977
Vex
VS
SUI
Dames
2
PAROLINI Amélie
1995
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
Dames
2
PAROLINI Amélie
1995
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
Dames
2
PAROLINI Amélie
1995
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
Dames
3
CHAUVET Clara
1989
Aven
VS
FRA
Dames
3
CHAUVET Clara
1989
Aven
VS
FRA
Dames
3
CHAUVET Clara
1989
Aven
VS
FRA
Dames

Hommes
16

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
10
BRUCHEZ Fabien
1994
Fully
VS
SUI
Hommes
11
BIERI Beat
1963
Zweisimmen
BE
SUI
Hommes
12
LEIBUNDGUT Matthias
1996
Bremgarten B. Bern
BE
SUI
Hommes
13
MERCIER Alix
1994
Les Bayards
NE
SUI
Hommes
14
PELLATON Fabrice
1970
La Brévine
NE
SUI
Hommes
15
ROMANENS Daniel
1966
Marsens
FR
SUI
Hommes
16
GARIN Stéphane
1982
Porsel
FR
SUI
Hommes
17
MESOT Jean-Pierre
1969
Mézières Fr
FR
SUI
Hommes
18
VIAL Julien
1982
Sion
VS
SUI
Hommes
19
RAUBER Sebastian
1990
Im Fang
FR
SUI
Hommes
20
GOLAY Pierre-Yves
1995
Le Sentier
VD
SUI
Hommes
21
DUC Julien
1979
Chalais
VS
SUI
Hommes
22
ROULET Etienne
1980
Yverdon
VD
SUI
Hommes
23
TRUONG Pascal
1977
Savagnier
NE
SUI
Hommes
24
DELFINO Benjamin
1991
Digne Les Bains
-
FRA
Hommes
25
KÄSER Erwan
1992
Bex
VD
SUI
Hommes

Juniors Dames
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
30
LANGUETIN Virginie
1998
Blonay
VD
SUI
Juniors Dames
31
BIERI Katja
1998
Zweisimmen
BE
SUI
Juniors Dames
32
Anonymous
-
-
-
-
Juniors Dames
33
JEANNERET Laura
1998
Besencens
FR
SUI
Juniors Dames
33
FAIVRE Solene
2000
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
Juniors Dames
35
WUTHRICH Emma
2000
Fontainemelon
NE
SUI
Juniors Dames
36
FAVRE Julie
2000
Vésenaz
GE
SUI
Juniors Dames

Juniors Hommes
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
40
PAYOT Jehan
2000
Bex
VD
SUI
Juniors Hommes
41
PRALONG Marc
2000
Orsières
VS
SUI
Juniors Hommes
42
CURRAT Fabien
1999
Romont
FR
SUI
Juniors Hommes
43
PIGUET Martin
1999
La Comballaz
VD
SUI
Juniors Hommes
44
COTTIER Nicolas
1998
Im Fang
FR
SUI
Juniors Hommes

U10 Filles
11

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
155
PELLATON Erine
2007
La Brévine
NE
SUI
U10 Filles
156
AUDETAT Eileen
2007
Fleurier
NE
SUI
U10 Filles
157
BALLAY Marion
2008
Lavey-Village
VD
SUI
U10 Filles
158
GOLAY MAUDE
2008
-
-
SUI
U10 Filles
159
PUGIN Zoé
2008
Im Fang
FR
SUI
U10 Filles
160
PERRITAZ Carmen
2007
Im Fang
FR
SUI
U10 Filles
161
DAFFLON Marion
2007
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U10 Filles
162
SCHUWEY LENA
2008
-
-
SUI
U10 Filles
163
OGUEY MARGAUX
2010
-
-
SUI
U10 Filles
164
DARBELLAY Elodie
2007
La Fouly Vs
VS
SUI
U10 Filles
165
MICHELLOD Chloé
2007
Versegères
VS
SUI
U10 Filles

