Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Categories
Top 3 category
Athlete

Dames
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
1093
VON SIEBENTHAL Nathalie
1993
Lauenen B. Gstaad
BE
SUI
00:23:52.40
-
2
1096
MEIER-RUGE Ladina
1992
Obergesteln
VS
-
00:26:29.05
2:36.65
3
1092
PAROLINI Amélie
1995
Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
00:28:42.32
4:49.92

Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
1002
KÄSER Erwan
1992
Bex
VD
SUI
00:39:42.73
-
2
1004
HEDIGER Jovian
1990
Bex
VD
SUI
00:41:13.74
1:31.01
3
1001
ENGEL Clyde
1992
Saint-Blaise
NE
SUI
00:44:24.52
4:41.79

Master Dames
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
1119
DONZALLAZ Nicole
1984
Vaulruz
FR
SUI
00:26:17.77
-
2
1117
VOLKEN Marianne
1966
Fiesch
VS
SUI
00:26:49.17
31.4
3
1116
MOOSER Natacha
1976
Charmey
FR
SUI
00:30:07.78
3:50.01

Master Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
1042
COTTIER Dominik
1971
Im Fang
FR
SUI
00:45:30.70
-
2
1047
FUSO Luca
1977
Aigle
VD
SUI
00:45:46.66
15.96
3
1048
MESOT Jean-Pierre
1969
Mézières Fr
FR
SUI
00:46:33.73
1:03.03

U10 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
41
SCHUWEY Lena
2008
Im Fang
FR
SUI
00:05:07.08
-
2
44
BALLAY Marion
2008
Lavey-Village
VD
SUI
00:05:10.59
3.51
3
46
PELLATON Erine
2007
La Brévine
NE
SUI
00:05:15.87
8.79

U10 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
63
GERTSCH Loïs
2008
Bex
VD
SUI
00:04:41.74
-
2
57
BÉGUIN Nils
2007
Chézard-St-Martin
NE
SUI
00:04:44.61
2.87
3
74
HOËL Guillaume
2007
Sorens
FR
SUI
00:04:45.46
3.72

U12 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
97
PELLATON Lisa
2006
La Brévine
NE
SUI
00:10:40.14
-
2
91
BRANDT Ophélie
2006
Yvonand
VD
SUI
00:10:50.31
10.17
3
113
DARBELLAY Estelle
2005
La Fouly Vs
VS
SUI
00:10:54.88
14.74

U12 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
128
BÉGUIN Antoine
2005
Boudevilliers
NE
SUI
00:11:10.53
-
2
125
COTTIER Luc
2005
Im Fang
FR
SUI
00:11:17.60
7.07
3
135
WENZEL Tristan
2005
Lausanne
VD
SUI
00:11:20.72
10.19

U14 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
152
BRANDT DIT GRIEURIN Noélie
2003
Yvonand
VD
SUI
00:10:41.95
-
2
151
CHARRIÈRE Noémie
2003
Charmey (gruyère)
FR
SUI
00:11:03.95
22
3
160
DESCHENAUX Charlotte
2003
Grandvillard
FR
SUI
00:11:08.02
26.07

U14 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
189
PITTIER Ilan
2001
Val-De-Ruz
NE
SUI
00:15:10.70
-
2
200
BERNEY Kevin
2003
Le Brassus
VD
SUI
00:15:47.99
37.29
3
171
COTTIER Pierrick
2003
Im Fang
FR
SUI
00:16:14.23
1:03.53

U16 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
214
SCHNEIDER Prisca
2001
La Brevine
NE
SUI
00:16:36.12
-
2
211
CHERIX Léane
2001
Bex
VD
SUI
00:16:40.57
4.45
3
215
WUTHRICH Lola
2002
Fontainemelon
NE
SUI
00:17:01.66
25.54

U16 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
233
TRIPONEZ Loïc
2001
Bassins
VD
SUI
00:24:54.79
-
1
235
GOLAY Romain
2001
Le Solliat
VD
SUI
00:24:54.79
-
3
226
DAUPHIN Valentin
2001
Bex
VD
SUI
00:24:55.43
0.64

U18 Dames
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
1143
FAIVRE Solene
2000
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
00:26:54.55
-
2
1141
WUTHRICH Emma
2000
Fontainemelon
NE
SUI
00:27:32.27
37.72
3
1139
LAUKLI Sophia
2000
Obergoms
VS
-
00:27:45.71
51.16

U18 Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
1077
GUEX Arnaud
1999
Leysin
VD
SUI
00:29:42.52
-
2
1087
MAURON Lars
1999
Plasselb
FR
SUI
00:29:47.39
4.87
3
1080
PAYOT Jehan
2000
Bex
VD
SUI
00:29:56.58
14.06

U20 Dames
1

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
1126
JEANNERET Laura
1998
Besencens
FR
SUI
00:28:02.66
-

U20 Hommes
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
1062
SCHUWEY Fabrice
1997
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
00:29:15.92
-
2
1061
COTTIER Nicolas
1998
Im Fang
FR
SUI
00:29:36.64
20.72
3
1064
ROSSELET Benjamin
1998
La Brévine
NE
SUI
00:29:51.55
35.63

U8 Filles
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
4
BONZON Camille
2009
Gryon
VD
SUI
00:05:36.42
-
2
11
PIGUET Lison
2009
Le Brassus
VD
SUI
00:05:58.98
22.56
3
7
PITTIER Milla
2010
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
00:06:01.77
25.35

U8 Garçons
3

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Temps total
Ecart
1
23
WENZEL Magnus
2009
Lausanne
VD
SUI
00:05:27.03
-
2
22
PELLATON Ethan
2009
La Brévine
NE
SUI
00:05:53.65
26.62
3
19
BAECHLER Yoann
2009
Château-D'oex
VD
SUI
00:06:14.20
47.17