Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Categories
Top 3 category
Athlete

Dames
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
2
PAROLINI Amélie
1995
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
00:32:53.15
-
2
3
CHAUVET Clara
1989
Aven
VS
FRA
00:35:41.20
2:48.05
3
1
BERTOD Valérie
1977
Vex
VS
SUI
DNS
-

Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
25
KÄSER Erwan
1992
Bex
VD
SUI
00:25:30.35
-
2
13
MERCIER Alix
1994
Les Bayards
NE
SUI
00:28:41.48
3:11.13
3
19
RAUBER Sebastian
1990
Im Fang
FR
SUI
00:28:53.39
3:23.04

Juniors Dames
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
35
WUTHRICH Emma
2000
Fontainemelon
NE
SUI
00:32:26.37
-
2
33
JEANNERET Laura
1998
Besencens
FR
SUI
00:33:42.09
1:15.72
3
33
FAIVRE Solene
2000
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
00:35:40.10
3:13.73

Juniors Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
41
PRALONG Marc
2000
Orsières
VS
SUI
00:28:38.65
-
2
44
COTTIER Nicolas
1998
Im Fang
FR
SUI
00:29:22.03
43.38
3
42
CURRAT Fabien
1999
Romont
FR
SUI
00:29:29.10
50.45

U10 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
157
BALLAY Marion
2008
Lavey-Village
VD
SUI
00:04:17.35
-
2
162
SCHUWEY LENA
2008
-
-
SUI
00:04:17.74
0.39
3
161
DAFFLON Marion
2007
Charmey (gruyère)
FR
SUI
00:04:22.31
4.96

U10 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
147
BÉGUIN Nils
2007
Chézard-St-Martin
NE
SUI
00:04:03.12
-
2
134
GERTSCH Loïs
2008
Bex
VD
SUI
00:04:18.33
15.21
3
128
GENOUD Sylvain
2007
Marsens
FR
SUI
00:04:19.60
16.48

U12 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
121
DARBELLAY Estelle
2005
La Fouly Vs
VS
SUI
00:07:28.42
-
2
119
BRANDT Ophélie
2006
Yvonand
VD
SUI
00:08:12.69
44.27
3
102
PELLATON Lisa
2006
La Brévine
NE
SUI
00:08:21.40
52.98

U12 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
86
COTTIER Luc
2005
Im Fang
FR
SUI
00:07:04.62
-
2
76
SAVARY Normand
2005
Avry-Devant-Pont
FR
SUI
00:07:07.08
2.46
3
78
GERTSCH Nolan
2006
Bex
VD
SUI
00:07:13.90
9.28

U14 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
60
DESCHENAUX Charlotte
2003
Grandvillard
FR
SUI
00:09:38.94
-
2
61
BRANDT DIT GRIEURIN Noélie
2003
Yvonand
VD
SUI
00:09:41.07
2.13
3
63
MOOSER Elyne
2004
Charmey (gruyère)
FR
SUI
00:09:42.25
3.31

U14 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
47
PITTIER Ilan
2001
Val-De-Ruz
NE
SUI
00:11:17.96
-
2
40
COTTIER Pierrick
2003
Im Fang
FR
SUI
00:11:55.65
37.69
3
41
MOOSER Orest
2003
Charmey (gruyère)
FR
SUI
00:12:05.56
47.6

U16 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
15
SCHNEIDER Prisca
2001
La Brevine
NE
SUI
00:12:29.40
-
2
18
CHERIX Léane
2001
Bex
VD
SUI
00:12:41.42
12.02
3
22
WUTHRICH Lola
2002
Fontainemelon
NE
SUI
00:13:08.82
39.42

U16 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
6
GOLAY Romain
2001
Le Solliat
VD
SUI
00:17:30.26
-
2
4
TRIPONNEZ Loïc
2001
Bassins
VD
SUI
00:17:35.82
5.56
3
2
DAUPHIN Valentin
2001
Bex
VD
SUI
00:17:47.05
16.79

U8 novice - garçons et filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
174
WENZEL Magnus
2009
Lausanne
VD
SUI
00:03:32.05
-
2
182
PERRITAZ Louis
2009
Charmey
-
SUI
00:03:40.86
8.81
3
171
PELLATON Ethan
2009
La Brévine
NE
SUI
00:03:49.80
17.75