U10 Garçons
26

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
125
HAMEL Jules
2002
Môtiers
NE
SUI
U10 Garçons
126
DUC Joachim
2008
Chalais
VS
SUI
U10 Garçons
127
FAIVRE Aurelien
2008
Le Cerneux-Péquignot
NE
SUI
U10 Garçons
128
GENOUD Sylvain
2007
Marsens
FR
SUI
U10 Garçons
129
NOURDIN Keran
2007
Monts-De-Corsier
VD
SUI
U10 Garçons
130
NOURDIN MATTHIAS
2008
-
-
SUI
U10 Garçons
131
GAY Kevan
2008
Massongex
VS
SUI
U10 Garçons
132
GENET Gaetan
2008
Bex
VD
SUI
U10 Garçons
133
JATON Arthur
2008
Bex
VD
SUI
U10 Garçons
134
GERTSCH Loïs
2008
Bex
VD
SUI
U10 Garçons
135
MACCAGNAN Antoine
2008
Bex
VD
SUI
U10 Garçons
136
BONZON Evan
2007
Gryon
VD
SUI
U10 Garçons
137
DUMAZ Yanis
2007
Lavey-Village
VD
SUI
U10 Garçons
138
MONNET Gwenaël
2007
Bex
VD
SUI
U10 Garçons
139
GUEX Gaël
2007
Leytron
VS
SUI
U10 Garçons
139
GOLAY Léo
2007
Le Solliat
VD
SUI
U10 Garçons
140
DUBEE Swann
2008
.
-
SUI
U10 Garçons
141
PENSEYRES Zacchary
2008
Le Lieu
VD
SUI
U10 Garçons
142
MONNET Paul
2008
Réchy
VS
SUI
U10 Garçons
143
THEILER Nils
2008
Le Sépey
VD
SUI
U10 Garçons
144
ARENA Tristan
2007
Les Diablerets
VD
SUI
U10 Garçons
145
ROURE Hugo
2007
Vers-L'eglise
VD
SUI
U10 Garçons
146
MORIER ADRIEN
2007
-
-
SUI
U10 Garçons
147
BÉGUIN Nils
2007
Chézard-St-Martin
NE
SUI
U10 Garçons
148
THÉTAZ Damien
2007
Orsières
VS
SUI
U10 Garçons
149
ROULET Adrien
2008
Yverdon
VD
SUI
U10 Garçons

U12 Filles
24

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
100
REY Sophie
2005
Icogne
VS
SUI
U12 Filles
101
SCHNEIDER Alexia
2005
La Brevine
NE
SUI
U12 Filles
102
PELLATON Lisa
2006
La Brévine
NE
SUI
U12 Filles
103
PELLATON Loane
2005
La Brévine
NE
SUI
U12 Filles
104
HANEL JUSTINE
2005
Môtiers Ne
-
SUI
U12 Filles
105
GORKA Amélie
2006
Les Monts De Corsier
VD
SUI
U12 Filles
106
HIGH Heather
2006
Les Paccots
FR
SUI
U12 Filles
107
BONVIN Clémence
2006
Bex
VD
SUI
U12 Filles
108
JATON Camille
2006
-
-
SUI
U12 Filles
109
ACOSTA Alice
2005
Bex
VD
SUI
U12 Filles
110
DUMAZ Maelle
2005
Lavey-Village
VD
SUI
U12 Filles
111
DUBÉE Zoa
2006
Le Séchey
VD
SUI
U12 Filles
112
TRIPONEZ Maëline
2006
Bassins
VD
SUI
U12 Filles
113
PUGIN Zoé
2008
Im Fang
FR
SUI
U12 Filles
114
PERRITAZ Jeanne
2005
Val-De-Charmey
FR
SUI
U12 Filles
115
GOTHUEY Lucie
2006
Jaun
FR
SUI
U12 Filles
116
BURI Chloé
2006
La Comballaz
VD
SUI
U12 Filles
117
THEILER Shania
2006
Le Sépey
VD
SUI
U12 Filles
118
PITTIER Elin
2005
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
U12 Filles
119
BRANDT Ophélie
2006
Yvonand
VD
SUI
U12 Filles
120
RAMONI Elisa
2005
Fontainemelon
NE
SUI
U12 Filles
121
DARBELLAY Estelle
2005
La Fouly Vs
VS
SUI
U12 Filles
122
MICHELLOD Elsa
2005
Versegères
VS
SUI
U12 Filles
123
PANCHAUD Manon
2005
Marsens
FR
SUI
U12 Filles

U12 Garçons
20

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
75
STÄHLI Lucas
2005
Les Bayards
NE
SUI
U12 Garçons
76
SAVARY Normand
2005
Avry-Devant-Pont
FR
SUI
U12 Garçons
77
BALLAY Tanguy
2006
Lavey-Village
VD
SUI
U12 Garçons
78
GERTSCH Nolan
2006
Bex
VD
SUI
U12 Garçons
79
MACCAGNAN PIERRE
2006
-
-
SUI
U12 Garçons
80
CHERIX Timo
2005
Bex
VD
SUI
U12 Garçons
81
WENZEL Tristan
2005
Lausanne
VD
SUI
U12 Garçons
82
BIAGGI Louis
2005
Le Pont
VD
SUI
U12 Garçons
83
LACROIX Dehan
2005
Le Brassus
VD
SUI
U12 Garçons
84
SCAIOLA Antoine
2006
Vuadens
FR
SUI
U12 Garçons
85
DESCHENAUX ARTHUR
2006
-
-
SUI
U12 Garçons
86
COTTIER Luc
2005
Im Fang
FR
SUI
U12 Garçons
87
CHARRIÈRE Mathéo
2006
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U12 Garçons
88
DAFFLON Jules
2006
Charmey
FR
SUI
U12 Garçons
89
MONNET Olivier
2006
Réchy
VS
SUI
U12 Garçons
90
MONNET Thomas
2006
Réchy
VS
SUI
U12 Garçons
91
GUENIN Alix
2006
Fontainemelon
NE
SUI
U12 Garçons
92
BUEGIN ANTOINE
2005
Boudevilliers
-
SUI
U12 Garçons
93
TRUONG Antoine
2006
Le Pâquier Ne
NE
SUI
U12 Garçons
94
THÉTAZ Dylan
2005
Orsières
VS
SUI
U12 Garçons

U14 Filles
13

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
55
PELLATON Coraline
2003
La Brévine
NE
SUI
U14 Filles
56
BÄHLER Margaux
2004
La Brevine
NE
SUI
U14 Filles
57
COSANDEY Amélie
2004
Bex
VD
SUI
U14 Filles
58
ROCHAT Noémie
2003
Les Bioux
VD
SUI
U14 Filles
59
FREIHOLZ Lilou
2003
Le Sentier
VD
SUI
U14 Filles
60
DESCHENAUX Charlotte
2003
Grandvillard
FR
SUI
U14 Filles
61
BRANDT Noélie
2003
Yvonand
VD
SUI
U14 Filles
62
CHARRIÈRE Noémie
2003
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U14 Filles
63
MOOSER Elyne
2004
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U14 Filles
64
BUCHS Anina
2004
Jaun
FR
SUI
U14 Filles
65
LENOIR Marie
2004
Les Moulins
VD
SUI
U14 Filles
66
BURI Léna
2004
La Comballaz
VD
SUI
U14 Filles
67
ARENA Ambre
2003
Les Diablerets
VD
SUI
U14 Filles

U14 Garçons
27

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
25
PELLATON Noé
2003
La Brevine
-
SUI
U14 Garçons
26
PACAL James
2003
Davos
GR
SUI
U14 Garçons
27
BALLAY Elie
2004
Lavey-Village
VD
SUI
U14 Garçons
28
LARIVÉ Thomas
2004
Bex
VD
SUI
U14 Garçons
29
COSANDEY Mattéo
2004
Bex
VD
SUI
U14 Garçons
30
GERTSCH Evan
2004
Bex
VD
SUI
U14 Garçons
31
GOLAY FABRICE
2003
-
-
SUI
U14 Garçons
32
BERNEY Kevin
2003
Le Brassus
VD
SUI
U14 Garçons
33
RICHARD Ludo
2003
Le Brassus
VD
SUI
U14 Garçons
34
BIAGGI Florian
2003
Le Pont
VD
SUI
U14 Garçons
35
HENZI Hugo
2002
Le Chenit
VD
SUI
U14 Garçons
36
BAER Christian
2004
Les Bioux
VD
SUI
U14 Garçons
37
ROCHAT Yannis
2004
Le Sentier
VD
SUI
U14 Garçons
38
PUGIN Loic
2004
Im Fang
FR
SUI
U14 Garçons
39
SCHUWEY Noé
2004
Im Fang
FR
SUI
U14 Garçons
40
COTTIER Pierrick
2003
Im Fang
FR
SUI
U14 Garçons
41
MOOSER Orest
2003
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U14 Garçons
42
PIGUET Lucien
2003
La Comballaz
VD
SUI
U14 Garçons
43
PIGUET Mathieu
2003
La Comballaz
VD
SUI
U14 Garçons
44
BAECHLER GABRIEL
2004
-
-
SUI
U14 Garçons
45
GUENIN Léo
2004
Fontainemelon
NE
SUI
U14 Garçons
46
WUTHRICH Loan
2004
Fontainemelon
NE
SUI
U14 Garçons
47
PITTIER Ilan
2001
Val-De-Ruz
NE
SUI
U14 Garçons
48
BÉGUIN Maxime
2004
Chézard-St-Martin
NE
SUI
U14 Garçons
49
RAMONI Thomas
2004
Fontainemelon
NE
SUI
U14 Garçons
50
ZUFFEREY Fabio
2003
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
U14 Garçons
51
HIROZ Erwan
2003
Le Châble Vs
VS
SUI
U14 Garçons

U16 Filles
9

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
15
SCHNEIDER Prisca
2001
La Brevine
NE
SUI
U16 Filles
16
PELLATON Anaïs
2001
La Brevine
-
SUI
U16 Filles
17
GAY Lara
2001
Chésalles/oron
VD
SUI
U16 Filles
18
CHERIX Léane
2001
Bex
VD
SUI
U16 Filles
19
RICHARD Kim
2001
Le Brassus
VD
SUI
U16 Filles
20
HENZI Charlotte
2001
Le Brassus
VD
SUI
U16 Filles
21
LENOIR Jeanne
2002
Les Moulins
VD
SUI
U16 Filles
22
WUTHRICH Lola
2002
Fontainemelon
NE
SUI
U16 Filles
23
VOUTAZ Audrey
2001
Champsec
VS
SUI
U16 Filles

U16 Garçons
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
SAVARY Antonin
2002
Avry-Devant-Pont
FR
SUI
U16 Garçons
2
DAUPHIN Valentin
2001
Bex
VD
SUI
U16 Garçons
3
MONNET Gabriel
2001
Bex
VD
SUI
U16 Garçons
4
TRIPONNEZ Loïc
2001
Bassins
VD
SUI
U16 Garçons
5
SCHÜPBACH Julien
2001
Le Brassus
VD
SUI
U16 Garçons
6
GOLAY Romain
2001
Le Solliat
VD
SUI
U16 Garçons
7
TRIPONEZ Frédéric
1970
Bassins
VD
SUI
U16 Garçons
8
GRETILLAT Clément
2001
Château D'oex
VD
SUI
U16 Garçons
9
LINDISCH VINZENZ
2002
-
-
SUI
U16 Garçons
10
NAVARRO Angel
2002
Saint-Julien
-
SUI
U16 Garçons
11
FARQUET Yoann
2001
Le Châble Vs
VS
SUI
U16 Garçons
12
JORAY Laurian
2002
Praz-De-Fort
VS
SUI
U16 Garçons

U8 novice - garçons et filles
22

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
170
SIMON REY
2009
-
-
SUI
U8 novice - garçons et filles
171
PELLATON Ethan
2009
La Brévine
NE
SUI
U8 novice - garçons et filles
172
BONZON Camille
2009
Gryon
VD
SUI
U8 novice - garçons et filles
173
FLÜCKIGEN SVEA
2009
-
-
SUI
U8 novice - garçons et filles
174
WENZEL Magnus
2009
Lausanne
VD
SUI
U8 novice - garçons et filles
175
PIGUET Lison
2009
Le Brassus
VD
SUI
U8 novice - garçons et filles
176
BERNEY Sélina
2009
Le Sentier
VD
SUI
U8 novice - garçons et filles
177
BERNEY Dorian
2010
Le Sentier
VD
SUI
U8 novice - garçons et filles
178
PIGUET Naïm
2010
Le Brassus
VD
SUI
U8 novice - garçons et filles
179
SCAIOLA Paul
2009
Vuadens
FR
SUI
U8 novice - garçons et filles
180
DESCHENAUX Salomé
2009
Grandvillard
FR
SUI
U8 novice - garçons et filles
181
GOTHUEY MANON
2010
-
-
SUI
U8 novice - garçons et filles
182
PERRITAZ Louis
2009
Charmey
-
SUI
U8 novice - garçons et filles
183
BAECHLER YOANN
2009
-
-
SUI
U8 novice - garçons et filles
184
ARENA MAËLLE
2010
-
-
SUI
U8 novice - garçons et filles
185
PITTIER Milla
2010
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
U8 novice - garçons et filles
186
BÉGUIN Flore
2010
Boudevilliers
NE
SUI
U8 novice - garçons et filles
187
TRUONG Nils
2010
Savagnier
NE
SUI
U8 novice - garçons et filles
188
NEUHAUS Thibaut
2009
Val-De-Ruz
NE
SUI
U8 novice - garçons et filles
189
LAMBERCIER Bastien
2010
Chézard-St-Martin
NE
SUI
U8 novice - garçons et filles
190
BERDOZ Jovian
2010
Château-D'oex
VD
SUI
U8 novice - garçons et filles
191
MICHELLOD Robin
2010
Versegères
VS
SUI
U8 novice - garçons et filles